SCHEDULE

15.09.1998
6/A 
18:00 
 
ZKK Sirela Mljekara

49 - 83

ZKK Merkur
22/A 
19:00 
 
Tapiolan Honka

68 - 69

 
Laisve
18/A 
20:30 
 
WBC Razovojna Banka

79 - 72

 
Bne Yehuda Ziontronics
16.09.1998
7/A 
17:00 
 
Hrvatski Dragovoljac

66 - 84

Zagreb, CRO
Zagreb Arena
 
FTC Diego
11/A 
18:00 
 
BBC Résidence

47 - 64

 
BK Blex
13/A 
18:00 
BC Neftochimic

82 - 77

Botasspor Club Adana
2/A 
18:00 
 
Delta Management

76 - 51

Kosice, SVK
Infinity Arena
Gustino Schnitzelpl.
4/A 
18:00 
 
BK Klosterneuburg

60 - 52

Klosterneuburg, AUT
Happyland
 
ZKK Zrinjevac
17/A 
18:30 
Lietuvos Telekomas

54 - 66

 
MTK Polfa
3/A 
18:30 
Dynamo

67 - 72

 
KKS Color Cap
5/A 
18:30 
BSE ESMA

111 - 53

Budapest, HUN
BSE Basket Hall
 
BBC Morgins
20/A 
19:00 
Gospic Inero

70 - 49

Zagreb
KK Zeljeznicar
1/A 
20:00 
 
BG Chemnitz

65 - 62

 
CD Povoa
10/A 
20:30 
 
SC Tirana

0 - 2

Tirana, ALB
Asllan Rusi
 
Kremikovtzi
12/A 
20:30 
 
CD Nacional

53 - 51

BCSS Namur
15/A 
20:30 
 
ZKK Kovin

63 - 67

 
Montana
16/A 
20:30 
 
Electra Galil

64 - 72

 
Energobasket
19/A 
20:30 
 
Mosa Jambes

52 - 54

St. Servais
Olivais FC Ceres
21/A 
20:30 
Besiktas JK

58 - 68

Istanbul, TUR
Akatlar Spor Salonu
Lachen Ramat Hasharon
23/A 
20:30 
 
ZKK

0 - 2

Minolta Esperides
8/A 
20:30 
 
KK Jedinstvo

44 - 55

 
Istanbul Universitesi SBK
9/A 
20:30 
 
Vojvodina NIS-GAS

77 - 58

Novi Sad, YUG
JP SPC Vojvodina 2
 
ZKK Vigor
17.09.1998
14/A 
18:00 
 
BK Istrobanka

58 - 84

Bratislava, SVK
Arena of BK Istrobanka
ZKK Croatia
24/A 
20:15 
CAB Levi's

99 - 49

Funchal, POR
Pavilhao do C.A.B.
 
AB Contern
22.09.1998
4/B 
18:30 
 
ZKK Zrinjevac

64 - 66

 
BK Klosterneuburg
1/B 
21:00 
 
CD Povoa

63 - 54

 
BG Chemnitz
23.09.1998
8/B 
15:00 
 
Istanbul Universitesi SBK

78 - 60

 
KK Jedinstvo
9/B 
17:00 
 
ZKK Vigor

65 - 72

 
Vojvodina NIS-GAS
11/B 
18:00 
 
BK Blex

66 - 43

Karlovy Vary, CZE
Arena of BK Karlovy Vary
 
BBC Résidence
14/B 
18:00 
ZKK Croatia

57 - 49

Zagreb, CRO
SSD Pescenica
 
BK Istrobanka
16/B 
18:00 
 
Energobasket

63 - 63

 
Electra Galil
17/B 
18:00 
 
MTK Polfa

69 - 55

Pabianice, POL
Arena of MTK Polfa
Lietuvos Telekomas
3/B 
18:00 
 
KKS Color Cap

59 - 86

Dynamo
6/B 
18:00 
ZKK Merkur

80 - 42

 
ZKK Sirela Mljekara
7/B 
18:00 
 
FTC Diego

81 - 55

Budapest, HUN
Arena of FTC Diego
 
Hrvatski Dragovoljac
18/B 
18:30 
 
Bne Yehuda Ziontronics

62 - 67

 
WBC Razovojna Banka
10/B 
19:00 
 
Kremikovtzi

2 - 0

 
SC Tirana
2/B 
19:00 
Gustino Schnitzelpl.

60 - 64

Wels, AUT
Tigerdome
 
Delta Management
12/B 
20:30 
BCSS Namur

65 - 41

St. Servais, BEL
Hall Octave Henry
 
CD Nacional
13/B 
20:30 
Botasspor Club Adana

77 - 70

Ceyhan Adana, TUR
Arena of Botasspor Club
BC Neftochimic
15/B 
20:30 
 
Montana

80 - 69

Montana, BUL
Arena of Montana
 
ZKK Kovin
19/B 
20:30 
Olivais FC Ceres

53 - 66

 
Mosa Jambes
20/B 
20:30 
KK Zeljeznicar

58 - 62

Sarajevo, BIH
SD Mojmilo Arena
Gospic Inero
21/B 
20:30 
Lachen Ramat Hasharon

82 - 85

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
Besiktas JK
22/B 
20:30 
 
Laisve

102 - 65

Kaunas, LTU
Arena of Laisve
 
Tapiolan Honka
23/B 
20:30 
Minolta Esperides

2 - 0

 
ZKK
24/B 
20:30 
 
AB Contern

57 - 69

CAB Levi's
5/B 
20:30 
 
BBC Morgins

54 - 89

Troistorrents, SUI
Arena of BBC Morgins
BSE ESMA
30.09.1998
B/4 
18:00 
 
Delta Management

61 - 53

Kosice, SVK
Infinity Arena
 
Racing Club
06.10.1998
N/1 
20:30 
Minolta Esperides

63 - 60

 
BK St.Nicolaus
07.10.1998
A/1 
17:00 
 
Istanbul Universitesi SBK

75 - 72

 
FTC Diego
I/1 
17:30 
Gospic Inero

66 - 65

Zagreb
 
Brisaspor
D/1 
18:00 
Dynamo

69 - 61

 
BK Unipetrol
E/1 
18:00 
 
BK Blex

67 - 75

Karlovy Vary, CZE
Arena of BK Karlovy Vary
 
W Basket
H/1 
18:00 
 
Postas Tabantrafik

70 - 49

 
Kremikovtzi
M/1 
18:00 
 
Sommer Komfort

68 - 71

 
Tim Skuf
C/1 
18:30 
BSE ESMA

72 - 64

Budapest, HUN
BSE Basket Hall
ZKK Merkur
L/1 
18:30 
Lavezzini Parma

54 - 58

Parma, ITA
Arena of LBP 2
Sporting Flash 9.61
O/1 
19:30 
Lachen Ramat Hasharon

92 - 60

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
 
PAO Thriamvos
B/1 
20:00 
 
Racing Club

62 - 68

Strasbourg, FRA
Arena of Racing Club
 
Delta Management
P/1 
20:00 
 
Sportclub

56 - 69

Osnabrück, GER
Arena of Sportclub
CAB Levi's
G/1 
20:30 
 
Montana

69 - 76

Montana, BUL
Arena of Montana
 
Energobasket
K/1 
20:30 
 
Mosa Jambes

41 - 84

Caja Rural
08.10.1998
F/1 
18:00 
ZKK Croatia

65 - 64

Zagreb, CRO
SSD Pescenica
 
Isab Energy
14.10.1998
A/2 
17:00 
 
BK SAM

70 - 56

Myjava, SVK
Arena of BK SAM
 
Istanbul Universitesi SBK
F/2 
18:00 
Botasspor Club Adana

70 - 60

Ceyhan Adana, TUR
Arena of Botasspor Club
ZKK Croatia
M/2 
18:00 
 
Laisve

67 - 65

Kaunas, LTU
Arena of Laisve
 
Sommer Komfort
N/2 
18:00 
Gysev Ringa

66 - 36

Minolta Esperides
I/2 
19:00 
 
Elitzur Holon

67 - 59

Gospic Inero
K/2 
20:00 
Aix en Provence BB

101 - 50

 
Mosa Jambes
P/2 
20:00 
USO Basket

64 - 49

 
Sportclub
B/2 
20:30 
 
CD Povoa

61 - 74

 
Racing Club
C/2 
20:30 
 
Sea Logistic System

65 - 55

BSE ESMA
D/2 
20:30 
 
BK Klosterneuburg

86 - 63

Klosterneuburg, AUT
Happyland
Dynamo
E/2 
20:30 
BCSS Namur

71 - 58

St. Servais, BEL
Hall Octave Henry
 
BK Blex
G/2 
20:30 
 
Acadimia 75

75 - 64

 
Montana
O/2 
20:30 
CUS Chieti

59 - 58

Chieti, ITA
Arena of CdA
Lachen Ramat Hasharon
15.10.1998
H/2 
18:00 
 
Postas Tabantrafik

71 - 54

 
Vojvodina NIS-GAS
L/2 
20:30 
 
WBC Razovojna Banka

56 - 59

Lavezzini Parma
21.10.1998
I/3 
17:00 
 
Brisaspor

53 - 51

 
Elitzur Holon
J/1 
18:00 
 
MTK Polfa

63 - 56

Pabianice, POL
Arena of MTK Polfa
Kozachka - Zalk
B/3 
18:00 
 
Delta Management

104 - 43

Kosice, SVK
Infinity Arena
 
CD Povoa
C/3 
18:00 
ZKK Merkur

55 - 60

 
Sea Logistic System
D/3 
18:00 
 
BK Unipetrol

87 - 68

Kralupy nad Vltavou, CZE
Arena of BK Unipetrol
 
BK Klosterneuburg
M/3 
18:00 
 
Tim Skuf

69 - 75

 
Laisve
L/3 
18:45 
Sporting Flash 9.61

65 - 72

 
WBC Razovojna Banka
A/3 
19:00 
 
FTC Diego

75 - 62

Budapest, HUN
Arena of FTC Diego
 
BK SAM
H/3 
19:00 
 
Kremikovtzi

77 - 73

 
Vojvodina NIS-GAS
E/3 
20:00 
 
W Basket

59 - 46

BCSS Namur
P/3 
20:15 
CAB Levi's

55 - 63

Funchal, POR
Pavilhao do C.A.B.
USO Basket
F/3 
20:30 
 
Isab Energy

102 - 76

Priolo, ITA
Palaenichem
Botasspor Club Adana
G/3 
20:30 
 
Energobasket

79 - 61

 
Acadimia 75
K/3 
20:30 
Caja Rural

72 - 65

Las Palmas de Gran Canaria, ESP
Pabellón Begona Santana
Aix en Provence BB
N/3 
20:30 
 
BK St.Nicolaus

69 - 80

Dunajska Streda, SVK
Arena of BK St.Nicolaus
Gysev Ringa
O/3 
20:30 
 
PAO Thriamvos

70 - 51

CUS Chieti
28.10.1998
A/5 
17:00 
 
Istanbul Universitesi SBK

83 - 58

 
BK SAM
04.11.1998
I/4 
17:00 
 
Brisaspor

64 - 60

Gospic Inero
A/4 
18:00 
 
FTC Diego

58 - 47

Budapest, HUN
Arena of FTC Diego
 
Istanbul Universitesi SBK
C/4 
18:00 
ZKK Merkur

60 - 85

BSE ESMA
D/4 
18:00 
 
BK Unipetrol

65 - 64

Kralupy nad Vltavou, CZE
Arena of BK Unipetrol
Dynamo
L/4 
18:00 
Sporting Flash 9.61

63 - 61

Lavezzini Parma
M/4 
18:00 
 
Tim Skuf

73 - 60

 
Sommer Komfort
H/4 
19:00 
 
Kremikovtzi

54 - 65

 
Postas Tabantrafik
E/4 
20:00 
 
W Basket

61 - 47

 
BK Blex
O/4 
20:00 
 
PAO Thriamvos

66 - 71

Lachen Ramat Hasharon
P/4 
20:15 
CAB Levi's

71 - 54

Funchal, POR
Pavilhao do C.A.B.
 
Sportclub
G/4 
20:30 
 
Energobasket

81 - 76

 
Montana
K/4 
20:30 
Caja Rural

92 - 57

Las Palmas de Gran Canaria, ESP
Pabellón Begona Santana
 
Mosa Jambes
N/4 
20:30 
 
BK St.Nicolaus

57 - 50

Dunajska Streda, SVK
Arena of BK St.Nicolaus
Minolta Esperides
05.11.1998
F/4 
20:00 
 
Isab Energy

81 - 57

Siracusa
ZKK Croatia
11.11.1998
D/5 
18:00 
Dynamo

67 - 69

 
BK Klosterneuburg
F/5 
18:00 
ZKK Croatia

77 - 71

Zagreb, CRO
SSD Pescenica
Botasspor Club Adana
H/5 
18:00 
 
Vojvodina NIS-GAS

60 - 68

Novi Sad, YUG
JP SPC Vojvodina 2
 
Postas Tabantrafik
M/5 
18:00 
 
Sommer Komfort

49 - 83

 
Laisve
C/5 
18:30 
BSE ESMA

75 - 60

Budapest, HUN
BSE Basket Hall
 
Sea Logistic System
L/5 
18:30 
Lavezzini Parma

68 - 50

Parma, ITA
Arena of LBP 2
 
WBC Razovojna Banka
O/5 
19:30 
Lachen Ramat Hasharon

77 - 61

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
CUS Chieti
B/5 
20:00 
 
Racing Club

82 - 45

Strasbourg, FRA
Arena of Racing Club
 
CD Povoa
N/5 
20:00 
Minolta Esperides

56 - 71

Gysev Ringa
P/5 
20:00 
 
Sportclub

44 - 47

Osnabrück, GER
Arena of Sportclub
USO Basket
E/5 
20:30 
 
BK Blex

57 - 65

Karlovy Vary, CZE
Arena of BK Karlovy Vary
BCSS Namur
G/5 
20:30 
 
Montana

75 - 74

Montana, BUL
Arena of Montana
 
Acadimia 75
I/5 
20:30 
Gospic Inero

64 - 72

Zagreb
 
Elitzur Holon
K/5 
20:30 
 
Mosa Jambes

31 - 51

Aix en Provence BB
17.11.1998
L/6 
20:30 
 
WBC Razovojna Banka

52 - 49

Sporting Flash 9.61
B/6 
21:00 
 
CD Povoa

45 - 65

 
Delta Management
18.11.1998
A/6 
17:00 
 
BK SAM

67 - 80

Myjava, SVK
Arena of BK SAM
 
FTC Diego
J/2 
18:00 
Kozachka - Zalk

73 - 55

Zaporozhye, UKR
Sport Palace "UNOST"
 
MTK Polfa
H/6 
18:00 
 
Vojvodina NIS-GAS

98 - 64

Novi Sad, YUG
JP SPC Vojvodina 2
 
Kremikovtzi
M/6 
18:00 
 
Laisve

95 - 77

Kaunas, LTU
Arena of Laisve
 
Tim Skuf
N/6 
18:00 
Gysev Ringa

80 - 37

 
BK St.Nicolaus
I/6 
19:00 
 
Elitzur Holon

70 - 64

 
Brisaspor
D/6 
19:15 
 
BK Klosterneuburg

79 - 68

Klosterneuburg, AUT
Happyland
 
BK Unipetrol
K/6 
20:00 
Aix en Provence BB

85 - 75

Caja Rural
P/6 
20:00 
USO Basket

61 - 54

CAB Levi's
C/6 
20:30 
 
Sea Logistic System

59 - 57

ZKK Merkur
E/6 
20:30 
BCSS Namur

53 - 67

St. Servais, BEL
Hall Octave Henry
 
W Basket
F/6 
20:30 
Botasspor Club Adana

59 - 50

Ceyhan Adana, TUR
Arena of Botasspor Club
 
Isab Energy
G/6 
20:30 
 
Acadimia 75

79 - 73

 
Energobasket
O/6 
20:30 
CUS Chieti

69 - 55

Chieti, ITA
Arena of CdA
 
PAO Thriamvos
08.12.1998
20/A 
20:30 
 
BK St.Nicolaus

67 - 69

Dunajska Streda, SVK
Arena of BK St.Nicolaus
 
Laisve
09.12.1998
15/A 
17:00 
 
Brisaspor

72 - 61

Kozachka - Zalk
7/A 
17:00 
 
Istanbul Universitesi SBK

71 - 67

 
Delta Management
10/A 
18:00 
 
BK Unipetrol

56 - 66

Kralupy nad Vltavou, CZE
Arena of BK Unipetrol
BSE ESMA
14/A 
18:00 
 
Vojvodina NIS-GAS

83 - 69

Novi Sad, YUG
JP SPC Vojvodina 2
 
Energobasket
16/A 
18:00 
 
MTK Polfa

60 - 59

Pabianice, POL
Arena of MTK Polfa
 
Elitzur Holon
19/A 
18:00 
 
Tim Skuf

76 - 63

Gysev Ringa
18/A 
20:00 
Sporting Flash 9.61

49 - 47

Aix en Provence BB
11/A 
20:30 
BCSS Namur

60 - 62

St. Servais, BEL
Hall Octave Henry
 
Isab Energy
12/A 
20:30 
Botasspor Club Adana

44 - 52

Ceyhan Adana, TUR
Arena of Botasspor Club
 
W Basket
13/A 
20:30 
 
Acadimia 75

49 - 72

 
Postas Tabantrafik
17/A 
20:30 
Caja Rural

67 - 55

Las Palmas de Gran Canaria, ESP
Pabellón Begona Santana
Lavezzini Parma
21/A 
20:30 
CUS Chieti

64 - 68

Chieti, ITA
Arena of CdA
USO Basket
22/A 
20:30 
CAB Levi's

73 - 82

Funchal, POR
Pavilhao do C.A.B.
Lachen Ramat Hasharon
8/A 
20:30 
 
Racing Club

56 - 59

Strasbourg, FRA
Arena of Racing Club
 
FTC Diego
9/A 
20:30 
 
Sea Logistic System

65 - 55

 
BK Klosterneuburg
15.12.1998
14/B 
18:00 
 
Energobasket

81 - 53

 
Vojvodina NIS-GAS
17/B 
18:30 
Lavezzini Parma

63 - 54

Parma, ITA
Arena of LBP 2
Caja Rural
16.12.1998
11/B 
15:30 
 
Isab Energy

67 - 35

Siracusa
BCSS Namur
13/B 
18:00 
 
Postas Tabantrafik

75 - 70

 
Acadimia 75
15/B 
18:00 
Kozachka - Zalk

81 - 58

Zaporozhye, UKR
Sport Palace "UNOST"
 
Brisaspor
20/B 
18:00 
 
Laisve

90 - 65

Kaunas, LTU
Arena of Laisve
 
BK St.Nicolaus
7/B 
18:00 
 
Delta Management

94 - 47

Kosice, SVK
Infinity Arena
 
Istanbul Universitesi SBK
8/B 
18:00 
 
FTC Diego

77 - 61

Budapest, HUN
Arena of FTC Diego
 
Racing Club
10/B 
18:30 
BSE ESMA

86 - 60

Budapest, HUN
BSE Basket Hall
 
BK Unipetrol
18/B 
20:00 
Aix en Provence BB

72 - 32

Sporting Flash 9.61
12/B 
20:30 
 
W Basket

61 - 61

Botasspor Club Adana
16/B 
20:30 
 
Elitzur Holon

59 - 55

 
MTK Polfa
21/B 
20:30 
USO Basket

70 - 59

CUS Chieti
22/B 
20:30 
Lachen Ramat Hasharon

87 - 63

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
CAB Levi's
9/B 
20:30 
 
BK Klosterneuburg

66 - 48

Klosterneuburg, AUT
Happyland
 
Sea Logistic System
17.12.1998
19/B 
19:00 
Gysev Ringa

67 - 45

 
Tim Skuf
13.01.1999
23/A 
18:00 
 
Delta Management

81 - 63

Kosice, SVK
Infinity Arena
 
BK Klosterneuburg
24/A 
18:00 
 
FTC Diego

91 - 64

Budapest, HUN
Arena of FTC Diego
BSE ESMA
27/A 
18:00 
Kozachka - Zalk

91 - 57

Zaporozhye, UKR
Sport Palace "UNOST"
Caja Rural
29/A 
18:00 
Gysev Ringa

69 - 53

USO Basket
30/A 
18:00 
 
Laisve

66 - 78

Kaunas, LTU
Arena of Laisve
Lachen Ramat Hasharon
25/A 
20:30 
 
Isab Energy

89 - 76

Priolo, ITA
Palaenichem
 
Postas Tabantrafik
26/A 
20:30 
 
W Basket

64 - 48

 
Energobasket
28/A 
20:30 
 
Elitzur Holon

51 - 63

Aix en Provence BB
20.01.1999
25/B 
18:00 
 
Postas Tabantrafik

67 - 60

 
Isab Energy
26/B 
18:00 
 
Energobasket

56 - 60

 
W Basket
24/B 
18:30 
BSE ESMA

93 - 64

Budapest, HUN
BSE Basket Hall
 
FTC Diego
27/B 
20:00 
Caja Rural

98 - 57

Las Palmas de Gran Canaria, ESP
Pabellón Begona Santana
Kozachka - Zalk
28/B 
20:00 
Aix en Provence BB

70 - 48

 
Elitzur Holon
23/B 
20:30 
 
BK Klosterneuburg

73 - 78

Klosterneuburg, AUT
Happyland
 
Delta Management
29/B 
20:30 
USO Basket

67 - 65

Gysev Ringa
21.01.1999
30/B 
19:30 
Lachen Ramat Hasharon

79 - 73

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
 
Laisve
10.02.1999
31/A 
18:00 
 
Delta Management

77 - 63

Kosice, SVK
Infinity Arena
 
Isab Energy
32/A 
19:00 
BSE ESMA

62 - 63

Budapest, HUN
BSE Basket Hall
 
W Basket
33/A 
20:00 
Caja Rural

89 - 65

Las Palmas de Gran Canaria, ESP
Pabellón Begona Santana
Gysev Ringa
34/A 
20:00 
Aix en Provence BB

69 - 67

Lachen Ramat Hasharon
17.02.1999
33/B 
17:30 
Gysev Ringa

87 - 69

Caja Rural
34/B 
19:30 
Lachen Ramat Hasharon

68 - 46

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
Aix en Provence BB
31/B 
20:30 
 
Isab Energy

105 - 85

Priolo, ITA
Palaenichem
 
Delta Management
32/B 
20:30 
 
W Basket

71 - 51

BSE ESMA
03.03.1999
35/A 
18:30 
 
Isab Energy

61 - 47

Priolo, ITA
Palaenichem
Caja Rural
36/A 
20:30 
 
W Basket

65 - 70

Lachen Ramat Hasharon
10.03.1999
35/B 
20:00 
Caja Rural

76 - 54

Las Palmas de Gran Canaria, ESP
Pabellón Begona Santana
 
Isab Energy
36/B 
20:00 
Lachen Ramat Hasharon

82 - 75

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
 
W Basket
24.03.1999
37/A 
20:20 
Lachen Ramat Hasharon

79 - 72

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
Caja Rural
01.04.1999
37/B 
17:00 
Caja Rural

64 - 54

Las Palmas de Gran Canaria, ESP
Pabellón Begona Santana
Lachen Ramat Hasharon