SCHEDULE

06.09.1995
5/A 
 
 
Sommer Komfort

79 - 76

 
Elitzur Holon
07.09.1995
3/A 
 
 
SC Tirana

44 - 76

Tirana, ALB
Asllan Rusi
Livas Petrom
4/A 
 
 
Fidefinanz

0 - 2

Bellinzona, SUI
Palabasket
 
Nerike Basket
6/A 
17:00 
 
ZAKK Student

81 - 99

 
Montana
2/A 
20:30 
 
Soubry Kortrijk

77 - 49

 
BBC Etzella
08.09.1995
1/A 
20:00 
 
BC Cenex

78 - 84

Wels, AUT
Tigerdome
Gustino Schnitzelpl.
09.09.1995
1/B 
16:30 
Gustino Schnitzelpl.

104 - 89

Wels, AUT
Tigerdome
 
BC Cenex
14.09.1995
3/B 
 
Livas Petrom

109 - 35

Târgoviste, ROU
Sala Sporturilor
 
SC Tirana
4/B 
 
 
Nerike Basket

2 - 0

 
Fidefinanz
5/B 
 
 
Elitzur Holon

78 - 71

 
Sommer Komfort
6/B 
 
 
Montana

73 - 56

Montana, BUL
Arena of Montana
 
ZAKK Student
2/B 
20:00 
 
BBC Etzella

51 - 74

Ettelbruck, LUX
Arena of BBC Etzella
 
Soubry Kortrijk
28.09.1995
12/A 
 
 
Montana

57 - 82

Montana, BUL
Arena of Montana
Dynamo
13/A 
 
 
ZOKK Becej

58 - 75

Sporting Flash 9.61
14/A 
 
ZKK Croatia

70 - 56

Zagreb, CRO
SSD Pescenica
USK Blex KV
9/A 
 
Livas Petrom

76 - 62

Târgoviste, ROU
Sala Sporturilor
 
WBC Jezica
11/A 
18:30 
 
Elitzur Holon

74 - 58

MiZo Pecsi VSK
10/A 
19:00 
 
Nerike Basket

55 - 69

SCP
7/A 
19:30 
Gustino Schnitzelpl.

73 - 111

Wels, AUT
Tigerdome
 
GoldZack
8/A 
20:30 
 
Soubry Kortrijk

75 - 86

Galatasaray
05.10.1995
10/B 
 
SCP

94 - 61

Ruzomberok, SVK
Sportova Hala Koniaren
 
Nerike Basket
11/B 
 
MiZo Pecsi VSK

81 - 73

 
Elitzur Holon
12/B 
 
Dynamo

56 - 64

 
Montana
13/B 
 
Sporting Flash 9.61

87 - 53

 
ZOKK Becej
14/B 
 
USK Blex KV

57 - 47

ZKK Croatia
9/B 
 
 
WBC Jezica

82 - 60

Ljubljana, SLO
Jezica Hall
Livas Petrom
8/B 
16:30 
Galatasaray

80 - 78

 
Soubry Kortrijk
7/B 
20:00 
 
GoldZack

91 - 68

Gustino Schnitzelpl.
25.10.1995
A/3 
20:15 
 
WBC Jezica

62 - 74

Ljubljana, SLO
Jezica Hall
Galatasaray
26.10.1995
A/1 
17:00 
SCP

60 - 47

Ruzomberok, SVK
Sportova Hala Koniaren
Dynamo
A/2 
19:00 
 
CSKA

68 - 80

Moscow, RUS
USH CSKA
Dorna Godella
B/3 
20:00 
 
GoldZack

88 - 58

 
Elitzur Holon
B/1 
20:15 
Sporting Flash 9.61

65 - 57

CJM Bourges Basket
B/2 
20:30 
 
Societa Ginnastica

76 - 52

Casnate con Bernate, ITA
Arena of Societá Ginnastica Comense
ZKK Croatia
01.11.1995
B/4 
18:00 
ZKK Croatia

76 - 70

Zagreb, CRO
SSD Pescenica
Sporting Flash 9.61
02.11.1995
A/6 
18:00 
 
CSKA

97 - 57

Moscow, RUS
USH CSKA
Galatasaray
B/6 
19:00 
 
Elitzur Holon

56 - 72

 
Societa Ginnastica
B/5 
20:00 
 
GoldZack

71 - 72

CJM Bourges Basket
A/5 
20:15 
 
WBC Jezica

54 - 61

Ljubljana, SLO
Jezica Hall
Dynamo
A/4 
20:30 
Dorna Godella

63 - 66

SCP
22.11.1995
B/8 
18:00 
ZKK Croatia

68 - 70

Zagreb, CRO
SSD Pescenica
 
Elitzur Holon
23.11.1995
A/7 
17:00 
SCP

98 - 57

Ruzomberok, SVK
Sportova Hala Koniaren
 
WBC Jezica
A/9 
19:00 
 
CSKA

76 - 74

Moscow, RUS
USH CSKA
Dynamo
B/7 
20:00 
Sporting Flash 9.61

77 - 73

 
GoldZack
B/9 
20:00 
CJM Bourges Basket

62 - 57

 
Societa Ginnastica
A/8 
20:30 
Dorna Godella

72 - 56

Galatasaray
29.11.1995
A/12 
18:30 
Dynamo

67 - 59

Dorna Godella
30.11.1995
A/10 
16:15 
Galatasaray

54 - 89

SCP
A/11 
17:30 
 
CSKA

86 - 61

Moscow, RUS
USH CSKA
 
WBC Jezica
B/10 
19:00 
 
Elitzur Holon

81 - 97

Sporting Flash 9.61
B/12 
20:00 
CJM Bourges Basket

61 - 62

ZKK Croatia
B/11 
20:30 
 
Societa Ginnastica

85 - 79

Casnate con Bernate, ITA
Arena of Societá Ginnastica Comense
 
GoldZack
07.12.1995
A/13 
17:00 
SCP

89 - 74

Ruzomberok, SVK
Sportova Hala Koniaren
 
CSKA
A/14 
18:30 
Galatasaray

60 - 59

Dynamo
B/14 
19:00 
 
Elitzur Holon

65 - 73

CJM Bourges Basket
B/13 
20:00 
Sporting Flash 9.61

68 - 72

 
Societa Ginnastica
B/15 
20:00 
 
GoldZack

85 - 78

ZKK Croatia
A/15 
20:15 
 
WBC Jezica

57 - 80

Ljubljana, SLO
Jezica Hall
Dorna Godella
13.12.1995
B/17 
18:00 
ZKK Croatia

70 - 93

Zagreb, CRO
SSD Pescenica
 
Societa Ginnastica
A/16 
18:30 
Dynamo

60 - 53

SCP
B/16 
20:00 
CJM Bourges Basket

82 - 64

Sporting Flash 9.61
14.12.1995
A/18 
16:30 
Galatasaray

91 - 71

 
WBC Jezica
B/18 
19:00 
 
Elitzur Holon

57 - 103

 
GoldZack
A/17 
20:30 
Dorna Godella

82 - 70

 
CSKA
20.12.1995
B/21 
20:30 
 
Societa Ginnastica

78 - 66

Casnate con Bernate, ITA
Arena of Societá Ginnastica Comense
 
Elitzur Holon
21.12.1995
A/21 
16:30 
Galatasaray

82 - 81

 
CSKA
A/19 
17:00 
SCP

87 - 68

Ruzomberok, SVK
Sportova Hala Koniaren
Dorna Godella
A/20 
18:30 
Dynamo

62 - 48

 
WBC Jezica
B/19 
20:00 
Sporting Flash 9.61

71 - 58

ZKK Croatia
B/20 
20:00 
CJM Bourges Basket

72 - 76

 
GoldZack
03.01.1996
A/22 
20:15 
 
WBC Jezica

56 - 71

Ljubljana, SLO
Jezica Hall
SCP
04.01.1996
A/23 
18:30 
Galatasaray

86 - 84

Dorna Godella
A/24 
18:30 
Dynamo

86 - 70

 
CSKA
B/23 
19:00 
 
Elitzur Holon

68 - 71

ZKK Croatia
B/22 
20:00 
 
GoldZack

84 - 71

Sporting Flash 9.61
B/24 
20:30 
 
Societa Ginnastica

72 - 70

Casnate con Bernate, ITA
Arena of Societá Ginnastica Comense
CJM Bourges Basket
17.01.1996
A/25 
17:00 
SCP

73 - 71

Ruzomberok, SVK
Sportova Hala Koniaren
Galatasaray
B/27 
18:30 
ZKK Croatia

70 - 60

Zagreb, CRO
SSD Pescenica
CJM Bourges Basket
18.01.1996
B/25 
19:00 
Sporting Flash 9.61

95 - 67

 
Elitzur Holon
B/26 
20:00 
 
GoldZack

68 - 71

 
Societa Ginnastica
A/26 
20:15 
 
WBC Jezica

87 - 79

Ljubljana, SLO
Jezica Hall
 
CSKA
A/27 
20:30 
Dorna Godella

57 - 44

Dynamo
24.01.1996
B/30 
18:00 
ZKK Croatia

82 - 83

Zagreb, CRO
SSD Pescenica
 
GoldZack
B/29 
20:00 
CJM Bourges Basket

88 - 41

 
Elitzur Holon
B/28 
20:30 
 
Societa Ginnastica

68 - 60

Casnate con Bernate, ITA
Arena of Societá Ginnastica Comense
Sporting Flash 9.61
25.01.1996
A/29 
18:30 
Dynamo

84 - 83

Galatasaray
A/28 
19:00 
 
CSKA

70 - 88

Moscow, RUS
USH CSKA
SCP
A/30 
20:30 
Dorna Godella

64 - 45

 
WBC Jezica
08.02.1996
33/A 
 
Galatasaray

69 - 82

 
Societa Ginnastica
34/A 
18:00 
Dynamo

62 - 75

 
GoldZack
31/A 
20:00 
Sporting Flash 9.61

72 - 66

SCP
32/A 
20:00 
CJM Bourges Basket

88 - 78

Dorna Godella
13.02.1996
31/B 
17:00 
SCP

64 - 62

Ruzomberok, SVK
Sportova Hala Koniaren
Sporting Flash 9.61
34/B 
20:00 
 
GoldZack

80 - 58

Dynamo
32/B 
20:30 
Dorna Godella

62 - 72

CJM Bourges Basket
33/B 
20:30 
 
Societa Ginnastica

85 - 81

Casnate con Bernate, ITA
Arena of Societá Ginnastica Comense
Galatasaray
15.02.1996
31/C 
17:00 
SCP

69 - 54

Ruzomberok, SVK
Sportova Hala Koniaren
Sporting Flash 9.61
19.03.1996
F1/A 
17:00 
SCP

67 - 84

Sofia, BUL
 
GoldZack
F2/A 
19:00 
 
Societa Ginnastica

62 - 54

Sofia, BUL
CJM Bourges Basket
21.03.1996
F3/A 
 
SCP

65 - 59

Sofia, BUL
CJM Bourges Basket
F4/A 
 
 
GoldZack

76 - 62

Sofia, BUL
 
Societa Ginnastica