SCHEDULE

27.09.2000
3/A 
20:00 
 
T71 Diddeléng

56 - 86

 
Mosa Jambes
1/A 
20:30 
 
ZKK Bijeljina

63 - 64

Besiktas JK
2/A 
20:30 
 
Nirosoft

109 - 58

Carmiel, ISR
Arena of Nirosoft
BC Icim
04.10.2000
2/B 
18:30 
BC Icim

50 - 57

Arad, ROU
Victoria Hall
 
Nirosoft
1/B 
19:00 
Besiktas JK

65 - 50

Istanbul, TUR
Akatlar Spor Salonu
 
ZKK Bijeljina
3/B 
20:30 
 
Mosa Jambes

70 - 41

 
T71 Diddeléng
17.10.2000
17/A 
19:00 
 
Achilleas

71 - 60

Nicosia, CYP
Arena of Achilleas
 
Apollon
4/A 
19:30 
 
AB Contern

62 - 88

BCSS Namur
18.10.2000
13/A 
17:00 
 
Brisaspor

64 - 83

Lachen Ramat Hasharon
10/A 
18:00 
 
Tim Skuf

95 - 76

Dynamo Kursk
21/A 
18:00 
 
ZKK Vardar

59 - 59

 
Montana
22/A 
18:00 
 
ZKK Zrinski

62 - 82

Gospic Inero
23/A 
18:00 
 
C.S. Rapid

96 - 72

Bucharest, ROU
SC Rapid Arena
ZKK Sibenik Jolly JBS
5/A 
18:00 
GS Wisla

78 - 41

Krakow, POL
Hala TS Wisla
 
Kralovo Pole
6/A 
18:00 
 
ZIDMU

57 - 81

Zaporizhzhya, UKR
Sport Palace ZAS
 
MTK Polfa
9/A 
18:00 
Chevakata

66 - 69

Vologda, RUS
SCC "Spectr"
Kozachka - Zalk
11/A 
18:30 
 
Bne Yehuda Ziontronics

66 - 81

Botasspor Club Adana
18/A 
18:30 
 
Academic Test

72 - 61

Besiktas JK
8/A 
19:00 
TV 1872

40 - 79

USK Praha
33/A 
19:15 
 
BK Klosterneuburg

71 - 69

Klosterneuburg, AUT
Happyland
 
Postas Tabantrafik
16/A 
19:30 
 
Keravnos Keo

55 - 92

 
Elitzur Holon
15/A 
20:00 
 
Ano Liosia Basketball

71 - 51

 
WBC Razovojna Banka
7/A 
20:00 
 
BBC Résidence

36 - 70

 
DJK Wildcats
14/A 
20:30 
 
A.O. Astir Exarchion

65 - 55

Exarchia-Athens, GRE
Arena of A.O. Astir Exarchion
 
Vojvodina NIS-GAS
19/A 
20:30 
Livas Petrom

73 - 70

Târgoviste, ROU
Sala Sporturilor
Fenerbahçe SK
20/A 
20:30 
 
Nirosoft

20 - 0

Carmiel, ISR
Arena of Nirosoft
 
ZKK Kovin
24/A 
20:30 
BC Zeljeznicar

79 - 63

Sarajevo, BIH
SD Mojmilo Arena
 
BC Levski Spartak
26/A 
20:30 
 
Ciudad

69 - 69

Burgos, ESP
Arena of Ciudad
Aix en Provence BB
28/A 
20:30 
 
CD Nacional

45 - 70

Famila
29/A 
20:30 
Ros Casares

83 - 70

 
Termomeccanica
30/A 
20:30 
 
Halcon Viajes Alba

71 - 102

Tarbes GB
31/A 
20:30 
CAB Levi's

86 - 68

Funchal, POR
Pavilhao do C.A.B.
 
COB Calais
32/A 
20:30 
 
Mosa Jambes

48 - 100

Lavezzini Basket
34/A 
20:30 
ZKK Merkur

57 - 64

Gustino Schnitzelpl.
35/A 
20:30 
 
Kecskemeti KC

47 - 61

 
WBC Jezica
27/A 
21:00 
 
CD Povoa

51 - 75

Caja Rural
19.10.2000
12/A 
17:30 
KK Hemofarm Vrsac

92 - 79

 
Slavia
25/A 
19:30 
 
ZKK Vigor

71 - 85

 
KK Beopetrol
24.10.2000
22/B 
18:00 
Gospic Inero

87 - 68

 
ZKK Zrinski
25.10.2000
19/B 
16:00 
Fenerbahçe SK

77 - 59

Livas Petrom
5/B 
17:00 
 
Kralovo Pole

54 - 99

GS Wisla
14/B 
17:30 
 
Vojvodina NIS-GAS

62 - 64

Novi Sad, YUG
JP SPC Vojvodina 2
 
A.O. Astir Exarchion
11/B 
18:00 
Botasspor Club Adana

104 - 75

Ceyhan Adana, TUR
Arena of Botasspor Club
 
Bne Yehuda Ziontronics
12/B 
18:00 
 
Slavia

81 - 64

Sofia, BUL
Arena of Slavia
KK Hemofarm Vrsac
18/B 
18:00 
Besiktas JK

78 - 63

Istanbul, TUR
Akatlar Spor Salonu
 
Academic Test
33/B 
18:00 
 
Postas Tabantrafik

58 - 81

 
BK Klosterneuburg
9/B 
18:00 
Kozachka - Zalk

88 - 74

Zaporozhye, UKR
Sport Palace "UNOST"
Chevakata
10/B 
19:00 
Dynamo Kursk

66 - 74

 
Tim Skuf
13/B 
19:00 
Lachen Ramat Hasharon

72 - 84

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
 
Brisaspor
34/B 
19:00 
Gustino Schnitzelpl.

74 - 69

Wels, AUT
Tigerdome
ZKK Merkur
35/B 
19:00 
 
WBC Jezica

88 - 52

Ljubljana, SLO
Jezica Hall
 
Kecskemeti KC
6/B 
19:00 
 
MTK Polfa

92 - 48

Pabianice, POL
Arena of MTK Polfa
 
ZIDMU
8/B 
19:00 
USK Praha

76 - 63

TV 1872
16/B 
19:30 
 
Elitzur Holon

103 - 52

 
Keravnos Keo
15/B 
20:30 
 
WBC Razovojna Banka

88 - 72

 
Ano Liosia Basketball
17/B 
20:30 
 
Apollon

87 - 51

Ptolemaida, GRE
DAK Ptolemaida I
 
Achilleas
20/B 
20:30 
 
ZKK Kovin

0 - 20

 
Nirosoft
21/B 
20:30 
 
Montana

63 - 68

Montana, BUL
Arena of Montana
 
ZKK Vardar
23/B 
20:30 
ZKK Sibenik Jolly JBS

67 - 63

 
C.S. Rapid
25/B 
20:30 
 
KK Beopetrol

84 - 57

 
ZKK Vigor
26/B 
20:30 
Aix en Provence BB

69 - 48

 
Ciudad
27/B 
20:30 
Caja Rural

87 - 43

Las Palmas de Gran Canaria, ESP
Pabellón Begona Santana
 
CD Povoa
28/B 
20:30 
Famila

96 - 46

Schio, ITA
Pala Campagnola
 
CD Nacional
29/B 
20:30 
 
Termomeccanica

77 - 63

La Spezia, ITA
Arena of AB La Spezia
Ros Casares
30/B 
20:30 
Tarbes GB

92 - 66

 
Halcon Viajes Alba
31/B 
20:30 
 
COB Calais

69 - 48

CAB Levi's
32/B 
20:30 
Lavezzini Basket

79 - 39

Parma, ITA
Arena of LBP 2
 
Mosa Jambes
4/B 
20:30 
BCSS Namur

88 - 54

St. Servais, BEL
Hall Octave Henry
 
AB Contern
26.10.2000
24/B 
18:30 
 
BC Levski Spartak

83 - 71

BC Zeljeznicar
7/B 
20:00 
 
DJK Wildcats

82 - 50

Aschaffenburg, GER
Arena of DJK Wildcats
 
BBC Résidence
14.11.2000
G/1 
18:00 
 
Tim Skuf

90 - 77

 
Slavia
15.11.2000
E/2 
17:00 
BC Zeljeznicar

81 - 85

Sarajevo, BIH
SD Mojmilo Arena
Gospic Inero
G/2 
18:00 
Kozachka - Zalk

107 - 57

Zaporozhye, UKR
Sport Palace "UNOST"
 
C.S. Rapid
H/1 
18:00 
GS Wisla

49 - 67

Krakow, POL
Hala TS Wisla
 
MTK Polfa
B/1 
19:00 
 
WBC Jezica

54 - 80

Ljubljana, SLO
Jezica Hall
 
Termomeccanica
B/2 
19:00 
Gustino Schnitzelpl.

59 - 72

Wels, AUT
Tigerdome
Fenerbahçe SK
A/1 
20:00 
Aix en Provence BB

82 - 62

BCSS Namur
H/2 
20:00 
 
DJK Wildcats

70 - 56

Aschaffenburg, GER
Arena of DJK Wildcats
USK Praha
C/1 
20:21 
 
BK Klosterneuburg

70 - 72

Klosterneuburg, AUT
Happyland
 
COB Calais
A/2 
20:30 
Tarbes GB

68 - 71

Caja Rural
C/2 
20:30 
Famila

83 - 62

Schio, ITA
Pala Campagnola
Lavezzini Basket
F/1 
20:30 
Botasspor Club Adana

85 - 71

Ceyhan Adana, TUR
Arena of Botasspor Club
Besiktas JK
F/2 
20:30 
 
ZKK Vardar

71 - 64

 
KK Beopetrol
16.11.2000
D/1 
17:30 
 
Nirosoft

68 - 65

Carmiel, ISR
Arena of Nirosoft
 
A.O. Astir Exarchion
E/1 
17:30 
 
Elitzur Holon

65 - 58

 
Apollon
D/2 
19:00 
 
Ano Liosia Basketball

71 - 77

Lachen Ramat Hasharon
06.12.2000
H/4 
18:00 
GS Wisla

81 - 67

Krakow, POL
Hala TS Wisla
USK Praha
B/3 
19:00 
Fenerbahçe SK

67 - 61

 
WBC Jezica
H/3 
19:00 
 
MTK Polfa

72 - 83

Pabianice, POL
Arena of MTK Polfa
 
DJK Wildcats
C/4 
19:15 
 
BK Klosterneuburg

62 - 49

Klosterneuburg, AUT
Happyland
Famila
A/4 
20:00 
Aix en Provence BB

72 - 50

Tarbes GB
C/3 
20:00 
 
COB Calais

47 - 62

Lavezzini Basket
A/3 
20:30 
BCSS Namur

87 - 99

St. Servais, BEL
Hall Octave Henry
Caja Rural
B/4 
20:30 
 
Termomeccanica

85 - 49

La Spezia, ITA
Arena of AB La Spezia
Gustino Schnitzelpl.
D/4 
20:30 
 
A.O. Astir Exarchion

62 - 68

Exarchia-Athens, GRE
Arena of A.O. Astir Exarchion
 
Ano Liosia Basketball
E/3 
20:30 
 
Apollon

97 - 69

Ptolemaida, GRE
DAK Ptolemaida I
Gospic Inero
F/4 
20:30 
Botasspor Club Adana

80 - 74

Ceyhan Adana, TUR
Arena of Botasspor Club
 
ZKK Vardar
G/3 
20:30 
 
Slavia

87 - 70

Sofia, BUL
Arena of Slavia
 
C.S. Rapid
G/4 
20:30 
 
Tim Skuf

58 - 77

Kozachka - Zalk
07.12.2000
E/4 
17:30 
 
Elitzur Holon

100 - 57

BC Zeljeznicar
D/3 
18:30 
 
Nirosoft

81 - 69

Carmiel, ISR
Arena of Nirosoft
Lachen Ramat Hasharon
F/3 
19:30 
 
KK Beopetrol

87 - 85

Besiktas JK
12.12.2000
G/5 
18:00 
Kozachka - Zalk

94 - 42

Zaporozhye, UKR
Sport Palace "UNOST"
 
Slavia
13.12.2000
H/5 
17:30 
USK Praha

72 - 69

 
MTK Polfa
G/6 
18:00 
 
C.S. Rapid

82 - 79

Bucharest, ROU
SC Rapid Arena
 
Tim Skuf
H/6 
18:00 
GS Wisla

53 - 63

Krakow, POL
Hala TS Wisla
 
DJK Wildcats
B/6 
18:30 
Fenerbahçe SK

69 - 65

 
Termomeccanica
C/6 
18:30 
Lavezzini Basket

73 - 71

Parma, ITA
Arena of LBP 2
 
BK Klosterneuburg
D/5 
19:00 
 
Ano Liosia Basketball

73 - 71

 
Nirosoft
A/5 
20:30 
Tarbes GB

96 - 62

BCSS Namur
A/6 
20:30 
Caja Rural

79 - 69

Las Palmas de Gran Canaria, ESP
Pabellón Begona Santana
Aix en Provence BB
C/5 
20:30 
Famila

74 - 48

Schio, ITA
Pala Campagnola
 
COB Calais
E/6 
20:30 
Gospic Inero

52 - 65

 
Elitzur Holon
F/5 
20:30 
 
ZKK Vardar

83 - 85

Besiktas JK
F/6 
20:30 
 
KK Beopetrol

61 - 84

Botasspor Club Adana
14.12.2000
E/5 
10:30 
BC Zeljeznicar

59 - 60

Sarajevo, BIH
SD Mojmilo Arena
 
Apollon
D/6 
17:30 
Lachen Ramat Hasharon

94 - 74

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
 
A.O. Astir Exarchion
B/5 
18:15 
Gustino Schnitzelpl.

51 - 58

Wels, AUT
Tigerdome
 
WBC Jezica
19.12.2000
G/7 
18:00 
 
Slavia

82 - 61

Sofia, BUL
Arena of Slavia
 
Tim Skuf
E/8 
20:30 
Gospic Inero

69 - 78

BC Zeljeznicar
20.12.2000
B/8 
14:30 
Fenerbahçe SK

71 - 56

Gustino Schnitzelpl.
H/8 
17:30 
USK Praha

57 - 76

 
DJK Wildcats
A/8 
19:00 
Caja Rural

78 - 55

Las Palmas de Gran Canaria, ESP
Pabellón Begona Santana
Tarbes GB
F/7 
19:00 
Besiktas JK

87 - 82

Istanbul, TUR
Akatlar Spor Salonu
Botasspor Club Adana
H/7 
19:00 
 
MTK Polfa

76 - 58

Pabianice, POL
Arena of MTK Polfa
GS Wisla
C/7 
20:00 
 
COB Calais

55 - 65

 
BK Klosterneuburg
A/7 
20:30 
BCSS Namur

62 - 82

St. Servais, BEL
Hall Octave Henry
Aix en Provence BB
B/7 
20:30 
 
Termomeccanica

76 - 56

La Spezia, ITA
Arena of AB La Spezia
 
WBC Jezica
C/8 
20:30 
Lavezzini Basket

56 - 61

Parma, ITA
Arena of LBP 2
Famila
D/7 
20:30 
 
A.O. Astir Exarchion

72 - 66

Exarchia-Athens, GRE
Arena of A.O. Astir Exarchion
 
Nirosoft
E/7 
20:30 
 
Apollon

62 - 65

Ptolemaida, GRE
DAK Ptolemaida I
 
Elitzur Holon
F/8 
20:30 
 
KK Beopetrol

71 - 95

 
ZKK Vardar
G/8 
20:30 
 
C.S. Rapid

53 - 79

Bucharest, ROU
SC Rapid Arena
Kozachka - Zalk
21.12.2000
D/8 
17:30 
Lachen Ramat Hasharon

88 - 77

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
 
Ano Liosia Basketball
10.01.2001
H/10 
17:30 
USK Praha

59 - 58

GS Wisla
G/10 
18:00 
Kozachka - Zalk

89 - 66

Zaporozhye, UKR
Sport Palace "UNOST"
 
Tim Skuf
G/9 
18:00 
 
C.S. Rapid

58 - 77

Bucharest, ROU
SC Rapid Arena
 
Slavia
B/9 
19:00 
 
WBC Jezica

81 - 77

Ljubljana, SLO
Jezica Hall
Fenerbahçe SK
D/10 
19:00 
 
Ano Liosia Basketball

79 - 56

 
A.O. Astir Exarchion
F/9 
19:00 
Besiktas JK

88 - 76

Istanbul, TUR
Akatlar Spor Salonu
 
KK Beopetrol
F/10 
19:30 
 
ZKK Vardar

72 - 87

Botasspor Club Adana
H/9 
20:00 
 
DJK Wildcats

65 - 70

Aschaffenburg, GER
Arena of DJK Wildcats
 
MTK Polfa
A/10 
20:30 
Tarbes GB

78 - 69

Aix en Provence BB
A/9 
20:30 
Caja Rural

93 - 65

Las Palmas de Gran Canaria, ESP
Pabellón Begona Santana
BCSS Namur
C/10 
20:30 
Famila

75 - 68

Schio, ITA
Pala Campagnola
 
BK Klosterneuburg
C/9 
20:30 
Lavezzini Basket

84 - 57

Parma, ITA
Arena of LBP 2
 
COB Calais
E/10 
20:30 
BC Zeljeznicar

76 - 99

Sarajevo, BIH
SD Mojmilo Arena
 
Elitzur Holon
11.01.2001
E/9 
16:00 
Gospic Inero

64 - 65

 
Apollon
D/9 
17:30 
Lachen Ramat Hasharon

83 - 66

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
 
Nirosoft
B/10 
20:15 
Gustino Schnitzelpl.

54 - 89

Wels, AUT
Tigerdome
 
Termomeccanica
16.01.2001
G/11 
18:00 
 
Slavia

72 - 88

Sofia, BUL
Arena of Slavia
Kozachka - Zalk
17.01.2001
E/12 
17:30 
 
Elitzur Holon

98 - 68

Gospic Inero
D/11 
18:00 
 
Nirosoft

73 - 64

Carmiel, ISR
Arena of Nirosoft
 
Ano Liosia Basketball
D/12 
19:00 
 
A.O. Astir Exarchion

80 - 86

Exarchia-Athens, GRE
Arena of A.O. Astir Exarchion
Lachen Ramat Hasharon
F/11 
19:00 
Besiktas JK

86 - 72

Istanbul, TUR
Akatlar Spor Salonu
 
ZKK Vardar
H/11 
19:00 
 
MTK Polfa

85 - 76

Pabianice, POL
Arena of MTK Polfa
USK Praha
C/12 
19:15 
 
BK Klosterneuburg

69 - 77

Klosterneuburg, AUT
Happyland
Lavezzini Basket
A/12 
20:00 
Aix en Provence BB

71 - 79

Caja Rural
B/11 
20:00 
 
WBC Jezica

84 - 60

Ljubljana, SLO
Jezica Hall
Gustino Schnitzelpl.
C/11 
20:00 
 
COB Calais

61 - 79

Famila
H/12 
20:00 
 
DJK Wildcats

51 - 50

Aschaffenburg, GER
Arena of DJK Wildcats
GS Wisla
A/11 
20:30 
BCSS Namur

65 - 68

St. Servais, BEL
Hall Octave Henry
Tarbes GB
B/12 
20:30 
 
Termomeccanica

72 - 68

La Spezia, ITA
Arena of AB La Spezia
Fenerbahçe SK
E/11 
20:30 
 
Apollon

95 - 77

Ptolemaida, GRE
DAK Ptolemaida I
BC Zeljeznicar
F/12 
20:30 
Botasspor Club Adana

78 - 80

Ceyhan Adana, TUR
Arena of Botasspor Club
 
KK Beopetrol
G/12 
20:30 
 
Tim Skuf

91 - 59

 
C.S. Rapid
31.01.2001
14/A 
18:30 
Fenerbahçe SK

53 - 59

Caja Rural
15/A 
19:00 
Lavezzini Basket

78 - 65

Parma, ITA
Arena of LBP 2
Lachen Ramat Hasharon
16/A 
19:00 
 
Nirosoft

83 - 66

Carmiel, ISR
Arena of Nirosoft
Famila
18/A 
19:00 
Besiktas JK

51 - 50

Istanbul, TUR
Akatlar Spor Salonu
 
Elitzur Holon
13/A 
20:00 
Aix en Provence BB

62 - 65

 
Termomeccanica
17/A 
20:30 
 
Apollon

78 - 72

Ptolemaida, GRE
DAK Ptolemaida I
Botasspor Club Adana
20/A 
20:30 
 
MTK Polfa

80 - 66

Pabianice, POL
Arena of MTK Polfa
Kozachka - Zalk
01.02.2001
19/A 
18:00 
 
Slavia

91 - 108

Sofia, BUL
Arena of Slavia
 
DJK Wildcats
07.02.2001
20/B 
18:00 
Kozachka - Zalk

68 - 53

Zaporozhye, UKR
Sport Palace "UNOST"
 
MTK Polfa
18/B 
20:00 
 
Elitzur Holon

83 - 74

Besiktas JK
15/B 
20:10 
Lachen Ramat Hasharon

97 - 82

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
Lavezzini Basket
13/B 
20:30 
 
Termomeccanica

64 - 57

La Spezia, ITA
Arena of AB La Spezia
Aix en Provence BB
14/B 
20:30 
Caja Rural

65 - 54

Las Palmas de Gran Canaria, ESP
Pabellón Begona Santana
Fenerbahçe SK
16/B 
20:30 
Famila

80 - 60

Schio, ITA
Pala Campagnola
 
Nirosoft
17/B 
20:30 
Botasspor Club Adana

85 - 49

Ceyhan Adana, TUR
Arena of Botasspor Club
 
Apollon
19/B 
20:30 
 
DJK Wildcats

73 - 83

Aschaffenburg, GER
Arena of DJK Wildcats
 
Slavia
28.02.2001
23/A 
18:00 
Botasspor Club Adana

91 - 83

Ceyhan Adana, TUR
Arena of Botasspor Club
 
DJK Wildcats
21/A 
20:30 
 
Termomeccanica

67 - 62

La Spezia, ITA
Arena of AB La Spezia
Lachen Ramat Hasharon
22/A 
20:30 
Caja Rural

61 - 65

Las Palmas de Gran Canaria, ESP
Pabellón Begona Santana
Famila
24/A 
20:30 
 
Elitzur Holon

92 - 73

Kozachka - Zalk
07.03.2001
24/B 
18:00 
Kozachka - Zalk

80 - 59

Zaporozhye, UKR
Sport Palace "UNOST"
 
Elitzur Holon
21/B 
20:00 
Lachen Ramat Hasharon

87 - 64

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
 
Termomeccanica
22/B 
20:30 
Famila

76 - 68

Schio, ITA
Pala Campagnola
Caja Rural
08.03.2001
23/B 
20:00 
 
DJK Wildcats

88 - 90

Aschaffenburg, GER
Arena of DJK Wildcats
Botasspor Club Adana
21.03.2001
26/A 
20:10 
Lachen Ramat Hasharon

106 - 94

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
Botasspor Club Adana
25/A 
20:30 
Famila

91 - 65

Schio, ITA
Pala Campagnola
Kozachka - Zalk
28.03.2001
25/B 
18:00 
Kozachka - Zalk

68 - 68

Zaporozhye, UKR
Sport Palace "UNOST"
Famila
26/B 
20:30 
Botasspor Club Adana

79 - 65

Ceyhan Adana, TUR
Arena of Botasspor Club
Lachen Ramat Hasharon
11.04.2001
27/A 
18:00 
Botasspor Club Adana

73 - 75

Ceyhan Adana, TUR
Arena of Botasspor Club
Famila
18.04.2001
27/B 
20:30 
Famila

87 - 70

Schio, ITA
Pala Campagnola
Botasspor Club Adana