SCHEDULE

01.10.2002
A/3 
18:00 
BC Ventspils

98 - 71

BC Siauliai
C/1 
18:00 
Prokom Trefl

83 - 62

 
BDF Grodno-93
B/1 
18:00 
 
BC Levski

88 - 78

 
KK Sloboda Dita
D/1 
18:00 
KK Zagreb

77 - 87

Zagreb, CRO
SD Trnsko
Lukoil Academic
A/2 
18:30 
 
Gipsar Stal Ostrow

86 - 65

Ostrow Wielkopolski
Arena of SSA Ostrow
 
BK Opava
D/3 
18:30 
BC Kyiv

87 - 72

Kiev, UKR
Sports Palace
Polonia Warbud
A/1 
18:30 
BC Fersped Rabotnicki

75 - 69

 
Yambolgas
A/1 
19:00 
UNICS

84 - 69

Kazan, RUS
Basket-Hall 1
Plannja Basket
C/2 
19:00 
Avtodor

96 - 85

Mlekarna Kunin
D/1 
19:00 
Lietuvos Rytas

118 - 62

Atomerömü SE
B/3 
19:00 
Montan

75 - 100

Kapfenberg, AUT
Sporthalle Lindfeld
 
CB Ourense
A/2 
19:00 
Pinar Karsiyaka Spor Kulubu

66 - 65

KK Vojvodina
C/1 
19:00 
Split Croatia Insurance

123 - 119

Maroussi Athens
A/3 
20:00 
Dexia Mons-Hainaut

79 - 78

Mons, BEL
Mons.Arena
SAOS JDA Dijon
B/2 
20:00 
Strasbourg IG

93 - 68

Strasbourg, FRA
Rhenus Sport
Euphony Liege
C/3 
20:30 
 
Quatro Basket Bree

71 - 81

SLUC Basket
A/2 
20:30 
 
Isla de Tenerife

74 - 65

Benetton Olympic
B/2 
20:30 
Panionios BC

89 - 80

Nea Smyrni / Athens, GRE
Hellenicon Olympic Complex
Hapoel Samsung
D/3 
20:30 
Elma Apoel

70 - 89

CBC Feal Siroki
A/1 
21:00 
 
UD Oliveirense

68 - 63

Oliveira de Azeméis, POR
Arena of Uniao Deportiva Oliveirense
 
Birmingham Bullets
C/1 
21:00 
CAB Madeira

82 - 89

 
Porto Ferpinta
C/2 
21:30 
Aris BSA

75 - 78

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
Bnei SK Hasharon
02.10.2002
D/2 
17:30 
PAOK BC

94 - 79

Thessaloniki, GRE
PAOK Sports Arena
 
Geoplin Slovan
D/2 
18:15 
BC Kalev

59 - 91

Tallinn, EST
Saku Suurhall
BC Khimki
B/1 
18:30 
Anwil

74 - 62

Wloclawek, POL
Champion's Hall
BC Copenhagen
C/3 
18:30 
Skonto

111 - 91

BC Alita
C/2 
20:30 
Bipop Carire Reggio Emilia

81 - 76

Reggio Emilia, ITA
Arena of Bipop Carire
 
EiffelTowers Nijmegen
A/3 
20:30 
GS Peristeri

93 - 82

Hapoel Migdal Jerusalem
B/3 
20:30 
Türk Telekom SC

80 - 66

KK Hemofarm
B/1 
21:00 
 
Portugal Telecom

76 - 95

 
Ovarense Aerosoles
08.10.2002
C/4 
17:00 
Mlekarna Kunin

77 - 105

Novy Jicin, CZE
Hala Kryty Bazen
Prokom Trefl
A/4 
17:30 
 
BK Opava

90 - 78

UNICS
A/5 
18:00 
BC Ventspils

119 - 79

Plannja Basket
A/6 
18:00 
KK Vojvodina

65 - 77

Novi Sad, YUG
Spens Arena
GS Peristeri
B/5 
18:00 
 
BC Levski

81 - 92

Türk Telekom SC
D/4 
18:15 
BC Kalev

52 - 76

Tallinn, EST
Saku Suurhall
Lietuvos Rytas
C/4 
18:30 
Bnei SK Hasharon

95 - 83

Split Croatia Insurance
A/6 
19:00 
BC Siauliai

89 - 81

 
Gipsar Stal Ostrow
D/5 
19:00 
BC Kyiv

98 - 80

Kiev, UKR
Sports Palace
Atomerömü SE
D/6 
19:00 
BC Khimki

80 - 89

Polonia Warbud
B/5 
19:00 
Montan

95 - 85

Kapfenberg, AUT
Sporthalle Lindfeld
 
Ovarense Aerosoles
A/5 
19:00 
Pinar Karsiyaka Spor Kulubu

78 - 72

 
Yambolgas
A/5 
20:00 
Dexia Mons-Hainaut

95 - 96

Mons, BEL
Mons.Arena
 
Birmingham Bullets
A/6 
20:00 
SAOS JDA Dijon

68 - 72

 
Isla de Tenerife
C/6 
20:00 
SLUC Basket

75 - 72

Bipop Carire Reggio Emilia
C/5 
20:00 
Keravnos Keo

84 - 90

Nicosia, CYP
Keravnos Strovolou
Maroussi Athens
D/4 
20:00 
 
Geoplin Slovan

74 - 59

KK Zagreb
A/4 
20:15 
Benetton Olympic

81 - 80

Fribourg, SUI
Salle Sainte-Croix
 
UD Oliveirense
D/6 
20:30 
CBC Feal Siroki

84 - 80

Siroki Brijeg, BIH
Pecara
PAOK BC
B/4 
20:30 
Euphony Liege

67 - 75

 
Portugal Telecom
B/6 
20:30 
 
CB Ourense

94 - 69

Strasbourg IG
C/4 
20:30 
 
EiffelTowers Nijmegen

88 - 64

Nijmegen, NED
Horstacker
CAB Madeira
B/4 
20:30 
Hapoel Samsung

91 - 57

 
KK Sloboda Dita
C/5 
21:00 
 
Porto Ferpinta

93 - 102

Matosinhos, POR
Arena of FC Porto
 
Quatro Basket Bree
09.10.2002
A/4 
18:00 
Hapoel Migdal Jerusalem

90 - 64

Jerusalem, ISR
Goldberg Arena
BC Fersped Rabotnicki
B/4 
18:15 
Tartu Rock

51 - 69

Anwil
B/5 
18:30 
MBC Odessa

86 - 83

Odessa, UKR
Palace of Sport
BC Copenhagen
C/5 
18:30 
Skonto

109 - 84

 
BDF Grodno-93
D/5 
18:30 
Elma Apoel

62 - 92

Lukoil Academic
C/6 
19:00 
BC Alita

79 - 93

Avtodor
B/6 
20:00 
KK Hemofarm

82 - 61

Panionios BC
15.10.2002
A/8 
17:30 
 
BK Opava

96 - 89

BC Siauliai
C/7 
18:00 
Prokom Trefl

91 - 70

Skonto
D/9 
18:00 
Atomerömü SE

71 - 99

BC Khimki
A/9 
18:00 
 
Yambolgas

66 - 72

GS Peristeri
D/7 
18:00 
KK Zagreb

82 - 65

Zagreb, CRO
SD Trnsko
Elma Apoel
A/7 
19:00 
UNICS

87 - 77

Kazan, RUS
Basket-Hall 1
BC Ventspils
B/9 
19:00 
BC Copenhagen

60 - 61

Farum, DEN
Farum Arena
EURAS
C/9 
19:00 
 
BDF Grodno-93

78 - 118

Avtodor
D/7 
19:00 
Lietuvos Rytas

107 - 70

BC Kyiv
A/7 
19:00 
BC Fersped Rabotnicki

66 - 96

Pinar Karsiyaka Spor Kulubu
C/7 
19:00 
Split Croatia Insurance

80 - 60

Keravnos Keo
C/9 
19:00 
Maroussi Athens

90 - 78

Maroussi / Athens, GRE
Agios Thomas Maroussi
Aris BSA
B/7 
19:30 
 
KK Sloboda Dita

60 - 81

Tuzla, BIH
JP SKPC Mejdan
Türk Telekom SC
B/9 
19:30 
Panionios BC

102 - 82

Nea Smyrni / Athens, GRE
Hellenicon Olympic Complex
 
BC Levski
A/8 
20:15 
Benetton Olympic

73 - 98

Fribourg, SUI
Salle Sainte-Croix
SAOS JDA Dijon
B/8 
20:30 
Euphony Liege

85 - 97

 
CB Ourense
B/8 
20:30 
Hapoel Samsung

79 - 75

KK Hemofarm
D/8 
20:30 
 
Geoplin Slovan

95 - 70

CBC Feal Siroki
A/7 
21:00 
 
UD Oliveirense

78 - 90

Oliveira de Azeméis, POR
Arena of Uniao Deportiva Oliveirense
Dexia Mons-Hainaut
C/9 
21:00 
 
Porto Ferpinta

111 - 82

Matosinhos, POR
Arena of FC Porto
Bipop Carire Reggio Emilia
16.10.2002
D/9 
16:00 
Lukoil Academic

103 - 78

PAOK BC
C/8 
17:00 
Mlekarna Kunin

98 - 92

Novy Jicin, CZE
Hala Kryty Bazen
BC Alita
D/8 
18:00 
Polonia Warbud

88 - 73

BC Kalev
A/8 
18:00 
Hapoel Migdal Jerusalem

93 - 91

Jerusalem, ISR
Goldberg Arena
KK Vojvodina
B/7 
18:30 
Anwil

90 - 67

Wloclawek, POL
Champion's Hall
MBC Odessa
A/9 
19:00 
Plannja Basket

61 - 77

Lulea, SWE
Coop Arena
 
Gipsar Stal Ostrow
A/9 
19:00 
 
Birmingham Bullets

76 - 75

 
Isla de Tenerife
C/8 
19:30 
 
EiffelTowers Nijmegen

82 - 76

Nijmegen, NED
Horstacker
SLUC Basket
C/7 
20:30 
 
Quatro Basket Bree

74 - 66

CAB Madeira
B/9 
21:00 
 
Ovarense Aerosoles

84 - 95

Strasbourg IG
22.10.2002
D/12 
18:00 
Atomerömü SE

59 - 67

BC Kalev
B/12 
18:00 
Hapoel Samsung

88 - 84

 
BC Levski
D/12 
18:00 
Lukoil Academic

70 - 55

 
Geoplin Slovan
A/12 
19:00 
Plannja Basket

82 - 61

Lulea, SWE
Coop Arena
 
BK Opava
B/12 
19:00 
BC Copenhagen

81 - 66

Farum, DEN
Farum Arena
Tartu Rock
C/10 
19:00 
BC Alita

74 - 106

Prokom Trefl
C/11 
19:00 
Avtodor

105 - 87

Skonto
C/12 
19:00 
 
BDF Grodno-93

80 - 64

Mlekarna Kunin
D/22 
19:00 
BC Kyiv

77 - 94

Kiev, UKR
Sports Palace
Lietuvos Rytas
A/12 
19:00 
 
Birmingham Bullets

62 - 53

Benetton Olympic
C/12 
19:00 
Maroussi Athens

71 - 90

Maroussi / Athens, GRE
Agios Thomas Maroussi
Bnei SK Hasharon
A/10 
20:00 
SAOS JDA Dijon

104 - 93

 
UD Oliveirense
B/11 
20:00 
Strasbourg IG

92 - 77

Strasbourg, FRA
Rhenus Sport
Montan
C/10 
20:00 
SLUC Basket

91 - 69

CAB Madeira
B/10 
20:00 
KK Hemofarm

102 - 62

 
KK Sloboda Dita
A/11 
20:30 
 
Isla de Tenerife

87 - 69

Dexia Mons-Hainaut
C/11 
20:30 
Bipop Carire Reggio Emilia

87 - 66

Reggio Emilia, ITA
Arena of Bipop Carire
 
Quatro Basket Bree
A/11 
20:30 
GS Peristeri

80 - 68

Pinar Karsiyaka Spor Kulubu
B/11 
20:30 
Panionios BC

73 - 82

Nea Smyrni / Athens, GRE
Hellenicon Olympic Complex
Türk Telekom SC
D/10 
20:30 
CBC Feal Siroki

90 - 76

Siroki Brijeg, BIH
Pecara
KK Zagreb
B/12 
21:00 
 
Ovarense Aerosoles

92 - 95

Euphony Liege
C/12 
21:00 
 
Porto Ferpinta

83 - 92

Matosinhos, POR
Arena of FC Porto
 
EiffelTowers Nijmegen
C/11 
21:30 
Aris BSA

83 - 67

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
Keravnos Keo
23.10.2002
D/11 
17:30 
PAOK BC

78 - 60

Thessaloniki, GRE
PAOK Sports Arena
Elma Apoel
A/12 
18:00 
 
Yambolgas

76 - 70

Hapoel Migdal Jerusalem
A/11 
18:30 
 
Gipsar Stal Ostrow

71 - 92

Ostrow Wielkopolski
Arena of SSA Ostrow
BC Ventspils
A/10 
19:00 
BC Siauliai

72 - 99

UNICS
B/11 
19:00 
EURAS

81 - 83

MBC Odessa
A/10 
20:00 
KK Vojvodina

102 - 77

Novi Sad, YUG
Spens Arena
BC Fersped Rabotnicki
B/10 
21:00 
 
Portugal Telecom

95 - 82

 
CB Ourense
25.10.2002
D/11 
20:00 
BC Khimki

110 - 107

BC Kyiv
29.10.2002
A/15 
18:00 
BC Ventspils

81 - 79

 
BK Opava
C/13 
18:00 
Prokom Trefl

110 - 68

Avtodor
D/14 
18:00 
Atomerömü SE

84 - 86

Polonia Warbud
B/14 
18:00 
 
BC Levski

81 - 88

KK Hemofarm
D/15 
18:15 
BC Kalev

89 - 83

Tallinn, EST
Saku Suurhall
BC Kyiv
D/15 
18:30 
Elma Apoel

69 - 56

 
Geoplin Slovan
A/13 
19:00 
UNICS

85 - 54

Kazan, RUS
Basket-Hall 1
 
Gipsar Stal Ostrow
D/13 
19:00 
Lietuvos Rytas

102 - 56

BC Khimki
A/13 
19:00 
BC Fersped Rabotnicki

59 - 72

GS Peristeri
C/13 
19:00 
Split Croatia Insurance

79 - 97

Aris BSA
B/13 
19:30 
 
KK Sloboda Dita

73 - 74

Tuzla, BIH
JP SKPC Mejdan
Panionios BC
D/13 
19:30 
KK Zagreb

80 - 95

Zagreb, CRO
SD Trnsko
PAOK BC
A/14 
20:00 
SAOS JDA Dijon

78 - 65

 
Birmingham Bullets
A/15 
20:00 
Dexia Mons-Hainaut

77 - 53

Mons, BEL
Mons.Arena
Benetton Olympic
B/13 
20:00 
Strasbourg IG

77 - 69

Strasbourg, FRA
Rhenus Sport
 
Portugal Telecom
B/15 
20:00 
Montan

83 - 74

Kapfenberg, AUT
Sporthalle Lindfeld
Euphony Liege
C/14 
20:00 
SLUC Basket

71 - 74

 
Porto Ferpinta
C/15 
20:30 
 
EiffelTowers Nijmegen

89 - 73

Nijmegen, NED
Horstacker
 
Quatro Basket Bree
B/14 
20:30 
 
CB Ourense

74 - 72

 
Ovarense Aerosoles
D/14 
20:30 
CBC Feal Siroki

91 - 98

Siroki Brijeg, BIH
Pecara
Lukoil Academic
A/13 
21:00 
 
UD Oliveirense

89 - 92

Oliveira de Azeméis, POR
Arena of Uniao Deportiva Oliveirense
 
Isla de Tenerife
C/13 
21:00 
CAB Madeira

106 - 108

Bipop Carire Reggio Emilia
30.10.2002
B/13 
18:30 
Anwil

83 - 62

Wloclawek, POL
Champion's Hall
EURAS
B/15 
18:30 
MBC Odessa

92 - 90

Odessa, UKR
Palace of Sport
Tartu Rock
C/15 
18:30 
Skonto

130 - 101

Mlekarna Kunin
B/15 
18:30 
Türk Telekom SC

85 - 76

Hapoel Samsung
A/14 
19:00 
BC Siauliai

97 - 84

Plannja Basket
C/14 
19:00 
BC Alita

70 - 67

 
BDF Grodno-93
A/15 
19:00 
Pinar Karsiyaka Spor Kulubu

81 - 85

Hapoel Migdal Jerusalem
C/15 
19:00 
Keravnos Keo

72 - 85

Nicosia, CYP
Keravnos Strovolou
Bnei SK Hasharon
A/14 
20:00 
KK Vojvodina

72 - 85

Novi Sad, YUG
Spens Arena
 
Yambolgas
03.11.2002
B/7 
17:00 
 
Portugal Telecom

90 - 84

Montan
05.11.2002
A/17 
17:30 
 
BK Opava

88 - 97

 
Gipsar Stal Ostrow
D/16 
18:00 
Atomerömü SE

63 - 86

Lietuvos Rytas
D/18 
18:00 
Polonia Warbud

74 - 90

BC Kyiv
B/18 
18:00 
KK Hemofarm

93 - 70

Türk Telekom SC
D/16 
18:00 
Lukoil Academic

86 - 70

KK Zagreb
C/17 
18:30 
Bnei SK Hasharon

92 - 101

Aris BSA
A/16 
19:00 
Plannja Basket

75 - 98

Lulea, SWE
Coop Arena
UNICS
A/18 
19:00 
BC Siauliai

80 - 103

BC Ventspils
C/16 
19:00 
 
BDF Grodno-93

65 - 81

Prokom Trefl
C/16 
19:00 
Maroussi Athens

119 - 85

Maroussi / Athens, GRE
Agios Thomas Maroussi
Split Croatia Insurance
B/17 
19:40 
Hapoel Samsung

86 - 72

Panionios BC
D/17 
20:00 
BC Khimki

78 - 77

BC Kalev
A/18 
20:00 
SAOS JDA Dijon

75 - 60

Dexia Mons-Hainaut
D/17 
20:00 
 
Geoplin Slovan

81 - 88

PAOK BC
A/17 
20:15 
Benetton Olympic

69 - 79

Fribourg, SUI
Salle Sainte-Croix
 
Isla de Tenerife
B/17 
20:30 
Euphony Liege

80 - 87

Strasbourg IG
B/18 
20:30 
 
CB Ourense

97 - 93

Montan
C/17 
20:30 
 
EiffelTowers Nijmegen

97 - 92

Nijmegen, NED
Horstacker
Bipop Carire Reggio Emilia
C/18 
20:30 
SLUC Basket

101 - 64

 
Quatro Basket Bree
B/16 
20:30 
 
KK Sloboda Dita

68 - 59

Tuzla, BIH
JP SKPC Mejdan
 
BC Levski
D/18 
20:30 
CBC Feal Siroki

72 - 67

Siroki Brijeg, BIH
Pecara
Elma Apoel
C/16 
21:00 
 
Porto Ferpinta

93 - 81

Matosinhos, POR
Arena of FC Porto
CAB Madeira
06.11.2002
C/17 
17:00 
Mlekarna Kunin

105 - 93

Novy Jicin, CZE
Hala Kryty Bazen
Avtodor
A/16 
18:00 
 
Yambolgas

85 - 73

BC Fersped Rabotnicki
A/17 
18:00 
Hapoel Migdal Jerusalem

88 - 80

Jerusalem, ISR
Goldberg Arena
GS Peristeri
B/17 
18:15 
Tartu Rock

74 - 76

EURAS
C/18 
19:00 
BC Alita

73 - 81

Skonto
B/16 
20:00 
BC Copenhagen

72 - 80

Farum, DEN
Farum Arena
Anwil
A/16 
20:00 
 
Birmingham Bullets

81 - 77

 
UD Oliveirense
A/18 
20:00 
KK Vojvodina

96 - 89

Novi Sad, YUG
Spens Arena
Pinar Karsiyaka Spor Kulubu
B/16 
21:00 
 
Ovarense Aerosoles

81 - 87

 
Portugal Telecom
12.11.2002
C/19 
18:00 
Prokom Trefl

106 - 85

Mlekarna Kunin
D/20 
18:00 
Atomerömü SE

87 - 77

BC Kyiv
D/20 
18:00 
Lukoil Academic

94 - 63

Elma Apoel
A/21 
18:30 
 
Gipsar Stal Ostrow

76 - 92

Ostrow Wielkopolski
Arena of SSA Ostrow
BC Siauliai
B/20 
18:30 
Türk Telekom SC

73 - 65

 
BC Levski
A/19 
19:00 
UNICS

99 - 62

Kazan, RUS
Basket-Hall 1
 
BK Opava
A/20 
19:00 
Plannja Basket

68 - 91

Lulea, SWE
Coop Arena
BC Ventspils
C/20 
19:00 
 
BDF Grodno-93

70 - 89

Skonto
C/21 
19:00 
Avtodor

81 - 78

BC Alita
D/19 
19:00 
Lietuvos Rytas

87 - 62

BC Kalev
A/20 
19:00 
 
Birmingham Bullets

89 - 87

Dexia Mons-Hainaut
C/19 
19:00 
Split Croatia Insurance

61 - 67

Bnei SK Hasharon
C/20 
19:00 
Maroussi Athens

72 - 62

Maroussi / Athens, GRE
Agios Thomas Maroussi
Keravnos Keo
D/19 
19:30 
KK Zagreb

68 - 77

Zagreb, CRO
SD Trnsko
 
Geoplin Slovan
B/20 
20:00 
BC Copenhagen

79 - 71

Farum, DEN
Farum Arena
MBC Odessa
B/21 
20:00 
Strasbourg IG

110 - 95

Strasbourg, FRA
Rhenus Sport
 
CB Ourense
C/20 
20:30 
 
Quatro Basket Bree

75 - 72

 
Porto Ferpinta
C/21 
20:30 
Bipop Carire Reggio Emilia

78 - 72

Reggio Emilia, ITA
Arena of Bipop Carire
SLUC Basket
A/21 
20:30 
 
Isla de Tenerife

78 - 77

SAOS JDA Dijon
A/21 
20:30 
GS Peristeri

101 - 76

KK Vojvodina
B/19 
20:30 
 
KK Sloboda Dita

67 - 81

Tuzla, BIH
JP SKPC Mejdan
Hapoel Samsung
B/21 
20:30 
Panionios BC

82 - 72

Nea Smyrni / Athens, GRE
Hellenicon Olympic Complex
KK Hemofarm
A/19 
21:00 
 
UD Oliveirense

72 - 81

Oliveira de Azeméis, POR
Arena of Uniao Deportiva Oliveirense
Benetton Olympic
B/20 
21:00 
 
Ovarense Aerosoles

106 - 81

Montan
C/19 
21:00 
CAB Madeira

98 - 104

 
EiffelTowers Nijmegen
13.11.2002
D/21 
17:30 
PAOK BC

89 - 73

Thessaloniki, GRE
PAOK Sports Arena
CBC Feal Siroki
D/21 
18:00 
Polonia Warbud

87 - 81

BC Khimki
A/20 
18:00 
 
Yambolgas

82 - 69

Pinar Karsiyaka Spor Kulubu
B/19 
18:30 
Anwil

105 - 73

Wloclawek, POL
Champion's Hall
Tartu Rock
A/19 
19:00 
BC Fersped Rabotnicki

89 - 90

Hapoel Migdal Jerusalem
B/19 
21:00 
 
Portugal Telecom

82 - 84

Euphony Liege
16.11.2002
B/2 
16:00 
EURAS

74 - 57

Tartu Rock
01.12.2002
D/10 
15:00 
Polonia Warbud

68 - 95

Lietuvos Rytas
03.12.2002
A/22 
18:00 
BC Ventspils

80 - 83

UNICS
B/23 
18:00 
KK Hemofarm

68 - 50

Hapoel Samsung
B/24 
18:00 
 
BC Levski

88 - 99

Panionios BC
D/23 
18:15 
BC Kalev

74 - 99

Tallinn, EST
Saku Suurhall
Polonia Warbud
B/22 
18:30 
MBC Odessa

77 - 86

Odessa, UKR
Palace of Sport
Anwil
A/23 
19:00 
BC Siauliai

91 - 80

 
BK Opava
C/24 
19:00 
Avtodor

84 - 80

 
BDF Grodno-93
D/24 
19:00 
BC Khimki

99 - 82

Atomerömü SE
B/22 
19:00 
Montan

108 - 95

Kapfenberg, AUT
Sporthalle Lindfeld
 
Portugal Telecom
A/22 
19:00 
Pinar Karsiyaka Spor Kulubu

99 - 91

BC Fersped Rabotnicki
C/22 
20:00 
Keravnos Keo

84 - 80

Nicosia, CYP
Keravnos Strovolou
Split Croatia Insurance
A/22 
20:00 
Dexia Mons-Hainaut

85 - 75

Mons, BEL
Mons.Arena
 
UD Oliveirense
A/23 
20:00 
SAOS JDA Dijon

86 - 80

Benetton Olympic
B/24 
20:00 
Strasbourg IG

81 - 86

Strasbourg, FRA
Rhenus Sport
 
Ovarense Aerosoles
C/23 
20:00 
SLUC Basket

86 - 79

 
EiffelTowers Nijmegen
A/24 
20:30 
 
Isla de Tenerife

83 - 60

 
Birmingham Bullets
B/23 
20:30 
 
CB Ourense

107 - 88

Euphony Liege
C/24 
20:30 
Bipop Carire Reggio Emilia

91 - 79

Reggio Emilia, ITA
Arena of Bipop Carire
 
Porto Ferpinta
A/24 
20:30 
GS Peristeri

93 - 68

 
Yambolgas
D/23 
20:30 
CBC Feal Siroki

58 - 77

Siroki Brijeg, BIH
Pecara
 
Geoplin Slovan
C/22 
21:00 
CAB Madeira

92 - 91

 
Quatro Basket Bree
C/24 
21:30 
Aris BSA

87 - 78

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
Maroussi Athens
04.12.2002
D/24 
17:30 
PAOK BC

74 - 72

Thessaloniki, GRE
PAOK Sports Arena
Lukoil Academic
A/24 
18:30 
 
Gipsar Stal Ostrow

103 - 90

Ostrow Wielkopolski
Arena of SSA Ostrow
Plannja Basket
C/22 
18:30 
Skonto

83 - 97

Prokom Trefl
B/22 
18:30 
Türk Telekom SC

85 - 77

 
KK Sloboda Dita
D/22 
18:30 
Elma Apoel

71 - 93

KK Zagreb
B/24 
19:00 
EURAS

59 - 68

BC Copenhagen
C/23 
19:00 
BC Alita

106 - 97

Mlekarna Kunin
A/23 
20:00 
KK Vojvodina

109 - 96

Novi Sad, YUG
Spens Arena
Hapoel Migdal Jerusalem
08.12.2002
D/25 
13:00 
CBC Feal Siroki

67 - 90

Siroki Brijeg, BIH
Pecara
KK Zagreb
10.12.2002
A/27 
17:30 
 
BK Opava

113 - 87

Plannja Basket
A/26 
18:00 
BC Ventspils

89 - 84

 
Gipsar Stal Ostrow
C/25 
18:00 
Prokom Trefl

91 - 68

BC Alita
B/27 
18:00 
 
BC Levski

74 - 92

Hapoel Samsung
D/27 
18:15 
BC Kalev

69 - 90

Tallinn, EST
Saku Suurhall
Atomerömü SE
C/27 
18:30 
Bnei SK Hasharon

85 - 92

Maroussi Athens
D/26 
18:30 
Elma Apoel

58 - 104

PAOK BC
A/25 
19:00 
UNICS

97 - 69

Kazan, RUS
Basket-Hall 1
BC Siauliai
D/25 
19:00 
Lietuvos Rytas

91 - 83

Polonia Warbud
D/26 
19:00 
BC Kyiv

74 - 104

Kiev, UKR
Sports Palace
BC Khimki
B/26 
19:00 
Montan

95 - 86

Kapfenberg, AUT
Sporthalle Lindfeld
Strasbourg IG
A/25 
19:00 
BC Fersped Rabotnicki

81 - 83

KK Vojvodina
A/26 
19:00 
Pinar Karsiyaka Spor Kulubu

74 - 91

GS Peristeri
B/25 
19:30 
 
KK Sloboda Dita

70 - 87

Tuzla, BIH
JP SKPC Mejdan
KK Hemofarm
A/26 
20:00 
Dexia Mons-Hainaut

86 - 88

Mons, BEL
Mons.Arena
 
Isla de Tenerife
D/27 
20:00 
 
Geoplin Slovan

72 - 70

Lukoil Academic
A/27 
20:15 
Benetton Olympic

63 - 70

Fribourg, SUI
Salle Sainte-Croix
 
Birmingham Bullets
C/26 
20:30 
 
Quatro Basket Bree

90 - 96

Bipop Carire Reggio Emilia
C/27 
20:30 
 
EiffelTowers Nijmegen

78 - 77

Nijmegen, NED
Horstacker
 
Porto Ferpinta
B/25 
20:30 
 
CB Ourense

74 - 80

 
Portugal Telecom
B/27 
20:30 
Euphony Liege

77 - 83

 
Ovarense Aerosoles
A/25 
21:00 
 
UD Oliveirense

92 - 80

Oliveira de Azeméis, POR
Arena of Uniao Deportiva Oliveirense
SAOS JDA Dijon
C/25 
21:00 
CAB Madeira

88 - 85

SLUC Basket
11.12.2002
C/27 
17:00 
Mlekarna Kunin

90 - 82

Novy Jicin, CZE
Hala Kryty Bazen
 
BDF Grodno-93
A/27 
18:00 
Hapoel Migdal Jerusalem

97 - 71

Jerusalem, ISR
Goldberg Arena
 
Yambolgas
B/26 
18:30 
MBC Odessa

85 - 81

Odessa, UKR
Palace of Sport
EURAS
C/26 
18:30 
Skonto

120 - 77

Avtodor
B/26 
18:30 
Türk Telekom SC

82 - 75

Panionios BC
B/27 
19:00 
Tartu Rock

82 - 81

BC Copenhagen
C/26 
19:00 
Keravnos Keo

61 - 69

Nicosia, CYP
Keravnos Strovolou
Aris BSA
17.12.2002
A/30 
17:30 
 
BK Opava

95 - 84

BC Ventspils
D/29 
18:00 
Polonia Warbud

84 - 92

Atomerömü SE
B/29 
18:00 
KK Hemofarm

92 - 91

 
BC Levski
D/29 
18:00 
Lukoil Academic

106 - 78

Pravets, BUL
Pravets Hall
CBC Feal Siroki
A/28 
18:30 
 
Gipsar Stal Ostrow

76 - 86

Ostrow Wielkopolski
Arena of SSA Ostrow
UNICS
C/30 
18:30 
Bnei SK Hasharon

76 - 77

Keravnos Keo
C/28 
19:00 
Avtodor

66 - 81

Prokom Trefl
C/29 
19:00 
 
BDF Grodno-93

96 - 88

BC Alita
D/28 
19:00 
BC Khimki

77 - 82

Lietuvos Rytas
D/30 
19:00 
BC Kyiv

96 - 84

Kiev, UKR
Sports Palace
BC Kalev
A/29 
19:00 
 
Birmingham Bullets

84 - 85

SAOS JDA Dijon
B/30 
19:55 
Hapoel Samsung

83 - 71

Türk Telekom SC
A/30 
20:15 
Benetton Olympic

72 - 78

Fribourg, SUI
Salle Sainte-Croix
Dexia Mons-Hainaut
A/28 
20:30 
 
Isla de Tenerife

76 - 73

 
UD Oliveirense
C/28 
20:30 
Bipop Carire Reggio Emilia

71 - 66

Reggio Emilia, ITA
Arena of Bipop Carire
CAB Madeira
B/30 
20:30 
Euphony Liege

81 - 80

Montan
C/30 
20:30 
 
Quatro Basket Bree

64 - 71

 
EiffelTowers Nijmegen
A/28 
20:30 
GS Peristeri

85 - 72

BC Fersped Rabotnicki
B/28 
20:30 
Panionios BC

93 - 72

Nea Smyrni / Athens, GRE
Hellenicon Olympic Complex
 
KK Sloboda Dita
B/28 
21:00 
 
Portugal Telecom

70 - 75

Strasbourg IG
B/29 
21:00 
 
Ovarense Aerosoles

94 - 90

 
CB Ourense
C/29 
21:00 
 
Porto Ferpinta

87 - 76

Matosinhos, POR
Arena of FC Porto
SLUC Basket
C/28 
21:30 
Aris BSA

111 - 88

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
Split Croatia Insurance
18.12.2002
C/30 
17:00 
Mlekarna Kunin

93 - 95

Novy Jicin, CZE
Hala Kryty Bazen
Skonto
D/28 
17:30 
PAOK BC

78 - 88

Thessaloniki, GRE
PAOK Sports Arena
KK Zagreb
A/29 
18:00 
 
Yambolgas

97 - 91

KK Vojvodina
A/30 
18:00 
Hapoel Migdal Jerusalem

87 - 72

Jerusalem, ISR
Goldberg Arena
Pinar Karsiyaka Spor Kulubu
B/30 
18:15 
Tartu Rock

96 - 94

MBC Odessa
A/29 
19:00 
Plannja Basket

72 - 71

Lulea, SWE
Coop Arena
BC Siauliai
B/28 
19:00 
EURAS

73 - 79

Anwil
D/30 
20:00 
 
Geoplin Slovan

87 - 59

Elma Apoel
14.01.2003
1/A 
18:00 
Lietuvos Rytas

94 - 63

Anwil
2/A 
20:00 
Prokom Trefl

80 - 114

UNICS
15.01.2003
3/A 
18:00 
Anwil

78 - 65

Prokom Trefl
4/A 
20:00 
Lietuvos Rytas

90 - 93

UNICS
16.01.2003
1/A 
17:30 
Lukoil Academic

99 - 83

Türk Telekom SC
2/A 
19:45 
GS Peristeri

84 - 86

Aris BSA
17.01.2003
3/A 
15:30 
Türk Telekom SC

86 - 70

GS Peristeri
4/A 
18:00 
Lukoil Academic

81 - 80

Aris BSA
04.02.2003
F/1 
17:30 
Lukoil Academic

87 - 76

Bnei SK Hasharon
A/1 
18:00 
Türk Telekom SC

85 - 104

MBC Odessa
B/1 
18:00 
KK Hemofarm

84 - 68

PAOK BC
C/1 
18:00 
BC Ventspils

76 - 77

 
EiffelTowers Nijmegen
C/2 
18:00 
Prokom Trefl

72 - 48

 
CB Ourense
D/1 
18:00 
Anwil

77 - 78

Wloclawek, POL
Champion's Hall
 
Porto Ferpinta
B/2 
19:00 
Lietuvos Rytas

96 - 89

Skonto
E/2 
19:50 
Hapoel Samsung

86 - 77

BC Khimki
F/2 
20:30 
 
Isla de Tenerife

79 - 67

Bipop Carire Reggio Emilia
E/1 
21:30 
Aris BSA

93 - 87

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
Strasbourg IG
05.02.2003
A/2 
19:00 
UNICS

84 - 71

Kazan, RUS
Basket-Hall 1
Hapoel Migdal Jerusalem
11.02.2003
B/4 
17:00 
PAOK BC

71 - 73

Thessaloniki, GRE
PAOK Sports Arena
Lietuvos Rytas
A/4 
18:00 
MBC Odessa

63 - 99

Odessa, UKR
Palace of Sport
UNICS
B/3 
18:30 
Skonto

91 - 100

KK Hemofarm
E/3 
19:00 
BC Khimki

75 - 79

Aris BSA
C/4 
19:30 
 
EiffelTowers Nijmegen

85 - 94

Nijmegen, NED
Horstacker
Prokom Trefl
D/3 
20:00 
SAOS JDA Dijon

73 - 71

Anwil
C/3 
20:30 
 
CB Ourense

89 - 85

BC Ventspils
F/3 
20:30 
Bipop Carire Reggio Emilia

71 - 94

Reggio Emilia, ITA
Arena of Bipop Carire
Lukoil Academic
12.02.2003
A/3 
18:00 
Hapoel Migdal Jerusalem

101 - 91

Jerusalem, ISR
Goldberg Arena
Türk Telekom SC
E/4 
20:00 
Strasbourg IG

86 - 88

Strasbourg, FRA
Rhenus Sport
Hapoel Samsung
F/4 
20:30 
Bnei SK Hasharon

80 - 73

 
Isla de Tenerife
25.02.2003
B/5 
18:00 
KK Hemofarm

76 - 65

Lietuvos Rytas
C/5 
18:00 
BC Ventspils

97 - 81

Prokom Trefl
A/5 
18:30 
Türk Telekom SC

71 - 79

UNICS
B/6 
18:30 
Skonto

107 - 76

PAOK BC
D/6 
20:00 
SAOS JDA Dijon

91 - 69

 
Porto Ferpinta
C/6 
20:30 
 
CB Ourense

104 - 84

 
EiffelTowers Nijmegen
F/6 
20:30 
Bipop Carire Reggio Emilia

97 - 90

Reggio Emilia, ITA
Arena of Bipop Carire
Bnei SK Hasharon
E/5 
21:30 
Aris BSA

96 - 84

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
Hapoel Samsung
26.02.2003
F/5 
17:00 
Lukoil Academic

82 - 79

 
Isla de Tenerife
A/6 
17:45 
Hapoel Migdal Jerusalem

118 - 95

Jerusalem, ISR
Goldberg Arena
MBC Odessa
E/6 
19:30 
BC Khimki

101 - 77

Strasbourg IG
04.03.2003
D/7 
16:00 
 
Porto Ferpinta

75 - 60

Senhora da Hora, POR
Arena of FC Porto
Anwil
B/7 
17:00 
PAOK BC

86 - 78

Thessaloniki, GRE
PAOK Sports Arena
KK Hemofarm
A/7 
18:30 
MBC Odessa

93 - 73

Odessa, UKR
Palace of Sport
Türk Telekom SC
B/8 
18:30 
Skonto

82 - 81

Lietuvos Rytas
F/7 
19:00 
Bnei SK Hasharon

91 - 103

Lukoil Academic
C/7 
19:30 
 
EiffelTowers Nijmegen

91 - 99

Nijmegen, NED
Horstacker
BC Ventspils
E/8 
19:30 
BC Khimki

99 - 86

Hapoel Samsung
E/7 
20:00 
Strasbourg IG

103 - 83

Strasbourg, FRA
Rhenus Sport
Aris BSA
C/8 
20:30 
 
CB Ourense

66 - 82

Prokom Trefl
F/8 
20:30 
Bipop Carire Reggio Emilia

67 - 88

Reggio Emilia, ITA
Arena of Bipop Carire
 
Isla de Tenerife
05.03.2003
A/8 
17:45 
Hapoel Migdal Jerusalem

73 - 80

Jerusalem, ISR
Goldberg Arena
UNICS
18.03.2003
F/9 
17:30 
Lukoil Academic

94 - 69

Bipop Carire Reggio Emilia
B/9 
18:00 
KK Hemofarm

124 - 77

Skonto
C/10 
18:00 
Prokom Trefl

87 - 86

 
EiffelTowers Nijmegen
C/9 
18:00 
BC Ventspils

93 - 59

 
CB Ourense
A/10 
19:00 
UNICS

108 - 78

Kazan, RUS
Basket-Hall 1
MBC Odessa
B/10 
19:00 
Lietuvos Rytas

109 - 79

PAOK BC
F/10 
20:30 
 
Isla de Tenerife

71 - 81

Bnei SK Hasharon
E/9 
21:30 
Aris BSA

83 - 80

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
BC Khimki
E/10 
21:35 
Hapoel Samsung

20 - 0

Strasbourg IG
19.03.2003
D/9 
18:00 
Anwil

87 - 73

Wloclawek, POL
Champion's Hall
SAOS JDA Dijon
A/9 
18:30 
Türk Telekom SC

86 - 74

Hapoel Migdal Jerusalem
25.03.2003
C/11 
18:00 
Prokom Trefl

83 - 81

BC Ventspils
A/11 
19:00 
UNICS

94 - 72

Kazan, RUS
Basket-Hall 1
Türk Telekom SC
B/11 
19:00 
Lietuvos Rytas

70 - 71

KK Hemofarm
C/12 
19:30 
 
EiffelTowers Nijmegen

104 - 84

Nijmegen, NED
Horstacker
 
CB Ourense
E/12 
20:00 
Strasbourg IG

106 - 96

Strasbourg, FRA
Rhenus Sport
BC Khimki
F/11 
20:30 
 
Isla de Tenerife

97 - 90

Lukoil Academic
F/12 
20:30 
Bnei SK Hasharon

0 - 20

Bipop Carire Reggio Emilia
D/12 
21:00 
 
Porto Ferpinta

78 - 89

Senhora da Hora, POR
Arena of FC Porto
SAOS JDA Dijon
26.03.2003
B/12 
17:30 
PAOK BC

90 - 84

Thessaloniki, GRE
PAOK Sports Arena
Skonto
E/11 
18:00 
Hapoel Samsung

75 - 71

Aris BSA
A/12 
18:30 
MBC Odessa

89 - 74

Odessa, UKR
Palace of Sport
Hapoel Migdal Jerusalem
08.04.2003
1/A 
18:00 
BC Ventspils

88 - 79

UNICS
4/A 
20:00 
SAOS JDA Dijon

70 - 74

Prokom Trefl
2/A 
20:30 
Hapoel Samsung

52 - 56

KK Hemofarm
3/A 
21:30 
Aris BSA

91 - 73

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
Lukoil Academic
15.04.2003
3/B 
17:00 
Lukoil Academic

77 - 67

Aris BSA
2/B 
18:00 
KK Hemofarm

82 - 75

Hapoel Samsung
4/B 
18:00 
Prokom Trefl

103 - 87

SAOS JDA Dijon
1/B 
20:30 
UNICS

79 - 76

Kazan, RUS
Basket-Hall 1
BC Ventspils
02.05.2003
1/A 
18:00 
BC Ventspils

57 - 79

Thessaloniki, GRE
Prokom Trefl
2/A 
20:45 
KK Hemofarm

66 - 73

Thessaloniki, GRE
Aris BSA
04.05.2003
3/A 
18:30 
BC Ventspils

91 - 90

Thessaloniki, GRE
KK Hemofarm
4/A 
21:00 
Prokom Trefl

83 - 84

Thessaloniki, GRE
Aris BSA