SCHEDULE

07.09.1995
1/A 
 
 
Vita

70 - 78

Tbilisi, GEO
Arena of Vita
 
BC Zalgiris
11/A 
 
 
Mazowiecki KS

79 - 74

 
BC Zrinjevac
12/A 
 
 
BC Plama

83 - 93

 
Partizan
13/A 
 
 
Direktbank Den Helder

72 - 94

Den Helder, NED
Arena of Hans Verkerk
EB PAU Orthez
2/A 
 
BC BVV Brno

106 - 93

 
Fidefinanz
4/A 
 
 
KS Dinamo

63 - 87

CSU Balanta
5/A 
 
 
UKJ Süba

60 - 67

Elma Apoel
7/A 
 
Telindus

79 - 61

 
Alvik basket
9/A 
18:30 
 
Kouvot

92 - 82

Kouvola, FIN
Arena of Kouvot
Hapoel Galil Elyon
3/A 
19:00 
BC Kalev

78 - 57

Tallinn, EST
Saku Suurhall
 
Danone Honved
6/A 
19:00 
 
Zenica Celik

68 - 71

Split, CRO
 
BK Baník Cígel
10/A 
20:00 
Rabotnicki

65 - 64

 
BC Budivelnik Kiev
8/A 
20:00 
 
BBC Résidence

79 - 99

Walferdange, LUX
Arena of BBC Résidence
 
Sheffield Sharks
14.09.1995
10/B 
 
 
BC Budivelnik Kiev

83 - 69

Rabotnicki
11/B 
 
 
BC Zrinjevac

93 - 68

 
Mazowiecki KS
12/B 
 
 
Partizan

92 - 95

Belgrade, YUG
Pionir Arena
 
BC Plama
3/B 
 
 
Danone Honved

81 - 96

BC Kalev
7/B 
 
 
Alvik basket

64 - 77

Telindus
8/B 
 
 
Sheffield Sharks

85 - 82

Sheffield, ENG
Ponds Forge ISC
 
BBC Résidence
9/B 
 
Hapoel Galil Elyon

103 - 81

Kfar Blum, ISR
Kfar Blum Hall
 
Kouvot
4/B 
17:00 
CSU Balanta

69 - 67

Ramnicu Valcea
 
KS Dinamo
6/B 
18:00 
 
BK Baník Cígel

71 - 68

 
Zenica Celik
1/B 
19:00 
 
BC Zalgiris

100 - 69

 
Vita
5/B 
19:15 
Elma Apoel

86 - 71

 
UKJ Süba
13/B 
20:30 
EB PAU Orthez

88 - 57

 
Direktbank Den Helder
2/B 
20:30 
 
Fidefinanz

93 - 69

Bellinzona, SUI
Arena of Fidefinanz
BC BVV Brno
27.09.1995
25/A 
 
 
Partizan

64 - 64

Belgrade, YUG
Pionir Arena
Lisboa e Benfica
16/A 
19:00 
BC Kalev

65 - 81

Tallinn, EST
Saku Suurhall
Virtus Buckler Bologna
28.09.1995
14/A 
 
 
BC Zalgiris

56 - 59

Panathinaikos AC
15/A 
 
 
Fidefinanz

88 - 107

Bellinzona, SUI
Arena of Fidefinanz
CSKA
17/A 
 
CSU Balanta

74 - 99

Maccabi
18/A 
 
Elma Apoel

70 - 82

 
KK Cibona
19/A 
 
 
BK Baník Cígel

87 - 91

Benetton
22/A 
 
Hapoel Galil Elyon

83 - 91

Kfar Blum, ISR
Kfar Blum Hall
 
Iraklis BC SA
23/A 
 
 
BC Budivelnik Kiev

98 - 77

 
TSV Bayer 04
20/A 
20:00 
Telindus

74 - 69

 
Ülker SC
21/A 
20:00 
 
Sheffield Sharks

57 - 67

Sheffield, ENG
Ponds Forge ISC
 
Real Madrid Teka
24/A 
20:15 
 
BC Zrinjevac

70 - 85

 
UNICAJA
26/A 
20:30 
EB PAU Orthez

96 - 71

 
Union Olimpija
04.10.1995
19/B 
20:30 
Benetton

93 - 75

Treviso, ITA
Palaverde
 
BK Baník Cígel
05.10.1995
15/B 
 
CSKA

116 - 74

Moscow, RUS
CSKA Sport Hall
 
Fidefinanz
16/B 
 
Virtus Buckler Bologna

91 - 83

Casalecchio di Reno, ITA
Futurshow Station
BC Kalev
17/B 
 
Maccabi

122 - 65

CSU Balanta
22/B 
 
 
Iraklis BC SA

76 - 54

Thessaloniki, GRE
Ivanofio
Hapoel Galil Elyon
23/B 
 
 
TSV Bayer 04

102 - 63

Leverkusen, GER
Wilhelm-Dopatka-Halle
 
BC Budivelnik Kiev
24/B 
 
 
UNICAJA

80 - 66

 
BC Zrinjevac
25/B 
 
Lisboa e Benfica

112 - 95

 
Partizan
26/B 
 
 
Union Olimpija

75 - 97

Ljubljana, SLO
Tivoli Arena
EB PAU Orthez
20/B 
18:30 
 
Ülker SC

86 - 75

Telindus
18/B 
20:00 
 
KK Cibona

57 - 46

Elma Apoel
21/B 
20:30 
 
Real Madrid Teka

78 - 75

 
Sheffield Sharks
14/B 
21:25 
Panathinaikos AC

86 - 66

 
BC Zalgiris
25.10.1995
B/3 
19:00 
Lisboa e Benfica

65 - 79

 
KK Cibona
26.10.1995
B/2 
18:45 
Panathinaikos AC

54 - 52

 
Real Madrid Teka
A/2 
20:15 
 
TSV Bayer 04

85 - 93

Leverkusen, GER
Wilhelm-Dopatka-Halle
CSKA
A/3 
20:30 
 
Ülker SC

74 - 72

 
Iraklis BC SA
A/4 
20:30 
 
Olympique d'Antibes

82 - 81

 
UNICAJA
B/4 
20:30 
Virtus Buckler Bologna

90 - 73

Casalecchio di Reno, ITA
Futurshow Station
 
FC Barcelona
B/1 
20:45 
Maccabi

91 - 88

EB PAU Orthez
A/1 
21:45 
Olympiakos BC

83 - 72

Benetton
01.11.1995
A/8 
18:45 
 
Iraklis BC SA

91 - 71

Thessaloniki, GRE
Ivanofio
 
Olympique d'Antibes
02.11.1995
A/5 
20:00 
CSKA

96 - 91

Moscow, RUS
CSKA Sport Hall
Olympiakos BC
B/8 
20:15 
 
KK Cibona

79 - 72

Virtus Buckler Bologna
A/6 
20:30 
Benetton

92 - 73

Treviso, ITA
Palaverde
 
Ülker SC
B/5 
20:30 
 
Real Madrid Teka

91 - 74

Maccabi
B/6 
20:30 
EB PAU Orthez

76 - 61

Lisboa e Benfica
B/7 
20:30 
 
FC Barcelona

63 - 57

Panathinaikos AC
A/7 
21:00 
 
UNICAJA

80 - 74

 
TSV Bayer 04
22.11.1995
B/12 
18:45 
Panathinaikos AC

79 - 61

 
KK Cibona
23.11.1995
A/12 
20:15 
 
TSV Bayer 04

73 - 52

Leverkusen, GER
Wilhelm-Dopatka-Halle
 
Iraklis BC SA
A/11 
20:30 
 
Olympique d'Antibes

73 - 65

Benetton
B/10 
20:30 
 
FC Barcelona

88 - 80

 
Real Madrid Teka
B/11 
20:30 
Virtus Buckler Bologna

99 - 102

Casalecchio di Reno, ITA
Futurshow Station
EB PAU Orthez
B/9 
20:45 
Maccabi

74 - 66

Lisboa e Benfica
A/10 
21:00 
 
UNICAJA

81 - 70

CSKA
A/9 
21:45 
Olympiakos BC

92 - 76

 
Ülker SC
29.11.1995
A/15 
19:45 
CSKA

82 - 66

Moscow, RUS
CSKA Sport Hall
 
Iraklis BC SA
A/13 
21:45 
Olympiakos BC

82 - 59

 
UNICAJA
30.11.1995
A/14 
18:15 
 
Ülker SC

94 - 71

 
Olympique d'Antibes
B/14 
20:15 
Lisboa e Benfica

83 - 85

Virtus Buckler Bologna
A/16 
20:30 
Benetton

90 - 87

Treviso, ITA
Palaverde
 
TSV Bayer 04
B/15 
20:30 
 
Real Madrid Teka

81 - 78

 
KK Cibona
B/13 
20:45 
Maccabi

94 - 85

 
FC Barcelona
B/16 
20:45 
EB PAU Orthez

79 - 87

Panathinaikos AC
06.12.1995
B/19 
18:45 
Panathinaikos AC

67 - 51

Lisboa e Benfica
A/18 
20:00 
 
Iraklis BC SA

71 - 69

Thessaloniki, GRE
Ivanofio
 
UNICAJA
07.12.1995
A/19 
20:15 
 
TSV Bayer 04

76 - 70

Leverkusen, GER
Wilhelm-Dopatka-Halle
 
Ülker SC
B/18 
20:15 
 
KK Cibona

74 - 59

 
FC Barcelona
A/20 
20:30 
Benetton

121 - 97

Treviso, ITA
Palaverde
CSKA
B/17 
20:30 
Virtus Buckler Bologna

95 - 77

Casalecchio di Reno, ITA
Futurshow Station
Maccabi
B/20 
20:30 
EB PAU Orthez

94 - 75

 
Real Madrid Teka
A/17 
20:45 
 
Olympique d'Antibes

97 - 89

Olympiakos BC
13.12.1995
B/23 
20:30 
 
FC Barcelona

87 - 61

EB PAU Orthez
A/21 
21:45 
Olympiakos BC

76 - 62

 
Iraklis BC SA
14.12.1995
A/24 
18:30 
 
Ülker SC

71 - 81

CSKA
B/24 
20:15 
Lisboa e Benfica

73 - 78

 
Real Madrid Teka
A/22 
20:30 
 
Olympique d'Antibes

81 - 82

 
TSV Bayer 04
B/22 
20:30 
Virtus Buckler Bologna

69 - 72

Casalecchio di Reno, ITA
Futurshow Station
Panathinaikos AC
B/21 
20:45 
Maccabi

78 - 75

 
KK Cibona
A/23 
21:00 
 
UNICAJA

70 - 72

Benetton
20.12.1995
B/28 
20:15 
Lisboa e Benfica

55 - 76

 
FC Barcelona
B/27 
20:30 
 
Real Madrid Teka

76 - 71

Virtus Buckler Bologna
A/26 
21:05 
 
Iraklis BC SA

75 - 79

Thessaloniki, GRE
Ivanofio
Benetton
21.12.1995
A/28 
18:30 
 
Ülker SC

94 - 86

 
UNICAJA
B/25 
18:45 
Panathinaikos AC

67 - 62

Maccabi
A/27 
20:00 
CSKA

91 - 69

Moscow, RUS
CSKA Sport Hall
 
Olympique d'Antibes
A/25 
20:15 
 
TSV Bayer 04

72 - 81

Leverkusen, GER
Wilhelm-Dopatka-Halle
Olympiakos BC
B/26 
20:15 
 
KK Cibona

83 - 78

EB PAU Orthez
03.01.1996
A/31 
21:00 
 
Iraklis BC SA

65 - 74

Thessaloniki, GRE
Ivanofio
 
Ülker SC
04.01.1996
A/30 
19:00 
CSKA

93 - 74

Moscow, RUS
CSKA Sport Hall
 
TSV Bayer 04
B/32 
19:30 
 
FC Barcelona

89 - 88

Virtus Buckler Bologna
B/30 
20:00 
 
Real Madrid Teka

80 - 73

Panathinaikos AC
B/31 
20:15 
 
KK Cibona

64 - 59

Lisboa e Benfica
A/29 
20:30 
Benetton

83 - 77

Treviso, ITA
Palaverde
Olympiakos BC
B/29 
20:30 
EB PAU Orthez

90 - 66

Maccabi
A/32 
21:00 
 
UNICAJA

92 - 79

 
Olympique d'Antibes
10.01.1996
B/34 
20:15 
Lisboa e Benfica

99 - 90

EB PAU Orthez
B/35 
21:30 
Panathinaikos AC

74 - 95

 
FC Barcelona
11.01.1996
A/36 
19:00 
 
Olympique d'Antibes

86 - 65

 
Iraklis BC SA
A/35 
20:15 
 
TSV Bayer 04

89 - 94

Leverkusen, GER
Wilhelm-Dopatka-Halle
 
UNICAJA
A/34 
20:30 
 
Ülker SC

87 - 83

Benetton
B/36 
20:30 
Virtus Buckler Bologna

95 - 73

Casalecchio di Reno, ITA
Futurshow Station
 
KK Cibona
B/33 
20:45 
Maccabi

75 - 77

 
Real Madrid Teka
A/33 
21:45 
Olympiakos BC

72 - 78

CSKA
17.01.1996
B/38 
20:30 
 
Real Madrid Teka

82 - 94

 
FC Barcelona
A/40 
21:05 
 
Iraklis BC SA

72 - 81

Thessaloniki, GRE
Ivanofio
 
TSV Bayer 04
18.01.1996
A/37 
00:30 
 
Ülker SC

60 - 72

Olympiakos BC
A/38 
19:00 
CSKA

81 - 67

Moscow, RUS
CSKA Sport Hall
 
UNICAJA
B/37 
20:15 
Lisboa e Benfica

82 - 94

Maccabi
B/40 
20:15 
 
KK Cibona

82 - 93

Panathinaikos AC
A/39 
20:30 
Benetton

95 - 84

Treviso, ITA
Palaverde
 
Olympique d'Antibes
B/39 
20:30 
EB PAU Orthez

74 - 69

Virtus Buckler Bologna
24.01.1996
A/43 
18:45 
 
Iraklis BC SA

71 - 68

Thessaloniki, GRE
Ivanofio
CSKA
A/41 
21:00 
 
UNICAJA

76 - 77

Olympiakos BC
25.01.1996
A/44 
20:15 
 
TSV Bayer 04

60 - 77

Leverkusen, GER
Wilhelm-Dopatka-Halle
Benetton
B/43 
20:15 
 
KK Cibona

64 - 59

 
Real Madrid Teka
B/41 
20:30 
 
FC Barcelona

84 - 80

Maccabi
B/42 
20:30 
Virtus Buckler Bologna

97 - 81

Casalecchio di Reno, ITA
Futurshow Station
Lisboa e Benfica
A/42 
21:00 
 
Olympique d'Antibes

86 - 79

 
Ülker SC
B/44 
21:30 
Panathinaikos AC

67 - 69

EB PAU Orthez
31.01.1996
B/47 
20:45 
Lisboa e Benfica

96 - 87

Panathinaikos AC
A/46 
21:00 
 
UNICAJA

89 - 52

 
Iraklis BC SA
01.02.1996
A/48 
19:00 
CSKA

84 - 70

Moscow, RUS
CSKA Sport Hall
Benetton
B/48 
20:00 
 
Real Madrid Teka

76 - 64

EB PAU Orthez
A/47 
20:30 
 
Ülker SC

82 - 66

 
TSV Bayer 04
B/46 
20:30 
 
FC Barcelona

76 - 66

 
KK Cibona
B/45 
20:45 
Maccabi

83 - 86

Virtus Buckler Bologna
A/45 
21:45 
Olympiakos BC

98 - 83

 
Olympique d'Antibes
07.02.1996
B/51 
19:00 
EB PAU Orthez

82 - 70

 
FC Barcelona
A/49 
21:15 
 
Iraklis BC SA

63 - 69

Thessaloniki, GRE
Ivanofio
Olympiakos BC
08.02.1996
A/52 
19:30 
CSKA

80 - 71

Moscow, RUS
CSKA Sport Hall
 
Ülker SC
A/50 
20:15 
 
TSV Bayer 04

79 - 74

Leverkusen, GER
Wilhelm-Dopatka-Halle
 
Olympique d'Antibes
B/49 
20:15 
 
KK Cibona

71 - 78

Maccabi
A/51 
20:30 
Benetton

85 - 78

Treviso, ITA
Palaverde
 
UNICAJA
B/52 
20:30 
 
Real Madrid Teka

86 - 81

Lisboa e Benfica
B/50 
21:30 
Panathinaikos AC

72 - 69

Virtus Buckler Bologna
14.02.1996
B/56 
20:00 
 
FC Barcelona

106 - 94

Lisboa e Benfica
A/53 
21:45 
Olympiakos BC

73 - 69

 
TSV Bayer 04
15.02.1996
A/56 
19:00 
 
UNICAJA

82 - 73

 
Ülker SC
A/54 
20:30 
Benetton

73 - 68

Treviso, ITA
Palaverde
 
Iraklis BC SA
A/55 
20:30 
 
Olympique d'Antibes

72 - 68

CSKA
B/55 
20:30 
Virtus Buckler Bologna

96 - 115

Casalecchio di Reno, ITA
Futurshow Station
 
Real Madrid Teka
B/54 
20:45 
EB PAU Orthez

80 - 62

 
KK Cibona
B/53 
21:00 
Maccabi

79 - 86

Panathinaikos AC
07.03.1996
57/A 
20:30 
EB PAU Orthez

78 - 65

CSKA
59/A 
20:30 
 
Ülker SC

77 - 105

 
FC Barcelona
58/A 
20:45 
Panathinaikos AC

70 - 67

Benetton
60/A 
22:15 
Olympiakos BC

68 - 49

 
Real Madrid Teka
12.03.1996
57/B 
20:00 
CSKA

104 - 89

Moscow, RUS
CSKA Sport Hall
EB PAU Orthez
58/B 
20:30 
Benetton

83 - 69

Treviso, ITA
Palaverde
Panathinaikos AC
59/B 
20:30 
 
FC Barcelona

96 - 66

 
Ülker SC
60/B 
21:00 
 
Real Madrid Teka

80 - 77

Olympiakos BC
14.03.1996
57/C 
20:00 
CSKA

83 - 74

Moscow, RUS
CSKA Sport Hall
EB PAU Orthez
58/C 
20:30 
Benetton

64 - 65

Treviso, ITA
Palaverde
Panathinaikos AC
60/C 
20:30 
 
Real Madrid Teka

80 - 65

Olympiakos BC
09.04.1996
F1/A 
19:00 
CSKA

71 - 81

Paris, FRA
Panathinaikos AC
F2/A 
21:00 
 
FC Barcelona

76 - 66

Paris, FRA
 
Real Madrid Teka
11.04.1996
F3/A 
19:00 
CSKA

74 - 73

Paris, FRA
 
Real Madrid Teka
F4/A 
21:00 
Panathinaikos AC

67 - 66

Paris, FRA
 
FC Barcelona