SCOREBOARD

Preliminary Round II
DJK Agon 08   Falcon
10069
49-30   51-39  
First game: Falcon - DJK Agon 08   69 - 102
DJK Agon 08 wins 202 - 138
Sporting Flash 9.61   Elitzur Holon
7157
39-28   32-29  
First game: Elitzur Holon - Sporting Flash 9.61   68 - 85
Sporting Flash 9.61 wins 156 - 125
17 NĂ«ntori   MTK
7069
31-35   39-34  
First game: MTK - 17 NĂ«ntori   101 - 72
MTK wins 170 - 142
Dynamo Kiev Aspro   Pussihukat
10237
56-23   46-14  
First game: Pussihukat - Dynamo Kiev Aspro   77 - 115
Dynamo Kiev Aspro wins 217 - 114
Galatasaray   SCP
8868
42-39   46-29  
First game: SCP - Galatasaray   96 - 64
SCP wins 164 - 152
BCSS Namur   CB Godella
3780
15-48   22-32  
First game: CB Godella - BCSS Namur   76 - 43
CB Godella wins 156 - 80
Universitatea   KK Elemes
20
First game: KK Elemes - Universitatea   0 - 2
Challes Savoie   BBC Etzella
8950
39-25   50-25  
First game: BBC Etzella - Challes Savoie   48 - 125
Challes Savoie wins 214 - 98
Olympias Neapoleos   Lokomotiv
64113
26-69   38-44  
First game: Lokomotiv - Olympias Neapoleos   125 - 43
Lokomotiv wins 238 - 107
MTK Polfa   BV Nuva
6451
28-30   36-21  
First game: BV Nuva - MTK Polfa   55 - 58
MTK Polfa wins 122 - 106
Preliminary Round III
Sporting Flash 9.61   DJK Agon 08
8470
46-29   38-41  
First game: DJK Agon 08 - Sporting Flash 9.61   68 - 107
Sporting Flash 9.61 wins 191 - 138
Dynamo Kiev Aspro   MTK
9765
50-34   47-31  
First game: MTK - Dynamo Kiev Aspro   77 - 89
Dynamo Kiev Aspro wins 186 - 142
CB Godella   SCP
8469
34-36   50-33  
First game: SCP - CB Godella   82 - 88
CB Godella wins 172 - 151
Challes Savoie   Universitatea
8867
40-39   48-28  
First game: Universitatea - Challes Savoie   61 - 80
Challes Savoie wins 168 - 128
Sparbanken Arvika   Lokomotiv
8759
47-37   40-22  
First game: Lokomotiv - Sparbanken Arvika   70 - 109
Sparbanken Arvika wins 196 - 129
Societa Ginnastica   MTK Polfa
7850
45-27   33-23  
First game: MTK Polfa - Societa Ginnastica   72 - 86
Societa Ginnastica wins 164 - 122

Semi-Final Round

 TeamPW/LF/APts
1. CB GODELLA1010/0806/69320
2. DYNAMO ASPRO106/4781/76816
3. SOCIETA GINNASTICA COMENSE105/5731/69915
4. SPORTING ATHENS FLASH 9.61105/5718/78115
5. CHALLES SAVOIE BASKET104/6771/74214
6. SPARBANKEN ARVIKA BASKET100/10729/85310
Sporting Flash 9.61   Societa Ginnastica
6059
26-25   34-34  
Dynamo Kiev Aspro   Sparbanken Arvika
8472
44-35   40-37  
Challes Savoie   CB Godella
6466
39-30   25-36  

Final Four

CB Godella   Sporting Flash 9.61
8761
38-38   49-23  
Dynamo Kiev Aspro   Societa Ginnastica
8577
40-40   45-37  
Societa Ginnastica   Sporting Flash 9.61
8072
50-42   30-30  
CB Godella   Dynamo Kiev Aspro
6656
33-32   33-24  

FINAL STANDINGS

 Team
1.flagCB Godella
2.flagDynamo Kiev Aspro

STATISTICS

Points

Raziya Mujanovic

CB Godella
Born : 15.04.1967
Height: 2.02

Avg: 27.3

NameAvg.
1.Mujanovic, R. 27.3
2.Mosley, J. 27.2
3.Marencikova, E. 18.7
4.Gordon, B. 17.5

Rebounds

Raziya Mujanovic

CB Godella
Born : 15.04.1967
Height: 2.02

Avg: 9.1

NameAvg.
1.Mujanovic, R. 9.1
2.Mosley, J. 9.1
3.Khoudachova, E. 7.7
4.Sukharnova, O. 7.3

Assists

Corinne Benintendi

Challes Savoie
Born : 06.02.1963
Height:

Avg: 2.7

NameAvg.
1.Benintendi, C. 2.7
2.Marencikova, E. 2.4
3.Vergun, O. 2.3
4.Constadinidou, A. 2.2
5.Orekhova, S. 1.7