SCHEDULE

04.09.1993
1/A 
 
 
Jameson St. Vincents

78 - 75

 
UMF Snaefell
07.09.1993
2/A 
 
 
T71

70 - 121

Dudelange, LUX
Arena of T71
 
Basket Flyers
3/A 
 
SC Steaua

54 - 71

Bucarest, ROU
Arena de Baschet
 
BC Marc
4/A 
18:00 
BC CSKA

86 - 77

 
KK Postojna
11.09.1993
1/B 
 
 
UMF Snaefell

79 - 77

Stykkishölmur, ISL
Arena of UMF Snaefell
 
Jameson St. Vincents
14.09.1993
4/B 
 
 
KK Postojna

55 - 66

BC CSKA
3/B 
18:00 
 
BC Marc

97 - 76

Körmend, HUN
Körmend Aréna
SC Steaua
15.09.1993
2/B 
 
 
Basket Flyers

116 - 38

Salzburg
 
T71
27.09.1993
16/A 
 
Elma Apoel

76 - 94

Aris BSA
28.09.1993
11/A 
 
BC BVV Brno

87 - 98

 
Montepaschi
12/A 
 
Spartak

63 - 103

St. Petersburg, RUS
Arena of Spartak
Anwil
13/A 
 
 
Chemosvit

81 - 58

 
SAS - Uusikaupunki
14/A 
 
Go Pass Pepinster

88 - 81

Cholet Basket
5/A 
 
 
Jameson St. Vincents

61 - 77

 
Hans Verkerk
6/A 
 
 
Atletas

85 - 74

Kaunas, LTU
Arena of Atletas
 
Brandt Hagen
7/A 
 
 
Bipa Moda

83 - 87

KK Zadar
9/A 
17:45 
 
BC Marc

74 - 75

Körmend, HUN
Körmend Aréna
 
TAU CERAMICA
10/A 
18:00 
BC CSKA

67 - 63

Tofas SC
15/A 
19:00 
 
KK Delikates

81 - 83

 
Hapoel Givataim
8/A 
19:30 
 
Basket Flyers

94 - 87

 
Ovarense Aerosoles
05.10.1993
10/B 
 
Tofas SC

71 - 64

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
BC CSKA
12/B 
 
Anwil

76 - 69

Wloclawek, POL
Champion's Hall
Spartak
13/B 
 
 
SAS - Uusikaupunki

118 - 89

 
Chemosvit
14/B 
 
Cholet Basket

97 - 76

Cholet, FRA
La Meilleraie
Go Pass Pepinster
15/B 
 
 
Hapoel Givataim

100 - 73

 
KK Delikates
16/B 
 
Aris BSA

98 - 57

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
Elma Apoel
5/B 
 
 
Hans Verkerk

97 - 66

Den Helder, NED
Arena of Hans Verkerk
 
Jameson St. Vincents
6/B 
 
 
Brandt Hagen

83 - 69

 
Atletas
7/B 
 
KK Zadar

87 - 89

Zadar, CRO
Jazine Arena
 
Bipa Moda
9/B 
 
 
TAU CERAMICA

93 - 80

 
BC Marc
8/B 
18:00 
 
Ovarense Aerosoles

105 - 80

 
Basket Flyers
11/B 
20:30 
 
Montepaschi

91 - 78

Siena, ITA
Palasclavo
BC BVV Brno
26.10.1993
17/A 
 
 
Libertel Dolphins

62 - 78

'S-Hertogenbosch, NED
Arena of Libertel Dolphins
Split Croatia Insurance
18/A 
 
 
USK Erpet Praha

75 - 78

 
Fidefinanz
19/A 
 
Hapoel Galil Elyon

107 - 71

Kfar Blum, ISR
Kfar Blum Hall
 
UKJ Süba
20/A 
 
 
BC Zalgiris

76 - 84

Alytus, LTU
 
TAU CERAMICA
22/A 
 
 
SAS - Uusikaupunki

70 - 99

Cholet Basket
23/A 
 
Aris BSA

78 - 65

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
 
Hapoel Givataim
24/A 
 
 
BC Levski

102 - 93

 
Brandt Hagen
25/A 
 
KK Zadar

86 - 60

Zadar, CRO
Jazine Arena
Anwil
26/A 
 
 
Hans Verkerk

92 - 76

Den Helder, NED
Arena of Hans Verkerk
Rabotnicki
21/A 
20:45 
 
Montepaschi

79 - 72

Siena, ITA
Palasclavo
Tofas SC
27/A 
21:30 
 
Ovarense Aerosoles

87 - 80

 
ASK Brocéni
02.11.1993
17/B 
 
Split Croatia Insurance

94 - 94

 
Libertel Dolphins
18/B 
 
 
Fidefinanz

88 - 83

Bellinzona, SUI
Arena of Fidefinanz
 
USK Erpet Praha
19/B 
 
 
UKJ Süba

69 - 104

Hapoel Galil Elyon
20/B 
 
 
TAU CERAMICA

89 - 71

 
BC Zalgiris
21/B 
 
Tofas SC

87 - 79

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
 
Montepaschi
22/B 
 
Cholet Basket

96 - 85

Cholet, FRA
La Meilleraie
 
SAS - Uusikaupunki
23/B 
 
 
Hapoel Givataim

91 - 88

Aris BSA
24/B 
 
 
Brandt Hagen

67 - 69

 
BC Levski
25/B 
 
Anwil

78 - 75

Wloclawek, POL
Champion's Hall
KK Zadar
27/B 
 
 
ASK Brocéni

86 - 83

 
Ovarense Aerosoles
03.11.1993
26/B 
 
Rabotnicki

85 - 62

 
Hans Verkerk
23.11.1993
A/1 
20:15 
Split Croatia Insurance

75 - 74

 
TAU CERAMICA
A/3 
20:30 
 
Fidefinanz

84 - 76

Chiasso, SUI
Tofas SC
B/3 
20:30 
Hapoel Galil Elyon

91 - 95

Kfar Blum, ISR
Kfar Blum Hall
Cholet Basket
B/1 
22:00 
Aris BSA

98 - 95

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
KK Zadar
24.11.1993
A/2 
20:00 
 
Union Olimpija

89 - 77

Ljubljana, SLO
Tivoli Arena
Rabotnicki
27.11.1993
B/2 
18:00 
 
Ovarense Aerosoles

103 - 77

 
BC Levski
30.11.1993
A/6 
18:30 
Tofas SC

90 - 103

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
 
Union Olimpija
B/4 
19:00 
 
BC Levski

112 - 128

Aris BSA
A/5 
20:30 
 
Fidefinanz

69 - 73

Chiasso, SUI
 
TAU CERAMICA
B/5 
20:30 
Hapoel Galil Elyon

91 - 85

Kfar Blum, ISR
Kfar Blum Hall
KK Zadar
B/6 
20:30 
Cholet Basket

100 - 86

Cholet, FRA
La Meilleraie
 
Ovarense Aerosoles
01.12.1993
A/4 
20:00 
Rabotnicki

85 - 91

Split Croatia Insurance
07.12.1993
A/8 
 
Rabotnicki

109 - 107

Tofas SC
B/8 
18:00 
 
BC Levski

92 - 81

Cholet Basket
A/9 
19:30 
 
TAU CERAMICA

67 - 63

 
Union Olimpija
B/7 
19:30 
Aris BSA

83 - 78

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
Hapoel Galil Elyon
B/9 
20:00 
KK Zadar

82 - 94

Zadar, CRO
Jazine Arena
 
Ovarense Aerosoles
A/7 
20:15 
Split Croatia Insurance

95 - 65

 
Fidefinanz
14.12.1993
A/10 
18:30 
Tofas SC

99 - 95

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
Split Croatia Insurance
A/11 
20:00 
 
Union Olimpija

77 - 62

Ljubljana, SLO
Tivoli Arena
 
Fidefinanz
B/12 
20:00 
KK Zadar

119 - 75

Zadar, CRO
Jazine Arena
 
BC Levski
A/12 
20:30 
 
TAU CERAMICA

113 - 90

Rabotnicki
B/10 
20:30 
Cholet Basket

91 - 87

Cholet, FRA
La Meilleraie
Aris BSA
B/11 
21:30 
 
Ovarense Aerosoles

88 - 89

Hapoel Galil Elyon
04.01.1994
A/14 
18:30 
Tofas SC

93 - 95

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
 
TAU CERAMICA
B/13 
19:30 
Aris BSA

95 - 87

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
 
Ovarense Aerosoles
A/15 
20:30 
 
Fidefinanz

87 - 70

Chiasso, SUI
Rabotnicki
B/14 
20:30 
Cholet Basket

93 - 81

Cholet, FRA
La Meilleraie
KK Zadar
B/15 
20:30 
Hapoel Galil Elyon

104 - 78

Kfar Blum, ISR
Kfar Blum Hall
 
BC Levski
05.01.1994
A/13 
20:30 
Split Croatia Insurance

79 - 84

 
Union Olimpija
11.01.1994
B/16 
17:45 
KK Zadar

90 - 83

Zadar, CRO
Jazine Arena
Aris BSA
B/17 
18:00 
 
BC Levski

88 - 101

 
Ovarense Aerosoles
A/18 
18:30 
Tofas SC

57 - 62

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
 
Fidefinanz
A/16 
20:30 
 
TAU CERAMICA

91 - 86

Split Croatia Insurance
B/18 
20:30 
Cholet Basket

107 - 91

Cholet, FRA
La Meilleraie
Hapoel Galil Elyon
12.01.1994
A/17 
 
Rabotnicki

66 - 80

 
Union Olimpija
18.01.1994
A/20 
18:30 
 
TAU CERAMICA

77 - 55

 
Fidefinanz
B/19 
19:30 
Aris BSA

83 - 71

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
 
BC Levski
B/20 
20:00 
KK Zadar

85 - 93

Zadar, CRO
Jazine Arena
Hapoel Galil Elyon
B/21 
21:30 
 
Ovarense Aerosoles

87 - 84

Cholet Basket
19.01.1994
A/21 
20:00 
 
Union Olimpija

87 - 78

Ljubljana, SLO
Tivoli Arena
Tofas SC
A/19 
20:15 
Split Croatia Insurance

82 - 74

Rabotnicki
25.01.1994
A/23 
18:30 
Tofas SC

92 - 87

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
Rabotnicki
A/24 
19:00 
 
Union Olimpija

86 - 73

Ljubljana, SLO
Tivoli Arena
 
TAU CERAMICA
A/22 
20:30 
 
Fidefinanz

71 - 89

Chiasso, SUI
Split Croatia Insurance
B/22 
20:30 
Hapoel Galil Elyon

89 - 88

Kfar Blum, ISR
Kfar Blum Hall
Aris BSA
B/23 
20:30 
Cholet Basket

107 - 72

Cholet, FRA
La Meilleraie
 
BC Levski
B/24 
21:30 
 
Ovarense Aerosoles

87 - 81

KK Zadar
01.02.1994
A/27 
 
Rabotnicki

102 - 97

 
TAU CERAMICA
A/25 
17:45 
Split Croatia Insurance

93 - 77

Tofas SC
B/27 
18:00 
 
BC Levski

92 - 97

KK Zadar
A/26 
20:30 
 
Fidefinanz

50 - 53

Chiasso, SUI
 
Union Olimpija
B/26 
20:30 
Hapoel Galil Elyon

96 - 85

Kfar Blum, ISR
Kfar Blum Hall
 
Ovarense Aerosoles
B/25 
22:00 
Aris BSA

92 - 83

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
Cholet Basket
08.02.1994
A/30 
 
Rabotnicki

92 - 94

 
Fidefinanz
B/29 
18:00 
KK Zadar

82 - 88

Zadar, CRO
Jazine Arena
Cholet Basket
B/30 
18:00 
 
BC Levski

70 - 85

Hapoel Galil Elyon
A/29 
20:30 
 
TAU CERAMICA

105 - 72

Tofas SC
B/28 
21:30 
 
Ovarense Aerosoles

87 - 103

Aris BSA
09.02.1994
A/28 
20:00 
 
Union Olimpija

68 - 76

Ljubljana, SLO
Tivoli Arena
Split Croatia Insurance
17.02.1994
31/A 
19:15 
Aris BSA

83 - 79

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
 
Union Olimpija
32/A 
20:30 
 
TAU CERAMICA

81 - 67

Cholet Basket
22.02.1994
31/B 
20:00 
 
Union Olimpija

84 - 78

Ljubljana, SLO
Tivoli Arena
Aris BSA
32/B 
20:30 
Cholet Basket

103 - 90

Cholet, FRA
La Meilleraie
 
TAU CERAMICA
24.02.1994
31/C 
20:00 
 
Union Olimpija

74 - 61

Ljubljana, SLO
Tivoli Arena
Aris BSA
32/C 
20:30 
Cholet Basket

83 - 90

Cholet, FRA
La Meilleraie
 
TAU CERAMICA
15.03.1994
33/A 
20:00 
 
Union Olimpija

91 - 81

Lausanne, SUI
 
TAU CERAMICA