SCHEDULE

09.09.1997
7/A 
20:00 
 
KK Cesko 93

72 - 68

 
Dinamo
18/A 
21:00 
 
Clube Atlético

67 - 66

 
UBC Oberwart Gunners
10.09.1997
17/A 
 
 
HKK Brotnjo

0 - 20

 
Falco Leptek
12/A 
17:00 
 
Ficosota

85 - 85

Shoumen, BUL
Arena of Ficosota
 
BC Orka
10/A 
18:00 
 
CSA Sparta

63 - 60

 
Polonia-Parte
2/A 
18:00 
 
Erbasu-Dinamo

63 - 53

KK Strumica Tabac
16/A 
19:00 
 
Luhta

80 - 89

BK Ventspils
4/A 
19:00 
 
Uudenkaupungin Urheilijat

80 - 83

 
Astra Basket
5/A 
19:00 
Montan

78 - 60

Kapfenberg, AUT
Sporthalle Lindfeld
Albacomp-UPC
15/A 
19:30 
Ricoh Astronauts

57 - 81

Dexia Hainaut
1/A 
20:00 
 
BBC Résidence

81 - 89

Walferdange, LUX
Arena of BBC Résidence
 
Aveiro Esgueira
11/A 
20:00 
 
Echo Houthalen BC

88 - 74

Houthalen, BEL
Sporthal Lakerveld
 
Arkadia Lions
13/A 
20:00 
 
KK Zito

84 - 70

 
BC Compakt
14/A 
20:00 
 
UBC 49ers

75 - 83

Mattersburg, AUT
Arena of UBC 49ers
 
DONA Dubrava
20/A 
20:00 
 
Nemetali-Ograzden

66 - 108

KK Vojvodina
3/A 
20:00 
SC "Nikolaev"

66 - 67

 
Slavia Vis-II
6/A 
20:00 
KK Crvena Zvezda

90 - 54

 
PAO Panathinaikos
8/A 
21:00 
Lisboa e Benfica

66 - 67

Benetton Olympic
11.09.1997
21/A 
17:00 
 
Tcherno More

97 - 70

 
Spartak
19/A 
19:00 
Azot Rustavi

81 - 75

 
Estonian Fairs
9/A 
20:00 
 
Hans Verkerk

93 - 64

Den Helder, NED
Arena of Hans Verkerk
 
Basket Sparta
16.09.1997
7/B 
17:30 
 
Dinamo

77 - 64

 
KK Cesko 93
17.09.1997
17/B 
 
 
Falco Leptek

20 - 0

Szombathely, HUN
Savaria Arena
 
HKK Brotnjo
10/B 
16:30 
 
Polonia-Parte

67 - 75

 
CSA Sparta
13/B 
17:00 
 
BC Compakt

81 - 71

Dimitrovgrad, BUL
Arena of BC Compakt
 
KK Zito
14/B 
17:30 
 
DONA Dubrava

67 - 50

 
UBC 49ers
5/B 
18:00 
Albacomp-UPC

74 - 65

Székesfehérvar, HUN
Alba Regia Sport Centrum
Montan
18/B 
18:30 
 
UBC Oberwart Gunners

68 - 65

Oberwart, AUT
Sporthalle Oberwart
 
Clube Atlético
4/B 
19:00 
 
Astra Basket

83 - 79

Södertälje, SWE
Arena of Astra Basket
 
Uudenkaupungin Urheilijat
11/B 
19:30 
 
Arkadia Lions

92 - 79

Traiskirchen, AUT
Lions Dome Traiskirchen
 
Echo Houthalen BC
12/B 
20:00 
 
BC Orka

105 - 96

Kavadarki, MKD
Arena of BC Orka
 
Ficosota
15/B 
20:00 
Dexia Hainaut

79 - 71

Mons, BEL
Mons Arena
Ricoh Astronauts
16/B 
20:00 
BK Ventspils

74 - 73

 
Luhta
19/B 
20:00 
 
Estonian Fairs

90 - 67

Azot Rustavi
2/B 
20:00 
KK Strumica Tabac

88 - 72

Strumica, MKD
Sports Hall Park
 
Erbasu-Dinamo
20/B 
20:00 
KK Vojvodina

96 - 53

Novi Sad, YUG
Spens Arena
 
Nemetali-Ograzden
21/B 
20:00 
 
Spartak

98 - 89

Subotica, YUG
Arena of Spartak
 
Tcherno More
6/B 
20:00 
 
PAO Panathinaikos

77 - 89

KK Crvena Zvezda
8/B 
20:15 
Benetton Olympic

63 - 78

Fribourg, SUI
Salle Sainte-Croix
Lisboa e Benfica
1/B 
21:00 
 
Aveiro Esgueira

101 - 78

 
BBC Résidence
18.09.1997
3/B 
17:00 
 
Slavia Vis-II

66 - 61

SC "Nikolaev"
9/B 
20:00 
 
Basket Sparta

47 - 54

Bertrange, LUX
Centre Sportif Atert
 
Hans Verkerk
30.09.1997
E/2 
19:00 
Hapoel Galil Elyon

65 - 60

Kfar Blum, ISR
Kfar Blum Hall
 
TAK Papagos
D/1 
20:00 
 
KK Buducnost

94 - 78

Podgorica, YUG
REX
 
Slavia Vis-II
M/1 
21:00 
Maccabi

91 - 72

Rishon Le Zion, ISR
Gan Nachum
Helios
01.10.1997
B/2 
17:00 
Radio Korasidi

82 - 62

 
Bnei Herzliya
N/2 
17:00 
 
Ericsson Bobry

74 - 72

Katowice
 
Tcherno More
E/1 
17:30 
 
Dinamo

86 - 81

 
AEL Limassol
H/1 
18:00 
 
CSA Sparta

77 - 85

SLUC Basket
C/1 
18:30 
BC Lietuvos Rytas

87 - 75

UNICS
B/1 
19:00 
Montan

87 - 104

Kapfenberg, AUT
Sporthalle Lindfeld
KK Crvena Zvezda
C/2 
19:00 
 
Astra Basket

95 - 86

Södertälje, SWE
Arena of Astra Basket
 
Forbo-Komfort
D/2 
19:00 
 
Darüssafaka Dernegi

92 - 61

KK Strumica Tabac
G/1 
19:00 
 
Kombassan Konya

79 - 63

 
BC Orka
I/2 
19:00 
 
HERZOGtel

102 - 108

 
Falco Leptek
P/1 
19:00 
 
Shakhter

85 - 83

Irkutsk, RUS
Arena of Shakhter
BC Siauliai
N/1 
19:30 
 
AC Sporting

89 - 87

Tuborg SK
O/2 
19:30 
Telekom Baskets

67 - 73

SAOS JDA Dijon
A/1 
20:00 
 
SV-Tally

65 - 67

Elchingen, GER
Arena of SV-Tally
 
Montepaschi
H/2 
20:00 
 
Echo Houthalen BC

82 - 75

Houthalen, BEL
Sporthal Lakerveld
 
TAU CERAMICA
I/1 
20:00 
 
Maribor Ovni

53 - 71

Aris BSA
K/1 
20:00 
 
CSCA Ukrtatnafta

76 - 68

Anwil
K/2 
20:00 
 
Spartak

92 - 84

BK Ventspils
L/2 
20:00 
 
KK Zito

80 - 103

Galatasaray
M/2 
20:00 
KK Vojvodina

66 - 74

Novi Sad, YUG
Spens Arena
 
Aeroporti
P/2 
20:00 
 
Estonian Fairs

51 - 78

 
Dendi-Basket
F/1 
20:30 
 
Montpellier Basket

89 - 90

TTL Universa
G/2 
20:30 
 
Scaligera Basket

76 - 64

KK Zadar
J/2 
20:30 
Cholet Basket

76 - 56

Cholet, FRA
La Meilleraie
Dexia Hainaut
L/1 
20:30 
 
Varese Roosters

70 - 60

Varese, ITA
PalaIgnis
 
DONA Dubrava
A/2 
20:45 
 
Leon Caja España

80 - 61

 
Aveiro Esgueira
F/2 
21:00 
Lisboa e Benfica

80 - 56

 
Hans Verkerk
J/1 
21:00 
 
Ovarense Aerosoles

79 - 90

 
TDK
O/1 
21:00 
 
UNICAJA

87 - 62

 
UBC Oberwart Gunners
08.10.1997
K/3 
17:00 
Anwil

62 - 97

Wloclawek, POL
Champion's Hall
BK Ventspils
E/4 
17:30 
 
Dinamo

76 - 78

Hapoel Galil Elyon
C/3 
18:00 
UNICS

62 - 74

Kazan, RUS
Basket-Hall 1
 
Forbo-Komfort
N/3 
18:00 
Tuborg SK

92 - 87

 
Tcherno More
G/4 
19:00 
 
Kombassan Konya

69 - 68

 
Scaligera Basket
I/3 
19:00 
Aris BSA

95 - 55

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
 
HERZOGtel
M/4 
19:00 
Maccabi

61 - 62

Rishon Le Zion, ISR
Gan Nachum
KK Vojvodina
O/3 
19:00 
 
UBC Oberwart Gunners

77 - 92

Oberwart, AUT
Sporthalle Oberwart
SAOS JDA Dijon
P/4 
19:00 
 
Shakhter

88 - 61

Irkutsk, RUS
Arena of Shakhter
 
Estonian Fairs
H/4 
19:30 
 
CSA Sparta

78 - 76

 
Echo Houthalen BC
N/4 
19:30 
 
AC Sporting

91 - 87

 
Ericsson Bobry
A/4 
20:00 
 
SV-Tally

76 - 85

Elchingen, GER
Arena of SV-Tally
 
Leon Caja España
B/4 
20:00 
Montan

74 - 88

Kapfenberg, AUT
Sporthalle Lindfeld
Radio Korasidi
C/4 
20:00 
BC Lietuvos Rytas

100 - 74

 
Astra Basket
D/3 
20:00 
 
Slavia Vis-II

107 - 76

KK Strumica Tabac
D/4 
20:00 
 
KK Buducnost

69 - 64

Podgorica, YUG
REX
 
Darüssafaka Dernegi
E/3 
20:00 
 
AEL Limassol

81 - 92

Limassol, CYP
Nicos Solomonides
 
TAK Papagos
F/3 
20:00 
TTL Universa

88 - 47

Bamberg, GER
JAKO Arena
 
Hans Verkerk
H/3 
20:00 
SLUC Basket

76 - 57

 
TAU CERAMICA
K/4 
20:00 
 
CSCA Ukrtatnafta

68 - 62

 
Spartak
L/3 
20:00 
 
DONA Dubrava

83 - 94

Galatasaray
M/3 
20:00 
Helios

60 - 71

 
Aeroporti
P/3 
20:00 
BC Siauliai

105 - 71

 
Dendi-Basket
A/3 
20:30 
 
Montepaschi

88 - 74

Siena, ITA
Palasclavo
 
Aveiro Esgueira
B/3 
20:30 
KK Crvena Zvezda

92 - 71

 
Bnei Herzliya
F/4 
20:30 
 
Montpellier Basket

86 - 78

Lisboa e Benfica
G/3 
20:30 
 
BC Orka

75 - 69

Kavadarki, MKD
Arena of BC Orka
KK Zadar
J/3 
20:30 
 
TDK

79 - 68

Dexia Hainaut
L/4 
20:30 
 
Varese Roosters

101 - 71

Varese, ITA
PalaIgnis
 
KK Zito
J/4 
21:00 
 
Ovarense Aerosoles

60 - 81

Cholet Basket
O/4 
21:00 
 
UNICAJA

83 - 78

Telekom Baskets
09.10.1997
I/4 
20:30 
 
Maribor Ovni

67 - 72

 
Falco Leptek
21.10.1997
K/5 
17:00 
 
Spartak

97 - 53

Anwil
B/6 
20:00 
 
Bnei Herzliya

97 - 78

Montan
E/5 
21:40 
Hapoel Galil Elyon

91 - 78

Kfar Blum, ISR
Kfar Blum Hall
 
AEL Limassol
22.10.1997
B/5 
17:00 
Radio Korasidi

60 - 82

KK Crvena Zvezda
C/6 
17:00 
 
Forbo-Komfort

64 - 73

Stargard Szczecinski, POL
Hall of City of Stargard
BC Lietuvos Rytas
N/5 
17:00 
 
Ericsson Bobry

95 - 87

Katowice
Tuborg SK
E/6 
17:30 
 
TAK Papagos

75 - 44

 
Dinamo
N/6 
17:30 
 
Tcherno More

70 - 66

 
AC Sporting
G/6 
18:00 
KK Zadar

62 - 65

Zadar, CRO
Jazine Arena
 
Kombassan Konya
L/6 
18:00 
Galatasaray

70 - 77

 
Varese Roosters
K/6 
18:30 
BK Ventspils

80 - 69

 
CSCA Ukrtatnafta
C/5 
19:00 
 
Astra Basket

85 - 91

Södertälje, SWE
Arena of Astra Basket
UNICS
I/5 
19:00 
Aris BSA

101 - 62

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
 
Falco Leptek
H/6 
19:30 
 
TAU CERAMICA

89 - 49

 
CSA Sparta
O/5 
19:30 
Telekom Baskets

83 - 87

 
UBC Oberwart Gunners
D/5 
20:00 
 
Darüssafaka Dernegi

92 - 72

 
Slavia Vis-II
D/6 
20:00 
KK Strumica Tabac

71 - 90

Strumica, MKD
Sports Hall Park
 
KK Buducnost
H/5 
20:00 
 
Echo Houthalen BC

79 - 97

Houthalen, BEL
Sporthal Lakerveld
SLUC Basket
I/6 
20:00 
 
HERZOGtel

95 - 71

 
Maribor Ovni
J/6 
20:00 
Dexia Hainaut

78 - 76

Mons, BEL
Mons Arena
 
Ovarense Aerosoles
L/5 
20:00 
 
KK Zito

76 - 91

 
DONA Dubrava
M/5 
20:00 
KK Vojvodina

78 - 73

Novi Sad, YUG
Spens Arena
Helios
O/6 
20:00 
SAOS JDA Dijon

69 - 77

 
UNICAJA
P/5 
20:00 
 
Estonian Fairs

68 - 95

BC Siauliai
P/6 
20:00 
 
Dendi-Basket

75 - 63

 
Shakhter
G/5 
20:30 
 
Scaligera Basket

101 - 79

 
BC Orka
J/5 
20:30 
Cholet Basket

80 - 77

Cholet, FRA
La Meilleraie
 
TDK
M/6 
20:30 
 
Aeroporti

72 - 61

Maccabi
A/5 
20:45 
 
Leon Caja España

76 - 73

 
Montepaschi
A/6 
21:00 
 
Aveiro Esgueira

83 - 87

 
SV-Tally
F/5 
21:00 
Lisboa e Benfica

93 - 95

TTL Universa
23.10.1997
F/6 
19:30 
 
Hans Verkerk

54 - 63

Den Helder, NED
Arena of Hans Verkerk
 
Montpellier Basket
04.11.1997
D/7 
17:00 
 
Slavia Vis-II

83 - 97

 
KK Buducnost
D/8 
19:00 
KK Strumica Tabac

70 - 87

Strumica, MKD
Sports Hall Park
 
Darüssafaka Dernegi
J/7 
20:30 
 
TDK

71 - 70

 
Ovarense Aerosoles
05.11.1997
C/8 
17:00 
 
Forbo-Komfort

82 - 67

Stargard Szczecinski, POL
Hall of City of Stargard
 
Astra Basket
K/7 
17:00 
Anwil

70 - 77

Wloclawek, POL
Champion's Hall
 
CSCA Ukrtatnafta
E/8 
17:30 
 
TAK Papagos

62 - 68

Hapoel Galil Elyon
N/8 
17:30 
 
Tcherno More

75 - 85

 
Ericsson Bobry
G/8 
18:00 
KK Zadar

75 - 81

Zadar, CRO
Jazine Arena
 
Scaligera Basket
L/8 
18:00 
Galatasaray

95 - 48

 
KK Zito
N/7 
18:00 
Tuborg SK

79 - 50

 
AC Sporting
C/7 
18:30 
UNICS

75 - 87

Kazan, RUS
Basket-Hall 1
BC Lietuvos Rytas
K/8 
18:30 
BK Ventspils

84 - 68

 
Spartak
B/7 
19:00 
KK Crvena Zvezda

86 - 59

Montan
I/7 
19:00 
Aris BSA

94 - 59

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
 
Maribor Ovni
I/8 
19:00 
 
Falco Leptek

81 - 95

Szombathely, HUN
Savaria Arena
 
HERZOGtel
O/7 
19:00 
 
UBC Oberwart Gunners

62 - 90

Oberwart, AUT
Sporthalle Oberwart
 
UNICAJA
H/8 
19:30 
 
TAU CERAMICA

86 - 65

 
Echo Houthalen BC
A/8 
20:00 
 
Aveiro Esgueira

87 - 109

 
Leon Caja España
E/7 
20:00 
 
AEL Limassol

84 - 90

Limassol, CYP
Nicos Solomonides
 
Dinamo
F/7 
20:00 
TTL Universa

76 - 70

Bamberg, GER
JAKO Arena
 
Montpellier Basket
H/7 
20:00 
SLUC Basket

103 - 56

 
CSA Sparta
J/8 
20:00 
Dexia Hainaut

66 - 76

Mons, BEL
Mons Arena
Cholet Basket
L/7 
20:00 
 
DONA Dubrava

90 - 89

 
Varese Roosters
M/7 
20:00 
Helios

67 - 74

Maccabi
P/7 
20:00 
BC Siauliai

72 - 52

 
Shakhter
P/8 
20:00 
 
Dendi-Basket

93 - 78

 
Estonian Fairs
A/7 
20:30 
 
Montepaschi

89 - 81

Siena, ITA
Palasclavo
 
SV-Tally
B/8 
20:30 
 
Bnei Herzliya

71 - 68

Radio Korasidi
G/7 
20:30 
 
BC Orka

73 - 68

Kavadarki, MKD
Arena of BC Orka
 
Kombassan Konya
M/8 
20:30 
 
Aeroporti

60 - 37

KK Vojvodina
O/8 
20:30 
SAOS JDA Dijon

73 - 62

Telekom Baskets
06.11.1997
F/8 
19:30 
 
Hans Verkerk

63 - 76

Den Helder, NED
Arena of Hans Verkerk
Lisboa e Benfica
11.11.1997
J/9 
20:00 
Dexia Hainaut

79 - 93

Mons, BEL
Mons Arena
 
TDK
J/10 
20:30 
Cholet Basket

61 - 55

Cholet, FRA
La Meilleraie
 
Ovarense Aerosoles
A/9 
21:00 
 
Aveiro Esgueira

77 - 82

 
Montepaschi
12.11.1997
K/10 
16:30 
 
Spartak

89 - 61

 
CSCA Ukrtatnafta
B/10 
17:00 
Radio Korasidi

91 - 53

Montan
N/10 
17:00 
 
Ericsson Bobry

80 - 65

Bytom, POL
Hala Szobierki
 
AC Sporting
N/9 
17:00 
 
Tcherno More

92 - 83

Tuborg SK
E/9 
17:30 
 
TAK Papagos

78 - 57

 
AEL Limassol
C/9 
18:00 
 
Forbo-Komfort

64 - 65

Stargard Szczecinski, POL
Hall of City of Stargard
UNICS
G/9 
18:00 
KK Zadar

89 - 70

Zadar, CRO
Jazine Arena
 
BC Orka
L/9 
18:00 
Galatasaray

79 - 60

 
DONA Dubrava
K/9 
18:30 
BK Ventspils

95 - 55

Anwil
C/10 
19:00 
 
Astra Basket

102 - 98

Södertälje, SWE
Arena of Astra Basket
BC Lietuvos Rytas
E/10 
19:00 
Hapoel Galil Elyon

86 - 77

Kfar Blum, ISR
Kfar Blum Hall
 
Dinamo
I/10 
19:00 
 
Falco Leptek

87 - 73

Szombathely, HUN
Savaria Arena
 
Maribor Ovni
F/9 
19:30 
 
Hans Verkerk

63 - 77

Den Helder, NED
Arena of Hans Verkerk
TTL Universa
O/10 
19:30 
Telekom Baskets

80 - 78

 
UNICAJA
D/10 
20:00 
 
Darüssafaka Dernegi

68 - 59

 
KK Buducnost
D/9 
20:00 
KK Strumica Tabac

98 - 82

Strumica, MKD
Sports Hall Park
 
Slavia Vis-II
H/10 
20:00 
 
Echo Houthalen BC

70 - 62

Houthalen, BEL
Sporthal Lakerveld
 
CSA Sparta
I/9 
20:00 
 
HERZOGtel

81 - 70

Aris BSA
L/10 
20:00 
 
KK Zito

68 - 88

 
Varese Roosters
M/10 
20:00 
KK Vojvodina

67 - 77

Novi Sad, YUG
Spens Arena
Maccabi
O/9 
20:00 
SAOS JDA Dijon

87 - 81

 
UBC Oberwart Gunners
P/10 
20:00 
 
Estonian Fairs

83 - 65

 
Shakhter
P/9 
20:00 
 
Dendi-Basket

92 - 69

BC Siauliai
B/9 
20:30 
 
Bnei Herzliya

71 - 72

KK Crvena Zvezda
G/10 
20:30 
 
Scaligera Basket

87 - 84

 
Kombassan Konya
H/9 
20:30 
 
TAU CERAMICA

93 - 65

SLUC Basket
M/9 
20:30 
 
Aeroporti

80 - 52

Helios
A/10 
20:45 
 
Leon Caja España

95 - 69

 
SV-Tally
F/10 
21:00 
Lisboa e Benfica

75 - 76

 
Montpellier Basket
18.11.1997
D/11 
20:00 
 
Slavia Vis-II

68 - 73

 
Darüssafaka Dernegi
19.11.1997
H/12 
16:30 
 
CSA Sparta

52 - 91

 
TAU CERAMICA
K/11 
17:00 
Anwil

76 - 84

Wloclawek, POL
Champion's Hall
 
Spartak
L/11 
17:00 
 
DONA Dubrava

98 - 68

 
KK Zito
E/12 
17:30 
 
Dinamo

77 - 57

 
TAK Papagos
C/11 
18:00 
UNICS

79 - 77

Kazan, RUS
Basket-Hall 1
 
Astra Basket
G/11 
18:00 
 
BC Orka

86 - 82

Kavadarki, MKD
Arena of BC Orka
 
Scaligera Basket
N/11 
18:00 
Tuborg SK

86 - 66

 
Ericsson Bobry
C/12 
18:30 
BC Lietuvos Rytas

71 - 76

 
Forbo-Komfort
G/12 
18:30 
 
Kombassan Konya

65 - 49

KK Zadar
I/11 
19:00 
 
Falco Leptek

81 - 97

Szombathely, HUN
Savaria Arena
Aris BSA
O/11 
19:00 
 
UBC Oberwart Gunners

84 - 105

Oberwart, AUT
Sporthalle Oberwart
Telekom Baskets
P/12 
19:00 
 
Shakhter

78 - 85

Irkutsk, RUS
Arena of Shakhter
 
Dendi-Basket
N/12 
19:30 
 
AC Sporting

64 - 75

 
Tcherno More
A/12 
20:00 
 
SV-Tally

75 - 87

Elchingen, GER
Arena of SV-Tally
 
Aveiro Esgueira
B/11 
20:00 
KK Crvena Zvezda

77 - 83

Radio Korasidi
B/12 
20:00 
Montan

79 - 74

Kapfenberg, AUT
Sporthalle Lindfeld
 
Bnei Herzliya
D/12 
20:00 
 
KK Buducnost

97 - 70

Podgorica, YUG
REX
KK Strumica Tabac
E/11 
20:00 
 
AEL Limassol

88 - 83

Limassol, CYP
Nicos Solomonides
Hapoel Galil Elyon
F/11 
20:00 
TTL Universa

89 - 77

Bamberg, GER
JAKO Arena
Lisboa e Benfica
H/11 
20:00 
SLUC Basket

91 - 63

 
Echo Houthalen BC
I/12 
20:00 
 
Maribor Ovni

53 - 80

 
HERZOGtel
K/12 
20:00 
 
CSCA Ukrtatnafta

77 - 74

BK Ventspils
M/11 
20:00 
Helios

65 - 68

KK Vojvodina
P/11 
20:00 
BC Siauliai

85 - 78

 
Estonian Fairs
A/11 
20:30 
 
Montepaschi

99 - 104

Siena, ITA
Palasclavo
 
Leon Caja España
F/12 
20:30 
 
Montpellier Basket

78 - 67

 
Hans Verkerk
J/11 
20:30 
 
TDK

69 - 80

Cholet Basket
L/12 
20:30 
 
Varese Roosters

80 - 65

Varese, ITA
PalaIgnis
Galatasaray
J/12 
21:00 
 
Ovarense Aerosoles

88 - 86

Dexia Hainaut
M/12 
21:00 
Maccabi

67 - 77

Rishon Le Zion, ISR
Gan Nachum
 
Aeroporti
O/12 
21:00 
 
UNICAJA

71 - 60

SAOS JDA Dijon
10.12.1997
13/A 
 
 
Montepaschi

81 - 72

Siena, ITA
Palasclavo
KK Crvena Zvezda
16/A 
 
 
KK Buducnost

83 - 69

Podgorica, YUG
REX
BC Lietuvos Rytas
17/A 
 
 
TAK Papagos

60 - 71

TTL Universa
23/A 
 
 
Spartak

79 - 104

 
Varese Roosters
25/A 
 
Maccabi

63 - 81

Rishon Le Zion, ISR
Gan Nachum
 
Ericsson Bobry
26/A 
 
 
Tcherno More

79 - 78

 
Aeroporti
27/A 
 
SAOS JDA Dijon

85 - 79

 
Dendi-Basket
28/A 
 
BC Siauliai

74 - 73

 
UNICAJA
14/A 
17:00 
Radio Korasidi

78 - 69

 
Leon Caja España
15/A 
17:00 
 
Forbo-Komfort

78 - 69

Stargard Szczecinski, POL
Hall of City of Stargard
 
Darüssafaka Dernegi
24/A 
17:30 
Galatasaray

77 - 76

BK Ventspils
19/A 
18:30 
 
Kombassan Konya

74 - 68

Antalya
SLUC Basket
22/A 
19:00 
 
TDK

84 - 67

Aris BSA
18/A 
19:15 
 
Montpellier Basket

61 - 56

Castelnau le Lez
Hapoel Galil Elyon
20/A 
19:30 
 
TAU CERAMICA

70 - 90

 
Scaligera Basket
21/A 
20:00 
 
HERZOGtel

75 - 85

Cholet Basket
17.12.1997
16/B 
 
BC Lietuvos Rytas

69 - 61

 
KK Buducnost
18/B 
 
Hapoel Galil Elyon

80 - 57

Kfar Blum, ISR
Kfar Blum Hall
 
Montpellier Basket
19/B 
 
SLUC Basket

69 - 66

 
Kombassan Konya
20/B 
 
 
Scaligera Basket

79 - 85

 
TAU CERAMICA
21/B 
 
Cholet Basket

85 - 70

Cholet, FRA
La Meilleraie
 
HERZOGtel
23/B 
 
 
Varese Roosters

94 - 94

Varese, ITA
PalaIgnis
 
Spartak
24/B 
 
BK Ventspils

70 - 64

Galatasaray
25/B 
 
 
Ericsson Bobry

82 - 86

Bytom, POL
Hala Szobierki
Maccabi
28/B 
 
 
UNICAJA

69 - 59

BC Siauliai
22/B 
18:00 
Aris BSA

96 - 74

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
 
TDK
13/B 
19:00 
KK Crvena Zvezda

91 - 73

 
Montepaschi
27/B 
19:00 
 
Dendi-Basket

73 - 86

SAOS JDA Dijon
15/B 
19:30 
 
Darüssafaka Dernegi

68 - 55

 
Forbo-Komfort
17/B 
20:00 
TTL Universa

46 - 69

Bamberg, GER
JAKO Arena
 
TAK Papagos
26/B 
20:30 
 
Aeroporti

85 - 55

 
Tcherno More
14/B 
20:45 
 
Leon Caja España

68 - 67

Radio Korasidi
14.01.1998
30/A 
 
Radio Korasidi

76 - 57

 
KK Buducnost
31/A 
 
 
TAK Papagos

79 - 76

 
Kombassan Konya
32/A 
 
Hapoel Galil Elyon

86 - 83

Kfar Blum, ISR
Kfar Blum Hall
 
Scaligera Basket
33/A 
 
Cholet Basket

95 - 70

Cholet, FRA
La Meilleraie
 
Varese Roosters
34/A 
 
Aris BSA

102 - 66

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
BK Ventspils
35/A 
 
 
Ericsson Bobry

77 - 63

Bytom, POL
Hala Szobierki
SAOS JDA Dijon
29/A 
18:30 
KK Crvena Zvezda

67 - 62

 
Darüssafaka Dernegi
36/A 
20:30 
 
Aeroporti

73 - 55

 
UNICAJA
21.01.1998
30/B 
 
 
KK Buducnost

78 - 60

Podgorica, YUG
REX
Radio Korasidi
31/B 
 
 
Kombassan Konya

66 - 55

 
TAK Papagos
32/B 
 
 
Scaligera Basket

71 - 60

Hapoel Galil Elyon
33/B 
 
 
Varese Roosters

89 - 82

Varese, ITA
PalaIgnis
Cholet Basket
34/B 
 
BK Ventspils

67 - 73

Aris BSA
35/B 
 
SAOS JDA Dijon

75 - 56

 
Ericsson Bobry
36/B 
 
 
UNICAJA

74 - 65

 
Aeroporti
29/B 
19:30 
 
Darüssafaka Dernegi

77 - 81

KK Crvena Zvezda
11.02.1998
37/A 
 
KK Crvena Zvezda

81 - 66

 
Kombassan Konya
39/A 
 
Cholet Basket

82 - 62

Cholet, FRA
La Meilleraie
SAOS JDA Dijon
38/A 
16:30 
Radio Korasidi

72 - 68

 
Scaligera Basket
40/A 
21:45 
Aris BSA

79 - 80

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
 
Aeroporti
18.02.1998
37/B 
 
 
Kombassan Konya

67 - 63

KK Crvena Zvezda
38/B 
 
 
Scaligera Basket

90 - 79

Radio Korasidi
39/B 
 
SAOS JDA Dijon

62 - 57

Cholet Basket
40/B 
20:30 
 
Aeroporti

86 - 79

Aris BSA
04.03.1998
41/A 
 
KK Crvena Zvezda

81 - 49

Cholet Basket
42/A 
 
 
Scaligera Basket

96 - 82

 
Aeroporti
11.03.1998
41/B 
 
Cholet Basket

96 - 74

Cholet, FRA
La Meilleraie
KK Crvena Zvezda
42/B 
18:00 
 
Aeroporti

72 - 70

 
Scaligera Basket
25.03.1998
43/A 
 
 
Scaligera Basket

68 - 74

KK Crvena Zvezda
01.04.1998
43/B 
 
KK Crvena Zvezda

64 - 73

 
Scaligera Basket