SCHEDULE

06.09.1993
14/A 
19:30 
KK Kaposvári

94 - 79

Kaposvár, HUN
Varosi Sportcsarnok
 
Nová Hut
07.09.1993
3/A 
 
 
New Wave

106 - 93

Göteborg, SWE
Arena of New Wave
ALBA
4/A 
20:00 
 
Nemetali-Ograzden

59 - 67

Tiffany & Tomato
08.09.1993
1/A 
 
FC 01 Bamberg

95 - 78

 
KK Tam Bus
10/A 
 
 
Inter Slovnaft ZTS

75 - 88

Bratislava, SVK
SH Pasienky
 
BC Zrinjevac
11/A 
 
 
Volksbank Gmunden

75 - 89

 
KBBK Ast
12/A 
 
 
Zorile

61 - 96

Kichinev, MDA
Arena of Zorile
 
Techniká Univerzita
13/A 
 
CSU

66 - 108

 
BC Slavonska Banka
15/A 
 
 
MZT 2000

111 - 81

BHC SKP Pardubice
16/A 
 
Ratiopharm

92 - 72

Plannja Basket
17/A 
 
 
Cardiff Bay Heat

79 - 89

 
Hiefenech Telekurs
18/A 
 
 
KK Sibenik

90 - 88

 
BG Ludwigsburg e.V.
5/A 
 
 
BK Baník Cígel

89 - 75

Galatasaray
7/A 
 
 
KK Alumina

61 - 80

Mlekarna Kunin
8/A 
 
 
KK Koper

79 - 63

Skofije, SLO
Arena of KK Koper
 
Baník TMG Handlová
9/A 
 
Keravnos Keo

73 - 106

Nicosia, CYP
Keravnos Strovolou
AEK
6/A 
18:00 
KK Strumica Tabac

97 - 75

Strumica, MKD
Sports Hall Park
 
TIIT
09.09.1993
2/A 
 
 
CSA Sparta

101 - 66

Lugano Snakes
15.09.1993
1/B 
 
 
KK Tam Bus

91 - 69

FC 01 Bamberg
11/B 
 
 
KBBK Ast

68 - 66

 
Volksbank Gmunden
12/B 
 
 
Techniká Univerzita

107 - 67

 
Zorile
13/B 
 
 
BC Slavonska Banka

84 - 88

CSU
15/B 
 
BHC SKP Pardubice

97 - 82

Pardubice, CZE
Hala Dukla
 
MZT 2000
16/B 
 
Plannja Basket

90 - 84

Lulea, SWE
Coop Arena
Ratiopharm
17/B 
 
 
Hiefenech Telekurs

78 - 72

Luxembourg, LUX
 
Cardiff Bay Heat
18/B 
 
 
BG Ludwigsburg e.V.

82 - 79

Ludwigsburg, GER
Rundsporthalle
 
KK Sibenik
2/B 
 
Lugano Snakes

71 - 98

 
CSA Sparta
3/B 
 
ALBA

100 - 78

 
New Wave
6/B 
 
 
TIIT

103 - 68

Kharkov, UKR
Arena of TIIT
KK Strumica Tabac
7/B 
 
Mlekarna Kunin

85 - 73

Novy Jicin, CZE
Hala Kryty Bazen
 
KK Alumina
8/B 
 
 
Baník TMG Handlová

76 - 80

 
KK Koper
9/B 
 
AEK

93 - 54

Keravnos Keo
5/B 
16:30 
Galatasaray

91 - 73

 
BK Baník Cígel
14/B 
18:00 
 
Nová Hut

107 - 74

Ostrava, CZE
Arena of Nová Hut
KK Kaposvári
4/B 
18:30 
Tiffany & Tomato

109 - 76

 
Nemetali-Ograzden
10/B 
20:30 
 
BC Zrinjevac

88 - 90

 
Inter Slovnaft ZTS
28.09.1993
19/A 
 
 
CSK Gazda

81 - 88

 
Hapoel Herzliya
24/A 
 
Region Wallonne

82 - 80

Radio Korasidi
37/A 
 
 
AEK

86 - 80

 
Hapoel
39/A 
 
Hapoel Migdal Jerusalem

88 - 60

Jerusalem, ISR
Goldberg Arena
AEK
29.09.1993
20/A 
 
 
Aveiro Esgueira

74 - 95

Caja San Fernando
23/A 
 
ZTE KK

78 - 96

Paris Basket Racing
25/A 
 
SC "Nikolaev"

83 - 81

WBC Dynamo
26/A 
 
 
Union Neuchâtel

57 - 97

Neuchâtel, SUI
Salle Omnisport
 
Bic Trieste
27/A 
 
Helios

84 - 84

 
ABB
28/A 
 
 
CSA Sparta

96 - 87

Fenerbahçe SK
29/A 
 
 
SC Spartak

0 - 20

ALBA
30/A 
 
Tiffany & Tomato

72 - 76

Telindus
31/A 
 
Galatasaray

75 - 69

 
Natwest Zaragoza
32/A 
 
 
TIIT

20 - 0

Kharkov, UKR
Arena of TIIT
BCM Gravelines
33/A 
 
Avtodor

68 - 72

Moscow, RUS
 
Ülker SC
35/A 
 
 
Metropole-Adazhi

91 - 85

 
KKS Lech
36/A 
 
Mlekarna Kunin

79 - 96

Novy Jicin, CZE
Hala Kryty Bazen
 
Olympique d'Antibes
38/A 
 
 
KK Koper

73 - 91

Skofije, SLO
Arena of KK Koper
Panionios BC
40/A 
 
 
Arkadia Lions

79 - 87

Traiskirchen, AUT
Lions Dome Traiskirchen
 
Leon Caja España
42/A 
 
 
Techniká Univerzita

91 - 66

 
BC Slavonska Banka
43/A 
 
 
Nová Hut

70 - 101

Ostrava, CZE
Arena of Nová Hut
 
STG-Stroitel
44/A 
 
 
MZT 2000

75 - 78

Ratiopharm
45/A 
 
 
Hiefenech Telekurs

80 - 86

 
BG Ludwigsburg e.V.
34/A 
18:00 
Mol-Szolnok

61 - 61

KK Zagreb
41/A 
18:00 
 
BC Zrinjevac

77 - 75

 
KBBK Ast
22/A 
19:30 
 
KK Tam Bus

84 - 96

 
Cestistica Pfizer
21/A 
20:00 
 
Club Haukar

83 - 90

Hafnarfjordur, ISL
Ithrottamidstod Asvellir
SAOS JDA Dijon
05.10.1993
19/B 
 
 
Hapoel Herzliya

101 - 79

Herzlia, ISR
Hayovel Hall
 
CSK Gazda
37/B 
 
 
Hapoel

65 - 65

Eilat, ISR
Arena of Hapoel
 
AEK
39/B 
 
AEK

73 - 52

Hapoel Migdal Jerusalem
06.10.1993
21/B 
 
SAOS JDA Dijon

118 - 65

 
Club Haukar
22/B 
 
 
Cestistica Pfizer

107 - 62

Reggio Calabria, ITA
Arena of Cestistica Pfizer
 
KK Tam Bus
23/B 
 
Paris Basket Racing

76 - 68

ZTE KK
24/B 
 
Radio Korasidi

88 - 77

Region Wallonne
25/B 
 
WBC Dynamo

103 - 87

Moscow, RUS
DYNAMO (1)
SC "Nikolaev"
26/B 
 
 
Bic Trieste

87 - 67

 
Union Neuchâtel
27/B 
 
 
ABB

89 - 78

Leuven, BEL
Arena of ABB
Helios
28/B 
 
Fenerbahçe SK

95 - 56

 
CSA Sparta
29/B 
 
ALBA

20 - 0

 
SC Spartak
30/B 
 
Telindus

71 - 91

Tiffany & Tomato
31/B 
 
 
Natwest Zaragoza

93 - 52

Zaragoza, ESP
Pabellon Siglo XXI
Galatasaray
32/B 
 
BCM Gravelines

0 - 20

Gravelines, FRA
Sportica
 
TIIT
33/B 
 
 
Ülker SC

90 - 63

Avtodor
34/B 
 
KK Zagreb

101 - 30

Zagreb, CRO
SD Trnsko
Mol-Szolnok
35/B 
 
 
KKS Lech

87 - 74

 
Metropole-Adazhi
36/B 
 
 
Olympique d'Antibes

97 - 75

Mlekarna Kunin
38/B 
 
Panionios BC

104 - 92

 
KK Koper
40/B 
 
 
Leon Caja España

99 - 44

 
Arkadia Lions
41/B 
 
 
KBBK Ast

93 - 88

 
BC Zrinjevac
42/B 
 
 
BC Slavonska Banka

80 - 83

 
Techniká Univerzita
43/B 
 
 
STG-Stroitel

20 - 0

 
Nová Hut
44/B 
 
Ratiopharm

85 - 70

 
MZT 2000
45/B 
 
 
BG Ludwigsburg e.V.

105 - 69

Ludwigsburg, GER
Rundsporthalle
 
Hiefenech Telekurs
20/B 
19:00 
Caja San Fernando

76 - 69

 
Aveiro Esgueira
27.10.1993
46/A 
 
 
Hapoel Herzliya

79 - 87

Herzlia, ISR
Hayovel Hall
Caja San Fernando
47/A 
 
SAOS JDA Dijon

87 - 86

 
Cestistica Pfizer
48/A 
 
Paris Basket Racing

85 - 95

Radio Korasidi
49/A 
 
WBC Dynamo

81 - 97

Moscow, RUS
DYNAMO (1)
 
Bic Trieste
50/A 
 
 
ABB

85 - 91

Leuven, BEL
Arena of ABB
Fenerbahçe SK
51/A 
 
ALBA

89 - 66

Tiffany & Tomato
52/A 
 
 
Natwest Zaragoza

106 - 77

Zaragoza, ESP
Pabellon Siglo XXI
 
TIIT
53/A 
 
 
Ülker SC

66 - 69

KK Zagreb
54/A 
 
 
KKS Lech

93 - 104

 
Olympique d'Antibes
55/A 
 
 
AEK

69 - 86

Panionios BC
56/A 
 
Hapoel Migdal Jerusalem

81 - 77

Jerusalem, ISR
Goldberg Arena
 
Leon Caja España
57/A 
 
 
KBBK Ast

65 - 86

Adecco
58/A 
 
 
Techniká Univerzita

59 - 82

Scavolini Basket
59/A 
 
 
STG-Stroitel

77 - 81

PAOK BC
60/A 
 
Ratiopharm

72 - 86

Maccabi
61/A 
 
 
BG Ludwigsburg e.V.

88 - 85

Ludwigsburg, GER
Rundsporthalle
Adecco Estudiantes
02.11.1993
55/B 
 
Panionios BC

99 - 79

 
AEK
57/B 
 
Adecco

99 - 64

Milano, ITA
Arena of Adecco
 
KBBK Ast
61/B 
 
Adecco Estudiantes

107 - 68

Madrid, ESP
Madrid Arena
 
BG Ludwigsburg e.V.
03.11.1993
46/B 
 
Caja San Fernando

99 - 67

 
Hapoel Herzliya
47/B 
 
 
Cestistica Pfizer

89 - 77

Reggio Calabria, ITA
Arena of Cestistica Pfizer
SAOS JDA Dijon
48/B 
 
Radio Korasidi

98 - 83

Paris Basket Racing
50/B 
 
Fenerbahçe SK

98 - 88

 
ABB
51/B 
 
Tiffany & Tomato

78 - 70

ALBA
52/B 
 
 
TIIT

112 - 110

Kharkov, UKR
Arena of TIIT
 
Natwest Zaragoza
53/B 
 
KK Zagreb

55 - 55

Zagreb, CRO
SD Trnsko
 
Ülker SC
54/B 
 
 
Olympique d'Antibes

118 - 61

 
KKS Lech
56/B 
 
 
Leon Caja España

98 - 79

Hapoel Migdal Jerusalem
58/B 
 
Scavolini Basket

86 - 55

 
Techniká Univerzita
59/B 
 
PAOK BC

101 - 56

Thessaloniki, GRE
PAOK Sports Arena
 
STG-Stroitel
60/B 
 
Maccabi

120 - 73

Ratiopharm
49/B 
17:30 
 
Bic Trieste

99 - 94

WBC Dynamo
23.11.1993
A/1 
20:30 
 
Natwest Zaragoza

68 - 76

Zaragoza, ESP
Pabellon Siglo XXI
 
Bic Trieste
B/2 
20:30 
 
Cestistica Pfizer

79 - 78

Reggio Calabria, ITA
Arena of Cestistica Pfizer
Radio Korasidi
D/2 
20:30 
 
Olympique d'Antibes

89 - 77

 
Leon Caja España
24.11.1993
C/1 
17:45 
KK Zagreb

63 - 93

Zagreb, CRO
SD Trnsko
Adecco
A/2 
20:00 
Panionios BC

86 - 71

Fenerbahçe SK
D/1 
20:00 
ALBA

74 - 91

Scavolini Basket
B/1 
20:30 
Maccabi

74 - 71

Adecco Estudiantes
C/2 
20:30 
Caja San Fernando

82 - 87

PAOK BC
30.11.1993
A/4 
20:30 
 
Natwest Zaragoza

74 - 78

Zaragoza, ESP
Pabellon Siglo XXI
Panionios BC
C/3 
20:30 
Adecco

76 - 74

Milano, ITA
Arena of Adecco
PAOK BC
01.12.1993
D/4 
02:00 
ALBA

74 - 83

 
Olympique d'Antibes
C/4 
17:45 
KK Zagreb

82 - 81

Zagreb, CRO
SD Trnsko
Caja San Fernando
B/3 
20:00 
Adecco Estudiantes

72 - 98

Madrid, ESP
Madrid Arena
Radio Korasidi
A/3 
20:30 
 
Bic Trieste

87 - 79

Fenerbahçe SK
B/4 
20:30 
Maccabi

81 - 55

 
Cestistica Pfizer
D/3 
20:30 
Scavolini Basket

93 - 84

 
Leon Caja España
07.12.1993
B/5 
20:30 
 
Cestistica Pfizer

81 - 97

Reggio Calabria, ITA
Arena of Cestistica Pfizer
Adecco Estudiantes
D/5 
20:30 
 
Olympique d'Antibes

80 - 82

Scavolini Basket
A/5 
22:00 
Panionios BC

74 - 58

 
Bic Trieste
08.12.1993
A/6 
18:00 
Fenerbahçe SK

65 - 62

 
Natwest Zaragoza
B/6 
19:15 
Radio Korasidi

60 - 70

Maccabi
D/6 
19:30 
 
Leon Caja España

87 - 82

ALBA
C/6 
20:00 
PAOK BC

84 - 70

Thessaloniki, GRE
PAOK Sports Arena
KK Zagreb
C/5 
20:30 
Caja San Fernando

85 - 97

Adecco
15.12.1993
B/8 
19:15 
Radio Korasidi

82 - 70

 
Cestistica Pfizer
B/7 
20:00 
Adecco Estudiantes

82 - 72

Madrid, ESP
Madrid Arena
Maccabi
A/7 
20:30 
 
Bic Trieste

89 - 83

 
Natwest Zaragoza
C/7 
20:30 
Adecco

78 - 84

Milano, ITA
Arena of Adecco
KK Zagreb
D/7 
20:30 
Scavolini Basket

78 - 66

ALBA
D/8 
20:45 
 
Leon Caja España

93 - 85

 
Olympique d'Antibes
A/8 
21:00 
Fenerbahçe SK

102 - 87

Panionios BC
C/8 
22:00 
PAOK BC

92 - 89

Thessaloniki, GRE
PAOK Sports Arena
Caja San Fernando
04.01.1994
D/9 
20:45 
 
Leon Caja España

82 - 80

Scavolini Basket
05.01.1994
A/9 
18:00 
Fenerbahçe SK

80 - 81

 
Bic Trieste
B/9 
19:15 
Radio Korasidi

86 - 75

Adecco Estudiantes
B/10 
20:30 
 
Cestistica Pfizer

71 - 75

Reggio Calabria, ITA
Arena of Cestistica Pfizer
Maccabi
C/10 
20:30 
Caja San Fernando

83 - 84

KK Zagreb
D/10 
20:30 
 
Olympique d'Antibes

94 - 84

ALBA
C/9 
22:00 
PAOK BC

71 - 67

Thessaloniki, GRE
PAOK Sports Arena
Adecco
06.01.1994
A/10 
22:00 
Panionios BC

95 - 81

 
Natwest Zaragoza
11.01.1994
B/11 
20:00 
Adecco Estudiantes

93 - 71

Madrid, ESP
Madrid Arena
 
Cestistica Pfizer
A/12 
20:30 
 
Natwest Zaragoza

81 - 82

Zaragoza, ESP
Pabellon Siglo XXI
Fenerbahçe SK
12.01.1994
C/12 
17:45 
KK Zagreb

77 - 91

Zagreb, CRO
SD Trnsko
PAOK BC
D/12 
20:00 
ALBA

97 - 89

 
Leon Caja España
A/11 
20:30 
 
Bic Trieste

94 - 79

Panionios BC
B/12 
20:30 
Maccabi

103 - 83

Radio Korasidi
C/11 
20:30 
Adecco

108 - 82

Milano, ITA
Arena of Adecco
Caja San Fernando
D/11 
20:30 
Scavolini Basket

94 - 99

 
Olympique d'Antibes
26.01.1994
13/A 
18:30 
Radio Korasidi

80 - 88

 
Bic Trieste
15/A 
20:30 
Scavolini Basket

82 - 66

PAOK BC
16/A 
20:30 
Adecco

98 - 85

Milano, ITA
Arena of Adecco
 
Olympique d'Antibes
14/A 
22:00 
Panionios BC

92 - 72

Maccabi
02.02.1994
13/B 
20:30 
 
Bic Trieste

109 - 85

Radio Korasidi
14/B 
20:30 
Maccabi

74 - 77

Panionios BC
16/B 
20:30 
 
Olympique d'Antibes

95 - 88

Adecco
15/B 
22:00 
PAOK BC

96 - 58

Thessaloniki, GRE
PAOK Sports Arena
Scavolini Basket
16.02.1994
17/A 
20:30 
 
Bic Trieste

96 - 79

Adecco
18/A 
22:00 
Panionios BC

83 - 85

PAOK BC
23.02.1994
17/B 
20:30 
Adecco

103 - 96

Milano, ITA
Arena of Adecco
 
Bic Trieste
18/B 
22:00 
PAOK BC

82 - 64

Thessaloniki, GRE
PAOK Sports Arena
Panionios BC
09.03.1994
19/A 
22:00 
PAOK BC

75 - 66

Thessaloniki, GRE
PAOK Sports Arena
 
Bic Trieste
16.03.1994
19/B 
20:30 
 
Bic Trieste

91 - 100

PAOK BC