SCHEDULE

30.09.1992
1/A 
 
 
Vojvodina NIS-GAS

0 - 2

Novi Sad, YUG
JP SPC Vojvodina 2
 
MTK
10/A 
 
 
C.S. Rapid

58 - 70

Bucharest, ROU
SC Rapid Arena
 
DFS Maritza
11/A 
 
 
BBC Sparta

61 - 55

Olm, LUX
Centre Atert
 
EOS Diest Dames
12/A 
 
 
Hapoel Kishon

83 - 55

Salonique, GRE
 
MENT
13/A 
 
Lietuvos Telekomas

76 - 66

USK Praha
15/A 
 
 
Slavia PF

81 - 75

Banská Bystrica, SVK
Arena of Slavia PF
 
Montmontaza
16/A 
 
 
Wolfenbüttel e.V.

88 - 68

Wolfenbüttel, GER
Lindenhalle Wolfenbüttel
 
Karhun Pojat
17/A 
 
 
Odeja-Marmor

80 - 77

Skofja Loka, SLO
Arena of Odeja-Marmor
 
DKSK BorsodChem
18/A 
 
 
Force-Majeure

77 - 64

 
Constar
19/A 
 
 
G.S. Aghias Paraskevis

2 - 0

BC Partizan
23/A 
 
 
GAK-PSK

50 - 79

Frohnleiten, AUT
Arena of GAK-PSK
 
BC Sparta Prague
24/A 
 
 
Delta Management

79 - 69

Kosice, SVK
Infinity Arena
 
KK Apis
3/A 
 
 
Slavia

77 - 83

Sofia, BUL
Arena of Slavia
 
ZKK Rogaska Slatina
4/A 
 
 
ZOKK Becej

0 - 2

 
Deniz Nakliyat
6/A 
 
 
GoldZack

89 - 80

 
Scuola Pitagora
7/A 
 
 
Panathinaikos AC

58 - 72

 
Sportul Studentesc
9/A 
 
 
TS Olimpia

74 - 47

 
Chaika
20/A 
16:00 
 
Istanbul Universitesi SBK

60 - 79

 
FTC Diego
2/A 
17:00 
 
Uralmash

99 - 90

Szarvas, HUN
Szeged SC
21/A 
18:00 
 
Sommer Komfort

91 - 94

USV Olympic
22/A 
20:00 
 
Symel

79 - 79

Santa Cruz de Tenerife, ESP
Arena of Symel
Aix en Provence BB
01.10.1992
20/B 
16:00 
 
FTC Diego

53 - 25

Istanbul, TUR
 
Istanbul Universitesi SBK
02.10.1992
12/B 
 
 
MENT

80 - 71

Thessaloniki, GRE
Ilias Triantafilliois
 
Hapoel Kishon
03.10.1992
5/A 
 
Lachen Ramat Hasharon

101 - 49

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
 
BC Levski Spartak
05.10.1992
5/B 
 
 
BC Levski Spartak

62 - 53

Ramat-HaSharon, ISR
Lachen Ramat Hasharon
2/B 
18:00 
Szeged SC

74 - 102

 
Uralmash
06.10.1992
14/A 
 
 
Adis

79 - 73

Waregem, BEL
 
Mini-Flat Dames
07.10.1992
8/A 
 
 
S.C. Stal

61 - 50

Sofia, BUL
 
Kremikovtzi
1/B 
 
 
MTK

2 - 0

Budapest, HUN
Arena of MTK
 
Vojvodina NIS-GAS
10/B 
 
 
DFS Maritza

75 - 65

Plovdiv, BUL
Arena of Mariza
 
C.S. Rapid
11/B 
 
 
EOS Diest Dames

72 - 68

 
BBC Sparta
13/B 
 
USK Praha

74 - 67

Lietuvos Telekomas
14/B 
 
 
Mini-Flat Dames

71 - 78

 
Adis
16/B 
 
 
Karhun Pojat

77 - 84

 
Wolfenbüttel e.V.
17/B 
 
 
DKSK BorsodChem

113 - 67

 
Odeja-Marmor
18/B 
 
 
Constar

87 - 78

 
Force-Majeure
19/B 
 
BC Partizan

0 - 2

Belgrade, YUG
Hala Sportova
 
G.S. Aghias Paraskevis
21/B 
 
USV Olympic

104 - 80

Valenciennes, FRA
Salle du Hainaut
 
Sommer Komfort
22/B 
 
Aix en Provence BB

90 - 72

 
Symel
23/B 
 
 
BC Sparta Prague

93 - 61

 
GAK-PSK
3/B 
 
 
ZKK Rogaska Slatina

73 - 65

Rogaska Slatina, SLO
Arena of ZKK Rogaska Slatina
 
Slavia
4/B 
 
 
Deniz Nakliyat

2 - 0

 
ZOKK Becej
6/B 
 
 
Scuola Pitagora

90 - 57

 
GoldZack
7/B 
 
 
Sportul Studentesc

67 - 60

 
Panathinaikos AC
9/B 
 
 
Chaika

76 - 84

Donetsk, UKR
Sport Hall Druzhba
 
TS Olimpia
15/B 
19:30 
 
Montmontaza

58 - 55

 
Slavia PF
24/B 
19:30 
 
KK Apis

77 - 79

Maribor, SLO
Arena of KK Apis
 
Delta Management
08.10.1992
8/B 
 
 
Kremikovtzi

69 - 51

 
S.C. Stal
27.10.1992
40/A 
 
 
Delta Management

67 - 68

Athens, GRE
Sporting Flash 9.61
25/A 
18:00 
 
MTK

64 - 69

Budapest, HUN
Arena of MTK
 
Juven Saski
28.10.1992
26/A 
 
 
Uralmash

91 - 68

Moscow, RUS
 
ZKK Rogaska Slatina
27/A 
 
 
Deniz Nakliyat

72 - 79

Lachen Ramat Hasharon
28/A 
 
Fenerbahçe SK

55 - 109

 
Scuola Pitagora
29/A 
 
 
Sportul Studentesc

71 - 65

 
Kremikovtzi
30/A 
 
 
TS Olimpia

95 - 45

 
DFS Maritza
31/A 
 
 
BBC Sparta

53 - 66

Olm, LUX
Centre Atert
 
Basket Astarac
32/A 
 
 
Hapoel Kishon

61 - 87

Kibutz Gevat, ISR
Arena of Hapoel Kishon
Lietuvos Telekomas
34/A 
 
 
Wolfenbüttel e.V.

92 - 81

Wolfenbüttel, GER
Lindenhalle Wolfenbüttel
 
DKSK BorsodChem
35/A 
 
 
Force-Majeure

79 - 66

 
G.S. Aghias Paraskevis
36/A 
 
 
FTC Diego

66 - 81

Budapest, HUN
Arena of FTC Diego
USV Olympic
37/A 
 
Aix en Provence BB

67 - 72

Lavezzini Parma
39/A 
20:30 
 
CB Vigo

72 - 52

Vigo, ESP
Arena of Vigo
 
Trogylos Enichem Priolo
29.10.1992
40/B 
 
Sporting Flash 9.61

79 - 60

 
Delta Management
02.11.1992
26/B 
 
 
ZKK Rogaska Slatina

79 - 83

Rogaska Slatina, SLO
Arena of ZKK Rogaska Slatina
 
Uralmash
03.11.1992
33/A 
 
 
Adis

84 - 83

Banská Bystrica, TCH
 
Slavia PF
38/A 
 
 
BC Sparta Prague

71 - 99

Vicense, ITA
 
A.S. Vicenza
25/B 
19:30 
 
Juven Saski

60 - 81

 
MTK
04.11.1992
27/B 
 
Lachen Ramat Hasharon

64 - 61

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
 
Deniz Nakliyat
28/B 
 
 
Scuola Pitagora

97 - 44

Fenerbahçe SK
29/B 
 
 
Kremikovtzi

73 - 60

 
Sportul Studentesc
30/B 
 
 
DFS Maritza

66 - 88

Plovdiv, BUL
Arena of Mariza
 
TS Olimpia
31/B 
 
 
Basket Astarac

87 - 26

 
BBC Sparta
32/B 
 
Lietuvos Telekomas

82 - 54

 
Hapoel Kishon
33/B 
 
 
Slavia PF

72 - 87

Banská Bystrica, SVK
Arena of Slavia PF
 
Adis
34/B 
 
 
DKSK BorsodChem

72 - 53

 
Wolfenbüttel e.V.
35/B 
 
 
G.S. Aghias Paraskevis

94 - 60

 
Force-Majeure
36/B 
 
USV Olympic

78 - 80

Valenciennes, FRA
Salle du Hainaut
 
FTC Diego
37/B 
 
Lavezzini Parma

82 - 68

Parma, ITA
Arena of LBP 2
Aix en Provence BB
39/B 
 
 
Trogylos Enichem Priolo

66 - 53

Priolo, ITA
Palaenichem
 
CB Vigo
05.11.1992
38/B 
 
 
A.S. Vicenza

76 - 67

 
BC Sparta Prague
25.11.1992
B/1 
 
 
Uralmash

66 - 76

Moscow, RUS
Sporting Flash 9.61
C/1 
17:30 
 
G.S. Aghias Paraskevis

54 - 89

Lavezzini Parma
C/2 
17:30 
 
TS Olimpia

88 - 65

Lietuvos Telekomas
A/1 
18:00 
 
DKSK BorsodChem

71 - 68

Lachen Ramat Hasharon
A/2 
20:30 
 
CB Vigo

83 - 72

Vigo, ESP
Arena of Vigo
USV Olympic
B/2 
20:30 
 
A.S. Vicenza

98 - 63

 
Kremikovtzi
D/1 
20:30 
 
Scuola Pitagora

118 - 41

 
MTK
D/2 
20:30 
 
Basket Astarac

2 - 0

 
Adis
01.12.1992
B/3 
19:00 
Sporting Flash 9.61

73 - 67

 
Kremikovtzi
02.12.1992
A/3 
 
Lachen Ramat Hasharon

80 - 82

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
USV Olympic
B/4 
 
 
Uralmash

71 - 84

Moscow, RUS
 
A.S. Vicenza
C/3 
17:30 
Lavezzini Parma

118 - 89

Parma, ITA
Arena of LBP 2
Lietuvos Telekomas
A/4 
18:00 
 
DKSK BorsodChem

76 - 74

 
CB Vigo
C/4 
19:30 
 
G.S. Aghias Paraskevis

60 - 81

 
TS Olimpia
D/4 
20:30 
 
Scuola Pitagora

90 - 66

 
Basket Astarac
03.12.1992
D/3 
18:00 
 
MTK

2 - 0

Budapest, HUN
Arena of MTK
 
Adis
09.12.1992
C/6 
 
Lietuvos Telekomas

90 - 65

 
G.S. Aghias Paraskevis
D/6 
 
 
Adis

0 - 2

Pescara, ITA
 
Scuola Pitagora
B/6 
17:30 
 
Kremikovtzi

86 - 69

 
Uralmash
C/5 
17:30 
 
TS Olimpia

83 - 64

Lavezzini Parma
A/5 
20:30 
 
CB Vigo

88 - 71

Vigo, ESP
Arena of Vigo
Lachen Ramat Hasharon
A/6 
20:30 
USV Olympic

79 - 72

Valenciennes, FRA
Salle du Hainaut
 
DKSK BorsodChem
B/5 
20:30 
 
A.S. Vicenza

91 - 76

Sporting Flash 9.61
D/5 
20:30 
 
Basket Astarac

90 - 74

 
MTK
15.12.1992
B/7 
19:00 
Sporting Flash 9.61

95 - 85

 
Uralmash
16.12.1992
A/7 
 
Lachen Ramat Hasharon

68 - 77

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
 
DKSK BorsodChem
C/8 
 
Lietuvos Telekomas

107 - 69

 
TS Olimpia
D/8 
 
 
Adis

0 - 2

Abovyan, ARM
Arena of Adis
 
Basket Astarac
B/8 
17:30 
 
Kremikovtzi

64 - 81

 
A.S. Vicenza
D/7 
18:00 
 
MTK

71 - 86

Budapest, HUN
Arena of MTK
 
Scuola Pitagora
A/8 
20:30 
USV Olympic

81 - 62

Valenciennes, FRA
Salle du Hainaut
 
CB Vigo
C/7 
20:30 
Lavezzini Parma

94 - 52

Parma, ITA
Arena of LBP 2
 
G.S. Aghias Paraskevis
06.01.1993
C/9 
 
Lietuvos Telekomas

70 - 78

Lavezzini Parma
D/9 
 
 
Adis

0 - 2

Abovyan, ARM
Arena of Adis
 
MTK
A/10 
12:30 
 
CB Vigo

91 - 62

Vigo, ESP
Arena of Vigo
 
DKSK BorsodChem
B/9 
17:30 
 
Kremikovtzi

71 - 69

Sporting Flash 9.61
C/10 
17:30 
 
TS Olimpia

77 - 58

 
G.S. Aghias Paraskevis
A/9 
20:30 
USV Olympic

105 - 62

Valenciennes, FRA
Salle du Hainaut
Lachen Ramat Hasharon
B/10 
20:30 
 
A.S. Vicenza

100 - 84

 
Uralmash
D/10 
20:30 
 
Basket Astarac

81 - 78

 
Scuola Pitagora
12.01.1993
B/11 
19:00 
Sporting Flash 9.61

75 - 68

 
A.S. Vicenza
13.01.1993
A/11 
 
Lachen Ramat Hasharon

78 - 89

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
 
CB Vigo
B/12 
 
 
Uralmash

85 - 70

Moscow, RUS
 
Kremikovtzi
A/12 
18:00 
 
DKSK BorsodChem

76 - 82

USV Olympic
D/11 
18:00 
 
MTK

76 - 77

Budapest, HUN
Arena of MTK
 
Basket Astarac
C/12 
19:30 
 
G.S. Aghias Paraskevis

72 - 79

Lietuvos Telekomas
C/11 
20:30 
Lavezzini Parma

88 - 78

Parma, ITA
Arena of LBP 2
 
TS Olimpia
D/12 
20:30 
 
Scuola Pitagora

2 - 0

Abovyan, ARM
 
Adis
27.01.1993
13/A 
 
Sporting Flash 9.61

61 - 78

USV Olympic
14/A 
 
 
CB Vigo

81 - 81

Vigo, ESP
Arena of Vigo
 
A.S. Vicenza
15/A 
 
 
Basket Astarac

78 - 78

Toulouse, FRA
Lavezzini Parma
16/A 
 
 
TS Olimpia

102 - 72

 
Scuola Pitagora
03.02.1993
13/B 
 
USV Olympic

76 - 63

Valenciennes, FRA
Salle du Hainaut
Sporting Flash 9.61
14/B 
 
 
A.S. Vicenza

74 - 68

 
CB Vigo
15/B 
 
Lavezzini Parma

97 - 76

Parma, ITA
Arena of LBP 2
 
Basket Astarac
16/B 
 
 
Scuola Pitagora

62 - 85

 
TS Olimpia
17.02.1993
18/A 
 
 
A.S. Vicenza

68 - 69

Lavezzini Parma
17/B 
 
 
TS Olimpia

72 - 73

USV Olympic
24.02.1993
17/A 
 
USV Olympic

78 - 82

Valenciennes, FRA
Salle du Hainaut
 
TS Olimpia
18/B 
19:00 
Lavezzini Parma

90 - 70

Parma, ITA
Arena of LBP 2
 
A.S. Vicenza
10.03.1993
19/A 
 
Lavezzini Parma

91 - 62

Parma, ITA
Arena of LBP 2
 
TS Olimpia
17.03.1993
19/B 
 
 
TS Olimpia

70 - 71

Lavezzini Parma