SCOREBOARD

First Round

 TeamPW/LF/APts
1. UMMC EKATERINBURG108/2803/59618
2. TANGO BOURGES BASKET106/4682/59816
3. KAYSERI KASKI SPOR KULÜBÜ106/4669/63716
4. GOOD ANGELS KOSICE105/5640/67115
5. BERETTA FAMILA SCHIO105/5676/64715
6. HAT-AGRO UNI GYÖR100/10522/84310
Kayseri Kaski spor   Good Angels Kosice
6977
18-25   15-16   25-15   11-21  
Tango Bourges   Beretta Famila
5561
6-7   13-16   15-19   21-19  
HAT-AGRO Uni Györ   UMMC Ekaterinburg
43101
9-25   19-29   7-23   8-24  
Good Angels Kosice   HAT-AGRO Uni Györ
7564
18-17   19-13   23-14   15-20  
UMMC Ekaterinburg   Tango Bourges
5752
15-18   16-9   9-16   17-9  
Beretta Famila   Kayseri Kaski spor
7362
13-14   21-19   21-14   18-15  
Good Angels Kosice   UMMC Ekaterinburg
6872
20-19   23-9   15-23   10-21  
Kayseri Kaski spor   Tango Bourges
6156
10-13   15-16   17-11   19-16  
HAT-AGRO Uni Györ   Beretta Famila
5670
8-23   14-13   19-22   15-12  
UMMC Ekaterinburg   Kayseri Kaski spor
8245
18-11   19-16   25-9   20-9  
Tango Bourges   HAT-AGRO Uni Györ
8549
19-16   24-9   22-7   20-17  
Beretta Famila   Good Angels Kosice
5767
14-14   9-18   17-17   17-18  
Good Angels Kosice   Tango Bourges
6177
11-12   17-25   16-21   17-19  
HAT-AGRO Uni Györ   Kayseri Kaski spor
6588
16-20   18-33   17-19   14-16  
Beretta Famila   UMMC Ekaterinburg
6673
21-25   20-21   14-14   11-13  
Good Angels Kosice   Kayseri Kaski spor
4253
11-12   15-17   4-10   12-14  
UMMC Ekaterinburg   HAT-AGRO Uni Györ
11551
30-21   28-10   33-14   24-6  
Beretta Famila   Tango Bourges
8172
18-15   13-19   20-6   13-24   17-8  
Tango Bourges   UMMC Ekaterinburg
7769
18-10   21-22   16-17   9-15   13-5  
Kayseri Kaski spor   Beretta Famila
6853
16-19   12-10   13-10   27-14  
HAT-AGRO Uni Györ   Good Angels Kosice
6067
12-20   16-14   17-15   15-18  
UMMC Ekaterinburg   Good Angels Kosice
8355
17-14   22-17   17-8   27-16  
Tango Bourges   Kayseri Kaski spor
7554
13-6   14-14   21-14   27-20  
Beretta Famila   HAT-AGRO Uni Györ
8749
25-8   24-10   19-20   19-11  
Good Angels Kosice   Beretta Famila
7167
17-17   18-20   11-14   19-14   6-2  
Kayseri Kaski spor   UMMC Ekaterinburg
7877
20-18   25-26   14-18   19-15  
HAT-AGRO Uni Györ   Tango Bourges
4864
14-19   14-15   12-15   8-15  
UMMC Ekaterinburg   Beretta Famila
7461
26-11   23-13   13-24   12-13  
Kayseri Kaski spor   HAT-AGRO Uni Györ
9137
26-11   17-10   19-8   29-8  
Tango Bourges   Good Angels Kosice
6957
22-15   24-17   6-10   17-15  
 TeamPW/LF/APts
1. FENERBAHCE SPOR KULÜBÜ1212/0858/70924
2. NADEZHDA ORENBURG127/5831/74119
3. WISLA CAN-PACK KRAKOW127/5808/75419
4. UNIQA EUROLEASING SOPRON125/7749/80817
5. RIVAS ECOPOLIS125/7808/82817
6. BASKET LATTES MONTPELLIER AGGLOMERATION123/9717/79315
7. BK IMOS BRNO123/9756/89415
UE Sopron   BK IMOS Brno
7367
14-27   14-13   21-16   24-11  
Wisla Can-Pack   Rivas Ecopolis
6062
22-14   11-9   11-18   16-21  
Nadezhda Orenburg   Lattes Montpellier
5759
10-14   15-15   16-16   16-14  
BK IMOS Brno   Wisla Can-Pack
6167
17-23   18-16   12-13   14-15  
Rivas Ecopolis   Nadezhda Orenburg
9071
27-17   14-16   20-23   29-15  
Fenerbahce   UE Sopron
7164
24-9   16-17   19-18   12-20  
BK IMOS Brno   Nadezhda Orenburg
7667
18-14   17-22   18-12   23-19  
Wisla Can-Pack   Fenerbahce
6973
18-13   14-16   11-20   26-24  
Lattes Montpellier   Rivas Ecopolis
5853
12-19   15-10   17-6   14-18  
UE Sopron   Wisla Can-Pack
6167
13-15   17-21   12-24   19-7  
BK IMOS Brno   Lattes Montpellier
6764
26-21   12-19   12-17   17-7  
Fenerbahce   Nadezhda Orenburg
7169
16-8   19-24   20-16   16-21  
Nadezhda Orenburg   UE Sopron
7149
19-14   18-17   14-11   20-7  
Lattes Montpellier   Fenerbahce
5573
20-27   12-20   15-9   8-17  
Rivas Ecopolis   BK IMOS Brno
7860
25-18   15-13   18-12   20-17  
UE Sopron   Lattes Montpellier
6154
15-16   18-17   12-8   16-13  
Wisla Can-Pack   Nadezhda Orenburg
5260
16-14   9-21   12-11   15-14  
Fenerbahce   Rivas Ecopolis
8460
21-19   30-13   16-14   17-14  
BK IMOS Brno   Fenerbahce
6068
19-24   16-14   8-16   17-14  
Lattes Montpellier   Wisla Can-Pack
7274
25-21   13-11   16-24   18-18  
Rivas Ecopolis   UE Sopron
6065
15-18   15-19   12-11   18-17  
BK IMOS Brno   UE Sopron
7169
22-14   18-17   15-18   16-20  
Rivas Ecopolis   Wisla Can-Pack
6276
19-16   13-27   16-14   14-19  
Lattes Montpellier   Nadezhda Orenburg
6477
16-17   15-8   20-26   13-26  
UE Sopron   Fenerbahce
5357
15-18   19-18   11-8   8-13  
Wisla Can-Pack   BK IMOS Brno
7958
18-5   21-20   19-17   21-16  
Nadezhda Orenburg   Rivas Ecopolis
7850
19-16   24-13   10-13   25-8  
Nadezhda Orenburg   BK IMOS Brno
8658
21-17   26-12   14-22   25-7  
Rivas Ecopolis   Lattes Montpellier
6356
15-18   15-11   17-16   16-11  
Fenerbahce   Wisla Can-Pack
6759
20-16   16-12   20-13   11-18  
Wisla Can-Pack   UE Sopron
8056
29-14   16-16   13-11   22-15  
Nadezhda Orenburg   Fenerbahce
5167
16-15   14-24   9-9   12-19  
Lattes Montpellier   BK IMOS Brno
7653
16-14   25-13   20-15   15-11  
BK IMOS Brno   Rivas Ecopolis
6889
25-21   14-28   16-24   13-16  
UE Sopron   Nadezhda Orenburg
5270
20-22   11-12   14-21   7-15  
Fenerbahce   Lattes Montpellier
7850
20-7   19-12   17-21   22-10  
Nadezhda Orenburg   Wisla Can-Pack
7453
9-16   22-14   23-13   20-10  
Rivas Ecopolis   Fenerbahce
6271
18-22   9-19   22-12   13-18  
Lattes Montpellier   UE Sopron
6165
15-14   16-21   15-20   15-10  
UE Sopron   Rivas Ecopolis
8179
16-19   19-8   20-21   15-22   11-9  
Wisla Can-Pack   Lattes Montpellier
7248
14-11   12-13   19-12   27-12  
Fenerbahce   BK IMOS Brno
7857
29-17   18-15   15-7   16-18  
 TeamPW/LF/APts
1. ZVVZ USK PRAGUE1210/2859/71622
2. Sparta&K M.R. Vidnoje129/3797/70121
3. GALATASARAY ODEABANK128/4830/69220
4. PERFUMERIAS AVENIDA SALAMANCA126/6800/80018
5. CCC POLKOWICE124/8673/72816
6. KIBIRKSTIS-VICI VILNIUS123/9754/93415
7. WBC NOVI ZAGREB122/10728/87014
ZVVZ USK Prague   WBC Novi Zagreb
5752
25-15   12-16   8-4   12-17  
CCC Polkowice   Kibirkstis-Vici Vilnius
6668
14-18   13-19   20-11   19-20  
Galatasaray odeabank   Perfumerias Avenida
8156
32-14   14-12   25-8   10-22  
Sparta&K M.R. Vidnoje   ZVVZ USK Prague
4757
9-17   12-13   18-9   8-18  
Perfumerias Avenida   CCC Polkowice
5944
16-10   12-15   13-8   18-11  
WBC Novi Zagreb   Galatasaray odeabank
6792
22-20   19-26   14-24   12-22  
CCC Polkowice   WBC Novi Zagreb
6253
17-18   20-18   8-9   17-8  
Kibirkstis-Vici Vilnius   Perfumerias Avenida
8164
22-19   27-13   13-19   19-13  
Galatasaray odeabank   Sparta&K M.R. Vidnoje
6350
20-7   16-4   13-21   14-18  
ZVVZ USK Prague   Galatasaray odeabank
6763
17-16   12-15   23-10   15-22  
Sparta&K M.R. Vidnoje   CCC Polkowice
6755
22-6   15-15   16-18   14-16  
WBC Novi Zagreb   Kibirkstis-Vici Vilnius
7067
25-14   13-23   19-20   13-10  
CCC Polkowice   ZVVZ USK Prague
6467
10-21   15-10   25-22   14-14  
Kibirkstis-Vici Vilnius   Sparta&K M.R. Vidnoje
5568
8-29   12-12   16-15   19-12  
Perfumerias Avenida   WBC Novi Zagreb
7457
22-14   13-19   13-13   26-11  
Sparta&K M.R. Vidnoje   Perfumerias Avenida
6756
21-14   21-8   11-16   14-18  
ZVVZ USK Prague   Kibirkstis-Vici Vilnius
9362
23-21   20-13   30-11   20-17  
Galatasaray odeabank   CCC Polkowice
6249
17-17   21-14   12-15   12-3  
Kibirkstis-Vici Vilnius   Galatasaray odeabank
3990
11-25   11-21   4-24   13-20  
Perfumerias Avenida   ZVVZ USK Prague
7977
12-19   26-18   21-25   20-15  
WBC Novi Zagreb   Sparta&K M.R. Vidnoje
6468
15-18   20-23   12-10   17-17  
Kibirkstis-Vici Vilnius   CCC Polkowice
3954
9-11   10-10   4-12   16-21  
WBC Novi Zagreb   ZVVZ USK Prague
4987
7-21   15-20   15-22   12-24  
Perfumerias Avenida   Galatasaray odeabank
6848
15-22   18-8   19-10   16-8  
ZVVZ USK Prague   Sparta&K M.R. Vidnoje
6667
12-20   21-16   18-14   15-17  
CCC Polkowice   Perfumerias Avenida
5753
26-13   12-10   13-18   6-12  
Galatasaray odeabank   WBC Novi Zagreb
6355
16-20   17-7   13-12   17-16  
Sparta&K M.R. Vidnoje   Galatasaray odeabank
7359
27-17   17-16   12-17   17-9  
Perfumerias Avenida   Kibirkstis-Vici Vilnius
9770
24-25   24-12   22-13   27-20  
WBC Novi Zagreb   CCC Polkowice
7166
20-17   7-16   15-15   29-18  
CCC Polkowice   Sparta&K M.R. Vidnoje
6556
9-11   16-12   19-18   21-15  
Galatasaray odeabank   ZVVZ USK Prague
5863
20-16   12-16   12-18   14-13  
Kibirkstis-Vici Vilnius   WBC Novi Zagreb
8668
16-20   15-20   27-13   28-15  
ZVVZ USK Prague   CCC Polkowice
6346
15-19   14-4   17-13   17-10  
Sparta&K M.R. Vidnoje   Kibirkstis-Vici Vilnius
9756
28-20   29-15   24-7   16-14  
WBC Novi Zagreb   Perfumerias Avenida
7677
19-24   17-22   19-17   21-14  
CCC Polkowice   Galatasaray odeabank
4570
13-19   9-16   11-20   12-15  
Perfumerias Avenida   Sparta&K M.R. Vidnoje
5966
13-19   16-17   12-10   18-20  
Kibirkstis-Vici Vilnius   ZVVZ USK Prague
7186
24-17   18-25   14-26   15-18  
Sparta&K M.R. Vidnoje   WBC Novi Zagreb
7146
18-17   20-13   13-12   20-4  
ZVVZ USK Prague   Perfumerias Avenida
7658
17-18   18-20   20-8   21-12  
Galatasaray odeabank   Kibirkstis-Vici Vilnius
8160
22-19   25-13   14-16   20-12  
Second Round
CCC Polkowice   Fenerbahce
4864
11-20   10-10   12-25   15-9  
Game 1: Fenerbahce - CCC Polkowice 75-57
Play-off standings0 - 2
ZVVZ USK Prague   Rivas Ecopolis
5438
14-9   17-10   12-11   11-8  
Game 1: ZVVZ USK Prague - Rivas Ecopolis 77-58
Game 2: Rivas Ecopolis - ZVVZ USK Prague 62-57
Play-off standings2 - 1
UE Sopron   Sparta&K M.R. Vidnoje
5469
22-14   10-24   8-17   14-14  
Game 1: Sparta&K M.R. Vidnoje - UE Sopron 81-43
Play-off standings0 - 2
Perfumerias Avenida   Galatasaray odeabank
5475
12-16   12-18   16-22   14-19  
Game 1: Galatasaray odeabank - Perfumerias Avenida 70-61
Play-off standings0 - 2
Tango Bourges   Good Angels Kosice
6757
17-12   16-12   18-12   16-21  
Game 1: Tango Bourges - Good Angels Kosice 59-51
Game 2: Good Angels Kosice - Tango Bourges 61-54
Play-off standings2 - 1
Wisla Can-Pack   Nadezhda Orenburg
7683
21-20   16-17   23-23   16-23  
Game 1: Nadezhda Orenburg - Wisla Can-Pack 52-48
Play-off standings0 - 2
Kayseri Kaski spor   Beretta Famila
6361
15-19   18-15   15-12   15-15  
Game 1: Kayseri Kaski spor - Beretta Famila 63-50
Game 2: Beretta Famila - Kayseri Kaski spor 74-61
Play-off standings2 - 1

Quarter-Final Round

 TeamPW/LF/APts
1. FENERBAHCE SPOR KULÜBÜ33/0190/1816
2. GALATASARAY ODEABANK32/1192/1855
3. Sparta&K M.R. Vidnoje31/2173/1744
4. KAYSERI KASKI SPOR KULÜBÜ30/3162/1773
Fenerbahce   Kayseri Kaski spor
6458
15-11   13-14   19-13   17-20  
Sparta&K M.R. Vidnoje   Galatasaray odeabank
6168
14-24   13-11   22-19   12-14  
Kayseri Kaski spor   Sparta&K M.R. Vidnoje
4855
6-15   16-15   12-15   14-10  
Galatasaray odeabank   Fenerbahce
6668
14-13   25-17   9-24   18-14  
Fenerbahce   Sparta&K M.R. Vidnoje
5857
14-17   16-9   19-20   9-11  
Galatasaray odeabank   Kayseri Kaski spor
5856
13-20   13-6   15-16   17-14  
 TeamPW/LF/APts
1. UMMC EKATERINBURG33/0233/1466
2. TANGO BOURGES BASKET31/2159/1904
3. ZVVZ USK PRAGUE31/2167/1794
4. NADEZHDA ORENBURG31/2156/2004
UMMC Ekaterinburg   Nadezhda Orenburg
8047
16-15   23-9   21-14   20-9  
ZVVZ USK Prague   Tango Bourges
5651
12-11   15-15   10-17   19-8  
Nadezhda Orenburg   ZVVZ USK Prague
5755
17-18   12-17   12-11   16-9  
Tango Bourges   UMMC Ekaterinburg
4382
6-30   9-19   13-19   15-14  
Tango Bourges   Nadezhda Orenburg
6552
17-14   18-18   13-10   17-10  
UMMC Ekaterinburg   ZVVZ USK Prague
7156
13-16   23-11   23-14   12-15  

Semi-Final Round

UMMC Ekaterinburg   Galatasaray odeabank
7077
13-28   16-22   21-16   20-11  
Fenerbahce   Tango Bourges
5950
13-6   13-18   13-14   20-12  

3rd to 4th Place

Tango Bourges   UMMC Ekaterinburg
6080
18-20   17-23   7-23   18-14  

Final

Fenerbahce   Galatasaray odeabank
5869
7-26   22-16   15-11   14-16