SCHEDULE

30.10.2001
C/2 
18:15 
Anwil

72 - 89

Wloclawek, POL
Champion's Hall
BC Lietuvos Rytas
D/1 
18:30 
BC FMP Zeleznik

81 - 92

Belgrade, YUG
FMP Hall Zeleznik
 
BC Slovakofarma
C/1 
19:30 
Telekom Baskets

95 - 76

UNICS
C/3 
19:30 
 
Arkadia Lions

66 - 82

Traiskirchen, AUT
Lions Dome Traiskirchen
Ricoh Astronauts
D/3 
19:30 
Keravnos Keo

72 - 80

Nicosia, CYP
Keravnos Strovolou
 
Iraklis BC SA
A/1 
20:00 
Strasbourg IG

93 - 84

Strasbourg, FRA
Rhenus Sport
Türk Telekom SC
A/2 
20:30 
Pamesa BC SAD

80 - 62

 
Snaidero Basketball
B/2 
20:30 
 
Comerson Siena

106 - 93

Siena, ITA
Palaestra
Adecco Estudiantes
B/3 
20:30 
Panionios BC

83 - 79

 
Darüssafaka Dernegi
D/2 
20:30 
Split Croatia Insurance

82 - 84

KK Igokea
A/3 
21:00 
 
Portugal Telecom

115 - 78

Lugano Snakes
31.10.2001
B/1 
20:00 
SCM Le Mans

89 - 82

Le Mans, FRA
Antares
Hapoel Migdal Jerusalem
06.11.2001
B/6 
19:30 
 
Darüssafaka Dernegi

58 - 60

 
Comerson Siena
C/4 
19:30 
BC Lietuvos Rytas

95 - 82

Telekom Baskets
C/6 
19:30 
Ricoh Astronauts

59 - 61

Anwil
D/5 
19:30 
Keravnos Keo

54 - 87

Nicosia, CYP
Keravnos Strovolou
 
BC Slovakofarma
A/4 
20:30 
 
Snaidero Basketball

84 - 89

Udine, ITA
PalaIndoor
Türk Telekom SC
A/6 
20:30 
Pamesa BC SAD

83 - 64

Lugano Snakes
B/4 
20:30 
Adecco Estudiantes

108 - 81

Madrid, ESP
Madrid Arena
SCM Le Mans
D/4 
20:30 
KK Igokea

77 - 78

BC FMP Zeleznik
D/6 
20:30 
 
Iraklis BC SA

88 - 78

Thessaloniki, GRE
Ivanofio
Split Croatia Insurance
A/5 
21:00 
 
Portugal Telecom

91 - 98

Strasbourg IG
07.11.2001
C/5 
19:30 
 
Arkadia Lions

66 - 93

Traiskirchen, AUT
Lions Dome Traiskirchen
UNICS
B/5 
20:00 
Hapoel Migdal Jerusalem

85 - 80

Jerusalem, ISR
Goldberg Arena
Panionios BC
13.11.2001
A/7 
18:00 
Türk Telekom SC

87 - 75

 
Portugal Telecom
D/7 
19:00 
BC FMP Zeleznik

82 - 64

Belgrade, YUG
FMP Hall Zeleznik
Keravnos Keo
D/9 
19:00 
 
BC Slovakofarma

85 - 89

Split Croatia Insurance
C/7 
19:30 
Telekom Baskets

92 - 78

 
Arkadia Lions
C/8 
19:30 
BC Lietuvos Rytas

97 - 75

Ricoh Astronauts
A/9 
20:00 
Strasbourg IG

88 - 80

Strasbourg, FRA
Rhenus Sport
Pamesa BC SAD
A/8 
20:30 
 
Snaidero Basketball

84 - 68

Udine, ITA
PalaIndoor
Lugano Snakes
B/7 
20:30 
Panionios BC

108 - 83

SCM Le Mans
B/8 
20:30 
Adecco Estudiantes

91 - 85

Madrid, ESP
Madrid Arena
 
Darüssafaka Dernegi
D/8 
20:30 
KK Igokea

81 - 90

 
Iraklis BC SA
14.11.2001
C/9 
18:30 
UNICS

88 - 90

Kazan, RUS
Basket-Hall 1
Anwil
B/9 
20:10 
Hapoel Migdal Jerusalem

87 - 71

Jerusalem, ISR
Goldberg Arena
 
Comerson Siena
04.12.2001
C/11 
18:15 
Anwil

84 - 67

Wloclawek, POL
Champion's Hall
 
Arkadia Lions
A/10 
18:30 
Türk Telekom SC

101 - 71

Lugano Snakes
B/10 
19:00 
 
Darüssafaka Dernegi

72 - 93

SCM Le Mans
D/12 
19:00 
 
BC Slovakofarma

62 - 58

KK Igokea
C/10 
19:30 
Ricoh Astronauts

57 - 72

Telekom Baskets
A/12 
20:00 
Strasbourg IG

76 - 84

Strasbourg, FRA
Rhenus Sport
 
Snaidero Basketball
A/11 
20:30 
Pamesa BC SAD

86 - 68

 
Portugal Telecom
D/10 
20:30 
 
Iraklis BC SA

71 - 76

Thessaloniki, GRE
Ivanofio
BC FMP Zeleznik
D/11 
20:30 
Split Croatia Insurance

87 - 84

Keravnos Keo
05.12.2001
C/12 
18:30 
UNICS

84 - 64

Kazan, RUS
Basket-Hall 1
BC Lietuvos Rytas
B/11 
20:30 
 
Comerson Siena

74 - 71

Siena, ITA
Palaestra
Panionios BC
B/12 
20:30 
Adecco Estudiantes

83 - 82

Madrid, ESP
Madrid Arena
Hapoel Migdal Jerusalem
11.12.2001
A/13 
18:30 
Türk Telekom SC

75 - 79

Pamesa BC SAD
D/13 
19:00 
BC FMP Zeleznik

96 - 83

Belgrade, YUG
FMP Hall Zeleznik
Split Croatia Insurance
C/13 
19:30 
Telekom Baskets

89 - 73

Anwil
C/14 
19:30 
Ricoh Astronauts

70 - 78

UNICS
D/15 
19:30 
Keravnos Keo

83 - 86

Nicosia, CYP
Keravnos Strovolou
KK Igokea
B/13 
20:00 
SCM Le Mans

46 - 94

Le Mans, FRA
Antares
 
Comerson Siena
A/14 
20:30 
Lugano Snakes

79 - 78

Strasbourg IG
A/15 
20:30 
 
Snaidero Basketball

91 - 80

Udine, ITA
PalaIndoor
 
Portugal Telecom
B/15 
20:30 
Panionios BC

100 - 96

Adecco Estudiantes
D/14 
20:30 
 
Iraklis BC SA

62 - 66

Thessaloniki, GRE
Ivanofio
 
BC Slovakofarma
12.12.2001
C/15 
19:30 
 
Arkadia Lions

75 - 111

Traiskirchen, AUT
Lions Dome Traiskirchen
BC Lietuvos Rytas
B/14 
20:00 
Hapoel Migdal Jerusalem

94 - 77

Jerusalem, ISR
Goldberg Arena
 
Darüssafaka Dernegi
18.12.2001
C/16 
18:30 
UNICS

86 - 71

Kazan, RUS
Basket-Hall 1
Telekom Baskets
A/16 
18:30 
Türk Telekom SC

92 - 80

Strasbourg IG
B/18 
19:00 
 
Darüssafaka Dernegi

88 - 87

Panionios BC
D/16 
19:00 
 
BC Slovakofarma

95 - 92

BC FMP Zeleznik
C/17 
19:30 
BC Lietuvos Rytas

91 - 66

Anwil
C/18 
19:30 
Ricoh Astronauts

72 - 65

 
Arkadia Lions
A/17 
20:30 
 
Snaidero Basketball

74 - 69

Udine, ITA
PalaIndoor
Pamesa BC SAD
A/18 
20:30 
Lugano Snakes

103 - 88

 
Portugal Telecom
B/17 
20:30 
Adecco Estudiantes

68 - 64

Madrid, ESP
Madrid Arena
 
Comerson Siena
D/17 
20:30 
KK Igokea

99 - 110

Split Croatia Insurance
D/18 
20:30 
 
Iraklis BC SA

80 - 48

Thessaloniki, GRE
Ivanofio
Keravnos Keo
19.12.2001
B/16 
20:00 
Hapoel Migdal Jerusalem

20 - 0

Jerusalem, ISR
Goldberg Arena
SCM Le Mans
08.01.2002
A/19 
18:00 
Türk Telekom SC

73 - 79

 
Snaidero Basketball
C/21 
18:15 
Anwil

79 - 67

Wloclawek, POL
Champion's Hall
Ricoh Astronauts
D/21 
18:30 
Split Croatia Insurance

87 - 92

 
Iraklis BC SA
D/20 
19:00 
 
BC Slovakofarma

93 - 62

Keravnos Keo
D/19 
19:00 
BC FMP Zeleznik

72 - 64

Belgrade, YUG
FMP Hall Zeleznik
KK Igokea
C/19 
19:30 
Telekom Baskets

81 - 96

BC Lietuvos Rytas
A/20 
20:00 
Strasbourg IG

80 - 75

Strasbourg, FRA
Rhenus Sport
 
Portugal Telecom
B/19 
20:00 
SCM Le Mans

86 - 96

Le Mans, FRA
Antares
Adecco Estudiantes
A/21 
20:30 
Lugano Snakes

72 - 87

Pamesa BC SAD
B/21 
20:30 
 
Comerson Siena

106 - 83

Siena, ITA
Palaestra
 
Darüssafaka Dernegi
09.01.2002
C/20 
18:30 
UNICS

112 - 49

Kazan, RUS
Basket-Hall 1
 
Arkadia Lions
B/20 
19:30 
Panionios BC

97 - 86

Hapoel Migdal Jerusalem
15.01.2002
C/24 
18:15 
Anwil

79 - 85

Wloclawek, POL
Champion's Hall
UNICS
D/24 
18:30 
Split Croatia Insurance

86 - 80

 
BC Slovakofarma
B/23 
19:00 
 
Darüssafaka Dernegi

76 - 86

Adecco Estudiantes
C/23 
19:30 
Ricoh Astronauts

70 - 82

BC Lietuvos Rytas
D/22 
19:30 
Keravnos Keo

59 - 100

Nicosia, CYP
Keravnos Strovolou
BC FMP Zeleznik
B/22 
20:00 
SCM Le Mans

88 - 75

Le Mans, FRA
Antares
Panionios BC
A/23 
20:30 
Lugano Snakes

77 - 88

 
Snaidero Basketball
A/24 
20:30 
Pamesa BC SAD

78 - 73

Strasbourg IG
D/23 
20:30 
 
Iraklis BC SA

86 - 50

Thessaloniki, GRE
Ivanofio
KK Igokea
16.01.2002
C/22 
19:30 
 
Arkadia Lions

81 - 102

Traiskirchen, AUT
Lions Dome Traiskirchen
Telekom Baskets
B/24 
20:30 
 
Comerson Siena

99 - 77

Siena, ITA
Palaestra
Hapoel Migdal Jerusalem
A/22 
21:00 
 
Portugal Telecom

108 - 104

Türk Telekom SC
29.01.2002
B/26 
19:00 
Panionios BC

91 - 86

 
Comerson Siena
D/25 
19:00 
BC FMP Zeleznik

63 - 92

Belgrade, YUG
FMP Hall Zeleznik
 
Iraklis BC SA
C/25 
19:30 
Telekom Baskets

86 - 80

Ricoh Astronauts
C/27 
19:30 
BC Lietuvos Rytas

81 - 76

UNICS
D/26 
19:30 
Keravnos Keo

87 - 88

Nicosia, CYP
Keravnos Strovolou
Split Croatia Insurance
B/25 
20:00 
SCM Le Mans

91 - 61

Le Mans, FRA
Antares
 
Darüssafaka Dernegi
A/25 
20:00 
Lugano Snakes

105 - 110

Türk Telekom SC
A/27 
20:30 
 
Snaidero Basketball

70 - 74

Udine, ITA
PalaIndoor
Strasbourg IG
D/27 
20:30 
KK Igokea

78 - 81

 
BC Slovakofarma
A/26 
21:00 
 
Portugal Telecom

82 - 88

Pamesa BC SAD
30.01.2002
C/26 
19:30 
 
Arkadia Lions

74 - 105

Traiskirchen, AUT
Lions Dome Traiskirchen
Anwil
B/27 
20:00 
Hapoel Migdal Jerusalem

84 - 80

Jerusalem, ISR
Goldberg Arena
Adecco Estudiantes
05.02.2002
C/29 
18:30 
UNICS

98 - 78

Kazan, RUS
Basket-Hall 1
Ricoh Astronauts
D/28 
18:30 
Split Croatia Insurance

73 - 78

BC FMP Zeleznik
D/29 
19:00 
 
BC Slovakofarma

86 - 74

 
Iraklis BC SA
B/29 
19:00 
 
Darüssafaka Dernegi

79 - 88

Hapoel Migdal Jerusalem
C/30 
19:30 
BC Lietuvos Rytas

106 - 65

 
Arkadia Lions
C/28 
19:30 
Anwil

82 - 84

Wloclawek, POL
Champion's Hall
Telekom Baskets
A/29 
20:00 
Strasbourg IG

112 - 85

Strasbourg, FRA
Rhenus Sport
Lugano Snakes
A/28 
20:30 
Pamesa BC SAD

76 - 77

Türk Telekom SC
B/28 
20:30 
 
Comerson Siena

91 - 86

Siena, ITA
Palaestra
SCM Le Mans
B/30 
20:30 
Adecco Estudiantes

82 - 84

Madrid, ESP
Madrid Arena
Panionios BC
D/30 
20:30 
KK Igokea

91 - 83

Keravnos Keo
A/30 
21:00 
 
Portugal Telecom

70 - 74

 
Snaidero Basketball
26.02.2002
35/A 
18:30 
Split Croatia Insurance

67 - 100

BC Lietuvos Rytas
33/A 
19:00 
Türk Telekom SC

80 - 74

Panionios BC
36/A 
19:00 
BC FMP Zeleznik

88 - 91

Belgrade, YUG
FMP Hall Zeleznik
Telekom Baskets
32/A 
20:00 
Hapoel Migdal Jerusalem

71 - 74

Jerusalem, ISR
Goldberg Arena
 
Snaidero Basketball
34/A 
20:00 
Strasbourg IG

78 - 78

Strasbourg, FRA
Rhenus Sport
 
Comerson Siena
31/A 
20:30 
Adecco Estudiantes

77 - 80

Madrid, ESP
Madrid Arena
Pamesa BC SAD
37/A 
20:30 
UNICS

91 - 79

Kazan, RUS
Basket-Hall 1
 
Iraklis BC SA
27.02.2002
38/A 
20:30 
Anwil

95 - 78

Wloclawek, POL
Champion's Hall
 
BC Slovakofarma
05.03.2002
33/B 
19:30 
Panionios BC

71 - 63

Türk Telekom SC
35/B 
19:30 
BC Lietuvos Rytas

84 - 70

Split Croatia Insurance
36/B 
19:30 
Telekom Baskets

83 - 84

BC FMP Zeleznik
31/B 
20:15 
Pamesa BC SAD

89 - 68

Adecco Estudiantes
34/B 
20:30 
 
Comerson Siena

74 - 66

Siena, ITA
Palaestra
Strasbourg IG
37/B 
20:30 
 
Iraklis BC SA

84 - 76

Thessaloniki, GRE
Ivanofio
UNICS
38/B 
20:30 
 
BC Slovakofarma

74 - 68

Anwil
06.03.2002
32/B 
20:30 
 
Snaidero Basketball

78 - 87

Udine, ITA
PalaIndoor
Hapoel Migdal Jerusalem
19.03.2002
40/A 
20:30 
UNICS

73 - 70

Kazan, RUS
Basket-Hall 1
 
Comerson Siena
41/A 
20:30 
Hapoel Migdal Jerusalem

88 - 90

Jerusalem, ISR
Goldberg Arena
BC Lietuvos Rytas
20.03.2002
42/A 
19:00 
Panionios BC

83 - 74

Anwil
39/A 
19:30 
Telekom Baskets

88 - 92

Pamesa BC SAD
26.03.2002
41/B 
19:30 
BC Lietuvos Rytas

65 - 75

Hapoel Migdal Jerusalem
39/B 
20:30 
Pamesa BC SAD

84 - 68

Telekom Baskets
40/B 
20:30 
 
Comerson Siena

68 - 58

Siena, ITA
Palaestra
UNICS
27.03.2002
42/B 
20:30 
Anwil

75 - 59

Wloclawek, POL
Champion's Hall
Panionios BC
09.04.2002
43/A 
20:30 
Pamesa BC SAD

77 - 65

Anwil
44/A 
20:30 
 
Comerson Siena

98 - 69

Siena, ITA
Palaestra
Hapoel Migdal Jerusalem
16.04.2002
44/B 
20:30 
Hapoel Migdal Jerusalem

71 - 94

Tel Aviv, ISR
 
Comerson Siena
17.04.2002
43/B 
18:30 
Anwil

53 - 58

Wloclawek, POL
Champion's Hall
Pamesa BC SAD
30.04.2002
45/A 
20:30 
Pamesa BC SAD

71 - 81

Lyon, FRA
 
Comerson Siena