SCHEDULE

25.09.2001
2/A 
21:00 
 
WTC San Marino

47 - 121

Serravalle, SMR
Arena Domus
 
Geoplin Slovan
26.09.2001
1/A 
18:30 
KK Kaposvári

90 - 73

Kaposvár, HUN
Varosi Sportcsarnok
 
Triglav Osiguranje
3/A 
20:30 
 
Garmon San Marino

54 - 76

 
Wörthersee Piraten
02.10.2001
2/B 
20:00 
 
Geoplin Slovan

123 - 31

 
WTC San Marino
29/A 
20:00 
Stadt Sport

74 - 93

SLUC Basket
03.10.2001
1/B 
20:30 
 
Triglav Osiguranje

65 - 80

KK Kaposvári
3/B 
20:30 
 
Wörthersee Piraten

92 - 65

 
Garmon San Marino
16.10.2001
16/A 
17:30 
 
BK Opava

96 - 72

KK Zagreb
22/A 
19:00 
Telindus Mons

87 - 87

Mons, BEL
Mons Arena
 
HERZOGtel
33/A 
19:00 
 
Zenica Celik

54 - 68

 
Büyük Kolej SK
11/A 
19:30 
Pizzaexpress Apollon

65 - 69

PAOK BC
15/A 
20:15 
 
BBC Etzella

40 - 118

Ettelbruck, LUX
Arena of BBC Etzella
SAOS JDA Dijon
20/A 
20:30 
CAB Madeira

85 - 84

 
FORUM VALLADOLID
17.10.2001
31/A 
17:00 
BC BVV Brno

84 - 103

Prokom Trefl
14/A 
18:00 
 
CSA Sparta

86 - 111

Pivovarna
23/A 
18:00 
Debreceni Vadkakasok

81 - 95

Debrecen, HUN
Fönix Hall
Mlekarna Kunin
35/A 
18:00 
Atomerömü SE

89 - 68

 
DONA Dubrava
13/A 
18:30 
KK Kaposvári

96 - 81

Kaposvár, HUN
Varosi Sportcsarnok
 
Mazowiecki KS
10/A 
19:00 
Montan

56 - 66

Judenburg
KK Hemofarm
27/A 
19:00 
Elma Apoel

70 - 84

 
Maccabi Ness
32/A 
19:00 
 
West Petrom

65 - 105

Lokomotiv
4/A 
19:00 
 
Wörthersee Piraten

59 - 103

 
Scaligera Basket
17/A 
19:30 
 
AEK

77 - 87

 
Maccabi Ironi
19/A 
20:00 
 
Geoplin Slovan

87 - 64

 
BC Zrinjevac
26/A 
20:00 
 
Racing Club

70 - 111

Luxembourg, LUX
Arena of Racing Club
 
TSV Bayer 04
30/A 
20:00 
 
Avitos

90 - 85

Giessen, GER
Sporthalle Ost
 
Ovarense Aerosoles
9/A 
20:00 
 
BBC Amicale

65 - 109

 
FC Porto
12/A 
20:30 
EURAS

71 - 62

Jekaterinburg, RUS
Uralmash Sports Arena
Fenerbahçe SK
18/A 
20:30 
Lukoil Academic

74 - 76

BC Khimki
21/A 
20:30 
 
Stretch Top BBC

77 - 92

Jabones Pardo
24/A 
20:30 
 
EiffelTowers Nijmegen

60 - 80

Nijmegen, NED
Horstacker
 
WATCO
25/A 
20:30 
 
KK Zdravlje

88 - 77

Besiktas JK
28/A 
20:30 
 
AEL Limassol

20 - 0

Limassol, CYP
Nicos Solomonides
 
Roseto Basket
5/A 
20:30 
CBC Siroki

94 - 85

Siroki Brijeg, BIH
Pecara
GS Amaroussi
6/A 
20:30 
 
UD Oliveirense

76 - 73

Oliveira de Azeméis, POR
Arena of Uniao Deportiva Oliveirense
Elan Chalon
7/A 
20:30 
Liege BC

62 - 83

Paris Basket Racing
8/A 
20:30 
 
Maccabi Brinkford

91 - 141

Avtodor
18.10.2001
34/A 
20:00 
 
AB Contern

68 - 112

Contern, LUX
"Um Ewent"
 
UKJ Süba
23.10.2001
11/B 
17:00 
PAOK BC

95 - 71

Thessaloniki, GRE
PAOK Sports Arena
Pizzaexpress Apollon
19/B 
18:00 
 
BC Zrinjevac

67 - 85

 
Geoplin Slovan
35/B 
20:30 
 
DONA Dubrava

67 - 86

Atomerömü SE
24.10.2001
23/B 
17:00 
Mlekarna Kunin

78 - 78

Novy Jicin, CZE
Hala Kryty Bazen
Debreceni Vadkakasok
10/B 
18:00 
KK Hemofarm

86 - 58

Montan
13/B 
18:00 
 
Mazowiecki KS

98 - 93

KK Kaposvári
31/B 
18:00 
Prokom Trefl

105 - 60

BC BVV Brno
32/B 
18:00 
Lokomotiv

104 - 47

Rostov-on-Don, RUS
Express
 
West Petrom
12/B 
18:30 
Fenerbahçe SK

78 - 77

EURAS
14/B 
18:30 
Pivovarna

102 - 65

Lasko, SLO
Tri lilije
 
CSA Sparta
33/B 
18:30 
 
Büyük Kolej SK

63 - 63

Ankara, TUR
Ankara Arena
 
Zenica Celik
5/B 
19:00 
GS Amaroussi

87 - 61

CBC Siroki
8/B 
19:00 
Avtodor

145 - 64

 
Maccabi Brinkford
26/B 
19:30 
 
TSV Bayer 04

109 - 46

Leverkusen, GER
Wilhelm-Dopatka-Halle
 
Racing Club
16/B 
20:00 
KK Zagreb

82 - 84

Zagreb, CRO
SD Trnsko
 
BK Opava
22/B 
20:00 
 
HERZOGtel

92 - 101

Telindus Mons
24/B 
20:00 
 
WATCO

88 - 83

Deurne, BEL
Sporthal Arena
 
EiffelTowers Nijmegen
25/B 
20:00 
Besiktas JK

84 - 70

 
KK Zdravlje
15/B 
20:30 
SAOS JDA Dijon

109 - 65

 
BBC Etzella
17/B 
20:30 
 
Maccabi Ironi

78 - 61

Ramat Gan, ISR
Zisman Sport Hall
 
AEK
27/B 
20:30 
 
Maccabi Ness

84 - 72

Ra'anana, ISR
Raanana sport Hall
Elma Apoel
28/B 
20:30 
 
Roseto Basket

0 - 20

Roseto Degli Abruzzi, ITA
Arena of Roseto Basket
 
AEL Limassol
29/B 
20:30 
SLUC Basket

103 - 80

Stadt Sport
30/B 
20:30 
 
Ovarense Aerosoles

85 - 78

 
Avitos
4/B 
20:30 
 
Scaligera Basket

83 - 82

 
Wörthersee Piraten
6/B 
20:30 
Elan Chalon

79 - 67

Chalon sur Saone, FRA
Le Colisée
 
UD Oliveirense
7/B 
20:30 
Paris Basket Racing

88 - 74

Liege BC
21/B 
21:00 
Jabones Pardo

84 - 90

 
Stretch Top BBC
18/B 
21:15 
BC Khimki

65 - 55

Lukoil Academic
9/B 
21:30 
 
FC Porto

113 - 53

Matosinhos, POR
Arena of FC Porto
 
BBC Amicale
25.10.2001
34/B 
19:00 
 
UKJ Süba

94 - 82

 
AB Contern
20/B 
20:15 
 
FORUM VALLADOLID

78 - 70

Valladolid, ESP
PABELLÓN PISUERGA
CAB Madeira
14.11.2001
E/1 
17:35 
 
Maccabi Ironi

81 - 71

Ramat Gan, ISR
Zisman Sport Hall
PAOK BC
F/1 
18:00 
Atomerömü SE

82 - 64

BC Khimki
F/2 
18:00 
 
Büyük Kolej SK

88 - 91

Ankara, TUR
Ankara Arena
 
BK Opava
G/1 
18:30 
Pivovarna

98 - 79

Lasko, SLO
Tri lilije
EURAS
H/1 
18:30 
KK Kaposvári

101 - 83

Kaposvár, HUN
Varosi Sportcsarnok
 
UKJ Süba
C/2 
19:00 
GS Amaroussi

71 - 62

 
FORUM VALLADOLID
D/1 
19:00 
Besiktas JK

79 - 61

KK Hemofarm
H/2 
19:00 
Avtodor

80 - 86

 
Geoplin Slovan
A/2 
19:30 
 
TSV Bayer 04

77 - 66

Leverkusen, GER
Wilhelm-Dopatka-Halle
Elan Chalon
E/2 
19:30 
 
AEL Limassol

84 - 108

Limassol, CYP
Nicos Solomonides
Lokomotiv
A/1 
20:30 
Jabones Pardo

104 - 77

Telindus Mons
B/1 
20:30 
SLUC Basket

106 - 82

 
FC Porto
B/2 
20:30 
 
Scaligera Basket

82 - 72

 
WATCO
C/1 
20:30 
 
Ovarense Aerosoles

74 - 64

SAOS JDA Dijon
D/2 
20:30 
Paris Basket Racing

66 - 69

 
Maccabi Ness
15.11.2001
G/2 
17:00 
Mlekarna Kunin

88 - 96

Novy Jicin, CZE
Hala Kryty Bazen
Prokom Trefl
04.12.2001
A/3 
20:00 
Telindus Mons

68 - 67

Mons, BEL
Mons Arena
Elan Chalon
05.12.2001
F/3 
18:00 
Atomerömü SE

79 - 81

 
BK Opava
F/4 
18:00 
 
Büyük Kolej SK

69 - 90

Ankara, TUR
Ankara Arena
BC Khimki
D/3 
18:00 
KK Hemofarm

72 - 67

 
Maccabi Ness
E/3 
18:30 
PAOK BC

63 - 82

Thessaloniki, GRE
PAOK Sports Arena
Lokomotiv
G/3 
18:30 
EURAS

81 - 87

Jekaterinburg, RUS
Uralmash Sports Arena
Prokom Trefl
G/4 
18:30 
Pivovarna

95 - 88

Lasko, SLO
Tri lilije
Mlekarna Kunin
H/4 
18:30 
KK Kaposvári

97 - 76

Kaposvár, HUN
Varosi Sportcsarnok
Avtodor
D/4 
19:00 
Besiktas JK

73 - 85

Paris Basket Racing
H/3 
19:00 
 
UKJ Süba

66 - 88

 
Geoplin Slovan
E/4 
20:00 
 
Maccabi Ironi

107 - 85

Ramat Gan, ISR
Zisman Sport Hall
 
AEL Limassol
A/4 
20:30 
Jabones Pardo

93 - 71

 
TSV Bayer 04
B/4 
20:30 
SLUC Basket

90 - 79

 
Scaligera Basket
C/3 
20:30 
SAOS JDA Dijon

85 - 81

 
FORUM VALLADOLID
C/4 
20:30 
 
Ovarense Aerosoles

81 - 86

GS Amaroussi
B/3 
21:00 
 
FC Porto

91 - 80

Matosinhos, POR
Arena of FC Porto
 
WATCO
11.12.2001
A/6 
20:30 
Elan Chalon

85 - 75

Chalon sur Saone, FRA
Le Colisée
Jabones Pardo
12.12.2001
F/5 
18:00 
 
Büyük Kolej SK

83 - 87

Ankara, TUR
Ankara Arena
Atomerömü SE
G/6 
18:00 
Prokom Trefl

99 - 79

Pivovarna
E/6 
18:00 
Lokomotiv

86 - 66

Rostov-on-Don, RUS
Express
 
Maccabi Ironi
H/5 
19:00 
Avtodor

118 - 82

 
UKJ Süba
G/5 
19:15 
Mlekarna Kunin

105 - 84

Novy Jicin, CZE
Hala Kryty Bazen
EURAS
A/5 
19:30 
 
TSV Bayer 04

76 - 77

Leverkusen, GER
Wilhelm-Dopatka-Halle
Telindus Mons
E/5 
19:30 
 
AEL Limassol

90 - 92

Limassol, CYP
Nicos Solomonides
PAOK BC
C/5 
19:30 
GS Amaroussi

86 - 79

SAOS JDA Dijon
B/6 
20:00 
 
WATCO

78 - 80

Deurne, BEL
Sporthal Arena
SLUC Basket
H/6 
20:00 
 
Geoplin Slovan

76 - 70

KK Kaposvári
B/5 
20:30 
 
Scaligera Basket

114 - 98

 
FC Porto
D/5 
20:30 
Paris Basket Racing

69 - 67

KK Hemofarm
D/6 
20:30 
 
Maccabi Ness

86 - 68

Ra'anana, ISR
Raanana sport Hall
Besiktas JK
F/6 
20:30 
BC Khimki

95 - 80

 
BK Opava
C/6 
20:45 
 
FORUM VALLADOLID

76 - 75

Valladolid, ESP
PABELLÓN PISUERGA
 
Ovarense Aerosoles
18.12.2001
A/7 
20:00 
Telindus Mons

94 - 83

Mons, BEL
Mons Arena
Jabones Pardo
19.12.2001
D/7 
17:30 
KK Hemofarm

95 - 83

Besiktas JK
F/8 
17:30 
 
BK Opava

88 - 70

 
Büyük Kolej SK
G/8 
18:00 
Prokom Trefl

107 - 89

Mlekarna Kunin
E/8 
18:00 
Lokomotiv

108 - 74

Rostov-on-Don, RUS
Express
 
AEL Limassol
E/7 
18:30 
PAOK BC

72 - 44

Thessaloniki, GRE
PAOK Sports Arena
 
Maccabi Ironi
G/7 
18:30 
EURAS

69 - 96

Jekaterinburg, RUS
Uralmash Sports Arena
Pivovarna
F/7 
19:00 
BC Khimki

87 - 99

Atomerömü SE
H/7 
19:00 
 
UKJ Süba

77 - 111

KK Kaposvári
C/8 
19:45 
 
FORUM VALLADOLID

77 - 81

Valladolid, ESP
PABELLÓN PISUERGA
GS Amaroussi
B/8 
20:00 
 
WATCO

76 - 75

Deurne, BEL
Sporthal Arena
 
Scaligera Basket
H/8 
20:00 
 
Geoplin Slovan

73 - 95

Avtodor
A/8 
20:30 
Elan Chalon

81 - 79

Chalon sur Saone, FRA
Le Colisée
 
TSV Bayer 04
C/7 
20:30 
SAOS JDA Dijon

92 - 62

 
Ovarense Aerosoles
D/8 
20:30 
 
Maccabi Ness

20 - 0

Ra'anana, ISR
Raanana sport Hall
Paris Basket Racing
B/7 
21:00 
 
FC Porto

101 - 98

Matosinhos, POR
Arena of FC Porto
SLUC Basket
09.01.2002
G/10 
17:00 
Mlekarna Kunin

103 - 101

Novy Jicin, CZE
Hala Kryty Bazen
Pivovarna
F/9 
17:30 
 
BK Opava

103 - 84

Atomerömü SE
G/9 
18:00 
Prokom Trefl

104 - 72

EURAS
E/9 
18:00 
Lokomotiv

85 - 64

Rostov-on-Don, RUS
Express
PAOK BC
C/10 
19:00 
GS Amaroussi

77 - 75

 
Ovarense Aerosoles
F/10 
19:00 
BC Khimki

100 - 78

 
Büyük Kolej SK
H/10 
19:00 
Avtodor

97 - 74

KK Kaposvári
A/10 
19:30 
 
TSV Bayer 04

83 - 63

Leverkusen, GER
Wilhelm-Dopatka-Halle
Jabones Pardo
E/10 
19:30 
 
AEL Limassol

80 - 83

Limassol, CYP
Nicos Solomonides
 
Maccabi Ironi
B/9 
20:00 
 
WATCO

99 - 88

Deurne, BEL
Sporthal Arena
 
FC Porto
H/9 
20:00 
 
Geoplin Slovan

81 - 77

 
UKJ Süba
A/9 
20:30 
Elan Chalon

77 - 73

Chalon sur Saone, FRA
Le Colisée
Telindus Mons
B/10 
20:30 
 
Scaligera Basket

90 - 97

SLUC Basket
D/10 
20:30 
Paris Basket Racing

86 - 79

Besiktas JK
D/9 
20:30 
 
Maccabi Ness

82 - 61

Ra'anana, ISR
Raanana sport Hall
KK Hemofarm
C/9 
20:45 
 
FORUM VALLADOLID

87 - 72

Valladolid, ESP
PABELLÓN PISUERGA
SAOS JDA Dijon
15.01.2002
C/12 
21:00 
 
Ovarense Aerosoles

80 - 68

 
FORUM VALLADOLID
16.01.2002
D/12 
16:45 
Besiktas JK

81 - 75

 
Maccabi Ness
D/11 
17:30 
KK Hemofarm

80 - 72

Paris Basket Racing
F/12 
17:30 
 
BK Opava

117 - 94

BC Khimki
F/11 
18:00 
Atomerömü SE

82 - 71

 
Büyük Kolej SK
E/11 
18:30 
PAOK BC

102 - 62

Thessaloniki, GRE
PAOK Sports Arena
 
AEL Limassol
G/11 
18:30 
EURAS

82 - 87

Jekaterinburg, RUS
Uralmash Sports Arena
Mlekarna Kunin
G/12 
18:30 
Pivovarna

86 - 76

Lasko, SLO
Tri lilije
Prokom Trefl
H/12 
18:30 
KK Kaposvári

78 - 74

Kaposvár, HUN
Varosi Sportcsarnok
 
Geoplin Slovan
H/11 
19:00 
 
UKJ Süba

75 - 98

Avtodor
A/11 
20:00 
Telindus Mons

65 - 72

Mons, BEL
Mons Arena
 
TSV Bayer 04
E/12 
20:00 
 
Maccabi Ironi

87 - 80

Ramat Gan, ISR
Zisman Sport Hall
Lokomotiv
A/12 
20:30 
Jabones Pardo

83 - 55

Elan Chalon
B/12 
20:30 
SLUC Basket

84 - 81

 
WATCO
C/11 
20:30 
SAOS JDA Dijon

94 - 63

GS Amaroussi
B/11 
21:00 
 
FC Porto

87 - 81

Matosinhos, POR
Arena of FC Porto
 
Scaligera Basket
29.01.2002
13/A 
19:30 
 
TSV Bayer 04

87 - 80

Leverkusen, GER
Wilhelm-Dopatka-Halle
SLUC Basket
30.01.2002
16/A 
17:30 
KK Hemofarm

69 - 71

GS Amaroussi
18/A 
18:00 
Atomerömü SE

88 - 90

Lokomotiv
20/A 
18:00 
KK Kaposvári

78 - 88

Kaposvár, HUN
Varosi Sportcsarnok
Prokom Trefl
15/A 
20:30 
SAOS JDA Dijon

71 - 66

 
Maccabi Ness
17/A 
20:30 
 
Maccabi Ironi

86 - 64

Ramat Gan, ISR
Zisman Sport Hall
 
BK Opava
19/A 
20:30 
Pivovarna

96 - 74

Lasko, SLO
Tri lilije
Avtodor
14/A 
21:00 
 
FC Porto

85 - 85

Matosinhos, POR
Arena of FC Porto
Jabones Pardo
06.02.2002
17/B 
17:30 
 
BK Opava

80 - 69

 
Maccabi Ironi
18/B 
18:00 
Lokomotiv

92 - 89

Rostov-on-Don, RUS
Express
Atomerömü SE
20/B 
18:00 
Prokom Trefl

98 - 95

KK Kaposvári
19/B 
19:00 
Avtodor

92 - 81

Pivovarna
16/B 
19:30 
GS Amaroussi

85 - 71

KK Hemofarm
13/B 
20:30 
SLUC Basket

104 - 95

 
TSV Bayer 04
14/B 
20:30 
Jabones Pardo

101 - 71

 
FC Porto
15/B 
20:30 
 
Maccabi Ness

68 - 64

Ra'anana, ISR
Raanana sport Hall
SAOS JDA Dijon
27.02.2002
24/A 
18:00 
Lokomotiv

87 - 74

Rostov-on-Don, RUS
Express
Prokom Trefl
23/A 
18:50 
 
Maccabi Ironi

58 - 68

Ramat Gan, ISR
Zisman Sport Hall
Pivovarna
21/A 
20:30 
SLUC Basket

95 - 72

SAOS JDA Dijon
22/A 
20:30 
Jabones Pardo

84 - 82

GS Amaroussi
06.03.2002
24/B 
18:00 
Prokom Trefl

66 - 93

Lokomotiv
23/B 
18:30 
Pivovarna

75 - 65

Lasko, SLO
Tri lilije
 
Maccabi Ironi
22/B 
19:30 
GS Amaroussi

73 - 63

Jabones Pardo
21/B 
20:30 
SAOS JDA Dijon

79 - 66

SLUC Basket
20.03.2002
25/A 
18:45 
GS Amaroussi

91 - 86

Lokomotiv
26/A 
20:30 
SLUC Basket

89 - 58

Pivovarna
27.03.2002
25/B 
18:00 
Lokomotiv

75 - 67

Rostov-on-Don, RUS
Express
GS Amaroussi
26/B 
20:30 
Pivovarna

94 - 83

Lasko, SLO
Tri lilije
SLUC Basket
10.04.2002
27/A 
20:30 
SLUC Basket

98 - 72

Lokomotiv
17.04.2002
27/B 
18:00 
Lokomotiv

95 - 74

Rostov-on-Don, RUS
Express
SLUC Basket