SCHEDULE

16.09.1997
A/2 
17:00 
Tofas SC

73 - 47

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
Rabotnicki
F/1 
17:00 
 
USK Erpet Praha

86 - 108

 
AC Apollon
B/3 
18:00 
Fenerbahçe SK

74 - 70

 
ASK Brocéni
H/1 
18:00 
 
BC Slovakofarma

70 - 85

Panathinaikos AC
A/1 
19:00 
 
Bipa Moda

70 - 80

Pinturas Bruguer
D/1 
19:00 
Plannja Basket

90 - 104

Lulea, SWE
Coop Arena
 
Caceres CB
D/2 
19:00 
BC Samara

89 - 60

 
UD Oliveirense
G/1 
19:00 
 
BC Marc

78 - 90

Körmend, HUN
Körmend Aréna
 
Pallacanestro Polti
G/3 
19:00 
 
Portugal Telecom

92 - 76

 
KK Sloboda Dita
H/2 
19:00 
Avtodor

81 - 70

Moscow
 
BC Budivelnik Kiev
C/3 
19:30 
 
BC Zalgiris

87 - 56

BC Kalev
E/1 
19:30 
 
Danone Honved

64 - 66

Skyliners
A/3 
20:00 
 
Zemaitijos Lokiai

69 - 79

 
Teamware
B/2 
20:00 
Pivovarna

65 - 73

Lasko, SLO
Tri lilije
ZEPTER IDEA
C/1 
20:00 
 
MZT 2000

52 - 79

KK Zagreb
D/3 
20:00 
BC FMP Zeleznik

72 - 47

Belgrade, YUG
FMP Hall Zeleznik
Keravnos Keo
E/2 
20:00 
Adecco

82 - 74

Milano, ITA
Arena of Adecco
 
KK Beobanka
E/3 
20:00 
 
Hapoel

93 - 81

Eilat, ISR
Arena of Hapoel
 
Haribo London Towers
F/2 
20:00 
 
BC Zrinjevac

84 - 76

Region Wallonne
F/3 
20:00 
 
Libertel Dolphins

96 - 94

'S-Hertogenbosch, NED
Arena of Libertel Dolphins
 
KK Savinjski Hopsi
B/1 
20:30 
Sarthe Basket

69 - 63

Le Mans, FRA
Antares
 
BK Opava
C/2 
20:30 
ASVEL Lyon

83 - 65

Villeurbanne, FRA
Astroballe
 
Mazowiecki KS
H/3 
20:30 
 
Maccabi Ness

76 - 70

Ra'anana, ISR
Raanana sport Hall
 
UKJ Süba
18.09.1997
G/2 
20:00 
 
TSV Bayer 04

84 - 80

Leverkusen, GER
Wilhelm-Dopatka-Halle
Telindus
23.09.1997
B/5 
17:15 
Fenerbahçe SK

83 - 85

Sarthe Basket
B/4 
17:30 
ZEPTER IDEA

87 - 77

Brzeg Dolny
 
BK Opava
C/4 
17:30 
 
Mazowiecki KS

110 - 64

 
MZT 2000
G/6 
18:00 
 
KK Sloboda Dita

78 - 81

Tuzla, BIH
JP SKPC Mejdan
 
TSV Bayer 04
A/5 
18:30 
 
Zemaitijos Lokiai

88 - 89

Pinturas Bruguer
B/6 
18:30 
 
ASK Brocéni

79 - 85

Pivovarna
C/6 
19:00 
BC Kalev

55 - 67

Tallinn, EST
Saku Suurhall
ASVEL Lyon
H/4 
19:00 
 
BC Budivelnik Kiev

96 - 69

 
BC Slovakofarma
H/6 
19:00 
 
UKJ Süba

77 - 81

Avtodor
C/5 
19:30 
 
BC Zalgiris

63 - 69

KK Zagreb
D/6 
19:30 
BC Samara

74 - 66

Keravnos Keo
D/5 
20:00 
BC FMP Zeleznik

87 - 80

Belgrade, YUG
FMP Hall Zeleznik
 
Caceres CB
E/4 
20:00 
 
KK Beobanka

79 - 74

 
Danone Honved
E/5 
20:00 
 
Hapoel

107 - 71

Eilat, ISR
Arena of Hapoel
Skyliners
E/6 
20:00 
 
Haribo London Towers

65 - 56

Adecco
F/4 
20:00 
Region Wallonne

94 - 58

 
USK Erpet Praha
F/5 
20:00 
 
KK Savinjski Hopsi

110 - 99

 
AC Apollon
F/6 
20:00 
 
Libertel Dolphins

79 - 78

'S-Hertogenbosch, NED
Arena of Libertel Dolphins
 
BC Zrinjevac
G/4 
20:00 
Telindus

88 - 79

 
BC Marc
A/4 
20:30 
Rabotnicki

57 - 77

 
Bipa Moda
H/5 
20:30 
 
Maccabi Ness

74 - 84

Ra'anana, ISR
Raanana sport Hall
Panathinaikos AC
G/5 
21:00 
 
Portugal Telecom

69 - 72

 
Pallacanestro Polti
24.09.1997
A/6 
20:00 
 
Teamware

63 - 61

Tofas SC
D/4 
21:00 
 
UD Oliveirense

81 - 71

Oliveira de Azeméis, POR
Arena of Uniao Deportiva Oliveirense
Plannja Basket
30.09.1997
C/8 
17:30 
 
Mazowiecki KS

76 - 78

BC Kalev
B/7 
18:00 
 
BK Opava

77 - 73

Fenerbahçe SK
B/8 
18:00 
ZEPTER IDEA

77 - 93

Brzeg Dolny
 
ASK Brocéni
C/9 
18:00 
KK Zagreb

87 - 89

Zagreb, CRO
SD Trnsko
ASVEL Lyon
E/7 
18:00 
 
Danone Honved

76 - 77

 
Hapoel
D/7 
19:00 
Plannja Basket

81 - 62

Lulea, SWE
Coop Arena
BC FMP Zeleznik
F/9 
19:00 
 
AC Apollon

90 - 68

 
BC Zrinjevac
G/7 
19:00 
 
BC Marc

87 - 70

Körmend, HUN
Körmend Aréna
 
Portugal Telecom
H/8 
19:00 
 
BC Budivelnik Kiev

61 - 55

 
UKJ Süba
E/9 
19:30 
Skyliners

58 - 72

Frankfurt am Main, GER
Basketball City Mainhattan
Adecco
A/7 
20:00 
 
Bipa Moda

86 - 61

 
Zemaitijos Lokiai
E/8 
20:00 
 
KK Beobanka

75 - 65

 
Haribo London Towers
F/7 
20:00 
 
USK Erpet Praha

75 - 79

 
KK Savinjski Hopsi
F/8 
20:00 
Region Wallonne

105 - 54

 
Libertel Dolphins
G/8 
20:00 
Telindus

81 - 74

 
KK Sloboda Dita
H/7 
20:00 
 
BC Slovakofarma

83 - 72

 
Maccabi Ness
A/8 
20:30 
Rabotnicki

80 - 81

 
Teamware
A/9 
20:30 
Pinturas Bruguer

88 - 78

Tofas SC
B/9 
20:30 
Sarthe Basket

77 - 68

Le Mans, FRA
Antares
Pivovarna
G/9 
20:30 
 
Pallacanestro Polti

105 - 71

Cucciago, ITA
Palasport Pianella
 
TSV Bayer 04
D/9 
20:45 
 
Caceres CB

88 - 67

BC Samara
D/8 
21:00 
 
UD Oliveirense

62 - 63

Oliveira de Azeméis, POR
Arena of Uniao Deportiva Oliveirense
Keravnos Keo
H/9 
21:00 
Panathinaikos AC

97 - 57

Avtodor
01.10.1997
C/7 
20:00 
 
MZT 2000

93 - 95

 
BC Zalgiris
07.10.1997
C/12 
18:00 
KK Zagreb

87 - 90

Zagreb, CRO
SD Trnsko
 
Mazowiecki KS
G/10 
18:00 
 
KK Sloboda Dita

70 - 81

Tuzla, BIH
JP SKPC Mejdan
 
BC Marc
A/11 
18:30 
Tofas SC

89 - 66

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
 
Zemaitijos Lokiai
B/10 
18:30 
 
ASK Brocéni

100 - 71

 
BK Opava
C/10 
19:00 
BC Kalev

77 - 54

Tallinn, EST
Saku Suurhall
 
MZT 2000
D/11 
19:00 
BC Samara

72 - 69

BC FMP Zeleznik
F/12 
19:00 
 
AC Apollon

96 - 84

Region Wallonne
H/10 
19:00 
 
UKJ Süba

79 - 82

 
BC Slovakofarma
D/10 
19:30 
Keravnos Keo

80 - 73

Nicosia, CYP
Keravnos Strovolou
Plannja Basket
E/12 
19:30 
Skyliners

85 - 75

Frankfurt am Main, GER
Basketball City Mainhattan
 
KK Beobanka
B/11 
20:00 
Pivovarna

73 - 82

Lasko, SLO
Tri lilije
Fenerbahçe SK
E/10 
20:00 
 
Haribo London Towers

67 - 73

 
Danone Honved
F/11 
20:00 
 
BC Zrinjevac

104 - 102

 
KK Savinjski Hopsi
G/11 
20:00 
 
TSV Bayer 04

102 - 85

Leverkusen, GER
Wilhelm-Dopatka-Halle
 
Portugal Telecom
A/12 
20:30 
Pinturas Bruguer

105 - 72

Rabotnicki
B/12 
20:30 
Sarthe Basket

64 - 59

Le Mans, FRA
Antares
ZEPTER IDEA
C/11 
20:30 
ASVEL Lyon

65 - 62

Villeurbanne, FRA
Astroballe
 
BC Zalgiris
E/11 
20:30 
Adecco

90 - 75

Milano, ITA
Arena of Adecco
 
Hapoel
G/12 
20:30 
 
Pallacanestro Polti

88 - 84

Cucciago, ITA
Palasport Pianella
Telindus
D/12 
21:00 
 
UD Oliveirense

72 - 66

Oliveira de Azeméis, POR
Arena of Uniao Deportiva Oliveirense
 
Caceres CB
H/12 
21:00 
Panathinaikos AC

68 - 41

 
BC Budivelnik Kiev
08.10.1997
H/11 
19:00 
Avtodor

102 - 101

Moscow
 
Maccabi Ness
A/10 
20:00 
 
Teamware

39 - 61

 
Bipa Moda
14.10.1997
F/10 
20:00 
 
Libertel Dolphins

77 - 66

'S-Hertogenbosch, NED
Arena of Libertel Dolphins
 
USK Erpet Praha
21.10.1997
B/13 
18:00 
 
BK Opava

83 - 86

Pivovarna
B/15 
18:00 
Fenerbahçe SK

81 - 84

ZEPTER IDEA
E/13 
18:00 
 
Danone Honved

60 - 89

Adecco
G/14 
18:00 
 
KK Sloboda Dita

77 - 92

Tuzla, BIH
JP SKPC Mejdan
 
Pallacanestro Polti
A/15 
18:30 
 
Zemaitijos Lokiai

86 - 70

Rabotnicki
B/14 
18:30 
 
ASK Brocéni

82 - 90

Sarthe Basket
C/14 
19:00 
BC Kalev

79 - 67

Tallinn, EST
Saku Suurhall
KK Zagreb
F/14 
19:00 
 
AC Apollon

107 - 80

 
Libertel Dolphins
G/13 
19:00 
 
BC Marc

90 - 77

Körmend, HUN
Körmend Aréna
 
TSV Bayer 04
H/14 
19:00 
 
UKJ Süba

57 - 88

Panathinaikos AC
C/15 
19:30 
 
BC Zalgiris

87 - 72

 
Mazowiecki KS
D/14 
19:30 
Keravnos Keo

79 - 72

Nicosia, CYP
Keravnos Strovolou
 
Caceres CB
A/13 
20:00 
 
Bipa Moda

82 - 81

Tofas SC
D/15 
20:00 
BC FMP Zeleznik

94 - 76

Belgrade, YUG
FMP Hall Zeleznik
 
UD Oliveirense
E/14 
20:00 
 
Haribo London Towers

69 - 84

Skyliners
E/15 
20:00 
 
Hapoel

71 - 70

Eilat, ISR
Arena of Hapoel
 
KK Beobanka
F/13 
20:00 
 
USK Erpet Praha

95 - 115

 
BC Zrinjevac
F/15 
20:00 
 
KK Savinjski Hopsi

73 - 82

Region Wallonne
H/13 
20:00 
 
BC Slovakofarma

99 - 115

Avtodor
H/15 
20:30 
 
Maccabi Ness

77 - 72

Ra'anana, ISR
Raanana sport Hall
 
BC Budivelnik Kiev
G/15 
21:00 
 
Portugal Telecom

83 - 101

Telindus
22.10.1997
A/14 
19:00 
 
Teamware

85 - 90

Pinturas Bruguer
D/13 
19:00 
BC Samara

94 - 81

Plannja Basket
C/13 
20:00 
 
MZT 2000

53 - 58

ASVEL Lyon
28.10.1997
B/21 
19:00 
Pivovarna

94 - 92

Lasko, SLO
Tri lilije
 
ASK Brocéni
04.11.1997
A/17 
17:00 
Rabotnicki

76 - 77

Tofas SC
C/17 
17:30 
 
Mazowiecki KS

80 - 64

ASVEL Lyon
B/16 
18:00 
 
BK Opava

80 - 87

Sarthe Basket
C/16 
18:00 
KK Zagreb

77 - 61

Zagreb, CRO
SD Trnsko
 
MZT 2000
G/18 
18:00 
 
KK Sloboda Dita

80 - 109

Tuzla, BIH
JP SKPC Mejdan
 
Portugal Telecom
B/17 
18:15 
ZEPTER IDEA

76 - 66

Wroclaw, POL
Hala Stulecia
Pivovarna
B/18 
18:30 
 
ASK Brocéni

77 - 93

Fenerbahçe SK
C/18 
19:00 
BC Kalev

58 - 64

Tallinn, EST
Saku Suurhall
 
BC Zalgiris
F/16 
19:00 
 
AC Apollon

99 - 69

 
USK Erpet Praha
H/17 
19:00 
 
BC Budivelnik Kiev

79 - 86

Avtodor
D/18 
19:30 
Keravnos Keo

54 - 71

Nicosia, CYP
Keravnos Strovolou
BC FMP Zeleznik
E/16 
19:30 
Skyliners

84 - 78

Frankfurt am Main, GER
Basketball City Mainhattan
 
Danone Honved
E/17 
20:00 
 
KK Beobanka

80 - 79

Adecco
E/18 
20:00 
 
Haribo London Towers

69 - 78

 
Hapoel
F/18 
20:00 
 
KK Savinjski Hopsi

99 - 73

 
Libertel Dolphins
G/17 
20:00 
Telindus

83 - 80

 
TSV Bayer 04
A/16 
20:30 
Pinturas Bruguer

74 - 73

 
Bipa Moda
G/16 
20:30 
 
Pallacanestro Polti

90 - 68

Cucciago, ITA
Palasport Pianella
 
BC Marc
D/16 
20:45 
 
Caceres CB

96 - 81

Plannja Basket
D/17 
21:00 
 
UD Oliveirense

82 - 77

Oliveira de Azeméis, POR
Arena of Uniao Deportiva Oliveirense
BC Samara
H/16 
21:00 
Panathinaikos AC

87 - 60

 
BC Slovakofarma
05.11.1997
F/17 
18:45 
Region Wallonne

91 - 68

 
BC Zrinjevac
H/18 
19:00 
 
UKJ Süba

79 - 67

 
Maccabi Ness
A/18 
20:00 
 
Teamware

86 - 71

 
Zemaitijos Lokiai
11.11.1997
B/19 
17:30 
 
BK Opava

79 - 85

ZEPTER IDEA
C/20 
18:00 
KK Zagreb

76 - 57

Zagreb, CRO
SD Trnsko
 
BC Zalgiris
E/19 
18:00 
 
Danone Honved

66 - 71

 
KK Beobanka
A/21 
18:30 
Tofas SC

84 - 73

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
 
Teamware
D/19 
19:00 
Plannja Basket

79 - 76

Lulea, SWE
Coop Arena
 
UD Oliveirense
F/20 
19:00 
 
AC Apollon

84 - 59

 
KK Savinjski Hopsi
G/19 
19:00 
 
BC Marc

82 - 77

Körmend, HUN
Körmend Aréna
Telindus
H/19 
19:00 
 
BC Slovakofarma

83 - 73

 
BC Budivelnik Kiev
E/20 
19:30 
Skyliners

80 - 82

Frankfurt am Main, GER
Basketball City Mainhattan
 
Hapoel
A/19 
20:00 
 
Bipa Moda

78 - 63

Rabotnicki
D/21 
20:00 
Keravnos Keo

80 - 79

Nicosia, CYP
Keravnos Strovolou
BC Samara
F/19 
20:00 
 
USK Erpet Praha

61 - 71

Region Wallonne
F/21 
20:00 
 
BC Zrinjevac

87 - 86

 
Libertel Dolphins
H/21 
20:00 
Avtodor

97 - 78

Moscow
 
UKJ Süba
A/20 
20:30 
Pinturas Bruguer

112 - 79

 
Zemaitijos Lokiai
B/20 
20:30 
Sarthe Basket

88 - 92

Saint-Quentin
Fenerbahçe SK
C/21 
20:30 
ASVEL Lyon

69 - 57

Villeurbanne, FRA
Astroballe
BC Kalev
E/21 
20:30 
Adecco

102 - 86

Milano, ITA
Arena of Adecco
 
Haribo London Towers
G/20 
20:30 
 
Pallacanestro Polti

104 - 86

Cucciago, ITA
Palasport Pianella
 
Portugal Telecom
D/20 
20:45 
 
Caceres CB

85 - 83

BC FMP Zeleznik
H/20 
21:00 
Panathinaikos AC

89 - 70

 
Maccabi Ness
12.11.1997
C/19 
17:30 
 
MZT 2000

79 - 85

 
Mazowiecki KS
G/21 
20:00 
 
TSV Bayer 04

79 - 75

Leverkusen, GER
Wilhelm-Dopatka-Halle
 
KK Sloboda Dita
18.11.1997
B/22 
17:00 
Fenerbahçe SK

77 - 61

 
BK Opava
G/23 
18:00 
 
KK Sloboda Dita

78 - 79

Tuzla, BIH
JP SKPC Mejdan
Telindus
A/22 
18:30 
 
Zemaitijos Lokiai

61 - 78

 
Bipa Moda
B/23 
18:30 
 
ASK Brocéni

94 - 85

ZEPTER IDEA
B/24 
19:00 
Pivovarna

92 - 76

Lasko, SLO
Tri lilije
Sarthe Basket
C/23 
19:00 
BC Kalev

73 - 83

Tallinn, EST
Saku Suurhall
 
Mazowiecki KS
D/24 
19:00 
BC Samara

74 - 82

 
Caceres CB
H/23 
19:00 
 
UKJ Süba

83 - 69

 
BC Budivelnik Kiev
H/24 
19:00 
Avtodor

83 - 77

Moscow
Panathinaikos AC
A/24 
19:30 
Tofas SC

96 - 82

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
Pinturas Bruguer
C/22 
19:30 
 
BC Zalgiris

97 - 49

 
MZT 2000
D/23 
19:30 
Keravnos Keo

69 - 76

Nicosia, CYP
Keravnos Strovolou
 
UD Oliveirense
D/22 
20:00 
BC FMP Zeleznik

92 - 80

Belgrade, YUG
FMP Hall Zeleznik
Plannja Basket
E/22 
20:00 
 
Hapoel

85 - 79

Eilat, ISR
Arena of Hapoel
 
Danone Honved
E/23 
20:00 
 
Haribo London Towers

56 - 65

 
KK Beobanka
F/22 
20:00 
 
KK Savinjski Hopsi

93 - 68

 
USK Erpet Praha
F/23 
20:00 
 
Libertel Dolphins

70 - 73

'S-Hertogenbosch, NED
Arena of Libertel Dolphins
Region Wallonne
F/24 
20:00 
 
BC Zrinjevac

73 - 62

 
AC Apollon
G/24 
20:00 
 
TSV Bayer 04

76 - 87

Leverkusen, GER
Wilhelm-Dopatka-Halle
 
Pallacanestro Polti
C/24 
20:30 
ASVEL Lyon

56 - 60

Villeurbanne, FRA
Astroballe
KK Zagreb
E/24 
20:30 
Adecco

93 - 90

Milano, ITA
Arena of Adecco
Skyliners
G/22 
21:00 
 
Portugal Telecom

80 - 85

 
BC Marc
19.11.1997
A/23 
20:00 
 
Teamware

85 - 55

Rabotnicki
H/22 
20:30 
 
Maccabi Ness

84 - 63

Ra'anana, ISR
Raanana sport Hall
 
BC Slovakofarma
09.12.1997
C/27 
17:30 
 
Mazowiecki KS

90 - 85

KK Zagreb
B/27 
17:50 
ZEPTER IDEA

66 - 74

Wroclaw, POL
Hala Stulecia
Sarthe Basket
B/25 
18:00 
 
BK Opava

79 - 85

 
ASK Brocéni
B/26 
18:00 
Fenerbahçe SK

70 - 80

Pivovarna
E/25 
18:00 
 
Danone Honved

85 - 70

 
Haribo London Towers
H/25 
18:00 
 
BC Slovakofarma

80 - 67

 
UKJ Süba
A/26 
18:30 
 
Zemaitijos Lokiai

65 - 87

Tofas SC
E/26 
19:00 
 
Hapoel

75 - 86

Eilat, ISR
Arena of Hapoel
Adecco
G/25 
19:00 
 
BC Marc

75 - 65

Körmend, HUN
Körmend Aréna
 
KK Sloboda Dita
H/27 
19:00 
 
BC Budivelnik Kiev

71 - 89

Panathinaikos AC
C/26 
19:30 
 
BC Zalgiris

75 - 58

ASVEL Lyon
A/25 
20:00 
 
Bipa Moda

70 - 61

 
Teamware
A/27 
20:00 
Rabotnicki

55 - 70

Pinturas Bruguer
C/25 
20:00 
 
MZT 2000

81 - 90

BC Kalev
D/26 
20:00 
BC FMP Zeleznik

82 - 84

Belgrade, YUG
FMP Hall Zeleznik
BC Samara
E/27 
20:00 
 
KK Beobanka

110 - 76

Skyliners
F/25 
20:00 
 
USK Erpet Praha

84 - 67

 
Libertel Dolphins
F/26 
20:00 
 
KK Savinjski Hopsi

73 - 69

 
BC Zrinjevac
F/27 
20:00 
Region Wallonne

87 - 69

 
AC Apollon
G/27 
20:00 
Telindus

91 - 87

 
Pallacanestro Polti
D/27 
20:45 
 
Caceres CB

98 - 68

 
UD Oliveirense
H/26 
20:45 
 
Maccabi Ness

89 - 79

Ra'anana, ISR
Raanana sport Hall
Avtodor
G/26 
21:00 
 
Portugal Telecom

104 - 70

 
TSV Bayer 04
10.12.1997
D/25 
19:00 
Plannja Basket

99 - 77

Lulea, SWE
Coop Arena
Keravnos Keo
16.12.1997
H/28 
17:00 
Avtodor

98 - 67

Moscow
 
BC Slovakofarma
C/30 
17:30 
 
Mazowiecki KS

76 - 90

 
BC Zalgiris
C/29 
18:00 
KK Zagreb

89 - 67

Zagreb, CRO
SD Trnsko
BC Kalev
B/30 
18:15 
ZEPTER IDEA

68 - 58

Wroclaw, POL
Hala Stulecia
Fenerbahçe SK
B/28 
19:00 
Pivovarna

91 - 75

Lasko, SLO
Tri lilije
 
BK Opava
D/28 
19:00 
Plannja Basket

84 - 91

Lulea, SWE
Coop Arena
BC Samara
E/29 
19:30 
Skyliners

71 - 64

Frankfurt am Main, GER
Basketball City Mainhattan
 
Haribo London Towers
E/30 
20:00 
 
KK Beobanka

85 - 62

 
Hapoel
F/28 
20:00 
 
BC Zrinjevac

90 - 68

 
USK Erpet Praha
F/29 
20:00 
 
Libertel Dolphins

79 - 96

'S-Hertogenbosch, NED
Arena of Libertel Dolphins
 
AC Apollon
G/30 
20:00 
Telindus

96 - 85

 
Portugal Telecom
A/29 
20:30 
Pinturas Bruguer

94 - 86

 
Teamware
A/30 
20:30 
Rabotnicki

78 - 88

 
Zemaitijos Lokiai
B/29 
20:30 
Sarthe Basket

84 - 107

Le Mans, FRA
Antares
 
ASK Brocéni
C/28 
20:30 
ASVEL Lyon

68 - 48

Villeurbanne, FRA
Astroballe
 
MZT 2000
E/28 
20:30 
Adecco

91 - 66

Milano, ITA
Arena of Adecco
 
Danone Honved
G/29 
20:30 
 
Pallacanestro Polti

101 - 62

Cucciago, ITA
Palasport Pianella
 
KK Sloboda Dita
D/29 
20:45 
 
Caceres CB

65 - 66

Keravnos Keo
A/28 
21:00 
Tofas SC

67 - 56

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
 
Bipa Moda
D/30 
21:00 
 
UD Oliveirense

60 - 81

Oliveira de Azeméis, POR
Arena of Uniao Deportiva Oliveirense
BC FMP Zeleznik
H/29 
21:00 
Panathinaikos AC

101 - 62

 
UKJ Süba
17.12.1997
H/30 
19:00 
 
BC Budivelnik Kiev

63 - 68

 
Maccabi Ness
F/30 
20:00 
Region Wallonne

92 - 77

 
KK Savinjski Hopsi
G/28 
20:00 
 
TSV Bayer 04

100 - 97

Leverkusen, GER
Wilhelm-Dopatka-Halle
 
BC Marc
13.01.1998
33/A 
 
 
Bipa Moda

74 - 84

ZEPTER IDEA
35/A 
 
Keravnos Keo

61 - 57

Nicosia, CYP
Keravnos Strovolou
 
BC Zalgiris
37/A 
 
 
Mazowiecki KS

78 - 94

BC Samara
39/A 
 
 
KK Savinjski Hopsi

56 - 98

Adecco
40/A 
 
 
BC Zrinjevac

59 - 59

 
KK Beobanka
41/A 
 
 
Hapoel

101 - 84

Eilat, ISR
Arena of Hapoel
 
AC Apollon
32/A 
18:00 
Pivovarna

79 - 85

Lasko, SLO
Tri lilije
Tofas SC
38/A 
18:00 
KK Zagreb

98 - 63

Zagreb, CRO
SD Trnsko
 
Caceres CB
43/A 
18:00 
 
BC Slovakofarma

95 - 87

 
Pallacanestro Polti
31/A 
18:15 
Fenerbahçe SK

78 - 75

Pinturas Bruguer
36/A 
18:30 
BC FMP Zeleznik

71 - 66

Belgrade, YUG
FMP Hall Zeleznik
ASVEL Lyon
45/A 
19:00 
 
BC Marc

83 - 85

Körmend, HUN
Körmend Aréna
Avtodor
42/A 
19:30 
Skyliners

83 - 77

Frankfurt am Main, GER
Basketball City Mainhattan
Region Wallonne
46/A 
20:00 
 
TSV Bayer 04

64 - 86

Leverkusen, GER
Wilhelm-Dopatka-Halle
Panathinaikos AC
44/A 
20:40 
 
Maccabi Ness

86 - 82

Ra'anana, ISR
Raanana sport Hall
Telindus
14.01.1998
34/A 
 
 
Teamware

77 - 69

Sarthe Basket
20.01.1998
31/B 
 
Pinturas Bruguer

87 - 72

Fenerbahçe SK
35/B 
 
 
BC Zalgiris

73 - 40

Keravnos Keo
36/B 
 
ASVEL Lyon

79 - 65

Villeurbanne, FRA
Astroballe
BC FMP Zeleznik
38/B 
 
 
Caceres CB

83 - 53

KK Zagreb
43/B 
 
 
Pallacanestro Polti

79 - 59

Cucciago, ITA
Palasport Pianella
 
BC Slovakofarma
44/B 
 
Telindus

74 - 69

 
Maccabi Ness
45/B 
 
Avtodor

99 - 76

Moscow
 
BC Marc
33/B 
17:45 
ZEPTER IDEA

87 - 69

Wroclaw, POL
Hala Stulecia
 
Bipa Moda
40/B 
18:30 
 
KK Beobanka

60 - 55

 
BC Zrinjevac
37/B 
19:00 
BC Samara

70 - 72

 
Mazowiecki KS
41/B 
19:00 
 
AC Apollon

89 - 79

 
Hapoel
32/B 
19:30 
Tofas SC

85 - 78

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
Pivovarna
34/B 
20:30 
Sarthe Basket

62 - 67

Antarés
 
Teamware
39/B 
20:30 
Adecco

70 - 55

Milano, ITA
Arena of Adecco
 
KK Savinjski Hopsi
46/B 
21:00 
Panathinaikos AC

83 - 71

 
TSV Bayer 04
21.01.1998
42/B 
20:00 
Region Wallonne

82 - 94

Skyliners
10.02.1998
47/A 
 
ASVEL Lyon

82 - 74

Villeurbanne, FRA
Astroballe
Pinturas Bruguer
48/A 
 
BC Samara

77 - 74

 
Teamware
51/A 
 
Telindus

68 - 80

Adecco
54/A 
 
 
Hapoel

80 - 78

Eilat, ISR
Arena of Hapoel
Panathinaikos AC
50/A 
17:45 
ZEPTER IDEA

76 - 60

Wroclaw, POL
Hala Stulecia
KK Zagreb
53/A 
18:30 
 
KK Beobanka

88 - 58

 
Pallacanestro Polti
49/A 
19:30 
Tofas SC

66 - 62

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
 
BC Zalgiris
52/A 
20:00 
Avtodor

71 - 50

Moscow
Skyliners
17.02.1998
47/B 
 
Pinturas Bruguer

78 - 82

ASVEL Lyon
48/B 
 
 
Teamware

51 - 50

BC Samara
49/B 
 
 
BC Zalgiris

71 - 65

Tofas SC
50/B 
 
KK Zagreb

71 - 66

Zagreb, CRO
SD Trnsko
ZEPTER IDEA
53/B 
 
 
Pallacanestro Polti

78 - 75

Cucciago, ITA
Palasport Pianella
 
KK Beobanka
54/B 
 
Panathinaikos AC

86 - 68

 
Hapoel
51/B 
20:30 
Adecco

82 - 72

Milano, ITA
Arena of Adecco
Telindus
52/B 
21:00 
Skyliners

76 - 89

Frankfurt am Main, GER
Basketball City Mainhattan
Avtodor
03.03.1998
55/A 
 
ASVEL Lyon

58 - 67

Villeurbanne, FRA
Astroballe
Adecco
57/A 
 
 
BC Zalgiris

78 - 65

 
KK Beobanka
56/A 
16:00 
Avtodor

92 - 65

Moscow
BC Samara
04.03.1998
58/A 
21:00 
Panathinaikos AC

82 - 58

ZEPTER IDEA
10.03.1998
55/B 
 
Adecco

62 - 70

Milano, ITA
Arena of Adecco
ASVEL Lyon
56/B 
 
BC Samara

110 - 89

Avtodor
58/B 
17:45 
ZEPTER IDEA

61 - 61

Wroclaw, POL
Hala Stulecia
Panathinaikos AC
57/B 
18:30 
 
KK Beobanka

54 - 59

 
BC Zalgiris
24.03.1998
60/A 
 
 
BC Zalgiris

96 - 74

Avtodor
25.03.1998
59/A 
 
Panathinaikos AC

77 - 58

Adecco
31.03.1998
60/B 
 
Avtodor

77 - 63

Moscow
 
BC Zalgiris
01.04.1998
59/B 
 
Adecco

86 - 61

Milano, ITA
Arena of Adecco
Panathinaikos AC
14.04.1998
61/A 
20:10 
Adecco

67 - 82

Belgrade, YUG
 
BC Zalgiris