SCHEDULE

22.09.1998
B/1 
18:00 
Türk Telekom SC

77 - 66

 
BC Slovakofarma
F/1 
18:00 
Aris BSA

92 - 60

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
Plannja Basket
G/2 
18:00 
 
Mazowiecki KS

81 - 84

BK Ventspils
H/2 
18:30 
 
Bipa Moda

64 - 58

 
Hans Verkerk
C/2 
19:00 
 
UKJ Süba

57 - 69

ZEPTER IDEA
E/1 
19:00 
 
BC Marc

83 - 72

Körmend, HUN
Körmend Aréna
Tofas SC
H/1 
19:00 
 
UBC Oberwart Gunners

68 - 84

Oberwart, AUT
Sporthalle Oberwart
Benetton
H/3 
19:00 
UNICS

74 - 52

Kazan, RUS
Basket-Hall 1
 
Ovarense Aerosoles
A/1 
19:30 
 
Atletas

70 - 77

Kaunas, LTU
Arena of Atletas
 
Tcherno More
B/2 
20:00 
 
MZT 2000

100 - 74

Mlekarna Kunin
D/2 
20:00 
Pivovarna

92 - 79

Lasko, SLO
Tri lilije
 
Teamware
E/2 
20:00 
Region Wallonne

65 - 63

Bosna Asa
A/3 
20:30 
Adecco

66 - 67

Milano, ITA
Arena of Adecco
 
KK Savinjski Hopsi
B/3 
20:30 
Cholet Basket

84 - 57

Cholet, FRA
La Meilleraie
 
BC Split
C/1 
20:30 
Pamesa BC SAD

98 - 73

 
ASK Brocéni
C/3 
20:30 
 
KK Buducnost

75 - 80

Podgorica, YUG
REX
 
Hapoel
D/3 
20:30 
 
Partizan

76 - 64

Belgrade, YUG
Pionir Arena
KK Zagreb
F/3 
20:30 
 
Limoges CSP

82 - 60

 
HERZOGtel
G/1 
20:30 
Pinturas Bruguer

83 - 66

Elma Apoel
G/3 
20:30 
Ratiopharm

86 - 77

 
Spartak
A/2 
21:00 
 
CR Estrelas

82 - 76

BC Kalev
D/1 
21:00 
AEK

66 - 59

Atomerömü SE
23.09.1998
E/3 
19:30 
Hapoel Migdal Jerusalem

89 - 73

Jerusalem, ISR
Goldberg Arena
BC Lietuvos Rytas
F/2 
20:00 
 
WATCO

80 - 75

Deurne, BEL
Sporthal Arena
CBC Siroki
26.09.1998
C/6 
20:30 
 
Hapoel

75 - 83

Eilat, ISR
Arena of Hapoel
ZEPTER IDEA
28.09.1998
E/6 
20:30 
Hapoel Migdal Jerusalem

71 - 60

Jerusalem, ISR
Goldberg Arena
Region Wallonne
29.09.1998
B/4 
17:00 
Mlekarna Kunin

77 - 67

Novy Jicin, CZE
Hala Kryty Bazen
Türk Telekom SC
G/4 
17:30 
BK Ventspils

83 - 91

Pinturas Bruguer
H/5 
18:00 
UNICS

82 - 67

Kazan, RUS
Basket-Hall 1
 
UBC Oberwart Gunners
A/4 
19:00 
BC Kalev

81 - 63

Tallinn, EST
Saku Suurhall
 
Atletas
C/4 
19:00 
 
UKJ Süba

58 - 74

Pamesa BC SAD
E/5 
19:30 
BC Lietuvos Rytas

92 - 84

 
BC Marc
A/6 
20:00 
 
KK Savinjski Hopsi

80 - 68

 
CR Estrelas
D/6 
20:00 
KK Zagreb

78 - 80

Zagreb, CRO
SD Trnsko
Pivovarna
G/6 
20:00 
Ratiopharm

88 - 75

 
Mazowiecki KS
A/5 
20:30 
Adecco

86 - 63

Milano, ITA
Arena of Adecco
 
Tcherno More
B/5 
20:30 
Cholet Basket

85 - 64

Cholet, FRA
La Meilleraie
 
BC Slovakofarma
B/6 
20:30 
 
BC Split

85 - 74

Split, CRO
KK Split Arena
 
MZT 2000
C/5 
20:30 
 
KK Buducnost

87 - 84

Podgorica, YUG
REX
 
ASK Brocéni
D/5 
20:30 
 
Partizan

92 - 85

Belgrade, YUG
Pionir Arena
Atomerömü SE
F/4 
20:30 
CBC Siroki

53 - 89

Siroki Brijeg, BIH
Pecara
Aris BSA
F/5 
20:30 
 
Limoges CSP

61 - 58

Plannja Basket
F/6 
20:30 
 
HERZOGtel

72 - 75

 
WATCO
G/5 
20:30 
Elma Apoel

72 - 82

 
Spartak
H/4 
20:30 
Benetton

82 - 45

Treviso, ITA
Palaverde
 
Hans Verkerk
H/6 
21:30 
 
Ovarense Aerosoles

78 - 67

 
Bipa Moda
30.09.1998
D/4 
19:30 
 
Teamware

71 - 76

AEK
E/4 
20:30 
Bosna Asa

50 - 71

Tofas SC
05.10.1998
G/8 
17:30 
BK Ventspils

74 - 84

Ratiopharm
06.10.1998
B/8 
17:00 
Mlekarna Kunin

71 - 113

Novy Jicin, CZE
Hala Kryty Bazen
 
BC Split
A/9 
17:30 
 
Tcherno More

75 - 81

 
CR Estrelas
C/9 
17:30 
 
ASK Brocéni

77 - 73

ZEPTER IDEA
B/7 
18:00 
Türk Telekom SC

84 - 77

Cholet Basket
D/9 
18:00 
Atomerömü SE

73 - 84

Pivovarna
E/7 
18:00 
Tofas SC

84 - 72

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
BC Lietuvos Rytas
F/7 
18:15 
Aris BSA

55 - 57

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
 
Limoges CSP
A/8 
19:00 
BC Kalev

79 - 62

Tallinn, EST
Saku Suurhall
 
KK Savinjski Hopsi
E/9 
19:00 
 
BC Marc

72 - 79

Körmend, HUN
Körmend Aréna
Region Wallonne
F/9 
19:00 
Plannja Basket

66 - 77

Lulea, SWE
Coop Arena
 
WATCO
H/9 
19:00 
 
UBC Oberwart Gunners

78 - 86

Oberwart, AUT
Sporthalle Oberwart
 
Bipa Moda
A/7 
19:30 
 
Atletas

62 - 77

Kaunas, LTU
Arena of Atletas
Adecco
H/8 
19:30 
 
Hans Verkerk

58 - 74

Den Helder, NED
Arena of Hans Verkerk
 
Ovarense Aerosoles
B/9 
20:00 
 
BC Slovakofarma

75 - 60

 
MZT 2000
C/7 
20:30 
Pamesa BC SAD

78 - 68

 
KK Buducnost
F/8 
20:30 
CBC Siroki

69 - 75

Ljubuski
 
HERZOGtel
G/7 
20:30 
Pinturas Bruguer

86 - 71

 
Spartak
G/9 
20:30 
Elma Apoel

63 - 74

 
Mazowiecki KS
H/7 
20:30 
Benetton

74 - 61

Treviso, ITA
Palaverde
UNICS
D/7 
21:00 
AEK

71 - 62

 
Partizan
07.10.1998
D/8 
20:00 
 
Teamware

58 - 63

KK Zagreb
C/8 
20:30 
 
Hapoel

92 - 77

Eilat, ISR
Arena of Hapoel
 
UKJ Süba
E/8 
20:30 
Bosna Asa

59 - 61

Hapoel Migdal Jerusalem
13.10.1998
A/12 
17:30 
 
Tcherno More

80 - 92

BC Kalev
G/11 
18:00 
 
Mazowiecki KS

88 - 74

 
Spartak
C/11 
19:00 
ZEPTER IDEA

68 - 70

Wroclaw, POL
Hala Stulecia
 
KK Buducnost
E/12 
19:00 
 
BC Marc

76 - 69

Körmend, HUN
Körmend Aréna
Bosna Asa
F/12 
19:00 
Plannja Basket

86 - 65

Lulea, SWE
Coop Arena
CBC Siroki
H/12 
19:00 
 
UBC Oberwart Gunners

60 - 57

Oberwart, AUT
Sporthalle Oberwart
 
Hans Verkerk
A/10 
20:00 
 
KK Savinjski Hopsi

73 - 88

 
Atletas
B/11 
20:00 
 
MZT 2000

71 - 86

Cholet Basket
B/12 
20:00 
 
BC Slovakofarma

82 - 68

Mlekarna Kunin
D/10 
20:00 
KK Zagreb

62 - 79

Zagreb, CRO
SD Trnsko
AEK
D/11 
20:00 
Pivovarna

71 - 86

Lasko, SLO
Tri lilije
 
Partizan
E/11 
20:00 
Region Wallonne

55 - 63

BC Lietuvos Rytas
F/11 
20:00 
 
WATCO

79 - 76

Deurne, BEL
Sporthal Arena
 
Limoges CSP
G/10 
20:00 
Ratiopharm

79 - 75

Pinturas Bruguer
G/12 
20:00 
Elma Apoel

73 - 66

BK Ventspils
B/10 
20:30 
 
BC Split

68 - 77

Split, CRO
KK Split Arena
Türk Telekom SC
C/10 
20:30 
 
Hapoel

80 - 86

Eilat, ISR
Arena of Hapoel
Pamesa BC SAD
E/10 
20:30 
Hapoel Migdal Jerusalem

76 - 74

Jerusalem, ISR
Goldberg Arena
Tofas SC
F/10 
20:30 
 
HERZOGtel

65 - 85

Aris BSA
H/11 
20:30 
 
Bipa Moda

79 - 82

UNICS
A/11 
21:00 
 
CR Estrelas

78 - 77

Adecco
H/10 
21:30 
 
Ovarense Aerosoles

71 - 78

Benetton
14.10.1998
C/12 
17:30 
 
ASK Brocéni

61 - 65

 
UKJ Süba
D/12 
20:00 
 
Teamware

90 - 72

Atomerömü SE
17.10.1998
A/17 
19:00 
BC Kalev

72 - 61

Tallinn, EST
Saku Suurhall
 
CR Estrelas
20.10.1998
B/13 
18:00 
Türk Telekom SC

75 - 57

 
MZT 2000
E/13 
18:00 
Tofas SC

83 - 45

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
Region Wallonne
F/13 
18:15 
Aris BSA

82 - 62

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
 
WATCO
C/15 
19:00 
 
UKJ Süba

66 - 69

 
KK Buducnost
H/15 
19:00 
UNICS

72 - 74

Kazan, RUS
Basket-Hall 1
 
Hans Verkerk
A/13 
19:30 
 
Atletas

68 - 62

Kaunas, LTU
Arena of Atletas
 
CR Estrelas
E/15 
19:30 
BC Lietuvos Rytas

85 - 84

Bosna Asa
A/14 
20:00 
 
KK Savinjski Hopsi

67 - 65

 
Tcherno More
D/14 
20:00 
KK Zagreb

93 - 85

Zagreb, CRO
SD Trnsko
Atomerömü SE
B/14 
20:30 
 
BC Split

92 - 83

Split, CRO
KK Split Arena
 
BC Slovakofarma
B/15 
20:30 
Cholet Basket

96 - 68

Cholet, FRA
La Meilleraie
Mlekarna Kunin
C/13 
20:30 
Pamesa BC SAD

71 - 59

ZEPTER IDEA
C/14 
20:30 
 
Hapoel

97 - 109

Eilat, ISR
Arena of Hapoel
 
ASK Brocéni
D/15 
20:30 
 
Partizan

95 - 81

Belgrade, YUG
Pionir Arena
 
Teamware
E/14 
20:30 
Hapoel Migdal Jerusalem

89 - 61

Jerusalem, ISR
Goldberg Arena
 
BC Marc
F/14 
20:30 
 
HERZOGtel

83 - 80

Plannja Basket
F/15 
20:30 
 
Limoges CSP

86 - 60

CBC Siroki
G/13 
20:30 
Pinturas Bruguer

96 - 70

 
Mazowiecki KS
G/15 
20:30 
 
Spartak

85 - 119

BK Ventspils
H/13 
20:30 
Benetton

96 - 71

Treviso, ITA
Palaverde
 
Bipa Moda
D/13 
21:00 
AEK

87 - 72

Pivovarna
H/14 
21:30 
 
Ovarense Aerosoles

72 - 50

 
UBC Oberwart Gunners
21.10.1998
G/14 
14:00 
Ratiopharm

65 - 49

Elma Apoel
A/15 
19:00 
BC Kalev

69 - 51

Tallinn, EST
Saku Suurhall
Adecco
27.10.1998
A/19 
19:30 
 
Atletas

70 - 69

Kaunas, LTU
Arena of Atletas
BC Kalev
03.11.1998
B/17 
17:00 
Mlekarna Kunin

94 - 87

Novy Jicin, CZE
Hala Kryty Bazen
 
MZT 2000
A/16 
17:30 
 
Tcherno More

79 - 78

 
Atletas
C/16 
17:30 
 
ASK Brocéni

81 - 85

Pamesa BC SAD
D/16 
18:00 
Atomerömü SE

78 - 76

AEK
E/16 
18:00 
Tofas SC

92 - 57

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
 
BC Marc
C/17 
18:30 
ZEPTER IDEA

80 - 77

Wroclaw, POL
Hala Stulecia
 
UKJ Süba
F/16 
19:00 
Plannja Basket

80 - 103

Lulea, SWE
Coop Arena
Aris BSA
G/18 
19:00 
 
Spartak

81 - 91

Ratiopharm
E/18 
19:30 
BC Lietuvos Rytas

79 - 78

Hapoel Migdal Jerusalem
H/17 
19:30 
 
Hans Verkerk

20 - 0

Den Helder, NED
Arena of Hans Verkerk
 
Bipa Moda
A/18 
20:00 
 
KK Savinjski Hopsi

63 - 66

Adecco
B/16 
20:00 
 
BC Slovakofarma

80 - 78

Türk Telekom SC
D/17 
20:00 
 
Teamware

85 - 88

Pivovarna
D/18 
20:00 
KK Zagreb

87 - 97

Zagreb, CRO
SD Trnsko
 
Partizan
G/16 
20:00 
Elma Apoel

77 - 79

Pinturas Bruguer
B/18 
20:30 
 
BC Split

63 - 76

Split, CRO
KK Split Arena
Cholet Basket
C/18 
20:30 
 
Hapoel

76 - 78

Eilat, ISR
Arena of Hapoel
 
KK Buducnost
E/17 
20:30 
Bosna Asa

65 - 72

Region Wallonne
F/17 
20:30 
CBC Siroki

72 - 70

Ljubuski
 
WATCO
F/18 
20:30 
 
HERZOGtel

71 - 68

 
Limoges CSP
H/16 
20:30 
Benetton

77 - 70

Treviso, ITA
Palaverde
 
UBC Oberwart Gunners
H/18 
21:30 
 
Ovarense Aerosoles

68 - 71

UNICS
04.11.1998
G/17 
18:30 
BK Ventspils

86 - 61

 
Mazowiecki KS
10.11.1998
A/20 
17:30 
 
Tcherno More

85 - 87

Adecco
C/20 
17:30 
 
ASK Brocéni

86 - 78

 
KK Buducnost
B/19 
18:00 
Türk Telekom SC

89 - 71

Mlekarna Kunin
D/20 
18:00 
Atomerömü SE

64 - 84

 
Partizan
G/21 
18:00 
 
Mazowiecki KS

85 - 64

Ratiopharm
F/19 
18:15 
Aris BSA

67 - 57

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
CBC Siroki
H/21 
18:30 
 
Bipa Moda

84 - 67

 
Ovarense Aerosoles
E/20 
19:00 
 
BC Marc

76 - 80

Körmend, HUN
Körmend Aréna
BC Lietuvos Rytas
F/20 
19:00 
Plannja Basket

72 - 83

Lulea, SWE
Coop Arena
 
Limoges CSP
G/20 
19:00 
 
Spartak

81 - 74

Elma Apoel
H/20 
19:00 
 
UBC Oberwart Gunners

89 - 75

Oberwart, AUT
Sporthalle Oberwart
UNICS
H/19 
19:30 
 
Hans Verkerk

63 - 80

Den Helder, NED
Arena of Hans Verkerk
Benetton
B/20 
20:00 
 
BC Slovakofarma

63 - 62

Cholet Basket
F/21 
20:00 
 
WATCO

83 - 78

Deurne, BEL
Sporthal Arena
 
HERZOGtel
B/21 
20:30 
 
MZT 2000

71 - 69

 
BC Split
C/19 
20:30 
Pamesa BC SAD

79 - 63

 
UKJ Süba
G/19 
20:30 
Pinturas Bruguer

78 - 68

BK Ventspils
A/21 
21:00 
 
CR Estrelas

57 - 60

 
KK Savinjski Hopsi
D/19 
21:00 
AEK

72 - 60

 
Teamware
11.11.1998
E/21 
15:00 
Region Wallonne

66 - 64

Hapoel Migdal Jerusalem
C/21 
16:30 
ZEPTER IDEA

75 - 58

Wroclaw, POL
Hala Stulecia
 
Hapoel
E/19 
18:00 
Tofas SC

72 - 60

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
Bosna Asa
D/21 
20:30 
Pivovarna

89 - 68

Lasko, SLO
Tri lilije
KK Zagreb
17.11.1998
G/24 
18:00 
 
Mazowiecki KS

60 - 63

Elma Apoel
H/24 
18:30 
 
Bipa Moda

71 - 79

 
UBC Oberwart Gunners
C/23 
19:00 
 
UKJ Süba

93 - 72

 
Hapoel
C/24 
19:00 
ZEPTER IDEA

76 - 67

Wroclaw, POL
Hala Stulecia
 
ASK Brocéni
G/22 
19:00 
 
Spartak

66 - 95

Pinturas Bruguer
H/22 
19:00 
UNICS

76 - 95

Kazan, RUS
Basket-Hall 1
Benetton
E/22 
19:30 
BC Lietuvos Rytas

66 - 78

Tofas SC
A/23 
20:00 
 
KK Savinjski Hopsi

78 - 63

BC Kalev
D/22 
20:00 
 
Partizan

87 - 82

Belgrade, YUG
Pionir Arena
AEK
D/23 
20:00 
KK Zagreb

73 - 62

Zagreb, CRO
SD Trnsko
 
Teamware
D/24 
20:00 
Pivovarna

99 - 87

Lasko, SLO
Tri lilije
Atomerömü SE
E/24 
20:00 
Region Wallonne

95 - 67

 
BC Marc
G/23 
20:00 
Ratiopharm

96 - 95

BK Ventspils
A/22 
20:30 
Adecco

82 - 62

Milano, ITA
Arena of Adecco
 
Atletas
B/22 
20:30 
Cholet Basket

79 - 65

Cholet, FRA
La Meilleraie
Türk Telekom SC
B/23 
20:30 
 
BC Split

97 - 70

Split, CRO
KK Split Arena
Mlekarna Kunin
B/24 
20:30 
 
MZT 2000

84 - 76

 
BC Slovakofarma
C/22 
20:30 
 
KK Buducnost

71 - 78

Podgorica, YUG
REX
Pamesa BC SAD
E/23 
20:30 
Hapoel Migdal Jerusalem

78 - 67

Jerusalem, ISR
Goldberg Arena
Bosna Asa
F/22 
20:30 
 
Limoges CSP

73 - 79

Aris BSA
F/23 
20:30 
 
HERZOGtel

85 - 65

CBC Siroki
A/24 
21:00 
 
CR Estrelas

94 - 84

 
Tcherno More
H/23 
21:00 
 
Ovarense Aerosoles

77 - 61

 
Hans Verkerk
18.11.1998
F/24 
20:00 
 
WATCO

75 - 88

Deurne, BEL
Sporthal Arena
Plannja Basket
08.12.1998
B/27 
17:00 
Mlekarna Kunin

83 - 91

Novy Jicin, CZE
Hala Kryty Bazen
 
BC Slovakofarma
F/27 
17:30 
CBC Siroki

82 - 78

Ljubuski
Plannja Basket
B/25 
18:00 
Türk Telekom SC

75 - 74

 
BC Split
D/27 
18:00 
Atomerömü SE

78 - 70

 
Teamware
E/25 
18:00 
Tofas SC

84 - 74

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
Hapoel Migdal Jerusalem
F/25 
18:15 
Aris BSA

86 - 71

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
 
HERZOGtel
G/27 
18:30 
BK Ventspils

85 - 82

Elma Apoel
A/25 
19:00 
 
Atletas

76 - 83

Kaunas, LTU
Arena of Atletas
 
KK Savinjski Hopsi
A/27 
19:00 
BC Kalev

80 - 66

Tallinn, EST
Saku Suurhall
 
Tcherno More
G/26 
19:00 
 
Spartak

71 - 95

 
Mazowiecki KS
H/26 
19:00 
UNICS

91 - 71

Kazan, RUS
Basket-Hall 1
 
Bipa Moda
E/26 
19:30 
BC Lietuvos Rytas

70 - 76

Region Wallonne
H/27 
19:30 
 
Hans Verkerk

78 - 57

Den Helder, NED
Arena of Hans Verkerk
 
UBC Oberwart Gunners
A/26 
20:30 
Adecco

73 - 61

Milano, ITA
Arena of Adecco
 
CR Estrelas
B/26 
20:30 
Cholet Basket

90 - 61

Cholet, FRA
La Meilleraie
 
MZT 2000
C/25 
20:30 
Pamesa BC SAD

91 - 61

 
Hapoel
C/26 
20:30 
 
KK Buducnost

89 - 82

Podgorica, YUG
REX
ZEPTER IDEA
D/26 
20:30 
 
Partizan

89 - 68

Belgrade, YUG
Pionir Arena
Pivovarna
E/27 
20:30 
Bosna Asa

83 - 63

 
BC Marc
F/26 
20:30 
 
Limoges CSP

66 - 48

 
WATCO
G/25 
20:30 
Pinturas Bruguer

78 - 61

Ratiopharm
H/25 
20:30 
Benetton

81 - 57

Treviso, ITA
Palaverde
 
Ovarense Aerosoles
D/25 
21:00 
AEK

77 - 51

KK Zagreb
09.12.1998
C/27 
19:00 
 
UKJ Süba

76 - 77

 
ASK Brocéni
15.12.1998
B/30 
17:00 
Mlekarna Kunin

79 - 80

Novy Jicin, CZE
Hala Kryty Bazen
Cholet Basket
A/29 
17:30 
 
Tcherno More

81 - 72

 
KK Savinjski Hopsi
C/29 
17:30 
 
ASK Brocéni

83 - 80

 
Hapoel
E/30 
17:30 
Bosna Asa

72 - 77

BC Lietuvos Rytas
D/29 
18:00 
Atomerömü SE

77 - 62

KK Zagreb
G/28 
18:00 
 
Mazowiecki KS

62 - 94

Pinturas Bruguer
G/30 
18:30 
BK Ventspils

100 - 82

 
Spartak
H/28 
18:30 
 
Bipa Moda

62 - 75

Benetton
C/28 
19:00 
ZEPTER IDEA

64 - 65

Wroclaw, POL
Hala Stulecia
Pamesa BC SAD
E/28 
19:00 
Region Wallonne

67 - 64

Tofas SC
E/29 
19:00 
 
BC Marc

84 - 90

Körmend, HUN
Körmend Aréna
Hapoel Migdal Jerusalem
F/29 
19:00 
Plannja Basket

88 - 81

Lulea, SWE
Coop Arena
 
HERZOGtel
H/29 
19:00 
 
UBC Oberwart Gunners

73 - 66

Oberwart, AUT
Sporthalle Oberwart
 
Ovarense Aerosoles
H/30 
19:30 
 
Hans Verkerk

79 - 73

Den Helder, NED
Arena of Hans Verkerk
UNICS
B/29 
20:00 
 
BC Slovakofarma

79 - 82

 
BC Split
D/28 
20:00 
Pivovarna

93 - 71

Lasko, SLO
Tri lilije
AEK
F/28 
20:00 
 
WATCO

59 - 61

Deurne, BEL
Sporthal Arena
Aris BSA
G/29 
20:00 
Elma Apoel

70 - 61

Ratiopharm
D/30 
20:15 
 
Teamware

71 - 82

 
Partizan
A/30 
20:30 
Adecco

86 - 83

Milano, ITA
Arena of Adecco
BC Kalev
B/28 
20:30 
 
MZT 2000

73 - 81

Türk Telekom SC
C/30 
20:30 
 
KK Buducnost

95 - 69

Podgorica, YUG
REX
 
UKJ Süba
F/30 
20:30 
CBC Siroki

55 - 59

Ljubuski
 
Limoges CSP
A/28 
21:00 
 
CR Estrelas

86 - 72

 
Atletas
12.01.1999
35/A 
18:00 
Atomerömü SE

70 - 71

Pamesa BC SAD
45/A 
18:30 
BK Ventspils

88 - 73

UNICS
37/A 
19:00 
ZEPTER IDEA

81 - 82

Wroclaw, POL
Hala Stulecia
Pivovarna
43/A 
19:00 
 
UBC Oberwart Gunners

66 - 92

Oberwart, AUT
Sporthalle Oberwart
Pinturas Bruguer
31/A 
20:00 
 
BC Slovakofarma

89 - 77

Adecco
32/A 
20:00 
 
BC Split

83 - 77

Split, CRO
KK Split Arena
BC Kalev
33/A 
20:30 
 
KK Savinjski Hopsi

70 - 64

Türk Telekom SC
39/A 
20:30 
 
HERZOGtel

70 - 92

Tofas SC
41/A 
20:30 
Region Wallonne

60 - 61

 
Limoges CSP
42/A 
20:30 
BC Lietuvos Rytas

77 - 76

Aris BSA
46/A 
20:30 
 
Mazowiecki KS

70 - 62

Benetton
36/A 
21:00 
AEK

66 - 61

 
KK Buducnost
34/A 
21:30 
 
CR Estrelas

59 - 75

Cholet Basket
13.01.1999
40/A 
20:00 
 
WATCO

67 - 64

Deurne, BEL
Sporthal Arena
Hapoel Migdal Jerusalem
38/A 
20:30 
 
ASK Brocéni

84 - 97

 
Partizan
44/A 
21:00 
 
Ovarense Aerosoles

66 - 62

Ratiopharm
19.01.1999
33/B 
17:30 
Türk Telekom SC

77 - 53

 
KK Savinjski Hopsi
39/B 
18:00 
Tofas SC

80 - 70

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
 
HERZOGtel
42/B 
18:15 
Aris BSA

85 - 72

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
BC Lietuvos Rytas
45/B 
19:00 
UNICS

74 - 79

Kazan, RUS
Basket-Hall 1
BK Ventspils
37/B 
20:05 
Pivovarna

71 - 68

Lasko, SLO
Tri lilije
ZEPTER IDEA
31/B 
20:30 
Adecco

75 - 72

Milano, ITA
Arena of Adecco
 
BC Slovakofarma
32/B 
20:30 
BC Kalev

62 - 69

Tallinn, EST
Saku Suurhall
 
BC Split
34/B 
20:30 
Cholet Basket

84 - 55

Cholet, FRA
La Meilleraie
 
CR Estrelas
35/B 
20:30 
Pamesa BC SAD

82 - 63

Atomerömü SE
36/B 
20:30 
 
KK Buducnost

74 - 63

Podgorica, YUG
REX
AEK
41/B 
20:30 
 
Limoges CSP

69 - 76

Region Wallonne
44/B 
20:30 
Ratiopharm

79 - 63

 
Ovarense Aerosoles
46/B 
20:30 
Benetton

83 - 60

Treviso, ITA
Palaverde
 
Mazowiecki KS
20.01.1999
38/B 
20:30 
 
Partizan

87 - 89

Belgrade, YUG
Pionir Arena
 
ASK Brocéni
40/B 
20:30 
Hapoel Migdal Jerusalem

94 - 66

Jerusalem, ISR
Goldberg Arena
 
WATCO
43/B 
20:30 
Pinturas Bruguer

95 - 64

 
UBC Oberwart Gunners
09.02.1999
50/A 
18:00 
Türk Telekom SC

70 - 85

 
Partizan
52/A 
18:30 
BK Ventspils

73 - 65

Aris BSA
48/A 
19:30 
Pivovarna

77 - 68

Lasko, SLO
Tri lilije
Cholet Basket
47/A 
20:00 
 
KK Buducnost

86 - 68

Podgorica, YUG
REX
 
BC Slovakofarma
51/A 
20:00 
Ratiopharm

65 - 74

Tofas SC
49/A 
20:30 
 
BC Split

76 - 79

Split, CRO
KK Split Arena
Pamesa BC SAD
10.02.1999
53/A 
20:00 
Hapoel Migdal Jerusalem

81 - 73

Jerusalem, ISR
Goldberg Arena
Pinturas Bruguer
54/A 
20:00 
Region Wallonne

66 - 70

Benetton
16.02.1999
51/B 
18:00 
Tofas SC

79 - 70

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
Ratiopharm
52/B 
18:15 
Aris BSA

79 - 64

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
BK Ventspils
47/B 
20:00 
 
BC Slovakofarma

81 - 85

 
KK Buducnost
49/B 
20:30 
Pamesa BC SAD

84 - 75

 
BC Split
50/B 
20:30 
 
Partizan

76 - 43

Belgrade, YUG
Pionir Arena
Türk Telekom SC
53/B 
20:30 
Pinturas Bruguer

93 - 74

Hapoel Migdal Jerusalem
17.02.1999
48/B 
20:30 
Cholet Basket

86 - 82

Cholet, FRA
La Meilleraie
Pivovarna
54/B 
20:30 
Benetton

75 - 61

Treviso, ITA
Palaverde
Region Wallonne
02.03.1999
56/A 
18:00 
Aris BSA

95 - 72

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
Pivovarna
55/A 
20:00 
 
KK Buducnost

67 - 65

Podgorica, YUG
REX
Tofas SC
57/A 
20:30 
Pamesa BC SAD

57 - 50

Pinturas Bruguer
58/A 
20:30 
Benetton

90 - 77

Treviso, ITA
Palaverde
 
Partizan
09.03.1999
55/B 
18:00 
Tofas SC

64 - 82

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
 
KK Buducnost
56/B 
20:05 
Pivovarna

72 - 63

Lasko, SLO
Tri lilije
Aris BSA
57/B 
20:30 
Pinturas Bruguer

69 - 66

Pamesa BC SAD
58/B 
20:30 
 
Partizan

73 - 73

Belgrade, YUG
Pionir Arena
Benetton
23.03.1999
59/A 
20:30 
Benetton

76 - 60

Treviso, ITA
Palaverde
 
KK Buducnost
60/A 
20:30 
Pamesa BC SAD

70 - 64

Aris BSA
30.03.1999
60/B 
21:30 
Aris BSA

50 - 58

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
Pamesa BC SAD
13.04.1999
61/A 
20:30 
Benetton

64 - 60

Zaragoza, ESP
Pamesa BC SAD