SCOREBOARD

Preliminary Round I
Gustino Schnitzelpl.   BC Cenex
10489
60-47   44-42  
First game: BC Cenex - Gustino Schnitzelpl.   78 - 84
Gustino Schnitzelpl. wins 188 - 167
BBC Etzella   Soubry Kortrijk
5174
26-44   25-30  
First game: Soubry Kortrijk - BBC Etzella   77 - 49
Soubry Kortrijk wins 151 - 100
Livas Petrom   SC Tirana
10935
55-18   54-17  
First game: SC Tirana - Livas Petrom   44 - 76
Livas Petrom wins 185 - 79
Nerike Basket   Fidefinanz
20
First game: Fidefinanz - Nerike Basket   0 - 2
Elitzur Holon   Sommer Komfort
7871
32-37   46-34  
First game: Sommer Komfort - Elitzur Holon   79 - 76
Elitzur Holon wins 154 - 150
Montana   ZAKK Student
7356
36-26   37-30  
First game: ZAKK Student - Montana   81 - 99
Montana wins 172 - 137
Preliminary Round II
GoldZack   Gustino Schnitzelpl.
9168
54-35   37-33  
First game: Gustino Schnitzelpl. - GoldZack   73 - 111
GoldZack wins 202 - 141
Galatasaray   Soubry Kortrijk
8078
42-42   38-36  
First game: Soubry Kortrijk - Galatasaray   75 - 86
Galatasaray wins 166 - 153
WBC Jezica   Livas Petrom
8260
39-30   43-30  
First game: Livas Petrom - WBC Jezica   76 - 62
WBC Jezica wins 144 - 136
SCP   Nerike Basket
9461
46-32   48-29  
First game: Nerike Basket - SCP   55 - 69
SCP wins 163 - 116
MiZo Pecsi VSK   Elitzur Holon
8173
46-32   35-41  
First game: Elitzur Holon - MiZo Pecsi VSK   74 - 58
Elitzur Holon wins 147 - 139
Dynamo   Montana
5664
31-34   25-30  
First game: Montana - Dynamo   57 - 82
Dynamo wins 138 - 121
Sporting Flash 9.61   ZOKK Becej
8753
44-17   43-36  
First game: ZOKK Becej - Sporting Flash 9.61   58 - 75
Sporting Flash 9.61 wins 162 - 111
USK Blex KV   ZKK Croatia
5747
26-22   31-25  
First game: ZKK Croatia - USK Blex KV   70 - 56
ZKK Croatia wins 117 - 113

Semi-Final Round

 TeamPW/LF/APts
1. SCP RUZOMBEROK109/1774/62019
2. DORNA GODELLA106/4709/64616
3. DYNAMO KIEV106/4644/62016
4. GALATASARAY ISTANBUL105/5714/77215
5. CSKA MOSCOW103/7771/78613
6. WBC JEZICA LJUBLJANA101/9598/76611
Dynamo   Galatasaray
8483
47-39   37-44  
CSKA   SCP
7088
33-43   37-45  
Dorna Godella   WBC Jezica
6445
43-21   21-24  
 TeamPW/LF/APts
1. SOCIETA GINNASTICA COMENSE109/1744/65119
2. GOLDZACK WUPPERTAL106/4810/72316
3. CJM BOURGES BASKET105/5697/64315
4. SPORTING ATHENS FLASH 9.61105/5738/71815
5. ZKK CROATIA ZAGREB104/6687/73714
6. Elitzur Holon101/9629/83311
ZKK Croatia   GoldZack
8283
31-30   43-44   8-9  
CJM Bourges Basket   Elitzur Holon
8841
44-28   44-13  
Societa Ginnastica   Sporting Flash 9.61
6860
42-32   26-28  
Play-Offs
SCP   Sporting Flash 9.61
6954
35-30   34-24  
Game 1: Sporting Flash 9.61 - SCP 72-66
Game 2: SCP - Sporting Flash 9.61 64-62
Play-off standings2 - 1
Dorna Godella   CJM Bourges Basket
6272
36-32   26-40  
Game 1: CJM Bourges Basket - Dorna Godella 88-78
Play-off standings0 - 2
Societa Ginnastica   Galatasaray
8581
39-40   46-41  
Game 1: Galatasaray - Societa Ginnastica 69-82
Play-off standings2 - 0
GoldZack   Dynamo
8058
37-32   43-26  
Game 1: Dynamo - GoldZack 62-75
Play-off standings2 - 0

Final Four

SCP   GoldZack
6784
34-40   33-44  
Societa Ginnastica   CJM Bourges Basket
6254
26-21   36-33  
SCP   CJM Bourges Basket
6559
41-33   24-26  
GoldZack   Societa Ginnastica
7662
34-33   42-29  

FINAL STANDINGS

 Team
1.flagGoldZack
2.flagSocieta Ginnastica
3.flagSCP
4.flagCJM Bourges Basket

STATISTICS

Points

Clarissa Davis-Wrightsil

Galatasaray
Born : 04.06.1967
Height:

Avg: 25.9

NameAvg.
1.Davis-Wrightsil, C. 25.9
2.Brown, C. 23.9
3.Baranova, E. 22.4
4.Brondello, S. 21.8
5.Toler, V. 20.8

Rebounds

Venus Milette Lacey

Sporting Flash 9.61
Born : 09.02.1967
Height:

Avg: 12.7

NameAvg.
1.Lacey, V. 12.7
2.Baranova, E. 12.1
3.Brown, C. 10.7
4.Charles, D. 8.9
5.Congreaves, A. 8.8

Assists

Svetlana Antipova(Zaboloueva)

CSKA
Born : 20.08.1966
Height:

Avg: 6.6

NameAvg.
1.Antipova(Zaboloueva), S. 6.6
2.Toler, V. 5.7
3.Konovalova, L. 5.3
4.Timms, M. 4.9
5.Bielikova, I. 4.5