SCOREBOARD

Sixteenth-Finals
WBC Dynamo   Solna Vikings
8957
23-19   20-7   20-17   26-14  
First game: Solna Vikings - WBC Dynamo   58 - 75
WBC Dynamo wins 164 - 115
Galatasaray    Municipal Targoviste
7566
9-24   21-18   18-7   27-17  
First game: Municipal Targoviste - Galatasaray   67 - 96
Galatasaray wins 171 - 133
Szeviép   Panionios G.S.S.
5964
15-14   18-17   15-15   11-18  
First game: Panionios G.S.S. - Szeviép   53 - 52
Panionios G.S.S. wins 117 - 111
Tarbes GB   Baschet ICIM
9652
26-10   19-15   20-9   31-18  
First game: Baschet ICIM - Tarbes GB   58 - 110
Tarbes GB wins 206 - 110
Ibiza - PDV   Extrugasa
8061
23-22   20-14   20-10   17-15  
First game: Extrugasa - Ibiza - PDV   61 - 79
Ibiza - PDV wins 159 - 122
Elitzur Ramla   Olivais Coimbra
6762
19-15   17-16   8-12   23-19  
First game: Olivais Coimbra - Elitzur Ramla   60 - 77
Elitzur Ramla wins 144 - 122
Chevakata   Université BC Neuchâtel
8265
22-30   25-6   17-11   18-18  
First game: Université BC Neuchâtel - Chevakata   84 - 70
Chevakata wins 152 - 149
Dexia W Namur   Kara Trutnov
8369
23-17   24-18   12-16   24-18  
First game: Kara Trutnov - Dexia W Namur   72 - 84
Dexia W Namur wins 167 - 141
ZKK Hemofarm Vrsac   Spartak M.R. Noginsk
9287
22-17   22-26   22-25   26-19  
First game: Spartak M.R. Noginsk - ZKK Hemofarm Vrsac   57 - 73
ZKK Hemofarm Vrsac wins 165 - 144
Lavezzini Basket   Gospic Croatia
8266
24-17   23-16   17-17   18-16  
First game: Gospic Croatia - Lavezzini Basket   60 - 55
Lavezzini Basket wins 137 - 126
Athinaikos BC   SK Cesis
9072
26-11   25-20   23-23   16-18  
First game: SK Cesis - Athinaikos BC   57 - 68
Athinaikos BC wins 158 - 129
CB Feve San Jose   Botas Spor
8168
15-11   19-23   29-14   18-20  
First game: Botas Spor - CB Feve San Jose   67 - 65
CB Feve San Jose wins 146 - 135
Cras Basket Taranto   CSS-LMK SF. Gheorghe
8060
25-14   17-15   23-18   15-13  
First game: CSS-LMK SF. Gheorghe - Cras Basket Taranto   66 - 71
Cras Basket Taranto wins 151 - 126
Dynamo Kursk   USO Mondeville
7251
18-9   17-8   18-20   19-14  
First game: USO Mondeville - Dynamo Kursk   48 - 68
Dynamo Kursk wins 140 - 99
Rivasecopolis   K.V. Imperial AEL
7079
13-16   20-10   17-23   20-30  
First game: K.V. Imperial AEL - Rivasecopolis   62 - 58
K.V. Imperial AEL wins 141 - 128
Ravenna Esperides    Challes-Les-Eaux Basket
5151
14-12   10-11   9-11   18-17  
First game: Challes-Les-Eaux Basket - Ravenna Esperides   62 - 77
Ravenna Esperides wins 128 - 113