SCHEDULE

06.09.1994
20/A 
 
 
Maccabi Brinkford

85 - 110

BC Lietuvos Rytas
31/A 
 
 
UMF Grindavik

96 - 108

 
Magic M7
07.09.1994
1/A 
 
Helios

77 - 100

 
USK Erpet Praha
10/A 
 
 
Basket Sparta

58 - 102

Bertrange, LUX
Centre Sportif Atert
SAOS JDA Dijon
12/A 
 
Plannja Basket

71 - 87

Lulea, SWE
Coop Arena
 
Lavera
13/A 
 
 
Universitatea-Elba

87 - 103

Timisoara, ROU
Constantin Jude Arena
Albacomp-UPC
14/A 
 
 
KK "Franck"

73 - 70

Mlekarna Kunin
15/A 
 
KK Strumica Tabac

0 - 20

Strumica, MKD
Sports Hall Park
BC Kalev
16/A 
 
 
KS Dinamo

64 - 92

 
KK Koper
17/A 
 
 
Achilleas

76 - 89

Nicosia, CYP
Arena of Achilleas
Hapoel Galil Elyon
18/A 
 
 
Den Braven Goba

100 - 69

 
HERZOGtel
19/A 
 
 
Volksbank Gmunden

79 - 114

 
SC Beira-Mar
2/A 
 
 
KK Neca

72 - 57

Kaunas, LTU
Arena of KK Neca
 
Ozeta Trencín
21/A 
 
 
KK Cesko 93

81 - 101

Split, CRO
 
Mazowiecki KS
22/A 
 
 
BC Kaktus

81 - 62

Tbilisi, GEO
Arena of BC Kaktus
Arsenal
23/A 
 
Mol-Szolnok

78 - 75

 
BC Compakt
24/A 
 
 
KK Vardar

74 - 90

 
Soproni Aszok
26/A 
 
 
Union Neuchâtel

62 - 104

Neuchâtel, SUI
Salle Omnisport
Telindus
27/A 
 
BBC Okapi Maes

91 - 75

Aalst, BEL
Forum
 
CSA Sparta
28/A 
 
 
KK Tam Bus

85 - 83

 
BK VSDS Zilina
29/A 
 
 
Ericsson Bobry

81 - 82

Bytom, POL
Hala Szobierki
 
Police Academy
3/A 
 
 
Floare

94 - 97

Bender, MDA
Arena of Floare
CSU
30/A 
 
 
Metropole-Adazhi

87 - 85

 
CSCA Ukrtatnafta
32/A 
 
 
Nemetali-Ograzden

66 - 95

Tofas SC
33/A 
 
 
Sangalhos Desporto

81 - 77

 
Exide Manchester
5/A 
 
 
STG-Stroitel

112 - 101

 
Luhta
6/A 
 
Go Pass Pepinster

86 - 54

 
BC Aarhus
7/A 
 
 
Clube Atlético

88 - 91

 
BG Bramsche
8/A 
 
 
Shakhtyor

73 - 89

Donetsk, UKR
Arena of Shakhtyor
Türk Telekom SC
9/A 
 
Montan

88 - 79

Kapfenberg, AUT
Sporthalle Lindfeld
 
Geneve Basket
11/A 
18:00 
 
Nová Hut

61 - 55

Ostrava, CZE
Arena of Nová Hut
ZTE KK
4/A 
18:00 
 
MKS Polonia

82 - 69

 
Baník TMG Handlová
08.09.1994
25/A 
 
 
Merani

73 - 100

Tbilisi, GEO
Arena of Merani
 
Bipa Moda
10.09.1994
31/B 
 
 
Magic M7

97 - 105

Boras, SWE
Boräshallen
 
UMF Grindavik
13.09.1994
12/B 
 
 
Lavera

90 - 80

Kaunas, LTU
Arena of Lavera
Plannja Basket
17/B 
 
Hapoel Galil Elyon

88 - 70

Kfar Blum, ISR
Kfar Blum Hall
 
Achilleas
14.09.1994
1/B 
 
 
USK Erpet Praha

106 - 75

Helios
10/B 
 
SAOS JDA Dijon

102 - 67

 
Basket Sparta
11/B 
 
ZTE KK

69 - 62

 
Nová Hut
13/B 
 
Albacomp-UPC

104 - 84

Székesfehérvar, HUN
Alba Regia Sport Centrum
 
Universitatea-Elba
14/B 
 
Mlekarna Kunin

102 - 101

Novy Jicin, CZE
Hala Kryty Bazen
 
KK "Franck"
15/B 
 
BC Kalev

20 - 0

Tallinn, EST
Saku Suurhall
KK Strumica Tabac
16/B 
 
 
KK Koper

94 - 91

Skofije, SLO
Arena of KK Koper
 
KS Dinamo
18/B 
 
 
HERZOGtel

70 - 65

 
Den Braven Goba
19/B 
 
 
SC Beira-Mar

109 - 80

 
Volksbank Gmunden
2/B 
 
 
Ozeta Trencín

83 - 65

 
KK Neca
20/B 
 
BC Lietuvos Rytas

94 - 92

 
Maccabi Brinkford
21/B 
 
 
Mazowiecki KS

20 - 0

 
KK Cesko 93
22/B 
 
Arsenal

116 - 89

Moscow, RUS
 
BC Kaktus
23/B 
 
 
BC Compakt

94 - 94

Dimitrovgrad, BUL
Arena of BC Compakt
Mol-Szolnok
24/B 
 
 
Soproni Aszok

77 - 79

 
KK Vardar
25/B 
 
 
Bipa Moda

94 - 76

 
Merani
26/B 
 
Telindus

81 - 66

 
Union Neuchâtel
27/B 
 
 
CSA Sparta

68 - 60

BBC Okapi Maes
28/B 
 
 
BK VSDS Zilina

74 - 88

 
KK Tam Bus
29/B 
 
 
Police Academy

91 - 79

 
Ericsson Bobry
3/B 
 
CSU

70 - 64

 
Floare
30/B 
 
 
CSCA Ukrtatnafta

73 - 69

 
Metropole-Adazhi
32/B 
 
Tofas SC

93 - 54

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
 
Nemetali-Ograzden
33/B 
 
 
Exide Manchester

101 - 84

Manchester, ENG
Manchester Arena
 
Sangalhos Desporto
4/B 
 
 
Baník TMG Handlová

75 - 100

 
MKS Polonia
5/B 
 
 
Luhta

81 - 93

 
STG-Stroitel
6/B 
 
 
BC Aarhus

88 - 98

Aarhus, DEN
NRGi Park
Go Pass Pepinster
7/B 
 
 
BG Bramsche

97 - 89

Osnabrück, GER
Arena of BG Bramsche
 
Clube Atlético
8/B 
 
Türk Telekom SC

81 - 74

 
Shakhtyor
9/B 
 
 
Geneve Basket

85 - 78

Montan
27.09.1994
50/A 
 
Region Wallonne

71 - 54

 
Ülker SC
58/A 
 
BBC Okapi Maes

80 - 89

Aalst, BEL
Forum
 
Telit Pall.Trieste
28.09.1994
34/A 
 
 
USK Erpet Praha

95 - 82

 
Bnei Herzliya
35/A 
 
 
Ozeta Trencín

60 - 94

 
Winnington Group
36/A 
 
CSU

68 - 91

WBC Dynamo
37/A 
 
 
MKS Polonia

75 - 81

Aris BSA
38/A 
 
 
STG-Stroitel

92 - 88

Ratiopharm
39/A 
 
Go Pass Pepinster

71 - 78

Caja San Fernando
40/A 
 
 
BG Bramsche

0 - 20

Osnabrück, GER
Arena of BG Bramsche
Türk Telekom SC
41/A 
 
Montan

89 - 119

Kapfenberg, AUT
Sporthalle Lindfeld
Cholet Basket
42/A 
 
 
BC Zrinjevac

85 - 85

SAOS JDA Dijon
43/A 
 
ZTE KK

60 - 76

ALBA
44/A 
 
 
Lavera

42 - 49

Kaunas, LTU
Arena of Lavera
Galatasaray
45/A 
 
Albacomp-UPC

78 - 80

Székesfehérvar, HUN
Alba Regia Sport Centrum
 
TDK
46/A 
 
 
KK "Franck"

88 - 80

BC Kalev
47/A 
 
 
KK Koper

81 - 89

Skofije, SLO
Arena of KK Koper
Hapoel Galil Elyon
48/A 
 
 
Den Braven Goba

80 - 80

 
Caceres CB
49/A 
 
 
SC Beira-Mar

58 - 77

Paris Basket Racing
51/A 
 
 
Triglav Osiguranje

84 - 69

BC Lietuvos Rytas
52/A 
 
 
Mazowiecki KS

70 - 75

 
Scaligera Basket
53/A 
 
SC "Nikolaev"

78 - 80

Arsenal
54/A 
 
Mol-Szolnok

85 - 92

Radio Korasidi
55/A 
 
 
Soproni Aszok

100 - 101

 
Bipa Moda
56/A 
 
Telindus

66 - 69

 
Hapoel
57/A 
 
 
KK Delikates

74 - 71

 
Spartak
59/A 
 
 
KK Tam Bus

91 - 85

Maccabi
60/A 
 
 
Police Academy

69 - 72

Panionios BC
61/A 
 
 
CSCA Ukrtatnafta

70 - 77

 
KK Sibenik
62/A 
 
 
Magic M7

76 - 81

Boras, SWE
Boräshallen
Tofas SC
63/A 
 
 
Exide Manchester

75 - 80

Manchester, ENG
Manchester Arena
Adecco Estudiantes
04.10.1994
50/B 
 
 
Ülker SC

91 - 68

Region Wallonne
60/B 
 
Panionios BC

101 - 59

 
Police Academy
05.10.1994
34/B 
 
 
Bnei Herzliya

93 - 81

 
USK Erpet Praha
35/B 
 
 
Winnington Group

84 - 58

Bologna, ITA
PalaDozza
 
Ozeta Trencín
36/B 
 
WBC Dynamo

118 - 59

Moscow, RUS
DYNAMO (1)
CSU
37/B 
 
Aris BSA

88 - 90

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
 
MKS Polonia
38/B 
 
Ratiopharm

97 - 77

 
STG-Stroitel
40/B 
 
Türk Telekom SC

20 - 0

 
BG Bramsche
42/B 
 
SAOS JDA Dijon

91 - 76

 
BC Zrinjevac
43/B 
 
ALBA

79 - 59

ZTE KK
44/B 
 
Galatasaray

64 - 70

 
Lavera
46/B 
 
BC Kalev

114 - 81

Tallinn, EST
Saku Suurhall
 
KK "Franck"
48/B 
 
 
Caceres CB

100 - 85

 
Den Braven Goba
49/B 
 
Paris Basket Racing

102 - 65

 
SC Beira-Mar
51/B 
 
BC Lietuvos Rytas

80 - 73

 
Triglav Osiguranje
52/B 
 
 
Scaligera Basket

98 - 73

 
Mazowiecki KS
53/B 
 
Arsenal

86 - 79

SC "Nikolaev"
55/B 
 
 
Bipa Moda

97 - 72

 
Soproni Aszok
56/B 
 
 
Hapoel

73 - 65

Eilat, ISR
Arena of Hapoel
Telindus
57/B 
 
 
Spartak

89 - 71

 
KK Delikates
58/B 
 
 
Telit Pall.Trieste

90 - 87

BBC Okapi Maes
59/B 
 
Maccabi

95 - 73

Rishon Le Zion, ISR
Gan Nachum
 
KK Tam Bus
61/B 
 
 
KK Sibenik

99 - 88

 
CSCA Ukrtatnafta
62/B 
 
Tofas SC

74 - 68

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
 
Magic M7
54/B 
18:00 
Radio Korasidi

74 - 55

Mol-Szolnok
63/B 
20:00 
Adecco Estudiantes

63 - 53

Madrid, ESP
Madrid Arena
 
Exide Manchester
39/B 
20:30 
Caja San Fernando

86 - 74

Go Pass Pepinster
41/B 
20:30 
Cholet Basket

87 - 54

Cholet, FRA
La Meilleraie
Montan
45/B 
20:30 
 
TDK

104 - 73

Albacomp-UPC
06.10.1994
47/B 
 
Hapoel Galil Elyon

110 - 87

Kfar Blum, ISR
Kfar Blum Hall
 
KK Koper
26.10.1994
64/A 
 
 
USK Erpet Praha

69 - 69

 
Winnington Group
65/A 
 
WBC Dynamo

99 - 94

Moscow, RUS
DYNAMO (1)
Aris BSA
66/A 
 
Ratiopharm

70 - 84

Caja San Fernando
67/A 
 
Türk Telekom SC

89 - 96

Cholet Basket
68/A 
 
SAOS JDA Dijon

72 - 81

ALBA
69/A 
 
Galatasaray

80 - 84

 
TDK
70/A 
 
BC Kalev

68 - 89

Tallinn, EST
Saku Suurhall
Adecco
71/A 
 
Hapoel Galil Elyon

102 - 83

Kfar Blum, ISR
Kfar Blum Hall
 
Caceres CB
72/A 
 
Paris Basket Racing

84 - 96

 
Ülker SC
73/A 
 
 
Triglav Osiguranje

73 - 73

 
Scaligera Basket
74/A 
 
Arsenal

103 - 91

Radio Korasidi
75/A 
 
 
Bipa Moda

54 - 78

 
Hapoel
76/A 
 
 
Spartak

78 - 80

 
Telit Pall.Trieste
77/A 
 
Maccabi

72 - 84

Rishon Le Zion, ISR
Gan Nachum
Panionios BC
78/A 
 
 
KK Sibenik

62 - 90

PAU Orthez
79/A 
 
Tofas SC

101 - 91

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
Adecco Estudiantes
01.11.1994
77/B 
 
Panionios BC

104 - 65

Maccabi
02.11.1994
64/B 
 
 
Winnington Group

82 - 80

Bologna, ITA
PalaDozza
 
USK Erpet Praha
65/B 
 
Aris BSA

89 - 86

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
WBC Dynamo
66/B 
 
Caja San Fernando

91 - 83

Ratiopharm
67/B 
 
Cholet Basket

79 - 72

Cholet, FRA
La Meilleraie
Türk Telekom SC
68/B 
 
ALBA

106 - 88

SAOS JDA Dijon
71/B 
 
 
Caceres CB

89 - 47

Hapoel Galil Elyon
72/B 
 
 
Ülker SC

93 - 75

Paris Basket Racing
73/B 
 
 
Scaligera Basket

77 - 75

 
Triglav Osiguranje
74/B 
 
Radio Korasidi

94 - 72

Arsenal
75/B 
 
 
Hapoel

80 - 94

Eilat, ISR
Arena of Hapoel
 
Bipa Moda
76/B 
 
 
Telit Pall.Trieste

84 - 71

 
Spartak
78/B 
 
PAU Orthez

78 - 69

 
KK Sibenik
79/B 
 
Adecco Estudiantes

105 - 72

Madrid, ESP
Madrid Arena
Tofas SC
69/B 
20:30 
 
TDK

86 - 79

Galatasaray
70/B 
20:30 
Adecco

77 - 72

Milano, ITA
Arena of Adecco
BC Kalev
23.11.1994
C/1 
18:00 
WBC Dynamo

89 - 71

Moscow, RUS
DYNAMO (1)
 
Telit Pall.Trieste
A/2 
18:30 
 
TDK

72 - 76

 
Winnington Group
B/1 
20:00 
ALBA

82 - 101

PAU Orthez
A/1 
20:30 
 
Ülker SC

75 - 57

Ankara, TUR
Cholet Basket
B/2 
20:30 
 
Scaligera Basket

81 - 77

Adecco Estudiantes
C/2 
20:30 
Caja San Fernando

73 - 76

Panionios BC
D/1 
20:30 
 
Hapoel

82 - 87

Eilat, ISR
Arena of Hapoel
Radio Korasidi
D/2 
20:30 
 
Caceres CB

70 - 67

Adecco
29.11.1994
C/4 
 
WBC Dynamo

65 - 83

Moscow, RUS
DYNAMO (1)
Caja San Fernando
30.11.1994
A/4 
17:00 
 
Ülker SC

81 - 75

 
TDK
D/3 
18:00 
Radio Korasidi

91 - 90

Adecco
B/4 
20:00 
ALBA

76 - 66

 
Scaligera Basket
A/3 
20:30 
Cholet Basket

83 - 79

Cholet, FRA
La Meilleraie
 
Winnington Group
B/3 
20:30 
PAU Orthez

86 - 77

Adecco Estudiantes
C/3 
20:30 
 
Telit Pall.Trieste

72 - 71

Panionios BC
D/4 
20:30 
 
Hapoel

90 - 80

Eilat, ISR
Arena of Hapoel
 
Caceres CB
06.12.1994
C/6 
19:00 
Panionios BC

94 - 81

WBC Dynamo
07.12.1994
D/6 
17:30 
Adecco

80 - 71

Milano, ITA
Arena of Adecco
 
Hapoel
B/6 
18:00 
Adecco Estudiantes

65 - 63

Madrid, ESP
Madrid Arena
ALBA
A/5 
18:30 
 
TDK

83 - 75

Cholet Basket
A/6 
20:30 
 
Winnington Group

82 - 75

Bologna, ITA
PalaDozza
 
Ülker SC
B/5 
20:30 
 
Scaligera Basket

86 - 91

PAU Orthez
C/5 
20:30 
Caja San Fernando

83 - 85

 
Telit Pall.Trieste
D/5 
20:30 
 
Caceres CB

71 - 70

Radio Korasidi
13.12.1994
C/8 
19:00 
Panionios BC

85 - 59

Caja San Fernando
D/8 
20:30 
Adecco

86 - 93

Milano, ITA
Arena of Adecco
 
Caceres CB
14.12.1994
D/7 
18:00 
Radio Korasidi

76 - 88

 
Hapoel
B/8 
20:00 
Adecco Estudiantes

87 - 74

Madrid, ESP
Madrid Arena
 
Scaligera Basket
A/7 
20:30 
Cholet Basket

63 - 59

Cholet, FRA
La Meilleraie
 
Ülker SC
A/8 
20:30 
 
Winnington Group

89 - 81

Bologna, ITA
PalaDozza
 
TDK
B/7 
20:30 
PAU Orthez

78 - 80

ALBA
C/7 
20:30 
 
Telit Pall.Trieste

95 - 91

WBC Dynamo
03.01.1995
C/9 
19:00 
Panionios BC

90 - 73

 
Telit Pall.Trieste
04.01.1995
B/9 
20:00 
Adecco Estudiantes

79 - 80

Madrid, ESP
Madrid Arena
PAU Orthez
A/10 
20:30 
 
TDK

80 - 92

 
Ülker SC
A/9 
20:30 
 
Winnington Group

82 - 70

Bologna, ITA
PalaDozza
Cholet Basket
B/10 
20:30 
 
Scaligera Basket

87 - 74

ALBA
C/10 
20:30 
Caja San Fernando

108 - 78

WBC Dynamo
D/10 
20:30 
 
Caceres CB

91 - 75

 
Hapoel
D/9 
20:30 
Adecco

98 - 52

Milano, ITA
Arena of Adecco
Radio Korasidi
11.01.1995
C/12 
 
WBC Dynamo

87 - 96

Moscow, RUS
DYNAMO (1)
Panionios BC
D/11 
17:30 
Radio Korasidi

86 - 91

 
Caceres CB
B/12 
20:00 
ALBA

107 - 80

Adecco Estudiantes
A/11 
20:30 
Cholet Basket

84 - 93

Cholet, FRA
La Meilleraie
 
TDK
A/12 
20:30 
 
Ülker SC

72 - 68

 
Winnington Group
B/11 
20:30 
PAU Orthez

62 - 56

 
Scaligera Basket
C/11 
20:30 
 
Telit Pall.Trieste

100 - 91

Caja San Fernando
D/12 
20:30 
 
Hapoel

74 - 82

Eilat, ISR
Arena of Hapoel
Adecco
25.01.1995
13/A 
20:15 
ALBA

77 - 73

 
Winnington Group
14/A 
20:30 
 
Ülker SC

72 - 65

PAU Orthez
15/A 
20:30 
Adecco

73 - 59

Milano, ITA
Arena of Adecco
Panionios BC
16/A 
20:30 
 
Telit Pall.Trieste

93 - 82

 
Caceres CB
01.02.1995
15/B 
19:00 
Panionios BC

73 - 82

Adecco
13/B 
20:30 
 
Winnington Group

80 - 80

Bologna, ITA
PalaDozza
ALBA
14/B 
20:30 
PAU Orthez

88 - 73

 
Ülker SC
16/B 
20:30 
 
Caceres CB

118 - 96

 
Telit Pall.Trieste
15.02.1995
17/A 
20:00 
ALBA

93 - 70

 
Caceres CB
18/A 
20:30 
PAU Orthez

76 - 82

Adecco
21.02.1995
18/B 
20:30 
Adecco

90 - 85

Milano, ITA
Arena of Adecco
PAU Orthez
22.02.1995
17/B 
20:30 
 
Caceres CB

72 - 74

ALBA
08.03.1995
19/A 
 
Adecco

87 - 87

Milano, ITA
Arena of Adecco
ALBA
15.03.1995
19/B 
 
ALBA

85 - 79

Adecco