SCOREBOARD

Preliminary Round I
City of the World   Avesta
6646
32-21   34-25  
First game: Avesta - City of the World   64 - 61
City of the World wins 127 - 110
USK Blex KV   BCSS Namur
7863
47-39   31-24  
First game: BCSS Namur - USK Blex KV   82 - 80
USK Blex KV wins 158 - 145
Universitatea   SC Tirana
8763
40-34   47-29  
First game: SC Tirana - Universitatea   61 - 73
Universitatea wins 160 - 124
Challes Savoie   Selekta
7732
43-15   34-17  
First game: Selekta - Challes Savoie   35 - 85
Challes Savoie wins 162 - 67
BBC Etzella   GoldZack
71132
36-73   35-59  
First game: GoldZack - BBC Etzella   107 - 62
GoldZack wins 239 - 133
SCP   Sparbanken Arvika
9961
50-24   49-37  
First game: Sparbanken Arvika - SCP   56 - 86
SCP wins 185 - 117
Texim Tonego   Forssan Alku
10561
48-35   57-26  
First game: Forssan Alku - Texim Tonego   61 - 82
Texim Tonego wins 187 - 122
Gysev Ringa   BC Split
6569
42-39   23-30  
First game: BC Split - Gysev Ringa   77 - 62
BC Split wins 146 - 127
Sporting Flash 9.61   Montana
9460
44-29   50-31  
First game: Montana - Sporting Flash 9.61   45 - 70
Sporting Flash 9.61 wins 164 - 105
Elitzur Holon   A.E.L.
12420
64-8   60-12  
First game: A.E.L. - Elitzur Holon   36 - 112
Elitzur Holon wins 236 - 56
Dynamo   CSKA
8866
43-32   45-34  
First game: CSKA - Dynamo   99 - 85
Dynamo wins 173 - 165
WBC Jezica   ASKÖ BSG
10046
52-23   48-23  
First game: ASKÖ BSG - WBC Jezica   57 - 91
WBC Jezica wins 191 - 103
Galatasaray   ZAKK Student
11964
58-31   61-33  
First game: ZAKK Student - Galatasaray   60 - 103
Galatasaray wins 222 - 124
Preliminary Round II
Dorna Godella   City of the World
9038
51-18   39-20  
First game: City of the World - Dorna Godella   50 - 98
Dorna Godella wins 188 - 88
Societa Ginnastica   USK Blex KV
9847
51-27   47-20  
First game: USK Blex KV - Societa Ginnastica   70 - 84
Societa Ginnastica wins 182 - 117
Challes Savoie   Universitatea
8457
46-33   38-24  
First game: Universitatea - Challes Savoie   65 - 54
Challes Savoie wins 138 - 122
SCP   GoldZack
6760
39-28   28-32  
First game: GoldZack - SCP   92 - 69
GoldZack wins 152 - 136
TS Olimpia   Texim Tonego
7375
28-35   45-40  
First game: Texim Tonego - TS Olimpia   64 - 78
TS Olimpia wins 151 - 139
Sporting Flash 9.61   BC Split
7154
32-32   39-22  
First game: BC Split - Sporting Flash 9.61   61 - 58
Sporting Flash 9.61 wins 129 - 115
Dynamo   Elitzur Holon
6851
30-22   38-29  
First game: Elitzur Holon - Dynamo   90 - 68
Elitzur Holon wins 141 - 136
Galatasaray   WBC Jezica
8072
32-33   48-39  
First game: WBC Jezica - Galatasaray   90 - 80
WBC Jezica wins 162 - 160

Semi-Final Round

 TeamPW/LF/APts
1. SOCIETA GINNASTICA COMENSE1413/11108/79227
2. DORNA GODELLA1412/21090/84926
3. GOLDZACK WUPPERTAL149/51051/101423
4. TS OLIMPIA148/61011/100422
5. WBC JEZICA LJUBLJANA145/9918/100019
6. CHALLES SAVOIE BASKET144/10847/93118
7. SPORTING ATHENS FLASH 9.61144/10867/103418
8. Elitzur Holon141/13867/113515
GoldZack   WBC Jezica
8269
40-40   42-29  
Societa Ginnastica   Challes Savoie
7447
40-10   34-37  
TS Olimpia   Elitzur Holon
8356
47-26   36-30  
Sporting Flash 9.61   Dorna Godella
5386
30-40   23-46  
WBC Jezica   Sporting Flash 9.61
5955
30-26   29-29  
Elitzur Holon   GoldZack
7488
42-39   32-49  
Dorna Godella   Societa Ginnastica
8073
43-41   37-32  
Challes Savoie   TS Olimpia
5367
29-28   24-39  
Societa Ginnastica   WBC Jezica
8059
34-24   46-35  
Sporting Flash 9.61   Elitzur Holon
6855
29-37   39-18  
TS Olimpia   GoldZack
7087
40-50   30-37  
Dorna Godella   Challes Savoie
7353
36-31   37-22  
TS Olimpia   Dorna Godella
6980
45-45   24-35  
Elitzur Holon   Societa Ginnastica
5577
27-41   28-36  
GoldZack   Sporting Flash 9.61
7863
41-31   37-32  
Challes Savoie   WBC Jezica
6562
31-34   34-28  
Elitzur Holon   Challes Savoie
7066
35-34   35-32  
WBC Jezica   Dorna Godella
7165
32-35   39-30  
Societa Ginnastica   GoldZack
9273
42-38   50-35  
Sporting Flash 9.61   TS Olimpia
6567
34-39   31-28  
GoldZack   Challes Savoie
7977
43-42   36-35  
TS Olimpia   WBC Jezica
7562
39-37   36-25  
Sporting Flash 9.61   Societa Ginnastica
5693
17-50   39-43  
Dorna Godella   Elitzur Holon
8251
48-22   34-29  
WBC Jezica   Elitzur Holon
8365
40-34   43-31  
GoldZack   Dorna Godella
6473
27-46   37-27  
Challes Savoie   Sporting Flash 9.61
7060
38-22   32-38  
Societa Ginnastica   TS Olimpia
8363
42-33   41-30  
WBC Jezica   GoldZack
7461
39-33   35-28  
Elitzur Holon   TS Olimpia
6494
34-45   30-49  
Dorna Godella   Sporting Flash 9.61
8751
42-31   45-20  
Challes Savoie   Societa Ginnastica
3967
20-33   19-34  
GoldZack   Elitzur Holon
8552
43-32   42-20  
Societa Ginnastica   Dorna Godella
7666
26-35   50-31  
Sporting Flash 9.61   WBC Jezica
7364
29-29   44-35  
TS Olimpia   Challes Savoie
7764
36-39   41-25  
WBC Jezica   Societa Ginnastica
4978
26-38   23-40  
Elitzur Holon   Sporting Flash 9.61
8386
45-34   30-41   8-11  
GoldZack   TS Olimpia
8975
35-43   54-32  
Challes Savoie   Dorna Godella
5161
33-29   18-32  
WBC Jezica   Challes Savoie
5969
29-31   30-38  
Societa Ginnastica   Elitzur Holon
8654
50-24   36-30  
Sporting Flash 9.61   GoldZack
7075
33-45   37-30  
Dorna Godella   TS Olimpia
8564
41-26   44-38  
TS Olimpia   Sporting Flash 9.61
8261
44-27   38-34  
GoldZack   Societa Ginnastica
5772
24-36   33-36  
Challes Savoie   Elitzur Holon
6448
31-27   33-21  
Dorna Godella   WBC Jezica
8247
42-22   40-25  
WBC Jezica   TS Olimpia
7173
35-33   36-40  
Challes Savoie   GoldZack
6770
23-32   37-28   7-10  
Elitzur Holon   Dorna Godella
6384
37-45   26-39  
Societa Ginnastica   Sporting Flash 9.61
7342
38-25   35-17  
Elitzur Holon   WBC Jezica
7789
37-46   40-43  
Sporting Flash 9.61   Challes Savoie
6462
28-30   36-32  
TS Olimpia   Societa Ginnastica
5284
27-48   25-36  
Dorna Godella   GoldZack
8663
41-38   45-25  
Play-Offs
Societa Ginnastica   Elitzur Holon
10145
52-19   49-26  
Game 1: Elitzur Holon - Societa Ginnastica 69-73
Play-off standings2 - 0
Dorna Godella   Sporting Flash 9.61
6648
35-22   31-26  
Game 1: Sporting Flash 9.61 - Dorna Godella 65-92
Play-off standings2 - 0
GoldZack   Challes Savoie
7855
34-28   44-27  
Game 1: Challes Savoie - GoldZack 71-75
Play-off standings2 - 0
TS Olimpia   WBC Jezica
7065
29-33   41-32  
Game 1: WBC Jezica - TS Olimpia 64-65
Play-off standings2 - 0

Final Four

Societa Ginnastica   TS Olimpia
7762
42-30   35-32  
Dorna Godella   GoldZack
7562
46-40   29-22  
TS Olimpia   GoldZack
7263
39-33   33-30  
Societa Ginnastica   Dorna Godella
7968
40-26   39-42