SCHEDULE

27.09.2011
8/A 
18:00 
Lukoil Academic

70 - 65

BK Prostejov
1/A 
19:00 
BK Ventspils

75 - 74

Azovmash
6/A 
19:00 
Norrköping Dolphins

62 - 88

Norrköping, SWE
Stadium Arena
Telenet Oostende
3/A 
20:00 
Besiktas Milangaz

78 - 70

Dexia Mons-Hainaut
4/A 
20:30 
Elan Chalon

78 - 73

Chalon sur Saone, FRA
Le Colisée
Cedevita
5/A 
20:30 
Pinar Karsiyaka

73 - 80

Izmir, TUR
Karsiyaka Arena
Le Mans
28.09.2011
2/A 
19:30 
Artland Dragons

56 - 61

Quakenbrück, GER
Artland Arena
Gran Canaria
7/A 
19:30 
ETHA

59 - 60

TV
Spartak
04.10.2011
1/B 
18:00 
Azovmash

79 - 65

BK Ventspils
4/A 
18:00 
Atomerömü SE

70 - 48

TV
Arkadia Traiskirchen
7/B 
19:00 
Spartak

83 - 64

St. Petersburg, RUS
DS Yubileiniy
ETHA
1/A 
19:00 
Spartak Primorye

75 - 58

Vladivostok, RUS
Olympian Sports Center
BC Enisey
3/A 
19:00 
Sokhumi

94 - 78

Tbilisi, GEO
Sports Palace
BC "Minsk-2006"
5/A 
19:00 
Tampereen Pyrintö

77 - 69

Szolnoki Olaj
2/A 
19:30 
Triumph Lyubertsy

94 - 71

Moscow Region, RUS
Sports Palace "Triumph"
Krasnye Krylia
4/B 
20:00 
Cedevita

84 - 69

Elan Chalon
3/B 
20:00 
Dexia Mons-Hainaut

74 - 63

Jemappes Mons, BEL
Mons.Arena
Besiktas Milangaz
2/B 
20:30 
Gran Canaria

92 - 65

Las Palmas de Gran Canaria, ESP
Centro Insular de Deportes
Artland Dragons
5/B 
20:30 
Le Mans

80 - 78

Le Mans, FRA
Antares
Pinar Karsiyaka
05.10.2011
8/B 
18:15 
BK Prostejov

77 - 87

TV
Lukoil Academic
6/B 
20:30 
Telenet Oostende

70 - 67

Oostende, BEL
Sleuyter Arena
Norrköping Dolphins
11.10.2011
2/B 
19:00 
Krasnye Krylia

80 - 74

TV
Samara, RUS
MTL Arena
Triumph Lyubertsy
3/B 
19:00 
BC "Minsk-2006"

97 - 63

Minsk, BLR
Minsk-Arena
Sokhumi
1/B 
19:00 
BC Enisey

89 - 66

Spartak Primorye
5/B 
19:00 
Szolnoki Olaj

69 - 57

TV
Tampereen Pyrintö
4/B 
19:30 
Arkadia Traiskirchen

80 - 85

Traiskirchen, AUT
Lions Dome Traiskirchen
Atomerömü SE
08.11.2011
D/1 
17:15 
Atomerömü SE

83 - 72

TV
BC NN
A/1 
18:00 
Bemaco SPU Nitra

72 - 77

Nitra, SVK
City Hall
EWE Baskets
B/1 
18:00 
Armia

82 - 76

TV
Tbilisi, GEO
Sports Palace
BG Göttingen
C/1 
18:00 
BK Pardubice

82 - 77

TV
Pardubice, CZE
CEZ Arena Pardubice
Roanne Basket
D/2 
18:00 
Khimik

81 - 67

TV
Yuzhny, UKR
SC Olymp
BK Ventspils
C/2 
19:00 
BC Goverla

75 - 77

BK Prostejov
E/1 
19:00 
BC Enisey

76 - 72

Antwerp Giants
G/1 
19:00 
BC "Minsk-2006"

79 - 71

TV
Telekom Baskets
E/2 
19:00 
CSU Mobitelco

81 - 85

TV
Cluj Napoca, ROU
Horia Demian Sports Hall
Elan Chalon
F/1 
19:30 
Triumph Lyubertsy

83 - 78

Moscow Region, RUS
Sports Palace "Triumph"
Okapi Aalstar
G/2 
19:30 
Türk Telekom

74 - 82

TV
Ankara, TUR
Ankara Arena
Pinar Karsiyaka
H/1 
19:30 
Szolnoki Olaj

85 - 70

TV
Pau Lacq Orthez
H/2 
19:30 
Keravnos

81 - 93

TV
Artland Dragons
A/2 
20:00 
Mad-Croc Fuenlabrada

89 - 75

TV
Norrköping Dolphins
09.11.2011
F/2 
19:00 
Olin Edirne

70 - 82

Edirne, TUR
Mimar Sinan
ETHA
B/2 
20:00 
ZZ Leiden

58 - 86

Leiden, NED
Vijf Meihal
Besiktas Milangaz
15.11.2011
C/3 
18:00 
BK Prostejov

82 - 76

BK Pardubice
A/3 
19:00 
Norrköping Dolphins

82 - 64

Norrköping, SWE
Stadium Arena
Bemaco SPU Nitra
B/3 
19:00 
Besiktas Milangaz

103 - 82

TV
Armia
F/3 
19:00 
ETHA

55 - 72

TV
Triumph Lyubertsy
D/3 
19:00 
BK Ventspils

69 - 56

TV
Atomerömü SE
H/3 
19:30 
Artland Dragons

86 - 78

Quakenbrück, GER
Artland Arena
Szolnoki Olaj
B/4 
19:30 
BG Göttingen

71 - 80

Göttingen, GER
Sparkassen-Arena
ZZ Leiden
A/4 
20:00 
EWE Baskets

85 - 66

TV
Oldenburg, GER
EWE Arena
Mad-Croc Fuenlabrada
D/4 
20:00 
BC NN

85 - 73

TV
Khimik
C/4 
20:00 
Roanne Basket

81 - 78

BC Goverla
E/4 
20:00 
Antwerp Giants

87 - 63

Antwerp, BEL
Lotto Arena
CSU Mobitelco
H/4 
20:00 
Pau Lacq Orthez

83 - 85

Keravnos
E/3 
20:30 
Elan Chalon

87 - 79

Chalon sur Saone, FRA
Le Colisée
BC Enisey
F/4 
20:30 
Okapi Aalstar

95 - 70

Aalst, BEL
Forum
Olin Edirne
G/3 
20:30 
Pinar Karsiyaka

103 - 105

Izmir, TUR
Karsiyaka Arena
BC "Minsk-2006"
16.11.2011
G/4 
19:30 
Telekom Baskets

87 - 80

Bonn, GER
Telekom Dome
Türk Telekom
22.11.2011
D/5 
17:30 
Atomerömü SE

73 - 76

TV
Khimik
A/5 
18:00 
Bemaco SPU Nitra

75 - 86

Nitra, SVK
City Hall
Mad-Croc Fuenlabrada
B/5 
18:00 
Armia

74 - 71

TV
Tbilisi, GEO
Sports Palace
ZZ Leiden
C/6 
18:00 
BK Prostejov

85 - 87

Roanne Basket
A/6 
19:00 
Norrköping Dolphins

73 - 95

Norrköping, SWE
Stadium Arena
EWE Baskets
E/5 
19:00 
BC Enisey

73 - 81

CSU Mobitelco
G/5 
19:00 
BC "Minsk-2006"

74 - 93

Türk Telekom
D/6 
19:00 
BK Ventspils

77 - 75

TV
BC NN
F/6 
19:30 
ETHA

61 - 80

TV
Okapi Aalstar
H/5 
19:30 
Szolnoki Olaj

81 - 93

TV
Keravnos
H/6 
19:30 
Artland Dragons

87 - 81

Quakenbrück, GER
Artland Arena
Pau Lacq Orthez
F/5 
19:30 
Triumph Lyubertsy

70 - 61

Moscow Region, RUS
Sports Palace "Triumph"
Olin Edirne
B/6 
20:00 
Besiktas Milangaz

105 - 94

TV
BG Göttingen
E/6 
20:30 
Elan Chalon

65 - 90

Chalon sur Saone, FRA
Le Colisée
Antwerp Giants
G/6 
20:30 
Pinar Karsiyaka

66 - 65

Izmir, TUR
Karsiyaka Arena
Telekom Baskets
23.11.2011
C/5 
18:00 
BK Pardubice

72 - 69

Pardubice, CZE
CEZ Arena Pardubice
BC Goverla
29.11.2011
C/8 
18:00 
BK Prostejov

78 - 64

BC Goverla
A/8 
19:00 
Norrköping Dolphins

79 - 119

Norrköping, SWE
Stadium Arena
Mad-Croc Fuenlabrada
F/8 
19:00 
ETHA

70 - 67

TV
Olin Edirne
D/8 
19:00 
BK Ventspils

81 - 55

Khimik
D/7 
19:10 
BC NN

96 - 51

Atomerömü SE
H/8 
19:30 
Artland Dragons

93 - 75

Quakenbrück, GER
Artland Arena
Keravnos
B/7 
19:30 
BG Göttingen

61 - 69

Göttingen, GER
Sparkassen-Arena
Armia
B/8 
20:00 
Besiktas Milangaz

76 - 69

ZZ Leiden
C/7 
20:00 
Roanne Basket

88 - 73

BK Pardubice
E/7 
20:00 
Antwerp Giants

73 - 69

Antwerp, BEL
Lotto Arena
BC Enisey
H/7 
20:00 
Pau Lacq Orthez

67 - 75

Szolnoki Olaj
E/8 
20:30 
Elan Chalon

83 - 74

Chalon sur Saone, FRA
Le Colisée
CSU Mobitelco
F/7 
20:30 
Okapi Aalstar

83 - 84

Aalst, BEL
Forum
Triumph Lyubertsy
G/8 
20:30 
Pinar Karsiyaka

81 - 83

Izmir, TUR
Karsiyaka Arena
Türk Telekom
30.11.2011
G/7 
19:30 
Telekom Baskets

93 - 81

Bonn, GER
Telekom Dome
BC "Minsk-2006"
A/7 
20:00 
EWE Baskets

88 - 79

TV
Oldenburg, GER
EWE Arena
Bemaco SPU Nitra
06.12.2011
D/9 
17:30 
Atomerömü SE

78 - 79

TV
BK Ventspils
A/9 
18:00 
Bemaco SPU Nitra

108 - 78

Nitra, SVK
City Hall
Norrköping Dolphins
B/9 
18:00 
Armia

75 - 77

TV
Tbilisi, GEO
Sports Palace
Besiktas Milangaz
D/10 
18:00 
Khimik

78 - 87

TV
Yuzhny, UKR
SC Olymp
BC NN
C/10 
19:00 
BC Goverla

63 - 70

Roanne Basket
E/9 
19:00 
BC Enisey

79 - 80

Elan Chalon
G/10 
19:00 
Türk Telekom

81 - 94

TV
Ankara, TUR
Ankara Arena
Telekom Baskets
G/9 
19:00 
BC "Minsk-2006"

70 - 79

Pinar Karsiyaka
E/10 
19:00 
CSU Mobitelco

72 - 74

TV
Cluj Napoca, ROU
Horia Demian Sports Hall
Antwerp Giants
F/9 
19:30 
Triumph Lyubertsy

60 - 68

Moscow Region, RUS
Sports Palace "Triumph"
ETHA
H/10 
19:30 
Keravnos

67 - 70

TV
Pau Lacq Orthez
H/9 
19:30 
Szolnoki Olaj

90 - 85

TV
Artland Dragons
A/10 
20:00 
Mad-Croc Fuenlabrada

77 - 83

EWE Baskets
07.12.2011
C/9 
18:00 
BK Pardubice

98 - 84

Pardubice, CZE
CEZ Arena Pardubice
BK Prostejov
F/10 
19:00 
Olin Edirne

92 - 86

Edirne, TUR
Mimar Sinan
Okapi Aalstar
B/10 
20:00 
ZZ Leiden

80 - 71

Leiden, NED
Vijf Meihal
BG Göttingen
13.12.2011
D/11 
18:00 
Khimik

83 - 58

Yuzhny, UKR
SC Olymp
Atomerömü SE
C/11 
19:00 
BC Goverla

76 - 77

BK Pardubice
F/11 
19:00 
Olin Edirne

89 - 82

Edirne, TUR
Mimar Sinan
Triumph Lyubertsy
G/11 
19:00 
Türk Telekom

76 - 78

TV
Ankara, TUR
Ankara Arena
BC "Minsk-2006"
E/11 
19:00 
CSU Mobitelco

75 - 82

TV
Cluj Napoca, ROU
Horia Demian Sports Hall
BC Enisey
D/12 
19:10 
BC NN

77 - 63

TV
BK Ventspils
H/11 
19:30 
Keravnos

82 - 91

TV
Szolnoki Olaj
B/12 
19:30 
BG Göttingen

59 - 96

Göttingen, GER
Sparkassen-Arena
Besiktas Milangaz
G/12 
19:30 
Telekom Baskets

80 - 65

Bonn, GER
Telekom Dome
Pinar Karsiyaka
A/11 
20:00 
Mad-Croc Fuenlabrada

93 - 80

Bemaco SPU Nitra
A/12 
20:00 
EWE Baskets

106 - 61

Oldenburg, GER
EWE Arena
Norrköping Dolphins
B/11 
20:00 
ZZ Leiden

76 - 59

Leiden, NED
Vijf Meihal
Armia
C/12 
20:00 
Roanne Basket

87 - 70

BK Prostejov
E/12 
20:00 
Antwerp Giants

78 - 79

Antwerp, BEL
Lotto Arena
Elan Chalon
H/12 
20:00 
Pau Lacq Orthez

75 - 76

Artland Dragons
F/12 
20:30 
Okapi Aalstar

89 - 73

Aalst, BEL
Forum
ETHA
10.01.2012
L/2 
19:30 
Triumph Lyubertsy

75 - 90

Moscow Region, RUS
Sports Palace "Triumph"
Pinar Karsiyaka
K/1 
20:00 
Mad-Croc Fuenlabrada

73 - 70

TV
BC NN
I/1 
20:00 
EWE Baskets

77 - 69

Oldenburg, GER
EWE Arena
BK Ventspils
I/2 
20:00 
ZZ Leiden

63 - 68

Leiden, NED
Vijf Meihal
Roanne Basket
K/2 
20:00 
Besiktas Milangaz

78 - 70

TV
BK Pardubice
J/1 
20:30 
Elan Chalon

85 - 64

Chalon sur Saone, FRA
Le Colisée
Szolnoki Olaj
J/2 
20:30 
Okapi Aalstar

98 - 86

Aalst, BEL
Forum
Telekom Baskets
L/1 
20:30 
Antwerp Giants

63 - 67

Antwerp, BEL
Lotto Arena
Artland Dragons
17.01.2012
K/3 
18:00 
BK Pardubice

73 - 79

Pardubice, CZE
CEZ Arena Pardubice
Mad-Croc Fuenlabrada
J/4 
19:00 
Szolnoki Olaj

112 - 76

TV
Okapi Aalstar
I/4 
19:00 
BK Ventspils

69 - 73

TV
ZZ Leiden
K/4 
19:10 
BC NN

64 - 75

TV
Besiktas Milangaz
L/4 
19:30 
Artland Dragons

83 - 74

Quakenbrück, GER
Artland Arena
Triumph Lyubertsy
I/3 
20:00 
Roanne Basket

86 - 80

EWE Baskets
L/3 
20:30 
Pinar Karsiyaka

70 - 51

Izmir, TUR
Karsiyaka Arena
Antwerp Giants
18.01.2012
J/3 
19:30 
Telekom Baskets

91 - 89

Bonn, GER
Telekom Dome
Elan Chalon
24.01.2012
K/5 
19:30 
Mad-Croc Fuenlabrada

72 - 70

TV
Besiktas Milangaz
I/6 
20:00 
Roanne Basket

88 - 89

BK Ventspils
I/5 
20:00 
EWE Baskets

85 - 62

TV
Oldenburg, GER
EWE Arena
ZZ Leiden
J/5 
20:30 
Elan Chalon

87 - 72

Chalon sur Saone, FRA
Le Colisée
Okapi Aalstar
L/5 
20:30 
Antwerp Giants

83 - 58

Antwerp, BEL
Lotto Arena
Triumph Lyubertsy
L/6 
20:30 
Pinar Karsiyaka

95 - 99

Izmir, TUR
Karsiyaka Arena
Artland Dragons
25.01.2012
K/6 
18:00 
BK Pardubice

87 - 80

Pardubice, CZE
CEZ Arena Pardubice
BC NN
J/6 
19:30 
Telekom Baskets

89 - 75

Bonn, GER
Telekom Dome
Szolnoki Olaj
31.01.2012
J/7 
19:00 
Szolnoki Olaj

90 - 81

TV
Elan Chalon
I/7 
19:00 
BK Ventspils

74 - 61

TV
EWE Baskets
K/7 
19:10 
BC NN

70 - 78

TV
Mad-Croc Fuenlabrada
L/7 
19:30 
Artland Dragons

81 - 71

Quakenbrück, GER
Artland Arena
Antwerp Giants
I/8 
20:00 
Roanne Basket

91 - 56

ZZ Leiden
L/8 
20:30 
Pinar Karsiyaka

77 - 79

Izmir, TUR
Karsiyaka Arena
Triumph Lyubertsy
01.02.2012
K/8 
18:00 
BK Pardubice

69 - 76

Pardubice, CZE
CEZ Arena Pardubice
Besiktas Milangaz
J/8 
19:30 
Telekom Baskets

71 - 63

Bonn, GER
Telekom Dome
Okapi Aalstar
07.02.2012
J/10 
20:30 
Okapi Aalstar

86 - 84

Aalst, BEL
Forum
Szolnoki Olaj
21.02.2012
L/10 
19:30 
Triumph Lyubertsy

87 - 70

Moscow Region, RUS
Sports Palace "Triumph"
Artland Dragons
K/10 
20:00 
Besiktas Milangaz

82 - 80

TV
BC NN
K/9 
20:00 
Mad-Croc Fuenlabrada

85 - 70

TV
BK Pardubice
I/9 
20:00 
EWE Baskets

82 - 80

TV
Oldenburg, GER
EWE Arena
Roanne Basket
J/9 
20:30 
Elan Chalon

88 - 66

Chalon sur Saone, FRA
Le Colisée
Telekom Baskets
L/9 
20:30 
Antwerp Giants

89 - 67

Antwerp, BEL
Lotto Arena
Pinar Karsiyaka
22.02.2012
I/10 
20:00 
ZZ Leiden

57 - 60

Leiden, NED
Vijf Meihal
BK Ventspils
28.02.2012
J/12 
19:00 
Szolnoki Olaj

96 - 94

TV
Telekom Baskets
I/12 
19:00 
BK Ventspils

94 - 92

TV
Roanne Basket
K/12 
19:10 
BC NN

86 - 65

TV
BK Pardubice
L/11 
19:30 
Triumph Lyubertsy

79 - 60

Moscow Region, RUS
Sports Palace "Triumph"
Antwerp Giants
K/11 
20:00 
Besiktas Milangaz

77 - 78

TV
Mad-Croc Fuenlabrada
I/11 
20:00 
ZZ Leiden

76 - 71

Leiden, NED
Vijf Meihal
EWE Baskets
J/11 
20:30 
Okapi Aalstar

84 - 64

Aalst, BEL
Forum
Elan Chalon
L/12 
20:30 
Artland Dragons

95 - 88

Quakenbrück, GER
Artland Arena
Pinar Karsiyaka
13.03.2012
1/A 
19:00 
BK Ventspils

82 - 63

TV
Szolnoki Olaj
4/A 
19:30 
Artland Dragons

73 - 74

Quakenbrück, GER
Artland Arena
Besiktas Milangaz
3/A 
20:00 
Mad-Croc Fuenlabrada

75 - 76

TV
Triumph Lyubertsy
2/A 
20:30 
Elan Chalon

75 - 73

Chalon sur Saone, FRA
Le Colisée
Roanne Basket
15.03.2012
1/B 
19:00 
Szolnoki Olaj

82 - 76

TV
BK Ventspils
4/B 
19:00 
Besiktas Milangaz

77 - 63

TV
Artland Dragons
3/B 
19:30 
Triumph Lyubertsy

68 - 78

Moscow Region, RUS
Sports Palace "Triumph"
Mad-Croc Fuenlabrada
2/B 
20:00 
Roanne Basket

76 - 78

Elan Chalon
20.03.2012
1/C 
19:00 
BK Ventspils

78 - 82

TV
Szolnoki Olaj
3/C 
20:00 
Mad-Croc Fuenlabrada

65 - 80

TV
Triumph Lyubertsy
27.04.2012
5/A 
18:00 
Szolnoki Olaj

60 - 64

TV
Debrecen, HUN
Fönix Hall
Besiktas Milangaz
6/A 
20:30 
Elan Chalon

84 - 69

TV
Debrecen, HUN
Fönix Hall
Triumph Lyubertsy
29.04.2012
7/A 
18:00 
Szolnoki Olaj

87 - 94

Debrecen, HUN
Fönix Hall
Triumph Lyubertsy
8/A 
20:30 
Besiktas Milangaz

91 - 86

Debrecen, HUN
Fönix Hall
Elan Chalon