SCHEDULE

16.10.2001
30/A 
17:30 
 
ZKD Kograd

93 - 84

KK Zeljeznicar
22/A 
20:00 
 
Ano Liosia Basketball

69 - 66

Dynamo
17.10.2001
24/A 
17:00 
 
A.O. Astir Exarchion

59 - 63

Exarchia-Athens, GRE
Arena of A.O. Astir Exarchion
 
Elitzur Holon
21/A 
17:15 
 
Meblotap E Leclerc

61 - 61

Lublin, POL
Globus Arena
BSE ESMA
25/A 
17:30 
MAV Coop SE

65 - 77

KK Hemofarm Vrsac
14/A 
18:00 
 
Toya Sleza

66 - 66

USK Praha
19/A 
18:00 
 
ZKK Buducnost

91 - 63

Podgorica, YUG
Moraca Sports Centre
ZKK Croatia
3/A 
18:00 
Chevakata

67 - 64

Vologda, RUS
SCC "Spectr"
 
Slavia
29/A 
18:30 
 
Academic Test

83 - 78

WBC Dynamo
5/A 
18:30 
BK Loko

67 - 62

Trutnov, CZE
Hala ZS Komenskeho
 
Postas Tabantrafik
11/A 
19:00 
Maccabi Ra'anana

76 - 42

Raanana, ISR
AVIV Hall
Besiktas JK
20/A 
19:00 
Livas Petrom

55 - 59

Ploiesti
Gustino Schnitzelpl.
27/A 
19:00 
 
Zupanjac

64 - 99

 
WBC Jezica
17/A 
19:30 
Opportunity Wales

51 - 91

BCSS Namur
2/A 
19:30 
 
Nirosoft

89 - 80

Carmiel, ISR
Arena of Nirosoft
Dynamo Kursk
15/A 
20:00 
 
SC Rist

51 - 50

Wedel, GER
Steinberghalle
GTS Wisla
1/A 
20:30 
 
BC Stara Zagora

80 - 77

Stara Zagora, BUL
Hall DZU AD
 
Vojvodina NIS-GAS
12/A 
20:30 
TTT Riga

20 - 0

 
MTK Polfa
13/A 
20:30 
 
Mosa Jambes

52 - 71

 
Termomeccanica
16/A 
20:30 
KK Elemes

67 - 88

 
BK Klosterneuburg
18/A 
20:30 
 
CD Povoa

0 - 20

Tarbes GB
23/A 
20:30 
 
W Basket

107 - 19

 
BBC Sparta
26/A 
20:30 
 
ZKK Bijeljina

98 - 66

Sporting Flash 9.61
28/A 
20:30 
BK SGAU

72 - 60

Samara, RUS
MTL Arena
Kozachka - Zalk
4/A 
20:30 
 
Sea Logistic

80 - 49

Treviglio, ITA
PalaTreviglio
 
CD Nacional
6/A 
20:30 
 
Halcon Viajes Alba

108 - 42

 
BBC Résidence
7/A 
20:30 
 
SC Fiskobirlik

0 - 20

 
Bne Yehuda Ziontronics
8/A 
20:30 
 
NBT Mijdrecht

47 - 89

Rotterdam, NED
Arena of NBT
USO Basket
9/A 
20:30 
 
PAO Thriamvos

20 - 0

 
WBC Razovojna Banka
18.10.2001
10/A 
20:30 
CUS Chieti

78 - 70

Chieti, ITA
Arena of CdA
CAB Levi's
23.10.2001
23/B 
20:00 
 
BBC Sparta

28 - 101

Olm, LUX
Centre Atert
 
W Basket
24.10.2001
1/B 
17:00 
 
Vojvodina NIS-GAS

99 - 66

Novi Sad, YUG
JP SPC Vojvodina 2
 
BC Stara Zagora
14/B 
17:30 
USK Praha

68 - 64

 
Toya Sleza
11/B 
18:00 
Besiktas JK

63 - 66

Istanbul, TUR
Akatlar Spor Salonu
Maccabi Ra'anana
19/B 
18:00 
ZKK Croatia

59 - 69

Zagreb, CRO
SSD Pescenica
 
ZKK Buducnost
21/B 
18:00 
BSE ESMA

84 - 62

Budapest, HUN
BSE Basket Hall
 
Meblotap E Leclerc
26/B 
18:00 
Sporting Flash 9.61

85 - 46

 
ZKK Bijeljina
28/B 
18:00 
Kozachka - Zalk

84 - 45

Zaporozhye, UKR
Sport Palace "UNOST"
BK SGAU
5/B 
18:00 
 
Postas Tabantrafik

81 - 54

BK Loko
15/B 
19:00 
GTS Wisla

85 - 51

Krakow, POL
Hala TS Wisla
 
SC Rist
20/B 
19:00 
Gustino Schnitzelpl.

53 - 52

Wels, AUT
Tigerdome
Livas Petrom
27/B 
19:00 
 
WBC Jezica

99 - 52

Ljubljana, SLO
Jezica Hall
 
Zupanjac
29/B 
19:00 
WBC Dynamo

69 - 54

Moscow, RUS
DYNAMO (1)
 
Academic Test
7/B 
19:00 
 
Bne Yehuda Ziontronics

20 - 0

 
SC Fiskobirlik
2/B 
19:30 
Dynamo Kursk

71 - 67

 
Nirosoft
24/B 
20:00 
 
Elitzur Holon

90 - 70

 
A.O. Astir Exarchion
6/B 
20:00 
 
BBC Résidence

57 - 83

 
Halcon Viajes Alba
25/B 
20:15 
KK Hemofarm Vrsac

81 - 75

MAV Coop SE
10/B 
20:30 
CAB Levi's

70 - 68

Funchal, POR
Pavilhao do C.A.B.
CUS Chieti
12/B 
20:30 
 
MTK Polfa

0 - 20

Pabianice, POL
Arena of MTK Polfa
TTT Riga
13/B 
20:30 
 
Termomeccanica

90 - 51

La Spezia, ITA
Arena of AB La Spezia
 
Mosa Jambes
16/B 
20:30 
 
BK Klosterneuburg

86 - 64

Klosterneuburg, AUT
Happyland
KK Elemes
17/B 
20:30 
BCSS Namur

110 - 51

St. Servais, BEL
Hall Octave Henry
Opportunity Wales
18/B 
20:30 
Tarbes GB

20 - 0

 
CD Povoa
3/B 
20:30 
 
Slavia

61 - 70

Sofia, BUL
Arena of Slavia
Chevakata
30/B 
20:30 
KK Zeljeznicar

94 - 75

Sarajevo, BIH
SD Mojmilo Arena
 
ZKD Kograd
4/B 
20:30 
 
CD Nacional

68 - 77

 
Sea Logistic
8/B 
20:30 
USO Basket

81 - 52

 
NBT Mijdrecht
9/B 
20:30 
 
WBC Razovojna Banka

0 - 20

 
PAO Thriamvos
25.10.2001
22/B 
18:00 
Dynamo

53 - 60

 
Ano Liosia Basketball
14.11.2001
G/2 
18:00 
Maccabi Ra'anana

79 - 45

Raanana, ISR
AVIV Hall
 
PAO Thriamvos
H/2 
18:00 
Chevakata

82 - 74

Vologda, RUS
SCC "Spectr"
GTS Wisla
E/2 
18:15 
 
BK Klosterneuburg

84 - 62

Klosterneuburg, AUT
Happyland
 
Vojvodina NIS-GAS
H/1 
18:30 
TTT Riga

60 - 99

Kozachka - Zalk
A/2 
19:00 
Caja Rural

75 - 81

Las Palmas de Gran Canaria, ESP
Pabellón Begona Santana
Famila
F/1 
19:00 
 
WBC Jezica

70 - 67

Ljubljana, SLO
Jezica Hall
KK Hemofarm Vrsac
G/1 
19:00 
WBC Dynamo

75 - 59

Moscow, RUS
DYNAMO (1)
 
ZKK Buducnost
A/1 
19:30 
 
Elitzur Holon

82 - 76

 
W Basket
C/1 
20:30 
 
Bne Yehuda Ziontronics

73 - 64

 
Sea Logistic
C/2 
20:30 
USO Basket

64 - 62

 
Halcon Viajes Alba
D/2 
20:30 
CUS Chieti

87 - 69

Chieti, ITA
Arena of CdA
BCSS Namur
F/2 
20:30 
KK Zeljeznicar

76 - 93

Sarajevo, BIH
SD Mojmilo Arena
BSE ESMA
B/1 
21:00 
Tarbes GB

96 - 60

 
Termomeccanica
15.11.2001
B/2 
17:30 
 
Nirosoft

64 - 60

Carmiel, ISR
Arena of Nirosoft
Sporting Flash 9.61
E/1 
18:00 
 
Postas Tabantrafik

87 - 59

USK Praha
17.11.2001
D/1 
20:30 
 
Ano Liosia Basketball

85 - 82

Gustino Schnitzelpl.
05.12.2001
E/3 
17:15 
USK Praha

86 - 72

 
Vojvodina NIS-GAS
A/4 
17:30 
 
Elitzur Holon

20 - 0

Caja Rural
E/4 
18:00 
 
Postas Tabantrafik

67 - 55

 
BK Klosterneuburg
F/3 
18:00 
BSE ESMA

73 - 63

Budapest, HUN
BSE Basket Hall
KK Hemofarm Vrsac
H/3 
18:00 
Kozachka - Zalk

85 - 46

Zaporozhye, UKR
Sport Palace "UNOST"
GTS Wisla
H/4 
18:30 
TTT Riga

58 - 80

Chevakata
F/4 
19:00 
 
WBC Jezica

84 - 69

Ljubljana, SLO
Jezica Hall
KK Zeljeznicar
G/3 
19:00 
WBC Dynamo

73 - 62

Moscow, RUS
DYNAMO (1)
Maccabi Ra'anana
C/3 
19:30 
 
Bne Yehuda Ziontronics

20 - 0

 
Halcon Viajes Alba
A/3 
20:00 
 
W Basket

74 - 76

Famila
B/3 
20:30 
 
Termomeccanica

86 - 64

La Spezia, ITA
Arena of AB La Spezia
Sporting Flash 9.61
C/4 
20:30 
 
Sea Logistic

62 - 71

Treviglio, ITA
PalaTreviglio
USO Basket
D/4 
20:30 
 
Ano Liosia Basketball

95 - 63

CUS Chieti
G/4 
20:30 
 
ZKK Buducnost

58 - 65

Podgorica, YUG
Moraca Sports Centre
 
PAO Thriamvos
06.12.2001
B/4 
17:30 
 
Nirosoft

65 - 105

Carmiel, ISR
Arena of Nirosoft
Tarbes GB
D/3 
19:00 
Gustino Schnitzelpl.

73 - 101

Wels, AUT
Tigerdome
BCSS Namur
12.12.2001
E/6 
17:30 
 
Vojvodina NIS-GAS

64 - 82

Novi Sad, YUG
JP SPC Vojvodina 2
 
Postas Tabantrafik
H/6 
17:30 
GTS Wisla

53 - 47

Krakow, POL
Hala TS Wisla
TTT Riga
G/6 
18:00 
Maccabi Ra'anana

20 - 0

Raanana, ISR
AVIV Hall
 
ZKK Buducnost
H/5 
18:00 
Kozachka - Zalk

88 - 76

Zaporozhye, UKR
Sport Palace "UNOST"
Chevakata
B/6 
18:00 
Sporting Flash 9.61

42 - 77

Tarbes GB
E/5 
18:15 
 
BK Klosterneuburg

68 - 64

Klosterneuburg, AUT
Happyland
USK Praha
F/6 
19:00 
 
WBC Jezica

57 - 71

Ljubljana, SLO
Jezica Hall
BSE ESMA
A/5 
20:30 
Caja Rural

87 - 72

Las Palmas de Gran Canaria, ESP
Pabellón Begona Santana
 
W Basket
A/6 
20:30 
Famila

113 - 59

Schio, ITA
Pala Campagnola
 
Elitzur Holon
C/5 
20:30 
USO Basket

85 - 79

 
Bne Yehuda Ziontronics
C/6 
20:30 
 
Sea Logistic

66 - 61

Treviglio, ITA
PalaTreviglio
 
Halcon Viajes Alba
D/5 
20:30 
CUS Chieti

84 - 67

Chieti, ITA
Arena of CdA
Gustino Schnitzelpl.
D/6 
20:30 
BCSS Namur

83 - 55

St. Servais, BEL
Hall Octave Henry
 
Ano Liosia Basketball
F/5 
20:30 
KK Zeljeznicar

82 - 73

Sarajevo, BIH
SD Mojmilo Arena
KK Hemofarm Vrsac
G/5 
20:30 
 
PAO Thriamvos

52 - 58

WBC Dynamo
13.12.2001
B/5 
20:30 
 
Termomeccanica

83 - 82

La Spezia, ITA
Arena of AB La Spezia
 
Nirosoft
19.12.2001
E/7 
17:15 
USK Praha

57 - 81

 
Postas Tabantrafik
H/8 
17:30 
GTS Wisla

43 - 67

Krakow, POL
Hala TS Wisla
Chevakata
F/8 
18:00 
BSE ESMA

77 - 69

Budapest, HUN
BSE Basket Hall
KK Zeljeznicar
H/7 
18:00 
Kozachka - Zalk

82 - 43

Zaporozhye, UKR
Sport Palace "UNOST"
TTT Riga
A/7 
20:00 
 
W Basket

71 - 49

 
Elitzur Holon
F/7 
20:15 
KK Hemofarm Vrsac

66 - 48

 
WBC Jezica
A/8 
20:30 
Famila

94 - 74

Schio, ITA
Pala Campagnola
Caja Rural
B/7 
20:30 
 
Termomeccanica

53 - 69

La Spezia, ITA
Arena of AB La Spezia
Tarbes GB
C/7 
20:30 
 
Sea Logistic

85 - 66

Treviglio, ITA
PalaTreviglio
 
Bne Yehuda Ziontronics
C/8 
20:30 
 
Halcon Viajes Alba

65 - 76

USO Basket
D/8 
20:30 
BCSS Namur

95 - 79

St. Servais, BEL
Hall Octave Henry
CUS Chieti
E/8 
20:30 
 
Vojvodina NIS-GAS

67 - 79

Novi Sad, YUG
JP SPC Vojvodina 2
 
BK Klosterneuburg
G/7 
20:30 
 
ZKK Buducnost

84 - 81

Podgorica, YUG
Moraca Sports Centre
WBC Dynamo
G/8 
20:30 
 
PAO Thriamvos

70 - 80

Maccabi Ra'anana
20.12.2001
D/7 
19:00 
Gustino Schnitzelpl.

56 - 80

Wels, AUT
Tigerdome
 
Ano Liosia Basketball
B/8 
20:30 
Sporting Flash 9.61

57 - 61

 
Nirosoft
09.01.2002
F/9 
17:30 
KK Hemofarm Vrsac

101 - 77

BSE ESMA
H/9 
17:30 
GTS Wisla

56 - 93

Krakow, POL
Hala TS Wisla
Kozachka - Zalk
G/9 
18:00 
Maccabi Ra'anana

75 - 62

Raanana, ISR
AVIV Hall
WBC Dynamo
H/10 
18:00 
Chevakata

105 - 57

Vologda, RUS
SCC "Spectr"
TTT Riga
B/9 
18:00 
Sporting Flash 9.61

76 - 74

 
Termomeccanica
E/10 
18:15 
 
BK Klosterneuburg

63 - 62

Klosterneuburg, AUT
Happyland
 
Postas Tabantrafik
B/10 
20:00 
Tarbes GB

95 - 45

 
Nirosoft
A/10 
20:30 
Caja Rural

61 - 55

Las Palmas de Gran Canaria, ESP
Pabellón Begona Santana
 
Elitzur Holon
A/9 
20:30 
Famila

67 - 55

Schio, ITA
Pala Campagnola
 
W Basket
C/10 
20:30 
USO Basket

71 - 53

 
Sea Logistic
C/9 
20:30 
 
Halcon Viajes Alba

69 - 64

 
Bne Yehuda Ziontronics
D/10 
20:30 
CUS Chieti

69 - 62

Chieti, ITA
Arena of CdA
 
Ano Liosia Basketball
D/9 
20:30 
BCSS Namur

88 - 66

St. Servais, BEL
Hall Octave Henry
Gustino Schnitzelpl.
E/9 
20:30 
 
Vojvodina NIS-GAS

66 - 73

Novi Sad, YUG
JP SPC Vojvodina 2
USK Praha
F/10 
20:30 
KK Zeljeznicar

72 - 70

Sarajevo, BIH
SD Mojmilo Arena
 
WBC Jezica
G/10 
20:30 
 
PAO Thriamvos

62 - 66

 
ZKK Buducnost
16.01.2002
A/12 
17:30 
 
Elitzur Holon

84 - 68

Famila
B/11 
17:30 
 
Nirosoft

38 - 91

Carmiel, ISR
Arena of Nirosoft
 
Termomeccanica
E/11 
17:30 
USK Praha

94 - 67

 
BK Klosterneuburg
E/12 
18:00 
 
Postas Tabantrafik

80 - 65

 
Vojvodina NIS-GAS
F/12 
18:00 
BSE ESMA

70 - 57

Budapest, HUN
BSE Basket Hall
 
WBC Jezica
H/11 
18:00 
Chevakata

79 - 73

Vologda, RUS
SCC "Spectr"
Kozachka - Zalk
H/12 
18:30 
TTT Riga

69 - 87

GTS Wisla
D/11 
19:00 
Gustino Schnitzelpl.

77 - 84

Wels, AUT
Tigerdome
CUS Chieti
G/11 
19:00 
WBC Dynamo

86 - 53

Moscow, RUS
DYNAMO (1)
 
PAO Thriamvos
C/11 
19:00 
 
Bne Yehuda Ziontronics

83 - 71

USO Basket
D/12 
19:00 
 
Ano Liosia Basketball

69 - 58

BCSS Namur
F/11 
19:45 
KK Hemofarm Vrsac

93 - 71

KK Zeljeznicar
A/11 
20:00 
 
W Basket

91 - 70

Caja Rural
B/12 
20:00 
Tarbes GB

73 - 63

Sporting Flash 9.61
C/12 
20:30 
 
Halcon Viajes Alba

56 - 71

 
Sea Logistic
G/12 
20:30 
 
ZKK Buducnost

71 - 66

Podgorica, YUG
Moraca Sports Centre
Maccabi Ra'anana
30.01.2002
13/A 
17:30 
 
Elitzur Holon

75 - 78

Tarbes GB
20/A 
18:00 
Chevakata

89 - 79

Vologda, RUS
SCC "Spectr"
Maccabi Ra'anana
16/A 
19:30 
 
Ano Liosia Basketball

67 - 63

USO Basket
18/A 
19:45 
KK Hemofarm Vrsac

58 - 58

 
Postas Tabantrafik
14/A 
20:30 
 
Termomeccanica

73 - 78

La Spezia, ITA
Arena of AB La Spezia
Famila
19/A 
20:30 
WBC Dynamo

85 - 69

Moscow, RUS
DYNAMO (1)
Kozachka - Zalk
15/A 
21:00 
 
Sea Logistic

60 - 84

Treviglio, ITA
PalaTreviglio
BCSS Namur
01.02.2002
17/A 
20:15 
 
BK Klosterneuburg

69 - 48

Klosterneuburg, AUT
Happyland
BSE ESMA
05.02.2002
17/B 
17:30 
BSE ESMA

66 - 53

Budapest, HUN
BSE Basket Hall
 
BK Klosterneuburg
06.02.2002
19/B 
18:00 
Kozachka - Zalk

74 - 80

Zaporozhye, UKR
Sport Palace "UNOST"
WBC Dynamo
18/B 
19:00 
 
Postas Tabantrafik

71 - 54

KK Hemofarm Vrsac
13/B 
20:00 
Tarbes GB

70 - 61

 
Elitzur Holon
14/B 
20:30 
Famila

79 - 52

Schio, ITA
Pala Campagnola
 
Termomeccanica
15/B 
20:30 
BCSS Namur

56 - 66

St. Servais, BEL
Hall Octave Henry
 
Sea Logistic
16/B 
20:30 
USO Basket

80 - 62

 
Ano Liosia Basketball
20/B 
20:30 
Maccabi Ra'anana

71 - 66

Raanana, ISR
AVIV Hall
Chevakata
26.02.2002
24/A 
20:30 
 
Postas Tabantrafik

84 - 66

Chevakata
27.02.2002
23/A 
19:10 
 
BK Klosterneuburg

70 - 64

Klosterneuburg, AUT
Happyland
WBC Dynamo
21/A 
20:00 
Tarbes GB

97 - 67

BCSS Namur
22/A 
20:30 
Famila

78 - 53

Schio, ITA
Pala Campagnola
USO Basket
06.03.2002
24/B 
18:00 
Chevakata

52 - 60

Vologda, RUS
SCC "Spectr"
 
Postas Tabantrafik
21/B 
20:30 
BCSS Namur

62 - 63

St. Servais, BEL
Hall Octave Henry
Tarbes GB
22/B 
20:30 
USO Basket

63 - 78

Famila
23/B 
20:30 
WBC Dynamo

83 - 53

Moscow, RUS
DYNAMO (1)
 
BK Klosterneuburg
20.03.2002
26/A 
20:00 
Tarbes GB

79 - 51

WBC Dynamo
25/A 
20:30 
Famila

70 - 54

Schio, ITA
Pala Campagnola
 
Postas Tabantrafik
27.03.2002
25/B 
18:00 
 
Postas Tabantrafik

53 - 81

Famila
26/B 
19:00 
WBC Dynamo

82 - 58

Moscow, RUS
DYNAMO (1)
Tarbes GB
10.04.2002
27/A 
20:00 
Tarbes GB

69 - 73

Famila
17.04.2002
27/B 
20:30 
Famila

77 - 74

Schio, ITA
Pala Campagnola
Tarbes GB