SCOREBOARD

Qualifying Round
Aliaga Petkim   Joensuun Kataja
6477
22-21   12-17   14-23   16-16  
First game: Joensuun Kataja - Aliaga Petkim   82 - 70
Joensuun Kataja wins 159 - 134
Apollon   Xion Dukes
9690
31-20   19-29   28-24   18-17  
First game: Xion Dukes - Apollon   70 - 78
Apollon wins 174 - 160
Ural Ekaterinburg    Gaz Metan Medias
9297
15-20   23-22   20-26   34-29  
First game: Gaz Metan Medias - Ural Ekaterinburg   67 - 69
Gaz Metan Medias wins 164 - 161
Tofas SC   Rakvere Tarvas
7976
18-25   17-10   22-24   22-17  
First game: Rakvere Tarvas - Tofas SC   76 - 106
Tofas SC wins 185 - 152

Regular Season

 TeamPW/LF/APts
1. PINAR KARSIYAKA 65/1486/37511
2. TOFAS SC BURSA64/2438/40210
3. KRKA NOVO MESTO63/3459/4399
4. MICHELIN ETHA60/6363/5306
KRKA   ETHA
10073
24-13   22-24   25-16   29-20  
Tofas SC   Pinar Karsiyaka
6364
21-12   17-19   13-23   12-10  
ETHA   Tofas SC
5778
15-28   14-14   19-13   9-23  
Pinar Karsiyaka   KRKA
7956
15-14   17-11   18-14   29-17  
ETHA   Pinar Karsiyaka
5986
16-24   17-22   18-23   8-17  
Tofas SC   KRKA
8279
12-11   24-14   8-17   18-20   20-17  
ETHA   KRKA
5974
12-25   16-19   19-15   12-15  
Pinar Karsiyaka   Tofas SC
7856
15-13   25-10   15-18   23-15  
KRKA   Pinar Karsiyaka
8074
20-17   20-20   19-19   21-18  
Tofas SC   ETHA
8754
22-9   12-22   31-12   22-11  
KRKA   Tofas SC
7072
17-20   15-16   15-18   23-18  
Pinar Karsiyaka   ETHA
10561
32-17   22-19   25-18   26-7  
 TeamPW/LF/APts
1. KRASNYE KRYLIA66/0499/41712
2. JOENSUUN KATAJA63/3453/4349
3. KERAVNOS STROVOLOU62/4438/4658
4. CSU ASESOFT PLOIESTI61/5448/5227
Joensuun Kataja   CSU Asesoft Ploiesti
9167
23-9   24-17   23-12   21-29  
Krasnye Krylia   Keravnos
7974
19-19   21-24   23-11   16-20  
CSU Asesoft Ploiesti   Krasnye Krylia
7679
10-20   19-20   24-29   23-10  
Keravnos   Joensuun Kataja
7267
18-16   14-21   17-11   23-19  
Joensuun Kataja   Krasnye Krylia
8696
16-29   18-27   18-23   34-17  
Keravnos   CSU Asesoft Ploiesti
8876
23-25   17-12   22-23   26-16  
CSU Asesoft Ploiesti   Joensuun Kataja
6780
14-15   17-23   17-24   19-18  
Keravnos   Krasnye Krylia
5182
22-17   7-17   11-24   11-24  
Joensuun Kataja   Keravnos
7166
22-18   17-20   15-15   17-13  
Krasnye Krylia   CSU Asesoft Ploiesti
9772
24-10   24-20   26-15   23-27  
CSU Asesoft Ploiesti   Keravnos
9087
22-27   15-21   27-18   26-21  
Krasnye Krylia   Joensuun Kataja
6658
18-12   17-11   23-17   8-18  
 TeamPW/LF/APts
1. BK VENTSPILS66/0481/38812
2. NORRKÖPING DOLPHINS62/4409/4278
3. SÖDERTÄLJE KINGS62/4404/4398
4. TAMPEREEN PYRINTÖ62/4431/4718
BK Ventspils   Norrköping Dolphins
7268
16-12   22-16   19-19   15-21  
Södertälje Kings   Tampereen Pyrintö
7468
21-23   15-13   17-16   21-16  
Norrköping Dolphins   Södertälje Kings
6462
9-14   13-20   17-13   25-15  
Tampereen Pyrintö   BK Ventspils
7489
16-26   18-19   23-15   17-29  
Södertälje Kings   BK Ventspils
8082
22-17   19-18   22-27   17-20  
Norrköping Dolphins   Tampereen Pyrintö
8473
12-13   30-17   19-16   23-27  
Tampereen Pyrintö   Södertälje Kings
7365
19-14   19-12   17-26   18-13  
Norrköping Dolphins   BK Ventspils
5169
15-12   11-16   17-20   8-21  
Södertälje Kings   Norrköping Dolphins
6762
22-17   16-12   15-19   14-14  
BK Ventspils   Tampereen Pyrintö
7959
15-12   31-16   21-9   12-22  
BK Ventspils   Södertälje Kings
9056
20-14   27-19   21-17   22-6  
Tampereen Pyrintö   Norrköping Dolphins
8480
25-27   22-10   14-24   23-19  
 TeamPW/LF/APts
1. BC KHIMIK YUZHNE64/2484/47110
2. CS GAZ METAN MEDIAS64/2476/47310
3. JDA DIJON BASKET62/4464/4618
4. TARTU UNIVERSITY ROCK62/4431/4508
Gaz Metan Medias   JDA Dijon
9289
20-15   21-23   14-15   24-26   13-10  
Khimik   Tartu Rock
7776
20-20   18-24   20-19   19-13  
Tartu Rock   Gaz Metan Medias
6870
17-18   16-11   16-23   19-18  
JDA Dijon   Khimik
7376
19-14   23-20   17-21   14-21  
Gaz Metan Medias   Khimik
8886
16-25   25-19   28-20   19-22  
Tartu Rock   JDA Dijon
7462
21-16   23-15   13-12   17-19  
Tartu Rock   Khimik
9477
22-24   19-23   28-13   25-17  
JDA Dijon   Gaz Metan Medias
8379
17-26   24-19   21-14   21-20  
Khimik   JDA Dijon
7974
23-18   18-26   16-14   22-16  
Gaz Metan Medias   Tartu Rock
8158
18-18   20-13   23-15   20-12  
Khimik   Gaz Metan Medias
8966
22-13   23-16   26-17   18-20  
JDA Dijon   Tartu Rock
8361
19-10   17-19   24-17   23-15  
 TeamPW/LF/APts
1. PARIS LEVALLOIS64/2516/48610
2. OKAPI AALSTAR64/2523/48510
3. BELFIUS MONS-HAINAUT63/3506/4919
4. BCMU Pitesti61/5438/5217
BCMU Pitesti   Paris Levallois
7591
28-15   21-16   12-27   14-33  
Mons-Hainaut   Okapi Aalstar
7784
28-16   19-23   14-18   16-27  
Okapi Aalstar   BCMU Pitesti
9968
25-14   25-20   29-20   20-14  
Paris Levallois   Mons-Hainaut
8486
23-16   18-24   17-16   13-15   13-15  
BCMU Pitesti   Mons-Hainaut
7378
14-8   14-28   22-17   23-25  
Okapi Aalstar   Paris Levallois
7686
24-13   21-16   8-24   23-33  
Paris Levallois   BCMU Pitesti
8470
24-18   13-23   26-16   21-13  
Okapi Aalstar   Mons-Hainaut
9784
27-26   21-13   23-16   26-29  
BCMU Pitesti   Okapi Aalstar
8977
27-19   17-19   26-21   19-18  
Mons-Hainaut   Paris Levallois
8990
30-19   15-17   23-25   14-21   7-8  
Mons-Hainaut   BCMU Pitesti
9263
25-19   20-11   22-18   25-15  
Paris Levallois   Okapi Aalstar
8190
16-29   23-14   22-26   20-21  
 TeamPW/LF/APts
1. EWE BASKETS OLDENBURG66/0517/40112
2. SZOLNOKI OLAJ KK63/3486/5099
3. LAMI-VÉD KÖRMEND62/4479/5258
4. BC TIMISOARA61/5445/4927
BC Timisoara   Körmend
7565
21-19   19-12   20-15   15-19  
EWE Baskets   Szolnoki Olaj
8770
24-17   18-17   23-16   22-20  
Körmend   Szolnoki Olaj
9296
19-28   18-23   23-26   32-19  
EWE Baskets   BC Timisoara
8467
27-16   20-21   15-9   22-21  
BC Timisoara   Szolnoki Olaj
8093
22-27   19-24   23-21   16-21  
EWE Baskets   Körmend
9564
23-13   20-15   28-19   24-17  
Körmend   BC Timisoara
9786
21-22   16-18   24-30   36-16  
Szolnoki Olaj   EWE Baskets
6785
13-24   14-21   21-14   19-26  
Szolnoki Olaj   Körmend
8394
28-21   21-24   22-20   12-29  
BC Timisoara   EWE Baskets
6676
18-13   14-19   15-23   19-21  
Szolnoki Olaj   BC Timisoara
7771
25-8   15-29   18-17   19-17  
Körmend   EWE Baskets
6790
9-27   12-19   20-24   26-20  
 TeamPW/LF/APts
1. BCM GRAVELINES DUNKERQUE64/2504/42210
2. TSMOKI-MINSK64/2445/44110
3. SLUC NANCY BASKET63/3435/4249
4. PIZZA EXPRESS APOLLON61/5421/5187
Apollon   SLUC Nancy
6581
19-15   18-20   15-22   13-24  
Gravelines Dunkerque   Tsmoki-Minsk
9663
21-16   15-19   26-13   34-15  
Tsmoki-Minsk   Apollon
9362
19-13   19-16   29-19   26-14  
SLUC Nancy   Gravelines Dunkerque
6880
23-10   21-22   8-20   16-28  
Apollon   Gravelines Dunkerque
8988
20-24   28-23   25-16   16-25  
Tsmoki-Minsk   SLUC Nancy
7871
17-17   22-17   21-21   18-16  
Tsmoki-Minsk   Gravelines Dunkerque
6783
17-18   21-19   21-20   8-26  
SLUC Nancy   Apollon
8769
25-15   25-12   14-19   23-23  
Apollon   Tsmoki-Minsk
7281
14-14   19-22   20-23   19-22  
Gravelines Dunkerque   SLUC Nancy
6971
16-16   24-14   8-19   21-22  
Gravelines Dunkerque   Apollon
8864
15-14   28-22   23-11   22-17  
SLUC Nancy   Tsmoki-Minsk
5763
14-16   12-15   9-17   22-15  
 TeamPW/LF/APts
1. TELEKOM BASKETS BONN64/2491/45510
2. HAPOEL UNET HOLON64/2478/45310
3. PO ANTWERP GIANTS64/2478/44610
4. ARMIA60/6414/5076
Antwerp Giants   Telekom Baskets
7281
19-26   13-9   19-25   21-21  
Hapoel Holon   Armia
8469
28-19   21-18   23-15   12-17  
Armia   Antwerp Giants
7180
16-15   22-19   14-20   19-26  
Telekom Baskets   Hapoel Holon
8578
25-17   23-16   23-27   14-18  
Telekom Baskets   Armia
7571
14-26   18-13   25-16   18-16  
Hapoel Holon   Antwerp Giants
8864
17-11   16-21   20-21   35-11  
Armia   Hapoel Holon
7279
28-17   18-21   11-21   15-20  
Telekom Baskets   Antwerp Giants
7882
24-21   16-18   16-12   13-18   9-13  
Antwerp Giants   Armia
8754
22-13   25-9   22-21   18-11  
Hapoel Holon   Telekom Baskets
7570
18-18   20-16   21-18   16-18  
Antwerp Giants   Hapoel Holon
9374
23-20   22-20   12-18   36-16  
Armia   Telekom Baskets
77102
20-24   18-29   15-25   24-24  

Last 16

 TeamPW/LF/APts
1. PINAR KARSIYAKA 64/2496/44910
2. JOENSUUN KATAJA63/3459/4809
3. CS GAZ METAN MEDIAS63/3426/4739
4. BK VENTSPILS62/4463/4428
Joensuun Kataja   BK Ventspils
8078
18-27   22-21   23-13   17-17  
Pinar Karsiyaka   Gaz Metan Medias
8959
18-19   26-12   24-13   21-15  
Gaz Metan Medias   Joensuun Kataja
8482
25-16   20-17   17-26   22-23  
BK Ventspils   Pinar Karsiyaka
8186
18-21   21-21   22-18   20-26  
BK Ventspils   Gaz Metan Medias
9664
29-16   23-17   22-14   22-17  
Pinar Karsiyaka   Joensuun Kataja
8970
29-20   22-17   21-13   17-20  
Gaz Metan Medias   Pinar Karsiyaka
7769
21-11   24-23   15-18   17-17  
BK Ventspils   Joensuun Kataja
7561
20-24   10-12   25-9   20-16  
Joensuun Kataja   Gaz Metan Medias
7975
17-22   9-17   23-23   30-13  
Pinar Karsiyaka   BK Ventspils
8475
27-20   24-14   14-25   19-16  
Gaz Metan Medias   BK Ventspils
6758
12-10   14-10   18-15   23-23  
Joensuun Kataja   Pinar Karsiyaka
8779
27-19   25-18   19-21   16-21  
 TeamPW/LF/APts
1. BCM GRAVELINES DUNKERQUE65/1493/47511
2. PARIS LEVALLOIS64/2520/46410
3. SZOLNOKI OLAJ KK63/3456/4649
4. HAPOEL UNET HOLON60/6447/5136
Szolnoki Olaj   Gravelines Dunkerque
7571
17-16   15-11   16-19   17-19   10-6  
Paris Levallois   Hapoel Holon
8366
20-18   19-16   17-10   27-22  
Gravelines Dunkerque   Paris Levallois
8277
21-16   16-23   28-9   17-29  
Hapoel Holon   Szolnoki Olaj
7277
26-17   16-19   13-18   17-23  
Paris Levallois   Szolnoki Olaj
9371
19-17   16-28   29-14   29-12  
Gravelines Dunkerque   Hapoel Holon
8680
16-18   17-13   24-20   29-29  
Gravelines Dunkerque   Szolnoki Olaj
8278
19-20   23-20   13-22   27-16  
Hapoel Holon   Paris Levallois
84101
29-15   16-26   13-27   26-33  
Szolnoki Olaj   Hapoel Holon
8166
28-16   16-7   24-19   13-24  
Paris Levallois   Gravelines Dunkerque
8687
18-22   17-12   23-23   18-19   10-11  
Szolnoki Olaj   Paris Levallois
7480
18-17   20-17   14-23   22-23  
Hapoel Holon   Gravelines Dunkerque
7985
11-25   21-17   26-19   21-24  
 TeamPW/LF/APts
1. KRASNYE KRYLIA66/0503/41512
2. BC KHIMIK YUZHNE63/3458/4359
3. TOFAS SC BURSA62/4448/4778
4. NORRKÖPING DOLPHINS61/5424/5067
Tofas SC   Khimik
9390
31-21   20-20   19-25   23-24  
Krasnye Krylia   Norrköping Dolphins
9375
25-13   23-23   19-21   26-18  
Khimik   Krasnye Krylia
6977
20-23   17-19   17-24   15-11  
Norrköping Dolphins   Tofas SC
8482
24-20   21-28   19-12   20-22  
Norrköping Dolphins   Khimik
7681
18-16   19-20   18-26   21-19  
Tofas SC   Krasnye Krylia
7078
21-24   18-17   16-20   15-17  
Khimik   Tofas SC
6962
16-13   20-10   16-18   17-21  
Norrköping Dolphins   Krasnye Krylia
6893
19-28   22-29   14-14   13-22  
Tofas SC   Norrköping Dolphins
7670
19-14   13-15   25-20   19-21  
Krasnye Krylia   Khimik
7668
14-18   21-18   24-10   17-22  
Khimik   Norrköping Dolphins
8151
23-12   26-11   17-13   15-15  
Krasnye Krylia   Tofas SC
8665
23-14   19-14   25-23   19-14  
 TeamPW/LF/APts
1. EWE BASKETS OLDENBURG65/1501/44111
2. TELEKOM BASKETS BONN64/2463/44810
3. OKAPI AALSTAR62/4477/4988
4. TSMOKI-MINSK61/5439/4937
EWE Baskets   Tsmoki-Minsk
7464
18-8   17-21   21-18   18-17  
Okapi Aalstar   Telekom Baskets
6065
19-18   13-15   18-16   10-16  
Tsmoki-Minsk   Okapi Aalstar
8791
26-19   12-16   22-12   13-26   8-8   6-10  
Telekom Baskets   EWE Baskets
6582
18-16   15-15   16-34   16-17  
Tsmoki-Minsk   Telekom Baskets
7470
17-18   18-13   20-16   19-23  
Okapi Aalstar   EWE Baskets
80103
12-31   31-16   23-30   14-26  
Telekom Baskets   Okapi Aalstar
8572
25-20   14-20   31-21   15-11  
Tsmoki-Minsk   EWE Baskets
6672
16-17   13-12   16-25   21-18  
EWE Baskets   Telekom Baskets
8892
17-20   24-21   19-24   28-27  
Okapi Aalstar   Tsmoki-Minsk
10076
23-16   26-17   26-15   25-28  
Telekom Baskets   Tsmoki-Minsk
8672
16-19   27-16   22-22   21-15  
EWE Baskets   Okapi Aalstar
8274
16-18   16-13   25-17   25-26  
Quarter Final Play-offs
Pinar Karsiyaka   Paris Levallois
8569
21-8   23-18   24-28   17-15  
Game 1: Pinar Karsiyaka - Paris Levallois 74-76
Game 2: Paris Levallois - Pinar Karsiyaka 66-72
Play-off standings2 - 1
Joensuun Kataja   Gravelines Dunkerque
98102
19-26   31-20   18-23   15-14   8-8   7-11  
Game 1: Gravelines Dunkerque - Joensuun Kataja 86-57
Play-off standings0 - 2
Telekom Baskets   Krasnye Krylia
8595
25-24   26-24   20-20   14-17   0-10  
Game 1: Krasnye Krylia - Telekom Baskets 80-60
Play-off standings0 - 2
EWE Baskets   Khimik
10078
25-24   31-21   25-21   19-12  
Game 1: EWE Baskets - Khimik 82-74
Game 2: Khimik - EWE Baskets 66-61
Play-off standings2 - 1

Semi-Finals

Gravelines Dunkerque   Krasnye Krylia
7881
12-23   22-18   24-21   20-19  
Pinar Karsiyaka   EWE Baskets
6662
17-17   13-11   17-18   19-16  

3rd and 4th Place Game

EWE Baskets   Gravelines Dunkerque
8476
23-20   13-18   21-16   27-22  

Final

Pinar Karsiyaka   Krasnye Krylia
7677
20-17   26-17   9-20   21-23