SCHEDULE

28.09.2010
11/A 
19:00 
BC "Minsk-2006"

87 - 87

Antwerp Giants
8/A 
19:00 
Norrköping Dolphins

85 - 84

Norrköping, SWE
Stadium Arena
Okapi Aalstar
7/A 
19:30 
Apoel

55 - 97

Nicosia, CYP
Lefkotheo Stadium
Benetton
13/A 
20:15 
Dexia Mons-Hainaut

74 - 71

Mons, BEL
Mons.Arena
Trefl Sopot
2/A 
20:30 
Belgacom Liege

59 - 62

Hapoel Jerusalem
3/A 
20:30 
Paris Levallois

75 - 63

Maccabi Haifa
29.09.2010
6/A 
17:00 
Bosna Asa

74 - 91

SLUC Nancy
2/A 
18:00 
Szolnoki Olaj

75 - 52

TV
Keravnos
3/A 
18:00 
Lukoil Academic

74 - 78

Aris
14/A 
18:00 
Lisboa e Benfica

105 - 105

TV
Ferro-ZNTU
9/A 
18:00 
Khimik

90 - 83

Yuzhny, UKR
SC Olymp
CSU Asesoft Ploiesti
1/A 
19:00 
D. Bank Skyliners

61 - 68

Frankfurt, GER
Fraport Arena
Besiktas JK
1/A 
19:00 
BC NN

92 - 92

BC Enisey
12/A 
19:00 
Helios

62 - 70

BK Prostejov
5/A 
19:30 
ETHA Encomi

69 - 61

Artland Dragons
6/A 
20:00 
Galatasaray

69 - 58

Istanbul, TUR
Ayhan Sahenk
Spartak
10/A 
20:00 
Steaua-Turabo

77 - 59

BC Kyiv
4/A 
20:00 
KK Zagreb

71 - 69

Zagreb, CRO
SD Trnsko
Gran Canaria
8/A 
20:00 
Cedevita Zagreb

97 - 61

Zagreb, CRO
Sutinska Vrela
Enterprise BC Dynamo
7/A 
20:00 
Lugano Basket

85 - 91

Triumph Lyubertsy
5/A 
20:30 
Entente Orleanaise

80 - 76

Azovmash
4/A 
20:30 
ZZ Leiden

65 - 87

Pinar Karsiyaka
05.10.2010
2/B 
19:00 
Hapoel Jerusalem

84 - 73

Jerusalem, ISR
Goldberg Arena
Belgacom Liege
13/B 
19:00 
Trefl Sopot

55 - 73

Dexia Mons-Hainaut
1/B 
19:30 
Besiktas JK

84 - 76

D. Bank Skyliners
11/B 
20:30 
Antwerp Giants

89 - 80

Antwerp, BEL
Lotto Arena
BC "Minsk-2006"
6/B 
20:30 
SLUC Nancy

76 - 58

Bosna Asa
8/B 
20:30 
Okapi Aalstar

79 - 86

Aalst, BEL
Forum
Norrköping Dolphins
06.10.2010
5/B 
18:00 
Azovmash

79 - 65

Entente Orleanaise
12/B 
18:00 
BK Prostejov

84 - 69

Helios
14/B 
18:00 
Ferro-ZNTU

72 - 77

Zaporozhye, UKR
Sport Palace ZAS
Lisboa e Benfica
10/B 
19:00 
BC Kyiv

66 - 79

Steaua-Turabo
9/B 
19:00 
CSU Asesoft Ploiesti

91 - 86

Ploiesti, ROU
Olimpia Hall
Khimik
1/B 
19:00 
BC Enisey

82 - 85

BC NN
7/B 
19:00 
Triumph Lyubertsy

66 - 81

Moscow Region, RUS
Sports Palace "Triumph"
Lugano Basket
8/B 
19:30 
Enterprise BC Dynamo

73 - 72

Cedevita Zagreb
2/B 
19:30 
Keravnos

56 - 67

Szolnoki Olaj
5/B 
19:30 
Artland Dragons

69 - 66

Quakenbrück, GER
Artland Arena
ETHA Encomi
3/B 
20:00 
Aris

92 - 93

Thessaloniki, GRE
Palais de Sports
Lukoil Academic
4/B 
20:30 
Gran Canaria

96 - 60

Las Palmas de Gran Canaria, ESP
Centro Insular de Deportes
KK Zagreb
6/B 
20:30 
Spartak

78 - 70

St.Petersburg, RUS
Jubileyniy Sport Complex
Galatasaray
7/B 
20:30 
Benetton

84 - 63

Treviso, ITA
Palaverde
Apoel
4/B 
20:30 
Pinar Karsiyaka

77 - 63

Izmir, TUR
Karsiyaka Arena
ZZ Leiden
13.10.2010
3/B 
20:00 
Maccabi Haifa

89 - 66

Haifa, ISR
Nesher Hall
Paris Levallois
16.11.2010
E/1 
17:00 
BK Prostejov

89 - 77

TV
KRKA
B/1 
18:00 
Khimik

71 - 82

TV
Yuzhny, UKR
SC Olymp
BK Ventspils
C/2 
18:00 
Lukoil Academic

92 - 71

TV
Lisboa e Benfica
E/2 
18:00 
KK Zagreb

96 - 100

Telekom Baskets
A/1 
19:00 
BC NN

64 - 70

BCM Gravelines
B/2 
19:00 
D. Bank Skyliners

78 - 83

Frankfurt, GER
Fraport Arena
Maccabi Haifa
D/1 
19:00 
Norrköping Dolphins

101 - 89

Norrköping, SWE
Stadium Arena
Türk Telekom
F/2 
19:30 
Enterprise BC Dynamo

88 - 60

Steaua-Turabo
G/2 
19:30 
Apoel

86 - 59

TV
ETHA Encomi
C/1 
20:00 
Lugano Basket

73 - 61

TV
Tartu
H/1 
20:00 
SLUC Nancy

72 - 69

BC Oostende
H/2 
20:00 
Entente Orleanaise

82 - 76

Dexia Mons-Hainaut
A/2 
20:30 
Spartak

88 - 70

St.Petersburg, RUS
Jubileyniy Sport Complex
Szolnoki Olaj
D/2 
20:30 
Belgacom Liege

70 - 67

Barak Netanya
F/1 
20:30 
Antwerp Giants

87 - 83

Antwerp, BEL
Lotto Arena
Lokomotiv Kuban
G/1 
20:30 
Pinar Karsiyaka

88 - 81

Izmir, TUR
Karsiyaka Arena
BC Zadar
23.11.2010
G/4 
18:00 
BC Zadar

95 - 73

Apoel
C/4 
19:00 
Tartu

72 - 80

Lukoil Academic
E/4 
19:00 
KRKA

78 - 60

Novo Mesto, SLO
SD Leona Štuklja
KK Zagreb
F/3 
19:00 
Steaua-Turabo

80 - 75

TV
Antwerp Giants
A/3 
19:00 
Szolnoki Olaj

86 - 82

TV
BC NN
D/4 
19:15 
Türk Telekom

85 - 94

Belgacom Liege
F/4 
19:30 
Lokomotiv Kuban

90 - 89

TV
Krasnodar, RUS
Olimp Arena
Enterprise BC Dynamo
G/3 
19:30 
ETHA Encomi

75 - 82

Pinar Karsiyaka
A/4 
20:00 
BCM Gravelines

58 - 98

Gravelines, FRA
Sportica
Spartak
D/3 
20:30 
Barak Netanya

71 - 64

TV
Netanya, ISR
Yeshuron
Norrköping Dolphins
H/3 
20:30 
Dexia Mons-Hainaut

76 - 78

Mons, BEL
Mons.Arena
SLUC Nancy
H/4 
20:30 
BC Oostende

69 - 68

Oostende, BEL
Sleuyter Arena
Entente Orleanaise
C/3 
21:00 
Lisboa e Benfica

89 - 84

TV
Lugano Basket
24.11.2010
B/4 
18:05 
BK Ventspils

62 - 64

TV
D. Bank Skyliners
E/3 
19:30 
Telekom Baskets

75 - 81

Bonn, GER
Telekom Dome
BK Prostejov
30.11.2010
B/5 
18:00 
Khimik

61 - 60

Yuzhny, UKR
SC Olymp
D. Bank Skyliners
G/6 
19:00 
ETHA Encomi

78 - 66

BC Zadar
A/5 
19:00 
BC NN

65 - 72

Spartak
A/6 
19:00 
Szolnoki Olaj

70 - 69

TV
BCM Gravelines
D/5 
19:00 
Norrköping Dolphins

92 - 94

Norrköping, SWE
Stadium Arena
Belgacom Liege
F/12 
19:30 
Lokomotiv Kuban

78 - 59

Krasnodar, RUS
Olimp Arena
Steaua-Turabo
B/6 
20:00 
Maccabi Haifa

80 - 86

TV
Haifa, ISR
Nesher Hall
BK Ventspils
C/5 
20:00 
Lugano Basket

66 - 69

Lukoil Academic
H/5 
20:00 
SLUC Nancy

70 - 66

Entente Orleanaise
D/6 
20:30 
Barak Netanya

113 - 89

Netanya, ISR
Yeshuron
Türk Telekom
F/5 
20:30 
Antwerp Giants

72 - 53

Antwerp, BEL
Lotto Arena
Enterprise BC Dynamo
G/5 
20:30 
Pinar Karsiyaka

76 - 68

Izmir, TUR
Karsiyaka Arena
Apoel
H/6 
20:30 
Dexia Mons-Hainaut

71 - 68

Mons, BEL
Mons.Arena
BC Oostende
C/6 
21:00 
Lisboa e Benfica

80 - 74

TV
Tartu
01.12.2010
E/11 
17:30 
KK Zagreb

70 - 74

BK Prostejov
E/6 
19:30 
Telekom Baskets

71 - 74

Bonn, GER
Telekom Dome
KRKA
07.12.2010
G/7 
18:00 
BC Zadar

82 - 77

Pinar Karsiyaka
C/7 
19:00 
Tartu

91 - 88

Lugano Basket
E/7 
19:00 
KRKA

78 - 62

Novo Mesto, SLO
SD Leona Štuklja
BK Prostejov
F/8 
19:00 
Steaua-Turabo

72 - 59

TV
Enterprise BC Dynamo
G/8 
19:00 
ETHA Encomi

74 - 67

TV
Apoel
A/8 
19:00 
Szolnoki Olaj

88 - 72

TV
Spartak
D/7 
19:15 
Türk Telekom

71 - 77

Ankara, TUR
Ankara Arena
Norrköping Dolphins
F/7 
19:30 
Lokomotiv Kuban

96 - 69

Krasnodar, RUS
Olimp Arena
Antwerp Giants
B/8 
20:00 
Maccabi Haifa

54 - 53

TV
Haifa, ISR
Nesher Hall
D. Bank Skyliners
A/7 
20:00 
BCM Gravelines

72 - 64

Gravelines, FRA
Sportica
BC NN
D/8 
20:30 
Barak Netanya

78 - 67

Netanya, ISR
Yeshuron
Belgacom Liege
H/7 
20:30 
BC Oostende

78 - 76

Oostende, BEL
Sleuyter Arena
SLUC Nancy
H/8 
20:30 
Dexia Mons-Hainaut

68 - 61

Mons, BEL
Mons.Arena
Entente Orleanaise
08.12.2010
C/8 
17:00 
Lisboa e Benfica

86 - 79

TV
Lukoil Academic
E/8 
19:30 
Telekom Baskets

79 - 62

Bonn, GER
Telekom Dome
KK Zagreb
B/7 
19:35 
BK Ventspils

79 - 70

TV
Khimik
14.12.2010
B/9 
18:00 
Khimik

77 - 81

TV
Yuzhny, UKR
SC Olymp
Maccabi Haifa
C/10 
18:00 
Lukoil Academic

74 - 64

TV
Tartu
E/9 
18:04 
BK Prostejov

86 - 63

TV
Telekom Baskets
A/10 
19:00 
Spartak

85 - 77

St.Petersburg, RUS
Jubileyniy Sport Complex
BCM Gravelines
A/9 
19:00 
BC NN

76 - 62

Szolnoki Olaj
B/10 
19:00 
D. Bank Skyliners

72 - 71

Frankfurt, GER
Fraport Arena
BK Ventspils
D/9 
19:00 
Norrköping Dolphins

70 - 64

Norrköping, SWE
Stadium Arena
Barak Netanya
G/10 
19:00 
Apoel

61 - 56

TV
BC Zadar
F/10 
19:30 
Enterprise BC Dynamo

67 - 78

Lokomotiv Kuban
C/9 
20:00 
Lugano Basket

74 - 52

Lisboa e Benfica
H/10 
20:00 
Entente Orleanaise

70 - 72

BC Oostende
H/9 
20:00 
SLUC Nancy

79 - 82

Dexia Mons-Hainaut
D/10 
20:30 
Belgacom Liege

79 - 83

Türk Telekom
F/9 
20:30 
Antwerp Giants

78 - 65

TV
Antwerp, BEL
Lotto Arena
Steaua-Turabo
G/9 
20:30 
Pinar Karsiyaka

85 - 67

TV
Izmir, TUR
Karsiyaka Arena
ETHA Encomi
15.12.2010
E/10 
18:30 
KK Zagreb

75 - 78

KRKA
16.12.2010
B/3 
20:00 
Maccabi Haifa

75 - 82

TV
Haifa, ISR
Nesher Hall
Khimik
21.12.2010
E/5 
17:00 
BK Prostejov

86 - 77

TV
KK Zagreb
G/12 
18:00 
BC Zadar

81 - 67

ETHA Encomi
C/11 
18:00 
Lukoil Academic

90 - 81

Lugano Basket
B/12 
18:04 
BK Ventspils

99 - 62

Maccabi Haifa
A/11 
19:00 
Spartak

92 - 83

St.Petersburg, RUS
Jubileyniy Sport Complex
BC NN
C/12 
19:00 
Tartu

80 - 64

Lisboa e Benfica
E/12 
19:00 
KRKA

70 - 65

Novo Mesto, SLO
SD Leona Štuklja
Telekom Baskets
F/6 
19:00 
Steaua-Turabo

87 - 78

Lokomotiv Kuban
B/11 
19:00 
D. Bank Skyliners

72 - 60

Frankfurt, GER
Fraport Arena
Khimik
G/11 
19:00 
Apoel

82 - 80

Pinar Karsiyaka
D/12 
19:15 
Türk Telekom

84 - 60

Ankara, TUR
Ankara Arena
Barak Netanya
F/11 
19:30 
Enterprise BC Dynamo

73 - 59

Antwerp Giants
A/12 
20:00 
BCM Gravelines

82 - 71

Gravelines, FRA
Sportica
Szolnoki Olaj
D/11 
20:30 
Belgacom Liege

64 - 70

Norrköping Dolphins
H/11 
20:30 
Entente Orleanaise

92 - 90

SLUC Nancy
H/12 
20:30 
BC Oostende

75 - 67

Oostende, BEL
Sleuyter Arena
Dexia Mons-Hainaut
18.01.2011
L/1 
18:00 
BK Prostejov

66 - 74

TV
BC Oostende
K/2 
18:30 
BK Ventspils

100 - 65

TV
Lisboa e Benfica
I/1 
19:00 
Spartak

73 - 70

St.Petersburg, RUS
Jubileyniy Sport Complex
Barak Netanya
J/1 
19:00 
KRKA

85 - 77

Novo Mesto, SLO
SD Leona Štuklja
Dexia Mons-Hainaut
I/2 
19:30 
Maccabi Haifa

78 - 95

Haifa, ISR
Nesher Hall
Lukoil Academic
L/2 
19:30 
Lokomotiv Kuban

87 - 69

Krasnodar, RUS
Olimp Arena
BC Zadar
K/1 
20:00 
BCM Gravelines

75 - 65

Gravelines, FRA
Sportica
Norrköping Dolphins
J/2 
20:30 
Antwerp Giants

82 - 89

Antwerp, BEL
Lotto Arena
Pinar Karsiyaka
25.01.2011
I/3 
18:00 
Lukoil Academic

63 - 71

TV
Spartak
L/3 
18:00 
BC Zadar

96 - 90

BK Prostejov
K/4 
19:00 
Norrköping Dolphins

77 - 75

Norrköping, SWE
Stadium Arena
BK Ventspils
I/4 
20:30 
Barak Netanya

73 - 80

Netanya, ISR
Yeshuron
Maccabi Haifa
J/3 
20:30 
Pinar Karsiyaka

94 - 74

Izmir, TUR
Karsiyaka Arena
KRKA
J/4 
20:30 
Dexia Mons-Hainaut

77 - 73

Mons, BEL
Mons.Arena
Antwerp Giants
L/4 
20:30 
BC Oostende

80 - 71

Oostende, BEL
Sleuyter Arena
Lokomotiv Kuban
K/3 
21:00 
Lisboa e Benfica

64 - 67

TV
BCM Gravelines
01.02.2011
I/6 
18:00 
Lukoil Academic

84 - 76

TV
Barak Netanya
L/5 
18:00 
BK Prostejov

67 - 66

TV
Lokomotiv Kuban
L/6 
18:00 
BC Zadar

73 - 85

BC Oostende
I/5 
19:00 
Spartak

101 - 60

St.Petersburg, RUS
Jubileyniy Sport Complex
Maccabi Haifa
J/5 
19:00 
KRKA

62 - 46

Novo Mesto, SLO
SD Leona Štuklja
Antwerp Giants
K/5 
20:00 
BCM Gravelines

74 - 70

Gravelines, FRA
Sportica
BK Ventspils
J/6 
20:30 
Pinar Karsiyaka

94 - 71

Izmir, TUR
Karsiyaka Arena
Dexia Mons-Hainaut
K/6 
21:00 
Lisboa e Benfica

83 - 75

TV
Norrköping Dolphins
15.02.2011
I/8 
18:00 
Lukoil Academic

87 - 69

TV
Maccabi Haifa
L/8 
18:00 
BC Zadar

71 - 81

Lokomotiv Kuban
K/7 
19:00 
Norrköping Dolphins

87 - 94

Norrköping, SWE
Stadium Arena
BCM Gravelines
I/7 
20:30 
Barak Netanya

70 - 80

Netanya, ISR
Yeshuron
Spartak
J/7 
20:30 
Dexia Mons-Hainaut

75 - 84

TV
Mons, BEL
Mons.Arena
KRKA
J/8 
20:30 
Pinar Karsiyaka

80 - 86

Izmir, TUR
Karsiyaka Arena
Antwerp Giants
L/7 
20:30 
BC Oostende

87 - 85

Oostende, BEL
Sleuyter Arena
BK Prostejov
K/8 
21:00 
Lisboa e Benfica

71 - 74

TV
BK Ventspils
22.02.2011
L/9 
16:30 
BK Prostejov

99 - 82

TV
BC Zadar
K/10 
18:30 
BK Ventspils

104 - 69

TV
Norrköping Dolphins
I/9 
19:00 
Spartak

86 - 80

St.Petersburg, RUS
Jubileyniy Sport Complex
Lukoil Academic
J/9 
19:00 
KRKA

86 - 81

Novo Mesto, SLO
SD Leona Štuklja
Pinar Karsiyaka
I/10 
19:30 
Maccabi Haifa

74 - 77

Haifa, ISR
Nesher Hall
Barak Netanya
L/10 
19:30 
Lokomotiv Kuban

70 - 62

Krasnodar, RUS
Olimp Arena
BC Oostende
K/9 
20:00 
BCM Gravelines

91 - 82

Gravelines, FRA
Sportica
Lisboa e Benfica
J/10 
20:30 
Antwerp Giants

58 - 65

Antwerp, BEL
Lotto Arena
Dexia Mons-Hainaut
01.03.2011
K/11 
18:30 
BK Ventspils

80 - 62

TV
BCM Gravelines
K/12 
19:00 
Norrköping Dolphins

80 - 74

Norrköping, SWE
Stadium Arena
Lisboa e Benfica
I/11 
19:30 
Maccabi Haifa

92 - 86

Haifa, ISR
Nesher Hall
Spartak
L/11 
19:30 
Lokomotiv Kuban

90 - 76

TV
Krasnodar, RUS
Olimp Arena
BK Prostejov
I/12 
20:30 
Barak Netanya

67 - 77

Netanya, ISR
Yeshuron
Lukoil Academic
J/11 
20:30 
Antwerp Giants

45 - 64

Antwerp, BEL
Lotto Arena
KRKA
J/12 
20:30 
Dexia Mons-Hainaut

76 - 87

TV
Mons, BEL
Mons.Arena
Pinar Karsiyaka
L/12 
20:30 
BC Oostende

76 - 53

Oostende, BEL
Sleuyter Arena
BC Zadar
22.03.2011
1/A 
19:00 
Spartak

78 - 73

St. Petersburg, RUS
DS Yubileiniy
Pinar Karsiyaka
2/A 
19:00 
KRKA

72 - 78

TV
Novo Mesto, SLO
SD Leona Štuklja
Lukoil Academic
3/A 
20:00 
BCM Gravelines

91 - 92

Gravelines, FRA
Sportica
Lokomotiv Kuban
4/A 
20:30 
BC Oostende

86 - 74

Oostende, BEL
Sleuyter Arena
BK Ventspils
24.03.2011
2/B 
18:00 
Lukoil Academic

61 - 75

TV
Pravetz, BUL
Pravets Hall
KRKA
3/B 
19:30 
Lokomotiv Kuban

86 - 68

TV
Krasnodar, RUS
Olimp Arena
BCM Gravelines
1/B 
20:00 
Pinar Karsiyaka

71 - 89

TV
Izmir, TUR
Karsiyaka Arena
Spartak
25.03.2011
4/B 
19:30 
BK Ventspils

97 - 92

TV
BC Oostende
30.03.2011
2/C 
19:00 
KRKA

71 - 69

TV
Novo Mesto, SLO
SD Leona Štuklja
Lukoil Academic
4/C 
20:30 
BC Oostende

70 - 63

Oostende, BEL
Sleuyter Arena
BK Ventspils
29.04.2011
5/A 
18:30 
Spartak

64 - 74

TV
Lokomotiv Kuban
6/A 
21:00 
KRKA

79 - 65

TV
BC Oostende
01.05.2011
7/A 
17:05 
Spartak

92 - 94

Ostend, BEL
Sleuyter Arena
BC Oostende
8/A 
20:00 
Lokomotiv Kuban

77 - 83

Ostend, BEL
Sleuyter Arena
KRKA