SCOREBOARD

Preliminary Round II
MTK   Vojvodina NIS-GAS
20
First game: Vojvodina NIS-GAS - MTK   0 - 2
Szeged SC   Uralmash
74102
41-49   33-53  
First game: Uralmash - Szeged SC   99 - 90
Uralmash wins 201 - 164
ZKK Rogaska Slatina   Slavia
7365
44-29   29-36  
First game: Slavia - ZKK Rogaska Slatina   77 - 83
ZKK Rogaska Slatina wins 156 - 142
Deniz Nakliyat   ZOKK Becej
20
First game: ZOKK Becej - Deniz Nakliyat   0 - 2
BC Levski Spartak   Lachen Ramat Hasharon
6253
30-21   32-32  
First game: Lachen Ramat Hasharon - BC Levski Spartak   101 - 49
Lachen Ramat Hasharon wins 154 - 111
Scuola Pitagora   GoldZack
9057
46-34   44-23  
First game: GoldZack - Scuola Pitagora   89 - 80
Scuola Pitagora wins 170 - 146
Sportul Studentesc   Panathinaikos AC
6760
41-32   26-28  
First game: Panathinaikos AC - Sportul Studentesc   58 - 72
Sportul Studentesc wins 139 - 118
Kremikovtzi   S.C. Stal
6951
32-20   37-31  
First game: S.C. Stal - Kremikovtzi   61 - 50
Kremikovtzi wins 119 - 112
Chaika   TS Olimpia
7684
31-35   45-49  
First game: TS Olimpia - Chaika   74 - 47
TS Olimpia wins 158 - 123
Mariza   C.S. Rapid
7565
36-23   39-42  
First game: C.S. Rapid - Mariza   58 - 70
Mariza wins 145 - 123
EOS Diest Dames   BBC Sparta
7268
29-17   22-28   10-10   11-13  
First game: BBC Sparta - EOS Diest Dames   61 - 55
BBC Sparta wins 129 - 127
MENT   Hapoel Kishon
8071
42-32   38-39  
First game: Hapoel Kishon - MENT   83 - 55
Hapoel Kishon wins 154 - 135
USK Blex KV   Lietuvos Telekomas
7467
44-27   30-40  
First game: Lietuvos Telekomas - USK Blex KV   76 - 66
Lietuvos Telekomas wins 143 - 140
Mini-Flat Dames   Adis
7178
42-33   29-45  
First game: Adis - Mini-Flat Dames   79 - 73
Adis wins 157 - 144
Montmontaza   Slavia PF
5855
24-32   34-23  
First game: Slavia PF - Montmontaza   81 - 75
Slavia PF wins 136 - 133
Karhun Pojat   Wolfenbüttel e.V.
7784
31-39   46-45  
First game: Wolfenbüttel e.V. - Karhun Pojat   88 - 68
Wolfenbüttel e.V. wins 172 - 145
DKSK BorsodChem   Odeja-Marmor
11367
55-32   58-35  
First game: Odeja-Marmor - DKSK BorsodChem   80 - 77
DKSK BorsodChem wins 190 - 147
Constar   Force-Majeure
8778
48-39   39-39  
First game: Force-Majeure - Constar   77 - 64
Force-Majeure wins 155 - 151
BC Partizan   Agia Paraskevi
02
First game: Agia Paraskevi - BC Partizan   2 - 0
FTC Diego   IÜ Sport Club
5325
28-15   25-10  
First game: IÜ Sport Club - FTC Diego   60 - 79
FTC Diego wins 132 - 85
USV Olympic   Sommer Komfort
10480
60-31   44-49  
First game: Sommer Komfort - USV Olympic   91 - 94
USV Olympic wins 198 - 171
Aix en Provence BB   Symel
9072
41-25   49-47  
First game: Symel - Aix en Provence BB   79 - 79
Aix en Provence BB wins 169 - 151
Sparta Praha Basketball   GAK-PSK
9361
42-37   51-24  
First game: GAK-PSK - Sparta Praha Basketball   50 - 79
Sparta Praha Basketball wins 172 - 111
KK Apis   Delta Management
7779
46-43   31-36  
First game: Delta Management - KK Apis   79 - 69
Delta Management wins 158 - 146
Preliminary Round III
Juven Saski   MTK
6081
36-41   24-40  
First game: MTK - Juven Saski   64 - 69
MTK wins 145 - 129
ZKK Rogaska Slatina   Uralmash
7983
36-39   43-44  
First game: Uralmash - ZKK Rogaska Slatina   91 - 68
Uralmash wins 174 - 147
Lachen Ramat Hasharon   Deniz Nakliyat
6461
23-23   41-38  
First game: Deniz Nakliyat - Lachen Ramat Hasharon   72 - 79
Lachen Ramat Hasharon wins 143 - 133
Scuola Pitagora   Fenerbahçe SK
9744
57-22   40-22  
First game: Fenerbahçe SK - Scuola Pitagora   55 - 109
Scuola Pitagora wins 206 - 99
Kremikovtzi   Sportul Studentesc
7360
44-20   29-40  
First game: Sportul Studentesc - Kremikovtzi   71 - 65
Kremikovtzi wins 138 - 131
Mariza   TS Olimpia
6688
29-37   37-51  
First game: TS Olimpia - Mariza   95 - 45
TS Olimpia wins 183 - 111
Basket Astarac   BBC Sparta
8726
39-13   48-13  
First game: BBC Sparta - Basket Astarac   53 - 66
Basket Astarac wins 153 - 79
Lietuvos Telekomas   Hapoel Kishon
8254
45-32   37-22  
First game: Hapoel Kishon - Lietuvos Telekomas   61 - 87
Lietuvos Telekomas wins 169 - 115
Slavia PF   Adis
7287
36-48   36-39  
First game: Adis - Slavia PF   84 - 83
Adis wins 171 - 155
DKSK BorsodChem   Wolfenbüttel e.V.
7253
39-22   33-31  
First game: Wolfenbüttel e.V. - DKSK BorsodChem   92 - 81
DKSK BorsodChem wins 153 - 145
Agia Paraskevi   Force-Majeure
9460
50-37   44-23  
First game: Force-Majeure - Agia Paraskevi   79 - 66
Agia Paraskevi wins 160 - 139
USV Olympic   FTC Diego
7880
36-44   42-36  
First game: FTC Diego - USV Olympic   66 - 81
USV Olympic wins 159 - 146
Lavezzini Basket   Aix en Provence BB
8268
40-37   42-31  
First game: Aix en Provence BB - Lavezzini Basket   67 - 72
Lavezzini Basket wins 154 - 135
A.S. Vicenza Primigi   Sparta Praha Basketball
7667
43-33   33-34  
First game: Sparta Praha Basketball - A.S. Vicenza Primigi   71 - 99
A.S. Vicenza Primigi wins 175 - 138
Trogylos Enichem Priolo   CB Vigo
6653
36-24   30-29  
First game: CB Vigo - Trogylos Enichem Priolo   72 - 52
CB Vigo wins 125 - 118
Sporting Flash 9.61   Delta Management
7960
42-27   37-33  
First game: Delta Management - Sporting Flash 9.61   67 - 68
Sporting Flash 9.61 wins 147 - 127

Eighth-Final Round

 TeamPW/LF/APts
1. US VALENCIENNES OLYMPIC65/1501/43511
2. Celta Baloncesto Vigo64/2487/44010
3. DKSK BORSODCHEM MISKOLC63/3434/4629
4. LACHEN RAMAT HASHARON60/6427/5126
Lachen Ramat Hasharon   CB Vigo
7889
43-43   35-46  
DKSK BorsodChem   USV Olympic
7682
43-45   33-37  
 TeamPW/LF/APts
1. AS Vicenza Primigi65/1522/43311
2. SPORTING ATHENS FLASH 9.6164/2464/44810
3. SC KREMIKOVITZI-BASKETBALL62/4421/4758
4. URALMASH61/5460/5117
Sporting Flash 9.61   A.S. Vicenza Primigi
7568
43-36   32-32  
Uralmash   Kremikovtzi
8570
43-43   42-27  
 TeamPW/LF/APts
1. LAVEZZINI BASKET PARMA65/1531/42611
2. TS OLIMPIA64/2476/44210
3. LIETUVOS TELEKOMAS VILNIUS63/3500/4909
4. PIAGGIO AGIA PARASKEVI60/6361/5106
Agia Paraskevi   Lietuvos Telekomas
7279
35-43   37-36  
Lavezzini Basket   TS Olimpia
8878
45-41   43-37  
 TeamPW/LF/APts
1. SCUOLA PITAGORA BASKET65/1376/25911
2. BASKET ASTARAC CLUB65/1318/31811
3. MTK-BUDAPEST62/4266/3718
4. ADIS60/60/120
MTK   Basket Astarac
7677
34-34   42-43  
Scuola Pitagora   Adis
20
Quarter-Finals
USV Olympic   Sporting Flash 9.61
7663
42-30   34-33  
First game: Sporting Flash 9.61 - USV Olympic   61 - 78
USV Olympic wins 154 - 124
A.S. Vicenza Primigi   CB Vigo
7468
32-29   42-39  
First game: CB Vigo - A.S. Vicenza Primigi   81 - 81
A.S. Vicenza Primigi wins 155 - 149
Lavezzini Basket   Basket Astarac
9776
54-34   43-42  
First game: Basket Astarac - Lavezzini Basket   78 - 78
Lavezzini Basket wins 175 - 154
Scuola Pitagora   TS Olimpia
6285
34-38   28-47  
First game: TS Olimpia - Scuola Pitagora   102 - 72
TS Olimpia wins 187 - 134
Semi-Finals
USV Olympic   TS Olimpia
7882
38-46   40-36  
Second game: TS Olimpia - USV Olympic   72 - 73
Lavezzini Basket   A.S. Vicenza Primigi
9070
47-38   43-32  
First game: A.S. Vicenza Primigi - Lavezzini Basket   68 - 69
Lavezzini Basket wins 159 - 138
Final
TS Olimpia   Lavezzini Basket
7071
30-34   40-37  
First game: Lavezzini Basket - TS Olimpia   91 - 62
Lavezzini Basket wins 162 - 132

FINAL STANDINGS

 Team
1.flagLavezzini Basket
2.flagTS Olimpia

STATISTICS

Points

Cynthia Lynne Cooper

Lavezzini Basket
Born : 14.04.1963
Height:

Avg: 32.8

NameAvg.
1.Cooper, C. 32.8
2.Marilova, N. 26.6
3.Braxton, J. 24.6
4.Dobrovicová, E. 23.9
5.Toler, V. 23.3

Rebounds

Janice Faye Braxton

A.S. Vicenza Primigi
Born : 07.06.1962
Height:

Avg: 12.1

NameAvg.
1.Braxton, J. 12.1
2.Lacey, V. 11.5
3.Streimikyte, J. 9.2
4.McGee, P. 8.8
5.Shepeleva, T. 8.5

Assists

Virginia Marlita Toler

Scuola Pitagora
Born : 24.03.1966
Height:

Avg: 5.8

NameAvg.
1.Toler, V. 5.8
2.Marilova, N. 3.7
3.Constadinidou, A. 3.4
4.Krasteva, E. 3.0
5.Cooper, C. 2.9