SCHEDULE

08.09.1993
3/A 
 
 
Flamurtari Vlora

81 - 75

 
Dorostol
4/A 
 
 
ENAD

37 - 54

 
Elitzur Sela
5/A 
 
 
Delta Management

72 - 59

Kosice, SVK
Infinity Arena
 
Chaika
6/A 
 
 
Serebranaja Korzina

54 - 89

 
Rila COOP
2/A 
19:00 
Gustino Schnitzelpl.

70 - 92

Wels, AUT
Tigerdome
 
SK Slovan
09.09.1993
1/A 
 
Tory Kosice

69 - 56

Kosice, SVK
Infiniti Arena
 
Montmontaza
14.09.1993
1/B 
 
 
Montmontaza

73 - 71

Tory Kosice
4/B 
 
 
Elitzur Sela

67 - 45

Rishon-Le-Zion, ISR
Beit Maccabi
 
ENAD
15.09.1993
2/B 
 
 
SK Slovan

78 - 61

Bratislava, SVK
Arena of SK Slovan
Gustino Schnitzelpl.
3/B 
 
 
Dorostol

80 - 60

Silistra, BUL
Arena of Dorostol
 
Flamurtari Vlora
5/B 
 
 
Chaika

20 - 0

Donetsk, UKR
Sport Hall Druzhba
 
Delta Management
6/B 
 
 
Rila COOP

103 - 52

 
Serebranaja Korzina
28.09.1993
11/A 
 
Elitzur Delek

86 - 83

Ramla, ISR
Kiryat Menachem
BC Icim
18/A 
 
 
Elitzur Sela

62 - 65

Rishon-Le-Zion, ISR
Beit Maccabi
MGS Apollon
26/A 
 
 
Acadimia 75

69 - 69

Lachen Ramat Hasharon
33/A 
 
 
Mini-Flat Dames

58 - 89

USV Olympic
29.09.1993
10/A 
 
Tory Kosice

72 - 55

Kosice, SVK
Infiniti Arena
Lietuvos Telekomas
13/A 
 
 
SK Slovan

72 - 65

Bratislava, SVK
Arena of SK Slovan
Botasspor Club Adana
14/A 
 
 
Laisve

96 - 74

Kaunas, LTU
Arena of Laisve
 
Concern Podolsk
15/A 
 
 
Hrvatski Dragovoljac

64 - 54

Zagreb, CRO
Zagreb Arena
 
Dorostol
16/A 
 
 
Copia Praha

55 - 70

 
DKSK BorsodChem
17/A 
 
 
KZO Wetzikon

71 - 103

El Periodico
19/A 
 
 
Chaika

77 - 49

Donetsk, UKR
Sport Hall Druzhba
 
Fartec Brasov
20/A 
 
 
Deniz Nakliyat

51 - 94

Tarbes GB
21/A 
 
 
Kralovo Pole

71 - 70

 
Sommer Komfort
23/A 
 
 
Rila COOP

90 - 79

Besiktas JK
24/A 
 
 
ZKD Kograd

56 - 83

Famila
25/A 
 
 
Vigo

82 - 64

Vigo, ESP
Arena of Vigo
 
Basket Astarac
27/A 
 
 
Tesmo-Don

92 - 56

 
TJ Sokol
28/A 
 
 
Simeks

46 - 119

Skopje, MKD
Arena of Simeks
BSE ESMA
29/A 
 
 
MENT

73 - 63

Thessaloniki, GRE
Ilias Triantafilliois
 
MTK
30/A 
 
Kozachka - Zalk

20 - 0

Zaporozhye, UKR
Sport Palace "UNOST"
 
MTK Polfa
31/A 
 
 
BBC Sparta

51 - 76

Olm, LUX
Centre Atert
 
BC uniVersa Marburg
32/A 
 
 
ZKK Rogaska Slatina

75 - 84

Rogaska Slatina, SLO
Arena of ZKK Rogaska Slatina
 
UPS Sparta Praha
34/A 
 
 
AMPIC

73 - 55

Kichinev, MDA
Arena of AMPIC
 
Odeja-Marmor
35/A 
 
 
BK SAM

58 - 73

Myjava, SVK
Arena of BK SAM
 
Ahena
7/A 
 
 
ELK-Meelis

62 - 55

 
Wemex Berlin
8/A 
 
 
Levski-Totel

68 - 55

 
Agia Paraskevi
9/A 
 
 
IÜ Sport Club

65 - 69

 
Wolfenbüttel e.V.
36/A 
18:00 
 
Symel

82 - 46

Santa Cruz de Tenerife, ESP
Arena of Symel
CAB Levi's
30.09.1993
22/A 
 
Horizont

62 - 82

Minsk, BLR
Minsk-Arena
 
VIVO-Will Wood
05.10.1993
11/B 
 
BC Icim

65 - 56

Arad, ROU
Victoria Hall
Elitzur Delek
26/B 
 
Lachen Ramat Hasharon

72 - 57

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
 
Acadimia 75
33/B 
 
USV Olympic

97 - 51

Valenciennes, FRA
Salle du Hainaut
 
Mini-Flat Dames
9/B 
 
 
Wolfenbüttel e.V.

76 - 54

Wolfenbüttel, GER
Lindenhalle Wolfenbüttel
 
IÜ Sport Club
18/B 
21:00 
MGS Apollon

70 - 61

 
Elitzur Sela
06.10.1993
10/B 
 
Lietuvos Telekomas

51 - 56

Tory Kosice
13/B 
 
Botasspor Club Adana

66 - 64

Ceyhan Adana, TUR
Arena of Botasspor Club
 
SK Slovan
14/B 
 
 
Concern Podolsk

58 - 104

 
Laisve
15/B 
 
 
Dorostol

70 - 61

Silistra, BUL
Arena of Dorostol
 
Hrvatski Dragovoljac
16/B 
 
 
DKSK BorsodChem

60 - 58

 
Copia Praha
17/B 
 
El Periodico

97 - 71

 
KZO Wetzikon
19/B 
 
 
Fartec Brasov

103 - 93

 
Chaika
20/B 
 
Tarbes GB

92 - 45

 
Deniz Nakliyat
21/B 
 
 
Sommer Komfort

85 - 68

 
Kralovo Pole
22/B 
 
 
VIVO-Will Wood

112 - 60

Horizont
23/B 
 
Besiktas JK

72 - 58

Istanbul, TUR
Akatlar Spor Salonu
 
Rila COOP
24/B 
 
Famila

96 - 57

Schio, ITA
Pala Campagnola
 
ZKD Kograd
25/B 
 
 
Basket Astarac

73 - 69

 
Vigo
27/B 
 
 
TJ Sokol

72 - 81

Hradec Králové, CZE
Arena of TJ Sokol
 
Tesmo-Don
28/B 
 
BSE ESMA

106 - 36

Budapest, HUN
BSE Basket Hall
 
Simeks
29/B 
 
 
MTK

77 - 38

Budapest, HUN
Arena of MTK
 
MENT
30/B 
 
 
MTK Polfa

0 - 20

Pabianice, POL
Arena of MTK Polfa
Kozachka - Zalk
31/B 
 
 
BC uniVersa Marburg

81 - 48

 
BBC Sparta
32/B 
 
 
UPS Sparta Praha

80 - 110

 
ZKK Rogaska Slatina
34/B 
 
 
Odeja-Marmor

75 - 56

Skofja Loka, SLO
Arena of Odeja-Marmor
 
AMPIC
35/B 
 
 
Ahena

82 - 54

 
BK SAM
36/B 
 
CAB Levi's

48 - 82

Funchal, POR
Pavilhao do C.A.B.
 
Symel
7/B 
 
 
Wemex Berlin

71 - 62

 
ELK-Meelis
8/B 
 
 
Agia Paraskevi

54 - 63

 
Levski-Totel
26.10.1993
43/A 
 
 
Chaika

68 - 95

Donetsk, UKR
Sport Hall Druzhba
Tarbes GB
27.10.1993
37/A 
 
 
Wemex Berlin

74 - 62

 
Levski-Totel
38/A 
 
 
Wolfenbüttel e.V.

88 - 55

Wolfenbüttel, GER
Lindenhalle Wolfenbüttel
Tory Kosice
39/A 
 
BC Icim

67 - 59

Arad, ROU
Victoria Hall
 
SCAB 63
40/A 
 
 
SK Slovan

57 - 95

Bratislava, SVK
Arena of SK Slovan
 
Laisve
41/A 
 
 
Hrvatski Dragovoljac

73 - 74

Zagreb, CRO
Zagreb Arena
 
DKSK BorsodChem
42/A 
 
El Periodico

70 - 61

MGS Apollon
44/A 
 
 
Sommer Komfort

68 - 67

 
VIVO-Will Wood
45/A 
 
Besiktas JK

41 - 75

Istanbul, TUR
Akatlar Spor Salonu
Famila
46/A 
 
 
Vigo

62 - 65

Vigo, ESP
Arena of Vigo
Lachen Ramat Hasharon
47/A 
 
 
Tesmo-Don

72 - 60

BSE ESMA
48/A 
 
 
MTK

93 - 65

Budapest, HUN
Arena of MTK
Kozachka - Zalk
49/A 
 
 
BC uniVersa Marburg

40 - 92

 
Bex Argentaria
50/A 
 
 
ZKK Rogaska Slatina

65 - 95

Rogaska Slatina, SLO
Arena of ZKK Rogaska Slatina
USV Olympic
51/A 
 
 
Odeja-Marmor

56 - 85

Skofja Loka, SLO
Arena of Odeja-Marmor
 
Ahena
52/A 
 
 
Symel

54 - 80

Santa Cruz de Tenerife, ESP
Arena of Symel
Lavezzini Basket
03.11.1993
37/B 
 
 
Levski-Totel

70 - 51

 
Wemex Berlin
38/B 
 
Tory Kosice

92 - 89

Kosice, SVK
Infiniti Arena
 
Wolfenbüttel e.V.
39/B 
 
 
SCAB 63

79 - 53

Clermont-Ferrand, FRA
Gymnase Fleury
BC Icim
40/B 
 
 
Laisve

87 - 62

Kaunas, LTU
Arena of Laisve
 
SK Slovan
41/B 
 
 
DKSK BorsodChem

79 - 66

 
Hrvatski Dragovoljac
42/B 
 
MGS Apollon

66 - 71

El Periodico
43/B 
 
Tarbes GB

20 - 0

 
Chaika
44/B 
 
 
VIVO-Will Wood

80 - 53

 
Sommer Komfort
45/B 
 
Famila

85 - 63

Schio, ITA
Pala Campagnola
Besiktas JK
46/B 
 
Lachen Ramat Hasharon

73 - 72

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
 
Vigo
47/B 
 
BSE ESMA

71 - 81

Budapest, HUN
BSE Basket Hall
 
Tesmo-Don
48/B 
 
Kozachka - Zalk

75 - 74

Zaporozhye, UKR
Sport Palace "UNOST"
 
MTK
49/B 
 
 
Bex Argentaria

97 - 38

 
BC uniVersa Marburg
50/B 
 
USV Olympic

130 - 79

Valenciennes, FRA
Salle du Hainaut
 
ZKK Rogaska Slatina
51/B 
 
 
Ahena

79 - 63

 
Odeja-Marmor
52/B 
 
Lavezzini Basket

84 - 69

Parma, ITA
Arena of LBP 2
 
Symel
24.11.1993
A/1 
 
 
Tesmo-Don

62 - 56

 
VIVO-Will Wood
D/2 
 
 
SCAB 63

88 - 74

Clermont-Ferrand, FRA
Gymnase Fleury
El Periodico
B/1 
17:45 
 
DKSK BorsodChem

81 - 97

 
Laisve
D/1 
18:00 
 
MTK

70 - 80

Budapest, HUN
Arena of MTK
Lavezzini Basket
A/2 
20:30 
USV Olympic

84 - 71

Valenciennes, FRA
Salle du Hainaut
Lachen Ramat Hasharon
B/2 
20:30 
Tarbes GB

70 - 58

 
Ahena
C/2 
20:30 
Famila

71 - 66

Schio, ITA
Pala Campagnola
 
Wolfenbüttel e.V.
25.11.1993
C/1 
19:00 
 
Bex Argentaria

90 - 54

 
Levski-Totel
01.12.1993
B/3 
 
 
Laisve

87 - 68

Kaunas, LTU
Arena of Laisve
 
Ahena
D/3 
 
Lavezzini Basket

90 - 66

Parma, ITA
Arena of LBP 2
El Periodico
B/4 
17:45 
 
DKSK BorsodChem

66 - 76

Tarbes GB
C/3 
18:00 
 
Levski-Totel

66 - 89

 
Wolfenbüttel e.V.
D/4 
18:00 
 
MTK

66 - 61

Budapest, HUN
Arena of MTK
 
SCAB 63
C/4 
19:00 
 
Bex Argentaria

71 - 72

Famila
A/3 
20:30 
 
VIVO-Will Wood

81 - 56

Lachen Ramat Hasharon
02.12.1993
A/4 
 
 
Tesmo-Don

57 - 71

USV Olympic
08.12.1993
B/6 
 
 
Ahena

81 - 63

 
DKSK BorsodChem
D/5 
 
 
SCAB 63

79 - 88

Clermont-Ferrand, FRA
Gymnase Fleury
Lavezzini Basket
C/5 
17:30 
Famila

80 - 57

Schio, ITA
Pala Campagnola
 
Levski-Totel
C/6 
19:00 
 
Wolfenbüttel e.V.

69 - 71

Wolfenbüttel, GER
Lindenhalle Wolfenbüttel
 
Bex Argentaria
A/5 
20:30 
USV Olympic

64 - 74

Valenciennes, FRA
Salle du Hainaut
 
VIVO-Will Wood
A/6 
20:30 
Lachen Ramat Hasharon

96 - 87

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
 
Tesmo-Don
B/5 
20:30 
Tarbes GB

83 - 62

 
Laisve
D/6 
20:30 
El Periodico

56 - 69

 
MTK
15.12.1993
B/7 
 
 
Laisve

80 - 82

Kaunas, LTU
Arena of Laisve
 
DKSK BorsodChem
C/7 
18:00 
 
Levski-Totel

50 - 67

 
Bex Argentaria
A/7 
20:30 
 
VIVO-Will Wood

83 - 54

 
Tesmo-Don
A/8 
20:30 
Lachen Ramat Hasharon

62 - 63

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
USV Olympic
B/8 
20:30 
 
Ahena

87 - 65

Tarbes GB
C/8 
20:30 
 
Wolfenbüttel e.V.

79 - 75

Wolfenbüttel, GER
Lindenhalle Wolfenbüttel
Famila
D/7 
20:30 
Lavezzini Basket

107 - 76

Parma, ITA
Arena of LBP 2
 
MTK
D/8 
20:30 
El Periodico

46 - 64

 
SCAB 63
05.01.1994
B/9 
 
 
Ahena

94 - 65

 
Laisve
D/10 
 
 
SCAB 63

82 - 69

Clermont-Ferrand, FRA
Gymnase Fleury
 
MTK
C/9 
20:00 
 
Wolfenbüttel e.V.

87 - 53

Wolfenbüttel, GER
Lindenhalle Wolfenbüttel
 
Levski-Totel
A/10 
20:30 
USV Olympic

103 - 74

Valenciennes, FRA
Salle du Hainaut
 
Tesmo-Don
A/9 
20:30 
Lachen Ramat Hasharon

74 - 73

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
 
VIVO-Will Wood
B/10 
20:30 
Tarbes GB

82 - 69

 
DKSK BorsodChem
C/10 
20:30 
Famila

66 - 81

Schio, ITA
Pala Campagnola
 
Bex Argentaria
D/9 
20:30 
El Periodico

62 - 91

Lavezzini Basket
12.01.1994
A/12 
 
 
Tesmo-Don

74 - 79

Lachen Ramat Hasharon
B/11 
 
 
Laisve

88 - 83

Kaunas, LTU
Arena of Laisve
Tarbes GB
A/11 
17:30 
 
VIVO-Will Wood

70 - 65

USV Olympic
B/12 
17:45 
 
DKSK BorsodChem

67 - 72

 
Ahena
C/11 
18:00 
 
Levski-Totel

90 - 70

Famila
D/12 
18:00 
 
MTK

80 - 46

Budapest, HUN
Arena of MTK
El Periodico
D/11 
20:30 
Lavezzini Basket

83 - 59

Parma, ITA
Arena of LBP 2
 
SCAB 63
13.01.1994
C/12 
19:00 
 
Bex Argentaria

84 - 51

 
Wolfenbüttel e.V.
26.01.1994
13/A 
20:30 
Tarbes GB

71 - 61

 
VIVO-Will Wood
14/A 
20:30 
USV Olympic

59 - 59

Valenciennes, FRA
Salle du Hainaut
 
Ahena
15/A 
20:30 
 
SCAB 63

66 - 76

Clermont-Ferrand, FRA
Gymnase Fleury
 
Bex Argentaria
16/A 
20:30 
Famila

74 - 67

Schio, ITA
Pala Campagnola
Lavezzini Basket
02.02.1994
15/B 
19:00 
 
Bex Argentaria

72 - 63

 
SCAB 63
13/B 
20:30 
 
VIVO-Will Wood

64 - 83

Tarbes GB
14/B 
20:30 
 
Ahena

68 - 59

USV Olympic
16/B 
20:30 
Lavezzini Basket

80 - 62

Parma, ITA
Arena of LBP 2
Famila
16.02.1994
17/A 
20:30 
Tarbes GB

69 - 62

Lavezzini Basket
18/A 
20:30 
 
Ahena

61 - 59

 
Bex Argentaria
23.02.1994
18/B 
19:00 
 
Bex Argentaria

53 - 61

 
Ahena
17/B 
21:15 
Lavezzini Basket

88 - 63

Parma, ITA
Arena of LBP 2
Tarbes GB
09.03.1994
19/A 
20:30 
 
Ahena

78 - 65

Lavezzini Basket
16.03.1994
19/B 
20:30 
Lavezzini Basket

68 - 66

Parma, ITA
Arena of LBP 2
 
Ahena