SCOREBOARD

Preliminary Round I
Gustino Schnitzelpl.   BC Cenex
10489
60-47   44-42  
First game: BC Cenex - Gustino Schnitzelpl.   78 - 84
Gustino Schnitzelpl. wins 188 - 167
BBC Etzella   Soubry Kortrijk
5174
26-44   25-30  
First game: Soubry Kortrijk - BBC Etzella   77 - 49
Soubry Kortrijk wins 151 - 100
Livas Petrom   SC Tirana
10935
55-18   54-17  
First game: SC Tirana - Livas Petrom   44 - 76
Livas Petrom wins 185 - 79
Nerike Basket   Fidefinanz
20
First game: Fidefinanz - Nerike Basket   0 - 2
Elitzur Cellcom   Sommer Komfort
7871
32-37   46-34  
First game: Sommer Komfort - Elitzur Cellcom   79 - 76
Elitzur Cellcom wins 154 - 150
Montana   ZAKK Student
7356
36-26   37-30  
First game: ZAKK Student - Montana   81 - 99
Montana wins 172 - 137
Preliminary Round II
GoldZack   Gustino Schnitzelpl.
9168
54-35   37-33  
First game: Gustino Schnitzelpl. - GoldZack   73 - 111
GoldZack wins 202 - 141
Galatasaray   Soubry Kortrijk
8078
42-42   38-36  
First game: Soubry Kortrijk - Galatasaray   75 - 86
Galatasaray wins 166 - 153
WBC Jezica   Livas Petrom
8260
39-30   43-30  
First game: Livas Petrom - WBC Jezica   76 - 62
WBC Jezica wins 144 - 136
SCP   Nerike Basket
9461
46-32   48-29  
First game: Nerike Basket - SCP   55 - 69
SCP wins 163 - 116
MiZo Pecsi VSK   Elitzur Cellcom
8173
46-32   35-41  
First game: Elitzur Cellcom - MiZo Pecsi VSK   74 - 58
Elitzur Cellcom wins 147 - 139
Dynamo   Montana
5664
31-34   25-30  
First game: Montana - Dynamo   57 - 82
Dynamo wins 138 - 121
Sporting Flash 9.61   ZOKK Becej
8753
44-17   43-36  
First game: ZOKK Becej - Sporting Flash 9.61   58 - 75
Sporting Flash 9.61 wins 162 - 111
USK Blex KV   ZKK Croatia
5747
26-22   31-25  
First game: ZKK Croatia - USK Blex KV   70 - 56
ZKK Croatia wins 117 - 113

Semi-Final Round

 TeamPW/LF/APts
1. SCP RUZOMBEROK109/1774/62019
2. DORNA GODELLA106/4709/64616
3. DYNAMO KIEV106/4644/62016
4. GALATASARAY ISTANBUL105/5714/77215
5. CSKA MOSCOW103/7771/78613
6. WBC JEZICA LJUBLJANA101/9598/76611
WBC Jezica   Galatasaray
6274
32-30   30-44  
SCP   Dynamo
6047
35-18   25-29  
CSKA   Dorna Godella
6880
37-43   31-37  
CSKA   Galatasaray
9757
41-27   56-30  
WBC Jezica   Dynamo
5461
32-32   22-29  
Dorna Godella   SCP
6366
33-43   30-23  
SCP   WBC Jezica
9857
47-27   51-30  
CSKA   Dynamo
7674
37-39   39-35  
Dorna Godella   Galatasaray
7256
35-24   37-32  
Dynamo   Dorna Godella
6759
32-37   35-22  
Galatasaray   SCP
5489
29-44   25-45  
CSKA   WBC Jezica
8661
49-30   37-31  
SCP   CSKA
8974
38-35   51-39  
Galatasaray   Dynamo
6059
29-31   31-28  
WBC Jezica   Dorna Godella
5780
23-41   34-39  
Dynamo   SCP
6053
31-29   29-24  
Galatasaray   WBC Jezica
9171
52-45   39-26  
Dorna Godella   CSKA
8270
42-34   40-36  
Galatasaray   CSKA
8281
42-48   40-33  
SCP   Dorna Godella
8768
54-40   33-28  
Dynamo   WBC Jezica
6248
33-30   29-18  
WBC Jezica   SCP
5671
32-38   24-33  
Galatasaray   Dorna Godella
8684
44-41   42-43  
Dynamo   CSKA
8670
40-37   46-33  
SCP   Galatasaray
7371
38-31   35-40  
WBC Jezica   CSKA
8779
43-36   44-43  
Dorna Godella   Dynamo
5744
32-26   25-18  
Dynamo   Galatasaray
8483
47-39   37-44  
CSKA   SCP
7088
33-43   37-45  
Dorna Godella   WBC Jezica
6445
43-21   21-24  
 TeamPW/LF/APts
1. SOCIETA GINNASTICA COMENSE109/1744/65119
2. GOLDZACK WUPPERTAL106/4810/72316
3. CJM BOURGES BASKET105/5697/64315
4. SPORTING ATHENS FLASH 9.61105/5738/71815
5. ZKK CROATIA ZAGREB104/6687/73714
6. ELITZUR CELLCOM HOLON101/9629/83311
GoldZack   Elitzur Cellcom
8858
53-24   35-34  
Sporting Flash 9.61   CJM Bourges Basket
6557
39-33   26-24  
Societa Ginnastica   ZKK Croatia
7652
35-26   41-26  
ZKK Croatia   Sporting Flash 9.61
7670
36-32   40-38  
Elitzur Cellcom   Societa Ginnastica
5672
25-32   31-40  
GoldZack   CJM Bourges Basket
7172
39-36   32-36  
ZKK Croatia   Elitzur Cellcom
6870
36-32   32-38  
CJM Bourges Basket   Societa Ginnastica
6257
24-35   38-22  
Sporting Flash 9.61   GoldZack
7773
36-41   41-32  
Elitzur Cellcom   Sporting Flash 9.61
8197
33-54   48-43  
CJM Bourges Basket   ZKK Croatia
6162
33-27   28-35  
Societa Ginnastica   GoldZack
8579
44-42   41-37  
Elitzur Cellcom   CJM Bourges Basket
6573
35-36   30-37  
GoldZack   ZKK Croatia
8578
27-35   42-34   16-9  
Sporting Flash 9.61   Societa Ginnastica
6872
33-31   35-41  
ZKK Croatia   Societa Ginnastica
7093
28-46   42-47  
CJM Bourges Basket   Sporting Flash 9.61
8264
49-34   33-30  
Elitzur Cellcom   GoldZack
57103
30-55   27-48  
Societa Ginnastica   Elitzur Cellcom
7866
44-34   34-32  
CJM Bourges Basket   GoldZack
7276
35-37   37-39  
Sporting Flash 9.61   ZKK Croatia
7158
41-30   30-28  
Elitzur Cellcom   ZKK Croatia
6871
38-39   30-32  
GoldZack   Sporting Flash 9.61
8471
42-30   42-41  
Societa Ginnastica   CJM Bourges Basket
7270
42-43   30-27  
ZKK Croatia   CJM Bourges Basket
7060
39-46   31-14  
Sporting Flash 9.61   Elitzur Cellcom
9567
45-42   50-25  
GoldZack   Societa Ginnastica
6871
31-35   31-27   6-9  
ZKK Croatia   GoldZack
8283
31-30   43-44   8-9  
CJM Bourges Basket   Elitzur Cellcom
8841
44-28   44-13  
Societa Ginnastica   Sporting Flash 9.61
6860
42-32   26-28  
Play-Offs
SCP   Sporting Flash 9.61
6954
35-30   34-24  
Game 1: Sporting Flash 9.61 - SCP 72-66
Game 2: SCP - Sporting Flash 9.61 64-62
Play-off standings2 - 1
Dorna Godella   CJM Bourges Basket
6272
36-32   26-40  
Game 1: CJM Bourges Basket - Dorna Godella 88-78
Play-off standings0 - 2
Societa Ginnastica   Galatasaray
8581
39-40   46-41  
Game 1: Galatasaray - Societa Ginnastica 69-82
Play-off standings2 - 0
GoldZack   Dynamo
8058
37-32   43-26  
Game 1: Dynamo - GoldZack 62-75
Play-off standings2 - 0

Final Four

SCP   GoldZack
6784
34-40   33-44  
Societa Ginnastica   CJM Bourges Basket
6254
26-21   36-33  
SCP   CJM Bourges Basket
6559
41-33   24-26  
GoldZack   Societa Ginnastica
7662
34-33   42-29