SCHEDULE

10.09.1997
12/A 
17:00 
 
Montmontaza

64 - 80

USK Praha
4/A 
17:30 
 
ZKK

46 - 82

 
BK Unipetrol
5/A 
18:00 
 
BBC Résidence

69 - 74

 
CD Nacional
6/A 
18:00 
Fenerbahçe SK

59 - 57

 
Hrvatski Dragovoljac
7/A 
18:00 
BC Icim

85 - 71

Arad, ROU
Victoria Hall
 
ZKK Kovin
3/A 
19:00 
ZKK Merkur

60 - 80

 
PAO Thriamvos
1/A 
20:00 
 
ASSB Oberpullendorf

60 - 81

Oberpullendorf, AUT
Arena of ASSB Oberpullendorf
Olivais FC Ceres
10/A 
20:00 
 
Mosa Jambes

70 - 85

 
City of the World
11/A 
20:00 
 
Pembroke BC

70 - 91

Lachen Ramat Hasharon
2/A 
20:00 
 
BK Strakonice

38 - 78

Strakonice, CZE
Arena of BK Strakonice
Lotos VBW Clima
8/A 
20:00 
 
Tim Skuf

56 - 56

 
ACRO
9/A 
20:00 
 
Electra Galil

88 - 80

 
BK Klosterneuburg
11.09.1997
13/A 
20:00 
 
AB Contern

60 - 73

CAB Levi's
17.09.1997
12/B 
17:00 
USK Praha

72 - 58

 
Montmontaza
2/B 
18:00 
Lotos VBW Clima

82 - 48

Gdynia, POL
Gosir Hall
 
BK Strakonice
4/B 
18:00 
 
BK Unipetrol

81 - 65

Kralupy nad Vltavou, CZE
Arena of BK Unipetrol
 
ZKK
8/B 
18:00 
 
ACRO

71 - 57

Bucharest, ROU
Arena of ACRO
 
Tim Skuf
9/B 
19:30 
 
BK Klosterneuburg

88 - 72

Klosterneuburg, AUT
Happyland
 
Electra Galil
11/B 
20:00 
Lachen Ramat Hasharon

91 - 58

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
 
Pembroke BC
3/B 
20:00 
 
PAO Thriamvos

70 - 76

ZKK Merkur
5/B 
20:00 
 
CD Nacional

88 - 51

 
BBC Résidence
6/B 
20:00 
 
Hrvatski Dragovoljac

64 - 39

Zagreb, CRO
Zagreb Arena
Fenerbahçe SK
7/B 
20:00 
 
ZKK Kovin

83 - 77

BC Icim
1/B 
21:00 
Olivais FC Ceres

82 - 64

 
ASSB Oberpullendorf
10/B 
21:00 
 
City of the World

84 - 48

 
Mosa Jambes
18.09.1997
13/B 
20:00 
CAB Levi's

78 - 62

Funchal, POR
Pavilhao do C.A.B.
 
AB Contern
23.09.1997
B/5 
19:00 
 
HC Slovan

63 - 87

Bratislava, SVK
Arena of SK Slovan
Lotos VBW Clima
30.09.1997
P/1 
20:00 
Lachen Ramat Hasharon

84 - 83

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
 
Sea Logistic System
F/1 
20:30 
 
Elitzur Holon

67 - 57

 
Panathinaikos AC
01.10.1997
I/1 
17:00 
 
Brisaspor

66 - 59

 
MENT
O/1 
17:00 
USK Praha

67 - 59

 
BC uniVersa Marburg
C/1 
17:30 
 
DKSK BorsodChem

86 - 73

Famila
A/1 
18:00 
 
BK Unipetrol

91 - 80

Kralupy nad Vltavou, CZE
Arena of BK Unipetrol
Botasspor Club Adana
H/1 
18:00 
 
Vojvodina NIS-GAS

80 - 85

Novi Sad, YUG
JP SPC Vojvodina 2
BSE ESMA
N/1 
18:00 
 
Energobasket

70 - 79

 
Sommer Komfort
K/1 
18:30 
 
BK SAM

76 - 54

Myjava, SVK
Arena of BK SAM
 
ACRO
B/1 
19:00 
 
HC Slovan

70 - 56

Bratislava, SVK
Arena of SK Slovan
ZKK Croatia
D/1 
20:00 
Olivais FC Ceres

39 - 73

 
DJK Wildcats
E/1 
20:00 
 
Isab Energy

64 - 56

Priolo, ITA
Palaenichem
 
Delta Management
G/1 
20:00 
Tarbes GB

75 - 45

 
CD Nacional
L/1 
20:00 
MGS Apollon

46 - 54

 
BK Klosterneuburg
M/1 
20:00 
 
DJK S. Oliver

67 - 79

 
W Basket
J/1 
21:00 
 
City of the World

79 - 71

 
Limoges ABC
08.10.1997
N/2 
17:30 
 
Tapiolan Honka

71 - 78

 
Energobasket
A/2 
18:00 
Gysev Ringa

87 - 64

 
BK Unipetrol
B/2 
18:00 
Lotos VBW Clima

78 - 52

Gdynia, POL
Gosir Hall
 
HC Slovan
F/2 
18:00 
BC Icim

74 - 94

Arad, ROU
Victoria Hall
 
Elitzur Holon
O/2 
18:00 
Tory Kosice

51 - 67

Kosice, SVK
Infiniti Arena
USK Praha
C/2 
20:00 
 
PAO Thriamvos

72 - 60

 
DKSK BorsodChem
D/2 
20:00 
Aix en Provence BB

73 - 51

Olivais FC Ceres
I/2 
20:00 
Elitzur Delek

74 - 50

Ramla, ISR
Kiryat Menachem
 
Brisaspor
J/2 
20:00 
Caja Rural

89 - 70

Las Palmas de Gran Canaria, ESP
Pabellón Begona Santana
 
City of the World
K/2 
20:00 
 
Sportclub

50 - 61

Osnabrück, GER
Arena of Sportclub
 
BK SAM
P/2 
20:00 
Besiktas JK

75 - 80

Istanbul, TUR
Akatlar Spor Salonu
Lachen Ramat Hasharon
G/2 
20:30 
BCSS Namur

52 - 56

St. Servais, BEL
Hall Octave Henry
Tarbes GB
09.10.1997
H/2 
19:00 
Gustino Schnitzelpl.

99 - 75

Wels, AUT
Tigerdome
 
Vojvodina NIS-GAS
E/2 
20:00 
 
Delta Management

49 - 58

Kosice, SVK
Infinity Arena
 
Isab Energy
M/2 
20:15 
CAB Levi's

55 - 46

Funchal, POR
Pavilhao do C.A.B.
 
DJK S. Oliver
L/2 
20:30 
 
Riunita Messinese

44 - 54

MGS Apollon
15.10.1997
O/5 
17:00 
USK Praha

60 - 40

Tory Kosice
K/4 
18:00 
 
ACRO

71 - 67

Bucharest, ROU
Arena of ACRO
 
BK SAM
21.10.1997
I/3 
20:00 
 
MENT

54 - 66

Thessaloniki, GRE
Ilias Triantafilliois
Elitzur Delek
J/3 
20:00 
 
Limoges ABC

70 - 74

Caja Rural
22.10.1997
P/3 
15:30 
 
Sea Logistic System

78 - 50

Besiktas JK
F/3 
17:30 
 
Panathinaikos AC

74 - 47

BC Icim
A/3 
18:00 
Botasspor Club Adana

81 - 90

Ceyhan Adana, TUR
Arena of Botasspor Club
Gysev Ringa
B/3 
18:00 
ZKK Croatia

69 - 68

Zagreb, CRO
SSD Pescenica
Lotos VBW Clima
E/3 
18:00 
 
Delta Management

83 - 90

Kosice, SVK
Infinity Arena
 
Hrvatski Dragovoljac
H/3 
18:00 
BSE ESMA

68 - 65

Budapest, HUN
BSE Basket Hall
Gustino Schnitzelpl.
K/3 
18:00 
 
ACRO

67 - 83

Bucharest, ROU
Arena of ACRO
 
Sportclub
N/3 
18:00 
 
Sommer Komfort

99 - 43

 
Tapiolan Honka
O/3 
19:00 
 
BC uniVersa Marburg

63 - 70

Tory Kosice
L/3 
19:30 
 
BK Klosterneuburg

93 - 58

Klosterneuburg, AUT
Happyland
 
Riunita Messinese
D/3 
20:00 
 
DJK Wildcats

56 - 58

Aschaffenburg, GER
Arena of DJK Wildcats
Aix en Provence BB
M/3 
20:00 
 
W Basket

97 - 55

CAB Levi's
C/3 
20:30 
Famila

81 - 65

Schio, ITA
Pala Campagnola
 
PAO Thriamvos
G/3 
20:30 
BCSS Namur

76 - 54

St. Servais, BEL
Hall Octave Henry
 
CD Nacional
29.10.1997
C/5 
17:30 
 
DKSK BorsodChem

93 - 43

 
PAO Thriamvos
B/4 
18:00 
ZKK Croatia

66 - 60

Zagreb, CRO
SSD Pescenica
 
HC Slovan
A/5 
18:00 
 
BK Unipetrol

84 - 89

Kralupy nad Vltavou, CZE
Arena of BK Unipetrol
Gysev Ringa
O/6 
18:00 
Tory Kosice

66 - 59

Kosice, SVK
Infiniti Arena
 
BC uniVersa Marburg
K/5 
18:30 
 
BK SAM

67 - 66

Myjava, SVK
Arena of BK SAM
 
Sportclub
04.11.1997
E/4 
18:00 
 
Hrvatski Dragovoljac

51 - 50

Zagreb, CRO
Zagreb Arena
 
Isab Energy
J/4 
20:00 
 
Limoges ABC

76 - 44

 
City of the World
05.11.1997
A/4 
18:00 
Botasspor Club Adana

78 - 71

Ceyhan Adana, TUR
Arena of Botasspor Club
 
BK Unipetrol
F/4 
18:00 
 
Panathinaikos AC

78 - 51

 
Elitzur Holon
H/4 
18:00 
BSE ESMA

97 - 70

Budapest, HUN
BSE Basket Hall
 
Vojvodina NIS-GAS
N/4 
18:00 
 
Sommer Komfort

70 - 66

 
Energobasket
O/4 
19:00 
 
BC uniVersa Marburg

55 - 76

USK Praha
L/4 
19:30 
 
BK Klosterneuburg

73 - 70

Klosterneuburg, AUT
Happyland
MGS Apollon
D/4 
20:00 
 
DJK Wildcats

81 - 50

Aschaffenburg, GER
Arena of DJK Wildcats
Olivais FC Ceres
G/4 
20:00 
 
CD Nacional

56 - 61

Tarbes GB
I/4 
20:00 
 
MENT

59 - 48

Thessaloniki, GRE
Ilias Triantafilliois
 
Brisaspor
M/4 
20:00 
 
W Basket

104 - 45

 
DJK S. Oliver
P/4 
20:00 
 
Sea Logistic System

83 - 87

Lachen Ramat Hasharon
C/4 
20:30 
Famila

64 - 69

Schio, ITA
Pala Campagnola
 
DKSK BorsodChem
11.11.1997
D/5 
21:00 
Olivais FC Ceres

45 - 61

Aix en Provence BB
12.11.1997
I/5 
17:00 
 
Brisaspor

68 - 54

Elitzur Delek
H/5 
18:00 
 
Vojvodina NIS-GAS

58 - 73

Novi Sad, YUG
JP SPC Vojvodina 2
Gustino Schnitzelpl.
E/5 
20:00 
 
Isab Energy

55 - 49

Priolo, ITA
Palaenichem
 
Hrvatski Dragovoljac
G/5 
20:00 
Tarbes GB

62 - 54

BCSS Namur
L/5 
20:00 
MGS Apollon

71 - 63

 
Riunita Messinese
M/5 
20:00 
 
DJK S. Oliver

66 - 52

CAB Levi's
N/5 
20:00 
 
Energobasket

89 - 56

 
Tapiolan Honka
P/5 
20:00 
Lachen Ramat Hasharon

104 - 95

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
Besiktas JK
F/5 
20:30 
 
Elitzur Holon

83 - 76

BC Icim
J/5 
21:00 
 
City of the World

80 - 78

Caja Rural
18.11.1997
M/6 
20:15 
CAB Levi's

55 - 72

Funchal, POR
Pavilhao do C.A.B.
 
W Basket
19.11.1997
N/6 
17:30 
 
Tapiolan Honka

49 - 83

 
Sommer Komfort
A/6 
18:00 
Gysev Ringa

85 - 65

Botasspor Club Adana
B/6 
18:00 
Lotos VBW Clima

79 - 64

Gdynia, POL
Gosir Hall
ZKK Croatia
F/6 
18:00 
BC Icim

83 - 78

Arad, ROU
Victoria Hall
 
Panathinaikos AC
E/6 
19:00 
 
Hrvatski Dragovoljac

73 - 75

Zagreb, CRO
Zagreb Arena
 
Delta Management
H/6 
19:00 
Gustino Schnitzelpl.

53 - 55

Wels, AUT
Tigerdome
BSE ESMA
C/6 
20:00 
 
PAO Thriamvos

66 - 64

Famila
D/6 
20:00 
Aix en Provence BB

63 - 36

 
DJK Wildcats
G/6 
20:00 
 
CD Nacional

59 - 62

BCSS Namur
I/6 
20:00 
Elitzur Delek

85 - 54

Ramla, ISR
Kiryat Menachem
 
MENT
J/6 
20:00 
Caja Rural

75 - 72

Las Palmas de Gran Canaria, ESP
Pabellón Begona Santana
 
Limoges ABC
K/6 
20:00 
 
Sportclub

70 - 58

Osnabrück, GER
Arena of Sportclub
 
ACRO
P/6 
20:00 
Besiktas JK

68 - 75

Istanbul, TUR
Akatlar Spor Salonu
 
Sea Logistic System
L/6 
20:30 
 
Riunita Messinese

67 - 61

 
BK Klosterneuburg
10.12.1997
11/A 
 
 
Hrvatski Dragovoljac

72 - 81

Zagreb, CRO
Zagreb Arena
 
Elitzur Holon
14/A 
 
Gustino Schnitzelpl.

68 - 70

Wels, AUT
Tigerdome
Tarbes GB
19/A 
 
 
DJK S. Oliver

60 - 94

 
Sommer Komfort
21/A 
 
Tory Kosice

70 - 63

Kosice, SVK
Infiniti Arena
Lachen Ramat Hasharon
8/A 
 
ZKK Croatia

81 - 74

Zagreb, CRO
SSD Pescenica
Gysev Ringa
9/A 
 
 
PAO Thriamvos

78 - 58

Aix en Provence BB
15/A 
15:00 
 
Brisaspor

63 - 86

Caja Rural
10/A 
18:00 
 
DJK Wildcats

78 - 76

Aschaffenburg, GER
Arena of DJK Wildcats
 
DKSK BorsodChem
20/A 
18:00 
 
Energobasket

84 - 66

 
W Basket
22/A 
18:00 
 
Sea Logistic System

67 - 56

USK Praha
7/A 
18:00 
 
BK Unipetrol

66 - 67

Kralupy nad Vltavou, CZE
Arena of BK Unipetrol
Lotos VBW Clima
17/A 
20:00 
 
Sportclub

91 - 68

Osnabrück, GER
Arena of Sportclub
 
BK Klosterneuburg
18/A 
20:00 
MGS Apollon

72 - 71

 
BK SAM
13/A 
20:30 
BCSS Namur

64 - 75

St. Servais, BEL
Hall Octave Henry
BSE ESMA
16/A 
21:30 
 
City of the World

48 - 74

Elitzur Delek
11.12.1997
12/A 
 
 
Panathinaikos AC

60 - 54

 
Isab Energy
16.12.1997
15/B 
 
Caja Rural

81 - 53

Las Palmas de Gran Canaria, ESP
Pabellón Begona Santana
 
Brisaspor
17.12.1997
11/B 
 
 
Elitzur Holon

74 - 57

 
Hrvatski Dragovoljac
12/B 
 
 
Isab Energy

53 - 63

Priolo, ITA
Palaenichem
 
Panathinaikos AC
14/B 
 
Tarbes GB

94 - 59

Gustino Schnitzelpl.
16/B 
 
Elitzur Delek

79 - 59

Ramla, ISR
Kiryat Menachem
 
City of the World
17/B 
 
 
BK Klosterneuburg

78 - 67

Klosterneuburg, AUT
Happyland
 
Sportclub
18/B 
 
 
BK SAM

58 - 40

Myjava, SVK
Arena of BK SAM
MGS Apollon
19/B 
 
 
Sommer Komfort

86 - 47

 
DJK S. Oliver
20/B 
 
 
W Basket

85 - 56

 
Energobasket
21/B 
 
Lachen Ramat Hasharon

68 - 53

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
Tory Kosice
7/B 
 
Lotos VBW Clima

96 - 62

Gdynia, POL
Gosir Hall
 
BK Unipetrol
9/B 
 
Aix en Provence BB

79 - 44

 
PAO Thriamvos
22/B 
17:00 
USK Praha

51 - 47

 
Sea Logistic System
10/B 
17:30 
 
DKSK BorsodChem

62 - 48

Debrecen
 
DJK Wildcats
13/B 
18:00 
BSE ESMA

77 - 56

Budapest, HUN
BSE Basket Hall
BCSS Namur
8/B 
18:00 
Gysev Ringa

90 - 65

ZKK Croatia
14.01.1998
23/A 
 
Lotos VBW Clima

60 - 46

Gdynia, POL
Gosir Hall
Aix en Provence BB
24/A 
 
Gysev Ringa

99 - 59

 
DKSK BorsodChem
25/A 
 
 
Elitzur Holon

69 - 52

BSE ESMA
26/A 
 
 
Panathinaikos AC

61 - 61

Tarbes GB
27/A 
 
Caja Rural

74 - 73

Las Palmas de Gran Canaria, ESP
Pabellón Begona Santana
 
Sportclub
28/A 
 
Elitzur Delek

75 - 64

Ramla, ISR
Kiryat Menachem
 
BK SAM
29/A 
 
 
Sommer Komfort

75 - 60

Lachen Ramat Hasharon
30/A 
 
 
W Basket

68 - 70

 
Sea Logistic System
21.01.1998
23/B 
 
Aix en Provence BB

69 - 40

Lotos VBW Clima
24/B 
 
 
DKSK BorsodChem

72 - 67

Gysev Ringa
29/B 
 
Lachen Ramat Hasharon

67 - 73

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
 
Sommer Komfort
30/B 
15:30 
 
Sea Logistic System

82 - 63

 
W Basket
28/B 
17:30 
 
BK SAM

54 - 62

Myjava, SVK
Arena of BK SAM
Elitzur Delek
25/B 
19:00 
BSE ESMA

78 - 70

Budapest, HUN
BSE Basket Hall
 
Elitzur Holon
26/B 
20:00 
Tarbes GB

46 - 51

 
Panathinaikos AC
27/B 
20:00 
 
Sportclub

78 - 64

Osnabrück, GER
Arena of Sportclub
Caja Rural
11.02.1998
31/A 
 
Aix en Provence BB

95 - 63

 
Elitzur Holon
33/A 
 
 
Sportclub

60 - 59

Osnabrück, GER
Arena of Sportclub
 
Sommer Komfort
34/A 
 
Elitzur Delek

75 - 61

Ramla, ISR
Kiryat Menachem
 
Sea Logistic System
32/A 
18:00 
Gysev Ringa

75 - 63

 
Panathinaikos AC
18.02.1998
31/B 
 
 
Elitzur Holon

59 - 59

Aix en Provence BB
32/B 
 
 
Panathinaikos AC

57 - 72

Gysev Ringa
33/B 
 
 
Sommer Komfort

75 - 59

 
Sportclub
34/B 
15:30 
 
Sea Logistic System

60 - 47

Elitzur Delek
04.03.1998
35/A 
 
Aix en Provence BB

52 - 47

 
Sommer Komfort
36/A 
17:15 
Gysev Ringa

72 - 54

Elitzur Delek
11.03.1998
35/B 
 
 
Sommer Komfort

60 - 60

Aix en Provence BB
36/B 
 
Elitzur Delek

76 - 74

Ramla, ISR
Kiryat Menachem
Gysev Ringa
25.03.1998
37/A 
17:15 
Gysev Ringa

70 - 65

Aix en Provence BB
01.04.1998
37/B 
 
Aix en Provence BB

70 - 72

Gysev Ringa