SCHEDULE

17.09.1996
C/3 
17:30 
 
BC Plama

111 - 98

Lisboa e Benfica
A/3 
18:00 
ASK Riga

103 - 95

Riga, LAT
Arena Riga
Anwil
B/2 
18:00 
KK Zagreb

74 - 65

Zagreb, CRO
SD Trnsko
 
Maribor Ovni
B/3 
18:00 
 
KK Sloboda Dita

55 - 94

Osijek, CRO
 
BC Zalgiris
E/1 
18:00 
 
Iraklis BC SA

100 - 76

Thessaloniki, GRE
Ivanofio
 
Achilleas
F/3 
18:00 
 
Universitatea

69 - 117

 
BC Budivelnik Kiev
G/3 
18:00 
 
Shakhtyor

61 - 85

Donetsk, UKR
Arena of Shakhtyor
 
Teamware
H/2 
18:15 
Türk Telekom SC

90 - 82

 
KK Buducnost
D/3 
19:00 
 
New Wave

66 - 88

Göteborg, SWE
Arena of New Wave
 
FC Porto
A/2 
20:00 
Fenerbahçe SK

89 - 79

 
KK Savinjski Hopsi
B/1 
20:00 
 
Olympique d'Antibes

75 - 70

 
UKJ Süba
E/2 
20:00 
KK Zadar

71 - 64

Zadar, CRO
Jazine Arena
 
KBBK Ast
E/3 
20:00 
 
Libertel Dolphins

82 - 85

'S-Hertogenbosch, NED
Arena of Libertel Dolphins
ZEPTER IDEA
F/1 
20:00 
 
AC Apollon

92 - 71

BC BVV Brno
F/2 
20:00 
 
BC Aquarius

69 - 74

Telindus
H/3 
20:00 
 
Vita

72 - 71

Tbilisi, GEO
Arena of Vita
 
BC Marc
A/1 
20:30 
Scavolini Basket

95 - 77

Rabotnicki
C/1 
20:30 
 
Real Madrid Teka

92 - 65

 
MZT 2000
D/1 
20:30 
Paris Basket Racing

106 - 62

Elma Apoel
G/1 
20:30 
 
TDK

82 - 63

 
Inter Slovnaft ZTS
G/2 
21:00 
Avtodor

75 - 73

 
KK BFC Beocin
18.09.1996
C/2 
20:00 
Ratiopharm

92 - 88

Hapoel Galil Elyon
D/2 
20:00 
 
Brandt Hagen

78 - 82

Hapoel Migdal Jerusalem
H/1 
20:30 
 
Scaligera Basket

76 - 48

 
Haribo London Towers
23.09.1996
G/5 
19:00 
 
Teamware

75 - 60

 
Inter Slovnaft ZTS
24.09.1996
H/5 
16:00 
 
Vita

78 - 87

Tbilisi, GEO
Arena of Vita
 
Haribo London Towers
A/6 
17:30 
Anwil

69 - 80

Wloclawek, POL
Champion's Hall
Fenerbahçe SK
C/5 
17:30 
 
BC Plama

103 - 94

 
MZT 2000
A/5 
18:00 
ASK Riga

99 - 80

Riga, LAT
Arena Riga
Rabotnicki
B/5 
18:00 
 
KK Sloboda Dita

83 - 65

Osijek, CRO
 
UKJ Süba
F/5 
18:00 
 
Universitatea

74 - 96

BC BVV Brno
G/6 
18:00 
 
Shakhtyor

88 - 104

Donetsk, UKR
Arena of Shakhtyor
Avtodor
B/6 
18:30 
 
BC Zalgiris

75 - 42

KK Zagreb
E/6 
18:30 
ZEPTER IDEA

80 - 64

Wroclaw, POL
Hala Stulecia
KK Zadar
F/6 
19:00 
 
BC Budivelnik Kiev

86 - 56

 
BC Aquarius
H/6 
19:00 
 
BC Marc

82 - 73

Körmend, HUN
Körmend Aréna
Türk Telekom SC
A/4 
20:00 
 
KK Savinjski Hopsi

90 - 85

Scavolini Basket
B/4 
20:00 
 
Maribor Ovni

67 - 74

 
Olympique d'Antibes
C/6 
20:00 
Lisboa e Benfica

91 - 81

Ratiopharm
E/4 
20:00 
 
KBBK Ast

77 - 87

 
Iraklis BC SA
E/5 
20:00 
 
Libertel Dolphins

90 - 84

'S-Hertogenbosch, NED
Arena of Libertel Dolphins
 
Achilleas
F/4 
20:00 
Telindus

74 - 71

 
AC Apollon
G/4 
20:00 
 
KK BFC Beocin

81 - 61

 
TDK
H/4 
20:00 
 
KK Buducnost

66 - 70

Podgorica, YUG
REX
 
Scaligera Basket
C/4 
20:30 
 
Real Madrid Teka

76 - 66

Hapoel Galil Elyon
D/6 
20:30 
 
FC Porto

88 - 70

Matosinhos, POR
Arena of FC Porto
 
Brandt Hagen
25.09.1996
D/4 
20:00 
Hapoel Migdal Jerusalem

80 - 74

Jerusalem, ISR
Goldberg Arena
Paris Basket Racing
D/5 
20:00 
Elma Apoel

74 - 60

 
New Wave
01.10.1996
F/8 
 
Telindus

89 - 74

 
BC Budivelnik Kiev
F/9 
17:00 
BC BVV Brno

108 - 80

 
BC Aquarius
G/9 
17:00 
 
Inter Slovnaft ZTS

78 - 91

Bratislava, SVK
SH Pasienky
Avtodor
G/8 
18:00 
 
KK BFC Beocin

107 - 79

 
Shakhtyor
E/7 
18:45 
 
Iraklis BC SA

104 - 84

Thessaloniki, GRE
Ivanofio
 
Libertel Dolphins
B/9 
19:00 
 
UKJ Süba

68 - 69

KK Zagreb
H/7 
19:00 
 
Vita

73 - 104

Tbilisi, GEO
Arena of Vita
 
Scaligera Basket
E/9 
19:45 
 
Achilleas

80 - 93

Nicosia, CYP
Arena of Achilleas
KK Zadar
A/8 
20:00 
 
KK Savinjski Hopsi

80 - 70

Anwil
A/9 
20:00 
Rabotnicki

78 - 84

Fenerbahçe SK
B/7 
20:00 
 
Olympique d'Antibes

96 - 69

 
KK Sloboda Dita
B/8 
20:00 
 
Maribor Ovni

77 - 75

 
BC Zalgiris
E/8 
20:00 
 
KBBK Ast

83 - 80

ZEPTER IDEA
H/8 
20:00 
 
KK Buducnost

77 - 81

Podgorica, YUG
REX
 
BC Marc
H/9 
20:00 
 
Haribo London Towers

61 - 72

Türk Telekom SC
A/7 
20:30 
Scavolini Basket

86 - 82

ASK Riga
C/7 
20:30 
 
Real Madrid Teka

111 - 72

 
BC Plama
D/7 
20:30 
Paris Basket Racing

85 - 59

 
New Wave
G/7 
20:30 
 
TDK

85 - 84

 
Teamware
F/7 
21:00 
 
AC Apollon

122 - 61

 
Universitatea
02.10.1996
C/9 
20:00 
 
MZT 2000

92 - 89

Ratiopharm
D/8 
20:00 
Hapoel Migdal Jerusalem

87 - 91

Jerusalem, ISR
Goldberg Arena
 
FC Porto
D/9 
20:00 
 
Brandt Hagen

98 - 83

Elma Apoel
C/8 
20:30 
Lisboa e Benfica

78 - 64

Hapoel Galil Elyon
08.10.1996
F/12 
17:00 
BC BVV Brno

65 - 70

Telindus
G/12 
17:00 
 
Inter Slovnaft ZTS

59 - 76

Bratislava, SVK
SH Pasienky
 
KK BFC Beocin
A/10 
17:30 
Anwil

93 - 87

Wloclawek, POL
Champion's Hall
Scavolini Basket
B/11 
18:00 
KK Zagreb

90 - 65

Zagreb, CRO
SD Trnsko
 
KK Sloboda Dita
G/10 
18:00 
 
Shakhtyor

90 - 85

Donetsk, UKR
Arena of Shakhtyor
 
TDK
H/11 
18:15 
Türk Telekom SC

92 - 80

 
Vita
B/10 
18:30 
 
BC Zalgiris

65 - 57

 
Olympique d'Antibes
E/10 
18:30 
ZEPTER IDEA

86 - 84

Wroclaw, POL
Hala Stulecia
 
Iraklis BC SA
B/12 
19:00 
 
UKJ Süba

78 - 70

 
Maribor Ovni
F/10 
19:00 
 
BC Budivelnik Kiev

89 - 79

 
AC Apollon
H/10 
19:00 
 
BC Marc

97 - 93

Körmend, HUN
Körmend Aréna
 
Scaligera Basket
E/12 
19:30 
 
Achilleas

72 - 91

Nicosia, CYP
Arena of Achilleas
 
KBBK Ast
A/11 
20:00 
Fenerbahçe SK

107 - 88

ASK Riga
A/12 
20:00 
Rabotnicki

89 - 91

 
KK Savinjski Hopsi
C/11 
20:00 
Ratiopharm

103 - 80

 
BC Plama
E/11 
20:00 
KK Zadar

69 - 87

Zadar, CRO
Jazine Arena
 
Libertel Dolphins
F/11 
20:00 
 
BC Aquarius

98 - 80

 
Universitatea
H/12 
20:00 
 
KK Buducnost

103 - 96

Podgorica, YUG
REX
 
Haribo London Towers
C/10 
20:30 
 
Real Madrid Teka

59 - 60

Lisboa e Benfica
G/11 
21:00 
Avtodor

84 - 81

 
Teamware
D/10 
21:30 
 
FC Porto

90 - 79

Matosinhos, POR
Arena of FC Porto
Paris Basket Racing
09.10.1996
C/12 
20:00 
 
MZT 2000

65 - 55

Hapoel Galil Elyon
D/11 
20:00 
 
Brandt Hagen

79 - 72

 
New Wave
D/12 
20:00 
Elma Apoel

76 - 89

Hapoel Migdal Jerusalem
15.10.1996
H/15 
15:30 
 
Vita

104 - 86

Tbilisi, GEO
Arena of Vita
 
KK Buducnost
A/14 
17:30 
Anwil

82 - 76

Wloclawek, POL
Champion's Hall
Rabotnicki
B/15 
18:00 
 
KK Sloboda Dita

70 - 84

Osijek, CRO
 
Maribor Ovni
F/15 
18:00 
 
Universitatea

54 - 92

Telindus
G/14 
18:00 
 
Shakhtyor

106 - 90

Donetsk, UKR
Arena of Shakhtyor
 
Inter Slovnaft ZTS
E/13 
18:15 
 
Iraklis BC SA

88 - 73

Thessaloniki, GRE
Ivanofio
KK Zadar
A/15 
18:30 
ASK Riga

99 - 78

Riga, LAT
Arena Riga
 
KK Savinjski Hopsi
B/14 
18:30 
 
BC Zalgiris

51 - 71

 
UKJ Süba
E/14 
18:30 
ZEPTER IDEA

78 - 76

Wroclaw, POL
Hala Stulecia
 
Achilleas
F/14 
19:00 
 
BC Budivelnik Kiev

76 - 57

BC BVV Brno
G/15 
19:00 
 
Teamware

90 - 86

 
KK BFC Beocin
G/13 
19:30 
 
TDK

73 - 80

Avtodor
B/13 
20:00 
 
Olympique d'Antibes

82 - 67

KK Zagreb
C/13 
20:00 
Ratiopharm

70 - 75

 
Real Madrid Teka
E/15 
20:00 
 
Libertel Dolphins

73 - 87

'S-Hertogenbosch, NED
Arena of Libertel Dolphins
 
KBBK Ast
A/13 
20:30 
Scavolini Basket

73 - 88

Fenerbahçe SK
C/14 
20:30 
Lisboa e Benfica

77 - 75

 
MZT 2000
D/13 
20:30 
Paris Basket Racing

97 - 61

 
Brandt Hagen
H/13 
20:30 
 
Scaligera Basket

76 - 64

Türk Telekom SC
F/13 
21:00 
 
AC Apollon

98 - 76

 
BC Aquarius
16.10.1996
C/15 
17:00 
 
BC Plama

91 - 85

Hapoel Galil Elyon
D/15 
18:00 
 
New Wave

77 - 86

Göteborg, SWE
Arena of New Wave
Hapoel Migdal Jerusalem
H/14 
20:00 
 
Haribo London Towers

74 - 59

 
BC Marc
D/14 
20:30 
 
FC Porto

97 - 43

Matosinhos, POR
Arena of FC Porto
Elma Apoel
05.11.1996
F/16 
17:00 
BC BVV Brno

76 - 84

 
AC Apollon
G/16 
17:00 
 
Inter Slovnaft ZTS

78 - 95

Bratislava, SVK
SH Pasienky
 
TDK
A/18 
17:30 
Anwil

93 - 92

Wloclawek, POL
Champion's Hall
ASK Riga
B/18 
18:30 
 
BC Zalgiris

88 - 55

 
KK Sloboda Dita
E/18 
18:30 
ZEPTER IDEA

94 - 77

Wroclaw, POL
Hala Stulecia
 
Libertel Dolphins
B/16 
19:00 
 
UKJ Süba

60 - 62

 
Olympique d'Antibes
C/17 
19:00 
Hapoel Galil Elyon

90 - 87

Kfar Blum, ISR
Kfar Blum Hall
Ratiopharm
F/18 
19:00 
 
BC Budivelnik Kiev

76 - 51

 
Universitatea
H/18 
19:00 
 
BC Marc

97 - 78

Körmend, HUN
Körmend Aréna
 
Vita
A/16 
20:00 
Rabotnicki

78 - 71

Scavolini Basket
A/17 
20:00 
 
KK Savinjski Hopsi

91 - 81

Fenerbahçe SK
B/17 
20:00 
 
Maribor Ovni

78 - 75

KK Zagreb
D/17 
20:00 
Hapoel Migdal Jerusalem

97 - 90

Jerusalem, ISR
Goldberg Arena
 
Brandt Hagen
E/17 
20:00 
 
KBBK Ast

80 - 69

KK Zadar
F/17 
20:00 
Telindus

94 - 64

 
BC Aquarius
G/17 
20:00 
 
KK BFC Beocin

88 - 70

Avtodor
H/17 
20:00 
 
KK Buducnost

62 - 53

Podgorica, YUG
REX
Türk Telekom SC
C/18 
20:30 
Lisboa e Benfica

95 - 75

 
BC Plama
G/18 
21:00 
 
Teamware

81 - 68

 
Shakhtyor
D/18 
21:30 
 
FC Porto

110 - 97

Matosinhos, POR
Arena of FC Porto
 
New Wave
E/16 
21:30 
 
Achilleas

74 - 98

Nicosia, CYP
Arena of Achilleas
 
Iraklis BC SA
06.11.1996
C/16 
20:00 
 
MZT 2000

69 - 68

 
Real Madrid Teka
D/16 
20:00 
Elma Apoel

70 - 90

Paris Basket Racing
H/16 
20:00 
 
Haribo London Towers

64 - 71

 
Scaligera Basket
12.11.1996
A/21 
17:00 
Fenerbahçe SK

105 - 97

Anwil
F/20 
17:00 
BC BVV Brno

109 - 79

 
Universitatea
G/20 
17:00 
 
Inter Slovnaft ZTS

91 - 95

Bratislava, SVK
SH Pasienky
 
Teamware
B/21 
18:00 
KK Zagreb

77 - 64

Zagreb, CRO
SD Trnsko
 
BC Zalgiris
E/19 
18:15 
 
Iraklis BC SA

86 - 60

Thessaloniki, GRE
Ivanofio
 
KBBK Ast
H/21 
18:15 
Türk Telekom SC

93 - 81

 
BC Marc
B/20 
19:00 
 
UKJ Süba

80 - 71

 
KK Sloboda Dita
A/20 
20:00 
Rabotnicki

84 - 97

ASK Riga
B/19 
20:00 
 
Olympique d'Antibes

70 - 82

 
Maribor Ovni
C/21 
20:00 
Ratiopharm

82 - 69

Lisboa e Benfica
E/21 
20:00 
KK Zadar

99 - 90

Zadar, CRO
Jazine Arena
ZEPTER IDEA
F/21 
20:00 
 
BC Aquarius

70 - 82

 
BC Budivelnik Kiev
A/19 
20:30 
Scavolini Basket

94 - 88

 
KK Savinjski Hopsi
D/19 
20:30 
Paris Basket Racing

83 - 62

Hapoel Migdal Jerusalem
G/19 
20:30 
 
TDK

84 - 61

 
KK BFC Beocin
H/19 
20:30 
 
Scaligera Basket

85 - 75

 
KK Buducnost
F/19 
21:00 
 
AC Apollon

81 - 73

Telindus
G/21 
21:00 
Avtodor

86 - 85

 
Shakhtyor
E/20 
21:30 
 
Achilleas

87 - 104

Nicosia, CYP
Arena of Achilleas
 
Libertel Dolphins
13.11.1996
C/19 
19:00 
Hapoel Galil Elyon

70 - 77

Kfar Blum, ISR
Kfar Blum Hall
 
Real Madrid Teka
D/20 
19:00 
 
New Wave

74 - 54

Göteborg, SWE
Arena of New Wave
Elma Apoel
C/20 
20:00 
 
MZT 2000

91 - 68

 
BC Plama
D/21 
20:00 
 
Brandt Hagen

70 - 78

 
FC Porto
H/20 
20:00 
 
Haribo London Towers

72 - 60

 
Vita
19.11.1996
A/24 
17:00 
Fenerbahçe SK

90 - 61

Rabotnicki
A/23 
17:30 
Anwil

72 - 63

Wloclawek, POL
Champion's Hall
 
KK Savinjski Hopsi
C/22 
17:30 
 
BC Plama

93 - 84

 
Real Madrid Teka
B/22 
18:00 
 
KK Sloboda Dita

59 - 72

Osijek, CRO
 
Olympique d'Antibes
B/24 
18:00 
KK Zagreb

96 - 80

Zagreb, CRO
SD Trnsko
 
UKJ Süba
F/22 
18:00 
 
Universitatea

86 - 107

 
AC Apollon
G/23 
18:00 
 
Shakhtyor

61 - 78

Donetsk, UKR
Arena of Shakhtyor
 
KK BFC Beocin
H/24 
18:15 
Türk Telekom SC

70 - 61

 
Haribo London Towers
A/22 
18:30 
ASK Riga

94 - 76

Riga, LAT
Arena Riga
Scavolini Basket
B/23 
18:30 
 
BC Zalgiris

69 - 50

 
Maribor Ovni
E/23 
18:30 
ZEPTER IDEA

86 - 77

Wroclaw, POL
Hala Stulecia
 
KBBK Ast
D/22 
19:00 
 
New Wave

70 - 104

Göteborg, SWE
Arena of New Wave
Paris Basket Racing
F/23 
19:00 
 
BC Budivelnik Kiev

79 - 69

Telindus
C/24 
20:00 
Ratiopharm

94 - 73

 
MZT 2000
D/24 
20:00 
Elma Apoel

54 - 76

 
Brandt Hagen
E/22 
20:00 
 
Libertel Dolphins

78 - 94

'S-Hertogenbosch, NED
Arena of Libertel Dolphins
 
Iraklis BC SA
E/24 
20:00 
KK Zadar

89 - 66

Zadar, CRO
Jazine Arena
 
Achilleas
F/24 
20:00 
 
BC Aquarius

80 - 68

BC BVV Brno
G/22 
20:00 
 
Teamware

87 - 95

 
TDK
H/22 
20:30 
 
Scaligera Basket

92 - 66

 
Vita
G/24 
21:00 
Avtodor

94 - 66

 
Inter Slovnaft ZTS
D/23 
21:30 
 
FC Porto

89 - 80

Matosinhos, POR
Arena of FC Porto
Hapoel Migdal Jerusalem
20.11.1996
C/23 
19:00 
Hapoel Galil Elyon

92 - 85

Kfar Blum, ISR
Kfar Blum Hall
Lisboa e Benfica
H/23 
19:00 
 
BC Marc

103 - 101

Körmend, HUN
Körmend Aréna
 
KK Buducnost
03.12.1996
H/26 
17:00 
 
Vita

62 - 69

Tbilisi, GEO
Arena of Vita
Türk Telekom SC
C/26 
17:30 
 
BC Plama

89 - 100

Ratiopharm
B/26 
18:00 
 
KK Sloboda Dita

73 - 77

Osijek, CRO
KK Zagreb
F/26 
18:00 
 
Universitatea

83 - 87

 
BC Aquarius
A/26 
18:30 
ASK Riga

84 - 96

Riga, LAT
Arena Riga
Fenerbahçe SK
G/26 
19:00 
 
Teamware

98 - 105

Avtodor
A/27 
20:00 
 
KK Savinjski Hopsi

74 - 66

Rabotnicki
B/25 
20:00 
 
Olympique d'Antibes

77 - 82

 
BC Zalgiris
B/27 
20:00 
 
Maribor Ovni

94 - 100

 
UKJ Süba
E/27 
20:00 
 
KBBK Ast

90 - 62

 
Achilleas
F/27 
20:00 
Telindus

78 - 79

BC BVV Brno
G/27 
20:00 
 
KK BFC Beocin

86 - 77

 
Inter Slovnaft ZTS
A/25 
20:30 
Scavolini Basket

92 - 94

Anwil
C/25 
20:30 
Lisboa e Benfica

73 - 76

 
Real Madrid Teka
D/25 
20:30 
Paris Basket Racing

81 - 84

 
FC Porto
G/25 
20:30 
 
TDK

113 - 60

 
Shakhtyor
H/25 
20:30 
 
Scaligera Basket

85 - 73

 
BC Marc
E/26 
21:00 
 
Libertel Dolphins

88 - 97

'S-Hertogenbosch, NED
Arena of Libertel Dolphins
KK Zadar
F/25 
21:00 
 
AC Apollon

85 - 68

 
BC Budivelnik Kiev
E/25 
21:30 
 
Iraklis BC SA

86 - 74

Thessaloniki, GRE
Ivanofio
ZEPTER IDEA
04.12.1996
D/26 
18:00 
 
New Wave

70 - 87

Göteborg, SWE
Arena of New Wave
 
Brandt Hagen
C/27 
19:00 
Hapoel Galil Elyon

95 - 79

Kfar Blum, ISR
Kfar Blum Hall
 
MZT 2000
H/27 
20:00 
 
Haribo London Towers

71 - 58

 
KK Buducnost
D/27 
20:30 
Hapoel Migdal Jerusalem

90 - 62

Jerusalem, ISR
Goldberg Arena
Elma Apoel
10.12.1996
A/28 
17:00 
Fenerbahçe SK

63 - 72

Scavolini Basket
F/29 
17:00 
BC BVV Brno

93 - 102

 
BC Budivelnik Kiev
G/29 
17:00 
 
Inter Slovnaft ZTS

93 - 90

Bratislava, SVK
SH Pasienky
 
Shakhtyor
B/28 
18:00 
KK Zagreb

88 - 59

Zagreb, CRO
SD Trnsko
 
Olympique d'Antibes
H/28 
18:15 
Türk Telekom SC

74 - 64

 
Scaligera Basket
B/29 
19:00 
 
UKJ Süba

66 - 70

 
BC Zalgiris
H/29 
19:00 
 
BC Marc

84 - 79

Körmend, HUN
Körmend Aréna
 
Haribo London Towers
A/29 
20:00 
Rabotnicki

86 - 88

Anwil
A/30 
20:00 
 
KK Savinjski Hopsi

101 - 105

ASK Riga
B/30 
20:00 
 
Maribor Ovni

97 - 79

 
KK Sloboda Dita
E/30 
20:00 
 
KBBK Ast

94 - 84

 
Libertel Dolphins
F/28 
20:00 
 
BC Aquarius

87 - 105

 
AC Apollon
F/30 
20:00 
Telindus

112 - 65

 
Universitatea
G/30 
20:00 
 
KK BFC Beocin

73 - 82

 
Teamware
H/30 
20:00 
 
KK Buducnost

93 - 56

Podgorica, YUG
REX
 
Vita
C/28 
20:30 
 
Real Madrid Teka

97 - 77

Ratiopharm
E/28 
20:30 
KK Zadar

93 - 87

Zadar, CRO
Jazine Arena
 
Iraklis BC SA
G/28 
21:00 
Avtodor

82 - 80

 
TDK
E/29 
21:30 
 
Achilleas

83 - 100

Nicosia, CYP
Arena of Achilleas
ZEPTER IDEA
11.12.1996
C/29 
20:00 
 
MZT 2000

75 - 73

Lisboa e Benfica
D/28 
20:00 
 
Brandt Hagen

59 - 73

Paris Basket Racing
D/29 
20:00 
Elma Apoel

48 - 51

 
FC Porto
C/30 
20:30 
Hapoel Galil Elyon

118 - 110

Kfar Blum, ISR
Kfar Blum Hall
 
BC Plama
D/30 
20:30 
Hapoel Migdal Jerusalem

98 - 86

Jerusalem, ISR
Goldberg Arena
 
New Wave
14.01.1997
31/A 
 
 
Maribor Ovni

67 - 69

Fenerbahçe SK
33/A 
 
Anwil

84 - 79

Wloclawek, POL
Champion's Hall
KK Zagreb
34/A 
 
 
KK Savinjski Hopsi

71 - 76

 
BC Zalgiris
38/A 
 
 
MZT 2000

73 - 69

 
FC Porto
39/A 
 
BC BVV Brno

86 - 78

 
Iraklis BC SA
40/A 
 
Telindus

66 - 62

ZEPTER IDEA
41/A 
 
 
KBBK Ast

65 - 70

 
BC Budivelnik Kiev
42/A 
 
KK Zadar

56 - 75

Zadar, CRO
Jazine Arena
 
AC Apollon
43/A 
 
 
Haribo London Towers

70 - 75

Avtodor
45/A 
 
 
Teamware

82 - 84

Türk Telekom SC
46/A 
 
 
KK BFC Beocin

73 - 74

 
Scaligera Basket
32/A 
20:00 
 
Olympique d'Antibes

75 - 75

ASK Riga
15.01.1997
36/A 
 
Hapoel Migdal Jerusalem

99 - 97

Jerusalem, ISR
Goldberg Arena
Ratiopharm
44/A 
19:00 
 
BC Marc

83 - 77

Körmend, HUN
Körmend Aréna
 
TDK
35/A 
20:00 
 
Brandt Hagen

71 - 98

 
Real Madrid Teka
37/A 
20:15 
Lisboa e Benfica

63 - 81

Paris Basket Racing
21.01.1997
32/B 
 
ASK Riga

86 - 80

Riga, LAT
Arena Riga
 
Olympique d'Antibes
33/B 
 
KK Zagreb

85 - 83

Zagreb, CRO
SD Trnsko
Anwil
40/B 
 
ZEPTER IDEA

88 - 68

Wroclaw, POL
Hala Stulecia
Telindus
41/B 
 
 
BC Budivelnik Kiev

101 - 59

 
KBBK Ast
44/B 
 
 
TDK

89 - 79

 
BC Marc
45/B 
 
Türk Telekom SC

96 - 89

 
Teamware
46/B 
 
 
Scaligera Basket

94 - 88

 
KK BFC Beocin
35/B 
00:30 
 
Real Madrid Teka

86 - 80

 
Brandt Hagen
43/B 
17:00 
Avtodor

68 - 68

 
Haribo London Towers
34/B 
18:30 
 
BC Zalgiris

73 - 76

 
KK Savinjski Hopsi
31/B 
19:45 
Fenerbahçe SK

86 - 76

 
Maribor Ovni
38/B 
20:15 
 
FC Porto

80 - 74

Matosinhos, POR
Arena of FC Porto
 
MZT 2000
42/B 
21:00 
 
AC Apollon

82 - 64

KK Zadar
39/B 
21:30 
 
Iraklis BC SA

76 - 61

Thessaloniki, GRE
Ivanofio
BC BVV Brno
22.01.1997
37/B 
 
Paris Basket Racing

80 - 86

Lisboa e Benfica
36/B 
20:00 
Ratiopharm

80 - 87

Hapoel Migdal Jerusalem
11.02.1997
47/A 
 
Hapoel Migdal Jerusalem

91 - 78

Jerusalem, ISR
Goldberg Arena
Fenerbahçe SK
48/A 
 
Paris Basket Racing

60 - 58

 
BC Zalgiris
49/A 
 
ASK Riga

83 - 98

Riga, LAT
Arena Riga
 
Real Madrid Teka
50/A 
 
Anwil

91 - 81

Wloclawek, POL
Champion's Hall
 
FC Porto
51/A 
 
 
TDK

74 - 79

 
Iraklis BC SA
52/A 
 
Türk Telekom SC

89 - 73

 
AC Apollon
53/A 
 
ZEPTER IDEA

90 - 94

Wroclaw, POL
Hala Stulecia
Avtodor
54/A 
19:00 
 
BC Budivelnik Kiev

80 - 90

 
Scaligera Basket
18.02.1997
48/B 
 
 
BC Zalgiris

76 - 77

Paris Basket Racing
54/B 
 
 
Scaligera Basket

90 - 73

 
BC Budivelnik Kiev
53/B 
17:00 
Avtodor

95 - 104

ZEPTER IDEA
47/B 
20:00 
Fenerbahçe SK

69 - 57

Hapoel Migdal Jerusalem
49/B 
20:15 
 
Real Madrid Teka

84 - 88

ASK Riga
52/B 
21:00 
 
AC Apollon

67 - 66

Türk Telekom SC
51/B 
21:45 
 
Iraklis BC SA

61 - 58

Thessaloniki, GRE
Ivanofio
 
TDK
19.02.1997
50/B 
20:00 
 
FC Porto

95 - 65

Matosinhos, POR
Arena of FC Porto
Anwil
04.03.1997
55/A 
 
Hapoel Migdal Jerusalem

68 - 63

Jerusalem, ISR
Goldberg Arena
 
Iraklis BC SA
56/A 
 
Türk Telekom SC

72 - 92

Paris Basket Racing
58/A 
 
 
Scaligera Basket

96 - 78

 
FC Porto
57/A 
18:30 
 
Real Madrid Teka

112 - 66

ZEPTER IDEA
11.03.1997
56/B 
 
Paris Basket Racing

92 - 50

Türk Telekom SC
57/B 
 
ZEPTER IDEA

91 - 93

Wroclaw, POL
Hala Stulecia
 
Real Madrid Teka
58/B 
 
 
FC Porto

60 - 72

Matosinhos, POR
Arena of FC Porto
 
Scaligera Basket
55/B 
19:15 
 
Iraklis BC SA

70 - 58

Thessaloniki, GRE
Ivanofio
Hapoel Migdal Jerusalem
25.03.1997
59/A 
 
 
Scaligera Basket

96 - 62

 
Iraklis BC SA
60/A 
20:15 
 
Real Madrid Teka

62 - 57

Paris Basket Racing
01.04.1997
59/B 
 
 
Iraklis BC SA

76 - 56

Thessaloniki, GRE
Ivanofio
 
Scaligera Basket
60/B 
20:00 
Paris Basket Racing

56 - 58

 
Real Madrid Teka
15.04.1997
61/A 
20:30 
 
Scaligera Basket

64 - 78

Nicosia, CYP
 
Real Madrid Teka