SCOREBOARD

Preliminary Round I
USK Praha   KK Jedinstvo
8730
45-13   42-17  
First game: KK Jedinstvo - USK Praha   36 - 95
USK Praha wins 182 - 66
BBC Etzella   Fidefinanz
5372
18-38   35-34  
First game: Fidefinanz - BBC Etzella   80 - 57
Fidefinanz wins 152 - 110
BCSS Namur   Gustino Schnitzelpl.
8054
35-21   45-33  
First game: Gustino Schnitzelpl. - BCSS Namur   52 - 70
BCSS Namur wins 150 - 106
CSKA   Sparbanken Arvika
8661
42-28   44-33  
Second game: Sparbanken Arvika - CSKA   61 - 84
FTC Diego   Keravnos Keo
8542
43-16   42-26  
First game: Keravnos Keo - FTC Diego   44 - 106
FTC Diego wins 191 - 86
BC Icim   ZKK Tikves Florida
6252
33-22   29-30  
First game: ZKK Tikves Florida - BC Icim   86 - 78
BC Icim wins 140 - 138
Levski-Totel   SC Tirana
9361
47-37   46-24  
First game: SC Tirana - Levski-Totel   74 - 72
Levski-Totel wins 165 - 135
Preliminary Round II
WBC Jezica   USK Praha
5442
25-24   29-18  
First game: USK Praha - WBC Jezica   87 - 54
USK Praha wins 129 - 108
USV Olympic   Fidefinanz
9763
52-33   45-30  
First game: Fidefinanz - USV Olympic   61 - 72
USV Olympic wins 169 - 124
Sporting Flash 9.61   BCSS Namur
7648
43-24   33-24  
First game: BCSS Namur - Sporting Flash 9.61   68 - 68
Sporting Flash 9.61 wins 144 - 116
Elitzur Holon   CSKA
7467
40-35   34-32  
First game: CSKA - Elitzur Holon   110 - 71
CSKA wins 177 - 145
BC Split   FTC Diego
5544
31-24   24-20  
First game: FTC Diego - BC Split   90 - 57
FTC Diego wins 134 - 112
SCP   BC Icim
9662
51-34   45-28  
First game: BC Icim - SCP   79 - 53
SCP wins 149 - 141
Galatasaray   Levski-Totel
8367
45-38   38-29  
First game: Levski-Totel - Galatasaray   70 - 97
Galatasaray wins 180 - 137
Dynamo   GTU
10573
46-41   59-32  
First game: GTU - Dynamo   62 - 73
Dynamo wins 178 - 135

Semi-Final Round

 TeamPW/LF/APts
1. CSKA MOSCOW108/2806/72018
2. US VALENCIENNES OLYMPIC107/3685/67617
3. CB GODELLA107/3717/61817
4. SCP RUZOMBEROK103/7705/70113
5. SPORTING ATHENS FLASH 9.61103/7689/72313
6. FTC DIEGO BUDAPEST102/8634/79812
SCP   CSKA
8788
45-36   34-43   8-9  
FTC Diego   USV Olympic
5467
29-31   25-36  
CB Godella   Sporting Flash 9.61
7464
36-31   38-33  
 TeamPW/LF/APts
1. SOCIETA GINNASTICA COMENSE1010/0796/62520
2. GOLDZACK WUPPERTAL107/3742/66517
3. WBC JEZICA LJUBLJANA104/6660/69114
4. GALATASARAY ISTANBUL104/6679/74714
5. DYNAMO KIEV103/7611/64013
6. USK PRAHA102/8630/75012
WBC Jezica   Societa Ginnastica
7477
33-43   41-34  
Dynamo   USK Praha
8161
43-29   38-32  
Galatasaray   GoldZack
7968
48-38   31-30  
Play-Offs
CSKA   Galatasaray
7559
45-38   30-21  
Game 1: Galatasaray - CSKA 90-83
Game 2: CSKA - Galatasaray 94-55
Play-off standings2 - 1
USV Olympic   WBC Jezica
8263
42-28   40-35  
Game 1: WBC Jezica - USV Olympic 73-77
Play-off standings2 - 0
Societa Ginnastica   SCP
8170
45-29   36-41  
Game 1: SCP - Societa Ginnastica 76-80
Play-off standings2 - 0
GoldZack   CB Godella
5872
33-35   25-37  
Game 1: CB Godella - GoldZack 67-62
Play-off standings0 - 2

Final Four

CSKA   CB Godella
5071
24-37   26-34  
Societa Ginnastica   USV Olympic
7066
33-33   37-33  
USV Olympic   CSKA
6482
31-50   33-32  
CB Godella   Societa Ginnastica
5764
32-35   25-29  

FINAL STANDINGS

 Team
1.flagSocieta Ginnastica
2.flagCB Godella
3.flagCSKA
4.flagUSV Olympic

STATISTICS

Points

Clarissa Davis-Wrightsil

Galatasaray
Born : 04.06.1967
Height:

Avg: 30.5

NameAvg.
1.Davis-Wrightsil, C. 30.5
2.Toler, V. 24.8
3.Marencikova, E. 24.6
4.Mozgovaia, E. 21.2
5.Mujanovic, R. 20.4

Rebounds

Elena Baranova

CSKA
Born : 28.01.1972
Height: 1.92

Avg: 9.9

NameAvg.
1.Baranova, E. 9.9
2.Streimikyte, J. 9.9
3.Zasulskaya, N. 9.9
4.Parie, P. 9.5
5.Dydek, M. 9.5