SCHEDULE

17.10.2000
B/3 
17:30 
Besiktas JK

87 - 101

Aris BSA
D/1 
18:15 
Anwil

87 - 83

Wloclawek, POL
Champion's Hall
KK Borac Nektar
A/1 
18:30 
Pivovarna

76 - 80

Lasko, SLO
Tri lilije
Pinar Karsiyaka Spor Kulubu
B/2 
19:00 
KK Zagreb

0 - 20

Zagreb, CRO
SD Trnsko
UNICS
D/2 
19:00 
 
Luhta

76 - 102

 
BC Slovakofarma
A/3 
19:30 
Maroussi Athens

82 - 75

Pamesa BC SAD
C/2 
19:30 
Telekom Baskets

97 - 82

Caja San Fernando
C/3 
19:30 
Keravnos Keo

93 - 79

Nicosia, CYP
Keravnos Strovolou
KK Crvena Zvezda
D/3 
20:00 
 
WATCO

79 - 71

Deurne, BEL
Sporthal Arena
 
LinelTEX Basket
A/2 
20:30 
Elan Chalon

72 - 67

Chalon sur Saone, FRA
Le Colisée
Hapoel Galil Elyon
C/1 
20:30 
Paris Basket Racing

79 - 67

 
BC Sakalai
B/1 
21:30 
 
FC Porto

88 - 81

Matosinhos, POR
Arena of FC Porto
 
Arkadia Lions
24.10.2000
B/5 
18:00 
Besiktas JK

85 - 84

 
Arkadia Lions
B/4 
19:00 
KK Zagreb

0 - 20

Zagreb, CRO
SD Trnsko
 
FC Porto
A/5 
19:30 
Pinar Karsiyaka Spor Kulubu

95 - 99

Maroussi Athens
C/5 
19:30 
Keravnos Keo

78 - 92

Nicosia, CYP
Keravnos Strovolou
 
BC Sakalai
D/4 
20:00 
 
BC Slovakofarma

73 - 76

Anwil
D/5 
20:00 
 
WATCO

102 - 84

Deurne, BEL
Sporthal Arena
KK Borac Nektar
A/4 
20:30 
Hapoel Galil Elyon

83 - 85

Kfar Blum, ISR
Kfar Blum Hall
Pivovarna
A/6 
20:30 
Pamesa BC SAD

77 - 79

Elan Chalon
B/6 
20:30 
Aris BSA

75 - 73

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
UNICS
C/4 
20:30 
Caja San Fernando

96 - 84

Paris Basket Racing
C/6 
20:30 
KK Crvena Zvezda

94 - 89

Telekom Baskets
D/6 
20:30 
 
LinelTEX Basket

105 - 79

 
Luhta
31.10.2000
D/7 
18:15 
Anwil

90 - 84

Wloclawek, POL
Champion's Hall
 
WATCO
A/7 
18:30 
Pivovarna

77 - 93

Lasko, SLO
Tri lilije
Maroussi Athens
C/9 
18:30 
 
BC Sakalai

89 - 102

Telekom Baskets
A/9 
19:00 
Pinar Karsiyaka Spor Kulubu

66 - 78

Elan Chalon
B/7 
19:00 
Besiktas JK

57 - 74

 
FC Porto
B/8 
19:00 
KK Zagreb

0 - 20

Zagreb, CRO
SD Trnsko
Aris BSA
D/8 
20:00 
 
BC Slovakofarma

86 - 80

 
LinelTEX Basket
A/8 
20:30 
Hapoel Galil Elyon

94 - 97

Kfar Blum, ISR
Kfar Blum Hall
Pamesa BC SAD
C/7 
20:30 
Paris Basket Racing

69 - 82

Keravnos Keo
D/9 
20:30 
KK Borac Nektar

111 - 69

Banja Luka, BIH
SD Borik
 
Luhta
01.11.2000
C/8 
20:30 
Caja San Fernando

79 - 81

KK Crvena Zvezda
02.11.2000
B/9 
19:00 
UNICS

93 - 50

Kazan, RUS
Basket-Hall 1
 
Arkadia Lions
07.11.2000
D/12 
17:30 
KK Borac Nektar

94 - 76

Banja Luka, BIH
SD Borik
 
BC Slovakofarma
C/12 
18:30 
 
BC Sakalai

79 - 80

Caja San Fernando
A/12 
19:00 
Pinar Karsiyaka Spor Kulubu

87 - 90

Hapoel Galil Elyon
B/11 
19:00 
UNICS

60 - 65

Kazan, RUS
Basket-Hall 1
Besiktas JK
D/11 
19:00 
 
Luhta

89 - 66

 
WATCO
B/12 
19:30 
 
Arkadia Lions

20 - 0

Traiskirchen, AUT
Lions Dome Traiskirchen
KK Zagreb
C/11 
19:30 
Telekom Baskets

84 - 52

Keravnos Keo
A/11 
20:30 
Elan Chalon

75 - 56

Chalon sur Saone, FRA
Le Colisée
Maroussi Athens
B/10 
20:30 
Aris BSA

66 - 81

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
 
FC Porto
C/10 
20:30 
KK Crvena Zvezda

66 - 68

Paris Basket Racing
D/10 
20:30 
 
LinelTEX Basket

92 - 98

Anwil
08.11.2000
A/10 
20:30 
Pamesa BC SAD

89 - 87

Pivovarna
14.11.2000
D/13 
18:15 
Anwil

91 - 76

Wloclawek, POL
Champion's Hall
 
Luhta
A/13 
18:30 
Pivovarna

75 - 58

Lasko, SLO
Tri lilije
Elan Chalon
A/15 
19:30 
Maroussi Athens

98 - 82

Hapoel Galil Elyon
C/15 
19:30 
Keravnos Keo

92 - 90

Nicosia, CYP
Keravnos Strovolou
Caja San Fernando
D/15 
20:00 
 
WATCO

90 - 73

Deurne, BEL
Sporthal Arena
 
BC Slovakofarma
A/14 
20:30 
Pamesa BC SAD

95 - 93

Pinar Karsiyaka Spor Kulubu
B/14 
20:30 
Aris BSA

112 - 96

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
 
Arkadia Lions
C/13 
20:30 
Paris Basket Racing

87 - 72

Telekom Baskets
C/14 
20:30 
KK Crvena Zvezda

69 - 68

 
BC Sakalai
D/14 
20:30 
 
LinelTEX Basket

80 - 83

KK Borac Nektar
15.11.2000
B/13 
19:00 
UNICS

97 - 70

Kazan, RUS
Basket-Hall 1
 
FC Porto
B/15 
19:00 
Besiktas JK

20 - 0

KK Zagreb
05.12.2000
D/16 
17:30 
KK Borac Nektar

90 - 74

Banja Luka, BIH
SD Borik
Anwil
C/16 
18:30 
 
BC Sakalai

102 - 93

Paris Basket Racing
A/16 
19:00 
Pinar Karsiyaka Spor Kulubu

89 - 88

Pivovarna
B/16 
19:30 
 
Arkadia Lions

75 - 93

Traiskirchen, AUT
Lions Dome Traiskirchen
 
FC Porto
D/17 
20:00 
 
BC Slovakofarma

99 - 86

 
Luhta
A/17 
20:30 
Hapoel Galil Elyon

60 - 68

Kfar Blum, ISR
Kfar Blum Hall
Elan Chalon
A/18 
20:30 
Pamesa BC SAD

95 - 81

Maroussi Athens
B/18 
20:30 
Aris BSA

101 - 98

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
Besiktas JK
C/18 
20:30 
KK Crvena Zvezda

95 - 84

Keravnos Keo
06.12.2000
C/17 
19:00 
Caja San Fernando

76 - 83

Telekom Baskets
B/17 
19:30 
UNICS

20 - 0

Kazan, RUS
Basket-Hall 1
KK Zagreb
D/18 
20:30 
 
LinelTEX Basket

86 - 79

 
WATCO
12.12.2000
D/19 
18:15 
Anwil

81 - 79

Wloclawek, POL
Champion's Hall
 
BC Slovakofarma
C/20 
18:30 
 
BC Sakalai

81 - 76

Keravnos Keo
D/21 
19:00 
 
Luhta

93 - 69

 
LinelTEX Basket
A/20 
19:30 
Maroussi Athens

101 - 92

Pinar Karsiyaka Spor Kulubu
C/21 
19:30 
Telekom Baskets

83 - 75

KK Crvena Zvezda
A/21 
20:30 
Elan Chalon

67 - 77

Chalon sur Saone, FRA
Le Colisée
Pamesa BC SAD
B/20 
20:30 
 
Arkadia Lions

114 - 109

Traiskirchen, AUT
Lions Dome Traiskirchen
Besiktas JK
C/19 
20:30 
Paris Basket Racing

78 - 85

Caja San Fernando
D/20 
20:30 
KK Borac Nektar

72 - 78

Banja Luka, BIH
SD Borik
 
WATCO
B/19 
21:30 
 
FC Porto

20 - 0

Matosinhos, POR
Arena of FC Porto
KK Zagreb
B/21 
23:25 
UNICS

93 - 61

Kazan, RUS
Basket-Hall 1
Aris BSA
13.12.2000
A/19 
20:00 
Pivovarna

67 - 88

Lasko, SLO
Tri lilije
Hapoel Galil Elyon
19.12.2000
D/24 
19:00 
 
Luhta

85 - 83

KK Borac Nektar
B/24 
19:30 
 
Arkadia Lions

61 - 93

Traiskirchen, AUT
Lions Dome Traiskirchen
UNICS
C/22 
19:30 
Keravnos Keo

92 - 83

Nicosia, CYP
Keravnos Strovolou
Paris Basket Racing
C/24 
19:30 
Telekom Baskets

88 - 76

 
BC Sakalai
D/22 
20:00 
 
WATCO

67 - 75

Deurne, BEL
Sporthal Arena
Anwil
A/22 
20:30 
Maroussi Athens

112 - 71

Pivovarna
A/23 
20:30 
Pamesa BC SAD

90 - 86

Hapoel Galil Elyon
A/24 
20:30 
Elan Chalon

73 - 57

Chalon sur Saone, FRA
Le Colisée
Pinar Karsiyaka Spor Kulubu
C/23 
20:30 
KK Crvena Zvezda

80 - 76

Caja San Fernando
D/23 
20:30 
 
LinelTEX Basket

99 - 103

 
BC Slovakofarma
B/22 
21:30 
 
FC Porto

72 - 82

Matosinhos, POR
Arena of FC Porto
Besiktas JK
20.12.2000
B/23 
20:30 
Aris BSA

20 - 0

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
KK Zagreb
09.01.2001
D/25 
18:15 
Anwil

82 - 51

Wloclawek, POL
Champion's Hall
 
LinelTEX Basket
A/25 
18:30 
Pivovarna

83 - 91

Lasko, SLO
Tri lilije
Pamesa BC SAD
B/26 
19:00 
Besiktas JK

65 - 85

UNICS
B/27 
19:00 
KK Zagreb

0 - 20

Zagreb, CRO
SD Trnsko
 
Arkadia Lions
C/26 
19:30 
Keravnos Keo

87 - 95

Nicosia, CYP
Keravnos Strovolou
Telekom Baskets
D/26 
20:00 
 
WATCO

77 - 58

Deurne, BEL
Sporthal Arena
 
Luhta
D/27 
20:00 
 
BC Slovakofarma

81 - 68

KK Borac Nektar
A/26 
20:30 
Maroussi Athens

70 - 62

Elan Chalon
A/27 
20:30 
Hapoel Galil Elyon

121 - 90

Kfar Blum, ISR
Kfar Blum Hall
Pinar Karsiyaka Spor Kulubu
C/25 
20:30 
Paris Basket Racing

65 - 61

KK Crvena Zvezda
C/27 
20:30 
Caja San Fernando

102 - 63

 
BC Sakalai
B/25 
21:30 
 
FC Porto

74 - 73

Matosinhos, POR
Arena of FC Porto
Aris BSA
16.01.2001
C/29 
18:30 
 
BC Sakalai

85 - 84

KK Crvena Zvezda
A/29 
19:00 
Pinar Karsiyaka Spor Kulubu

105 - 91

Pamesa BC SAD
D/28 
19:00 
 
Luhta

59 - 60

Anwil
B/29 
19:30 
 
Arkadia Lions

57 - 90

Traiskirchen, AUT
Lions Dome Traiskirchen
Aris BSA
C/28 
19:30 
Telekom Baskets

87 - 83

Paris Basket Racing
C/30 
20:00 
Caja San Fernando

70 - 78

Keravnos Keo
D/30 
20:00 
 
BC Slovakofarma

79 - 82

 
WATCO
A/28 
20:30 
Elan Chalon

82 - 88

Chalon sur Saone, FRA
Le Colisée
Pivovarna
A/30 
20:30 
Hapoel Galil Elyon

89 - 83

Kfar Blum, ISR
Kfar Blum Hall
Maroussi Athens
D/29 
20:30 
KK Borac Nektar

87 - 70

Banja Luka, BIH
SD Borik
 
LinelTEX Basket
B/28 
21:30 
 
FC Porto

62 - 75

Matosinhos, POR
Arena of FC Porto
UNICS
17.01.2001
B/30 
19:00 
KK Zagreb

0 - 20

Zagreb, CRO
SD Trnsko
Besiktas JK
30.01.2001
31/A 
20:00 
Besiktas JK

66 - 81

Pamesa BC SAD
38/A 
20:00 
Caja San Fernando

69 - 67

Anwil
33/A 
20:30 
Elan Chalon

80 - 64

Chalon sur Saone, FRA
Le Colisée
 
FC Porto
35/A 
20:30 
 
BC Slovakofarma

93 - 110

Telekom Baskets
36/A 
20:30 
KK Borac Nektar

89 - 74

Banja Luka, BIH
SD Borik
Keravnos Keo
37/A 
20:30 
KK Crvena Zvezda

89 - 93

 
WATCO
32/A 
21:00 
Aris BSA

76 - 88

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
Maroussi Athens
31.01.2001
34/A 
20:30 
Hapoel Galil Elyon

83 - 88

Kfar Blum, ISR
Kfar Blum Hall
UNICS
06.02.2001
38/B 
18:00 
Anwil

70 - 65

Wloclawek, POL
Champion's Hall
Caja San Fernando
36/B 
19:30 
Keravnos Keo

91 - 73

Nicosia, CYP
Keravnos Strovolou
KK Borac Nektar
31/B 
20:30 
Pamesa BC SAD

107 - 90

Besiktas JK
35/B 
20:30 
Telekom Baskets

97 - 86

 
BC Slovakofarma
32/B 
21:00 
Maroussi Athens

20 - 0

Aris BSA
33/B 
21:00 
 
FC Porto

56 - 61

Matosinhos, POR
Arena of FC Porto
Elan Chalon
07.02.2001
34/B 
19:00 
UNICS

78 - 70

Kazan, RUS
Basket-Hall 1
Hapoel Galil Elyon
13.02.2001
37/B 
20:00 
 
WATCO

20 - 0

Deurne, BEL
Sporthal Arena
KK Crvena Zvezda
27.02.2001
41/A 
19:15 
Maroussi Athens

102 - 82

Telekom Baskets
39/A 
19:30 
Keravnos Keo

69 - 74

Nicosia, CYP
Keravnos Strovolou
Pamesa BC SAD
40/A 
20:00 
 
WATCO

62 - 61

Deurne, BEL
Sporthal Arena
UNICS
42/A 
20:30 
Elan Chalon

65 - 54

Chalon sur Saone, FRA
Le Colisée
Anwil
06.03.2001
42/B 
18:00 
Anwil

72 - 63

Wloclawek, POL
Champion's Hall
Elan Chalon
40/B 
19:00 
UNICS

87 - 63

Kazan, RUS
Basket-Hall 1
 
WATCO
39/B 
20:30 
Pamesa BC SAD

101 - 53

Keravnos Keo
41/B 
20:30 
Telekom Baskets

91 - 101

Maroussi Athens
19.03.2001
44/A 
20:30 
UNICS

95 - 87

Kazan, RUS
Basket-Hall 1
Maroussi Athens
21.03.2001
43/A 
20:30 
Pamesa BC SAD

69 - 72

Elan Chalon
27.03.2001
43/B 
20:30 
Elan Chalon

66 - 63

Chalon sur Saone, FRA
Le Colisée
Pamesa BC SAD
28.03.2001
44/B 
19:10 
Maroussi Athens

93 - 81

UNICS
17.04.2001
45/A 
19:00 
Elan Chalon

72 - 74

Warsaw, POL
Maroussi Athens