SCOREBOARD

Preliminary Round I
City of the World   Avesta
6646
32-21   34-25  
First game: Avesta - City of the World   64 - 61
City of the World wins 127 - 110
USK Praha   BCSS Namur
7863
47-39   31-24  
First game: BCSS Namur - USK Praha   82 - 80
USK Praha wins 158 - 145
Universitatea   SC Tirana
8763
40-34   47-29  
First game: SC Tirana - Universitatea   61 - 73
Universitatea wins 160 - 124
Challes Savoie   Selekta
7732
43-15   34-17  
First game: Selekta - Challes Savoie   35 - 85
Challes Savoie wins 162 - 67
BBC Etzella   GoldZack
71132
36-73   35-59  
First game: GoldZack - BBC Etzella   107 - 62
GoldZack wins 239 - 133
SCP   Sparbanken Arvika
9961
50-24   49-37  
First game: Sparbanken Arvika - SCP   56 - 86
SCP wins 185 - 117
Texim Tonego   Forssan Alku
10561
48-35   57-26  
First game: Forssan Alku - Texim Tonego   61 - 82
Texim Tonego wins 187 - 122
Gysev Ringa   BC Split
6569
42-39   23-30  
First game: BC Split - Gysev Ringa   77 - 62
BC Split wins 146 - 127
Sporting Flash 9.61   Montana
9460
44-29   50-31  
First game: Montana - Sporting Flash 9.61   45 - 70
Sporting Flash 9.61 wins 164 - 105
Elitzur Holon   A.E.L.
12420
64-8   60-12  
First game: A.E.L. - Elitzur Holon   36 - 112
Elitzur Holon wins 236 - 56
Dynamo   CSKA
8866
43-32   45-34  
First game: CSKA - Dynamo   99 - 85
Dynamo wins 173 - 165
WBC Jezica   ASKÖ BSG
10046
52-23   48-23  
First game: ASKÖ BSG - WBC Jezica   57 - 91
WBC Jezica wins 191 - 103
Galatasaray   ZAKK Student
11964
58-31   61-33  
First game: ZAKK Student - Galatasaray   60 - 103
Galatasaray wins 222 - 124
Preliminary Round II
CB Godella   City of the World
9038
51-18   39-20  
First game: City of the World - CB Godella   50 - 98
CB Godella wins 188 - 88
Societa Ginnastica   USK Praha
9847
51-27   47-20  
First game: USK Praha - Societa Ginnastica   70 - 84
Societa Ginnastica wins 182 - 117
Challes Savoie   Universitatea
8457
46-33   38-24  
First game: Universitatea - Challes Savoie   65 - 54
Challes Savoie wins 138 - 122
SCP   GoldZack
6760
39-28   28-32  
First game: GoldZack - SCP   92 - 69
GoldZack wins 152 - 136
TS Olimpia   Texim Tonego
7375
28-35   45-40  
First game: Texim Tonego - TS Olimpia   64 - 78
TS Olimpia wins 151 - 139
Sporting Flash 9.61   BC Split
7154
32-32   39-22  
First game: BC Split - Sporting Flash 9.61   61 - 58
Sporting Flash 9.61 wins 129 - 115
Dynamo   Elitzur Holon
6851
30-22   38-29  
First game: Elitzur Holon - Dynamo   90 - 68
Elitzur Holon wins 141 - 136
Galatasaray   WBC Jezica
8072
32-33   48-39  
First game: WBC Jezica - Galatasaray   90 - 80
WBC Jezica wins 162 - 160

Semi-Final Round

 TeamPW/LF/APts
1. SOCIETA GINNASTICA COMENSE1413/11108/79227
2. CB GODELLA1412/21090/84926
3. GOLDZACK WUPPERTAL149/51051/101423
4. TS OLIMPIA148/61011/100422
5. WBC JEZICA LJUBLJANA145/9918/100019
6. CHALLES SAVOIE BASKET144/10847/93118
7. SPORTING ATHENS FLASH 9.61144/10867/103418
8. Elitzur Holon141/13867/113515
Elitzur Holon   WBC Jezica
7789
37-46   40-43  
Sporting Flash 9.61   Challes Savoie
6462
28-30   36-32  
TS Olimpia   Societa Ginnastica
5284
27-48   25-36  
CB Godella   GoldZack
8663
41-38   45-25  
Play-Offs
Societa Ginnastica   Elitzur Holon
10145
52-19   49-26  
Game 1: Elitzur Holon - Societa Ginnastica 69-73
Play-off standings2 - 0
CB Godella   Sporting Flash 9.61
6648
35-22   31-26  
Game 1: Sporting Flash 9.61 - CB Godella 65-92
Play-off standings2 - 0
GoldZack   Challes Savoie
7855
34-28   44-27  
Game 1: Challes Savoie - GoldZack 71-75
Play-off standings2 - 0
TS Olimpia   WBC Jezica
7065
29-33   41-32  
Game 1: WBC Jezica - TS Olimpia 64-65
Play-off standings2 - 0

Final Four

Societa Ginnastica   TS Olimpia
7762
42-30   35-32  
CB Godella   GoldZack
7562
46-40   29-22  
TS Olimpia   GoldZack
7263
39-33   33-30  
Societa Ginnastica   CB Godella
7968
40-26   39-42  

FINAL STANDINGS

 Team
1.flagSocieta Ginnastica
2.flagCB Godella
3.flagTS Olimpia
4.flagGoldZack

STATISTICS

Points

Raziya Mujanovic

Societa Ginnastica
Born : 15.04.1967
Height: 2.02

Avg: 20.4

NameAvg.
1.Mujanovic, R. 20.4
2.Zasulskaya, N. 19.8
3.McClain, K. 19.5
4.Kremer, P. 18.3
5.Gordon, B. 17.3

Rebounds

Katrina Felicia McClain

CB Godella
Born : 19.09.1965
Height:

Avg: 12.7

NameAvg.
1.McClain, K. 12.7
2.Mujanovic, R. 9.5
3.Zasulskaya, N. 9.2
4.Dornik, P. 8.8
5.Sukharnova, O. 8.6

Assists

Corinne Benintendi

Challes Savoie
Born : 06.02.1963
Height:

Avg: 5.2

NameAvg.
1.Benintendi, C. 5.2
2.Pretreger, S. 4.1
3.Ksendzhik, E. 3.0
4.Mizrachi, L. 2.7
5.Sanchez Ortega, P. 2.4