SCOREBOARD

Eurocup Qualifying Round
BK Ventspils   Azovmash
7574
25-19   17-20   19-18   14-17  
Second game: Azovmash - BK Ventspils   79 - 65
Artland Dragons   Gran Canaria
5661
13-18   9-13   16-14   18-16  
Second game: Gran Canaria - Artland Dragons   92 - 65
Besiktas Milangaz   Dexia Mons-Hainaut
7870
22-21   19-16   22-15   15-18  
Second game: Dexia Mons-Hainaut - Besiktas Milangaz   74 - 63
Elan Chalon   Cedevita
7873
15-16   29-14   24-18   10-25  
Second game: Cedevita - Elan Chalon   84 - 69
Pinar Karsiyaka   Le Mans
7380
16-26   18-17   27-12   12-25  
Second game: Le Mans - Pinar Karsiyaka   80 - 78
Norrköping Dolphins   Telenet Oostende
6288
15-12   19-30   11-21   17-25  
Second game: Telenet Oostende - Norrköping Dolphins   70 - 67
ETHA   Spartak
5960
17-15   8-21   13-14   21-10  
Second game: Spartak - ETHA   83 - 64
Lukoil Academic   BK Prostejov
7065
23-17   13-14   15-16   19-18  
Second game: BK Prostejov - Lukoil Academic   77 - 87
EuroChallenge Qualifying Round
Spartak Primorye   BC Enisey
7558
17-16   33-9   6-19   19-14  
Second game: BC Enisey - Spartak Primorye   89 - 66
Triumph Lyubertsy   Krasnye Krylia
9471
26-26   26-13   19-14   23-18  
Second game: Krasnye Krylia - Triumph Lyubertsy   80 - 74
Sokhumi   BC "Minsk-2006"
9478
28-24   26-16   17-21   23-17  
Second game: BC "Minsk-2006" - Sokhumi   97 - 63
Atomerömü SE   Arkadia Traiskirchen
7048
13-9   14-9   27-16   16-14  
Second game: Arkadia Traiskirchen - Atomerömü SE   80 - 85
Tampereen Pyrintö   Szolnoki Olaj
7769
22-18   16-16   24-14   15-21  
Second game: Szolnoki Olaj - Tampereen Pyrintö   69 - 57

Regular Season

 TeamPW/LF/APts
1. EWE BASKETS OLDENBURG66/0534/42812
2. MAD-CROC FUENLABRADA64/2530/47710
3. BK BEMACO SPU NITRA61/5478/5047
4. NORRKÖPING DOLPHINS61/5448/5817
Bemaco SPU Nitra   EWE Baskets
7277
19-26   19-15   17-20   17-16  
Mad-Croc Fuenlabrada   Norrköping Dolphins
8975
21-19   29-19   22-12   17-25  
Norrköping Dolphins   Bemaco SPU Nitra
8264
20-22   25-18   20-10   17-14  
EWE Baskets   Mad-Croc Fuenlabrada
8566
18-15   20-18   16-16   31-17  
Bemaco SPU Nitra   Mad-Croc Fuenlabrada
7586
19-24   24-22   16-29   16-11  
Norrköping Dolphins   EWE Baskets
7395
19-21   13-24   26-24   15-26  
Norrköping Dolphins   Mad-Croc Fuenlabrada
79119
20-28   20-29   22-27   17-35  
EWE Baskets   Bemaco SPU Nitra
8879
27-23   18-11   23-23   20-22  
Bemaco SPU Nitra   Norrköping Dolphins
10878
30-14   24-20   22-16   32-28  
Mad-Croc Fuenlabrada   EWE Baskets
7783
21-14   22-15   16-28   18-26  
Mad-Croc Fuenlabrada   Bemaco SPU Nitra
9380
27-16   26-28   18-15   22-21  
EWE Baskets   Norrköping Dolphins
10661
22-26   29-11   35-12   20-12  
 TeamPW/LF/APts
1. BESIKTAS MILANGAZ66/0543/43712
2. ZORG EN ZEKERHEID LEIDEN63/3434/4379
3. ARMIA63/3441/4649
4. BG GÖTTINGEN60/6432/5126
Armia   BG Göttingen
8276
23-14   20-20   15-14   24-28  
ZZ Leiden   Besiktas Milangaz
5886
21-18   8-26   16-20   13-22  
Besiktas Milangaz   Armia
10382
25-20   30-21   25-20   23-21  
BG Göttingen   ZZ Leiden
7180
10-20   21-20   18-18   22-22  
Armia   ZZ Leiden
7471
22-15   14-22   18-21   20-13  
Besiktas Milangaz   BG Göttingen
10594
23-18   28-30   23-24   31-22  
BG Göttingen   Armia
6169
17-19   12-25   12-11   20-14  
Besiktas Milangaz   ZZ Leiden
7669
22-16   18-21   13-18   23-14  
Armia   Besiktas Milangaz
7577
20-21   17-18   19-11   19-27  
ZZ Leiden   BG Göttingen
8071
21-15   19-13   15-18   25-25  
BG Göttingen   Besiktas Milangaz
5996
13-29   11-18   17-30   18-19  
ZZ Leiden   Armia
7659
27-9   11-15   16-16   22-19  
 TeamPW/LF/APts
1. CHORALE ROANNE BASKET65/1490/45111
2. BK JIP PARDUBICE64/2478/47610
3. BK PROSTEJOV63/3476/4879
4. BC GOVERLA60/6425/4556
BK Pardubice   Roanne Basket
8277
21-18   9-13   18-19   34-27  
BC Goverla   BK Prostejov
7577
20-18   16-18   22-24   17-17  
BK Prostejov   BK Pardubice
8276
25-18   20-23   22-19   15-16  
Roanne Basket   BC Goverla
8178
23-26   18-16   23-24   17-12  
BK Prostejov   Roanne Basket
8587
10-18   24-22   15-23   36-24  
BK Pardubice   BC Goverla
7269
24-12   16-16   15-19   17-22  
BK Prostejov   BC Goverla
7864
20-18   17-9   21-19   20-18  
Roanne Basket   BK Pardubice
8873
27-20   20-13   17-23   24-17  
BC Goverla   Roanne Basket
6370
20-15   17-11   9-18   17-26  
BK Pardubice   BK Prostejov
9884
29-18   24-17   19-17   26-32  
BC Goverla   BK Pardubice
7677
21-16   19-19   23-20   13-22  
Roanne Basket   BK Prostejov
8770
15-13   17-20   29-22   26-15  
 TeamPW/LF/APts
1. BC NIZHNY NOVGOROD64/2492/42510
2. BK VENTSPILS64/2436/42210
3. BC KHIMIK YUZHNE63/3446/4519
4. ATOMERÖMÜ SE61/5399/4757
Atomerömü SE   BC NN
8372
22-22   22-9   19-20   20-21  
Khimik   BK Ventspils
8167
19-22   23-12   23-13   16-20  
BK Ventspils   Atomerömü SE
6956
18-11   12-16   17-13   22-16  
BC NN   Khimik
8573
20-17   23-16   21-21   21-19  
Atomerömü SE   Khimik
7376
18-18   10-18   18-17   27-23  
BK Ventspils   BC NN
7775
20-21   25-14   12-24   20-16  
BK Ventspils   Khimik
8155
18-13   22-13   20-22   21-7  
BC NN   Atomerömü SE
9651
23-10   21-10   22-17   30-14  
Atomerömü SE   BK Ventspils
7879
20-19   17-15   15-16   26-29  
Khimik   BC NN
7887
28-19   21-19   13-20   16-29  
Khimik   Atomerömü SE
8358
25-10   20-17   19-18   19-13  
BC NN   BK Ventspils
7763
20-22   21-7   23-21   13-13  
 TeamPW/LF/APts
1. ELAN CHALON65/1479/48111
2. ANTWERP GIANTS64/2474/42410
3. BC ENISEY62/4458/4688
4. CSU MOBITELCO CLUJ-NAPOCA61/5446/4847
BC Enisey   Antwerp Giants
7672
22-15   21-14   15-22   18-21  
CSU Mobitelco   Elan Chalon
8185
17-17   25-20   19-22   20-26  
Antwerp Giants   CSU Mobitelco
8763
26-18   14-18   20-15   27-12  
Elan Chalon   BC Enisey
8779
29-25   22-16   17-26   19-12  
BC Enisey   CSU Mobitelco
7381
24-18   13-19   22-26   14-18  
Elan Chalon   Antwerp Giants
6590
17-25   18-19   19-21   11-25  
Antwerp Giants   BC Enisey
7369
18-14   12-15   22-17   21-23  
Elan Chalon   CSU Mobitelco
8374
24-15   15-11   21-21   23-27  
BC Enisey   Elan Chalon
7980
21-24   22-15   19-24   17-17  
CSU Mobitelco   Antwerp Giants
7274
20-20   18-18   15-14   19-22  
CSU Mobitelco   BC Enisey
7582
15-23   15-14   24-15   21-30  
Antwerp Giants   Elan Chalon
7879
18-20   19-18   20-15   21-26  
 TeamPW/LF/APts
1. BC TRIUMPH LYUBERTSY MOSCOW REGION64/2451/43410
2. GENERALI OKAPI AALSTAR63/3511/4639
3. ETHA ENGOMI63/3409/4389
4. OLIN EDIRNE62/4449/4858
Triumph Lyubertsy   Okapi Aalstar
8378
22-23   24-10   19-25   18-20  
Olin Edirne   ETHA
7082
21-21   18-22   13-19   18-20  
ETHA   Triumph Lyubertsy
5572
12-21   16-20   10-16   17-15  
Okapi Aalstar   Olin Edirne
9570
29-15   28-14   12-18   26-23  
ETHA   Okapi Aalstar
6180
13-17   14-15   16-25   18-23  
Triumph Lyubertsy   Olin Edirne
7061
16-16   18-12   20-14   16-19  
ETHA   Olin Edirne
7067
17-16   16-19   15-12   22-20  
Okapi Aalstar   Triumph Lyubertsy
8384
22-21   27-20   11-22   23-21  
Triumph Lyubertsy   ETHA
6068
13-18   12-11   13-18   22-21  
Olin Edirne   Okapi Aalstar
9286
29-19   19-24   15-24   29-19  
Olin Edirne   Triumph Lyubertsy
8982
20-21   27-19   16-24   26-18  
Okapi Aalstar   ETHA
8973
22-17   27-19   27-16   13-21  
 TeamPW/LF/APts
1. TELEKOM BASKETS BONN64/2490/45210
2. PINAR KARSIYAKA63/3476/4779
3. BC "MINSK-2006"63/3487/5159
4. TÜRK TELEKOM ANKARA62/4487/4968
BC "Minsk-2006"   Telekom Baskets
7971
14-23   23-16   18-23   24-9  
Türk Telekom   Pinar Karsiyaka
7482
22-22   21-16   15-29   16-15  
Pinar Karsiyaka   BC "Minsk-2006"
103105
19-30   16-26   37-30   31-19  
Telekom Baskets   Türk Telekom
8780
21-17   20-21   23-19   23-23  
BC "Minsk-2006"   Türk Telekom
7493
20-21   18-25   16-27   20-20  
Pinar Karsiyaka   Telekom Baskets
6665
22-21   14-16   11-16   19-12  
Pinar Karsiyaka   Türk Telekom
8183
21-20   23-18   19-23   18-22  
Telekom Baskets   BC "Minsk-2006"
9381
20-18   29-19   25-25   19-19  
Türk Telekom   Telekom Baskets
8194
16-24   25-21   17-25   23-24  
BC "Minsk-2006"   Pinar Karsiyaka
7079
20-16   16-22   16-25   18-16  
Türk Telekom   BC "Minsk-2006"
7678
19-18   16-23   20-19   21-18  
Telekom Baskets   Pinar Karsiyaka
8065
22-8   14-19   19-23   25-15  
 TeamPW/LF/APts
1. ARTLAND DRAGONS65/1520/48011
2. SZOLNOKI OLAJ KK64/2500/48310
3. KERAVNOS STROVOLOU62/4483/5118
4. PAU LACQ ORTHEZ61/5446/4757
Szolnoki Olaj   Pau Lacq Orthez
8570
26-12   19-14   21-25   19-19  
Keravnos   Artland Dragons
8193
27-18   18-26   15-28   21-21  
Artland Dragons   Szolnoki Olaj
8678
25-15   23-20   14-14   24-29  
Pau Lacq Orthez   Keravnos
8385
17-18   23-28   18-21   25-18  
Szolnoki Olaj   Keravnos
8193
24-27   24-23   18-16   15-27  
Artland Dragons   Pau Lacq Orthez
8781
26-16   23-14   26-30   12-21  
Artland Dragons   Keravnos
9375
30-20   15-22   27-19   21-14  
Pau Lacq Orthez   Szolnoki Olaj
6775
22-21   8-18   22-24   15-12  
Keravnos   Pau Lacq Orthez
6770
20-16   20-20   10-16   17-18  
Szolnoki Olaj   Artland Dragons
9085
26-20   22-24   17-21   25-20  
Keravnos   Szolnoki Olaj
8291
27-20   19-22   17-24   19-25  
Pau Lacq Orthez   Artland Dragons
7576
16-17   16-21   26-25   17-13  

Last 16

 TeamPW/LF/APts
1. BK VENTSPILS64/2455/44810
2. CHORALE ROANNE BASKET63/3505/4649
3. EWE BASKETS OLDENBURG63/3456/4479
4. ZORG EN ZEKERHEID LEIDEN62/4387/4448
EWE Baskets   BK Ventspils
7769
16-11   14-16   31-15   16-27  
ZZ Leiden   Roanne Basket
6368
8-19   18-15   14-13   23-21  
BK Ventspils   ZZ Leiden
6973
25-9   18-13   14-21   12-30  
Roanne Basket   EWE Baskets
8680
24-23   22-16   23-26   17-15  
Roanne Basket   BK Ventspils
8889
22-23   13-24   22-14   18-14   13-14  
EWE Baskets   ZZ Leiden
8562
27-14   23-13   24-21   11-14  
BK Ventspils   EWE Baskets
7461
19-13   14-15   25-15   16-18  
Roanne Basket   ZZ Leiden
9156
26-12   19-17   21-9   25-18  
EWE Baskets   Roanne Basket
8280
11-12   21-19   24-25   26-24  
ZZ Leiden   BK Ventspils
5760
13-14   11-11   15-17   18-18  
BK Ventspils   Roanne Basket
9492
19-17   20-18   13-17   27-27   15-13  
ZZ Leiden   EWE Baskets
7671
18-24   15-17   21-15   22-15  
 TeamPW/LF/APts
1. ELAN CHALON63/3494/4679
2. SZOLNOKI OLAJ KK63/3521/5119
3. TELEKOM BASKETS BONN63/3497/5099
4. GENERALI OKAPI AALSTAR63/3479/5049
Elan Chalon   Szolnoki Olaj
8564
23-19   14-22   17-12   31-11  
Okapi Aalstar   Telekom Baskets
9886
21-16   28-17   19-26   30-27  
Szolnoki Olaj   Okapi Aalstar
11276
28-28   28-16   28-20   28-12  
Telekom Baskets   Elan Chalon
9189
28-26   23-24   17-22   23-17  
Elan Chalon   Okapi Aalstar
8772
12-30   16-18   28-11   31-13  
Telekom Baskets   Szolnoki Olaj
8975
19-16   29-14   19-20   22-25  
Szolnoki Olaj   Elan Chalon
9081
13-22   30-18   19-21   28-20  
Telekom Baskets   Okapi Aalstar
7163
24-14   17-14   17-17   13-18  
Okapi Aalstar   Szolnoki Olaj
8684
24-18   22-23   14-21   26-22  
Elan Chalon   Telekom Baskets
8866
27-9   20-16   24-20   17-21  
Szolnoki Olaj   Telekom Baskets
9694
25-28   19-22   28-15   24-29  
Okapi Aalstar   Elan Chalon
8464
25-19   18-19   17-16   24-10  
 TeamPW/LF/APts
1. MAD-CROC FUENLABRADA66/0465/43012
2. BESIKTAS MILANGAZ64/2458/43310
3. BC NIZHNY NOVGOROD61/5450/4607
4. BK JIP PARDUBICE61/5434/4847
Mad-Croc Fuenlabrada   BC NN
7370
18-28   18-16   17-10   20-16  
Besiktas Milangaz   BK Pardubice
7870
21-16   23-21   15-16   19-17  
BK Pardubice   Mad-Croc Fuenlabrada
7379
25-19   21-24   19-15   8-21  
BC NN   Besiktas Milangaz
6475
15-15   13-22   19-20   17-18  
Mad-Croc Fuenlabrada   Besiktas Milangaz
7270
22-13   16-18   13-16   21-23  
BK Pardubice   BC NN
8780
19-15   23-24   18-19   27-22  
BC NN   Mad-Croc Fuenlabrada
7078
18-15   21-22   11-23   20-18  
BK Pardubice   Besiktas Milangaz
6976
21-23   13-12   19-23   16-18  
Mad-Croc Fuenlabrada   BK Pardubice
8570
17-20   32-16   20-20   16-14  
Besiktas Milangaz   BC NN
8280
13-26   26-17   19-21   24-16  
BC NN   BK Pardubice
8665
25-3   16-22   24-17   21-23  
Besiktas Milangaz   Mad-Croc Fuenlabrada
7778
12-25   28-16   23-9   14-28  
 TeamPW/LF/APts
1. ARTLAND DRAGONS65/1495/47811
2. BC TRIUMPH LYUBERTSY MOSCOW REGION63/3452/4639
3. ANTWERP GIANTS62/4417/4228
4. PINAR KARSIYAKA62/4487/4888
Triumph Lyubertsy   Pinar Karsiyaka
7590
24-16   12-28   18-16   21-30  
Antwerp Giants   Artland Dragons
6367
11-17   17-21   10-16   25-13  
Artland Dragons   Triumph Lyubertsy
8374
24-19   22-12   24-24   13-19  
Pinar Karsiyaka   Antwerp Giants
7051
17-15   18-14   17-14   18-8  
Antwerp Giants   Triumph Lyubertsy
8358
25-14   27-16   14-16   17-12  
Pinar Karsiyaka   Artland Dragons
9599
27-27   20-20   30-21   18-31  
Artland Dragons   Antwerp Giants
8171
17-15   24-15   21-24   19-17  
Pinar Karsiyaka   Triumph Lyubertsy
7779
17-24   14-18   25-23   21-14  
Triumph Lyubertsy   Artland Dragons
8770
19-17   24-13   18-24   26-16  
Antwerp Giants   Pinar Karsiyaka
8967
29-15   24-15   25-19   11-18  
Triumph Lyubertsy   Antwerp Giants
7960
26-17   20-16   14-16   19-11  
Artland Dragons   Pinar Karsiyaka
9588
20-27   26-22   26-22   23-17  
Quarter-Final Play-Offs
BK Ventspils   Szolnoki Olaj
8263
13-13   27-18   18-14   24-18  
Play-off standings1 - 2
Elan Chalon   Roanne Basket
7573
15-11   14-17   24-27   22-18  
Play-off standings2 - 0
Mad-Croc Fuenlabrada   Triumph Lyubertsy
7576
16-28   19-18   23-13   17-17  
Play-off standings1 - 2
Artland Dragons   Besiktas Milangaz
7374
15-23   22-12   17-17   19-22  
Play-off standings0 - 2

Semi-Finals

Szolnoki Olaj   Besiktas Milangaz
6064
17-13   13-20   10-14   20-17  
Elan Chalon   Triumph Lyubertsy
8469
20-17   29-16   15-19   20-17  

3rd and 4th Place

Szolnoki Olaj   Triumph Lyubertsy
8794
27-21   19-28   20-12   21-33  

Final

Besiktas Milangaz   Elan Chalon
9186
27-15   17-25   13-15   34-31