SCOREBOARD

Regular Season

 TeamPW/LF/APts
1. PO ANTWERP GIANTS64/2461/43210
2. SASP JDA DIJON BASKET64/2425/39610
3. SPM SHOETERS DEN BOSCH63/3433/4349
4. RAKVERE TARVAS61/5389/4467
SPM Shoeters Den Bosch   Rakvere Tarvas
7871
16-18   23-12   17-17   22-24  
JDA Dijon   PO Antwerp Giants
6874
15-8   13-18   26-28   14-20  
SPM Shoeters Den Bosch   PO Antwerp Giants
8376
20-17   21-21   20-20   22-18  
Rakvere Tarvas   JDA Dijon
6465
9-16   12-6   20-18   23-25  
JDA Dijon   SPM Shoeters Den Bosch
8364
22-16   26-21   23-13   12-14  
Rakvere Tarvas   PO Antwerp Giants
7775
16-20   20-21   20-14   21-20  
PO Antwerp Giants   JDA Dijon
8159
28-14   19-22   21-14   13-9  
Rakvere Tarvas   SPM Shoeters Den Bosch
5770
16-18   12-15   16-18   13-19  
JDA Dijon   Rakvere Tarvas
8047
27-9   14-15   20-10   19-13  
PO Antwerp Giants   SPM Shoeters Den Bosch
7772
16-18   26-16   20-21   15-17  
PO Antwerp Giants   Rakvere Tarvas
7873
22-19   27-23   15-22   14-9  
SPM Shoeters Den Bosch   JDA Dijon
6670
19-16   7-10   20-19   20-25  
 TeamPW/LF/APts
1. ROYAL HALI GAZIANTEP64/2456/42310
2. KRASNYE KRYLIA SAMARA64/2493/44710
3. CSM ORADEA63/3463/4659
4. ATOMERÖMÜ SE PAKS61/5407/4847
Atomerömü Paks   CSM Oradea
7877
14-18   17-12   30-23   17-24  
Krasnye Krylia   Royal Hali Gaziantep
8996
22-12   20-20   20-26   9-13   6-6   12-19  
Royal Hali Gaziantep   Atomerömü Paks
7563
18-20   16-13   25-18   16-12  
CSM Oradea   Krasnye Krylia
7489
19-21   20-24   17-22   18-22  
Atomerömü Paks   Krasnye Krylia
5689
16-25   6-30   14-18   20-16  
Royal Hali Gaziantep   CSM Oradea
6974
11-16   19-26   15-23   24-9  
CSM Oradea   Atomerömü Paks
9074
21-17   24-17   23-14   22-26  
Royal Hali Gaziantep   Krasnye Krylia
7163
22-19   22-16   13-13   14-15  
Atomerömü Paks   Royal Hali Gaziantep
6174
13-17   16-19   15-21   17-17  
Krasnye Krylia   CSM Oradea
8475
27-17   31-20   16-21   10-17  
Krasnye Krylia   Atomerömü Paks
7975
27-12   18-28   12-17   22-18  
CSM Oradea   Royal Hali Gaziantep
7371
20-15   15-25   17-10   21-21  
 TeamPW/LF/APts
1. TARTU UNIVERSITY ROCK64/2478/40810
2. BK VENTSPILS64/2420/41910
3. SÖDERTÄLJE BASKETBOLLKLUBB63/3441/4739
4. BC ZEPTER VIENNA61/5415/4547
Tartu Rock   BK Ventspils
6566
19-9   20-14   10-16   16-27  
Södertälje BK   BC Zepter Vienna
8273
23-16   19-23   17-12   23-22  
BK Ventspils   Södertälje BK
7263
20-16   16-13   18-15   18-19  
BC Zepter Vienna   Tartu Rock
8274
24-20   24-17   17-14   17-23  
Tartu Rock   Södertälje BK
9965
25-17   26-22   27-16   21-10  
BC Zepter Vienna   BK Ventspils
7178
25-17   9-28   15-15   22-18  
BK Ventspils   Tartu Rock
6381
21-18   16-28   9-15   17-20  
BC Zepter Vienna   Södertälje BK
7376
19-18   20-20   17-19   17-19  
Tartu Rock   BC Zepter Vienna
8360
23-11   21-13   26-18   13-18  
Södertälje BK   BK Ventspils
8380
17-21   19-18   20-20   27-21  
Södertälje BK   Tartu Rock
7276
24-21   15-22   20-16   13-17  
BK Ventspils   BC Zepter Vienna
6156
11-17   16-9   20-15   14-15  
 TeamPW/LF/APts
1. BC TRIUMPH LYUBERTSY MOSCOW REGION65/1494/40911
2. GAZ METAN MEDIAS64/2468/46110
3. BC KYIV62/4456/4788
4. INKOGNITO FASHION KÖRMEND BC61/5451/5217
BC Kyiv   Gaz Metan Medias
7483
15-21   16-12   16-26   27-24  
Triumph Lyubertsy   Körmend
9074
19-27   26-17   27-13   18-17  
Körmend   Gaz Metan Medias
6873
17-21   16-18   20-17   15-17  
Triumph Lyubertsy   BC Kyiv
9458
28-15   22-17   22-12   22-14  
Körmend   BC Kyiv
10399
15-18   22-28   19-23   30-17   17-13  
Gaz Metan Medias   Triumph Lyubertsy
8184
26-20   12-24   17-17   19-13   7-10  
Körmend   Triumph Lyubertsy
7080
14-26   16-16   23-23   17-15  
Gaz Metan Medias   BC Kyiv
8269
22-15   21-21   25-14   14-19  
BC Kyiv   Triumph Lyubertsy
5452
12-10   13-22   12-8   17-12  
Gaz Metan Medias   Körmend
7772
22-12   24-22   18-13   13-25  
BC Kyiv   Körmend
10264
20-19   34-19   30-16   18-10  
Triumph Lyubertsy   Gaz Metan Medias
9472
21-16   26-14   26-22   21-20  
 TeamPW/LF/APts
1. GRISSIN BON REGGIO EMILIA64/2453/43010
2. TEAM TEHO SPORT KOTKA63/3467/4769
3. OKAPI AALSTAR63/3451/4679
4. GASTERRA FLAMES GRONINGEN62/4446/4448
Reggio Emilia   Okapi Aalstar
8063
24-19   16-20   20-8   20-16  
Team TEHO Sport Kotka   Reggio Emilia
7571
16-20   21-12   14-20   24-19  
Okapi Aalstar   GasTerra Flames Groningen
8382
18-14   18-15   19-18   19-27   9-8  
Reggio Emilia   GasTerra Flames Groningen
7861
20-13   12-20   24-15   22-13  
Team TEHO Sport Kotka   Okapi Aalstar
7477
19-19   22-14   18-26   15-18  
GasTerra Flames Groningen   Team TEHO Sport Kotka
7276
23-22   22-14   22-13   5-27  
Team TEHO Sport Kotka   GasTerra Flames Groningen
7783
17-21   23-16   18-24   19-22  
Okapi Aalstar   Reggio Emilia
7178
13-20   17-21   20-19   21-18  
GasTerra Flames Groningen   Okapi Aalstar
6370
11-23   13-12   23-10   16-25  
Reggio Emilia   Team TEHO Sport Kotka
8675
22-23   18-18   14-12   32-22  
GasTerra Flames Groningen   Reggio Emilia
8560
16-23   24-14   23-18   22-5  
Okapi Aalstar   Team TEHO Sport Kotka
8790
25-22   26-23   24-25   12-20  
 TeamPW/LF/APts
1. URAL EKATERINBURG65/1482/44411
2. KRKA NOVO MESTO64/2425/39810
3. TOFAS SC BURSA63/3451/4259
4. FORTRESS JASZBERENYI60/6377/4686
KRKA Novo Mesto   Ural Ekaterinburg
8075
25-16   21-25   7-21   27-13  
Tofas SC Bursa   Fortress Jaszberenyi
8672
23-17   25-14   18-18   20-23  
Ural Ekaterinburg   Tofas SC Bursa
7470
17-19   21-15   21-14   15-22  
Fortress Jaszberenyi   KRKA Novo Mesto
4158
11-19   8-10   8-14   14-15  
Tofas SC Bursa   KRKA Novo Mesto
8172
14-20   13-16   24-12   30-24  
Ural Ekaterinburg   Fortress Jaszberenyi
8885
19-11   16-23   21-26   21-17   11-8  
Fortress Jaszberenyi   Tofas SC Bursa
5476
7-23   17-16   17-26   13-11  
Ural Ekaterinburg   KRKA Novo Mesto
7968
27-20   20-14   19-19   13-15  
Tofas SC Bursa   Ural Ekaterinburg
7782
14-13   13-17   15-29   35-23  
KRKA Novo Mesto   Fortress Jaszberenyi
7661
21-13   21-18   17-17   17-13  
Fortress Jaszberenyi   Ural Ekaterinburg
6484
19-20   15-27   20-16   10-21  
KRKA Novo Mesto   Tofas SC Bursa
7161
20-14   15-18   22-15   14-14  
 TeamPW/LF/APts
1. CHOLET BASKET65/1441/39711
2. BAKKEN BEARS AARHUS63/3443/4509
3. KATAJA BASKET JOENSUU62/4436/4448
4. ZORG EN ZEKERHEID LEIDEN62/4396/4258
Kataja Basket   Cholet Basket
7670
24-19   22-9   19-23   11-19  
ZZ Leiden   Bakken Bears Aarhus
6162
23-16   12-13   18-11   8-22  
Bakken Bears Aarhus   Kataja Basket
10190
29-18   22-25   26-24   24-23  
Cholet Basket   ZZ Leiden
7452
24-13   17-8   20-20   13-11  
Kataja Basket   ZZ Leiden
7763
25-19   17-17   14-16   21-11  
Bakken Bears Aarhus   Cholet Basket
6668
16-20   15-20   25-14   10-14  
Bakken Bears Aarhus   ZZ Leiden
7981
15-18   22-16   26-25   16-22  
Cholet Basket   Kataja Basket
7069
9-12   21-20   17-17   23-20  
Kataja Basket   Bakken Bears Aarhus
6668
19-17   18-18   12-22   17-11  
ZZ Leiden   Cholet Basket
6775
19-19   15-19   19-21   14-16  
ZZ Leiden   Kataja Basket
7258
19-3   20-27   21-6   12-22  
Cholet Basket   Bakken Bears Aarhus
8467
25-20   28-17   13-10   18-20  
 TeamPW/LF/APts
1. TSMOKI MINSK64/2479/45010
2. SZOLNOKI OLAJ KK64/2441/43410
3. BC MURES63/3473/4719
4. RILSKI SPORTIST SAMOKOV61/5445/4837
Szolnoki Olaj   Rilski Sportist
7366
4-14   27-20   18-16   24-16  
Tsmoki Minsk   BC Mures
7983
24-17   18-27   19-15   18-24  
BC Mures   Szolnoki Olaj
7285
15-23   27-19   21-19   9-24  
Rilski Sportist   Tsmoki Minsk
7378
24-13   6-22   11-24   32-19  
Rilski Sportist   BC Mures
7068
13-17   22-8   18-23   17-20  
Tsmoki Minsk   Szolnoki Olaj
7668
22-24   20-16   6-19   28-9  
Rilski Sportist   Szolnoki Olaj
7678
18-19   22-17   12-23   24-19  
BC Mures   Tsmoki Minsk
8284
21-19   19-21   19-20   23-24  
Szolnoki Olaj   BC Mures
6876
17-15   17-27   19-20   15-14  
Tsmoki Minsk   Rilski Sportist
9475
28-20   23-20   20-12   23-23  
Szolnoki Olaj   Tsmoki Minsk
6968
19-19   12-16   24-22   14-11  
BC Mures   Rilski Sportist
9285
22-14   24-22   20-24   26-25  

Last Sixteen

 TeamPW/LF/APts
1. TARTU UNIVERSITY ROCK65/1487/41811
2. KRASNYE KRYLIA SAMARA64/2467/43410
3. PO ANTWERP GIANTS63/3454/4619
4. GAZ METAN MEDIAS60/6428/5236
Krasnye Krylia   Tartu Rock
7475
17-17   21-13   17-17   13-21   6-7  
PO Antwerp Giants   Gaz Metan Medias
9779
23-19   26-19   26-13   22-28  
Gaz Metan Medias   Krasnye Krylia
7780
13-29   20-15   21-15   23-21  
Tartu Rock   PO Antwerp Giants
8274
23-17   15-21   26-15   18-21  
Tartu Rock   Gaz Metan Medias
9767
17-18   25-22   28-15   27-12  
PO Antwerp Giants   Krasnye Krylia
7175
11-21   21-24   17-16   22-14  
Gaz Metan Medias   PO Antwerp Giants
7981
16-23   23-25   15-14   25-19  
Tartu Rock   Krasnye Krylia
8473
22-20   18-23   22-18   22-12  
Krasnye Krylia   Gaz Metan Medias
7860
15-20   27-11   20-15   16-14  
PO Antwerp Giants   Tartu Rock
6459
19-17   11-16   22-10   12-16  
Gaz Metan Medias   Tartu Rock
6690
21-20   23-20   10-28   12-22  
Krasnye Krylia   PO Antwerp Giants
8767
19-21   27-13   16-22   25-11  
 TeamPW/LF/APts
1. GRISSIN BON REGGIO EMILIA64/2479/44110
2. SZOLNOKI OLAJ KK64/2460/44210
3. KRKA NOVO MESTO63/3447/4459
4. CHOLET BASKET61/5434/4927
KRKA Novo Mesto   Cholet Basket
8063
18-15   20-12   27-18   15-18  
Reggio Emilia   Szolnoki Olaj
9068
22-16   23-17   24-13   21-22  
Szolnoki Olaj   KRKA Novo Mesto
6548
15-15   14-10   16-12   20-11  
Cholet Basket   Reggio Emilia
8178
22-21   14-16   25-20   20-21  
Reggio Emilia   KRKA Novo Mesto
8271
16-22   17-16   24-16   25-17  
Cholet Basket   Szolnoki Olaj
7085
12-24   24-20   13-22   21-19  
Szolnoki Olaj   Reggio Emilia
9078
23-17   22-18   24-23   21-20  
Cholet Basket   KRKA Novo Mesto
8893
18-20   22-14   22-20   18-26   8-13  
KRKA Novo Mesto   Szolnoki Olaj
8978
28-17   24-21   14-22   23-18  
Reggio Emilia   Cholet Basket
8265
20-14   18-20   22-19   22-12  
KRKA Novo Mesto   Reggio Emilia
6669
12-14   17-13   15-14   17-20   5-8  
Szolnoki Olaj   Cholet Basket
7467
20-17   21-15   19-11   14-24  
 TeamPW/LF/APts
1. ROYAL HALI GAZIANTEP66/0436/37612
2. BC TRIUMPH LYUBERTSY MOSCOW REGION64/2424/41410
3. BK VENTSPILS61/5385/4277
4. SASP JDA DIJON BASKET61/5404/4327
Royal Hali Gaziantep   BK Ventspils
7261
15-11   17-12   17-15   23-23  
JDA Dijon   Triumph Lyubertsy
6668
18-22   16-20   15-11   17-15  
BK Ventspils   JDA Dijon
6959
27-15   16-19   16-13   10-12  
Triumph Lyubertsy   Royal Hali Gaziantep
7478
18-14   20-23   18-18   18-23  
BK Ventspils   Triumph Lyubertsy
6671
15-22   14-17   20-16   17-16  
JDA Dijon   Royal Hali Gaziantep
7682
20-19   15-16   19-18   22-29  
BK Ventspils   Royal Hali Gaziantep
4671
11-17   10-24   13-18   12-12  
Triumph Lyubertsy   JDA Dijon
7269
23-18   14-12   18-17   17-22  
Royal Hali Gaziantep   Triumph Lyubertsy
6459
19-10   11-20   14-19   20-10  
JDA Dijon   BK Ventspils
7472
14-16   20-20   22-19   18-17  
Triumph Lyubertsy   BK Ventspils
8071
19-18   23-24   25-15   13-14  
Royal Hali Gaziantep   JDA Dijon
6960
14-20   12-12   24-12   19-16  
 TeamPW/LF/APts
1. URAL EKATERINBURG65/1487/46011
2. TSMOKI MINSK64/2537/43010
3. TEAM TEHO SPORT KOTKA62/4445/5218
4. BAKKEN BEARS AARHUS61/5455/5137
Ural Ekaterinburg   Bakken Bears Aarhus
8571
15-20   25-21   26-22   19-8  
Team TEHO Sport Kotka   Tsmoki Minsk
64100
23-17   15-24   14-35   12-24  
Tsmoki Minsk   Ural Ekaterinburg
9697
29-18   14-18   23-25   20-25   10-11  
Bakken Bears Aarhus   Team TEHO Sport Kotka
8690
22-15   19-18   21-25   24-32  
Bakken Bears Aarhus   Tsmoki Minsk
7683
18-12   16-25   16-23   26-23  
Team TEHO Sport Kotka   Ural Ekaterinburg
7586
15-19   22-14   19-25   19-28  
Tsmoki Minsk   Team TEHO Sport Kotka
10473
38-15   22-25   22-18   22-15  
Bakken Bears Aarhus   Ural Ekaterinburg
9284
22-20   19-22   25-10   26-32  
Team TEHO Sport Kotka   Bakken Bears Aarhus
8279
21-15   26-23   17-16   18-25  
Ural Ekaterinburg   Tsmoki Minsk
6965
20-12   18-23   18-24   13-6  
Ural Ekaterinburg   Team TEHO Sport Kotka
6661
16-14   18-13   17-17   15-17  
Tsmoki Minsk   Bakken Bears Aarhus
8951
23-15   22-14   21-8   23-14  
Quarter-Final
Tartu Rock   Szolnoki Olaj
8783
22-23   25-12   19-19   21-29  
Play-off standings1 - 2
Reggio Emilia   Krasnye Krylia
7563
17-16   20-13   15-16   23-18  
Play-off standings2 - 0
Royal Hali Gaziantep   Tsmoki Minsk
5958
10-18   13-20   16-11   20-9  
Play-off standings2 - 0
Ural Ekaterinburg   Triumph Lyubertsy
7280
16-21   17-21   25-18   14-20  
Play-off standings0 - 2

Semi-Finals

Szolnoki Olaj   Triumph Lyubertsy
5961
14-13   14-18   15-12   16-18  
Reggio Emilia   Royal Hali Gaziantep
6655
19-16   14-12   21-15   12-12  

Classification Game for 3rd to 4th Place

Szolnoki Olaj   Royal Hali Gaziantep
7587
17-18   19-14   13-26   19-10   7-19  

Final

Triumph Lyubertsy   Reggio Emilia
6579
16-23   16-25   17-18   16-13