SCOREBOARD

First Round

 TeamPW/LF/APts
1. SPARTA&K MOSCOW REGION - VIDNOJE1210/2974/79922
2. BOURGES BASKET129/3787/74321
3. WISLA CAN-PACK KRAKOW126/6818/82518
4. RIVAS ECOPOLIS126/6813/76618
5. HAT-AGRO UNI GYÖR125/7801/89017
6. TARSUS BELEDIYE SPOR KULÜBÜ124/8863/89216
7. BK IMOS BRNO122/10765/90614
Sparta&K M.R. Vidnoje   Tarsus
8881
26-18   27-14   21-27   14-22  
Bourges Basket   Wisla Can-Pack
6155
19-13   8-8   18-17   16-17  
Uni Györ   BK IMOS Brno
7270
21-24   14-17   17-13   20-16  
Wisla Can-Pack   Uni Györ
6267
19-16   8-12   13-19   18-11   4-9  
Sparta&K M.R. Vidnoje   Bourges Basket
8462
22-15   24-15   15-23   23-9  
Rivas Ecopolis   Tarsus
7948
22-4   25-21   25-10   7-13  
BK IMOS Brno   Wisla Can-Pack
7774
11-14   17-19   17-18   19-13   13-10  
Bourges Basket   Rivas Ecopolis
6049
21-14   17-10   6-11   16-14  
Uni Györ   Sparta&K M.R. Vidnoje
5674
14-23   14-22   10-20   18-9  
Tarsus   Bourges Basket
6165
16-17   18-16   11-17   16-15  
Sparta&K M.R. Vidnoje   BK IMOS Brno
9563
27-16   24-15   25-19   19-13  
Rivas Ecopolis   Uni Györ
8465
24-8   17-24   22-16   21-17  
BK IMOS Brno   Rivas Ecopolis
5966
19-12   9-16   14-20   17-18  
Wisla Can-Pack   Sparta&K M.R. Vidnoje
7664
24-22   19-13   16-16   17-13  
Uni Györ   Tarsus
8172
23-16   21-17   14-14   23-25  
BK IMOS Brno   Tarsus
7090
6-28   12-21   23-18   29-23  
Bourges Basket   Uni Györ
5747
21-18   10-7   14-11   12-11  
Rivas Ecopolis   Wisla Can-Pack
6266
16-14   19-21   14-16   13-15  
Sparta&K M.R. Vidnoje   Rivas Ecopolis
7068
21-20   14-13   20-20   15-15  
BK IMOS Brno   Bourges Basket
6063
20-13   16-19   12-10   12-21  
Wisla Can-Pack   Tarsus
7473
16-18   19-25   22-16   17-14  
BK IMOS Brno   Uni Györ
8661
17-17   24-13   29-16   16-15  
Wisla Can-Pack   Bourges Basket
6864
21-12   21-20   14-19   12-13  
Tarsus   Sparta&K M.R. Vidnoje
7983
22-23   14-21   29-17   14-22  
Tarsus   Rivas Ecopolis
6274
14-17   13-20   17-18   18-19  
Bourges Basket   Sparta&K M.R. Vidnoje
7772
18-23   20-15   14-19   25-15  
Uni Györ   Wisla Can-Pack
8367
18-19   22-19   19-9   24-20  
Sparta&K M.R. Vidnoje   Uni Györ
10062
22-13   32-18   22-20   24-11  
Wisla Can-Pack   BK IMOS Brno
6947
23-15   16-9   15-10   15-13  
Rivas Ecopolis   Bourges Basket
6562
19-18   18-11   10-18   18-15  
Bourges Basket   Tarsus
6663
12-18   14-12   18-12   22-21  
BK IMOS Brno   Sparta&K M.R. Vidnoje
5183
20-18   3-16   16-25   12-24  
Uni Györ   Rivas Ecopolis
7872
18-14   18-20   23-21   19-17  
Sparta&K M.R. Vidnoje   Wisla Can-Pack
8963
25-14   20-18   22-18   22-13  
Tarsus   Uni Györ
8170
28-22   22-15   20-11   11-22  
Rivas Ecopolis   BK IMOS Brno
6750
14-10   17-18   17-14   19-8  
Wisla Can-Pack   Rivas Ecopolis
7466
16-13   21-16   24-16   13-21  
Tarsus   BK IMOS Brno
8172
24-16   21-24   21-18   15-14  
Uni Györ   Bourges Basket
5965
17-18   10-13   20-17   12-17  
Tarsus   Wisla Can-Pack
7270
16-20   14-22   22-10   20-18  
Rivas Ecopolis   Sparta&K M.R. Vidnoje
6172
20-13   13-25   17-15   11-19  
Bourges Basket   BK IMOS Brno
8560
26-12   19-19   23-18   17-11  
 TeamPW/LF/APts
1. GOOD ANGELS KOSICE129/3919/84021
2. FENERBAHCE SPOR KULÜBÜ129/3946/81321
3. NADEZHDA ORENBURG128/4861/85720
4. FAMILA SCHIO127/5839/82319
5. MUNICIPAL TARGOVISTE124/8824/88616
6. UNIQA EUROLEASING SOPRON123/9827/86215
7. ARRAS PAYS D'ARTOIS122/10750/88514
UE Sopron   Arras
5652
12-11   12-18   16-8   16-15  
Municipal Targoviste   Famila Schio
7576
24-26   16-16   21-13   14-21  
Nadezhda   Good Angels Kosice
7065
10-22   22-9   15-18   23-16  
Good Angels Kosice   UE Sopron
8978
22-22   24-27   22-9   21-20  
Fenerbahce   Municipal Targoviste
7348
22-14   14-11   11-9   26-14  
Famila Schio   Nadezhda
7264
19-17   14-20   24-7   15-20  
UE Sopron   Famila Schio
6066
17-22   21-6   10-20   12-18  
Nadezhda   Fenerbahce
6564
15-26   23-9   14-12   13-17  
Arras   Good Angels Kosice
6770
24-26   19-16   15-8   9-20  
Municipal Targoviste   Nadezhda
7976
23-24   21-17   15-17   20-18  
Fenerbahce   UE Sopron
7771
14-18   15-24   20-14   28-15  
Famila Schio   Arras
7449
21-13   12-12   22-11   19-13  
Good Angels Kosice   Famila Schio
7969
23-19   20-19   25-15   11-16  
UE Sopron   Municipal Targoviste
8287
16-19   32-32   19-14   15-22  
Arras   Fenerbahce
5988
19-26   9-21   22-22   9-19  
Municipal Targoviste   Arras
7264
20-16   20-14   19-23   13-11  
Nadezhda   UE Sopron
7369
17-16   13-17   21-13   22-23  
Fenerbahce   Good Angels Kosice
9391
26-20   23-19   18-28   26-24  
Good Angels Kosice   Municipal Targoviste
9378
14-20   31-14   20-21   28-23  
Arras   Nadezhda
7080
16-21   18-21   21-26   15-12  
Famila Schio   Fenerbahce
7469
26-21   11-14   17-16   20-18  
Good Angels Kosice   Nadezhda
7767
22-15   21-26   17-12   17-14  
Arras   UE Sopron
5574
17-16   10-19   12-19   16-20  
Famila Schio   Municipal Targoviste
6662
23-13   12-17   15-16   16-16  
Municipal Targoviste   Fenerbahce
6089
16-31   18-18   7-24   19-16  
UE Sopron   Good Angels Kosice
6469
17-17   14-15   16-21   17-16  
Nadezhda   Famila Schio
6561
32-19   16-14   11-13   6-15  
Good Angels Kosice   Arras
7852
32-16   17-13   17-11   12-12  
Fenerbahce   Nadezhda
9367
28-17   23-20   21-12   21-18  
Famila Schio   UE Sopron
8971
21-17   23-15   21-20   24-19  
UE Sopron   Fenerbahce
6974
15-17   19-17   12-21   23-19  
Nadezhda   Municipal Targoviste
7168
21-18   22-21   15-15   13-14  
Arras   Famila Schio
6957
19-21   21-6   17-18   12-12  
Municipal Targoviste   UE Sopron
5765
9-18   14-17   17-16   17-14  
Fenerbahce   Arras
8175
18-19   21-12   18-21   24-23  
Famila Schio   Good Angels Kosice
6778
20-13   17-26   19-20   11-19  
UE Sopron   Nadezhda
6874
16-18   21-19   15-14   16-23  
Good Angels Kosice   Fenerbahce
6663
20-17   16-17   19-15   11-14  
Arras   Municipal Targoviste
6766
17-10   23-15   12-22   15-19  
Municipal Targoviste   Good Angels Kosice
7264
21-13   16-12   13-22   22-17  
Fenerbahce   Famila Schio
8268
22-11   21-19   20-9   19-29  
Nadezhda   Arras
8971
23-18   25-18   19-26   22-9  
 TeamPW/LF/APts
1. UMMC EKATERINBURG1211/1951/77223
2. GALATASARAY129/3771/67521
3. CCC POLKOWICE126/6806/77318
4. PERFUMERIAS AVENIDA SALAMANCA125/7820/84617
5. ZVVZ USK PRAGUE125/7802/83917
6. USO MONDEVILLE BASKET125/7757/85317
7. NOVI ZAGREB121/11826/97513
Novi Zagreb   Galatasaray
4879
10-30   10-15   13-21   15-13  
ZVVZ USK Prague   Perfumerias Avenida
5662
10-14   18-16   9-12   19-20  
CCC Polkowice   USO Mondeville
8286
21-27   25-18   20-21   13-13   3-7  
Perfumerias Avenida   CCC Polkowice
5968
13-13   17-15   18-20   11-20  
Galatasaray   ZVVZ USK Prague
5856
7-17   15-11   22-16   14-12  
UMMC Ekaterinburg   Novi Zagreb
8377
25-14   14-20   24-26   20-17  
ZVVZ USK Prague   UMMC Ekaterinburg
7178
19-20   19-11   16-30   17-17  
CCC Polkowice   Galatasaray
4850
16-18   6-12   11-10   15-10  
USO Mondeville   Perfumerias Avenida
7364
23-16   16-15   20-17   14-16  
Novi Zagreb   ZVVZ USK Prague
7179
12-23   22-20   19-24   18-12  
Galatasaray   USO Mondeville
5847
10-12   16-19   19-10   13-6  
UMMC Ekaterinburg   CCC Polkowice
6657
16-15   25-7   11-10   14-25  
CCC Polkowice   Novi Zagreb
7766
18-21   15-14   18-13   26-18  
USO Mondeville   UMMC Ekaterinburg
5582
11-22   19-17   10-19   15-24  
Perfumerias Avenida   Galatasaray
6979
17-19   12-14   16-20   24-26  
Novi Zagreb   USO Mondeville
8260
24-18   15-14   23-10   20-18  
UMMC Ekaterinburg   Perfumerias Avenida
9462
28-18   18-19   20-17   28-8  
CCC Polkowice   ZVVZ USK Prague
6567
23-17   17-25   12-9   13-16  
Galatasaray   UMMC Ekaterinburg
7071
15-19   23-17   14-19   18-16  
USO Mondeville   ZVVZ USK Prague
7061
11-13   24-18   18-17   17-13  
Perfumerias Avenida   Novi Zagreb
8777
20-26   24-14   22-19   21-18  
Galatasaray   Novi Zagreb
7750
23-10   15-19   21-16   18-5  
USO Mondeville   CCC Polkowice
6563
19-13   9-16   21-20   16-14  
Perfumerias Avenida   ZVVZ USK Prague
6578
17-19   13-20   17-21   18-18  
Novi Zagreb   UMMC Ekaterinburg
70101
17-30   18-27   18-26   17-18  
ZVVZ USK Prague   Galatasaray
5266
11-12   15-21   12-18   14-15  
CCC Polkowice   Perfumerias Avenida
7463
24-14   12-21   21-4   17-24  
Galatasaray   CCC Polkowice
5158
15-14   13-4   15-20   8-20  
UMMC Ekaterinburg   ZVVZ USK Prague
9475
33-22   18-29   26-10   17-14  
Perfumerias Avenida   USO Mondeville
8254
21-11   18-17   22-8   21-18  
ZVVZ USK Prague   Novi Zagreb
9188
27-19   23-28   19-21   22-20  
CCC Polkowice   UMMC Ekaterinburg
6785
21-25   10-24   20-14   16-22  
USO Mondeville   Galatasaray
5970
12-19   18-12   15-18   14-21  
Novi Zagreb   CCC Polkowice
5576
13-19   19-9   11-30   12-18  
UMMC Ekaterinburg   USO Mondeville
7958
24-13   16-17   20-16   19-12  
Galatasaray   Perfumerias Avenida
6856
17-16   14-10   23-12   14-18  
ZVVZ USK Prague   CCC Polkowice
6071
14-18   20-7   11-21   15-25  
USO Mondeville   Novi Zagreb
7974
19-22   19-16   15-20   26-16  
Perfumerias Avenida   UMMC Ekaterinburg
6557
19-19   21-19   10-9   15-10  
ZVVZ USK Prague   USO Mondeville
5651
16-11   13-12   18-14   9-14  
Novi Zagreb   Perfumerias Avenida
6886
15-25   22-19   15-23   16-19  
UMMC Ekaterinburg   Galatasaray
6145
13-16   12-12   19-9   17-8  
Second Round
Municipal Targoviste   Sparta&K M.R. Vidnoje
6368
10-20   15-12   22-21   16-15  
Game 1: Sparta&K M.R. Vidnoje - Municipal Targoviste 91-84
Play-off standings0 - 2
Uni Györ   Fenerbahce
6877
24-19   20-17   12-19   12-22  
Game 1: Fenerbahce - Uni Györ 93-61
Play-off standings0 - 2
ZVVZ USK Prague   Galatasaray
6378
19-17   8-13   17-19   19-29  
Game 1: Galatasaray - ZVVZ USK Prague 49-48
Play-off standings0 - 2
Perfumerias Avenida   Good Angels Kosice
6474
17-22   18-29   10-12   19-11  
Game 1: Good Angels Kosice - Perfumerias Avenida 82-68
Play-off standings0 - 2
Bourges Basket   Wisla Can-Pack
6659
9-17   14-10   21-19   22-13  
Game 1: Bourges Basket - Wisla Can-Pack 54-57
Game 2: Wisla Can-Pack - Bourges Basket 38-50
Play-off standings2 - 1
CCC Polkowice   Nadezhda
7670
19-26   15-12   15-16   27-16  
Game 1: Nadezhda - CCC Polkowice 71-74
Play-off standings2 - 0
Famila Schio   Rivas Ecopolis
7975
13-19   22-12   14-21   18-15   12-8  
Game 1: Famila Schio - Rivas Ecopolis 69-63
Game 2: Rivas Ecopolis - Famila Schio 75-47
Play-off standings2 - 1

Quarter-Final Round

 TeamPW/LF/APts
1. UMMC EKATERINBURG33/0212/1306
2. GOOD ANGELS KOSICE32/1178/1915
3. CCC POLKOWICE31/2157/1854
4. GALATASARAY30/3160/2013
UMMC Ekaterinburg   CCC Polkowice
6845
21-14   14-8   13-17   20-6  
Galatasaray   Good Angels Kosice
6571
10-24   6-22   26-15   23-10  
Good Angels Kosice   UMMC Ekaterinburg
4172
8-26   11-17   11-11   11-18  
CCC Polkowice   Galatasaray
5851
10-19   27-9   7-7   14-16  
UMMC Ekaterinburg   Galatasaray
7244
27-17   20-12   15-4   10-11  
Good Angels Kosice   CCC Polkowice
6654
14-15   19-8   14-11   19-20  
 TeamPW/LF/APts
1. FENERBAHCE SPOR KULÜBÜ33/0228/1736
2. BOURGES BASKET32/1175/1895
3. SPARTA&K MOSCOW REGION - VIDNOJE31/2222/2234
4. FAMILA SCHIO30/3194/2343
Sparta&K M.R. Vidnoje   Famila Schio
8879
21-20   25-23   18-17   24-19  
Fenerbahce   Bourges Basket
6944
15-19   13-12   25-4   16-9  
Bourges Basket   Sparta&K M.R. Vidnoje
7164
26-13   22-14   12-19   11-18  
Famila Schio   Fenerbahce
5986
14-20   14-22   12-30   19-14  
Bourges Basket   Famila Schio
6056
11-10   19-16   16-16   14-14  
Sparta&K M.R. Vidnoje   Fenerbahce
7073
22-15   19-20   12-19   17-19  

Semi-Final

UMMC Ekaterinburg   Bourges Basket
7344
16-18   18-7   22-8   17-11  
Fenerbahce   Good Angels Kosice
6856
14-15   14-20   23-10   17-11  

Classification Game for 3rd to 4th Place

Bourges Basket   Good Angels Kosice
6557
7-19   19-8   16-13   23-17  

Final

UMMC Ekaterinburg   Fenerbahce
8256
26-11   13-13   27-20   16-12