SCOREBOARD

Qualifying Round

 TeamPW/LF/APts
1. CRAS BASKET TARANTO108/2658/57118
2. WISLA CAN-PACK KRAKOW107/3691/62017
3. GOOD ANGELS KOSICE105/5699/64115
4. PÉCS 2010105/5618/65115
5. USO MONDEVILLE104/6637/66314
6. TTT RIGA101/9548/70511
USO Mondeville   Wisla Can-Pack
7665
15-20   17-19   20-11   24-15  
Pécs 2010   TTT Riga
6660
19-10   17-17   19-16   11-17  
Cras Basket Taranto   Good Angels Kosice
7459
22-14   13-15   24-14   15-16  
Good Angels Kosice   USO Mondeville
7657
17-13   21-15   15-14   23-15  
Wisla Can-Pack   Pécs 2010
7068
22-17   15-25   17-13   16-13  
TTT Riga   Cras Basket Taranto
4972
9-12   23-26   12-10   5-24  
TTT Riga   Good Angels Kosice
6077
19-29   9-14   17-14   15-20  
Pécs 2010   USO Mondeville
5870
15-24   20-18   4-11   19-17  
Cras Basket Taranto   Wisla Can-Pack
6357
22-25   17-11   10-9   14-12  
Good Angels Kosice   Pécs 2010
7557
23-22   17-14   11-13   24-8  
Wisla Can-Pack   TTT Riga
8948
23-7   25-17   21-6   20-18  
USO Mondeville   Cras Basket Taranto
6459
16-19   18-11   16-15   14-14  
Wisla Can-Pack   Good Angels Kosice
6661
21-24   13-12   13-11   19-14  
TTT Riga   USO Mondeville
5550
12-19   18-14   12-9   13-8  
Cras Basket Taranto   Pécs 2010
6840
13-11   17-13   19-6   19-10  
Good Angels Kosice   Cras Basket Taranto
6471
13-25   15-16   16-12   20-18  
Wisla Can-Pack   USO Mondeville
6547
26-12   10-14   11-10   18-11  
TTT Riga   Pécs 2010
4959
9-18   12-6   17-15   11-20  
USO Mondeville   Good Angels Kosice
6077
23-11   12-29   14-25   11-12  
Pécs 2010   Wisla Can-Pack
5767
14-17   16-19   9-14   18-17  
Cras Basket Taranto   TTT Riga
5642
16-15   17-8   16-9   7-10  
Good Angels Kosice   TTT Riga
7048
22-11   11-18   22-3   15-16  
Wisla Can-Pack   Cras Basket Taranto
5758
19-24   13-12   17-8   8-14  
USO Mondeville   Pécs 2010
6266
17-15   8-18   19-14   18-19  
Pécs 2010   Good Angels Kosice
7572
17-18   19-18   19-14   20-22  
TTT Riga   Wisla Can-Pack
7482
22-17   16-20   18-24   18-21  
Cras Basket Taranto   USO Mondeville
7967
16-17   24-25   22-14   17-11  
Good Angels Kosice   Wisla Can-Pack
6873
17-19   21-20   18-12   12-22  
Pécs 2010   Cras Basket Taranto
7258
16-13   25-16   15-14   16-15  
USO Mondeville   TTT Riga
8463
27-12   19-23   15-13   23-15  
 TeamPW/LF/APts
1. FENERBAHCE S.K.1010/0891/75420
2. UMMC EKATERINBURG108/2783/66418
3. RIVAS ECOPOLIS105/5738/76815
4. MKB EUROLEASING SOPRON104/6768/77114
5. GOSPIC CROATIA OSIGURANJE102/8787/88912
6. LOTOS GDYNIA101/9728/84911
Gospic Croatia   UMMC Ekaterinburg
7387
24-22   15-25   18-23   16-17  
Lotos Gdynia   MKB Euroleasing
6782
20-28   13-19   15-13   19-22  
Rivas Ecópolis   Fenerbahce
8291
23-16   21-25   22-26   16-24  
MKB Euroleasing    Rivas Ecópolis
8252
27-9   15-13   15-12   25-18  
Fenerbahce   Gospic Croatia
10992
34-23   21-20   23-23   31-26  
Lotos Gdynia   UMMC Ekaterinburg
6280
17-27   11-17   22-21   12-15  
Fenerbahce   MKB Euroleasing
8972
31-21   23-16   21-19   14-16  
Rivas Ecópolis   UMMC Ekaterinburg
5476
14-21   13-14   13-23   14-18  
Lotos Gdynia   Gospic Croatia
9088
20-29   19-18   29-23   22-18  
Gospic Croatia   Rivas Ecópolis
7592
17-16   13-27   22-26   23-23  
UMMC Ekaterinburg   MKB Euroleasing
8061
26-17   18-15   15-10   21-19  
Fenerbahce   Lotos Gdynia
10784
27-23   33-16   26-25   21-20  
MKB Euroleasing    Gospic Croatia
8268
25-20   18-20   15-18   24-10  
UMMC Ekaterinburg   Fenerbahce
6773
16-24   19-14   20-20   12-15  
Rivas Ecópolis   Lotos Gdynia
7065
19-22   17-15   19-14   15-14  
MKB Euroleasing    Lotos Gdynia
8876
19-22   22-15   25-26   22-13  
Fenerbahce   Rivas Ecópolis
7977
25-17   19-15   18-27   17-18  
UMMC Ekaterinburg   Gospic Croatia
7763
24-14   20-17   23-14   10-18  
Gospic Croatia   Fenerbahce
6092
21-30   14-18   7-28   18-16  
UMMC Ekaterinburg   Lotos Gdynia
8668
18-20   30-15   20-21   18-12  
Rivas Ecópolis   MKB Euroleasing
7974
24-17   24-20   16-24   15-13  
MKB Euroleasing    Fenerbahce
8192
15-21   27-13   22-34   17-24  
Gospic Croatia   Lotos Gdynia
9883
29-16   36-24   18-19   15-24  
UMMC Ekaterinburg   Rivas Ecópolis
6860
14-8   16-21   16-18   22-13  
MKB Euroleasing    UMMC Ekaterinburg
6887
17-19   15-22   12-26   24-20  
Lotos Gdynia   Fenerbahce
6477
21-17   15-21   15-26   13-13  
Rivas Ecópolis   Gospic Croatia
9989
28-29   24-13   29-15   18-32  
Lotos Gdynia   Rivas Ecópolis
6973
26-7   14-20   22-27   7-19  
Gospic Croatia   MKB Euroleasing
8178
23-19   21-21   14-17   23-21  
Fenerbahce   UMMC Ekaterinburg
8275
21-13   19-24   25-16   17-22  
 TeamPW/LF/APts
1. HALCON AVENIDA SALAMANCA108/2777/64518
2. SPARTA&K MOSCOW REGION - VIDNOJE106/4771/63616
3. ZVVZ USK PRAGUE105/5735/72415
4. GALATASARAY MEDICAL PARK104/6694/75414
5. VICI AISTES KAUNAS104/6680/78814
6. TARBES GESPE BIGORRE103/7646/75613
ZVVZ USK Prague   Halcon Avenida
6566
14-18   19-16   13-16   19-16  
VICI Aistes   Sparta&K M. R. Vidnoje
8179
21-15   30-21   17-20   13-23  
Galatasaray   Tarbes GB
8468
25-13   13-21   25-16   21-18  
Tarbes GB   ZVVZ USK Prague
8177
17-23   23-15   22-22   19-17  
Sparta&K M. R. Vidnoje   Galatasaray
6640
15-4   20-9   19-16   12-11  
Halcon Avenida   VICI Aistes
7555
22-14   20-14   19-15   14-12  
ZVVZ USK Prague   Sparta&K M. R. Vidnoje
7372
19-22   21-16   16-15   17-19  
Galatasaray   VICI Aistes
8258
23-11   24-13   18-13   17-21  
Tarbes GB   Halcon Avenida
7277
18-25   21-14   18-18   15-20  
VICI Aistes   ZVVZ USK Prague
7283
20-29   19-21   12-16   21-17  
Sparta&K M. R. Vidnoje   Tarbes GB
8755
27-10   15-15   26-12   19-18  
Halcon Avenida   Galatasaray
8659
23-13   20-11   22-21   21-14  
Sparta&K M. R. Vidnoje   Halcon Avenida
7260
19-14   12-13   18-17   23-16  
ZVVZ USK Prague   Galatasaray
8456
26-14   16-14   22-15   20-13  
Tarbes GB   VICI Aistes
6359
18-12   16-13   19-19   10-15  
Sparta&K M. R. Vidnoje   VICI Aistes
8552
23-14   22-8   17-16   23-14  
Tarbes GB   Galatasaray
6857
24-16   19-14   15-23   10-4  
Halcon Avenida   ZVVZ USK Prague
9365
27-21   27-18   21-17   18-9  
ZVVZ USK Prague   Tarbes GB
7858
16-15   27-17   15-10   20-16  
VICI Aistes   Halcon Avenida
8077
20-10   23-19   10-22   17-19   10-7  
Galatasaray   Sparta&K M. R. Vidnoje
8583
19-17   20-23   19-18   19-19   8-6  
VICI Aistes   Galatasaray
9186
24-19   19-21   26-22   22-24  
Sparta&K M. R. Vidnoje   ZVVZ USK Prague
8554
23-17   14-10   28-15   20-12  
Halcon Avenida   Tarbes GB
8749
21-13   25-12   22-16   19-8  
ZVVZ USK Prague   VICI Aistes
8760
27-16   25-13   22-13   13-18  
Galatasaray   Halcon Avenida
6481
8-23   24-14   14-23   18-21  
Tarbes GB   Sparta&K M. R. Vidnoje
6178
13-23   16-17   12-20   20-18  
VICI Aistes   Tarbes GB
7271
19-22   17-14   20-15   16-20  
Galatasaray   ZVVZ USK Prague
8169
23-19   25-16   16-13   17-21  
Halcon Avenida   Sparta&K M. R. Vidnoje
7564
14-21   17-11   25-13   19-19  
 TeamPW/LF/APts
1. ROS CASARES VALENCIA108/2754/60618
2. BOURGES BASKET107/3676/63117
3. BERETTA FAMILA SCHIO106/4683/64816
4. NADEZHDA105/5713/66615
5. KSSSE AZS-PWSZ GORZOW102/8607/73612
6. FRISCO SIKA BRNO102/8609/75512
Nadezhda   Ros Casares
6876
13-26   11-8   21-25   23-17  
Bourges Basket   Gorzow
5750
17-13   10-19   13-14   17-4  
Beretta-Famila    Frisco Sika Brno
8944
23-15   19-11   21-6   26-12  
Ros Casares   Bourges Basket
7447
20-9   21-14   16-11   17-13  
Frisco Sika Brno   Nadezhda
6261
17-19   15-10   12-19   18-13  
Gorzow   Beretta-Famila
7074
21-15   20-25   14-21   15-13  
Gorzow   Frisco Sika Brno
7461
22-15   16-12   18-18   18-16  
Bourges Basket   Nadezhda
8272
22-15   16-16   17-24   27-17  
Beretta-Famila    Ros Casares
6776
20-20   23-20   6-22   18-14  
Frisco Sika Brno   Bourges Basket
6267
23-16   19-20   12-15   8-16  
Ros Casares   Gorzow
6053
12-16   23-11   13-14   12-12  
Nadezhda   Beretta-Famila
5654
20-13   14-14   18-12   4-15  
Gorzow   Nadezhda
7673
14-20   22-19   19-26   21-8  
Ros Casares   Frisco Sika Brno
8274
20-16   20-20   24-16   18-22  
Beretta-Famila    Bourges Basket
7768
16-20   18-11   12-14   14-15   17-8  
Frisco Sika Brno   Beretta-Famila
6768
24-16   12-18   24-15   7-19  
Gorzow   Bourges Basket
6586
17-15   22-17   13-26   13-28  
Ros Casares   Nadezhda
8287
21-24   10-6   25-20   26-37  
Nadezhda   Frisco Sika Brno
7559
16-12   22-13   22-16   15-18  
Bourges Basket   Ros Casares
5855
9-19   14-7   18-13   17-16  
Beretta-Famila    Gorzow
7966
26-18   28-19   21-16   4-13  
Frisco Sika Brno   Gorzow
7164
12-11   13-16   14-17   19-14   13-6  
Nadezhda   Bourges Basket
6664
19-10   16-12   20-18   11-24  
Ros Casares   Beretta-Famila
6551
18-10   19-18   13-11   15-12  
Gorzow   Ros Casares
5286
18-19   6-29   6-22   22-16  
Bourges Basket   Frisco Sika Brno
7760
18-17   22-12   21-16   16-15  
Beretta-Famila    Nadezhda
7466
19-17   21-15   17-18   17-16  
Frisco Sika Brno   Ros Casares
4998
12-29   8-21   8-23   21-25  
Nadezhda   Gorzow
8937
25-10   21-10   22-10   21-7  
Bourges Basket   Beretta-Famila
7050
23-8   15-11   17-20   15-11  
Eighth-Final Play-Offs
Galatasaray   Fenerbahce
5173
8-19   12-21   8-15   23-18  
Game 1: Fenerbahce - Galatasaray 77-58
Play-off standings0 - 2
Ros Casares   MKB Euroleasing
8663
24-20   19-11   20-17   23-15  
Game 1: Ros Casares - MKB Euroleasing  84-56
Game 2: MKB Euroleasing - Ros Casares 72-70
Play-off standings2 - 1
Pécs 2010   Halcon Avenida
6673
17-17   21-18   10-14   18-24  
Game 1: Halcon Avenida - Pécs 2010 76-60
Play-off standings0 - 2
Rivas Ecópolis   UMMC Ekaterinburg
7483
16-18   16-16   21-17   17-19   4-13  
Game 1: UMMC Ekaterinburg - Rivas Ecópolis 63-58
Play-off standings0 - 2
Cras Basket Taranto   ZVVZ USK Prague
8349
21-13   18-14   26-13   18-9  
Game 1: Cras Basket Taranto - ZVVZ USK Prague 56-73
Game 2: ZVVZ USK Prague - Cras Basket Taranto 73-75
Play-off standings2 - 1
Nadezhda   Wisla Can-Pack
6372
22-14   16-20   14-17   11-21  
Game 1: Wisla Can-Pack - Nadezhda 75-70
Play-off standings0 - 2
Bourges Basket   Good Angels Kosice
7968
21-17   7-19   21-16   30-16  
Game 1: Bourges Basket - Good Angels Kosice 76-68
Game 2: Good Angels Kosice - Bourges Basket 61-54
Play-off standings2 - 1
Sparta&K M. R. Vidnoje   Beretta-Famila
6963
19-17   21-16   9-12   20-18  
Game 1: Sparta&K M. R. Vidnoje - Beretta-Famila  65-60
Game 2: Beretta-Famila - Sparta&K M. R. Vidnoje 66-64
Play-off standings2 - 1
Quarter-Final Play-Offs
Sparta&K M. R. Vidnoje   Fenerbahce
7456
20-16   14-11   22-10   18-19  
Game 1: Fenerbahce - Sparta&K M. R. Vidnoje 78-86
Play-off standings2 - 0
Bourges Basket   Ros Casares
5863
7-18   20-14   15-12   16-19  
Game 1: Ros Casares - Bourges Basket 65-58
Play-off standings0 - 2
Wisla Can-Pack   Halcon Avenida
6072
11-17   17-19   12-21   20-15  
Game 1: Halcon Avenida - Wisla Can-Pack 87-70
Play-off standings0 - 2
Cras Basket Taranto   UMMC Ekaterinburg
3274
11-15   6-18   7-20   8-21  
Game 1: UMMC Ekaterinburg - Cras Basket Taranto 68-51
Play-off standings0 - 2

Semi-Final

Sparta&K M. R. Vidnoje   UMMC Ekaterinburg
5443
15-14   7-13   15-5   17-11  
Ros Casares   Halcon Avenida
4961
15-14   14-14   10-18   10-15  

3rd to 4th Place Game

UMMC Ekaterinburg   Ros Casares
6452
12-12   12-15   18-14   22-11  

Final

Sparta&K M. R. Vidnoje   Halcon Avenida
5968
8-14   14-16   16-20   21-18