facebooktwitteryoutube

SCHEDULE

05.11.2013
B/1 
18:00 
Atomerömü Paks

78 - 77

TV
CSM Oradea
D/1 
18:00 
BC Kyiv

74 - 83

TV
Kiev, UKR
Sports Palace
Gaz Metan Medias
H/2 
18:00 
Szolnoki Olaj

73 - 66

TV
Rilski Sportist
G/1 
18:30 
Kataja Basket

76 - 70

Cholet Basket
C/1 
19:00 
Tartu Rock

65 - 66

BK Ventspils
C/2 
19:00 
Södertälje BK

82 - 73

Södertälje, SWE
Täljehallen
BC Zepter Vienna
F/1 
19:00 
Tofas SC Bursa

86 - 72

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
Fortress Jaszberenyi
F/2 
19:00 
KRKA Novo Mesto

80 - 75

Novo Mesto, SLO
SD Leona Štuklja
Ural Ekaterinburg
H/1 
19:00 
Tsmoki Minsk

79 - 83

TV
Minsk, BLR
Minsk Arena
BC Mures
A/2 
20:00 
SPM Shoeters Den Bosch

78 - 71

Den Bosch
Maaspoort
Rakvere Tarvas
A/1 
20:30 
JDA Dijon

68 - 74

PO Antwerp Giants
E/1 
20:30 
Reggio Emilia

80 - 63

TV
Reggio Emilia, ITA
Palasport Giulio Bigi
Okapi Aalstar
06.11.2013
B/2 
19:30 
Krasnye Krylia

89 - 96

TV
Samara, RUS
MTL Arena
Royal Hali Gaziantep
D/2 
19:30 
Triumph Lyubertsy

90 - 74

Moscow Region, RUS
Sports Palace "Triumph"
Körmend
G/2 
20:00 
ZZ Leiden

61 - 62

Leiden, NED
Vijf Meihal
Bakken Bears Aarhus
12.11.2013
D/3 
18:00 
Körmend

68 - 73

Körmend, HUN
Körmend Aréna
Gaz Metan Medias
E/3 
18:30 
Team TEHO Sport Kotka

75 - 71

TV
Kotka, FIN
Steveco Areena
Reggio Emilia
H/4 
18:30 
BC Mures

72 - 85

TV
Szolnoki Olaj
C/4 
19:00 
BK Ventspils

72 - 63

TV
Södertälje BK
F/3 
19:00 
Ural Ekaterinburg

74 - 70

Ekaterinburg, RUS
DIVS Sport Hall
Tofas SC Bursa
F/4 
19:00 
Fortress Jaszberenyi

41 - 58

TV
KRKA Novo Mesto
G/3 
19:15 
Bakken Bears Aarhus

101 - 90

TV
Kataja Basket
A/4 
20:00 
SPM Shoeters Den Bosch

83 - 76

Den Bosch
Maaspoort
PO Antwerp Giants
C/3 
20:00 
BC Zepter Vienna

82 - 74

Vienna, AUT
Stadthalle
Tartu Rock
G/4 
20:00 
Cholet Basket

74 - 52

Cholet, FRA
La Meilleraie
ZZ Leiden
A/3 
20:30 
Rakvere Tarvas

64 - 65

Rakvere, EST
Rakvere Spordihall
JDA Dijon
B/3 
20:30 
Royal Hali Gaziantep

75 - 63

Gaziantep, TUR
Sahinbey Spor Salonu
Atomerömü Paks
B/4 
20:30 
CSM Oradea

74 - 89

TV
Krasnye Krylia
E/4 
20:30 
Okapi Aalstar

83 - 82

Aalst, BEL
Forum
GasTerra Flames Groningen
13.11.2013
H/3 
17:00 
Rilski Sportist

73 - 78

TV
Samokov, BUL
Arena Samokov
Tsmoki Minsk
D/10 
19:30 
Triumph Lyubertsy

94 - 58

Moscow Region, RUS
Sports Palace "Triumph"
BC Kyiv
19.11.2013
H/6 
17:30 
Rilski Sportist

70 - 68

TV
Samokov, BUL
Arena Samokov
BC Mures
B/5 
18:00 
Atomerömü Paks

56 - 89

TV
Krasnye Krylia
D/6 
18:00 
Körmend

103 - 99

Körmend, HUN
Körmend Aréna
BC Kyiv
G/5 
18:30 
Kataja Basket

77 - 63

ZZ Leiden
C/5 
19:00 
Tartu Rock

99 - 65

TV
Södertälje BK
F/5 
19:00 
Tofas SC Bursa

81 - 72

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
KRKA Novo Mesto
C/6 
20:00 
BC Zepter Vienna

71 - 78

Vienna, AUT
Stadthalle
BK Ventspils
A/5 
20:30 
JDA Dijon

83 - 64

SPM Shoeters Den Bosch
B/6 
20:30 
Royal Hali Gaziantep

69 - 74

Gaziantep, TUR
Sahinbey Spor Salonu
CSM Oradea
E/5 
20:30 
Reggio Emilia

78 - 61

TV
Reggio Emilia, ITA
Palasport Giulio Bigi
GasTerra Flames Groningen
20.11.2013
E/6 
18:30 
Team TEHO Sport Kotka

74 - 77

TV
Kotka, FIN
Steveco Areena
Okapi Aalstar
H/5 
19:00 
Tsmoki Minsk

76 - 68

TV
Minsk, BLR
Minsk Arena
Szolnoki Olaj
A/6 
20:30 
Rakvere Tarvas

77 - 75

TV
Rakvere, EST
Rakvere Spordihall
PO Antwerp Giants
D/5 
20:30 
Gaz Metan Medias

81 - 84

Triumph Lyubertsy
26.11.2013
F/6 
19:00 
Ural Ekaterinburg

88 - 85

Ekaterinburg, RUS
DIVS Sport Hall
Fortress Jaszberenyi
G/6 
19:15 
Bakken Bears Aarhus

66 - 68

TV
Cholet Basket
E/2 
19:30 
GasTerra Flames Groningen

72 - 76

Groningen, NED
Martiniplaza
Team TEHO Sport Kotka
03.12.2013
H/8 
17:30 
Rilski Sportist

76 - 78

TV
Samokov, BUL
Arena Samokov
Szolnoki Olaj
D/8 
18:00 
Körmend

70 - 80

Körmend, HUN
Körmend Aréna
Triumph Lyubertsy
D/7 
18:00 
Gaz Metan Medias

82 - 69

BC Kyiv
E/8 
18:30 
Team TEHO Sport Kotka

77 - 83

TV
Kotka, FIN
Steveco Areena
GasTerra Flames Groningen
C/7 
19:00 
BK Ventspils

63 - 81

TV
Tartu Rock
F/7 
19:00 
Fortress Jaszberenyi

54 - 76

TV
Tofas SC Bursa
F/8 
19:00 
Ural Ekaterinburg

79 - 68

Ekaterinburg, RUS
DIVS Sport Hall
KRKA Novo Mesto
G/8 
19:15 
Bakken Bears Aarhus

79 - 81

TV
ZZ Leiden
C/8 
20:00 
BC Zepter Vienna

73 - 76

Vienna, AUT
Stadthalle
Södertälje BK
G/7 
20:00 
Cholet Basket

70 - 69

Cholet, FRA
La Meilleraie
Kataja Basket
A/7 
20:30 
PO Antwerp Giants

81 - 59

Antwerp, BEL
Lotto Arena
JDA Dijon
A/8 
20:30 
Rakvere Tarvas

57 - 70

TV
Rakvere, EST
Rakvere Spordihall
SPM Shoeters Den Bosch
B/7 
20:30 
CSM Oradea

90 - 74

TV
Atomerömü Paks
B/8 
20:30 
Royal Hali Gaziantep

71 - 63

Gaziantep, TUR
Sahinbey Spor Salonu
Krasnye Krylia
E/7 
20:30 
Okapi Aalstar

71 - 78

Aalst, BEL
Forum
Reggio Emilia
04.12.2013
H/7 
18:00 
BC Mures

82 - 84

Tsmoki Minsk
10.12.2013
B/9 
18:00 
Atomerömü Paks

61 - 74

TV
Royal Hali Gaziantep
D/4 
18:00 
BC Kyiv

54 - 52

Kiev, UKR
Sports Palace
Triumph Lyubertsy
H/10 
18:00 
Szolnoki Olaj

68 - 76

TV
BC Mures
D/9 
18:00 
Gaz Metan Medias

77 - 72

Körmend
G/9 
18:30 
Kataja Basket

66 - 68

Bakken Bears Aarhus
C/10 
19:00 
Södertälje BK

83 - 80

Södertälje, SWE
Täljehallen
BK Ventspils
C/9 
19:00 
Tartu Rock

83 - 60

TV
BC Zepter Vienna
F/10 
19:00 
KRKA Novo Mesto

76 - 61

Novo Mesto, SLO
SD Leona Štuklja
Fortress Jaszberenyi
F/9 
19:00 
Tofas SC Bursa

77 - 82

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
Ural Ekaterinburg
H/9 
19:00 
Tsmoki Minsk

94 - 75

TV
Minsk, BLR
Minsk Arena
Rilski Sportist
B/10 
19:30 
Krasnye Krylia

84 - 75

TV
Samara, RUS
MTL Arena
CSM Oradea
E/10 
19:30 
GasTerra Flames Groningen

63 - 70

Groningen, NED
Martiniplaza
Okapi Aalstar
G/10 
20:00 
ZZ Leiden

67 - 75

Leiden, NED
Vijf Meihal
Cholet Basket
A/9 
20:30 
JDA Dijon

80 - 47

Rakvere Tarvas
E/9 
20:30 
Reggio Emilia

86 - 75

TV
Reggio Emilia, ITA
Palasport Giulio Bigi
Team TEHO Sport Kotka
A/10 
20:30 
PO Antwerp Giants

77 - 72

Antwerp, BEL
Lotto Arena
SPM Shoeters Den Bosch
17.12.2013
D/12 
18:00 
BC Kyiv

102 - 64

Kiev, UKR
Sports Palace
Körmend
H/11 
18:00 
Szolnoki Olaj

69 - 68

TV
Tsmoki Minsk
F/12 
18:00 
Fortress Jaszberenyi

64 - 84

TV
Ural Ekaterinburg
C/11 
19:00 
Södertälje BK

72 - 76

Södertälje, SWE
Täljehallen
Tartu Rock
F/11 
19:00 
KRKA Novo Mesto

71 - 61

Novo Mesto, SLO
SD Leona Štuklja
Tofas SC Bursa
H/12 
19:00 
BC Mures

92 - 85

TV
Rilski Sportist
B/11 
19:30 
Krasnye Krylia

79 - 75

TV
Samara, RUS
MTL Arena
Atomerömü Paks
E/11 
19:30 
GasTerra Flames Groningen

85 - 60

Groningen, NED
Martiniplaza
Reggio Emilia
D/11 
19:30 
Triumph Lyubertsy

94 - 72

Moscow Region, RUS
Sports Palace "Triumph"
Gaz Metan Medias
B/12 
19:45 
CSM Oradea

73 - 71

TV
Royal Hali Gaziantep
G/11 
20:00 
ZZ Leiden

72 - 58

Leiden, NED
Vijf Meihal
Kataja Basket
G/12 
20:00 
Cholet Basket

84 - 67

Cholet, FRA
La Meilleraie
Bakken Bears Aarhus
C/12 
20:00 
BK Ventspils

61 - 56

TV
BC Zepter Vienna
A/12 
20:30 
PO Antwerp Giants

78 - 73

Antwerp, BEL
Lotto Arena
Rakvere Tarvas
E/12 
20:30 
Okapi Aalstar

87 - 90

Aalst, BEL
Forum
Team TEHO Sport Kotka
A/11 
20:30 
SPM Shoeters Den Bosch

66 - 70

Den Bosch
Maaspoort
JDA Dijon
14.01.2014
J/2 
18:00 
KRKA Novo Mesto

80 - 63

TV
Novo Mesto, SLO
SD Leona Štuklja
Cholet Basket
L/2 
19:00 
Ural Ekaterinburg

85 - 71

Ekaterinburg, RUS
DIVS Sport Hall
Bakken Bears Aarhus
I/2 
19:30 
Krasnye Krylia

74 - 75

TV
Samara, RUS
MTL Arena
Tartu Rock
K/2 
19:30 
Royal Hali Gaziantep

72 - 61

Gaziantep, TUR
Sahinbey Spor Salonu
BK Ventspils
I/1 
20:30 
PO Antwerp Giants

97 - 79

Antwerp, BEL
Lotto Arena
Gaz Metan Medias
J/1 
20:30 
Reggio Emilia

90 - 68

TV
Reggio Emilia, ITA
Palasport Giulio Bigi
Szolnoki Olaj
K/1 
20:30 
JDA Dijon

66 - 68

Triumph Lyubertsy
15.01.2014
L/1 
18:30 
Team TEHO Sport Kotka

64 - 100

Kotka, FIN
Steveco Areena
Tsmoki Minsk
21.01.2014
I/4 
18:00 
Gaz Metan Medias

77 - 80

TV
Krasnye Krylia
J/4 
18:00 
Szolnoki Olaj

65 - 48

TV
KRKA Novo Mesto
L/4 
19:00 
Tsmoki Minsk

96 - 97

TV
Minsk, BLR
Minsk Arena
Ural Ekaterinburg
I/3 
19:00 
Tartu Rock

82 - 74

TV
PO Antwerp Giants
K/3 
19:00 
BK Ventspils

69 - 59

TV
JDA Dijon
K/4 
19:30 
Triumph Lyubertsy

74 - 78

Moscow Region, RUS
Sports Palace "Triumph"
Royal Hali Gaziantep
J/3 
20:00 
Cholet Basket

81 - 78

Cholet, FRA
La Meilleraie
Reggio Emilia
22.01.2014
L/3 
19:15 
Bakken Bears Aarhus

86 - 90

TV
Team TEHO Sport Kotka
28.01.2014
I/6 
19:00 
Tartu Rock

97 - 67

TV
Gaz Metan Medias
K/6 
19:00 
BK Ventspils

66 - 71

TV
Triumph Lyubertsy
L/6 
19:15 
Bakken Bears Aarhus

76 - 83

TV
Tsmoki Minsk
I/5 
20:30 
PO Antwerp Giants

71 - 75

Krasnye Krylia
J/5 
20:30 
Reggio Emilia

82 - 71

TV
Reggio Emilia, ITA
Palasport Giulio Bigi
KRKA Novo Mesto
K/5 
20:30 
JDA Dijon

76 - 82

Royal Hali Gaziantep
29.01.2014
L/5 
18:30 
Team TEHO Sport Kotka

75 - 86

Kotka, FIN
Steveco Areena
Ural Ekaterinburg
J/6 
20:00 
Cholet Basket

70 - 85

Cholet, FRA
La Meilleraie
Szolnoki Olaj
11.02.2014
I/7 
18:00 
Gaz Metan Medias

79 - 81

TV
PO Antwerp Giants
J/7 
18:00 
Szolnoki Olaj

90 - 78

TV
Reggio Emilia
K/8 
19:00 
BK Ventspils

46 - 71

TV
Royal Hali Gaziantep
L/7 
19:00 
Tsmoki Minsk

104 - 73

TV
Minsk, BLR
Minsk Arena
Team TEHO Sport Kotka
L/8 
19:15 
Bakken Bears Aarhus

92 - 84

TV
Ural Ekaterinburg
K/7 
19:30 
Triumph Lyubertsy

72 - 69

Moscow Region, RUS
Sports Palace "Triumph"
JDA Dijon
I/8 
20:00 
Tartu Rock

84 - 73

TV
Krasnye Krylia
J/8 
20:00 
Cholet Basket

88 - 93

Cholet, FRA
La Meilleraie
KRKA Novo Mesto
18.02.2014
J/10 
18:00 
KRKA Novo Mesto

89 - 78

TV
Novo Mesto, SLO
SD Leona Štuklja
Szolnoki Olaj
L/9 
18:30 
Team TEHO Sport Kotka

82 - 79

Kotka, FIN
Steveco Areena
Bakken Bears Aarhus
I/10 
19:00 
Krasnye Krylia

78 - 60

TV
Samara, RUS
MTL Arena
Gaz Metan Medias
L/10 
19:00 
Ural Ekaterinburg

69 - 65

Ekaterinburg, RUS
DIVS Sport Hall
Tsmoki Minsk
K/10 
19:30 
Royal Hali Gaziantep

64 - 59

Gaziantep, TUR
Sahinbey Spor Salonu
Triumph Lyubertsy
I/9 
20:30 
PO Antwerp Giants

64 - 59

Antwerp, BEL
Lotto Arena
Tartu Rock
J/9 
20:30 
Reggio Emilia

82 - 65

TV
Reggio Emilia, ITA
Palasport Giulio Bigi
Cholet Basket
K/9 
20:30 
JDA Dijon

74 - 72

BK Ventspils
25.02.2014
L/11 
15:30 
Ural Ekaterinburg

66 - 61

Ekaterinburg, RUS
DIVS Sport Hall
Team TEHO Sport Kotka
I/12 
18:00 
Gaz Metan Medias

66 - 90

TV
Tartu Rock
J/11 
18:00 
KRKA Novo Mesto

66 - 69

TV
Novo Mesto, SLO
SD Leona Štuklja
Reggio Emilia
J/12 
18:00 
Szolnoki Olaj

74 - 67

TV
Cholet Basket
I/11 
19:00 
Krasnye Krylia

87 - 67

TV
Samara, RUS
MTL Arena
PO Antwerp Giants
L/12 
19:00 
Tsmoki Minsk

89 - 51

TV
Minsk, BLR
Minsk Arena
Bakken Bears Aarhus
K/12 
19:30 
Triumph Lyubertsy

80 - 71

Moscow Region, RUS
Sports Palace "Triumph"
BK Ventspils
K/11 
19:30 
Royal Hali Gaziantep

69 - 60

Gaziantep, TUR
Sahinbey Spor Salonu
JDA Dijon
11.03.2014
1/A 
19:00 
Tartu Rock

87 - 83

TV
Szolnoki Olaj
3/A 
19:00 
Royal Hali Gaziantep

59 - 58

TV
Gaziantep, TUR
Sahinbey Spor Salonu
Tsmoki Minsk
4/A 
19:00 
Ural Ekaterinburg

72 - 80

Ekaterinburg, RUS
DIVS Sport Hall
Triumph Lyubertsy
2/A 
20:30 
Reggio Emilia

75 - 63

TV
Reggio Emilia, ITA
Palasport Giulio Bigi
Krasnye Krylia
13.03.2014
1/B 
18:00 
Szolnoki Olaj

80 - 73

TV
Tartu Rock
2/B 
19:00 
Krasnye Krylia

71 - 73

TV
Samara, RUS
MTL Arena
Reggio Emilia
3/B 
19:00 
Tsmoki Minsk

67 - 68

TV
Minsk, BLR
Minsk Arena
Royal Hali Gaziantep
4/B 
19:30 
Triumph Lyubertsy

110 - 67

Moscow Region, RUS
Sports Palace "Triumph"
Ural Ekaterinburg
18.03.2014
1/C 
19:00 
Tartu Rock

60 - 78

TV
Szolnoki Olaj
25.04.2014
5/A 
18:00 
Szolnoki Olaj

59 - 61

TV
Bologna, ITA
PalaDozza
Triumph Lyubertsy
6/A 
20:30 
Reggio Emilia

66 - 55

TV
Bologna, ITA
PalaDozza
Royal Hali Gaziantep
27.04.2014
7/A 
16:30 
Szolnoki Olaj

75 - 87

TV
Bologna, ITA
PalaDozza
Royal Hali Gaziantep
8/A 
19:00 
Triumph Lyubertsy

65 - 79

TV
Bologna, ITA
PalaDozza
Reggio Emilia