SCHEDULE

18.10.2000
A/1 
19:00 
 
Ülker SC

80 - 69

Split Croatia Insurance
A/3 
19:00 
 
Maccabi Ness

86 - 71

Ra'anana, ISR
Raanana sport Hall
 
Montepaschi
B/1 
19:00 
 
Iraklis BC SA

73 - 80

Thessaloniki, GRE
Ivanofio
BC KRKA Telekom
19.10.2000
B/4 
18:00 
Plannja Basket

76 - 84

Lulea, SWE
Coop Arena
 
TSV Bayer 04
A/5 
20:00 
CSKA

69 - 57

Moscow, RUS
CSKA Sport Hall
Panathinaikos AC
A/2 
20:30 
ALBA

95 - 70

BC Lietuvos Rytas
A/4 
20:30 
ASVEL Lyon

74 - 70

Villeurbanne, FRA
Astroballe
ZEPTER IDEA
B/2 
20:30 
 
Partizan

75 - 69

Belgrade, YUG
Pionir Arena
EB PAU Orthez
B/3 
20:30 
Scavolini Basket

81 - 85

Maccabi
B/5 
20:30 
Telindus

79 - 65

Efes Pilsen
25.10.2000
A/9 
18:00 
BC Lietuvos Rytas

91 - 69

 
Maccabi Ness
B/10 
19:00 
 
Iraklis BC SA

91 - 76

Thessaloniki, GRE
Ivanofio
 
Partizan
26.10.2000
A/6 
18:00 
Split Croatia Insurance

68 - 59

Panathinaikos AC
A/7 
18:00 
ZEPTER IDEA

69 - 84

Wroclaw, POL
Hala Stulecia
CSKA
A/10 
19:00 
 
Ülker SC

90 - 84

ALBA
A/8 
20:30 
 
Montepaschi

67 - 70

Siena, ITA
Palasclavo
ASVEL Lyon
B/6 
20:30 
BC KRKA Telekom

64 - 72

Novo Mesto, SLO
SD Leona Štuklja
Efes Pilsen
B/7 
20:30 
 
TSV Bayer 04

82 - 90

Leverkusen, GER
Wilhelm-Dopatka-Halle
Telindus
B/9 
20:30 
EB PAU Orthez

84 - 76

Scavolini Basket
B/8 
21:00 
Maccabi

95 - 69

Plannja Basket
01.11.2000
B/15 
19:00 
Efes Pilsen

97 - 88

 
TSV Bayer 04
A/11 
20:30 
Split Croatia Insurance

77 - 73

ALBA
B/12 
20:30 
Scavolini Basket

90 - 70

 
Iraklis BC SA
02.11.2000
B/13 
18:00 
Plannja Basket

62 - 75

Lulea, SWE
Coop Arena
EB PAU Orthez
A/12 
19:00 
 
Maccabi Ness

77 - 76

Ra'anana, ISR
Raanana sport Hall
 
Ülker SC
A/14 
20:00 
CSKA

85 - 78

Moscow, RUS
CSKA Sport Hall
 
Montepaschi
A/13 
20:30 
ASVEL Lyon

87 - 69

Villeurbanne, FRA
Astroballe
BC Lietuvos Rytas
B/11 
20:30 
 
Partizan

77 - 67

Belgrade, YUG
Pionir Arena
BC KRKA Telekom
B/14 
20:30 
Telindus

80 - 94

Maccabi
A/15 
21:30 
Panathinaikos AC

85 - 79

ZEPTER IDEA
08.11.2000
B/19 
19:00 
 
Iraklis BC SA

89 - 74

Thessaloniki, GRE
Ivanofio
Plannja Basket
A/20 
20:30 
ALBA

77 - 68

 
Maccabi Ness
09.11.2000
B/20 
18:00 
 
Partizan

76 - 73

Belgrade, YUG
Pionir Arena
Scavolini Basket
A/18 
19:00 
BC Lietuvos Rytas

84 - 88

CSKA
A/19 
19:00 
 
Ülker SC

78 - 65

ASVEL Lyon
A/16 
20:30 
Split Croatia Insurance

83 - 88

ZEPTER IDEA
A/17 
20:30 
 
Montepaschi

65 - 97

Siena, ITA
Palasclavo
Panathinaikos AC
B/16 
20:30 
BC KRKA Telekom

92 - 73

Novo Mesto, SLO
SD Leona Štuklja
 
TSV Bayer 04
B/18 
20:30 
EB PAU Orthez

92 - 95

Telindus
B/17 
21:00 
Maccabi

69 - 59

Efes Pilsen
15.11.2000
A/21 
19:00 
 
Maccabi Ness

77 - 84

Ra'anana, ISR
Raanana sport Hall
Split Croatia Insurance
A/25 
20:30 
 
Montepaschi

74 - 83

Siena, ITA
Palasclavo
ZEPTER IDEA
B/23 
20:30 
Telindus

83 - 77

 
Iraklis BC SA
16.11.2000
B/22 
18:00 
Plannja Basket

81 - 90

Lulea, SWE
Coop Arena
 
Partizan
B/24 
19:00 
Efes Pilsen

88 - 76

EB PAU Orthez
A/23 
20:00 
CSKA

83 - 88

Moscow, RUS
CSKA Sport Hall
 
Ülker SC
A/22 
20:30 
ASVEL Lyon

74 - 71

Villeurbanne, FRA
Astroballe
ALBA
B/21 
20:30 
Scavolini Basket

90 - 68

BC KRKA Telekom
B/25 
20:30 
 
TSV Bayer 04

98 - 100

Leverkusen, GER
Wilhelm-Dopatka-Halle
Maccabi
A/24 
21:30 
Panathinaikos AC

104 - 83

BC Lietuvos Rytas
06.12.2000
A/30 
19:00 
 
Maccabi Ness

75 - 68

Ra'anana, ISR
Raanana sport Hall
ASVEL Lyon
B/28 
19:00 
 
Iraklis BC SA

72 - 87

Thessaloniki, GRE
Ivanofio
Efes Pilsen
07.12.2000
A/27 
19:00 
BC Lietuvos Rytas

91 - 101

ZEPTER IDEA
A/28 
19:00 
 
Ülker SC

87 - 79

Panathinaikos AC
A/26 
20:30 
Split Croatia Insurance

81 - 61

 
Montepaschi
A/29 
20:30 
ALBA

80 - 77

CSKA
B/26 
20:30 
BC KRKA Telekom

89 - 87

Novo Mesto, SLO
SD Leona Štuklja
Maccabi
B/27 
20:30 
EB PAU Orthez

79 - 80

 
TSV Bayer 04
B/29 
20:30 
 
Partizan

89 - 80

Belgrade, YUG
Pionir Arena
Telindus
B/30 
20:30 
Scavolini Basket

91 - 78

Plannja Basket
13.12.2000
A/34 
18:00 
ZEPTER IDEA

79 - 69

Wroclaw, POL
Hala Stulecia
 
Ülker SC
A/32 
19:00 
 
Maccabi Ness

66 - 74

Ra'anana, ISR
Raanana sport Hall
CSKA
A/31 
20:30 
ASVEL Lyon

88 - 78

Villeurbanne, FRA
Astroballe
Split Croatia Insurance
B/34 
20:30 
 
TSV Bayer 04

106 - 110

Leverkusen, GER
Wilhelm-Dopatka-Halle
 
Iraklis BC SA
14.12.2000
B/31 
18:00 
Plannja Basket

72 - 68

Lulea, SWE
Coop Arena
BC KRKA Telekom
A/35 
20:30 
 
Montepaschi

87 - 91

Siena, ITA
Palasclavo
BC Lietuvos Rytas
B/32 
20:30 
Telindus

83 - 78

Scavolini Basket
B/35 
21:00 
Maccabi

91 - 67

EB PAU Orthez
A/33 
21:30 
Panathinaikos AC

92 - 75

ALBA
20.12.2000
A/39 
20:30 
 
Maccabi Ness

68 - 82

Tel Aviv
Panathinaikos AC
A/40 
20:30 
ASVEL Lyon

72 - 80

Villeurbanne, FRA
Astroballe
CSKA
B/39 
20:30 
Scavolini Basket

82 - 80

Efes Pilsen
21.12.2000
B/40 
18:00 
Plannja Basket

88 - 87

Lulea, SWE
Coop Arena
Telindus
A/37 
19:00 
 
Ülker SC

68 - 73

 
Montepaschi
A/36 
20:30 
Split Croatia Insurance

83 - 80

BC Lietuvos Rytas
A/38 
20:30 
ALBA

86 - 78

ZEPTER IDEA
B/36 
20:30 
BC KRKA Telekom

73 - 77

Novo Mesto, SLO
SD Leona Štuklja
EB PAU Orthez
B/38 
20:30 
 
Partizan

108 - 99

Belgrade, YUG
Pionir Arena
 
TSV Bayer 04
B/37 
21:30 
 
Iraklis BC SA

92 - 85

Thessaloniki, GRE
Ivanofio
Maccabi
28.12.2000
B/33 
19:00 
Efes Pilsen

93 - 82

 
Partizan
03.01.2001
A/43 
18:00 
ZEPTER IDEA

95 - 68

Wroclaw, POL
Hala Stulecia
 
Maccabi Ness
B/45 
20:30 
EB PAU Orthez

76 - 74

 
Iraklis BC SA
04.01.2001
B/43 
18:00 
 
TSV Bayer 04

78 - 82

Leverkusen, GER
Wilhelm-Dopatka-Halle
Scavolini Basket
B/42 
19:00 
Efes Pilsen

104 - 75

Plannja Basket
A/41 
20:00 
CSKA

66 - 57

Moscow, RUS
CSKA Sport Hall
Split Croatia Insurance
A/44 
20:30 
 
Montepaschi

93 - 83

Siena, ITA
Palasclavo
ALBA
B/41 
20:30 
Telindus

63 - 72

BC KRKA Telekom
B/44 
21:00 
Maccabi

89 - 53

 
Partizan
A/42 
21:30 
Panathinaikos AC

86 - 82

ASVEL Lyon
A/45 
21:30 
BC Lietuvos Rytas

79 - 97

 
Ülker SC
10.01.2001
B/50 
19:00 
Efes Pilsen

89 - 80

Telindus
A/48 
20:30 
 
Montepaschi

82 - 67

Siena, ITA
Palasclavo
 
Maccabi Ness
B/46 
20:30 
BC KRKA Telekom

65 - 85

Novo Mesto, SLO
SD Leona Štuklja
 
Iraklis BC SA
B/47 
20:30 
EB PAU Orthez

92 - 81

 
Partizan
11.01.2001
A/49 
18:00 
ZEPTER IDEA

89 - 79

Wroclaw, POL
Hala Stulecia
ASVEL Lyon
A/47 
19:00 
BC Lietuvos Rytas

71 - 80

ALBA
A/46 
20:30 
Split Croatia Insurance

76 - 70

 
Ülker SC
B/49 
20:30 
 
TSV Bayer 04

89 - 72

Leverkusen, GER
Wilhelm-Dopatka-Halle
Plannja Basket
B/48 
21:00 
Maccabi

80 - 78

Scavolini Basket
A/50 
21:30 
Panathinaikos AC

89 - 81

CSKA
17.01.2001
A/53 
20:30 
ASVEL Lyon

86 - 87

Villeurbanne, FRA
Astroballe
 
Montepaschi
18.01.2001
B/53 
18:00 
Plannja Basket

68 - 113

Lulea, SWE
Coop Arena
Maccabi
B/55 
18:00 
 
Partizan

93 - 81

Belgrade, YUG
Pionir Arena
 
Iraklis BC SA
A/54 
19:00 
 
Maccabi Ness

71 - 88

Ra'anana, ISR
Raanana sport Hall
BC Lietuvos Rytas
B/51 
19:00 
Efes Pilsen

84 - 70

BC KRKA Telekom
A/52 
20:00 
CSKA

72 - 65

Moscow, RUS
CSKA Sport Hall
ZEPTER IDEA
A/55 
20:30 
ALBA

75 - 78

 
Ülker SC
B/52 
20:30 
Telindus

88 - 85

 
TSV Bayer 04
B/54 
20:30 
Scavolini Basket

102 - 89

EB PAU Orthez
A/51 
21:30 
Panathinaikos AC

64 - 60

Split Croatia Insurance
31.01.2001
A/57 
19:00 
 
Ülker SC

102 - 71

 
Maccabi Ness
B/57 
19:00 
 
Iraklis BC SA

92 - 85

Thessaloniki, GRE
Ivanofio
Scavolini Basket
B/58 
20:30 
EB PAU Orthez

86 - 59

Plannja Basket
B/60 
20:30 
 
TSV Bayer 04

69 - 71

Leverkusen, GER
Wilhelm-Dopatka-Halle
Efes Pilsen
01.02.2001
A/60 
18:00 
ZEPTER IDEA

62 - 76

Wroclaw, POL
Hala Stulecia
Panathinaikos AC
A/58 
19:00 
BC Lietuvos Rytas

80 - 81

ASVEL Lyon
A/56 
20:30 
ALBA

73 - 79

Split Croatia Insurance
A/59 
20:30 
 
Montepaschi

76 - 78

Siena, ITA
Palasclavo
CSKA
B/56 
20:30 
BC KRKA Telekom

78 - 79

Novo Mesto, SLO
SD Leona Štuklja
 
Partizan
B/59 
21:00 
Maccabi

96 - 79

Telindus
07.02.2001
B/64 
18:00 
Plannja Basket

90 - 94

Lulea, SWE
Coop Arena
 
Iraklis BC SA
A/65 
19:00 
 
Maccabi Ness

77 - 84

Ra'anana, ISR
Raanana sport Hall
ALBA
A/64 
20:30 
ASVEL Lyon

71 - 66

Villeurbanne, FRA
Astroballe
 
Ülker SC
B/61 
20:30 
 
TSV Bayer 04

102 - 94

Leverkusen, GER
Wilhelm-Dopatka-Halle
BC KRKA Telekom
08.02.2001
A/61 
18:00 
ZEPTER IDEA

72 - 75

Wroclaw, POL
Hala Stulecia
Split Croatia Insurance
B/62 
19:00 
Efes Pilsen

72 - 66

Maccabi
A/63 
20:00 
CSKA

88 - 82

Moscow, RUS
CSKA Sport Hall
BC Lietuvos Rytas
B/63 
20:30 
Telindus

61 - 89

EB PAU Orthez
B/65 
20:30 
Scavolini Basket

84 - 93

 
Partizan
A/62 
21:30 
Panathinaikos AC

99 - 95

 
Montepaschi
14.02.2001
A/67 
18:00 
ALBA

74 - 68

ASVEL Lyon
B/68 
19:00 
 
Iraklis BC SA

74 - 62

Thessaloniki, GRE
Ivanofio
Telindus
A/66 
20:30 
Split Croatia Insurance

76 - 65

 
Maccabi Ness
15.02.2001
A/70 
18:00 
ZEPTER IDEA

82 - 72

Wroclaw, POL
Hala Stulecia
 
Montepaschi
A/68 
19:00 
 
Ülker SC

93 - 91

CSKA
A/69 
19:00 
BC Lietuvos Rytas

87 - 78

Panathinaikos AC
B/66 
20:30 
BC KRKA Telekom

102 - 100

Novo Mesto, SLO
SD Leona Štuklja
Scavolini Basket
B/67 
20:30 
 
Partizan

99 - 88

Belgrade, YUG
Pionir Arena
Plannja Basket
B/69 
20:30 
EB PAU Orthez

94 - 73

Efes Pilsen
B/70 
21:00 
Maccabi

100 - 67

 
TSV Bayer 04
21.02.2001
B/73 
19:00 
Efes Pilsen

88 - 65

 
Iraklis BC SA
A/75 
20:30 
ASVEL Lyon

93 - 71

Villeurbanne, FRA
Astroballe
 
Maccabi Ness
22.02.2001
A/72 
18:00 
ZEPTER IDEA

74 - 92

Wroclaw, POL
Hala Stulecia
BC Lietuvos Rytas
B/75 
18:00 
Plannja Basket

78 - 85

Lulea, SWE
Coop Arena
Scavolini Basket
A/74 
20:00 
CSKA

89 - 86

Moscow, RUS
CSKA Sport Hall
ALBA
A/71 
20:30 
 
Montepaschi

76 - 81

Siena, ITA
Palasclavo
Split Croatia Insurance
B/72 
20:30 
 
TSV Bayer 04

88 - 79

Leverkusen, GER
Wilhelm-Dopatka-Halle
EB PAU Orthez
B/74 
20:30 
Telindus

94 - 88

 
Partizan
B/71 
21:00 
Maccabi

83 - 67

BC KRKA Telekom
A/73 
21:30 
Panathinaikos AC

84 - 77

 
Ülker SC
28.02.2001
B/79 
19:00 
 
Iraklis BC SA

98 - 87

Thessaloniki, GRE
Ivanofio
 
TSV Bayer 04
A/77 
20:00 
CSKA

69 - 68

Moscow, RUS
CSKA Sport Hall
 
Maccabi Ness
A/76 
20:30 
Split Croatia Insurance

84 - 78

ASVEL Lyon
01.03.2001
A/79 
19:00 
 
Ülker SC

92 - 88

ZEPTER IDEA
A/80 
19:00 
BC Lietuvos Rytas

92 - 93

 
Montepaschi
A/78 
20:30 
ALBA

79 - 71

Panathinaikos AC
B/76 
20:30 
BC KRKA Telekom

97 - 92

Novo Mesto, SLO
SD Leona Štuklja
Plannja Basket
B/77 
20:30 
Scavolini Basket

118 - 97

Telindus
B/78 
20:30 
 
Partizan

79 - 68

Belgrade, YUG
Pionir Arena
Efes Pilsen
B/80 
20:30 
EB PAU Orthez

80 - 93

Maccabi
07.03.2001
B/83 
20:30 
 
TSV Bayer 04

95 - 81

Leverkusen, GER
Wilhelm-Dopatka-Halle
 
Partizan
08.03.2001
A/83 
18:00 
ZEPTER IDEA

76 - 85

Wroclaw, POL
Hala Stulecia
ALBA
A/81 
19:00 
BC Lietuvos Rytas

93 - 77

Split Croatia Insurance
A/84 
19:00 
Panathinaikos AC

83 - 61

 
Maccabi Ness
B/84 
19:00 
Efes Pilsen

96 - 92

Scavolini Basket
A/85 
20:00 
CSKA

83 - 91

Moscow, RUS
CSKA Sport Hall
ASVEL Lyon
A/82 
20:30 
 
Montepaschi

76 - 87

Siena, ITA
Palasclavo
 
Ülker SC
B/81 
20:30 
EB PAU Orthez

100 - 75

BC KRKA Telekom
B/85 
20:30 
Telindus

99 - 88

Plannja Basket
B/82 
21:00 
Maccabi

95 - 71

 
Iraklis BC SA
14.03.2001
A/88 
19:00 
 
Maccabi Ness

89 - 82

Ra'anana, ISR
Raanana sport Hall
ZEPTER IDEA
B/90 
19:15 
 
Iraklis BC SA

86 - 82

Thessaloniki, GRE
Ivanofio
EB PAU Orthez
15.03.2001
B/87 
18:00 
Plannja Basket

84 - 92

Lulea, SWE
Coop Arena
Efes Pilsen
A/90 
19:00 
 
Ülker SC

83 - 99

BC Lietuvos Rytas
A/86 
20:30 
Split Croatia Insurance

75 - 72

CSKA
A/87 
20:30 
ASVEL Lyon

86 - 92

Villeurbanne, FRA
Astroballe
Panathinaikos AC
A/89 
20:30 
ALBA

79 - 80

 
Montepaschi
B/86 
20:30 
BC KRKA Telekom

80 - 78

Novo Mesto, SLO
SD Leona Štuklja
Telindus
B/88 
20:30 
Scavolini Basket

107 - 89

 
TSV Bayer 04
B/89 
20:30 
 
Partizan

73 - 95

Belgrade, YUG
Pionir Arena
Maccabi
27.03.2001
94/A 
19:00 
 
Ülker SC

91 - 81

Scavolini Basket
95/A 
19:00 
 
Iraklis BC SA

78 - 67

Thessaloniki, GRE
Ivanofio
ALBA
97/A 
19:00 
Efes Pilsen

89 - 78

BC Lietuvos Rytas
92/A 
20:00 
CSKA

94 - 76

Moscow, RUS
CSKA Sport Hall
Telindus
93/A 
20:30 
Split Croatia Insurance

79 - 78

EB PAU Orthez
96/A 
20:30 
 
Partizan

80 - 73

Belgrade, YUG
Pionir Arena
ASVEL Lyon
91/A 
21:00 
Panathinaikos AC

82 - 65

BC KRKA Telekom
98/A 
21:00 
Maccabi

81 - 75

ZEPTER IDEA
29.03.2001
98/B 
18:00 
ZEPTER IDEA

62 - 85

Wroclaw, POL
Hala Stulecia
Maccabi
97/B 
19:00 
BC Lietuvos Rytas

73 - 69

Efes Pilsen
91/B 
20:00 
BC KRKA Telekom

79 - 86

Novo Mesto, SLO
SD Leona Štuklja
Panathinaikos AC
92/B 
20:30 
Telindus

70 - 77

CSKA
93/B 
20:30 
EB PAU Orthez

83 - 85

Split Croatia Insurance
94/B 
20:30 
Scavolini Basket

96 - 83

 
Ülker SC
95/B 
20:30 
ALBA

88 - 77

 
Iraklis BC SA
96/B 
20:30 
ASVEL Lyon

94 - 76

Villeurbanne, FRA
Astroballe
 
Partizan
05.04.2001
96/C 
18:00 
 
Partizan

62 - 73

Belgrade, YUG
Pionir Arena
ASVEL Lyon
94/C 
19:00 
 
Ülker SC

85 - 88

Scavolini Basket
95/C 
19:00 
 
Iraklis BC SA

75 - 86

Thessaloniki, GRE
Ivanofio
ALBA
97/C 
19:00 
Efes Pilsen

86 - 67

BC Lietuvos Rytas
17.04.2001
101/A 
19:00 
Efes Pilsen

95 - 69

Split Croatia Insurance
100/A 
20:00 
CSKA

78 - 63

Moscow, RUS
CSKA Sport Hall
ASVEL Lyon
102/A 
21:00 
Maccabi

80 - 69

Scavolini Basket
99/A 
21:00 
Panathinaikos AC

87 - 77

ALBA
19.04.2001
100/B 
20:30 
ASVEL Lyon

76 - 82

Villeurbanne, FRA
Astroballe
CSKA
101/B 
20:30 
Split Croatia Insurance

72 - 64

Efes Pilsen
102/B 
20:30 
Scavolini Basket

77 - 84

Maccabi
99/B 
20:30 
ALBA

69 - 71

Panathinaikos AC
26.04.2001
101/C 
19:00 
Efes Pilsen

82 - 59

Split Croatia Insurance
11.05.2001
F1/A 
18:00 
Maccabi

86 - 80

Paris, FRA
CSKA
F2/A 
20:30 
Panathinaikos AC

74 - 66

Paris, FRA
Efes Pilsen
13.05.2001
F3/A 
15:30 
CSKA

85 - 91

Paris, FRA
Efes Pilsen
F4/A 
18:00 
Maccabi

81 - 67

Paris, FRA
Panathinaikos AC