SCOREBOARD

Preliminary Round I
USK Praha   KK Jedinstvo
8730
45-13   42-17  
First game: KK Jedinstvo - USK Praha   36 - 95
USK Praha wins 182 - 66
BBC Etzella   Fidefinanz
5372
18-38   35-34  
First game: Fidefinanz - BBC Etzella   80 - 57
Fidefinanz wins 152 - 110
BCSS Namur   Gustino Schnitzelpl.
8054
35-21   45-33  
First game: Gustino Schnitzelpl. - BCSS Namur   52 - 70
BCSS Namur wins 150 - 106
CSKA   Sparbanken Arvika
8661
42-28   44-33  
Second game: Sparbanken Arvika - CSKA   61 - 84
FTC Diego   Keravnos Keo
8542
43-16   42-26  
First game: Keravnos Keo - FTC Diego   44 - 106
FTC Diego wins 191 - 86
BC Icim   ZKK Tikves Florida
6252
33-22   29-30  
First game: ZKK Tikves Florida - BC Icim   86 - 78
BC Icim wins 140 - 138
Levski-Totel   SC Tirana
9361
47-37   46-24  
First game: SC Tirana - Levski-Totel   74 - 72
Levski-Totel wins 165 - 135
Preliminary Round II
WBC Jezica   USK Praha
5442
25-24   29-18  
First game: USK Praha - WBC Jezica   87 - 54
USK Praha wins 129 - 108
USV Olympic   Fidefinanz
9763
52-33   45-30  
First game: Fidefinanz - USV Olympic   61 - 72
USV Olympic wins 169 - 124
Sporting Flash 9.61   BCSS Namur
7648
43-24   33-24  
First game: BCSS Namur - Sporting Flash 9.61   68 - 68
Sporting Flash 9.61 wins 144 - 116
Elitzur Holon   CSKA
7467
40-35   34-32  
First game: CSKA - Elitzur Holon   110 - 71
CSKA wins 177 - 145
BC Split   FTC Diego
5544
31-24   24-20  
First game: FTC Diego - BC Split   90 - 57
FTC Diego wins 134 - 112
SCP   BC Icim
9662
51-34   45-28  
First game: BC Icim - SCP   79 - 53
SCP wins 149 - 141
Galatasaray   Levski-Totel
8367
45-38   38-29  
First game: Levski-Totel - Galatasaray   70 - 97
Galatasaray wins 180 - 137
Dynamo   GTU
10573
46-41   59-32  
First game: GTU - Dynamo   62 - 73
Dynamo wins 178 - 135

Semi-Final Round

 TeamPW/LF/APts
1. CSKA MOSCOW108/2806/72018
2. US VALENCIENNES OLYMPIC107/3685/67617
3. CB GODELLA107/3717/61817
4. SCP RUZOMBEROK103/7705/70113
5. SPORTING ATHENS FLASH 9.61103/7689/72313
6. FTC DIEGO BUDAPEST102/8634/79812
CSKA   USV Olympic
9466
46-31   48-35  
Sporting Flash 9.61   SCP
6861
33-30   35-31  
CB Godella   FTC Diego
9161
43-23   48-38  
USV Olympic   SCP
7470
35-41   39-29  
CSKA   CB Godella
8169
31-32   50-37  
FTC Diego   Sporting Flash 9.61
9181
40-39   33-34   18-8  
SCP   CB Godella
6584
17-45   48-39  
Sporting Flash 9.61   USV Olympic
6550
32-29   33-21  
FTC Diego   CSKA
6589
34-51   31-38  
SCP   FTC Diego
7449
37-28   37-21  
CSKA   Sporting Flash 9.61
7764
37-28   40-36  
CB Godella   USV Olympic
5862
33-39   25-23  
CSKA   SCP
7155
34-39   37-16  
Sporting Flash 9.61   CB Godella
6470
28-33   36-37  
USV Olympic   FTC Diego
6466
24-26   32-30   8-10  
SCP   Sporting Flash 9.61
8661
45-35   41-26  
FTC Diego   CB Godella
5572
23-35   32-37  
USV Olympic   CSKA
9169
47-34   44-35  
SCP   USV Olympic
7177
38-38   33-39  
CB Godella   CSKA
6861
40-31   28-30  
Sporting Flash 9.61   FTC Diego
7954
45-29   34-25  
CSKA   FTC Diego
8781
38-34   49-47  
CB Godella   SCP
7142
33-24   38-18  
USV Olympic   Sporting Flash 9.61
7169
31-32   40-37  
FTC Diego   SCP
5894
21-51   37-43  
Sporting Flash 9.61   CSKA
7489
29-41   45-48  
USV Olympic   CB Godella
6360
36-30   27-30  
SCP   CSKA
8788
45-36   34-43   8-9  
FTC Diego   USV Olympic
5467
29-31   25-36  
CB Godella   Sporting Flash 9.61
7464
36-31   38-33  
 TeamPW/LF/APts
1. SOCIETA GINNASTICA COMENSE1010/0796/62520
2. GOLDZACK WUPPERTAL107/3742/66517
3. WBC JEZICA LJUBLJANA104/6660/69114
4. GALATASARAY ISTANBUL104/6679/74714
5. DYNAMO KIEV103/7611/64013
6. USK PRAHA102/8630/75012
Societa Ginnastica   GoldZack
6959
38-33   31-26  
USK Praha   Galatasaray
7180
35-45   36-35  
Dynamo   WBC Jezica
5961
27-28   32-33  
WBC Jezica   USK Praha
7557
33-28   42-29  
Societa Ginnastica   Galatasaray
9454
49-24   45-30  
GoldZack   Dynamo
7654
41-33   35-21  
WBC Jezica   GoldZack
6372
32-42   31-30  
USK Praha   Societa Ginnastica
5974
30-31   29-43  
Dynamo   Galatasaray
6844
25-25   43-19  
Dynamo   Societa Ginnastica
5878
29-39   29-39  
Galatasaray   WBC Jezica
6172
31-36   30-36  
GoldZack   USK Praha
8060
43-27   37-33  
USK Praha   Dynamo
6257
36-24   26-33  
GoldZack   Galatasaray
9880
46-34   52-46  
Societa Ginnastica   WBC Jezica
8958
42-28   47-30  
WBC Jezica   Dynamo
5554
26-23   29-31  
Galatasaray   USK Praha
7567
27-39   48-28  
GoldZack   Societa Ginnastica
6978
36-38   33-40  
Dynamo   GoldZack
5565
26-32   29-33  
USK Praha   WBC Jezica
6959
24-38   45-21  
Galatasaray   Societa Ginnastica
6870
37-47   31-23  
Galatasaray   Dynamo
6264
37-33   25-31  
Societa Ginnastica   USK Praha
9165
55-34   36-31  
GoldZack   WBC Jezica
7768
35-30   42-38  
USK Praha   GoldZack
5978
34-36   25-42  
WBC Jezica   Galatasaray
7576
39-41   36-35  
Societa Ginnastica   Dynamo
7661
38-33   38-28  
WBC Jezica   Societa Ginnastica
7477
33-43   41-34  
Dynamo   USK Praha
8161
43-29   38-32  
Galatasaray   GoldZack
7968
48-38   31-30  
Play-Offs
CSKA   Galatasaray
7559
45-38   30-21  
Game 1: Galatasaray - CSKA 90-83
Game 2: CSKA - Galatasaray 94-55
Play-off standings2 - 1
USV Olympic   WBC Jezica
8263
42-28   40-35  
Game 1: WBC Jezica - USV Olympic 73-77
Play-off standings2 - 0
Societa Ginnastica   SCP
8170
45-29   36-41  
Game 1: SCP - Societa Ginnastica 76-80
Play-off standings2 - 0
GoldZack   CB Godella
5872
33-35   25-37  
Game 1: CB Godella - GoldZack 67-62
Play-off standings0 - 2

Final Four

CSKA   CB Godella
5071
24-37   26-34  
Societa Ginnastica   USV Olympic
7066
33-33   37-33  
USV Olympic   CSKA
6482
31-50   33-32  
CB Godella   Societa Ginnastica
5764
32-35   25-29