SCOREBOARD

Elimination Round I
Besiktas JK   ZKK Bijeljina
6550
18-14   11-15   19-9   17-12  
First game: ZKK Bijeljina - Besiktas JK   63 - 64
Besiktas JK wins 129 - 113
BC Icim   Nirosoft
5057
17-19   12-6   9-17   12-15  
First game: Nirosoft - BC Icim   109 - 58
Nirosoft wins 166 - 108
Mosa Jambes   T71 Diddeléng
7041
13-10   15-13   19-12   23-6  
First game: T71 Diddeléng - Mosa Jambes   56 - 86
Mosa Jambes wins 156 - 97
Elimination Round II
BCSS Namur   AB Contern
8854
21-17   25-9   18-13   24-15  
First game: AB Contern - BCSS Namur   62 - 88
BCSS Namur wins 176 - 116
Kralovo Pole   GS Wisla
5499
4-23   13-20   18-27   19-29  
First game: GS Wisla - Kralovo Pole   78 - 41
GS Wisla wins 177 - 95
MTK Polfa   ZIDMU
9248
31-11   19-19   20-6   22-12  
First game: ZIDMU - MTK Polfa   57 - 81
MTK Polfa wins 173 - 105
DJK Wildcats   BBC Résidence
8250
23-17   22-7   17-11   20-15  
First game: BBC Résidence - DJK Wildcats   36 - 70
DJK Wildcats wins 152 - 86
USK Praha   TV 1872
7663
20-13   21-19   22-13   13-18  
First game: TV 1872 - USK Praha   40 - 79
USK Praha wins 155 - 103
Kozachka - Zalk   Chevakata
8874
20-23   27-20   20-17   21-14  
First game: Chevakata - Kozachka - Zalk   66 - 69
Kozachka - Zalk wins 157 - 140
Dynamo Kursk   Tim Skuf
6674
19-23   14-10   12-15   21-26  
First game: Tim Skuf - Dynamo Kursk   95 - 76
Tim Skuf wins 169 - 142
Botasspor Club Adana   Bne Yehuda Ziontronics
10475
15-14   30-15   29-21   30-25  
First game: Bne Yehuda Ziontronics - Botasspor Club Adana   66 - 81
Botasspor Club Adana wins 185 - 141
Slavia   KK Hemofarm Vrsac
8164
26-20   16-18   16-15   23-11  
First game: KK Hemofarm Vrsac - Slavia   92 - 79
Slavia wins 160 - 156
Lachen Ramat Hasharon   Brisaspor
7284
26-25   15-17   18-27   13-15  
First game: Brisaspor - Lachen Ramat Hasharon   64 - 83
Lachen Ramat Hasharon wins 155 - 148
Vojvodina NIS-GAS   A.O. Astir Exarchion
6264
14-20   15-17   16-16   17-11  
First game: A.O. Astir Exarchion - Vojvodina NIS-GAS   65 - 55
A.O. Astir Exarchion wins 129 - 117
WBC Razovojna Banka   Ano Liosia Basketball
8872
26-20   21-15   15-22   26-15  
First game: Ano Liosia Basketball - WBC Razovojna Banka   71 - 51
Ano Liosia Basketball wins 143 - 139
Elitzur Holon   Keravnos Keo
10352
25-16   24-16   31-5   23-15  
First game: Keravnos Keo - Elitzur Holon   55 - 92
Elitzur Holon wins 195 - 107
Apollon   Achilleas
8751
21-11   21-17   21-14   24-9  
First game: Achilleas - Apollon   71 - 60
Apollon wins 147 - 122
Besiktas JK   Academic Test
7863
15-17   14-8   18-16   13-8   18-14  
First game: Academic Test - Besiktas JK   72 - 61
Besiktas JK wins 139 - 135
Fenerbahçe SK   Livas Petrom
7759
23-11   19-14   14-16   21-18  
First game: Livas Petrom - Fenerbahçe SK   73 - 70
Fenerbahçe SK wins 147 - 132
ZKK Kovin   Nirosoft
020
First game: Nirosoft - ZKK Kovin   20 - 0
Montana   ZKK Vardar
6368
23-11   6-14   19-18   15-25  
First game: ZKK Vardar - Montana   59 - 59
ZKK Vardar wins 127 - 122
Gospic Inero   ZKK Zrinski
8768
23-16   21-20   27-8   16-24  
First game: ZKK Zrinski - Gospic Inero   62 - 82
Gospic Inero wins 169 - 130
ZKK Sibenik Jolly JBS   C.S. Rapid
6763
24-16   14-11   16-17   13-19  
First game: C.S. Rapid - ZKK Sibenik Jolly JBS   96 - 72
C.S. Rapid wins 159 - 139
BC Levski Spartak   BC Zeljeznicar
8371
26-16   9-21   24-17   24-17  
First game: BC Zeljeznicar - BC Levski Spartak   79 - 63
BC Zeljeznicar wins 150 - 146
KK Beopetrol   ZKK Vigor
8457
16-11   21-20   23-9   24-17  
First game: ZKK Vigor - KK Beopetrol   71 - 85
KK Beopetrol wins 169 - 128
Aix en Provence BB   Ciudad
6948
16-13   20-6   13-11   20-18  
First game: Ciudad - Aix en Provence BB   69 - 69
Aix en Provence BB wins 138 - 117
Caja Rural   CD Povoa
8743
13-10   25-12   19-10   30-11  
First game: CD Povoa - Caja Rural   51 - 75
Caja Rural wins 162 - 94
Famila   CD Nacional
9646
26-10   27-12   26-17   17-7  
First game: CD Nacional - Famila   45 - 70
Famila wins 166 - 91
Termomeccanica   Ros Casares
7763
18-19   25-20   17-13   17-11  
First game: Ros Casares - Termomeccanica   83 - 70
Termomeccanica wins 147 - 146
Tarbes GB   Halcon Viajes Alba
9266
25-12   28-18   14-14   25-22  
First game: Halcon Viajes Alba - Tarbes GB   71 - 102
Tarbes GB wins 194 - 137
COB Calais   CAB Levi's
6948
23-8   14-12   13-4   19-24  
First game: CAB Levi's - COB Calais   86 - 68
COB Calais wins 137 - 134
Lavezzini Basket   Mosa Jambes
7939
23-10   23-9   17-12   16-8  
First game: Mosa Jambes - Lavezzini Basket   48 - 100
Lavezzini Basket wins 179 - 87
Postas Tabantrafik   BK Klosterneuburg
5881
24-24   9-17   15-23   10-17  
First game: BK Klosterneuburg - Postas Tabantrafik   71 - 69
BK Klosterneuburg wins 152 - 127
Gustino Schnitzelpl.   ZKK Merkur
7469
24-24   12-16   22-13   16-16  
First game: ZKK Merkur - Gustino Schnitzelpl.   57 - 64
Gustino Schnitzelpl. wins 138 - 126
WBC Jezica   Kecskemeti KC
8852
24-15   29-13   14-15   21-9  
First game: Kecskemeti KC - WBC Jezica   47 - 61
WBC Jezica wins 149 - 99

Qualification Round

 TeamPW/LF/APts
1. CAJA RURAL DE CANARIAS66/0499/41512
2. AIX EN PROVENCE BASKET BALL63/3445/4109
3. TARBES GESPE BIGORRE63/3415/4179
4. BCSS NAMUR60/6403/5206
Aix en Provence BB   Caja Rural
7179
42-43   29-36  
BCSS Namur   Tarbes GB
6568
20-14   19-15   6-20   20-19  
 TeamPW/LF/APts
1. TERMOMECCANICA LA SPEZIA65/1467/35011
2. FENERBAHCE SK ISTANBUL64/2424/39410
3. WBC JEZICA LJUBLJANA63/3394/4119
4. GUSTINO SCHNITZELPLATZL WELS60/6329/4596
WBC Jezica   Gustino Schnitzelpl.
8460
25-16   22-12   13-16   24-16  
Termomeccanica   Fenerbahçe SK
7268
17-16   14-18   15-13   14-13   12-8  
 TeamPW/LF/APts
1. FAMILA SCHIO65/1421/35711
2. LAVEZZINI BASKET PARMA64/2414/38810
3. BK KLOSTERNEUBURG62/4405/4018
4. COTE D'OPALE BASKET CALAIS61/5340/4347
BK Klosterneuburg   Lavezzini Basket
6977
21-19   16-19   13-19   19-20  
COB Calais   Famila
6179
18-25   12-17   19-15   12-22  
 TeamPW/LF/APts
1. LACHEN RAMAT HASHARON65/1497/44911
2. NIROSOFT CARMIEL63/3425/4269
3. ANO LIOSIA BASKETBALL63/3432/4279
4. A.O. ASTIR EXARCHION ATHENS61/5409/4617
Nirosoft   Ano Liosia Basketball
7364
17-19   20-15   16-16   20-14  
A.O. Astir Exarchion   Lachen Ramat Hasharon
8086
25-21   14-20   21-19   20-26  
 TeamPW/LF/APts
1. Elitzur Holon66/0492/37312
2. APOLLON PTOLEMAIDA64/2437/39910
3. BC ZELJEZNICAR SARAJEVO61/5428/5087
4. GOSPIC INERO61/5407/4847
Elitzur Holon   Gospic Inero
9868
28-15   22-10   25-15   23-28  
Apollon   BC Zeljeznicar
9577
24-14   28-29   17-17   26-17  
 TeamPW/LF/APts
1. BOTAS SPOR CLUB ADANA64/2496/44510
2. BESIKTAS JK ISTANBUL64/2502/48510
3. ZKK VARDAR SKOPJE62/4467/4738
4. KK BEOPETROL BEOGRAD62/4439/5018
Besiktas JK   ZKK Vardar
8672
20-16   24-13   21-26   21-17  
Botasspor Club Adana   KK Beopetrol
7880
21-10   22-16   20-21   15-33  
 TeamPW/LF/APts
1. KOZACHKA- ZALK ZAPOROZHYE66/0534/34812
2. SLAVIA SOFIA63/3437/4619
3. TIM SKUF KIEV62/4445/4668
4. C.S. RAPID BUCAREST61/5379/5207
Slavia   Kozachka - Zalk
7288
29-25   11-18   19-15   13-30  
Tim Skuf   C.S. Rapid
9159
25-20   18-9   30-11   18-19  
 TeamPW/LF/APts
1. DJK WILDCATS ASCHAFFENBURG65/1408/35811
2. MTK POLFA PABIANICE64/2439/40310
3. USK PRAHA62/4387/4398
4. GS Wisla61/5349/3837
MTK Polfa   USK Praha
8576
15-18   28-17   18-19   24-22  
DJK Wildcats   GS Wisla
5150
19-15   9-12   13-13   10-10  
Eighth-Finals
Termomeccanica   Aix en Provence BB
6457
12-16   14-13   17-5   21-23  
First game: Aix en Provence BB - Termomeccanica   62 - 65
Termomeccanica wins 129 - 119
Caja Rural   Fenerbahçe SK
6554
17-10   17-18   15-11   16-15  
First game: Fenerbahçe SK - Caja Rural   53 - 59
Caja Rural wins 124 - 107
Lachen Ramat Hasharon   Lavezzini Basket
9782
26-18   14-17   25-27   32-20  
First game: Lavezzini Basket - Lachen Ramat Hasharon   78 - 65
Lachen Ramat Hasharon wins 162 - 160
Famila   Nirosoft
8060
18-15   16-20   22-11   24-14  
First game: Nirosoft - Famila   83 - 66
Famila wins 146 - 143
Botasspor Club Adana   Apollon
8549
29-11   26-6   10-12   20-20  
First game: Apollon - Botasspor Club Adana   78 - 72
Botasspor Club Adana wins 157 - 127
Elitzur Holon   Besiktas JK
8374
23-17   24-19   16-21   20-17  
First game: Besiktas JK - Elitzur Holon   51 - 50
Elitzur Holon wins 133 - 125
DJK Wildcats   Slavia
7383
24-25   21-21   10-20   18-17  
First game: Slavia - DJK Wildcats   91 - 108
DJK Wildcats wins 181 - 174
Kozachka - Zalk   MTK Polfa
6853
17-15   15-16   16-7   20-15  
First game: MTK Polfa - Kozachka - Zalk   80 - 66
Kozachka - Zalk wins 134 - 133
Quarter-Finals
Lachen Ramat Hasharon   Termomeccanica
8764
18-14   21-13   27-15   21-22  
First game: Termomeccanica - Lachen Ramat Hasharon   67 - 62
Lachen Ramat Hasharon wins 149 - 131
Famila   Caja Rural
7668
20-21   19-17   24-12   13-18  
First game: Caja Rural - Famila   61 - 65
Famila wins 141 - 129
DJK Wildcats   Botasspor Club Adana
8890
24-17   20-21   21-20   23-32  
First game: Botasspor Club Adana - DJK Wildcats   91 - 83
Botasspor Club Adana wins 181 - 171
Kozachka - Zalk   Elitzur Holon
8059
18-11   15-17   17-14   21-10   9-7  
First game: Elitzur Holon - Kozachka - Zalk   92 - 73
Kozachka - Zalk wins 153 - 151
Semi-Finals
Kozachka - Zalk   Famila
6868
18-10   8-23   24-16   18-19  
First game: Famila - Kozachka - Zalk   91 - 65
Famila wins 159 - 133
Botasspor Club Adana   Lachen Ramat Hasharon
7965
18-19   16-15   23-13   22-18  
First game: Lachen Ramat Hasharon - Botasspor Club Adana   106 - 94
Botasspor Club Adana wins 173 - 171
Final
Famila   Botasspor Club Adana
8770
23-19   22-12   19-15   23-24  
First game: Botasspor Club Adana - Famila   73 - 75
Famila wins 162 - 143

FINAL STANDINGS

 Team
1.flagFamila
2.flagBotasspor Club Adana

STATISTICS

Points

Brandy Carmina Reed

Botasspor Club Adana
Born : 17.02.1977
Height:

Avg: 31.3

NameAvg.
1.Reed, B. 31.3
2.Mrnzevska, S. 24.4
3.Sukovic, S. 22.4
4.Zherzherunova, O. 21.9
5.Mabika, M. 21.2

Rebounds

Elen Shakirova

Gustino Schnitzelpl.
Born : 02.06.1970
Height: 1.92

Avg: 12.4

NameAvg.
1.Shakirova, E. 12.4
2.Coleman, D. 11.5
3.McCulley, D. 10.8
4.Mc Williams, T. 10.3
5.Zherzherunova, O. 10.1

Assists

Sandra Pesic

Gospic Inero
Born : 21.01.1971
Height:

Avg: 5.1

NameAvg.
1.Pesic, S. 5.1
2.Burenok, V. 4.9
3.Evkova, O. 4.8
4.Goren, A. 4.5
5.Hadzic, M. 4.3