SCHEDULE

06.09.1995
6/A 
 
A.E.L.

41 - 97

Elitzur Delek
7/A 
 
 
KK Jabuka

49 - 54

Zapresic, CRO
Arena of KK Jabuka
 
Pagrati A.C.
5/A 
15:30 
 
Deniz Nakliyat

70 - 62

 
Odeja-Marmor
1/A 
17:00 
 
KK Jedinstvo

54 - 87

Zagreb, CRO
 
Drava Visual
3/A 
17:30 
Fenerbahçe SK

77 - 61

 
Stomana
2/A 
20:00 
 
Sportclub

77 - 63

Osnabrück, GER
Arena of Sportclub
 
Ethnikos Olimpiakos
07.09.1995
4/A 
18:00 
 
BBC Résidence

49 - 69

 
Mini-Flat Dames
08.09.1995
1/B 
17:00 
 
Drava Visual

80 - 52

Zagreb, CRO
 
KK Jedinstvo
13.09.1995
2/B 
 
 
Ethnikos Olimpiakos

66 - 58

 
Sportclub
3/B 
 
 
Stomana

66 - 56

Fenerbahçe SK
6/B 
 
Elitzur Delek

100 - 49

Ramla, ISR
Kiryat Menachem
A.E.L.
7/B 
 
 
Pagrati A.C.

57 - 55

 
KK Jabuka
5/B 
20:00 
 
Odeja-Marmor

67 - 54

Skofja Loka, SLO
Arena of Odeja-Marmor
 
Deniz Nakliyat
4/B 
20:30 
 
Mini-Flat Dames

74 - 48

 
BBC Résidence
27.09.1995
11/A 
 
 
HKK Busovaca

41 - 107

BSE ESMA
12/A 
 
Lotos VBW Clima

70 - 90

Gdynia, POL
Gosir Hall
 
Force-Majeure
13/A 
 
 
ZKD Kograd

75 - 77

 
HC Slovan
15/A 
 
 
Istanbul Universitesi SBK

57 - 97

 
DKSK BorsodChem
16/A 
 
 
Meoba

112 - 100

Tbilisi, GEO
Arena of Meoba
Botasspor Club Adana
17/A 
 
 
Panathinaikos AC

64 - 62

 
FTC Diego
18/A 
 
 
Chaika

20 - 0

Donetsk, UKR
Sport Hall Druzhba
 
Aypara
19/A 
 
BC Icim

58 - 77

Arad, ROU
Victoria Hall
KK Hemofarm Vrsac
22/A 
 
 
Wemex Berlin

71 - 71

 
Halcon Viajes Alba
23/A 
 
 
Delta Management

87 - 64

Kosice, SVK
Infinity Arena
 
DJK Wildcats
26/A 
 
 
Universitatea

62 - 80

Lachen Ramat Hasharon
27/A 
 
 
TJ Spartak

75 - 79

 
Montmontaza
28/A 
 
 
SK Luftetari

42 - 109

Gjirokaster, ALB
Arena of Luftetari Club
MGS Apollon
29/A 
 
 
Odeja-Marmor

44 - 83

Skofja Loka, SLO
Arena of Odeja-Marmor
 
Riunita Messinese
31/A 
 
 
BK SAM

55 - 57

Myjava, SVK
Arena of BK SAM
BC Red Star
33/A 
 
Elitzur Delek

63 - 57

Ramla, ISR
Kiryat Menachem
 
Pagrati A.C.
8/A 
 
 
Drava Visual

71 - 69

Zagreb
 
Sporitelna
20/A 
16:00 
Fenerbahçe SK

65 - 90

Gysev Ringa
10/A 
18:00 
 
ACRO

82 - 79

Bucharest, ROU
Arena of ACRO
Kozachka - Zalk
14/A 
19:00 
 
Mibex Ilirija

52 - 88

IMOS-Gambrinus
30/A 
19:00 
ZKK Merkur

63 - 89

 
Wolfenbüttel e.V.
25/A 
19:30 
 
BC Copenhagen

79 - 64

 
BBC Morgins
21/A 
20:00 
CAB Levi's

61 - 80

Funchal, POR
Pavilhao do C.A.B.
BCSS Namur
9/A 
20:00 
 
Sportclub

66 - 54

Osnabrück, GER
Arena of Sportclub
 
CB Navarra
24/A 
20:30 
 
Mini-Flat Dames

65 - 61

Tarbes GB
32/A 
20:30 
 
BC Arlesheim

52 - 79

 
Sport Club Alcamo
04.10.1995
10/B 
 
Kozachka - Zalk

73 - 67

Zaporozhye, UKR
Sport Palace "UNOST"
 
ACRO
12/B 
 
 
Force-Majeure

71 - 76

Lotos VBW Clima
13/B 
 
 
HC Slovan

67 - 58

Bratislava, SVK
Arena of SK Slovan
 
ZKD Kograd
14/B 
 
IMOS-Gambrinus

107 - 45

 
Mibex Ilirija
15/B 
 
 
DKSK BorsodChem

98 - 57

 
Istanbul Universitesi SBK
16/B 
 
Botasspor Club Adana

115 - 88

Ceyhan Adana, TUR
Arena of Botasspor Club
 
Meoba
18/B 
 
 
Aypara

0 - 20

 
Chaika
19/B 
 
KK Hemofarm Vrsac

118 - 52

BC Icim
20/B 
 
Gysev Ringa

71 - 68

Fenerbahçe SK
22/B 
 
 
Halcon Viajes Alba

85 - 70

 
Wemex Berlin
24/B 
 
Tarbes GB

72 - 40

 
Mini-Flat Dames
26/B 
 
Lachen Ramat Hasharon

54 - 51

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
 
Universitatea
29/B 
 
 
Riunita Messinese

90 - 67

 
Odeja-Marmor
30/B 
 
 
Wolfenbüttel e.V.

70 - 63

Wolfenbüttel, GER
Lindenhalle Wolfenbüttel
ZKK Merkur
31/B 
 
BC Red Star

95 - 49

 
BK SAM
32/B 
 
 
Sport Club Alcamo

85 - 44

 
BC Arlesheim
33/B 
 
 
Pagrati A.C.

65 - 74

Elitzur Delek
8/B 
 
 
Sporitelna

64 - 51

Bratislava, SVK
Arena of Sporitelna
 
Drava Visual
9/B 
 
 
CB Navarra

72 - 47

Pamplona, ESP
Arena of CB Navarra
 
Sportclub
28/B 
17:30 
MGS Apollon

90 - 47

 
SK Luftetari
11/B 
18:00 
BSE ESMA

140 - 44

Budapest, HUN
BSE Basket Hall
 
HKK Busovaca
17/B 
18:00 
 
FTC Diego

81 - 76

Budapest, HUN
Arena of FTC Diego
 
Panathinaikos AC
27/B 
19:30 
 
Montmontaza

80 - 85

 
TJ Spartak
23/B 
20:00 
 
DJK Wildcats

56 - 80

Aschaffenburg, GER
Arena of DJK Wildcats
 
Delta Management
25/B 
20:00 
 
BBC Morgins

82 - 74

Troistorrents, SUI
Arena of BBC Morgins
 
BC Copenhagen
21/B 
20:30 
BCSS Namur

93 - 72

St. Servais, BEL
Hall Octave Henry
CAB Levi's
24.10.1995
47/A 
19:30 
 
Wolfenbüttel e.V.

61 - 63

Wolfenbüttel, GER
Lindenhalle Wolfenbüttel
Challes Savoie
25.10.1995
34/A 
 
 
Sporitelna

66 - 66

Bratislava, SVK
Arena of Sporitelna
 
CB Navarra
36/A 
 
 
Force-Majeure

87 - 97

USV Olympic
37/A 
 
 
HC Slovan

66 - 58

Bratislava, SVK
Arena of SK Slovan
Caja Rural
38/A 
 
IMOS-Gambrinus

121 - 92

 
DKSK BorsodChem
39/A 
 
Botasspor Club Adana

69 - 74

Ceyhan Adana, TUR
Arena of Botasspor Club
 
FTC Diego
40/A 
 
 
Chaika

67 - 74

Donetsk, UKR
Sport Hall Druzhba
Aix en Provence BB
41/A 
 
KK Hemofarm Vrsac

88 - 81

Gysev Ringa
43/A 
 
 
Delta Management

62 - 85

Kosice, SVK
Infinity Arena
Tarbes GB
45/A 
 
Lachen Ramat Hasharon

96 - 82

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
 
TJ Spartak
49/A 
 
Elitzur Delek

62 - 66

Ramla, ISR
Kiryat Menachem
Lavezzini Parma
35/A 
18:00 
Kozachka - Zalk

93 - 68

Zaporozhye, UKR
Sport Palace "UNOST"
BSE ESMA
44/A 
19:30 
 
BC Copenhagen

62 - 76

 
Symel
46/A 
20:15 
MGS Apollon

82 - 75

 
Riunita Messinese
42/A 
20:30 
BCSS Namur

89 - 92

St. Servais, BEL
Hall Octave Henry
 
Halcon Viajes Alba
48/A 
20:30 
BC Red Star

57 - 50

 
Sport Club Alcamo
01.11.1995
34/B 
 
 
CB Navarra

65 - 79

Pamplona, ESP
Arena of CB Navarra
 
Sporitelna
37/B 
 
Caja Rural

104 - 98

Las Palmas de Gran Canaria, ESP
Pabellón Begona Santana
 
HC Slovan
38/B 
 
 
DKSK BorsodChem

106 - 80

IMOS-Gambrinus
43/B 
 
Tarbes GB

79 - 67

 
Delta Management
44/B 
 
 
Symel

89 - 76

Santa Cruz de Tenerife, ESP
Arena of Symel
 
BC Copenhagen
45/B 
 
 
TJ Spartak

86 - 84

Lachen Ramat Hasharon
49/B 
 
Lavezzini Parma

69 - 61

Parma, ITA
Arena of LBP 2
Elitzur Delek
41/B 
17:30 
Gysev Ringa

61 - 68

KK Hemofarm Vrsac
46/B 
17:30 
 
Riunita Messinese

102 - 80

MGS Apollon
35/B 
18:00 
BSE ESMA

80 - 53

Budapest, HUN
BSE Basket Hall
Kozachka - Zalk
39/B 
18:00 
 
FTC Diego

115 - 43

Budapest, HUN
Arena of FTC Diego
Botasspor Club Adana
42/B 
18:00 
 
Halcon Viajes Alba

68 - 56

BCSS Namur
40/B 
20:00 
Aix en Provence BB

87 - 59

 
Chaika
47/B 
20:00 
Challes Savoie

70 - 59

Challes-les-Eaux, FRA
Salle Polyvalente
 
Wolfenbüttel e.V.
36/B 
20:30 
USV Olympic

84 - 86

Valenciennes, FRA
Salle du Hainaut
 
Force-Majeure
48/B 
20:30 
 
Sport Club Alcamo

91 - 75

BC Red Star
22.11.1995
A/2 
18:00 
 
FTC Diego

79 - 75

Budapest, HUN
Arena of FTC Diego
Aix en Provence BB
B/2 
18:00 
KK Hemofarm Vrsac

81 - 71

 
Sporitelna
B/1 
20:00 
Tarbes GB

84 - 80

 
Halcon Viajes Alba
C/1 
20:00 
Challes Savoie

74 - 72

Challes-les-Eaux, FRA
Salle Polyvalente
BSE ESMA
A/1 
20:30 
 
Riunita Messinese

77 - 74

IMOS-Gambrinus
C/2 
20:30 
 
HC Slovan

78 - 80

Bratislava, SVK
Arena of SK Slovan
 
Sport Club Alcamo
D/1 
20:30 
Lavezzini Parma

75 - 48

Parma, ITA
Arena of LBP 2
Lachen Ramat Hasharon
D/2 
20:30 
USV Olympic

68 - 65

Valenciennes, FRA
Salle du Hainaut
 
Symel
29.11.1995
A/3 
17:00 
IMOS-Gambrinus

85 - 84

Aix en Provence BB
C/3 
18:00 
BSE ESMA

107 - 74

Budapest, HUN
BSE Basket Hall
 
HC Slovan
B/4 
20:00 
Tarbes GB

81 - 66

KK Hemofarm Vrsac
C/4 
20:00 
Challes Savoie

65 - 69

Challes-les-Eaux, FRA
Salle Polyvalente
 
Sport Club Alcamo
D/3 
20:00 
Lachen Ramat Hasharon

77 - 71

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
 
Symel
A/4 
20:30 
 
Riunita Messinese

77 - 70

 
FTC Diego
B/3 
20:30 
 
Halcon Viajes Alba

77 - 64

 
Sporitelna
D/4 
20:30 
Lavezzini Parma

72 - 74

Parma, ITA
Arena of LBP 2
USV Olympic
06.12.1995
A/5 
18:00 
 
FTC Diego

67 - 79

Budapest, HUN
Arena of FTC Diego
IMOS-Gambrinus
B/5 
18:00 
KK Hemofarm Vrsac

85 - 72

 
Halcon Viajes Alba
A/6 
19:30 
Aix en Provence BB

90 - 65

 
Riunita Messinese
B/6 
20:00 
 
Sporitelna

49 - 74

Bratislava, SVK
Arena of Sporitelna
Tarbes GB
C/6 
20:00 
 
HC Slovan

74 - 71

Bratislava, SVK
Arena of SK Slovan
Challes Savoie
D/6 
20:00 
 
Symel

53 - 73

Santa Cruz de Tenerife, ESP
Arena of Symel
Lavezzini Parma
C/5 
20:30 
 
Sport Club Alcamo

86 - 78

BSE ESMA
D/5 
20:30 
USV Olympic

106 - 66

Valenciennes, FRA
Salle du Hainaut
Lachen Ramat Hasharon
13.12.1995
A/7 
17:00 
IMOS-Gambrinus

90 - 76

 
Riunita Messinese
C/7 
18:00 
BSE ESMA

107 - 56

Budapest, HUN
BSE Basket Hall
Challes Savoie
A/8 
19:30 
Aix en Provence BB

74 - 60

 
FTC Diego
B/8 
20:00 
 
Sporitelna

55 - 64

Bratislava, SVK
Arena of Sporitelna
KK Hemofarm Vrsac
C/8 
20:00 
 
Sport Club Alcamo

70 - 61

 
HC Slovan
D/7 
20:00 
Lachen Ramat Hasharon

62 - 78

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
Lavezzini Parma
D/8 
20:00 
 
Symel

42 - 109

Santa Cruz de Tenerife, ESP
Arena of Symel
USV Olympic
B/7 
20:30 
 
Halcon Viajes Alba

87 - 77

Tarbes GB
19.12.1995
B/10 
18:00 
KK Hemofarm Vrsac

63 - 51

Tarbes GB
20.12.1995
A/10 
18:00 
 
FTC Diego

94 - 89

Budapest, HUN
Arena of FTC Diego
 
Riunita Messinese
A/9 
19:30 
Aix en Provence BB

79 - 78

IMOS-Gambrinus
B/9 
20:00 
 
Sporitelna

64 - 80

Bratislava, SVK
Arena of Sporitelna
 
Halcon Viajes Alba
C/9 
20:00 
 
HC Slovan

77 - 83

Bratislava, SVK
Arena of SK Slovan
BSE ESMA
D/9 
20:00 
 
Symel

77 - 94

Santa Cruz de Tenerife, ESP
Arena of Symel
Lachen Ramat Hasharon
C/10 
20:30 
 
Sport Club Alcamo

97 - 60

Challes Savoie
D/10 
20:30 
USV Olympic

74 - 78

Valenciennes, FRA
Salle du Hainaut
Lavezzini Parma
03.01.1996
A/11 
17:00 
IMOS-Gambrinus

89 - 73

 
FTC Diego
C/11 
18:00 
BSE ESMA

90 - 80

Budapest, HUN
BSE Basket Hall
 
Sport Club Alcamo
C/12 
20:00 
Challes Savoie

82 - 80

Challes-les-Eaux, FRA
Salle Polyvalente
 
HC Slovan
D/11 
20:00 
Lachen Ramat Hasharon

49 - 91

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
USV Olympic
A/12 
20:30 
 
Riunita Messinese

86 - 72

Aix en Provence BB
B/11 
20:30 
 
Halcon Viajes Alba

78 - 64

KK Hemofarm Vrsac
D/12 
20:30 
Lavezzini Parma

110 - 52

Parma, ITA
Arena of LBP 2
 
Symel
04.01.1996
B/12 
20:00 
Tarbes GB

91 - 54

 
Sporitelna
17.01.1996
16/A 
18:00 
BSE ESMA

103 - 84

Budapest, HUN
BSE Basket Hall
Lavezzini Parma
14/A 
19:30 
Aix en Provence BB

86 - 63

 
Halcon Viajes Alba
13/A 
20:00 
Tarbes GB

85 - 75

IMOS-Gambrinus
15/A 
20:30 
USV Olympic

78 - 70

Valenciennes, FRA
Salle du Hainaut
 
Sport Club Alcamo
24.01.1996
13/B 
15:30 
IMOS-Gambrinus

69 - 79

Tarbes GB
16/B 
19:30 
Lavezzini Parma

76 - 59

Parma, ITA
Arena of LBP 2
BSE ESMA
14/B 
20:30 
 
Halcon Viajes Alba

73 - 77

Aix en Provence BB
15/B 
20:30 
 
Sport Club Alcamo

74 - 59

USV Olympic
07.02.1996
18/A 
19:30 
Aix en Provence BB

76 - 72

 
Sport Club Alcamo
17/A 
20:00 
Tarbes GB

93 - 63

BSE ESMA
14.02.1996
17/B 
18:00 
BSE ESMA

65 - 93

Budapest, HUN
BSE Basket Hall
Tarbes GB
18/B 
20:30 
 
Sport Club Alcamo

101 - 94

Aix en Provence BB
06.03.1996
19/A 
20:30 
 
Sport Club Alcamo

63 - 81

Trapani
Tarbes GB
13.03.1996
19/B 
20:00 
Tarbes GB

82 - 63

 
Sport Club Alcamo