SCHEDULE

10.09.1996
18/A 
18:00 
 
AZS Elana

82 - 81

 
BC Slovakofarma
13/A 
20:00 
 
Rogaska Donat

72 - 73

Rogaska Slatina, SLO
Arena of Rogaska Donat
Keravnos Keo
14/A 
20:00 
 
Echo Houthalen BC

110 - 85

Houthalen, BEL
Sporthal Lakerveld
Mlekarna Kunin
4/A 
20:00 
 
AB Contern

63 - 114

Contern, LUX
"Um Ewent"
Go Pass Pepinster
11.09.1996
6/A 
17:30 
 
Tcherno More

85 - 58

 
Omonia
21/A 
18:00 
 
Mazowiecki KS

88 - 74

 
Danone Honved
26/A 
18:00 
 
CSA Sparta

72 - 64

 
Polonia-Parte
8/A 
18:00 
Albacomp-UPC

89 - 70

Székesfehérvar, HUN
Alba Regia Sport Centrum
 
KK Idrija
22/A 
18:30 
 
Erbasu-Dinamo

58 - 80

 
Bipa Moda
17/A 
19:00 
 
Metropole-I.O.S.

82 - 75

 
Dendi-Basket
20/A 
19:00 
BC Siauliai

70 - 61

 
Luhta
25/A 
19:00 
ZTE KK

98 - 75

 
KK Zito
28/A 
19:00 
 
Ferro

71 - 72

Zaporozhye, UKR
Arena of Ferro
Sodertälje Kings
29/A 
19:00 
 
Dinamo

73 - 80

 
Zemaitijos Lokiai
3/A 
19:00 
 
UBC Oberwart Gunners

69 - 94

Oberwart, AUT
Sporthalle Oberwart
 
KK Beobanka
1/A 
19:30 
 
Arkadia Lions

76 - 94

Traiskirchen, AUT
Lions Dome Traiskirchen
 
Maribor Ovni
27/A 
19:30 
Montan

89 - 85

Kapfenberg, AUT
Sporthalle Lindfeld
 
Forbo-Komfort
10/A 
20:00 
 
Spartak

74 - 65

Subotica, YUG
Arena of Spartak
 
Chemosvit
11/A 
20:00 
KK Crvena Zvezda

83 - 69

 
BC Compakt
12/A 
20:00 
 
Hiefenech Telekurs

78 - 88

 
Ovarense Aerosoles
19/A 
20:00 
 
Nikol Fert

74 - 43

Debreceni Vadkakasok
2/A 
20:00 
 
Castors Dr. Pepper

98 - 80

 
New Wave Basket
23/A 
20:00 
 
BC Lugan

86 - 86

Lugansk, UKR
Arena of BC Lugan
BC Kalev
24/A 
20:00 
Plannja Basket

89 - 44

Lulea, SWE
Coop Arena
 
CR Estrelas
30/A 
20:00 
 
Versoix Basket

76 - 90

 
Aveiro Esgueira
5/A 
20:00 
 
Zorka Pharma

135 - 61

 
SK Partizani
7/A 
20:00 
 
Nová Hut

64 - 81

Ostrava, CZE
Arena of Nová Hut
 
Interier
9/A 
20:00 
BBC Okapi Maes

81 - 84

Aalst, BEL
Forum
 
BK Baník Cígel
15/A 
21:30 
 
Clube Atlético

78 - 73

 
Hans Verkerk
12.09.1996
16/A 
20:00 
 
BC Orka

78 - 77

Kavadarki, MKD
Arena of BC Orka
 
USK Erpet Praha
17.09.1996
18/B 
18:00 
 
BC Slovakofarma

97 - 85

 
AZS Elana
13/B 
20:00 
Keravnos Keo

55 - 64

Nicosia, CYP
Keravnos Strovolou
 
Rogaska Donat
14/B 
20:00 
Mlekarna Kunin

77 - 64

Novy Jicin, CZE
Hala Kryty Bazen
 
Echo Houthalen BC
30/B 
21:00 
 
Aveiro Esgueira

77 - 85

 
Versoix Basket
18.09.1996
10/B 
17:00 
 
Chemosvit

57 - 59

 
Spartak
9/B 
17:00 
 
BK Baník Cígel

78 - 64

BBC Okapi Maes
11/B 
17:30 
 
BC Compakt

66 - 87

Dimitrovgrad, BUL
Arena of BC Compakt
KK Crvena Zvezda
19/B 
18:00 
Debreceni Vadkakasok

70 - 56

Debrecen, HUN
Fönix Hall
 
Nikol Fert
21/B 
18:00 
 
Danone Honved

101 - 95

 
Mazowiecki KS
26/B 
18:00 
 
Polonia-Parte

70 - 68

 
CSA Sparta
2/B 
18:30 
 
New Wave Basket

91 - 103

 
Castors Dr. Pepper
29/B 
18:30 
 
Zemaitijos Lokiai

79 - 60

 
Dinamo
17/B 
19:00 
 
Dendi-Basket

92 - 75

 
Metropole-I.O.S.
20/B 
19:00 
 
Luhta

75 - 58

BC Siauliai
23/B 
19:00 
BC Kalev

116 - 74

Tallinn, EST
Saku Suurhall
 
BC Lugan
28/B 
19:00 
Sodertälje Kings

101 - 87

Södertälje, SWE
Täljehallen
 
Ferro
8/B 
19:30 
 
KK Idrija

72 - 72

Albacomp-UPC
1/B 
20:00 
 
Maribor Ovni

116 - 82

 
Arkadia Lions
15/B 
20:00 
 
Hans Verkerk

73 - 71

Den Helder, NED
Arena of Hans Verkerk
 
Clube Atlético
16/B 
20:00 
 
USK Erpet Praha

104 - 73

 
BC Orka
22/B 
20:00 
 
Bipa Moda

88 - 81

 
Erbasu-Dinamo
24/B 
20:00 
 
CR Estrelas

61 - 88

Plannja Basket
25/B 
20:00 
 
KK Zito

69 - 71

ZTE KK
27/B 
20:00 
 
Forbo-Komfort

74 - 61

Stargard Szczecinski, POL
Hall of City of Stargard
Montan
3/B 
20:00 
 
KK Beobanka

89 - 49

 
UBC Oberwart Gunners
4/B 
20:00 
Go Pass Pepinster

96 - 60

 
AB Contern
5/B 
20:00 
 
SK Partizani

51 - 75

 
Zorka Pharma
6/B 
20:00 
 
Omonia

85 - 99

Nicosia, CYP
Arena of Omonia
 
Tcherno More
7/B 
20:00 
 
Interier

87 - 78

 
Nová Hut
12/B 
21:00 
 
Ovarense Aerosoles

93 - 54

 
Hiefenech Telekurs
01.10.1996
L/1 
20:00 
 
CSA Sparta

59 - 72

Levallois SC
02.10.1996
A/2 
 
 
USK Erpet Praha

88 - 90

Aris BSA
C/2 
 
 
BC Slovakofarma

78 - 65

 
Montpellier Basket
D/2 
 
 
Dendi-Basket

79 - 77

 
Olimpia Pistoia
F/2 
 
 
Interier

88 - 71

 
Bipa Moda
G/2 
 
 
Zorka Pharma

94 - 72

 
Luhta
H/2 
 
 
Tcherno More

85 - 91

 
Mazowiecki KS
I/1 
 
ZTE KK

70 - 83

 
Aeroporti
N/1 
 
KK Crvena Zvezda

92 - 64

 
Forbo-Komfort
G/1 
17:00 
Radio Korasidi

82 - 63

 
Avitos
O/1 
18:00 
 
Rogaska Donat

69 - 79

Rogaska Slatina, SLO
Arena of Rogaska Donat
 
Zemaitijos Lokiai
I/2 
18:15 
Tofas SC

92 - 71

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
 
Spartak
J/1 
19:00 
BC Kalev

96 - 69

Tallinn, EST
Saku Suurhall
 
Turismo Andaluz
K/2 
19:00 
Arsenal

98 - 92

 
BK Baník Cígel
M/2 
19:45 
PAOK BC

93 - 61

Thessaloniki, GRE
PAOK Sports Arena
Galatasaray
A/1 
20:00 
 
BC Olimpija

79 - 101

 
Maribor Ovni
B/1 
20:00 
Besiktas JK

77 - 67

Hapoel Holon
C/1 
20:00 
BC Samara

58 - 88

 
KK Beobanka
D/1 
20:00 
TTL Universa

86 - 80

Bamberg, GER
JAKO Arena
 
Castors Dr. Pepper
E/2 
20:00 
Go Pass Pepinster

80 - 65

 
Nikol Fert
F/1 
20:00 
SLUC Basket

72 - 50

 
Meysu Spor
J/2 
20:00 
 
Steiner Bayreuth

72 - 67

Albacomp-UPC
K/1 
20:00 
Plannja Basket

67 - 92

Lulea, SWE
Coop Arena
 
AC Sporting
P/1 
20:00 
 
Echo Houthalen BC

94 - 81

Houthalen, BEL
Sporthal Lakerveld
 
Aveiro Esgueira
P/2 
20:00 
SAOS JDA Dijon

80 - 85

 
SV-Tally
L/2 
20:15 
 
DONA Dubrava

83 - 69

Maccabi
E/1 
20:30 
 
TAU CERAMICA

96 - 60

 
KK Telecomp
H/1 
20:30 
 
Bnei Herzliya

84 - 87

 
Varese Roosters
N/2 
20:30 
 
Caceres CB

94 - 71

Spartak
O/2 
20:30 
Benetton

115 - 84

Treviso, ITA
Palaverde
 
BC Zrinjevac
M/1 
21:00 
 
Ovarense Aerosoles

93 - 88

Sodertälje Kings
B/2 
21:30 
 
Clube Atlético

70 - 83

 
UNICAJA
08.10.1996
C/3 
 
 
KK Beobanka

87 - 60

 
Montpellier Basket
O/3 
 
 
Zemaitijos Lokiai

77 - 82

 
BC Zrinjevac
P/3 
21:00 
 
Aveiro Esgueira

84 - 99

 
SV-Tally
09.10.1996
I/4 
 
ZTE KK

66 - 89

Tofas SC
N/4 
 
KK Crvena Zvezda

90 - 93

 
Caceres CB
O/4 
 
 
Rogaska Donat

80 - 106

Rogaska Slatina, SLO
Arena of Rogaska Donat
Benetton
B/4 
17:00 
Besiktas JK

72 - 52

 
Clube Atlético
F/3 
17:00 
 
Meysu Spor

64 - 62

 
Bipa Moda
G/4 
17:00 
Radio Korasidi

84 - 67

 
Zorka Pharma
N/3 
18:00 
 
Forbo-Komfort

90 - 71

Stargard Szczecinski, POL
Hall of City of Stargard
Spartak
L/4 
19:00 
 
CSA Sparta

63 - 90

 
DONA Dubrava
M/3 
19:00 
Sodertälje Kings

71 - 79

Södertälje, SWE
Täljehallen
Galatasaray
G/3 
19:30 
 
Avitos

75 - 63

Giessen, GER
Sporthalle Ost
 
Luhta
K/3 
19:30 
 
AC Sporting

74 - 63

 
BK Baník Cígel
A/3 
20:00 
 
Maribor Ovni

70 - 75

Aris BSA
A/4 
20:00 
 
BC Olimpija

87 - 73

 
USK Erpet Praha
C/4 
20:00 
BC Samara

89 - 81

 
BC Slovakofarma
D/3 
20:00 
 
Castors Dr. Pepper

82 - 78

 
Olimpia Pistoia
D/4 
20:00 
TTL Universa

74 - 76

Bamberg, GER
JAKO Arena
 
Dendi-Basket
E/3 
20:00 
 
KK Telecomp

66 - 48

 
Nikol Fert
F/4 
20:00 
SLUC Basket

82 - 87

 
Interier
H/3 
20:00 
 
Bnei Herzliya

89 - 76

 
Mazowiecki KS
J/4 
20:00 
 
Steiner Bayreuth

86 - 91

BC Kalev
K/4 
20:00 
Plannja Basket

77 - 70

Lulea, SWE
Coop Arena
Arsenal
P/4 
20:00 
 
Echo Houthalen BC

78 - 75

Houthalen, BEL
Sporthal Lakerveld
SAOS JDA Dijon
E/4 
20:30 
 
TAU CERAMICA

87 - 66

Go Pass Pepinster
H/4 
20:30 
 
Varese Roosters

97 - 72

Varese, ITA
PalaIgnis
 
Tcherno More
I/3 
20:30 
 
Aeroporti

87 - 78

 
Spartak
L/3 
20:30 
Levallois SC

73 - 90

Levallois-Perret, FRA
Palais des Sports M. Cerdan
Maccabi
B/3 
21:00 
Hapoel Holon

79 - 80

Holon, ISR
Hapahim Hall
 
UNICAJA
J/3 
21:00 
 
Turismo Andaluz

93 - 80

Albacomp-UPC
M/4 
21:00 
 
Ovarense Aerosoles

85 - 99

PAOK BC
15.10.1996
F/6 
19:00 
 
Bipa Moda

71 - 64

SLUC Basket
O/6 
20:00 
 
BC Zrinjevac

97 - 58

 
Rogaska Donat
M/5 
21:45 
PAOK BC

120 - 63

Thessaloniki, GRE
PAOK Sports Arena
Sodertälje Kings
16.10.1996
A/5 
 
 
USK Erpet Praha

87 - 82

 
Maribor Ovni
D/5 
 
 
Dendi-Basket

83 - 79

 
Castors Dr. Pepper
E/6 
 
 
Nikol Fert

72 - 74

 
TAU CERAMICA
F/5 
 
 
Interier

54 - 65

 
Meysu Spor
G/5 
 
 
Zorka Pharma

91 - 81

 
Avitos
H/6 
 
 
Mazowiecki KS

85 - 83

 
Varese Roosters
I/6 
 
 
Spartak

76 - 73

Subotica, YUG
Arena of Spartak
ZTE KK
C/5 
18:00 
 
BC Slovakofarma

67 - 70

 
KK Beobanka
J/6 
18:00 
Albacomp-UPC

72 - 77

Székesfehérvar, HUN
Alba Regia Sport Centrum
BC Kalev
K/6 
18:00 
 
BK Baník Cígel

85 - 82

Plannja Basket
I/5 
18:15 
Tofas SC

86 - 69

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
 
Aeroporti
H/5 
18:30 
 
Tcherno More

98 - 73

 
Bnei Herzliya
L/6 
18:30 
Maccabi

94 - 69

Rishon Le Zion, ISR
Gan Nachum
 
CSA Sparta
M/6 
18:30 
Galatasaray

59 - 58

 
Ovarense Aerosoles
A/6 
19:00 
Aris BSA

74 - 67

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
 
BC Olimpija
G/6 
19:00 
 
Luhta

50 - 88

Radio Korasidi
K/5 
19:00 
Arsenal

79 - 80

 
AC Sporting
E/5 
20:00 
Go Pass Pepinster

80 - 70

 
KK Telecomp
J/5 
20:00 
 
Steiner Bayreuth

81 - 66

 
Turismo Andaluz
L/5 
20:00 
 
DONA Dubrava

88 - 75

Levallois SC
N/6 
20:00 
Spartak

85 - 101

St. Petersburg, RUS
Arena of Spartak
KK Crvena Zvezda
P/5 
20:00 
SAOS JDA Dijon

75 - 61

 
Aveiro Esgueira
P/6 
20:00 
 
SV-Tally

93 - 83

Elchingen, GER
Arena of SV-Tally
 
Echo Houthalen BC
C/6 
20:30 
 
Montpellier Basket

94 - 83

BC Samara
N/5 
20:30 
 
Caceres CB

87 - 68

 
Forbo-Komfort
O/5 
20:30 
Benetton

115 - 90

Treviso, ITA
Palaverde
 
Zemaitijos Lokiai
B/6 
21:00 
 
UNICAJA

90 - 46

Besiktas JK
D/6 
21:00 
 
Olimpia Pistoia

67 - 62

TTL Universa
B/5 
21:30 
 
Clube Atlético

76 - 72

Hapoel Holon
05.11.1996
O/7 
 
 
Zemaitijos Lokiai

103 - 83

 
Rogaska Donat
M/7 
19:00 
Sodertälje Kings

73 - 84

Södertälje, SWE
Täljehallen
 
Ovarense Aerosoles
E/8 
20:00 
 
Nikol Fert

90 - 83

Go Pass Pepinster
06.11.1996
C/7 
 
 
KK Beobanka

87 - 56

BC Samara
G/8 
 
 
Luhta

87 - 107

 
Zorka Pharma
H/8 
 
 
Mazowiecki KS

102 - 99

 
Tcherno More
I/8 
 
 
Spartak

84 - 80

Subotica, YUG
Arena of Spartak
Tofas SC
F/7 
18:00 
 
Meysu Spor

84 - 75

SLUC Basket
J/8 
18:00 
Albacomp-UPC

83 - 90

Székesfehérvar, HUN
Alba Regia Sport Centrum
 
Steiner Bayreuth
K/8 
18:00 
 
BK Baník Cígel

96 - 99

Arsenal
N/7 
18:00 
 
Forbo-Komfort

58 - 70

Stargard Szczecinski, POL
Hall of City of Stargard
KK Crvena Zvezda
A/8 
18:30 
Aris BSA

77 - 65

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
 
USK Erpet Praha
B/7 
19:30 
Hapoel Holon

82 - 79

Holon, ISR
Hapahim Hall
Besiktas JK
G/7 
19:30 
 
Avitos

70 - 87

Giessen, GER
Sporthalle Ost
Radio Korasidi
K/7 
19:30 
 
AC Sporting

85 - 55

Plannja Basket
A/7 
20:00 
 
Maribor Ovni

81 - 88

 
BC Olimpija
D/7 
20:00 
 
Castors Dr. Pepper

78 - 72

TTL Universa
E/7 
20:00 
 
KK Telecomp

83 - 98

 
TAU CERAMICA
F/8 
20:00 
 
Bipa Moda

67 - 61

 
Interier
M/8 
20:00 
Galatasaray

64 - 90

PAOK BC
N/8 
20:00 
Spartak

76 - 100

St. Petersburg, RUS
Arena of Spartak
 
Caceres CB
O/8 
20:00 
 
BC Zrinjevac

83 - 78

Benetton
P/8 
20:00 
 
SV-Tally

69 - 75

Elchingen, GER
Arena of SV-Tally
SAOS JDA Dijon
C/8 
20:30 
 
Montpellier Basket

86 - 65

 
BC Slovakofarma
H/7 
20:30 
 
Varese Roosters

79 - 67

Varese, ITA
PalaIgnis
 
Bnei Herzliya
I/7 
20:30 
 
Aeroporti

73 - 58

ZTE KK
L/7 
20:30 
Levallois SC

82 - 45

Levallois-Perret, FRA
Palais des Sports M. Cerdan
 
CSA Sparta
L/8 
20:30 
Maccabi

70 - 74

Rishon Le Zion, ISR
Gan Nachum
 
DONA Dubrava
B/8 
21:00 
 
UNICAJA

84 - 65

 
Clube Atlético
D/8 
21:00 
 
Olimpia Pistoia

97 - 78

 
Dendi-Basket
J/7 
21:00 
 
Turismo Andaluz

113 - 90

BC Kalev
P/7 
21:00 
 
Aveiro Esgueira

107 - 97

 
Echo Houthalen BC
12.11.1996
K/10 
18:00 
Arsenal

93 - 79

Plannja Basket
C/9 
20:30 
 
Montpellier Basket

68 - 72

 
KK Beobanka
M/10 
21:45 
PAOK BC

97 - 72

Thessaloniki, GRE
PAOK Sports Arena
 
Ovarense Aerosoles
13.11.1996
D/10 
 
 
Dendi-Basket

61 - 76

TTL Universa
E/9 
 
 
Nikol Fert

83 - 75

 
KK Telecomp
F/10 
 
 
Interier

69 - 90

SLUC Basket
F/9 
 
 
Bipa Moda

97 - 104

 
Meysu Spor
G/10 
 
 
Zorka Pharma

68 - 91

Radio Korasidi
G/9 
 
 
Luhta

51 - 75

 
Avitos
H/10 
 
 
Tcherno More

85 - 71

 
Varese Roosters
H/9 
 
 
Mazowiecki KS

83 - 84

 
Bnei Herzliya
I/9 
 
 
Spartak

68 - 90

Subotica, YUG
Arena of Spartak
 
Aeroporti
A/10 
17:30 
 
USK Erpet Praha

87 - 76

 
BC Olimpija
L/10 
17:30 
 
DONA Dubrava

60 - 41

 
CSA Sparta
C/10 
18:00 
 
BC Slovakofarma

83 - 80

BC Samara
J/9 
18:00 
Albacomp-UPC

66 - 91

Székesfehérvar, HUN
Alba Regia Sport Centrum
 
Turismo Andaluz
K/9 
18:00 
 
BK Baník Cígel

66 - 76

 
AC Sporting
I/10 
18:15 
Tofas SC

97 - 50

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
ZTE KK
A/9 
19:00 
Aris BSA

77 - 55

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
 
Maribor Ovni
J/10 
19:00 
BC Kalev

90 - 79

Tallinn, EST
Saku Suurhall
 
Steiner Bayreuth
E/10 
20:00 
Go Pass Pepinster

59 - 84

 
TAU CERAMICA
M/9 
20:00 
Galatasaray

86 - 77

Sodertälje Kings
N/9 
20:00 
Spartak

96 - 78

St. Petersburg, RUS
Arena of Spartak
 
Forbo-Komfort
O/9 
20:00 
 
BC Zrinjevac

103 - 76

 
Zemaitijos Lokiai
P/10 
20:00 
SAOS JDA Dijon

88 - 77

 
Echo Houthalen BC
P/9 
20:00 
 
SV-Tally

83 - 55

Elchingen, GER
Arena of SV-Tally
 
Aveiro Esgueira
L/9 
20:30 
Maccabi

94 - 82

Rishon Le Zion, ISR
Gan Nachum
Levallois SC
N/10 
20:30 
 
Caceres CB

85 - 77

KK Crvena Zvezda
O/10 
20:30 
Benetton

124 - 87

Treviso, ITA
Palaverde
 
Rogaska Donat
B/9 
21:00 
 
UNICAJA

90 - 68

Hapoel Holon
D/9 
21:00 
 
Olimpia Pistoia

78 - 77

 
Castors Dr. Pepper
B/10 
21:30 
 
Clube Atlético

77 - 73

Besiktas JK
19.11.1996
P/11 
00:21 
 
Aveiro Esgueira

69 - 82

SAOS JDA Dijon
F/12 
20:00 
SLUC Basket

88 - 75

 
Bipa Moda
20.11.1996
C/11 
 
 
KK Beobanka

85 - 73

 
BC Slovakofarma
I/12 
 
ZTE KK

82 - 89

 
Spartak
N/11 
 
 
Forbo-Komfort

89 - 95

Stargard Szczecinski, POL
Hall of City of Stargard
 
Caceres CB
N/12 
 
KK Crvena Zvezda

90 - 83

Spartak
B/12 
17:00 
Besiktas JK

80 - 74

 
UNICAJA
G/12 
17:00 
Radio Korasidi

101 - 70

 
Luhta
L/12 
18:00 
 
CSA Sparta

80 - 84

Maccabi
O/12 
18:00 
 
Rogaska Donat

87 - 104

Rogaska Slatina, SLO
Arena of Rogaska Donat
 
BC Zrinjevac
A/11 
19:00 
 
Maribor Ovni

81 - 78

 
USK Erpet Praha
J/12 
19:00 
BC Kalev

85 - 79

Tallinn, EST
Saku Suurhall
Albacomp-UPC
M/11 
19:00 
Sodertälje Kings

79 - 88

Södertälje, SWE
Täljehallen
PAOK BC
B/11 
19:30 
Hapoel Holon

121 - 89

Holon, ISR
Hapahim Hall
 
Clube Atlético
F/11 
19:30 
 
Meysu Spor

60 - 58

 
Interier
G/11 
19:30 
 
Avitos

77 - 72

Giessen, GER
Sporthalle Ost
 
Zorka Pharma
K/11 
19:30 
 
AC Sporting

88 - 64

Arsenal
A/12 
20:00 
 
BC Olimpija

71 - 74

Aris BSA
C/12 
20:00 
BC Samara

97 - 75

 
Montpellier Basket
D/11 
20:00 
 
Castors Dr. Pepper

98 - 92

 
Dendi-Basket
D/12 
20:00 
TTL Universa

64 - 65

Bamberg, GER
JAKO Arena
 
Olimpia Pistoia
E/11 
20:00 
 
KK Telecomp

84 - 73

Go Pass Pepinster
H/11 
20:00 
 
Bnei Herzliya

99 - 77

 
Tcherno More
K/12 
20:00 
Plannja Basket

89 - 60

Lulea, SWE
Coop Arena
 
BK Baník Cígel
O/11 
20:00 
 
Zemaitijos Lokiai

71 - 86

Kaunas
Benetton
P/12 
20:00 
 
Echo Houthalen BC

81 - 91

Houthalen, BEL
Sporthal Lakerveld
 
SV-Tally
E/12 
20:30 
 
TAU CERAMICA

118 - 73

 
Nikol Fert
H/12 
20:30 
 
Varese Roosters

88 - 96

Varese, ITA
PalaIgnis
 
Mazowiecki KS
I/11 
20:30 
 
Aeroporti

74 - 66

Tofas SC
L/11 
20:30 
Levallois SC

65 - 73

Levallois-Perret, FRA
Palais des Sports M. Cerdan
 
DONA Dubrava
J/11 
21:00 
 
Turismo Andaluz

75 - 74

 
Steiner Bayreuth
M/12 
21:00 
 
Ovarense Aerosoles

97 - 73

Galatasaray
04.12.1996
15/A 
 
BC Samara

48 - 74

 
Olimpia Pistoia
17/A 
 
 
KK Telecomp

70 - 72

 
Meysu Spor
18/A 
 
SLUC Basket

84 - 78

 
TAU CERAMICA
19/A 
 
 
Zorka Pharma

81 - 77

 
Mazowiecki KS
20/A 
 
 
Varese Roosters

78 - 72

Varese, ITA
PalaIgnis
Radio Korasidi
22/A 
 
 
Turismo Andaluz

88 - 70

 
Aeroporti
24/A 
 
Maccabi

62 - 61

Rishon Le Zion, ISR
Gan Nachum
 
AC Sporting
25/A 
 
 
Ovarense Aerosoles

79 - 73

 
Caceres CB
26/A 
 
KK Crvena Zvezda

99 - 102

PAOK BC
28/A 
 
SAOS JDA Dijon

62 - 87

Benetton
14/A 
17:00 
Besiktas JK

64 - 65

Aris BSA
13/A 
18:00 
 
Maribor Ovni

65 - 90

 
UNICAJA
27/A 
18:00 
 
BC Zrinjevac

100 - 89

 
SV-Tally
21/A 
18:15 
Tofas SC

69 - 63

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
BC Kalev
16/A 
20:00 
 
Castors Dr. Pepper

77 - 69

 
KK Beobanka
05.12.1996
23/A 
19:00 
Arsenal

74 - 86

 
DONA Dubrava
11.12.1996
13/B 
 
 
UNICAJA

59 - 60

 
Maribor Ovni
15/B 
 
 
Olimpia Pistoia

105 - 76

BC Samara
18/B 
 
 
TAU CERAMICA

102 - 80

SLUC Basket
19/B 
 
 
Mazowiecki KS

99 - 84

 
Zorka Pharma
24/B 
 
 
AC Sporting

79 - 76

Maccabi
17/B 
15:30 
 
Meysu Spor

62 - 63

 
KK Telecomp
20/B 
16:45 
Radio Korasidi

92 - 81

 
Varese Roosters
16/B 
18:30 
 
KK Beobanka

98 - 61

 
Castors Dr. Pepper
21/B 
19:00 
BC Kalev

63 - 62

Tallinn, EST
Saku Suurhall
Tofas SC
25/B 
20:00 
 
Caceres CB

102 - 81

 
Ovarense Aerosoles
27/B 
20:00 
 
SV-Tally

78 - 80

Elchingen, GER
Arena of SV-Tally
 
BC Zrinjevac
22/B 
20:30 
 
Aeroporti

94 - 65

 
Turismo Andaluz
23/B 
20:30 
 
DONA Dubrava

93 - 71

Arsenal
28/B 
20:30 
Benetton

89 - 87

Treviso, ITA
Palaverde
SAOS JDA Dijon
26/B 
21:45 
PAOK BC

100 - 87

Thessaloniki, GRE
PAOK Sports Arena
KK Crvena Zvezda
07.01.1997
14/B 
 
Aris BSA

77 - 64

Athens
Besiktas JK
15.01.1997
29/A 
 
 
UNICAJA

63 - 61

 
Olimpia Pistoia
32/A 
 
 
TAU CERAMICA

83 - 70

Radio Korasidi
31/A 
17:15 
 
Meysu Spor

72 - 80

 
Mazowiecki KS
30/A 
18:45 
Aris BSA

80 - 68

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
 
KK Beobanka
33/A 
19:30 
Tofas SC

64 - 57

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
 
DONA Dubrava
34/A 
20:30 
 
Aeroporti

78 - 66

 
AC Sporting
35/A 
20:30 
 
Caceres CB

81 - 74

 
BC Zrinjevac
36/A 
21:45 
PAOK BC

85 - 78

Thessaloniki, GRE
PAOK Sports Arena
Benetton
21.01.1997
35/B 
 
 
BC Zrinjevac

78 - 88

 
Caceres CB
22.01.1997
29/B 
 
 
Olimpia Pistoia

56 - 78

 
UNICAJA
31/B 
 
 
Mazowiecki KS

97 - 69

 
Meysu Spor
30/B 
17:45 
 
KK Beobanka

70 - 61

Aris BSA
32/B 
19:00 
Radio Korasidi

66 - 51

 
TAU CERAMICA
34/B 
19:30 
 
AC Sporting

81 - 76

 
Aeroporti
33/B 
20:00 
 
DONA Dubrava

56 - 51

Tofas SC
36/B 
20:30 
Benetton

84 - 60

Treviso, ITA
Palaverde
PAOK BC
12.02.1997
37/A 
 
 
UNICAJA

74 - 60

 
Mazowiecki KS
39/A 
18:00 
Tofas SC

64 - 59

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
 
Caceres CB
38/A 
18:45 
Aris BSA

75 - 65

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
Radio Korasidi
13.02.1997
40/A 
20:30 
 
Aeroporti

73 - 63

Benetton
19.02.1997
37/B 
 
 
Mazowiecki KS

84 - 57

 
UNICAJA
39/B 
 
 
Caceres CB

75 - 81

Tofas SC
40/B 
 
Benetton

91 - 62

Treviso, ITA
Palaverde
 
Aeroporti
38/B 
20:30 
Radio Korasidi

71 - 64

Aris BSA
05.03.1997
41/A 
 
 
Mazowiecki KS

74 - 77

Tofas SC
42/A 
 
Aris BSA

77 - 73

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
Benetton
12.03.1997
41/B 
 
Tofas SC

90 - 76

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
 
Mazowiecki KS
42/B 
20:30 
Benetton

87 - 86

Treviso, ITA
Palaverde
Aris BSA
26.03.1997
43/A 
 
Aris BSA

66 - 77

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
Tofas SC
03.04.1997
43/B 
19:30 
Tofas SC

70 - 88

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
Aris BSA