SCHEDULE

21.09.1999
D/1 
17:00 
Bosna Asa

60 - 100

 
TAU CERAMICA
A/3 
17:30 
 
Tcherno More

77 - 76

 
Avtodor
F/1 
18:00 
 
Mátav

61 - 93

Pécs, HUN
Arena of Mátav
Kinder Pall. Bologna
G/2 
18:00 
 
Darüssafaka Dernegi

85 - 74

BBC Okapi Maes
F/3 
18:30 
BK Ventspils

66 - 58

Fenerbahçe SK
B/3 
19:00 
DELTA

63 - 72

Arsenal
C/1 
19:00 
Elma Apoel

51 - 65

Elan Chalon
E/1 
19:00 
 
UKJ Süba

67 - 70

 
Partizan
F/2 
19:00 
Norrköping Dolphins

79 - 96

Norrköping, SWE
Mässhallen Norrköping
ZEPTER IDEA
H/2 
19:00 
BC KRKA Telekom

63 - 78

Novo Mesto, SLO
SD Leona Štuklja
Skyliners
B/1 
19:30 
 
Achilleas

54 - 73

Nicosia, CYP
Arena of Achilleas
Pamesa BC SAD
C/3 
19:30 
Ricoh Astronauts

54 - 80

BC Lietuvos Rytas
E/2 
19:30 
Telekom Baskets

67 - 69

 
FC Porto
A/1 
20:00 
AEK

88 - 51

Honka Playboys
B/2 
20:00 
KK Zadar

73 - 68

Zadar, CRO
"JAZINE"
 
KK Savinjski Hopsi
D/3 
20:00 
Rabotnicki

64 - 65

 
Mazowiecki KS
E/3 
20:00 
 
BC Slovakofarma

52 - 64

 
Iraklis BC SA
G/3 
20:00 
 
Haribo London Towers

84 - 88

 
BC Split
G/1 
20:30 
Adecco

86 - 67

Milano, ITA
Arena of Adecco
Plannja Basket
22.09.1999
C/2 
17:45 
 
Maccabi Ness

57 - 74

Ra'anana, ISR
Raanana sport Hall
Albacomp-UPC
H/3 
18:00 
Mlekarna Kunin

72 - 69

Novy Jicin, CZE
Hala Kryty Bazen
 
Radnicki Jugopetrol
A/2 
19:00 
Hapoel Migdal Jerusalem

76 - 81

Jerusalem, ISR
Goldberg Arena
Region Wallonne
H/1 
19:00 
 
Teamware

63 - 70

 
BC Sakalai
D/2 
20:30 
Paris Basket Racing

89 - 59

 
Illiabum Teka
27.09.1999
E/4 
21:30 
 
FC Porto

78 - 58

Matosinhos, POR
Arena of FC Porto
 
UKJ Süba
28.09.1999
A/5 
17:30 
 
Tcherno More

81 - 103

AEK
C/4 
18:00 
Albacomp-UPC

100 - 79

Székesfehérvar, HUN
Alba Regia Sport Centrum
Elma Apoel
E/6 
18:30 
 
Iraklis BC SA

70 - 63

Thessaloniki, GRE
Ivanofio
Telekom Baskets
F/5 
18:30 
BK Ventspils

54 - 84

Kinder Pall. Bologna
F/6 
18:30 
Fenerbahçe SK

77 - 83

ZEPTER IDEA
A/4 
19:00 
Region Wallonne

67 - 64

Honka Playboys
B/5 
19:00 
DELTA

56 - 85

Pamesa BC SAD
B/6 
19:00 
Arsenal

49 - 70

KK Zadar
D/5 
19:00 
Rabotnicki

57 - 73

 
TAU CERAMICA
F/4 
19:00 
Norrköping Dolphins

93 - 86

Norrköping, SWE
Mässhallen Norrköping
 
Mátav
C/5 
19:30 
Ricoh Astronauts

33 - 58

Elan Chalon
C/6 
19:30 
BC Lietuvos Rytas

73 - 65

 
Maccabi Ness
B/4 
20:00 
 
KK Savinjski Hopsi

80 - 68

 
Achilleas
E/5 
20:00 
 
BC Slovakofarma

65 - 70

 
Partizan
G/5 
20:00 
 
Haribo London Towers

56 - 77

Adecco
H/6 
20:00 
 
Radnicki Jugopetrol

73 - 46

Pecs, HUN
Skyliners
D/4 
20:30 
 
Illiabum Teka

75 - 79

Bosna Asa
G/4 
20:30 
BBC Okapi Maes

68 - 81

Aalst, BEL
Forum
Plannja Basket
G/6 
20:30 
 
BC Split

75 - 76

Split, CRO
KK Split Arena
 
Darüssafaka Dernegi
H/4 
20:30 
BC KRKA Telekom

90 - 46

Novo Mesto, SLO
SD Leona Štuklja
 
Teamware
29.09.1999
D/6 
18:00 
 
Mazowiecki KS

64 - 91

Paris Basket Racing
H/5 
18:00 
Mlekarna Kunin

71 - 83

Novy Jicin, CZE
Hala Kryty Bazen
 
BC Sakalai
A/6 
18:45 
 
Avtodor

56 - 79

Saratov, RUS
Arena of Avtodor
Hapoel Migdal Jerusalem
05.10.1999
E/8 
16:00 
 
FC Porto

74 - 60

Matosinhos, POR
Arena of FC Porto
 
Iraklis BC SA
D/7 
17:00 
Bosna Asa

59 - 52

Rabotnicki
D/8 
17:00 
 
Illiabum Teka

61 - 83

 
Mazowiecki KS
E/9 
18:00 
 
Partizan

76 - 70

Szolnok, HUN
Telekom Baskets
F/7 
18:00 
 
Mátav

71 - 69

Pécs, HUN
Arena of Mátav
BK Ventspils
C/8 
18:10 
Albacomp-UPC

82 - 71

Székesfehérvar, HUN
Alba Regia Sport Centrum
BC Lietuvos Rytas
A/8 
19:00 
Region Wallonne

78 - 64

 
Avtodor
A/9 
19:00 
AEK

69 - 53

Hapoel Migdal Jerusalem
C/7 
19:00 
Elma Apoel

68 - 74

Ricoh Astronauts
E/7 
19:00 
 
UKJ Süba

72 - 81

 
BC Slovakofarma
F/8 
19:00 
Norrköping Dolphins

94 - 92

Norrköping, SWE
Mässhallen Norrköping
Fenerbahçe SK
G/7 
19:00 
Plannja Basket

72 - 65

Lulea, SWE
Coop Arena
 
Haribo London Towers
B/7 
19:30 
 
Achilleas

69 - 55

Nicosia, CYP
Arena of Achilleas
DELTA
H/9 
19:30 
Skyliners

73 - 74

Frankfurt am Main, GER
Basketball City Mainhattan
 
BC Sakalai
A/7 
20:00 
Honka Playboys

98 - 101

Espoo, FIN
Barona Arena
 
Tcherno More
B/8 
20:00 
 
KK Savinjski Hopsi

91 - 83

Arsenal
B/9 
20:30 
Pamesa BC SAD

71 - 66

KK Zadar
C/9 
20:30 
Elan Chalon

55 - 67

Chalon sur Saone, FRA
Le Colisée
 
Maccabi Ness
D/9 
20:30 
 
TAU CERAMICA

61 - 55

Paris Basket Racing
F/9 
20:30 
Kinder Pall. Bologna

77 - 49

Casalecchio di Reno, ITA
Futurshow Station
ZEPTER IDEA
G/8 
20:30 
BBC Okapi Maes

60 - 71

Aalst, BEL
Forum
 
BC Split
G/9 
20:30 
Adecco

82 - 87

Milano, ITA
Arena of Adecco
 
Darüssafaka Dernegi
H/8 
20:30 
BC KRKA Telekom

62 - 58

Novo Mesto, SLO
SD Leona Štuklja
 
Radnicki Jugopetrol
06.10.1999
H/7 
20:00 
 
Teamware

74 - 54

Mlekarna Kunin
12.10.1999
B/10 
17:00 
Arsenal

70 - 67

 
Achilleas
D/10 
18:00 
 
Mazowiecki KS

73 - 52

Bosna Asa
E/12 
18:00 
 
Partizan

79 - 73

Szolnok, HUN
 
FC Porto
E/10 
18:30 
 
Iraklis BC SA

86 - 53

Thessaloniki, GRE
Ivanofio
 
UKJ Süba
F/10 
18:30 
Fenerbahçe SK

73 - 54

 
Mátav
A/12 
19:00 
AEK

83 - 63

Region Wallonne
G/11 
19:00 
 
Darüssafaka Dernegi

100 - 76

 
Haribo London Towers
C/10 
19:30 
BC Lietuvos Rytas

115 - 82

Elma Apoel
E/11 
19:30 
Telekom Baskets

84 - 95

 
BC Slovakofarma
B/11 
20:00 
KK Zadar

69 - 65

Zadar, CRO
"JAZINE"
DELTA
C/11 
20:00 
 
Maccabi Ness

67 - 59

Ra'anana, ISR
Raanana sport Hall
Ricoh Astronauts
D/12 
20:00 
 
TAU CERAMICA

93 - 52

 
Illiabum Teka
F/11 
20:00 
ZEPTER IDEA

76 - 64

Wroclaw, POL
Hala Stulecia
BK Ventspils
H/10 
20:00 
 
Radnicki Jugopetrol

69 - 64

Pecs, HUN
 
Teamware
B/12 
20:30 
Pamesa BC SAD

82 - 73

 
KK Savinjski Hopsi
C/12 
20:30 
Elan Chalon

82 - 68

Chalon sur Saone, FRA
Le Colisée
Albacomp-UPC
F/12 
20:30 
Kinder Pall. Bologna

114 - 59

Casalecchio di Reno, ITA
Futurshow Station
Norrköping Dolphins
G/12 
20:30 
Adecco

92 - 68

Milano, ITA
Arena of Adecco
BBC Okapi Maes
13.10.1999
H/11 
18:00 
Mlekarna Kunin

70 - 85

Novy Jicin, CZE
Hala Kryty Bazen
Skyliners
A/10 
19:00 
 
Avtodor

76 - 69

Saratov, RUS
Arena of Avtodor
Honka Playboys
A/11 
20:00 
Hapoel Migdal Jerusalem

87 - 78

Jerusalem, ISR
Goldberg Arena
 
Tcherno More
D/11 
20:30 
Paris Basket Racing

83 - 43

Rabotnicki
G/10 
20:30 
 
BC Split

104 - 82

Split, CRO
KK Split Arena
Plannja Basket
H/12 
20:30 
 
BC Sakalai

78 - 74

BC KRKA Telekom
19.10.1999
A/15 
17:30 
 
Tcherno More

82 - 80

Region Wallonne
F/13 
18:00 
 
Mátav

65 - 74

Pécs, HUN
Arena of Mátav
ZEPTER IDEA
D/14 
18:30 
 
Mazowiecki KS

81 - 77

 
TAU CERAMICA
E/14 
18:30 
 
Iraklis BC SA

79 - 71

Thessaloniki, GRE
Ivanofio
 
Partizan
F/14 
18:30 
Fenerbahçe SK

61 - 77

Kinder Pall. Bologna
F/15 
18:30 
BK Ventspils

75 - 80

Norrköping Dolphins
A/14 
19:00 
 
Avtodor

60 - 78

Saratov, RUS
Arena of Avtodor
AEK
B/14 
19:00 
Arsenal

68 - 85

Pamesa BC SAD
B/15 
19:00 
DELTA

84 - 71

 
KK Savinjski Hopsi
D/15 
19:00 
Rabotnicki

68 - 76

 
Illiabum Teka
E/13 
19:00 
 
UKJ Süba

68 - 77

Telekom Baskets
G/13 
19:00 
Plannja Basket

72 - 91

Lulea, SWE
Coop Arena
 
Darüssafaka Dernegi
B/13 
19:30 
 
Achilleas

68 - 85

Nicosia, CYP
Arena of Achilleas
KK Zadar
C/14 
19:30 
BC Lietuvos Rytas

87 - 58

Elan Chalon
C/15 
19:30 
Ricoh Astronauts

61 - 53

Albacomp-UPC
E/15 
20:00 
 
BC Slovakofarma

83 - 76

 
FC Porto
G/15 
20:00 
 
Haribo London Towers

102 - 79

BBC Okapi Maes
D/13 
20:30 
Bosna Asa

43 - 66

Paris Basket Racing
G/14 
20:30 
 
BC Split

77 - 66

Split, CRO
KK Split Arena
Adecco
H/14 
20:30 
 
Radnicki Jugopetrol

80 - 77

Pecs, HUN
 
BC Sakalai
20.10.1999
H/15 
18:00 
Mlekarna Kunin

87 - 84

Novy Jicin, CZE
Hala Kryty Bazen
BC KRKA Telekom
A/13 
19:00 
Hapoel Migdal Jerusalem

83 - 69

Jerusalem, ISR
Goldberg Arena
Honka Playboys
C/13 
19:00 
Elma Apoel

40 - 76

 
Maccabi Ness
H/13 
19:00 
 
Teamware

62 - 100

Skyliners
02.11.1999
D/18 
18:00 
 
Mazowiecki KS

84 - 41

Rabotnicki
E/16 
18:00 
 
Partizan

91 - 66

Szolnok, HUN
 
UKJ Süba
E/18 
18:30 
 
Iraklis BC SA

105 - 97

Thessaloniki, GRE
Ivanofio
 
BC Slovakofarma
F/18 
18:30 
Fenerbahçe SK

74 - 80

BK Ventspils
A/17 
19:00 
Region Wallonne

77 - 65

Hapoel Migdal Jerusalem
A/18 
19:00 
 
Avtodor

67 - 72

Saratov, RUS
Arena of Avtodor
 
Tcherno More
G/16 
19:00 
Plannja Basket

66 - 60

Lulea, SWE
Coop Arena
Adecco
C/18 
19:30 
BC Lietuvos Rytas

75 - 51

Ricoh Astronauts
H/17 
19:30 
Skyliners

47 - 69

Frankfurt am Main, GER
Basketball City Mainhattan
BC KRKA Telekom
A/16 
20:00 
Honka Playboys

64 - 76

Espoo, FIN
Barona Arena
AEK
B/17 
20:00 
 
KK Savinjski Hopsi

77 - 93

KK Zadar
D/16 
20:00 
 
TAU CERAMICA

80 - 67

Bosna Asa
B/16 
20:30 
Pamesa BC SAD

105 - 66

 
Achilleas
B/18 
20:30 
Arsenal

88 - 67

DELTA
C/16 
20:30 
Elan Chalon

74 - 37

Chalon sur Saone, FRA
Le Colisée
Elma Apoel
F/16 
20:30 
Kinder Pall. Bologna

96 - 70

Casalecchio di Reno, ITA
Futurshow Station
 
Mátav
G/17 
20:30 
BBC Okapi Maes

101 - 80

Aalst, BEL
Forum
 
Darüssafaka Dernegi
G/18 
20:30 
 
BC Split

82 - 81

Split, CRO
KK Split Arena
 
Haribo London Towers
H/18 
20:30 
 
Radnicki Jugopetrol

98 - 83

Pecs, HUN
Mlekarna Kunin
E/17 
21:30 
 
FC Porto

81 - 89

Matosinhos, POR
Arena of FC Porto
Telekom Baskets
03.11.1999
C/17 
18:00 
Albacomp-UPC

71 - 70

Székesfehérvar, HUN
Alba Regia Sport Centrum
 
Maccabi Ness
F/17 
18:00 
ZEPTER IDEA

93 - 63

Wroclaw, POL
Hala Stulecia
Norrköping Dolphins
D/17 
20:30 
 
Illiabum Teka

98 - 103

Paris Basket Racing
H/16 
20:30 
 
BC Sakalai

100 - 82

 
Teamware
09.11.1999
D/19 
17:00 
Bosna Asa

84 - 71

 
Illiabum Teka
E/20 
18:00 
 
Partizan

89 - 93

Szolnok, HUN
 
BC Slovakofarma
F/19 
18:00 
 
Mátav

83 - 89

Pécs, HUN
Arena of Mátav
Norrköping Dolphins
F/21 
18:30 
ZEPTER IDEA

84 - 76

Wroclaw, POL
Hala Stulecia
Fenerbahçe SK
A/20 
19:00 
AEK

103 - 75

 
Tcherno More
C/19 
19:00 
Elma Apoel

40 - 83

Albacomp-UPC
E/19 
19:00 
 
UKJ Süba

56 - 68

 
FC Porto
G/19 
19:00 
Plannja Basket

67 - 80

Lulea, SWE
Coop Arena
BBC Okapi Maes
G/21 
19:00 
 
Darüssafaka Dernegi

81 - 65

 
BC Split
B/19 
19:30 
 
Achilleas

89 - 71

Nicosia, CYP
Arena of Achilleas
 
KK Savinjski Hopsi
E/21 
19:30 
Telekom Baskets

59 - 64

 
Iraklis BC SA
H/21 
19:30 
Skyliners

83 - 67

Frankfurt am Main, GER
Basketball City Mainhattan
 
Radnicki Jugopetrol
A/19 
20:00 
Honka Playboys

83 - 72

Espoo, FIN
Barona Arena
Region Wallonne
B/21 
20:00 
KK Zadar

113 - 72

Zadar, CRO
"JAZINE"
Arsenal
C/21 
20:00 
 
Maccabi Ness

88 - 78

Ra'anana, ISR
Raanana sport Hall
BC Lietuvos Rytas
B/20 
20:30 
Pamesa BC SAD

93 - 72

DELTA
C/20 
20:30 
Elan Chalon

63 - 60

Chalon sur Saone, FRA
Le Colisée
Ricoh Astronauts
D/20 
20:30 
 
TAU CERAMICA

70 - 49

Rabotnicki
F/20 
20:30 
Kinder Pall. Bologna

92 - 65

Casalecchio di Reno, ITA
Futurshow Station
BK Ventspils
G/20 
20:30 
Adecco

80 - 82

Milano, ITA
Arena of Adecco
 
Haribo London Towers
10.11.1999
H/19 
19:00 
 
Teamware

66 - 82

BC KRKA Telekom
A/21 
20:00 
Hapoel Migdal Jerusalem

84 - 79

Jerusalem, ISR
Goldberg Arena
 
Avtodor
D/21 
20:30 
Paris Basket Racing

68 - 51

 
Mazowiecki KS
H/20 
20:30 
 
BC Sakalai

72 - 62

Mlekarna Kunin
16.11.1999
A/22 
17:30 
 
Tcherno More

86 - 89

Honka Playboys
D/23 
18:00 
 
Mazowiecki KS

89 - 65

 
Illiabum Teka
E/23 
18:30 
 
Iraklis BC SA

65 - 58

Thessaloniki, GRE
Ivanofio
 
FC Porto
F/22 
18:30 
BK Ventspils

71 - 47

 
Mátav
F/23 
18:30 
Fenerbahçe SK

97 - 84

Norrköping Dolphins
B/22 
19:00 
DELTA

60 - 70

 
Achilleas
B/23 
19:00 
Arsenal

67 - 59

 
KK Savinjski Hopsi
D/22 
19:00 
Rabotnicki

51 - 82

Bosna Asa
G/24 
19:00 
 
Darüssafaka Dernegi

64 - 60

Adecco
C/22 
19:30 
Ricoh Astronauts

98 - 38

Elma Apoel
C/23 
19:30 
BC Lietuvos Rytas

95 - 83

Albacomp-UPC
C/24 
20:00 
 
Maccabi Ness

56 - 51

Ra'anana, ISR
Raanana sport Hall
Elan Chalon
F/24 
20:00 
ZEPTER IDEA

51 - 64

Wroclaw, POL
Hala Stulecia
Kinder Pall. Bologna
G/22 
20:00 
 
Haribo London Towers

67 - 78

Plannja Basket
B/24 
20:15 
KK Zadar

59 - 74

Zadar, CRO
"JAZINE"
Pamesa BC SAD
D/24 
20:30 
Paris Basket Racing

78 - 72

 
TAU CERAMICA
H/23 
20:30 
 
Radnicki Jugopetrol

65 - 76

Pecs, HUN
BC KRKA Telekom
17.11.1999
H/22 
18:00 
Mlekarna Kunin

82 - 85

Novy Jicin, CZE
Hala Kryty Bazen
 
Teamware
A/23 
19:00 
 
Avtodor

69 - 68

Saratov, RUS
Arena of Avtodor
Region Wallonne
E/24 
19:30 
Telekom Baskets

77 - 68

 
Partizan
A/24 
20:00 
Hapoel Migdal Jerusalem

77 - 82

Jerusalem, ISR
Goldberg Arena
AEK
E/22 
20:00 
 
BC Slovakofarma

88 - 66

 
UKJ Süba
G/23 
20:30 
 
BC Split

78 - 82

Split, CRO
KK Split Arena
BBC Okapi Maes
H/24 
20:30 
 
BC Sakalai

75 - 76

Skyliners
07.12.1999
D/25 
17:00 
Bosna Asa

66 - 78

 
Mazowiecki KS
C/27 
18:00 
Albacomp-UPC

73 - 76

Székesfehérvar, HUN
Alba Regia Sport Centrum
Elan Chalon
F/25 
18:00 
 
Mátav

57 - 61

Pécs, HUN
Arena of Mátav
Fenerbahçe SK
F/26 
18:30 
BK Ventspils

70 - 63

ZEPTER IDEA
A/27 
19:00 
Region Wallonne

80 - 62

AEK
B/26 
19:00 
DELTA

61 - 86

KK Zadar
C/25 
19:00 
Elma Apoel

37 - 68

BC Lietuvos Rytas
D/26 
19:00 
Rabotnicki

57 - 70

Paris Basket Racing
E/25 
19:00 
 
UKJ Süba

75 - 90

 
Iraklis BC SA
F/27 
19:00 
Norrköping Dolphins

77 - 102

Norrköping, SWE
Mässhallen Norrköping
Kinder Pall. Bologna
G/25 
19:00 
Plannja Basket

89 - 63

Lulea, SWE
Coop Arena
 
BC Split
H/27 
19:00 
BC KRKA Telekom

95 - 62

Novo Mesto, SLO
SD Leona Štuklja
 
BC Sakalai
B/25 
19:30 
 
Achilleas

84 - 74

Nicosia, CYP
Arena of Achilleas
Arsenal
C/26 
19:30 
Ricoh Astronauts

66 - 57

 
Maccabi Ness
H/26 
19:30 
Skyliners

73 - 70

Frankfurt am Main, GER
Basketball City Mainhattan
Mlekarna Kunin
A/25 
20:00 
Honka Playboys

81 - 76

Espoo, FIN
Barona Arena
 
Avtodor
B/27 
20:00 
 
KK Savinjski Hopsi

81 - 74

Pamesa BC SAD
E/26 
20:00 
 
BC Slovakofarma

69 - 76

Telekom Baskets
G/26 
20:00 
 
Haribo London Towers

75 - 73

 
Darüssafaka Dernegi
D/27 
20:30 
 
Illiabum Teka

68 - 99

 
TAU CERAMICA
G/27 
20:30 
BBC Okapi Maes

68 - 74

Aalst, BEL
Forum
Adecco
08.12.1999
E/27 
15:30 
 
FC Porto

69 - 66

Matosinhos, POR
Arena of FC Porto
 
Partizan
A/26 
17:30 
 
Tcherno More

55 - 83

Hapoel Migdal Jerusalem
H/25 
19:00 
 
Teamware

73 - 72

 
Radnicki Jugopetrol
14.12.1999
E/29 
17:00 
 
Partizan

54 - 60

Szolnok, HUN
 
Iraklis BC SA
C/30 
18:00 
Albacomp-UPC

64 - 66

Székesfehérvar, HUN
Alba Regia Sport Centrum
Ricoh Astronauts
G/28 
18:00 
 
Darüssafaka Dernegi

88 - 79

Plannja Basket
F/28 
18:30 
ZEPTER IDEA

74 - 57

Wroclaw, POL
Hala Stulecia
 
Mátav
A/29 
19:00 
AEK

83 - 59

 
Avtodor
A/30 
19:00 
Region Wallonne

90 - 102

 
Tcherno More
F/30 
19:00 
Norrköping Dolphins

87 - 91

Norrköping, SWE
Mässhallen Norrköping
BK Ventspils
H/30 
19:00 
BC KRKA Telekom

79 - 72

Novo Mesto, SLO
SD Leona Štuklja
Mlekarna Kunin
E/28 
19:30 
Telekom Baskets

69 - 58

 
UKJ Süba
H/28 
19:30 
Skyliners

89 - 58

Frankfurt am Main, GER
Basketball City Mainhattan
 
Teamware
B/28 
20:00 
KK Zadar

103 - 70

Zadar, CRO
"JAZINE"
 
Achilleas
B/30 
20:00 
 
KK Savinjski Hopsi

84 - 66

DELTA
C/28 
20:00 
 
Maccabi Ness

93 - 41

Ra'anana, ISR
Raanana sport Hall
Elma Apoel
B/29 
20:30 
Pamesa BC SAD

113 - 55

Arsenal
C/29 
20:30 
Elan Chalon

67 - 72

Chalon sur Saone, FRA
Le Colisée
BC Lietuvos Rytas
D/28 
20:30 
Paris Basket Racing

68 - 52

Bosna Asa
D/29 
20:30 
 
TAU CERAMICA

83 - 92

 
Mazowiecki KS
F/29 
20:30 
Kinder Pall. Bologna

86 - 39

Casalecchio di Reno, ITA
Futurshow Station
Fenerbahçe SK
G/29 
20:30 
Adecco

72 - 84

Milano, ITA
Arena of Adecco
 
BC Split
G/30 
20:30 
BBC Okapi Maes

109 - 101

Aalst, BEL
Forum
 
Haribo London Towers
H/29 
20:30 
 
BC Sakalai

100 - 95

 
Radnicki Jugopetrol
E/30 
21:00 
 
FC Porto

80 - 63

Matosinhos, POR
Arena of FC Porto
 
BC Slovakofarma
15.12.1999
A/28 
20:00 
Honka Playboys

80 - 102

Espoo, FIN
Barona Arena
Hapoel Migdal Jerusalem
D/30 
21:30 
 
Illiabum Teka

67 - 68

Rabotnicki
11.01.2000
35/A 
17:00 
Bosna Asa

65 - 71

BC Lietuvos Rytas
33/A 
17:30 
 
Tcherno More

63 - 73

KK Zadar
40/A 
18:30 
BK Ventspils

47 - 77

 
FC Porto
31/A 
19:00 
 
KK Savinjski Hopsi

51 - 86

AEK
34/A 
19:00 
Region Wallonne

74 - 81

Pamesa BC SAD
39/A 
19:00 
Norrköping Dolphins

64 - 87

Norrköping, SWE
Mässhallen Norrköping
 
Iraklis BC SA
45/A 
19:00 
Plannja Basket

63 - 74

Lulea, SWE
Coop Arena
Skyliners
32/A 
19:30 
 
Achilleas

67 - 93

Nicosia, CYP
Arena of Achilleas
Hapoel Migdal Jerusalem
38/A 
19:30 
Ricoh Astronauts

60 - 61

Paris Basket Racing
42/A 
19:30 
Telekom Baskets

56 - 67

Kinder Pall. Bologna
36/A 
20:00 
 
TAU CERAMICA

68 - 62

 
Maccabi Ness
37/A 
20:30 
Elan Chalon

76 - 57

Chalon sur Saone, FRA
Le Colisée
 
Mazowiecki KS
41/A 
20:30 
 
BC Slovakofarma

79 - 86

ZEPTER IDEA
43/A 
20:30 
 
Radnicki Jugopetrol

77 - 66

 
Darüssafaka Dernegi
44/A 
20:30 
 
BC Sakalai

86 - 97

 
BC Split
46/A 
20:30 
Adecco

62 - 55

Milano, ITA
Arena of Adecco
BC KRKA Telekom
18.01.2000
31/B 
19:00 
AEK

68 - 44

 
KK Savinjski Hopsi
46/B 
19:00 
BC KRKA Telekom

57 - 56

Novo Mesto, SLO
SD Leona Štuklja
Adecco
35/B 
19:30 
BC Lietuvos Rytas

103 - 73

Bosna Asa
45/B 
19:30 
Skyliners

71 - 58

Frankfurt am Main, GER
Basketball City Mainhattan
Plannja Basket
33/B 
20:00 
KK Zadar

99 - 70

Zadar, CRO
"JAZINE"
 
Tcherno More
41/B 
20:15 
ZEPTER IDEA

84 - 81

Wroclaw, POL
Hala Stulecia
 
BC Slovakofarma
34/B 
20:30 
Pamesa BC SAD

82 - 75

Region Wallonne
36/B 
20:30 
 
Maccabi Ness

67 - 71

Ra'anana, ISR
Raanana sport Hall
 
TAU CERAMICA
37/B 
20:30 
 
Mazowiecki KS

88 - 77

Elan Chalon
38/B 
20:30 
Paris Basket Racing

75 - 70

Ricoh Astronauts
39/B 
20:30 
 
Iraklis BC SA

119 - 80

Thessaloniki, GRE
Ivanofio
Norrköping Dolphins
42/B 
20:30 
Kinder Pall. Bologna

87 - 69

Casalecchio di Reno, ITA
Futurshow Station
Telekom Baskets
40/B 
21:30 
 
FC Porto

80 - 75

Matosinhos, POR
Arena of FC Porto
BK Ventspils
19.01.2000
43/B 
19:00 
 
Darüssafaka Dernegi

75 - 60

 
Radnicki Jugopetrol
44/B 
20:00 
 
BC Split

89 - 80

Split, CRO
KK Split Arena
 
BC Sakalai
32/B 
20:40 
Hapoel Migdal Jerusalem

95 - 66

Jerusalem, ISR
Goldberg Arena
 
Achilleas
08.02.2000
54/A 
18:15 
ZEPTER IDEA

75 - 57

Wroclaw, POL
Hala Stulecia
Adecco
52/A 
19:30 
Skyliners

62 - 57

Frankfurt am Main, GER
Basketball City Mainhattan
Kinder Pall. Bologna
51/A 
20:15 
 
BC Split

63 - 71

Split, CRO
KK Split Arena
 
Iraklis BC SA
47/A 
20:30 
 
TAU CERAMICA

67 - 71

AEK
48/A 
20:30 
Elan Chalon

83 - 75

Chalon sur Saone, FRA
Le Colisée
Pamesa BC SAD
49/A 
20:40 
Hapoel Migdal Jerusalem

78 - 91

Jerusalem, ISR
Goldberg Arena
BC Lietuvos Rytas
53/A 
21:30 
 
FC Porto

81 - 78

Matosinhos, POR
Arena of FC Porto
 
Darüssafaka Dernegi
09.02.2000
50/A 
20:15 
KK Zadar

76 - 57

Zadar, CRO
"JAZINE"
Paris Basket Racing
15.02.2000
51/B 
18:30 
 
Iraklis BC SA

79 - 66

Thessaloniki, GRE
Ivanofio
 
BC Split
53/B 
19:00 
 
Darüssafaka Dernegi

49 - 54

 
FC Porto
49/B 
19:30 
BC Lietuvos Rytas

66 - 70

Hapoel Migdal Jerusalem
48/B 
20:00 
Pamesa BC SAD

71 - 36

Elan Chalon
52/B 
20:30 
Kinder Pall. Bologna

83 - 53

Casalecchio di Reno, ITA
Futurshow Station
Skyliners
54/B 
20:30 
Adecco

64 - 62

Milano, ITA
Arena of Adecco
ZEPTER IDEA
47/B 
21:00 
AEK

85 - 65

 
TAU CERAMICA
16.02.2000
50/B 
20:30 
Paris Basket Racing

72 - 67

KK Zadar
29.02.2000
58/A 
18:10 
ZEPTER IDEA

56 - 63

Wroclaw, POL
Hala Stulecia
KK Zadar
57/A 
19:30 
BC Lietuvos Rytas

93 - 73

 
FC Porto
01.03.2000
56/A 
20:30 
Kinder Pall. Bologna

85 - 61

Casalecchio di Reno, ITA
Futurshow Station
Pamesa BC SAD
55/A 
21:00 
AEK

84 - 73

 
Iraklis BC SA
07.03.2000
57/B 
15:30 
 
FC Porto

87 - 77

Matosinhos, POR
Arena of FC Porto
BC Lietuvos Rytas
58/B 
18:30 
KK Zadar

69 - 64

Zadar, CRO
"JAZINE"
ZEPTER IDEA
55/B 
21:00 
 
Iraklis BC SA

73 - 70

Thessaloniki, GRE
Ivanofio
AEK
08.03.2000
56/B 
20:30 
Pamesa BC SAD

78 - 59

Kinder Pall. Bologna
21.03.2000
60/A 
19:30 
BC Lietuvos Rytas

70 - 60

Kinder Pall. Bologna
22.03.2000
59/A 
18:30 
KK Zadar

75 - 70

Zadar, CRO
"JAZINE"
AEK
28.03.2000
60/B 
20:30 
Kinder Pall. Bologna

83 - 71

Casalecchio di Reno, ITA
Futurshow Station
BC Lietuvos Rytas
59/B 
21:00 
AEK

82 - 67

KK Zadar
11.04.2000
61/A 
20:00 
AEK

83 - 76

Lausanne, SUI
Kinder Pall. Bologna