SCHEDULE

02.10.1996
H/2 
17:00 
 
BK SAM

55 - 49

Myjava, SVK
Arena of BK SAM
Gysev Ringa
L/2 
17:00 
 
Brisaspor

70 - 51

 
City of the World
E/2 
17:30 
 
ASA Jerusalem

52 - 59

 
Racing Club
O/2 
17:30 
 
DKSK BorsodChem

103 - 66

 
Deniz Nakliyat
B/1 
18:00 
 
FTC Diego

63 - 64

Budapest, HUN
Arena of FTC Diego
USK Praha
C/1 
18:00 
 
S.C. Stal

96 - 52

Dnepropetrovsk, UKR
Arena of S.C. Stal
Fenerbahçe SK
G/2 
18:00 
ZKK Merkur

102 - 86

 
BK Istrobanka
J/2 
18:00 
 
Fartec Brasov

86 - 82

Kozachka - Zalk
K/2 
18:00 
Lotos VBW Clima

80 - 62

Gdynia, POL
Gosir Hall
 
BK Strakonice
M/1 
18:00 
 
ACRO

59 - 84

Bucharest, ROU
Arena of ACRO
 
Panathinaikos AC
N/2 
19:00 
 
UBBC Kresto

48 - 82

Herzogenburg, AUT
Arena of UBBC Kresto
Aix en Provence BB
A/2 
20:00 
 
Chaika

68 - 80

Donetsk, UKR
Sport Hall Druzhba
 
Sommer Komfort
B/2 
20:00 
Tarbes GB

92 - 64

 
VFL Bochum
C/2 
20:00 
 
Zkk Profi

87 - 45

Pancevo, YUG
Arena of Zkk Profi
 
KK Agrooprema
D/2 
20:00 
Lavezzini Parma

74 - 59

Parma, ITA
Arena of LBP 2
 
A.C.Faliro
F/1 
20:00 
CAB Levi's

74 - 93

Funchal, POR
Pavilhao do C.A.B.
 
Sportclub
J/1 
20:00 
 
SC Tirana

63 - 98

Tirana, ALB
Asllan Rusi
BSE ESMA
K/1 
20:00 
 
Force-Majeure

79 - 81

Famila
M/2 
20:00 
KK Hemofarm Vrsac

58 - 56

 
CSKA
O/1 
20:00 
 
Backa Palanka

65 - 58

Backa Palanka, YUG
Arena of Backa Palanka
 
MENT
P/2 
20:00 
BCSS Namur

52 - 49

St. Servais, BEL
Hall Octave Henry
Caja Rural
09.10.1996
A/3 
17:00 
 
Samara Army Club

95 - 91

 
Sommer Komfort
C/3 
17:00 
Fenerbahçe SK

60 - 49

 
KK Agrooprema
B/3 
17:30 
USK Praha

70 - 48

 
VFL Bochum
B/4 
18:00 
 
FTC Diego

75 - 81

Budapest, HUN
Arena of FTC Diego
Tarbes GB
C/4 
18:00 
 
S.C. Stal

85 - 84

Dnepropetrovsk, UKR
Arena of S.C. Stal
 
Zkk Profi
J/3 
18:00 
BSE ESMA

91 - 89

Budapest, HUN
BSE Basket Hall
Kozachka - Zalk
M/4 
18:00 
 
ACRO

68 - 70

Bucharest, ROU
Arena of ACRO
KK Hemofarm Vrsac
M/3 
19:00 
 
CSKA

70 - 37

Moscow, RUS
USH CSKA
 
Panathinaikos AC
G/4 
19:30 
Gustino Schnitzelpl.

87 - 78

Wels, AUT
Tigerdome
ZKK Merkur
D/4 
20:00 
 
Elitzur Holon

75 - 73

Lavezzini Parma
E/4 
20:00 
Botasspor Club Adana

79 - 72

Ceyhan Adana, TUR
Arena of Botasspor Club
 
ASA Jerusalem
H/4 
20:00 
 
Montmontaza

75 - 59

 
BK SAM
J/4 
20:00 
 
SC Tirana

56 - 79

Tirana, ALB
Asllan Rusi
 
Fartec Brasov
K/4 
20:00 
 
Force-Majeure

83 - 88

Lotos VBW Clima
L/3 
20:00 
 
Montferrandaise

80 - 52

Clermont-Ferrand, FRA
Arena of Montferrandaise
 
City of the World
O/3 
20:00 
 
MENT

90 - 70

Thessaloniki, GRE
Ilias Triantafilliois
 
Deniz Nakliyat
O/4 
20:00 
 
Backa Palanka

75 - 87

Backa Palanka, YUG
Arena of Backa Palanka
 
DKSK BorsodChem
P/4 
20:00 
 
CD Nacional

49 - 70

BCSS Namur
F/3 
20:30 
 
Riunita Messinese

95 - 71

CAB Levi's
K/3 
20:30 
Famila

86 - 70

Schio, ITA
Pala Campagnola
 
BK Strakonice
10.10.1996
N/4 
18:00 
 
Wolfenbüttel e.V.

77 - 44

Wolfenbüttel, GER
Lindenhalle Wolfenbüttel
 
UBBC Kresto
15.10.1996
M/5 
18:00 
KK Hemofarm Vrsac

76 - 60

 
Panathinaikos AC
16.10.1996
L/5 
17:00 
 
Brisaspor

76 - 81

 
Montferrandaise
H/6 
17:30 
Gysev Ringa

72 - 66

 
Montmontaza
G/6 
17:45 
 
BK Istrobanka

75 - 79

Bratislava, SVK
Arena of BK Istrobanka
Gustino Schnitzelpl.
J/5 
18:00 
 
Fartec Brasov

59 - 71

BSE ESMA
K/5 
18:00 
Lotos VBW Clima

91 - 78

Gdynia, POL
Gosir Hall
Famila
K/6 
18:00 
 
BK Strakonice

75 - 78

Strakonice, CZE
Arena of BK Strakonice
 
Force-Majeure
O/5 
18:00 
 
MENT

78 - 107

Thessaloniki, GRE
Ilias Triantafilliois
 
DKSK BorsodChem
M/6 
19:00 
 
CSKA

110 - 64

Moscow, RUS
USH CSKA
 
ACRO
A/5 
20:00 
 
Chaika

90 - 93

Donetsk, UKR
Sport Hall Druzhba
 
Samara Army Club
B/5 
20:00 
Tarbes GB

71 - 55

USK Praha
B/6 
20:00 
 
VFL Bochum

79 - 71

 
FTC Diego
C/5 
20:00 
 
Zkk Profi

88 - 56

Pancevo, YUG
Arena of Zkk Profi
Fenerbahçe SK
C/6 
20:00 
 
KK Agrooprema

52 - 69

 
S.C. Stal
D/6 
20:00 
 
A.C.Faliro

68 - 83

Paleo Faliro, GRE
E.A.K. Glifada "Liugas"
 
Elitzur Holon
E/6 
20:00 
 
Racing Club

84 - 69

Strasbourg, FRA
Arena of Racing Club
Botasspor Club Adana
F/6 
20:00 
 
Sportclub

79 - 64

Osnabrück, GER
Arena of Sportclub
 
Riunita Messinese
J/6 
20:00 
Kozachka - Zalk

105 - 47

Zaporozhye, UKR
Sport Palace "UNOST"
 
SC Tirana
N/6 
20:00 
Aix en Provence BB

92 - 53

 
Wolfenbüttel e.V.
O/6 
20:00 
 
Deniz Nakliyat

71 - 77

 
Backa Palanka
P/6 
20:00 
Caja Rural

78 - 54

Las Palmas de Gran Canaria, ESP
Pabellón Begona Santana
 
CD Nacional
I/6 
20:00 
BC Red Star

80 - 69

 
G.A.S. Komotini
30.10.1996
H/8 
17:30 
Gysev Ringa

79 - 58

 
BK SAM
02.11.1996
H/10 
17:00 
 
BK SAM

84 - 68

Myjava, SVK
Arena of BK SAM
 
Montmontaza
06.11.1996
C/7 
17:00 
Fenerbahçe SK

46 - 74

 
S.C. Stal
B/7 
17:30 
USK Praha

65 - 56

 
FTC Diego
J/7 
18:00 
BSE ESMA

127 - 59

Budapest, HUN
BSE Basket Hall
 
SC Tirana
K/8 
18:00 
 
BK Strakonice

70 - 90

Strakonice, CZE
Arena of BK Strakonice
Lotos VBW Clima
O/7 
18:00 
 
MENT

59 - 62

Thessaloniki, GRE
Ilias Triantafilliois
 
Backa Palanka
O/8 
18:00 
 
Deniz Nakliyat

51 - 86

 
DKSK BorsodChem
A/8 
18:30 
 
Sommer Komfort

93 - 84

 
Chaika
G/8 
18:30 
 
BK Istrobanka

74 - 72

Bratislava, SVK
Arena of BK Istrobanka
ZKK Merkur
M/8 
19:00 
 
CSKA

61 - 52

Moscow, RUS
USH CSKA
KK Hemofarm Vrsac
B/8 
20:00 
 
VFL Bochum

68 - 74

Tarbes GB
C/8 
20:00 
 
KK Agrooprema

36 - 95

 
Zkk Profi
D/8 
20:00 
 
A.C.Faliro

68 - 97

Paleo Faliro, GRE
E.A.K. Glifada "Liugas"
Lavezzini Parma
E/8 
20:00 
 
Racing Club

79 - 76

Strasbourg, FRA
Arena of Racing Club
 
ASA Jerusalem
F/7 
20:00 
 
Sportclub

81 - 80

Osnabrück, GER
Arena of Sportclub
CAB Levi's
J/8 
20:00 
Kozachka - Zalk

87 - 71

Zaporozhye, UKR
Sport Palace "UNOST"
 
Fartec Brasov
M/7 
20:00 
 
Panathinaikos AC

93 - 68

 
ACRO
N/8 
20:00 
Aix en Provence BB

78 - 38

 
UBBC Kresto
P/8 
20:00 
Caja Rural

92 - 54

Las Palmas de Gran Canaria, ESP
Pabellón Begona Santana
BCSS Namur
K/7 
20:30 
Famila

84 - 82

Schio, ITA
Pala Campagnola
 
Force-Majeure
L/8 
21:00 
 
City of the World

63 - 72

 
Brisaspor
13.11.1996
O/10 
17:30 
 
DKSK BorsodChem

80 - 84

 
Backa Palanka
D/10 
18:00 
Lavezzini Parma

82 - 65

Parma, ITA
Arena of LBP 2
 
Elitzur Holon
J/10 
18:00 
 
Fartec Brasov

98 - 51

 
SC Tirana
K/10 
18:00 
Lotos VBW Clima

89 - 71

Gdynia, POL
Gosir Hall
 
Force-Majeure
K/9 
18:00 
 
BK Strakonice

72 - 80

Strakonice, CZE
Arena of BK Strakonice
Famila
M/9 
18:00 
 
Panathinaikos AC

69 - 68

 
CSKA
H/12 
18:00 
 
Montmontaza

63 - 53

Gysev Ringa
A/9 
18:30 
 
Sommer Komfort

97 - 69

 
Samara Army Club
G/10 
18:30 
ZKK Merkur

63 - 70

Gustino Schnitzelpl.
N/10 
19:00 
 
UBBC Kresto

66 - 56

Herzogenburg, AUT
Arena of UBBC Kresto
 
Wolfenbüttel e.V.
B/10 
20:00 
Tarbes GB

78 - 56

 
FTC Diego
B/9 
20:00 
 
VFL Bochum

47 - 66

USK Praha
C/10 
20:00 
 
Zkk Profi

84 - 38

Pancevo, YUG
Arena of Zkk Profi
 
S.C. Stal
C/9 
20:00 
 
KK Agrooprema

74 - 70

Fenerbahçe SK
E/10 
20:00 
 
ASA Jerusalem

85 - 71

Botasspor Club Adana
F/9 
20:00 
CAB Levi's

70 - 75

Funchal, POR
Pavilhao do C.A.B.
 
Riunita Messinese
J/9 
20:00 
Kozachka - Zalk

78 - 72

Zaporozhye, UKR
Sport Palace "UNOST"
BSE ESMA
M/10 
20:00 
KK Hemofarm Vrsac

114 - 66

 
ACRO
O/9 
20:00 
 
Deniz Nakliyat

79 - 98

 
MENT
P/10 
20:30 
BCSS Namur

75 - 44

St. Servais, BEL
Hall Octave Henry
 
CD Nacional
L/9 
21:00 
 
City of the World

74 - 68

 
Montferrandaise
19.11.1996
M/11 
18:00 
 
Panathinaikos AC

77 - 67

KK Hemofarm Vrsac
G/12 
19:30 
Gustino Schnitzelpl.

95 - 83

Wels, AUT
Tigerdome
 
BK Istrobanka
20.11.1996
A/11 
17:00 
 
Samara Army Club

72 - 75

 
Chaika
C/11 
17:00 
Fenerbahçe SK

68 - 93

 
Zkk Profi
B/11 
17:30 
USK Praha

64 - 75

Tarbes GB
O/11 
17:30 
 
DKSK BorsodChem

109 - 88

 
MENT
B/12 
18:00 
 
FTC Diego

102 - 72

Budapest, HUN
Arena of FTC Diego
 
VFL Bochum
C/12 
18:00 
 
S.C. Stal

78 - 57

Dnepropetrovsk, UKR
Arena of S.C. Stal
 
KK Agrooprema
I/12 
18:00 
 
G.A.S. Komotini

75 - 50

BC Red Star
N/12 
19:30 
 
Wolfenbüttel e.V.

33 - 112

Wolfenbüttel, GER
Lindenhalle Wolfenbüttel
Aix en Provence BB
D/12 
20:00 
 
Elitzur Holon

73 - 51

 
A.C.Faliro
E/12 
20:00 
Botasspor Club Adana

90 - 96

Ceyhan Adana, TUR
Arena of Botasspor Club
 
Racing Club
J/11 
20:00 
BSE ESMA

85 - 61

Budapest, HUN
BSE Basket Hall
 
Fartec Brasov
J/12 
20:00 
 
SC Tirana

45 - 65

Tirana, ALB
Asllan Rusi
Kozachka - Zalk
K/12 
20:00 
 
Force-Majeure

82 - 63

 
BK Strakonice
L/11 
20:00 
 
Montferrandaise

86 - 63

Clermont-Ferrand, FRA
Arena of Montferrandaise
 
Brisaspor
M/12 
20:00 
 
ACRO

59 - 77

Bucharest, ROU
Arena of ACRO
 
CSKA
O/12 
20:00 
 
Backa Palanka

94 - 69

Backa Palanka, YUG
Arena of Backa Palanka
 
Deniz Nakliyat
P/12 
20:00 
 
CD Nacional

54 - 81

Caja Rural
F/12 
20:30 
 
Riunita Messinese

72 - 60

 
Sportclub
K/11 
20:30 
Famila

71 - 77

Schio, ITA
Pala Campagnola
Lotos VBW Clima
03.12.1996
15/A 
 
 
S.C. Stal

73 - 98

Dnepropetrovsk, UKR
Arena of S.C. Stal
Lavezzini Parma
04.12.1996
16/A 
 
 
Elitzur Holon

82 - 69

 
Zkk Profi
21/A 
 
BC Red Star

55 - 84

BSE ESMA
26/A 
 
 
Wolfenbüttel e.V.

34 - 103

Wolfenbüttel, GER
Lindenhalle Wolfenbüttel
 
CSKA
27/A 
 
 
Backa Palanka

83 - 78

Backa Palanka, YUG
Arena of Backa Palanka
Caja Rural
18/A 
15:30 
 
Riunita Messinese

71 - 44

 
Racing Club
13/A 
16:00 
 
Samara Army Club

73 - 73

Tarbes GB
24/A 
17:00 
 
Brisaspor

43 - 76

Lotos VBW Clima
14/A 
17:30 
USK Praha

97 - 59

 
Sommer Komfort
19/A 
18:00 
ZKK Merkur

69 - 80

Gysev Ringa
22/A 
18:00 
Kozachka - Zalk

92 - 70

Zaporozhye, UKR
Sport Palace "UNOST"
 
G.A.S. Komotini
25/A 
18:00 
KK Hemofarm Vrsac

81 - 82

Aix en Provence BB
17/A 
18:45 
 
ASA Jerusalem

74 - 87

 
Sportclub
20/A 
20:00 
 
Montmontaza

76 - 70

Gustino Schnitzelpl.
23/A 
20:30 
Famila

81 - 63

Schio, ITA
Pala Campagnola
 
Montferrandaise
28/A 
20:30 
BCSS Namur

87 - 91

St. Servais, BEL
Hall Octave Henry
 
DKSK BorsodChem
10.12.1996
25/B 
 
Aix en Provence BB

92 - 89

KK Hemofarm Vrsac
11.12.1996
13/B 
 
Tarbes GB

85 - 68

 
Samara Army Club
16/B 
 
 
Zkk Profi

95 - 67

Pancevo, YUG
Arena of Zkk Profi
 
Elitzur Holon
18/B 
 
 
Racing Club

72 - 56

Strasbourg, FRA
Arena of Racing Club
 
Riunita Messinese
21/B 
 
BSE ESMA

104 - 75

Budapest, HUN
BSE Basket Hall
BC Red Star
23/B 
 
 
Montferrandaise

66 - 63

Clermont-Ferrand, FRA
Arena of Montferrandaise
Famila
24/B 
 
Lotos VBW Clima

73 - 56

Gdynia, POL
Gosir Hall
 
Brisaspor
26/B 
 
 
CSKA

122 - 49

Moscow, RUS
USH CSKA
 
Wolfenbüttel e.V.
27/B 
 
Caja Rural

77 - 81

Las Palmas de Gran Canaria, ESP
Pabellón Begona Santana
 
Backa Palanka
28/B 
15:00 
 
DKSK BorsodChem

81 - 70

BCSS Namur
19/B 
17:30 
Gysev Ringa

100 - 76

ZKK Merkur
22/B 
18:00 
 
G.A.S. Komotini

71 - 58

Kozachka - Zalk
14/B 
18:30 
 
Sommer Komfort

69 - 50

USK Praha
20/B 
19:00 
Gustino Schnitzelpl.

90 - 66

Wels, AUT
Tigerdome
 
Montmontaza
17/B 
20:00 
 
Sportclub

87 - 86

Osnabrück, GER
Arena of Sportclub
 
ASA Jerusalem
12.12.1996
15/B 
 
Lavezzini Parma

94 - 59

Parma, ITA
Arena of LBP 2
 
S.C. Stal
15.01.1997
29/A 
 
Tarbes GB

77 - 75

Lavezzini Parma
30/A 
 
USK Praha

66 - 56

 
Zkk Profi
35/A 
 
Aix en Provence BB

55 - 49

 
Backa Palanka
36/A 
 
 
CSKA

75 - 59

Moscow, RUS
USH CSKA
 
DKSK BorsodChem
33/A 
18:00 
BSE ESMA

85 - 73

Budapest, HUN
BSE Basket Hall
Famila
34/A 
18:00 
Kozachka - Zalk

83 - 77

Zaporozhye, UKR
Sport Palace "UNOST"
Lotos VBW Clima
32/A 
18:30 
 
Riunita Messinese

57 - 68

Gustino Schnitzelpl.
31/A 
20:00 
 
Sportclub

67 - 73

Osnabrück, GER
Arena of Sportclub
Gysev Ringa
22.01.1997
30/B 
 
 
Zkk Profi

90 - 75

Pancevo, YUG
Arena of Zkk Profi
USK Praha
32/B 
 
Gustino Schnitzelpl.

80 - 85

Wels, AUT
Tigerdome
 
Riunita Messinese
33/B 
 
Famila

110 - 86

Schio, ITA
Pala Campagnola
BSE ESMA
34/B 
 
Lotos VBW Clima

65 - 53

Gdynia, POL
Gosir Hall
Kozachka - Zalk
35/B 
 
 
Backa Palanka

58 - 59

Backa Palanka, YUG
Arena of Backa Palanka
Aix en Provence BB
36/B 
 
 
DKSK BorsodChem

70 - 82

 
CSKA
31/B 
17:45 
Gysev Ringa

84 - 80

 
Sportclub
29/B 
20:00 
Lavezzini Parma

78 - 62

Parma, ITA
Arena of LBP 2
Tarbes GB
11.02.1997
38/A 
 
 
Zkk Profi

91 - 67

Pancevo, YUG
Arena of Zkk Profi
Gustino Schnitzelpl.
12.02.1997
39/A 
 
Famila

66 - 62

Schio, ITA
Pala Campagnola
Aix en Provence BB
40/A 
 
Lotos VBW Clima

51 - 73

Gdynia, POL
Gosir Hall
 
CSKA
37/A 
18:00 
Lavezzini Parma

85 - 74

Parma, ITA
Arena of LBP 2
Gysev Ringa
19.02.1997
38/B 
 
Gustino Schnitzelpl.

91 - 81

Wels, AUT
Tigerdome
 
Zkk Profi
39/B 
 
Aix en Provence BB

75 - 59

Famila
40/B 
 
 
CSKA

82 - 69

Moscow, RUS
USH CSKA
Lotos VBW Clima
37/B 
17:45 
Gysev Ringa

58 - 55

Lavezzini Parma
05.03.1997
41/A 
 
Lavezzini Parma

62 - 58

Parma, ITA
Arena of LBP 2
Aix en Provence BB
42/A 
 
 
Zkk Profi

77 - 98

Pancevo, YUG
Arena of Zkk Profi
 
CSKA
12.03.1997
41/B 
 
Aix en Provence BB

60 - 64

Lavezzini Parma
42/B 
 
 
CSKA

68 - 65

Moscow, RUS
USH CSKA
 
Zkk Profi
26.03.1997
43/A 
 
 
CSKA

72 - 54

Moscow, RUS
USH CSKA
Lavezzini Parma
02.04.1997
43/B 
 
Lavezzini Parma

59 - 71

Parma, ITA
Arena of LBP 2
 
CSKA