SCHEDULE

02.10.1996
A/1 
17:00 
SCP Ruzomberok

84 - 73

Ruzomberok, SVK
Sportova Hala Koniaren
 
Ahena
B/3 
17:00 
IMOS-Gambrinus

83 - 88

Sporting Flash 9.61
A/2 
20:30 
USV Olympic

80 - 75

Valenciennes, FRA
Salle du Hainaut
 
DJK Wildcats
03.10.1996
A/3 
16:00 
Galatasaray

80 - 77

MiZo Pecsi VSK
B/4 
18:00 
Dynamo

70 - 59

 
WBC Jezica
A/4 
20:00 
 
Pool Getafe

81 - 75

ZKK Croatia
B/1 
20:30 
 
GoldZack

67 - 70

 
Societa Ginnastica
B/2 
20:30 
CJM Bourges Basket

76 - 56

Elitzur Delek
09.10.1996
A/7 
18:00 
ZKK Croatia

68 - 71

Zagreb, CRO
SSD Pescenica
USV Olympic
10.10.1996
B/7 
16:30 
 
WBC Jezica

52 - 61

Ljubljana, SLO
Jezica Hall
CJM Bourges Basket
B/8 
16:30 
Sporting Flash 9.61

109 - 57

Dynamo
A/8 
18:00 
Galatasaray

64 - 88

 
Pool Getafe
A/5 
20:00 
 
DJK Wildcats

60 - 61

Aschaffenburg, GER
Arena of DJK Wildcats
SCP Ruzomberok
A/6 
20:30 
 
Ahena

83 - 78

MiZo Pecsi VSK
B/5 
20:30 
Elitzur Delek

71 - 66

Ramla, ISR
Kiryat Menachem
 
GoldZack
B/6 
20:30 
 
Societa Ginnastica

96 - 99

Casnate con Bernate, ITA
Arena of Societá Ginnastica Comense
IMOS-Gambrinus
16.10.1996
A/10 
20:00 
ZKK Croatia

72 - 70

Zagreb, CRO
SSD Pescenica
 
DJK Wildcats
A/12 
20:30 
USV Olympic

82 - 70

Valenciennes, FRA
Salle du Hainaut
Galatasaray
B/12 
20:30 
CJM Bourges Basket

79 - 64

Sporting Flash 9.61
17.10.1996
B/10 
16:30 
 
WBC Jezica

83 - 62

Ljubljana, SLO
Jezica Hall
Elitzur Delek
A/9 
16:45 
SCP Ruzomberok

87 - 73

Ruzomberok, SVK
Sportova Hala Koniaren
MiZo Pecsi VSK
B/11 
18:00 
Dynamo

73 - 77

 
Societa Ginnastica
A/11 
20:00 
 
Pool Getafe

83 - 55

 
Ahena
B/9 
20:30 
 
GoldZack

79 - 61

IMOS-Gambrinus
30.10.1996
A/13 
16:45 
SCP Ruzomberok

100 - 67

Ruzomberok, SVK
Sportova Hala Koniaren
ZKK Croatia
06.11.1996
B/14 
17:00 
IMOS-Gambrinus

94 - 77

Dynamo
B/16 
20:30 
 
Societa Ginnastica

72 - 78

Casnate con Bernate, ITA
Arena of Societá Ginnastica Comense
CJM Bourges Basket
07.11.1996
A/14 
18:00 
MiZo Pecsi VSK

54 - 68

 
Pool Getafe
A/15 
20:00 
 
DJK Wildcats

64 - 80

Aschaffenburg, GER
Arena of DJK Wildcats
Galatasaray
A/16 
20:30 
 
Ahena

73 - 76

USV Olympic
B/13 
20:30 
 
GoldZack

89 - 59

 
WBC Jezica
B/15 
20:30 
Elitzur Delek

67 - 69

Ramla, ISR
Kiryat Menachem
Sporting Flash 9.61
13.11.1996
B/19 
20:30 
CJM Bourges Basket

87 - 58

IMOS-Gambrinus
14.11.1996
A/18 
14:00 
Galatasaray

84 - 70

ZKK Croatia
B/17 
18:00 
Dynamo

61 - 71

 
GoldZack
B/18 
19:30 
Sporting Flash 9.61

67 - 57

 
WBC Jezica
A/19 
20:30 
USV Olympic

90 - 62

Valenciennes, FRA
Salle du Hainaut
MiZo Pecsi VSK
A/20 
20:30 
 
Ahena

78 - 74

 
DJK Wildcats
B/20 
20:30 
 
Societa Ginnastica

108 - 83

Casnate con Bernate, ITA
Arena of Societá Ginnastica Comense
Elitzur Delek
20.11.1996
B/24 
17:00 
IMOS-Gambrinus

102 - 82

Elitzur Delek
A/23 
18:00 
ZKK Croatia

72 - 94

Zagreb, CRO
SSD Pescenica
 
Ahena
A/24 
18:00 
MiZo Pecsi VSK

99 - 98

 
DJK Wildcats
B/22 
18:00 
Dynamo

49 - 81

CJM Bourges Basket
21.11.1996
B/23 
16:30 
 
WBC Jezica

58 - 82

Ljubljana, SLO
Jezica Hall
 
Societa Ginnastica
A/21 
16:45 
SCP Ruzomberok

91 - 67

Ruzomberok, SVK
Sportova Hala Koniaren
Galatasaray
A/22 
20:00 
 
Pool Getafe

88 - 80

USV Olympic
B/21 
20:30 
 
GoldZack

83 - 70

Sporting Flash 9.61
28.11.1996
A/17 
20:00 
 
Pool Getafe

74 - 63

SCP Ruzomberok
04.12.1996
B/28 
17:00 
IMOS-Gambrinus

91 - 78

 
WBC Jezica
A/25 
20:30 
USV Olympic

70 - 58

Valenciennes, FRA
Salle du Hainaut
SCP Ruzomberok
B/25 
20:30 
CJM Bourges Basket

83 - 59

 
GoldZack
05.12.1996
A/26 
16:00 
Galatasaray

68 - 46

 
Ahena
A/28 
18:00 
MiZo Pecsi VSK

61 - 55

ZKK Croatia
B/26 
19:30 
Sporting Flash 9.61

76 - 77

 
Societa Ginnastica
A/27 
20:00 
 
DJK Wildcats

82 - 97

Aschaffenburg, GER
Arena of DJK Wildcats
 
Pool Getafe
B/27 
20:30 
Elitzur Delek

72 - 56

Ramla, ISR
Kiryat Menachem
Dynamo
11.12.1996
A/32 
18:00 
ZKK Croatia

66 - 79

Zagreb, CRO
SSD Pescenica
 
Pool Getafe
12.12.1996
A/31 
18:00 
MiZo Pecsi VSK

63 - 73

Galatasaray
B/32 
18:30 
 
WBC Jezica

78 - 68

Ljubljana, SLO
Jezica Hall
Dynamo
B/31 
19:30 
Sporting Flash 9.61

77 - 81

IMOS-Gambrinus
A/30 
20:00 
 
DJK Wildcats

83 - 88

Aschaffenburg, GER
Arena of DJK Wildcats
USV Olympic
A/29 
20:30 
 
Ahena

64 - 75

SCP Ruzomberok
B/29 
20:30 
 
Societa Ginnastica

76 - 71

Casnate con Bernate, ITA
Arena of Societá Ginnastica Comense
 
GoldZack
B/30 
20:30 
Elitzur Delek

67 - 83

Ramla, ISR
Kiryat Menachem
CJM Bourges Basket
08.01.1997
A/33 
16:45 
SCP Ruzomberok

80 - 55

Ruzomberok, SVK
Sportova Hala Koniaren
 
DJK Wildcats
B/34 
17:00 
IMOS-Gambrinus

98 - 97

 
Societa Ginnastica
A/35 
20:30 
USV Olympic

87 - 74

Valenciennes, FRA
Salle du Hainaut
ZKK Croatia
B/35 
20:30 
CJM Bourges Basket

74 - 47

 
WBC Jezica
09.01.1997
A/34 
18:00 
MiZo Pecsi VSK

88 - 73

 
Ahena
B/36 
18:00 
Dynamo

71 - 73

Sporting Flash 9.61
A/36 
20:00 
 
Pool Getafe

75 - 65

Galatasaray
B/33 
20:30 
 
GoldZack

83 - 65

Elitzur Delek
15.01.1997
B/37 
17:00 
IMOS-Gambrinus

89 - 82

 
GoldZack
16.01.1997
A/40 
16:30 
Galatasaray

55 - 59

USV Olympic
A/37 
18:00 
MiZo Pecsi VSK

79 - 82

SCP Ruzomberok
B/40 
19:30 
Sporting Flash 9.61

79 - 61

CJM Bourges Basket
A/38 
20:00 
 
DJK Wildcats

83 - 75

Aschaffenburg, GER
Arena of DJK Wildcats
ZKK Croatia
A/39 
20:30 
 
Ahena

59 - 94

 
Pool Getafe
B/38 
20:30 
Elitzur Delek

75 - 62

Ramla, ISR
Kiryat Menachem
 
WBC Jezica
B/39 
20:30 
 
Societa Ginnastica

78 - 66

Casnate con Bernate, ITA
Arena of Societá Ginnastica Comense
Dynamo
22.01.1997
A/41 
18:00 
ZKK Croatia

62 - 92

Zagreb, CRO
SSD Pescenica
SCP Ruzomberok
B/44 
20:30 
CJM Bourges Basket

79 - 67

 
Societa Ginnastica
23.01.1997
A/43 
16:30 
Galatasaray

57 - 69

 
DJK Wildcats
B/41 
16:30 
 
WBC Jezica

68 - 69

Ljubljana, SLO
Jezica Hall
 
GoldZack
B/42 
18:00 
Dynamo

69 - 68

IMOS-Gambrinus
B/43 
19:30 
Sporting Flash 9.61

81 - 67

Elitzur Delek
A/42 
20:00 
 
Pool Getafe

95 - 43

MiZo Pecsi VSK
A/44 
20:30 
USV Olympic

105 - 63

Valenciennes, FRA
Salle du Hainaut
 
Ahena
05.02.1997
A/45 
16:45 
SCP Ruzomberok

84 - 91

Ruzomberok, SVK
Sportova Hala Koniaren
 
Pool Getafe
B/47 
17:00 
IMOS-Gambrinus

72 - 70

CJM Bourges Basket
A/46 
18:00 
ZKK Croatia

53 - 58

Zagreb, CRO
SSD Pescenica
Galatasaray
A/47 
18:00 
MiZo Pecsi VSK

66 - 62

USV Olympic
06.02.1997
B/46 
16:30 
 
WBC Jezica

72 - 65

Ljubljana, SLO
Jezica Hall
Sporting Flash 9.61
B/48 
19:00 
Elitzur Delek

77 - 93

Ramla, ISR
Kiryat Menachem
 
Societa Ginnastica
A/48 
20:00 
 
DJK Wildcats

20 - 0

Aschaffenburg, GER
Arena of DJK Wildcats
 
Ahena
B/45 
20:30 
 
GoldZack

84 - 51

Dynamo
12.02.1997
A/50 
20:30 
USV Olympic

88 - 86

Valenciennes, FRA
Salle du Hainaut
 
Pool Getafe
13.02.1997
A/49 
16:30 
Galatasaray

50 - 65

SCP Ruzomberok
B/52 
19:00 
Elitzur Delek

63 - 72

Ramla, ISR
Kiryat Menachem
IMOS-Gambrinus
A/52 
20:00 
 
DJK Wildcats

72 - 66

Aschaffenburg, GER
Arena of DJK Wildcats
MiZo Pecsi VSK
B/49 
20:00 
Sporting Flash 9.61

69 - 79

 
GoldZack
A/51 
20:30 
 
Ahena

63 - 72

ZKK Croatia
B/50 
20:30 
CJM Bourges Basket

59 - 42

Dynamo
B/51 
20:30 
 
Societa Ginnastica

92 - 72

Casnate con Bernate, ITA
Arena of Societá Ginnastica Comense
 
WBC Jezica
19.02.1997
A/53 
16:45 
SCP Ruzomberok

71 - 70

Ruzomberok, SVK
Sportova Hala Koniaren
USV Olympic
A/56 
18:00 
ZKK Croatia

58 - 67

Zagreb, CRO
SSD Pescenica
MiZo Pecsi VSK
A/54 
20:30 
 
Ahena

61 - 74

Galatasaray
20.02.1997
B/55 
18:00 
Dynamo

58 - 56

Elitzur Delek
A/55 
20:00 
 
Pool Getafe

84 - 74

 
DJK Wildcats
B/56 
20:00 
 
WBC Jezica

74 - 87

Ljubljana, SLO
Jezica Hall
IMOS-Gambrinus
B/53 
20:30 
 
GoldZack

71 - 64

CJM Bourges Basket
B/54 
20:30 
 
Societa Ginnastica

76 - 72

Casnate con Bernate, ITA
Arena of Societá Ginnastica Comense
Sporting Flash 9.61
05.03.1997
60/A 
 
IMOS-Gambrinus

59 - 87

SCP Ruzomberok
06.03.1997
57/A 
 
 
Pool Getafe

78 - 89

 
GoldZack
58/A 
 
USV Olympic

82 - 74

Valenciennes, FRA
Salle du Hainaut
 
Societa Ginnastica
59/A 
20:30 
CJM Bourges Basket

83 - 33

Galatasaray
11.03.1997
57/B 
 
 
GoldZack

89 - 66

 
Pool Getafe
58/B 
 
 
Societa Ginnastica

108 - 55

Casnate con Bernate, ITA
Arena of Societá Ginnastica Comense
USV Olympic
59/B 
 
Galatasaray

68 - 72

CJM Bourges Basket
60/B 
15:00 
SCP Ruzomberok

63 - 57

Ruzomberok, SVK
Sportova Hala Koniaren
IMOS-Gambrinus
13.03.1997
58/C 
 
USV Olympic

68 - 81

Valenciennes, FRA
Salle du Hainaut
 
Societa Ginnastica
08.04.1997
F1/A 
16:00 
 
GoldZack

87 - 66

Larissa, GRE
SCP Ruzomberok
F2/A 
18:15 
 
Societa Ginnastica

58 - 68

Larissa, GRE
CJM Bourges Basket
10.04.1997
F3/A 
16:00 
SCP Ruzomberok

75 - 58

Larissa, GRE
 
Societa Ginnastica
F4/A 
18:15 
 
GoldZack

52 - 71

Larissa, GRE
CJM Bourges Basket