SCHEDULE

05.09.1995
8/A 
 
 
AC Sporting

77 - 61

 
AEK
5/A 
21:00 
 
Ovarense Aerosoles

82 - 82

Region Wallonne
06.09.1995
11/A 
 
 
KK Vitez

56 - 125

 
KK Kantrida
15/A 
 
 
BC Slovakofarma

95 - 113

 
BC Aarhus
16/A 
 
 
Bipa Moda

87 - 78

Maccabi
18/A 
 
 
BC Slavonska Banka

70 - 59

Zagreb, CRO
 
Chemosvit
2/A 
 
BC Siauliai

100 - 88

ZEPTER IDEA
22/A 
 
 
BC Aquarius

74 - 67

KK Crvena Zvezda
25/A 
 
 
SBC Grodno 93

73 - 83

 
Ericsson Bobry
26/A 
 
 
Shakhtyor

66 - 41

Donetsk, UKR
Arena of Shakhtyor
 
Astra Basket
28/A 
 
 
MZT 2000

81 - 64

 
KK "Franck"
29/A 
 
 
Magic M7

96 - 77

Boras, SWE
Boräshallen
 
Crystal Palace
32/A 
 
 
Maribor Ovni

71 - 76

Tofas SC
4/A 
 
 
HKK Brotnjo

88 - 79

Zagreb, CRO
Montan
9/A 
 
BC Alita

2 - 0

 
Spartak
12/A 
17:30 
 
Vllaznia

53 - 90

Shkoder, ALB
Arena of Vllaznia
 
KK Zito
10/A 
18:00 
 
Floare

71 - 65

Bender, MDA
Arena of Floare
 
Ficosota
21/A 
18:00 
ZTE KK

63 - 83

 
Maribor Ovni
27/A 
18:00 
 
BC Cenex

0 - 2

Mol-Szolnok
7/A 
18:00 
 
Ozeta Trencín

59 - 61

Dexia Hainaut
1/A 
19:00 
Plannja Basket

82 - 87

Lulea, SWE
Coop Arena
Avtodor
19/A 
19:00 
 
Nová Hut

81 - 88

Ostrava, CZE
Arena of Nová Hut
FC 01 Bamberg
24/A 
19:30 
 
BSC Einkaufswelt

90 - 72

Fürstenfeld, AUT
Arena of BSC Einkaufswelt
 
Basket Sparta
3/A 
19:30 
 
Arkadia Lions

75 - 87

Traiskirchen, AUT
Lions Dome Traiskirchen
 
KK BFC Beocin
35/A 
19:30 
 
Trodat Wels

84 - 82

Wels, AUT
Rotax Halle
 
USK Erpet Praha
20/A 
19:50 
 
Omonia

82 - 76

Nicosia, CYP
Arena of Omonia
Hapoel Holon
17/A 
20:00 
 
KK Savinjski Hopsi

90 - 72

Albacomp-UPC
23/A 
20:00 
ASVEL Lyon

83 - 76

Villeurbanne, FRA
Astroballe
 
Manchester Giants
30/A 
20:00 
 
Litostroj

86 - 83

Ljubljana, SLO
Arena of Litostroj
 
Steiner Bayreuth
34/A 
20:00 
SAOS JDA Dijon

78 - 51

 
CSA Sparta
6/A 
20:00 
 
Nemetali-Ograzden

63 - 71

Atomerömü SE
33/A 
21:00 
 
UD Oliveirense

92 - 75

Oliveira de Azeméis, POR
Arena of Uniao Deportiva Oliveirense
 
Worthing Bears
07.09.1995
14/A 
20:00 
Keravnos Keo

86 - 69

Nicosia, CYP
Keravnos Strovolou
 
Slavia Vis-II
31/A 
20:00 
 
Haribo London Towers

68 - 57

Paris Basket Racing
11.09.1995
13/A 
 
Bosna Asa

0 - 2

Split, CRO
Split Croatia Insurance
12.09.1995
5/B 
 
Region Wallonne

86 - 66

 
Ovarense Aerosoles
14/B 
20:00 
 
Slavia Vis-II

123 - 99

Keravnos Keo
13.09.1995
1/B 
 
Avtodor

87 - 78

Plannja Basket
10/B 
 
 
Ficosota

85 - 61

Shoumen, BUL
Arena of Ficosota
 
Floare
11/B 
 
 
KK Kantrida

109 - 64

 
KK Vitez
12/B 
 
 
KK Zito

93 - 66

 
Vllaznia
13/B 
 
Split Croatia Insurance

2 - 0

Bosna Asa
15/B 
 
 
BC Aarhus

95 - 102

Aarhus, DEN
NRGi Park
 
BC Slovakofarma
16/B 
 
Maccabi

89 - 63

Rishon Le Zion, ISR
Gan Nachum
 
Bipa Moda
2/B 
 
ZEPTER IDEA

75 - 65

Wroclaw, POL
Hala Stulecia
BC Siauliai
20/B 
 
Hapoel Holon

94 - 81

Holon, ISR
Hapahim Hall
 
Omonia
21/B 
 
 
Maribor Ovni

90 - 95

ZTE KK
22/B 
 
KK Crvena Zvezda

78 - 76

 
BC Aquarius
23/B 
 
 
Manchester Giants

85 - 94

Manchester, ENG
Manchester Arena
ASVEL Lyon
24/B 
 
 
Basket Sparta

83 - 77

Bertrange, LUX
Centre Sportif Atert
 
BSC Einkaufswelt
25/B 
 
 
Ericsson Bobry

83 - 55

Bytom, POL
Hala Szobierki
 
SBC Grodno 93
26/B 
 
 
Astra Basket

80 - 86

Södertälje, SWE
Arena of Astra Basket
 
Shakhtyor
28/B 
 
 
KK "Franck"

94 - 80

 
MZT 2000
31/B 
 
Paris Basket Racing

88 - 79

 
Haribo London Towers
32/B 
 
Tofas SC

76 - 70

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
 
Maribor Ovni
34/B 
 
 
CSA Sparta

69 - 71

SAOS JDA Dijon
35/B 
 
 
USK Erpet Praha

65 - 76

 
Trodat Wels
9/B 
 
 
Spartak

0 - 2

BC Alita
18/B 
17:00 
 
Chemosvit

62 - 67

 
BC Slavonska Banka
17/B 
18:00 
Albacomp-UPC

74 - 74

Székesfehérvar, HUN
Alba Regia Sport Centrum
 
KK Savinjski Hopsi
27/B 
18:00 
Mol-Szolnok

2 - 0

 
BC Cenex
6/B 
18:00 
Atomerömü SE

78 - 53

 
Nemetali-Ograzden
8/B 
18:30 
 
AEK

84 - 84

 
AC Sporting
29/B 
19:30 
 
Crystal Palace

72 - 58

 
Magic M7
3/B 
19:30 
 
KK BFC Beocin

109 - 67

 
Arkadia Lions
30/B 
19:30 
 
Steiner Bayreuth

88 - 71

 
Litostroj
4/B 
19:30 
Montan

97 - 96

Kapfenberg, AUT
Sporthalle Lindfeld
 
HKK Brotnjo
19/B 
20:00 
FC 01 Bamberg

84 - 70

Bamberg, GER
JAKO Arena
 
Nová Hut
33/B 
20:00 
 
Worthing Bears

100 - 85

 
UD Oliveirense
7/B 
20:00 
Dexia Hainaut

103 - 68

Mons, BEL
Mons Arena
 
Ozeta Trencín
27.09.1995
37/A 
 
BC Siauliai

82 - 68

 
KK BFC Beocin
38/A 
 
 
HKK Brotnjo

69 - 118

Zagreb, CRO
Region Wallonne
41/A 
 
BC Alita

65 - 90

Cholet Basket
45/A 
 
 
Slavia Vis-II

89 - 104

 
Car Alarm Ranger
48/A 
 
 
BC Slavonska Banka

78 - 89

Zagreb
FC 01 Bamberg
51/A 
 
ASVEL Lyon

93 - 68

Villeurbanne, FRA
Astroballe
Hapoel Philips
52/A 
 
 
BC Silute

100 - 76

Klaipeda, LTU
Arena of Zalgiris
SC "Nikolaev"
54/A 
 
 
Ericsson Bobry

79 - 69

Bytom, POL
Hala Szobierki
 
Shakhtyor
56/A 
 
 
MZT 2000

91 - 78

Arsenal
61/A 
 
Go Pass Pepinster

77 - 81

 
TDK Manresa
65/A 
 
 
Trodat Wels

75 - 81

Wels, AUT
Rotax Halle
 
BC Andorra
39/A 
18:00 
Atomerömü SE

68 - 87

Adecco Estudiantes
42/A 
18:00 
 
Ficosota

81 - 91

Shoumen, BUL
Arena of Ficosota
Türk Telekom SC
55/A 
18:00 
Mol-Szolnok

64 - 66

Aris BSA
58/A 
19:00 
 
Magic M7

78 - 117

Boras, SWE
Boräshallen
 
BC Borovica
62/A 
19:00 
 
UD Oliveirense

71 - 71

Oliveira de Azeméis, POR
Arena of Uniao Deportiva Oliveirense
SAOS JDA Dijon
64/A 
19:00 
 
Brandt Hagen

85 - 77

KK Vojvodina
46/A 
19:30 
 
BC Aarhus

65 - 70

Aarhus, DEN
NRGi Park
Maccabi
47/A 
19:30 
 
KK Savinjski Hopsi

66 - 76

Efes Pilsen
53/A 
19:30 
 
BSC Einkaufswelt

88 - 118

Fürstenfeld, AUT
Arena of BSC Einkaufswelt
AEK
59/A 
19:30 
 
Steiner Bayreuth

64 - 85

Panionios BC
36/A 
20:00 
Avtodor

94 - 76

 
Atletas
40/A 
20:00 
Dexia Hainaut

92 - 92

Mons, BEL
Mons Arena
 
AC Sporting
43/A 
20:00 
 
KK Kantrida

72 - 75

Scavolini Basket
50/A 
20:00 
 
Maribor Ovni

87 - 77

 
BC Aquarius
60/A 
20:00 
 
Haribo London Towers

83 - 74

Tofas SC
63/A 
20:00 
Fenerbahçe SK

92 - 61

 
WATCO
49/A 
20:30 
Hapoel Holon

75 - 89

Holon, ISR
Hapahim Hall
 
Teamsystem Bologna
57/A 
21:00 
 
SC Beira-Mar

92 - 116

 
Amway Zaragoza
28.09.1995
44/A 
 
 
KK Zito

57 - 67

Split Croatia Insurance
03.10.1995
40/B 
 
 
AC Sporting

107 - 92

Dexia Hainaut
44/B 
 
Split Croatia Insurance

82 - 66

 
KK Zito
61/B 
20:30 
 
TDK Manresa

84 - 64

Go Pass Pepinster
04.10.1995
36/B 
 
 
Atletas

71 - 70

Kaunas, LTU
Arena of Atletas
Avtodor
38/B 
 
Region Wallonne

141 - 68

 
HKK Brotnjo
41/B 
 
Cholet Basket

71 - 48

Cholet, FRA
La Meilleraie
BC Alita
42/B 
 
Türk Telekom SC

92 - 87

 
Ficosota
43/B 
 
Scavolini Basket

94 - 87

 
KK Kantrida
45/B 
 
 
Car Alarm Ranger

97 - 70

Varese, ITA
PalaIgnis
 
Slavia Vis-II
46/B 
 
Maccabi

98 - 73

Rishon Le Zion, ISR
Gan Nachum
 
BC Aarhus
47/B 
 
Efes Pilsen

68 - 52

 
KK Savinjski Hopsi
50/B 
 
 
BC Aquarius

83 - 82

 
Maribor Ovni
52/B 
 
SC "Nikolaev"

99 - 84

 
BC Silute
53/B 
 
AEK

100 - 63

 
BSC Einkaufswelt
56/B 
 
Arsenal

94 - 70

 
MZT 2000
58/B 
 
 
BC Borovica

83 - 76

 
Magic M7
59/B 
 
Panionios BC

78 - 67

 
Steiner Bayreuth
60/B 
 
Tofas SC

97 - 70

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
 
Haribo London Towers
64/B 
18:00 
KK Vojvodina

76 - 50

Novi Sad, YUG
Spens Arena
 
Brandt Hagen
54/B 
18:30 
 
Shakhtyor

80 - 78

Donetsk, UKR
Arena of Shakhtyor
 
Ericsson Bobry
39/B 
19:00 
Adecco Estudiantes

108 - 70

Madrid, ESP
Madrid Arena
Atomerömü SE
48/B 
20:00 
FC 01 Bamberg

86 - 79

Bamberg, GER
JAKO Arena
 
BC Slavonska Banka
51/B 
20:00 
Hapoel Philips

73 - 89

ASVEL Lyon
62/B 
20:00 
SAOS JDA Dijon

88 - 60

 
UD Oliveirense
63/B 
20:00 
 
WATCO

65 - 67

Deurne, BEL
Sporthal Arena
Fenerbahçe SK
37/B 
20:30 
 
KK BFC Beocin

84 - 87

BC Siauliai
57/B 
20:30 
 
Amway Zaragoza

84 - 86

Zaragoza, ESP
Pabellon Siglo XXI
 
SC Beira-Mar
65/B 
20:30 
 
BC Andorra

84 - 72

Andorra La Vella, ESP
Arena of BC Andorra
 
Trodat Wels
49/B 
21:00 
 
Teamsystem Bologna

88 - 60

Bologna, ITA
PalaDozza
Hapoel Holon
55/B 
22:00 
Aris BSA

106 - 72

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
Mol-Szolnok
24.10.1995
69/A 
 
 
AC Sporting

95 - 76

Cholet Basket
68/A 
20:00 
Region Wallonne

80 - 85

Adecco Estudiantes
25.10.1995
67/A 
 
BC Siauliai

74 - 81

Adecco
70/A 
 
Türk Telekom SC

61 - 73

Scavolini Basket
75/A 
 
 
BC Silute

79 - 93

Klaipeda, LTU
Arena of Zalgiris
AEK
76/A 
 
 
Ericsson Bobry

80 - 54

Bytom, POL
Hala Szobierki
Aris BSA
77/A 
 
Arsenal

102 - 100

 
Amway Zaragoza
80/A 
 
SAOS JDA Dijon

69 - 72

Fenerbahçe SK
81/A 
 
KK Vojvodina

81 - 69

Novi Sad, YUG
Spens Arena
 
BC Andorra
66/A 
17:00 
Avtodor

86 - 98

ALBA
71/A 
18:00 
Split Croatia Insurance

54 - 60

 
Car Alarm Ranger
79/A 
19:00 
Tofas SC

70 - 64

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
 
TDK Manresa
72/A 
20:00 
Maccabi

59 - 79

Rishon Le Zion, ISR
Gan Nachum
Efes Pilsen
73/A 
20:00 
FC 01 Bamberg

62 - 72

Bamberg, GER
JAKO Arena
 
Teamsystem Bologna
74/A 
20:00 
 
Maribor Ovni

98 - 103

ASVEL Lyon
78/A 
20:00 
 
BC Borovica

75 - 77

Panionios BC
31.10.1995
68/B 
 
Adecco Estudiantes

97 - 90

Madrid, ESP
Madrid Arena
Region Wallonne
78/B 
20:00 
Panionios BC

85 - 65

 
BC Borovica
01.11.1995
66/B 
 
ALBA

106 - 97

Avtodor
69/B 
 
Cholet Basket

80 - 71

Cholet, FRA
La Meilleraie
 
AC Sporting
71/B 
 
 
Car Alarm Ranger

72 - 61

Varese, ITA
PalaIgnis
Split Croatia Insurance
73/B 
 
 
Teamsystem Bologna

80 - 70

Bologna, ITA
PalaDozza
FC 01 Bamberg
76/B 
 
Aris BSA

94 - 51

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
 
Ericsson Bobry
75/B 
16:30 
AEK

121 - 100

 
BC Silute
67/B 
18:00 
Adecco

91 - 56

Milano, ITA
Arena of Adecco
BC Siauliai
72/B 
18:15 
Efes Pilsen

82 - 59

Maccabi
74/B 
20:00 
ASVEL Lyon

81 - 63

Villeurbanne, FRA
Astroballe
 
Maribor Ovni
79/B 
20:00 
 
TDK Manresa

73 - 64

Tofas SC
80/B 
20:00 
Fenerbahçe SK

91 - 68

SAOS JDA Dijon
70/B 
20:30 
Scavolini Basket

75 - 60

Türk Telekom SC
77/B 
20:30 
 
Amway Zaragoza

92 - 69

Zaragoza, ESP
Pabellon Siglo XXI
Arsenal
81/B 
20:30 
 
BC Andorra

79 - 64

Andorra La Vella, ESP
Arena of BC Andorra
KK Vojvodina
21.11.1995
D/1 
18:30 
AEK

73 - 79

ASVEL Lyon
22.11.1995
B/1 
18:30 
Efes Pilsen

80 - 60

 
Car Alarm Ranger
C/2 
19:30 
Aris BSA

81 - 79

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
ALBA
A/2 
20:00 
 
AC Sporting

106 - 90

Fenerbahçe SK
A/1 
20:30 
Adecco

87 - 68

Milano, ITA
Arena of Adecco
Adecco Estudiantes
B/2 
20:30 
 
BC Andorra

63 - 72

Andorra La Vella, ESP
Arena of BC Andorra
Panionios BC
C/1 
20:30 
 
Amway Zaragoza

76 - 77

Zaragoza, ESP
Pabellon Siglo XXI
 
Teamsystem Bologna
D/2 
20:30 
Scavolini Basket

94 - 69

 
TDK Manresa
29.11.1995
B/4 
18:30 
Efes Pilsen

68 - 66

Panionios BC
D/4 
18:30 
AEK

63 - 72

Scavolini Basket
A/3 
20:00 
Adecco Estudiantes

76 - 83

Madrid, ESP
Madrid Arena
Fenerbahçe SK
D/3 
20:00 
ASVEL Lyon

91 - 78

Villeurbanne, FRA
Astroballe
 
TDK Manresa
B/3 
20:30 
 
Car Alarm Ranger

78 - 61

Varese, ITA
PalaIgnis
 
BC Andorra
C/3 
20:30 
 
Teamsystem Bologna

101 - 79

Bologna, ITA
PalaDozza
ALBA
C/4 
20:30 
 
Amway Zaragoza

89 - 84

Zaragoza, ESP
Pabellon Siglo XXI
Aris BSA
A/4 
21:30 
 
AC Sporting

96 - 100

Adecco
05.12.1995
A/5 
20:00 
 
AC Sporting

84 - 88

Adecco Estudiantes
06.12.1995
C/5 
17:30 
Aris BSA

83 - 60

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
 
Teamsystem Bologna
D/6 
19:00 
 
TDK Manresa

88 - 84

AEK
B/5 
19:30 
Panionios BC

68 - 61

 
Car Alarm Ranger
A/6 
20:00 
Fenerbahçe SK

67 - 81

Adecco
C/6 
20:00 
ALBA

89 - 87

 
Amway Zaragoza
B/6 
20:30 
 
BC Andorra

63 - 72

Andorra La Vella, ESP
Arena of BC Andorra
Efes Pilsen
D/5 
20:30 
Scavolini Basket

83 - 86

ASVEL Lyon
13.12.1995
A/8 
17:30 
Fenerbahçe SK

98 - 78

 
AC Sporting
B/8 
18:15 
Panionios BC

80 - 68

 
BC Andorra
A/7 
20:00 
Adecco Estudiantes

86 - 76

Madrid, ESP
Madrid Arena
Adecco
C/8 
20:00 
ALBA

104 - 86

Aris BSA
D/7 
20:00 
ASVEL Lyon

69 - 91

Villeurbanne, FRA
Astroballe
AEK
B/7 
20:30 
 
Car Alarm Ranger

80 - 56

Varese, ITA
PalaIgnis
Efes Pilsen
C/7 
20:30 
 
Teamsystem Bologna

82 - 81

Bologna, ITA
PalaDozza
 
Amway Zaragoza
D/8 
20:30 
 
TDK Manresa

90 - 68

Scavolini Basket
19.12.1995
B/10 
19:45 
Panionios BC

68 - 75

Efes Pilsen
D/9 
20:30 
 
TDK Manresa

71 - 72

ASVEL Lyon
20.12.1995
C/10 
17:30 
Aris BSA

81 - 70

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
 
Amway Zaragoza
A/10 
18:45 
Adecco

110 - 83

Milano, ITA
Arena of Adecco
 
AC Sporting
A/9 
20:00 
Fenerbahçe SK

100 - 89

Adecco Estudiantes
C/9 
20:00 
ALBA

86 - 78

 
Teamsystem Bologna
B/9 
20:30 
 
BC Andorra

73 - 83

Andorra La Vella, ESP
Arena of BC Andorra
 
Car Alarm Ranger
D/10 
20:30 
Scavolini Basket

93 - 86

AEK
03.01.1996
B/12 
18:30 
Efes Pilsen

78 - 52

 
BC Andorra
D/12 
18:30 
AEK

83 - 80

 
TDK Manresa
A/11 
20:00 
Adecco Estudiantes

86 - 88

Madrid, ESP
Madrid Arena
 
AC Sporting
D/11 
20:00 
ASVEL Lyon

66 - 58

Villeurbanne, FRA
Astroballe
Scavolini Basket
A/12 
20:30 
Adecco

79 - 73

Milano, ITA
Arena of Adecco
Fenerbahçe SK
B/11 
20:30 
 
Car Alarm Ranger

96 - 91

Varese, ITA
PalaIgnis
Panionios BC
C/11 
20:30 
 
Teamsystem Bologna

88 - 84

Bologna, ITA
PalaDozza
Aris BSA
C/12 
20:30 
 
Amway Zaragoza

92 - 101

Zaragoza, ESP
Pabellon Siglo XXI
ALBA
17.01.1996
14/A 
18:30 
Fenerbahçe SK

68 - 95

Efes Pilsen
16/A 
20:00 
ALBA

79 - 75

ASVEL Lyon
13/A 
20:30 
 
Car Alarm Ranger

72 - 81

Varese, ITA
PalaIgnis
Adecco
15/A 
20:30 
Scavolini Basket

81 - 84

 
Teamsystem Bologna
24.01.1996
14/B 
18:30 
Efes Pilsen

56 - 74

Fenerbahçe SK
16/B 
20:00 
ASVEL Lyon

82 - 76

Villeurbanne, FRA
Astroballe
ALBA
13/B 
20:30 
Adecco

89 - 90

Milano, ITA
Arena of Adecco
 
Car Alarm Ranger
15/B 
20:30 
 
Teamsystem Bologna

100 - 89

Bologna, ITA
PalaDozza
Scavolini Basket
07.02.1996
18/A 
18:30 
Efes Pilsen

102 - 78

 
Teamsystem Bologna
17/A 
20:30 
Adecco

73 - 69

Milano, ITA
Arena of Adecco
ASVEL Lyon
14.02.1996
17/B 
20:00 
ASVEL Lyon

72 - 81

Villeurbanne, FRA
Astroballe
Adecco
18/B 
20:30 
 
Teamsystem Bologna

97 - 91

Bologna, ITA
PalaDozza
Efes Pilsen
06.03.1996
19/A 
18:30 
Efes Pilsen

76 - 68

Adecco
13.03.1996
19/B 
20:30 
Adecco

77 - 70

Milano, ITA
Arena of Adecco
Efes Pilsen