SCHEDULE

22.09.1999
C/2 
18:45 
Pivovarna

73 - 83

Lasko, SLO
Tri lilije
 
Varese Roosters
D/2 
20:30 
 
KK Buducnost

68 - 71

Sarajevo, BIH
PAU Orthez
23.09.1999
C/1 
17:30 
 
Ülker SC

73 - 80

ASVEL Lyon
B/3 
20:00 
Tofas SC

76 - 66

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
ALBA
A/1 
20:30 
Cholet Basket

64 - 73

Cholet, FRA
La Meilleraie
Benetton
A/2 
20:30 
KK Crvena Zvezda

65 - 64

Vienna, AUT
PAOK BC
A/3 
20:30 
 
FC Barcelona

75 - 67

CSKA
B/1 
20:30 
 
BC Zalgiris

66 - 82

Panathinaikos BSA
B/2 
20:30 
 
Union Olimpija

73 - 63

Ljubljana, SLO
Tivoli Arena
 
Real Madrid Teka
D/1 
20:30 
Caja San Fernando

62 - 43

Efes Pilsen
D/3 
20:30 
 
Winnington Group

92 - 78

Bologna, ITA
PalaDozza
 
KK Cibona VIP
C/3 
21:30 
Olympiakos BC

65 - 63

Maccabi
29.09.1999
A/4 
19:30 
PAOK BC

83 - 76

Thessaloniki, GRE
PAOK Sports Arena
Cholet Basket
D/5 
20:30 
 
Winnington Group

76 - 56

Bologna, ITA
PalaDozza
Efes Pilsen
30.09.1999
D/6 
19:00 
 
KK Cibona VIP

69 - 63

 
KK Buducnost
A/6 
20:00 
CSKA

86 - 62

Moscow, RUS
CSKA Sport Hall
KK Crvena Zvezda
B/5 
20:00 
Tofas SC

59 - 64

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
Panathinaikos BSA
B/6 
20:00 
ALBA

69 - 74

 
Union Olimpija
A/5 
20:30 
 
FC Barcelona

69 - 51

Benetton
B/4 
20:30 
 
Real Madrid Teka

60 - 70

 
BC Zalgiris
D/4 
20:30 
PAU Orthez

79 - 74

Caja San Fernando
C/4 
20:45 
 
Varese Roosters

82 - 86

Varese, ITA
PalaIgnis
 
Ülker SC
C/6 
20:50 
Maccabi

84 - 62

Pivovarna
C/5 
21:30 
Olympiakos BC

65 - 55

ASVEL Lyon
06.10.1999
D/9 
18:00 
Efes Pilsen

73 - 67

 
KK Buducnost
A/7 
20:30 
Cholet Basket

70 - 77

Cholet, FRA
La Meilleraie
 
FC Barcelona
A/8 
21:30 
PAOK BC

83 - 63

Thessaloniki, GRE
PAOK Sports Arena
CSKA
07.10.1999
C/7 
17:30 
 
Ülker SC

64 - 86

Olympiakos BC
A/9 
20:30 
Benetton

88 - 63

Treviso, ITA
Palaverde
KK Crvena Zvezda
B/7 
20:30 
 
BC Zalgiris

62 - 68

Tofas SC
B/8 
20:30 
 
Real Madrid Teka

90 - 75

ALBA
C/9 
20:30 
ASVEL Lyon

100 - 58

Villeurbanne, FRA
Astroballe
Pivovarna
D/7 
20:30 
Caja San Fernando

60 - 52

 
Winnington Group
C/8 
20:45 
 
Varese Roosters

79 - 87

Varese, ITA
PalaIgnis
Maccabi
D/8 
20:45 
PAU Orthez

75 - 82

 
KK Cibona VIP
B/9 
21:00 
Panathinaikos BSA

100 - 80

 
Union Olimpija
20.10.1999
C/11 
18:00 
Pivovarna

63 - 56

Lasko, SLO
Tri lilije
Olympiakos BC
D/12 
18:00 
Efes Pilsen

69 - 65

PAU Orthez
B/10 
20:00 
ALBA

80 - 64

 
BC Zalgiris
A/11 
20:30 
KK Crvena Zvezda

86 - 91

Vienna, AUT
 
FC Barcelona
A/12 
20:30 
Benetton

69 - 66

Treviso, ITA
Palaverde
PAOK BC
D/11 
20:30 
 
KK Buducnost

75 - 83

Sarajevo, BIH
 
Winnington Group
21.10.1999
B/12 
19:00 
Panathinaikos BSA

96 - 69

 
Real Madrid Teka
A/10 
20:00 
CSKA

74 - 54

Moscow, RUS
CSKA Sport Hall
Cholet Basket
B/11 
20:30 
 
Union Olimpija

87 - 92

Ljubljana, SLO
Tivoli Arena
Tofas SC
C/12 
20:30 
ASVEL Lyon

84 - 71

Villeurbanne, FRA
Astroballe
 
Varese Roosters
D/10 
20:30 
 
KK Cibona VIP

93 - 87

Caja San Fernando
C/10 
20:50 
Maccabi

89 - 74

 
Ülker SC
27.10.1999
D/14 
18:00 
 
KK Cibona VIP

71 - 69

Efes Pilsen
C/15 
18:15 
Olympiakos BC

62 - 69

 
Varese Roosters
B/14 
20:30 
ALBA

54 - 73

Panathinaikos BSA
D/15 
20:30 
 
Winnington Group

83 - 58

Bologna, ITA
PalaDozza
PAU Orthez
28.10.1999
C/13 
17:30 
 
Ülker SC

68 - 78

Pivovarna
A/14 
20:00 
CSKA

77 - 75

Moscow, RUS
CSKA Sport Hall
Benetton
A/13 
20:30 
Cholet Basket

69 - 59

Cholet, FRA
La Meilleraie
KK Crvena Zvezda
A/15 
20:30 
 
FC Barcelona

76 - 55

PAOK BC
B/13 
20:30 
 
BC Zalgiris

84 - 85

 
Union Olimpija
B/15 
20:30 
Tofas SC

67 - 71

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
 
Real Madrid Teka
D/13 
20:30 
Caja San Fernando

75 - 73

 
KK Buducnost
C/14 
20:50 
Maccabi

73 - 61

ASVEL Lyon
03.11.1999
A/18 
20:00 
CSKA

76 - 72

Moscow, RUS
CSKA Sport Hall
 
FC Barcelona
A/16 
20:30 
Benetton

73 - 57

Treviso, ITA
Palaverde
Cholet Basket
D/17 
20:30 
PAU Orthez

68 - 72

 
KK Buducnost
C/17 
20:45 
 
Varese Roosters

80 - 70

Varese, ITA
PalaIgnis
Pivovarna
04.11.1999
D/16 
18:00 
Efes Pilsen

73 - 57

Caja San Fernando
A/17 
19:00 
PAOK BC

82 - 53

Thessaloniki, GRE
PAOK Sports Arena
KK Crvena Zvezda
B/16 
19:00 
Panathinaikos BSA

86 - 82

 
BC Zalgiris
B/18 
20:00 
ALBA

81 - 55

Tofas SC
B/17 
20:30 
 
Real Madrid Teka

76 - 74

 
Union Olimpija
C/16 
20:30 
ASVEL Lyon

60 - 59

Villeurbanne, FRA
Astroballe
 
Ülker SC
D/18 
20:30 
 
KK Cibona VIP

71 - 61

 
Winnington Group
C/18 
20:50 
Maccabi

54 - 65

Olympiakos BC
10.11.1999
D/20 
18:00 
Efes Pilsen

99 - 63

 
Winnington Group
A/19 
20:30 
Cholet Basket

48 - 66

Cholet, FRA
La Meilleraie
PAOK BC
C/20 
20:30 
ASVEL Lyon

61 - 54

Villeurbanne, FRA
Astroballe
Olympiakos BC
D/21 
20:30 
 
KK Buducnost

95 - 90

Budapest, HUN
 
KK Cibona VIP
11.11.1999
C/19 
18:00 
 
Ülker SC

79 - 70

 
Varese Roosters
C/21 
18:00 
Pivovarna

87 - 92

Lasko, SLO
Tri lilije
Maccabi
A/20 
20:30 
Benetton

68 - 72

Treviso, ITA
Palaverde
 
FC Barcelona
A/21 
20:30 
KK Crvena Zvezda

65 - 80

Vienna, AUT
CSKA
B/19 
20:30 
 
BC Zalgiris

65 - 67

 
Real Madrid Teka
B/21 
20:30 
 
Union Olimpija

78 - 83

Ljubljana, SLO
Tivoli Arena
ALBA
D/19 
20:30 
Caja San Fernando

77 - 60

PAU Orthez
B/20 
21:00 
Panathinaikos BSA

79 - 74

Tofas SC
17.11.1999
A/23 
20:00 
CSKA

71 - 82

Moscow, RUS
CSKA Sport Hall
PAOK BC
C/24 
20:15 
Pivovarna

69 - 80

Lasko, SLO
Tri lilije
ASVEL Lyon
A/22 
20:30 
 
FC Barcelona

71 - 62

Cholet Basket
D/24 
20:30 
 
KK Buducnost

86 - 80

Budapest, HUN
Efes Pilsen
18.11.1999
B/22 
20:00 
Tofas SC

77 - 73

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
 
BC Zalgiris
B/23 
20:00 
ALBA

84 - 78

 
Real Madrid Teka
A/24 
20:30 
KK Crvena Zvezda

60 - 70

Vienna, AUT
Benetton
B/24 
20:30 
 
Union Olimpija

71 - 86

Ljubljana, SLO
Tivoli Arena
Panathinaikos BSA
D/22 
20:30 
 
Winnington Group

69 - 63

Bologna, ITA
PalaDozza
Caja San Fernando
D/23 
20:30 
 
KK Cibona VIP

71 - 69

PAU Orthez
C/23 
20:50 
Maccabi

87 - 66

 
Varese Roosters
C/22 
21:30 
Olympiakos BC

62 - 73

Glifada
 
Ülker SC
08.12.1999
B/27 
17:00 
 
Real Madrid Teka

63 - 66

Panathinaikos BSA
A/26 
18:30 
 
FC Barcelona

90 - 67

KK Crvena Zvezda
A/27 
20:15 
PAOK BC

66 - 72

Thessaloniki, GRE
PAOK Sports Arena
Benetton
A/25 
20:30 
Cholet Basket

76 - 79

Cholet, FRA
La Meilleraie
CSKA
B/25 
20:30 
 
BC Zalgiris

89 - 70

ALBA
D/26 
20:30 
 
Winnington Group

72 - 73

Bologna, ITA
PalaDozza
 
KK Buducnost
D/27 
20:30 
PAU Orthez

71 - 76

Efes Pilsen
C/26 
21:00 
Olympiakos BC

79 - 68

Pivovarna
09.12.1999
B/26 
16:30 
Tofas SC

74 - 78

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
 
Union Olimpija
C/25 
17:30 
 
Ülker SC

85 - 79

Maccabi
D/25 
20:30 
Caja San Fernando

79 - 59

 
KK Cibona VIP
C/27 
20:45 
 
Varese Roosters

58 - 60

Varese, ITA
PalaIgnis
ASVEL Lyon
15.12.1999
D/29 
19:30 
Efes Pilsen

69 - 60

 
KK Cibona VIP
D/30 
20:30 
PAU Orthez

70 - 78

 
Winnington Group
A/30 
21:50 
PAOK BC

83 - 87

Thessaloniki, GRE
PAOK Sports Arena
 
FC Barcelona
16.12.1999
C/28 
18:30 
Pivovarna

84 - 95

Lasko, SLO
Tri lilije
 
Ülker SC
A/28 
20:30 
KK Crvena Zvezda

56 - 64

Vienna, AUT
Cholet Basket
A/29 
20:30 
Benetton

61 - 81

Treviso, ITA
Palaverde
CSKA
B/28 
20:30 
 
Union Olimpija

76 - 64

Ljubljana, SLO
Tivoli Arena
 
BC Zalgiris
B/30 
20:30 
 
Real Madrid Teka

77 - 73

Tofas SC
C/29 
20:30 
ASVEL Lyon

70 - 65

Villeurbanne, FRA
Astroballe
Maccabi
D/28 
20:30 
 
KK Buducnost

88 - 65

Budapest, HUN
Caja San Fernando
C/30 
20:45 
 
Varese Roosters

57 - 74

Varese, ITA
PalaIgnis
Olympiakos BC
B/29 
21:00 
Panathinaikos BSA

70 - 72

ALBA
05.01.2000
H/3 
17:30 
 
Ülker SC

76 - 68

 
Winnington Group
H/1 
20:15 
Pivovarna

79 - 91

Lasko, SLO
Tri lilije
Efes Pilsen
G/1 
20:30 
PAU Orthez

72 - 61

ASVEL Lyon
06.01.2000
F/1 
17:00 
KK Crvena Zvezda

61 - 76

Panathinaikos BSA
E/2 
19:00 
Tofas SC

87 - 73

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
CSKA
E/3 
20:00 
ALBA

66 - 76

Benetton
G/2 
20:00 
Caja San Fernando

65 - 66

Olympiakos BC
E/1 
20:30 
 
BC Zalgiris

60 - 68

 
FC Barcelona
F/2 
20:30 
Cholet Basket

66 - 77

Cholet, FRA
La Meilleraie
 
Union Olimpija
G/3 
20:30 
 
KK Buducnost

59 - 67

Podgorica, YUG
REX
Maccabi
H/2 
20:45 
 
Varese Roosters

89 - 77

Varese, ITA
PalaIgnis
 
KK Cibona VIP
F/3 
21:00 
PAOK BC

72 - 71

Thessaloniki, GRE
PAOK Sports Arena
 
Real Madrid Teka
12.01.2000
E/4 
19:15 
 
FC Barcelona

68 - 65

Tofas SC
H/5 
20:30 
 
KK Cibona VIP

64 - 81

 
Ülker SC
H/6 
20:30 
 
Winnington Group

81 - 63

Bologna, ITA
PalaDozza
Pivovarna
G/5 
21:15 
Olympiakos BC

89 - 61

 
KK Buducnost
13.01.2000
H/4 
19:00 
Efes Pilsen

84 - 74

 
Varese Roosters
E/5 
20:00 
CSKA

71 - 76

Moscow, RUS
CSKA Sport Hall
ALBA
F/6 
20:00 
 
Real Madrid Teka

98 - 78

KK Crvena Zvezda
E/6 
20:30 
Benetton

88 - 75

Treviso, ITA
Palaverde
 
BC Zalgiris
F/5 
20:30 
 
Union Olimpija

69 - 63

Ljubljana, SLO
Tivoli Arena
PAOK BC
G/4 
20:30 
ASVEL Lyon

75 - 64

Villeurbanne, FRA
Astroballe
Caja San Fernando
G/6 
20:50 
Maccabi

65 - 55

PAU Orthez
F/4 
21:00 
Panathinaikos BSA

85 - 50

Cholet Basket
19.01.2000
H/8 
20:15 
Pivovarna

68 - 81

Lasko, SLO
Tri lilije
 
KK Cibona VIP
G/7 
20:30 
 
KK Buducnost

59 - 65

Podgorica, YUG
REX
ASVEL Lyon
G/8 
20:30 
PAU Orthez

74 - 73

Olympiakos BC
H/9 
20:45 
 
Varese Roosters

91 - 72

Varese, ITA
PalaIgnis
 
Winnington Group
F/7 
21:00 
PAOK BC

69 - 77

Thessaloniki, GRE
PAOK Sports Arena
Panathinaikos BSA
20.01.2000
H/7 
17:00 
 
Ülker SC

93 - 87

Efes Pilsen
E/9 
19:00 
Tofas SC

86 - 65

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
Benetton
E/7 
20:00 
ALBA

72 - 64

 
FC Barcelona
E/8 
20:30 
 
BC Zalgiris

84 - 76

CSKA
F/8 
20:30 
KK Crvena Zvezda

83 - 77

 
Union Olimpija
F/9 
20:30 
Cholet Basket

83 - 90

Cholet, FRA
La Meilleraie
 
Real Madrid Teka
G/9 
20:30 
Caja San Fernando

51 - 75

Maccabi
02.02.2000
G/10 
20:30 
ASVEL Lyon

76 - 61

Villeurbanne, FRA
Astroballe
PAU Orthez
H/12 
20:30 
 
Winnington Group

79 - 53

Bologna, ITA
PalaDozza
 
Ülker SC
03.02.2000
H/10 
19:30 
Efes Pilsen

78 - 68

Pivovarna
E/11 
20:00 
CSKA

90 - 85

Moscow, RUS
CSKA Sport Hall
Tofas SC
F/12 
20:00 
 
Real Madrid Teka

72 - 61

PAOK BC
E/12 
20:30 
Benetton

86 - 78

Treviso, ITA
Palaverde
ALBA
F/11 
20:30 
 
Union Olimpija

69 - 55

Ljubljana, SLO
Tivoli Arena
Cholet Basket
H/11 
20:30 
 
KK Cibona VIP

75 - 59

 
Varese Roosters
E/10 
20:35 
 
FC Barcelona

66 - 64

 
BC Zalgiris
G/12 
20:50 
Maccabi

74 - 60

 
KK Buducnost
F/10 
21:00 
Panathinaikos BSA

67 - 58

KK Crvena Zvezda
G/11 
21:15 
Olympiakos BC

74 - 63

Caja San Fernando
09.02.2000
H/14 
17:30 
 
Ülker SC

71 - 72

 
KK Cibona VIP
H/15 
18:15 
Pivovarna

77 - 78

Lasko, SLO
Tri lilije
 
Winnington Group
G/14 
20:15 
 
KK Buducnost

82 - 70

Podgorica, YUG
REX
Olympiakos BC
H/13 
20:45 
 
Varese Roosters

76 - 79

Varese, ITA
PalaIgnis
Efes Pilsen
F/14 
21:00 
PAOK BC

70 - 74

Thessaloniki, GRE
PAOK Sports Arena
 
Union Olimpija
10.02.2000
E/14 
20:00 
ALBA

81 - 76

CSKA
F/13 
20:15 
Cholet Basket

81 - 68

Cholet, FRA
La Meilleraie
Panathinaikos BSA
E/13 
20:30 
Tofas SC

78 - 71

Bursa, TUR
Bursa Atatürk
 
FC Barcelona
E/15 
20:30 
 
BC Zalgiris

82 - 75

Benetton
F/15 
20:30 
KK Crvena Zvezda

71 - 96

 
Real Madrid Teka
G/13 
20:30 
Caja San Fernando

72 - 62

ASVEL Lyon
G/15 
20:30 
PAU Orthez

57 - 62

Maccabi
16.02.2000
E/18 
20:30 
Benetton

66 - 77

Treviso, ITA
Palaverde
Tofas SC
H/18 
20:30 
 
Winnington Group

91 - 82

Bologna, ITA
PalaDozza
 
Varese Roosters
G/17 
21:15 
Olympiakos BC

77 - 73

PAU Orthez
17.02.2000
H/16 
19:00 
Efes Pilsen

95 - 74

 
Ülker SC
E/17 
20:00 
CSKA

76 - 64

Moscow, RUS
CSKA Sport Hall
 
BC Zalgiris
F/18 
20:00 
 
Real Madrid Teka

86 - 79

Cholet Basket
F/17 
20:30 
 
Union Olimpija

59 - 47

Ljubljana, SLO
Tivoli Arena
KK Crvena Zvezda
G/16 
20:30 
ASVEL Lyon

57 - 83

Villeurbanne, FRA
Astroballe
 
KK Buducnost
H/17 
20:30 
 
KK Cibona VIP

88 - 80

Pivovarna
E/16 
20:35 
 
FC Barcelona

66 - 67

ALBA
G/18 
20:50 
Maccabi

66 - 54

Caja San Fernando
F/16 
21:00 
Panathinaikos BSA

71 - 75

PAOK BC
29.02.2000
31/A 
20:30 
 
FC Barcelona

78 - 73

 
Ülker SC
32/A 
20:30 
CSKA

72 - 75

Moscow, RUS
CSKA Sport Hall
 
KK Cibona VIP
33/A 
20:30 
 
Winnington Group

82 - 73

Bologna, ITA
PalaDozza
Benetton
34/A 
20:30 
Efes Pilsen

90 - 81

ALBA
36/A 
20:30 
 
Union Olimpija

65 - 61

Ljubljana, SLO
Tivoli Arena
Olympiakos BC
37/A 
20:30 
ASVEL Lyon

72 - 59

Villeurbanne, FRA
Astroballe
 
Real Madrid Teka
35/A 
21:00 
Panathinaikos BSA

65 - 59

 
KK Buducnost
38/A 
21:00 
Maccabi

77 - 62

PAOK BC
02.03.2000
31/B 
17:30 
 
Ülker SC

63 - 60

 
FC Barcelona
32/B 
20:30 
 
KK Cibona VIP

55 - 75

CSKA
33/B 
20:30 
Benetton

61 - 77

Treviso, ITA
Palaverde
 
Winnington Group
37/B 
20:30 
 
Real Madrid Teka

73 - 85

ASVEL Lyon
35/B 
21:00 
 
KK Buducnost

77 - 64

Podgorica, YUG
REX
Panathinaikos BSA
38/B 
21:00 
PAOK BC

67 - 55

Thessaloniki, GRE
PAOK Sports Arena
Maccabi
36/B 
21:30 
Olympiakos BC

68 - 52

 
Union Olimpija
03.03.2000
34/B 
20:15 
ALBA

73 - 93

Efes Pilsen
09.03.2000
31/C 
20:30 
 
FC Barcelona

86 - 65

 
Ülker SC
32/C 
20:30 
CSKA

69 - 78

Moscow, RUS
CSKA Sport Hall
 
KK Cibona VIP
36/C 
20:30 
 
Union Olimpija

85 - 67

Ljubljana, SLO
Tivoli Arena
Olympiakos BC
35/C 
21:00 
Panathinaikos BSA

78 - 61

 
KK Buducnost
38/C 
21:00 
Maccabi

78 - 62

PAOK BC
21.03.2000
41/A 
19:00 
Efes Pilsen

93 - 85

ASVEL Lyon
39/A 
20:30 
 
FC Barcelona

70 - 67

 
Union Olimpija
40/A 
21:00 
Panathinaikos BSA

73 - 62

 
KK Cibona VIP
42/A 
21:00 
Maccabi

62 - 65

 
Winnington Group
23.03.2000
39/B 
20:30 
 
Union Olimpija

71 - 64

Ljubljana, SLO
Tivoli Arena
 
FC Barcelona
40/B 
20:30 
 
KK Cibona VIP

63 - 69

Panathinaikos BSA
41/B 
20:30 
ASVEL Lyon

77 - 60

Villeurbanne, FRA
Astroballe
Efes Pilsen
42/B 
20:30 
 
Winnington Group

73 - 80

Bologna, ITA
PalaDozza
Maccabi
30.03.2000
41/C 
19:00 
Efes Pilsen

68 - 66

ASVEL Lyon
39/C 
20:30 
 
FC Barcelona

71 - 66

 
Union Olimpija
42/C 
21:00 
Maccabi

79 - 64

 
Winnington Group
18.04.2000
F1/A 
18:30 
 
FC Barcelona

51 - 65

Thessaloniki, GRE
Maccabi
F2/A 
21:00 
Panathinaikos BSA

81 - 71

Thessaloniki, GRE
Efes Pilsen
20.04.2000
F3/A 
18:30 
 
FC Barcelona

69 - 75

Thessaloniki, GRE
Efes Pilsen
F4/A 
21:00 
Maccabi

67 - 73

Thessaloniki, GRE
Panathinaikos BSA