SCHEDULE

14.09.1999
4/A 
18:00 
 
ZKK Vigor

61 - 65

BC Neftochimic
2/A 
19:15 
 
BK Klosterneuburg

85 - 53

Klosterneuburg, AUT
Happyland
 
AB Contern
1/A 
20:30 
CAB Levi's

88 - 54

Funchal, POR
Pavilhao do C.A.B.
 
T71 Diddeléng
15.09.1999
11/A 
18:00 
 
ZKK Zrinski

31 - 90

Gustino Schnitzelpl.
7/A 
18:00 
 
ZKK Profitnes-Ohrid

63 - 63

BC Red Star
12/A 
19:00 
 
Nerike Basket

60 - 78

 
Tapiolan Honka
8/A 
19:00 
Lietuvos Telekomas

2 - 0

 
Tim Skuf
6/A 
19:30 
 
BV Nuva

51 - 61

Den Helder, NED
De Slenk
BCSS Namur
10/A 
20:30 
 
Mosa Jambes

52 - 61

 
CD Povoa
13/A 
20:30 
 
City of the World

43 - 50

 
BBC Résidence
3/A 
20:30 
 
Acadimia 75

59 - 68

Botasspor Club Adana
5/A 
20:30 
 
CD Nacional

74 - 50

 
Symel
9/A 
20:30 
 
WBC Razovojna Banka

89 - 56

 
Apollon
21.09.1999
12/B 
19:00 
 
Tapiolan Honka

81 - 97

 
Nerike Basket
1/B 
20:00 
 
T71 Diddeléng

42 - 75

CAB Levi's
5/B 
20:30 
 
Symel

56 - 74

Santa Cruz de Tenerife, ESP
Arena of Symel
 
CD Nacional
22.09.1999
3/B 
18:00 
Botasspor Club Adana

81 - 68

Ceyhan Adana, TUR
Arena of Botasspor Club
 
Acadimia 75
4/B 
18:00 
BC Neftochimic

76 - 52

 
ZKK Vigor
8/B 
20:00 
 
Tim Skuf

0 - 2

Lietuvos Telekomas
10/B 
20:30 
 
CD Povoa

56 - 45

 
Mosa Jambes
2/B 
20:30 
 
AB Contern

58 - 87

 
BK Klosterneuburg
6/B 
20:30 
BCSS Namur

66 - 34

St. Servais, BEL
Hall Octave Henry
 
BV Nuva
7/B 
20:30 
BC Red Star

88 - 46

 
ZKK Profitnes-Ohrid
9/B 
20:30 
 
Apollon

91 - 73

Ptolemaida, GRE
DAK Ptolemaida I
 
WBC Razovojna Banka
23.09.1999
11/B 
19:00 
Gustino Schnitzelpl.

110 - 31

Wels, AUT
Tigerdome
 
ZKK Zrinski
13/B 
20:00 
 
BBC Résidence

70 - 44

 
City of the World
29.09.1999
P/5 
19:30 
 
ZKK Sirela Mljekara

54 - 75

 
FTC Diego
06.10.1999
N/1 
17:00 
 
Brisaspor

58 - 59

BC Red Star
A/1 
18:00 
Kozachka - Zalk

77 - 56

Zaporozhye, UKR
Sport Palace "UNOST"
 
KKS Color Cap
D/1 
18:00 
TS Wisla

60 - 59

Krakow, POL
Hala TS Wisla
USK Blex KV
E/1 
18:30 
Lietuvos Telekomas

74 - 69

 
CSKA
F/1 
18:30 
CAB Levi's

64 - 56

Funchal, POR
Pavilhao do C.A.B.
 
W Basket
J/1 
18:30 
 
Panathinaikos AC

64 - 67

 
Montana
M/1 
19:00 
Gustino Schnitzelpl.

74 - 76

Wels, AUT
Tigerdome
Lavezzini Basket
C/1 
20:30 
CUS Chieti

81 - 78

Chieti, ITA
Arena of CdA
 
IÜ Sport Club
G/1 
20:30 
 
Electra Galil

59 - 62

 
Guiseppe Rescifina
H/1 
20:30 
USO Basket

68 - 62

 
CD Povoa
K/1 
20:30 
 
SKIF

48 - 64

Moscow, RUS
Arena of SKIF
 
Laisve
O/1 
20:30 
Caja Rural

54 - 58

Las Palmas de Gran Canaria, ESP
Pabellón Begona Santana
Aix en Provence BB
P/1 
20:30 
 
ZKK Sirela Mljekara

59 - 68

BC Neftochimic
B/1 
21:30 
BCSS Namur

54 - 52

St. Servais, BEL
Hall Octave Henry
 
CD Nacional
07.10.1999
L/1 
20:30 
 
Isab Energy

67 - 47

Priolo, ITA
Palaenichem
 
Elitzur Cellcom
13.10.1999
K/2 
17:00 
Dynamo

90 - 40

 
SKIF
E/2 
18:00 
 
MTK Polfa

64 - 58

Pabianice, POL
Arena of MTK Polfa
Lietuvos Telekomas
L/2 
18:00 
Botasspor Club Adana

76 - 65

Ceyhan Adana, TUR
Arena of Botasspor Club
 
Isab Energy
M/2 
18:00 
Besiktas JK

58 - 55

Istanbul, TUR
Akatlar Spor Salonu
Gustino Schnitzelpl.
P/2 
18:00 
 
FTC Diego

93 - 52

Budapest, HUN
Arena of FTC Diego
 
ZKK Sirela Mljekara
C/2 
18:30 
 
Bne Yehuda Ziontronics

85 - 71

CUS Chieti
A/2 
19:00 
 
Tapiolan Honka

75 - 107

Kozachka - Zalk
D/2 
19:15 
 
BK Klosterneuburg

75 - 72

Klosterneuburg, AUT
Happyland
TS Wisla
F/2 
20:00 
 
DJK Wildcats

64 - 36

Aschaffenburg, GER
Arena of DJK Wildcats
CAB Levi's
B/2 
20:30 
Tarbes GB

68 - 60

BCSS Namur
G/2 
20:30 
 
WBC Razovojna Banka

84 - 56

 
Electra Galil
H/2 
20:30 
 
Halcon Viajes Alba

85 - 66

USO Basket
N/2 
20:30 
 
MENT

70 - 68

Thessaloniki, GRE
Ilias Triantafilliois
 
Brisaspor
O/2 
20:30 
 
BBC Résidence

45 - 80

Caja Rural
20.10.1999
E/3 
16:00 
 
CSKA

67 - 65

Moscow, RUS
USH CSKA
 
MTK Polfa
I/1 
18:00 
ZKK Croatia

57 - 46

Zagreb, CRO
SSD Pescenica
 
DKSK BorsodChem
D/3 
18:00 
USK Blex KV

73 - 76

 
BK Klosterneuburg
K/3 
18:00 
 
Laisve

70 - 57

Kaunas, LTU
Arena of Laisve
Dynamo
C/3 
18:30 
 
IÜ Sport Club

61 - 63

 
Bne Yehuda Ziontronics
M/3 
18:30 
Lavezzini Basket

94 - 48

Parma, ITA
Arena of LBP 2
Besiktas JK
A/3 
19:00 
 
KKS Color Cap

76 - 55

 
Tapiolan Honka
O/3 
20:00 
Aix en Provence BB

102 - 28

 
BBC Résidence
B/3 
20:30 
 
CD Nacional

83 - 64

Tarbes GB
F/3 
20:30 
 
W Basket

47 - 58

 
DJK Wildcats
G/3 
20:30 
 
Guiseppe Rescifina

58 - 54

Messina, ITA
Palatracuzzi
 
WBC Razovojna Banka
H/3 
20:30 
 
CD Povoa

68 - 73

 
Halcon Viajes Alba
L/3 
20:30 
 
Elitzur Cellcom

74 - 81

Botasspor Club Adana
N/3 
20:30 
BC Red Star

73 - 62

Budapest
 
MENT
21.10.1999
P/3 
18:00 
BC Neftochimic

72 - 100

 
FTC Diego
03.11.1999
E/4 
16:00 
 
CSKA

56 - 81

Moscow, RUS
USH CSKA
Lietuvos Telekomas
D/4 
18:00 
USK Blex KV

55 - 67

TS Wisla
K/4 
18:00 
 
Laisve

77 - 53

Kaunas, LTU
Arena of Laisve
 
SKIF
N/4 
18:00 
BC Red Star

57 - 79

Budapest
 
Brisaspor
P/4 
18:00 
BC Neftochimic

67 - 71

 
ZKK Sirela Mljekara
C/4 
18:30 
 
IÜ Sport Club

63 - 90

CUS Chieti
A/4 
19:00 
 
KKS Color Cap

47 - 70

Kozachka - Zalk
O/4 
20:00 
Aix en Provence BB

73 - 72

Caja Rural
B/4 
20:30 
 
CD Nacional

66 - 77

BCSS Namur
F/4 
20:30 
 
W Basket

74 - 52

CAB Levi's
G/4 
20:30 
 
Guiseppe Rescifina

60 - 54

Messina, ITA
Palatracuzzi
 
Electra Galil
H/4 
20:30 
 
CD Povoa

39 - 69

USO Basket
L/4 
20:30 
 
Elitzur Cellcom

60 - 54

 
Isab Energy
04.11.1999
J/2 
18:00 
 
Montana

52 - 58

Montana, BUL
Arena of Montana
 
Panathinaikos AC
M/4 
18:30 
Lavezzini Basket

83 - 56

Parma, ITA
Arena of LBP 2
Gustino Schnitzelpl.
09.11.1999
F/5 
20:30 
CAB Levi's

80 - 89

Funchal, POR
Pavilhao do C.A.B.
 
DJK Wildcats
10.11.1999
K/5 
17:00 
 
SKIF

55 - 87

Moscow, RUS
Arena of SKIF
Dynamo
N/5 
17:00 
 
Brisaspor

71 - 45

 
MENT
A/5 
18:00 
Kozachka - Zalk

114 - 63

Zaporozhye, UKR
Sport Palace "UNOST"
 
Tapiolan Honka
D/5 
18:00 
TS Wisla

74 - 64

Krakow, POL
Hala TS Wisla
 
BK Klosterneuburg
E/5 
18:30 
Lietuvos Telekomas

75 - 61

 
MTK Polfa
M/5 
19:00 
Gustino Schnitzelpl.

64 - 58

Wels, AUT
Tigerdome
Besiktas JK
L/5 
20:00 
 
Isab Energy

63 - 58

Priolo, ITA
Palaenichem
Botasspor Club Adana
B/5 
20:30 
BCSS Namur

63 - 55

St. Servais, BEL
Hall Octave Henry
Tarbes GB
C/5 
20:30 
CUS Chieti

95 - 91

Chieti, ITA
Arena of CdA
 
Bne Yehuda Ziontronics
G/5 
20:30 
 
Electra Galil

70 - 75

 
WBC Razovojna Banka
H/5 
20:30 
USO Basket

67 - 73

 
Halcon Viajes Alba
11.11.1999
O/5 
20:30 
Caja Rural

99 - 49

Las Palmas de Gran Canaria, ESP
Pabellón Begona Santana
 
BBC Résidence
16.11.1999
F/6 
20:00 
 
DJK Wildcats

51 - 59

Aschaffenburg, GER
Arena of DJK Wildcats
 
W Basket
17.11.1999
K/6 
17:00 
Dynamo

77 - 63

 
Laisve
I/2 
18:00 
 
DKSK BorsodChem

78 - 68

ZKK Croatia
E/6 
18:00 
 
MTK Polfa

88 - 78

Pabianice, POL
Arena of MTK Polfa
 
CSKA
L/6 
18:00 
Botasspor Club Adana

75 - 60

Ceyhan Adana, TUR
Arena of Botasspor Club
 
Elitzur Cellcom
M/6 
18:00 
Besiktas JK

50 - 46

Istanbul, TUR
Akatlar Spor Salonu
Lavezzini Basket
C/6 
18:30 
 
Bne Yehuda Ziontronics

87 - 59

 
IÜ Sport Club
A/6 
19:00 
 
Tapiolan Honka

80 - 78

 
KKS Color Cap
D/6 
19:15 
 
BK Klosterneuburg

64 - 51

Klosterneuburg, AUT
Happyland
USK Blex KV
B/6 
20:30 
Tarbes GB

77 - 53

 
CD Nacional
G/6 
20:30 
 
WBC Razovojna Banka

74 - 66

 
Guiseppe Rescifina
H/6 
20:30 
 
Halcon Viajes Alba

75 - 58

 
CD Povoa
N/6 
20:30 
 
MENT

86 - 60

Thessaloniki, GRE
Ilias Triantafilliois
BC Red Star
O/6 
20:30 
 
BBC Résidence

30 - 95

Aix en Provence BB
18.11.1999
P/6 
18:00 
 
FTC Diego

78 - 63

Budapest, HUN
Arena of FTC Diego
BC Neftochimic
07.12.1999
12/A 
20:30 
 
W Basket

46 - 62

Lietuvos Telekomas
08.12.1999
15/A 
18:00 
 
DKSK BorsodChem

73 - 68

 
Panathinaikos AC
17/A 
18:00 
 
Laisve

71 - 76

Kaunas, LTU
Arena of Laisve
Botasspor Club Adana
19/A 
18:00 
Besiktas JK

46 - 49

Istanbul, TUR
Akatlar Spor Salonu
 
Brisaspor
21/A 
18:00 
Caja Rural

64 - 59

Las Palmas de Gran Canaria, ESP
Pabellón Begona Santana
 
FTC Diego
22/A 
18:00 
BC Neftochimic

54 - 57

Aix en Provence BB
7/A 
18:00 
 
KKS Color Cap

63 - 64

BCSS Namur
9/A 
18:00 
CUS Chieti

93 - 77

Chieti, ITA
Arena of CdA
TS Wisla
16/A 
18:30 
 
Montana

72 - 52

Montana, BUL
Arena of Montana
ZKK Croatia
18/A 
20:00 
 
Isab Energy

73 - 49

Priolo, ITA
Palaenichem
Dynamo
10/A 
20:30 
 
BK Klosterneuburg

74 - 72

Klosterneuburg, AUT
Happyland
 
Bne Yehuda Ziontronics
11/A 
20:30 
 
MTK Polfa

75 - 59

Pabianice, POL
Arena of MTK Polfa
 
DJK Wildcats
13/A 
20:30 
 
Guiseppe Rescifina

67 - 48

Messina, ITA
Palatracuzzi
 
Halcon Viajes Alba
14/A 
20:30 
USO Basket

67 - 70

 
WBC Razovojna Banka
20/A 
20:30 
 
MENT

64 - 99

Thessaloniki, GRE
Ilias Triantafilliois
Lavezzini Basket
8/A 
20:30 
Tarbes GB

66 - 80

Kozachka - Zalk
14.12.1999
12/B 
20:30 
Lietuvos Telekomas

68 - 42

 
W Basket
15.12.1999
18/B 
17:00 
Dynamo

93 - 66

 
Isab Energy
19/B 
17:00 
 
Brisaspor

75 - 62

Besiktas JK
10/B 
17:50 
 
Bne Yehuda Ziontronics

80 - 65

 
BK Klosterneuburg
16/B 
18:00 
ZKK Croatia

69 - 60

Zagreb, CRO
SSD Pescenica
 
Montana
17/B 
18:00 
Botasspor Club Adana

79 - 71

Ceyhan Adana, TUR
Arena of Botasspor Club
 
Laisve
21/B 
18:00 
 
FTC Diego

76 - 80

Budapest, HUN
Arena of FTC Diego
Caja Rural
8/B 
18:00 
Kozachka - Zalk

92 - 64

Zaporozhye, UKR
Sport Palace "UNOST"
Tarbes GB
9/B 
18:00 
TS Wisla

83 - 63

Krakow, POL
Hala TS Wisla
CUS Chieti
11/B 
20:00 
 
DJK Wildcats

74 - 50

Aschaffenburg, GER
Arena of DJK Wildcats
 
MTK Polfa
22/B 
20:00 
Aix en Provence BB

80 - 44

BC Neftochimic
13/B 
20:30 
 
Halcon Viajes Alba

66 - 45

 
Guiseppe Rescifina
14/B 
20:30 
 
WBC Razovojna Banka

76 - 56

USO Basket
15/B 
20:30 
 
Panathinaikos AC

53 - 60

 
DKSK BorsodChem
20/B 
20:30 
Lavezzini Basket

77 - 61

Parma, ITA
Arena of LBP 2
 
MENT
7/B 
20:30 
BCSS Namur

60 - 56

St. Servais, BEL
Hall Octave Henry
 
KKS Color Cap
09.01.2000
28/A 
18:00 
 
Montana

65 - 70

Montana, BUL
Arena of Montana
Dynamo
12.01.2000
24/A 
18:00 
Kozachka - Zalk

83 - 73

Zaporozhye, UKR
Sport Palace "UNOST"
 
Bne Yehuda Ziontronics
27/A 
18:00 
 
DKSK BorsodChem

92 - 66

Botasspor Club Adana
26/A 
18:30 
Lietuvos Telekomas

72 - 57

 
WBC Razovojna Banka
25/A 
20:00 
 
DJK Wildcats

80 - 65

Aschaffenburg, GER
Arena of DJK Wildcats
 
Halcon Viajes Alba
23/A 
20:30 
BCSS Namur

62 - 57

St. Servais, BEL
Hall Octave Henry
TS Wisla
30/A 
20:30 
Lavezzini Basket

67 - 62

Parma, ITA
Arena of LBP 2
Aix en Provence BB
13.01.2000
29/A 
17:00 
 
Brisaspor

54 - 59

Caja Rural
16.01.2000
28/B 
17:00 
Dynamo

60 - 59

 
Montana
19.01.2000
23/B 
18:00 
TS Wisla

77 - 49

Krakow, POL
Hala TS Wisla
BCSS Namur
24/B 
18:00 
 
Bne Yehuda Ziontronics

67 - 67

Kozachka - Zalk
27/B 
18:00 
Botasspor Club Adana

76 - 48

Ceyhan Adana, TUR
Arena of Botasspor Club
 
DKSK BorsodChem
30/B 
20:00 
Aix en Provence BB

71 - 72

Lavezzini Basket
25/B 
20:30 
 
Halcon Viajes Alba

74 - 68

 
DJK Wildcats
26/B 
20:30 
 
WBC Razovojna Banka

67 - 64

Lietuvos Telekomas
20.01.2000
29/B 
21:00 
Caja Rural

50 - 44

Las Palmas de Gran Canaria, ESP
Pabellón Begona Santana
 
Brisaspor
09.02.2000
31/A 
18:00 
TS Wisla

87 - 82

Krakow, POL
Hala TS Wisla
 
DJK Wildcats
33/A 
18:00 
Botasspor Club Adana

54 - 66

Ceyhan Adana, TUR
Arena of Botasspor Club
Caja Rural
34/A 
18:00 
Dynamo

72 - 73

Lavezzini Basket
10.02.2000
32/A 
18:00 
Kozachka - Zalk

93 - 69

Zaporozhye, UKR
Sport Palace "UNOST"
Lietuvos Telekomas
16.02.2000
32/B 
18:30 
Lietuvos Telekomas

63 - 56

Kozachka - Zalk
34/B 
18:30 
Lavezzini Basket

72 - 49

Parma, ITA
Arena of LBP 2
Dynamo
31/B 
20:00 
 
DJK Wildcats

90 - 58

Aschaffenburg, GER
Arena of DJK Wildcats
TS Wisla
33/B 
21:00 
Caja Rural

75 - 69

Las Palmas de Gran Canaria, ESP
Pabellón Begona Santana
Botasspor Club Adana
01.03.2000
36/A 
18:00 
Kozachka - Zalk

65 - 82

Zaporozhye, UKR
Sport Palace "UNOST"
Lavezzini Basket
02.03.2000
35/A 
20:00 
 
DJK Wildcats

61 - 66

Aschaffenburg, GER
Arena of DJK Wildcats
Caja Rural
08.03.2000
35/B 
19:30 
Caja Rural

66 - 44

Las Palmas de Gran Canaria, ESP
Pabellón Begona Santana
 
DJK Wildcats
36/B 
20:30 
Lavezzini Basket

76 - 67

Parma, ITA
Arena of LBP 2
Kozachka - Zalk
22.03.2000
37/A 
20:30 
Lavezzini Basket

64 - 60

Parma, ITA
Arena of LBP 2
Caja Rural
29.03.2000
37/B 
21:00 
Caja Rural

56 - 63

Las Palmas de Gran Canaria, ESP
Pabellón Begona Santana
Lavezzini Basket