SCOREBOARD

Elimination Round II
Vojvodina NIS-GAS   BC Stara Zagora
9966
29-11   18-29   26-16   26-10  
First game: BC Stara Zagora - Vojvodina NIS-GAS   80 - 77
Vojvodina NIS-GAS wins 176 - 146
Dynamo Kursk   Nirosoft
7167
14-21   17-15   20-17   20-14  
First game: Nirosoft - Dynamo Kursk   89 - 80
Nirosoft wins 156 - 151
Slavia   Chevakata
6170
15-19   13-17   13-20   20-14  
First game: Chevakata - Slavia   67 - 64
Chevakata wins 137 - 125
CD Nacional   Sea Logistic
6877
11-26   17-16   15-17   25-18  
First game: Sea Logistic - CD Nacional   80 - 49
Sea Logistic wins 157 - 117
Postas Tabantrafik   BK Loko
8154
16-9   18-15   26-21   21-9  
First game: BK Loko - Postas Tabantrafik   67 - 62
Postas Tabantrafik wins 143 - 121
BBC RĂ©sidence   Halcon Viajes Alba
5783
9-24   14-18   14-23   20-18  
First game: Halcon Viajes Alba - BBC RĂ©sidence   108 - 42
Halcon Viajes Alba wins 191 - 99
Bne Yehuda Ziontronics   SC Fiskobirlik
200
First game: SC Fiskobirlik - Bne Yehuda Ziontronics   0 - 20
USO Basket   NBT Mijdrecht
8152
17-10   21-19   21-8   22-15  
First game: NBT Mijdrecht - USO Basket   47 - 89
USO Basket wins 170 - 99
WBC Razovojna Banka   PAO Thriamvos
020
First game: PAO Thriamvos - WBC Razovojna Banka   20 - 0
CAB Levi's   CUS Chieti
7068
20-20   14-13   13-21   23-14  
First game: CUS Chieti - CAB Levi's   78 - 70
CUS Chieti wins 146 - 140
Besiktas JK   Maccabi Ra'anana
6366
18-21   20-15   9-15   16-15  
First game: Maccabi Ra'anana - Besiktas JK   76 - 42
Maccabi Ra'anana wins 142 - 105
MTK Polfa   TTT Riga
020
First game: TTT Riga - MTK Polfa   20 - 0
Termomeccanica   Mosa Jambes
9051
27-10   27-10   19-15   17-16  
First game: Mosa Jambes - Termomeccanica   52 - 71
Termomeccanica wins 161 - 103
USK Blex KV   Toya Sleza
6864
24-12   21-19   9-16   14-17  
First game: Toya Sleza - USK Blex KV   66 - 66
USK Blex KV wins 134 - 130
TS Wisla   SC Rist
8551
13-12   25-10   22-15   25-14  
First game: SC Rist - TS Wisla   51 - 50
TS Wisla wins 135 - 102
BK Klosterneuburg   ZKK Sibenik Jolly JBS
8664
22-14   23-20   22-11   19-19  
First game: ZKK Sibenik Jolly JBS - BK Klosterneuburg   67 - 88
BK Klosterneuburg wins 174 - 131
BCSS Namur   Opportunity Wales
11051
26-11   31-11   26-17   27-12  
First game: Opportunity Wales - BCSS Namur   51 - 91
BCSS Namur wins 201 - 102
Tarbes GB   CD Povoa
200
First game: CD Povoa - Tarbes GB   0 - 20
ZKK Croatia   ZKK Buducnost
5969
23-22   14-23   8-13   14-11  
First game: ZKK Buducnost - ZKK Croatia   91 - 63
ZKK Buducnost wins 160 - 122
Gustino Schnitzelpl.   Livas Petrom
5352
7-14   12-14   12-15   22-9  
First game: Livas Petrom - Gustino Schnitzelpl.   55 - 59
Gustino Schnitzelpl. wins 112 - 107
BSE ESMA   Meblotap E Leclerc
8462
23-7   25-24   21-17   15-14  
First game: Meblotap E Leclerc - BSE ESMA   61 - 61
BSE ESMA wins 145 - 123
Dynamo   Ano Liosia Basketball
5360
20-16   8-17   9-15   16-12  
First game: Ano Liosia Basketball - Dynamo   69 - 66
Ano Liosia Basketball wins 129 - 119
BBC Sparta   W Basket
28101
5-25   11-23   4-24   8-29  
First game: W Basket - BBC Sparta   107 - 19
W Basket wins 208 - 47
Elitzur Cellcom   A.O. Astir Exarchion
9070
23-13   21-20   23-13   23-24  
First game: A.O. Astir Exarchion - Elitzur Cellcom   59 - 63
Elitzur Cellcom wins 153 - 129
KK Hemofarm Vrsac   MAV Coop SE
8175
23-21   17-19   22-22   19-13  
First game: MAV Coop SE - KK Hemofarm Vrsac   65 - 77
KK Hemofarm Vrsac wins 158 - 140
Sporting Flash 9.61   ZKK Bijeljina
8546
22-20   18-5   27-6   18-15  
First game: ZKK Bijeljina - Sporting Flash 9.61   98 - 66
Sporting Flash 9.61 wins 151 - 144
WBC Jezica   Zupanjac
9952
21-11   34-8   21-16   23-17  
First game: Zupanjac - WBC Jezica   64 - 99
WBC Jezica wins 198 - 116
Kozachka - Zalk   BK SGAU
8445
22-15   22-11   23-9   17-10  
First game: BK SGAU - Kozachka - Zalk   72 - 60
Kozachka - Zalk wins 144 - 117
WBC Dynamo   Academic Test
6954
17-17   10-16   26-12   16-9  
First game: Academic Test - WBC Dynamo   83 - 78
WBC Dynamo wins 147 - 137
BC Zeljeznicar    ZKD Kograd
9475
24-17   17-17   26-11   27-30  
First game: ZKD Kograd - BC Zeljeznicar   93 - 84
BC Zeljeznicar wins 178 - 168

Qualification Round

 TeamPW/LF/APts
1. FAMILA SCHIO65/1499/42111
2. ELITZUR CELLCOM HOLON63/3349/3899
3. W BORDEAUX BASKET62/4439/4318
4. CAJA RURAL DE CANARIAS62/4367/4137
Caja Rural   Famila
7581
21-25   21-12   20-15   13-29  
Elitzur Cellcom   W Basket
8276
19-21   24-18   19-29   20-8  
Elitzur Cellcom   Caja Rural
200
W Basket   Famila
7476
16-22   21-18   15-26   22-10  
Caja Rural   W Basket
8772
28-13   20-11   17-24   22-24  
Famila   Elitzur Cellcom
11359
35-13   30-9   25-26   23-11  
W Basket   Elitzur Cellcom
7149
22-10   12-18   19-8   18-13  
Famila   Caja Rural
9474
24-25   30-17   19-14   21-18  
Famila   W Basket
6755
18-16   18-13   18-13   13-13  
Caja Rural   Elitzur Cellcom
6155
19-13   14-13   14-18   14-11  
Elitzur Cellcom   Famila
8468
23-13   20-22   18-18   23-15  
W Basket   Caja Rural
9170
25-18   23-21   15-18   28-13  
 TeamPW/LF/APts
1. TARBES GESPE BIGORRE66/0515/32812
2. TERMOMECCANICA LA SPEZIA63/3447/4259
3. NIROSOFT CARMIEL62/4355/4918
4. SPORTING ATHENS FLASH 9.6161/5362/4357
Tarbes GB   Termomeccanica
9660
27-17   24-15   21-9   24-19  
Nirosoft   Sporting Flash 9.61
6460
15-18   14-15   12-12   23-15  
Termomeccanica   Sporting Flash 9.61
8664
24-20   22-11   20-12   20-21  
Nirosoft   Tarbes GB
65105
19-25   19-24   13-27   14-29  
Sporting Flash 9.61   Tarbes GB
4277
11-18   6-20   13-18   12-21  
Termomeccanica   Nirosoft
8382
12-16   23-18   25-16   23-32  
Termomeccanica   Tarbes GB
5369
16-19   4-15   16-19   17-16  
Sporting Flash 9.61   Nirosoft
5761
10-15   17-18   17-15   13-13  
Sporting Flash 9.61   Termomeccanica
7674
22-13   13-20   15-14   13-16   13-11  
Tarbes GB   Nirosoft
9545
21-11   26-13   31-12   17-9  
Nirosoft   Termomeccanica
3891
10-27   12-24   3-15   13-25  
Tarbes GB   Sporting Flash 9.61
7363
22-14   14-14   18-17   19-18  
 TeamPW/LF/APts
1. USO MONDEVILLE BASKET65/1438/40411
2. SEA LOGISTIC TREVIGLIO63/3401/3989
3. BNE YEHUDA ZIONTRONICS63/3385/3749
4. HALCON VIAJES ALBA SALAMANCA61/5313/3616
USO Basket   Halcon Viajes Alba
6462
19-25   15-10   21-15   9-12  
Bne Yehuda Ziontronics   Sea Logistic
7364
23-20   20-12   12-14   18-18  
Bne Yehuda Ziontronics   Halcon Viajes Alba
200
Sea Logistic   USO Basket
6271
14-21   19-17   21-15   8-18  
USO Basket   Bne Yehuda Ziontronics
8579
20-32   18-5   17-16   17-19   13-7  
Sea Logistic   Halcon Viajes Alba
6661
13-4   20-17   14-25   19-15  
Sea Logistic   Bne Yehuda Ziontronics
8566
20-16   24-20   19-14   22-16  
Halcon Viajes Alba   USO Basket
6576
11-20   22-12   15-25   17-19  
Halcon Viajes Alba   Bne Yehuda Ziontronics
6964
17-12   17-14   15-12   20-26  
USO Basket   Sea Logistic
7153
19-13   23-14   14-12   15-14  
Bne Yehuda Ziontronics   USO Basket
8371
22-18   26-12   13-24   22-17  
Halcon Viajes Alba   Sea Logistic
5671
16-24   9-18   24-15   7-14  
 TeamPW/LF/APts
1. BCSS NAMUR64/2494/42910
2. ANO LIOSIA BASKETBALL64/2446/41110
3. CUS CHIETI64/2466/46510
4. GUSTINO SCHNITZELPLATZL WELS60/6421/5226
CUS Chieti   BCSS Namur
8769
21-18   22-26   27-11   17-14  
Ano Liosia Basketball   Gustino Schnitzelpl.
8582
27-16   19-19   16-18   12-21   11-8  
Ano Liosia Basketball   CUS Chieti
9563
31-17   21-16   17-14   26-16  
Gustino Schnitzelpl.   BCSS Namur
73101
17-23   22-26   11-29   23-23  
CUS Chieti   Gustino Schnitzelpl.
8467
25-21   22-17   22-22   15-7  
BCSS Namur   Ano Liosia Basketball
8355
26-16   13-12   23-15   21-12  
BCSS Namur   CUS Chieti
9579
26-12   29-9   21-28   19-30  
Gustino Schnitzelpl.   Ano Liosia Basketball
5680
16-25   11-15   23-21   6-19  
CUS Chieti   Ano Liosia Basketball
6962
13-20   17-12   18-11   21-19  
BCSS Namur   Gustino Schnitzelpl.
8866
23-19   26-16   21-15   18-16  
Gustino Schnitzelpl.   CUS Chieti
7784
27-20   23-22   18-21   9-21  
Ano Liosia Basketball   BCSS Namur
6958
21-14   11-8   18-15   19-21  
 TeamPW/LF/APts
1. SOPRONI POSTAS TABANTRAFIK65/1459/36311
2. BK KLOSTERNEUBURG64/2416/41610
3. USK BLEX KV PRAHA63/3433/4419
4. ZKK VOJVODINA NIS-GAS NOVI SAD60/6396/4846
BK Klosterneuburg   Vojvodina NIS-GAS
8462
21-9   17-21   22-14   24-18  
Postas Tabantrafik   USK Blex KV
8759
16-10   26-15   23-16   22-18  
USK Blex KV   Vojvodina NIS-GAS
8672
28-21   22-19   15-10   21-22  
Postas Tabantrafik   BK Klosterneuburg
6755
19-16   16-11   20-12   12-16  
Vojvodina NIS-GAS   Postas Tabantrafik
6482
21-24   13-18   18-22   12-18  
BK Klosterneuburg   USK Blex KV
6864
22-17   20-18   18-18   8-11  
USK Blex KV   Postas Tabantrafik
5781
15-29   12-14   12-24   18-14  
Vojvodina NIS-GAS   BK Klosterneuburg
6779
19-20   16-21   13-18   19-20  
BK Klosterneuburg   Postas Tabantrafik
6362
24-15   18-19   14-15   7-13  
Vojvodina NIS-GAS   USK Blex KV
6673
16-23   21-16   12-14   17-20  
USK Blex KV   BK Klosterneuburg
9467
37-12   18-20   14-14   25-21  
Postas Tabantrafik   Vojvodina NIS-GAS
8065
21-20   20-16   25-12   14-17  
 TeamPW/LF/APts
1. BSE ESMA BUDAPEST65/1461/42311
2. KK HEMOFARM VRSAC63/3463/4219
3. WBC JEZICA LJUBLJANA62/4386/4158
4. BC ZELJEZNICAR SARAJEVO62/4439/4908
WBC Jezica   KK Hemofarm Vrsac
7067
9-20   23-12   21-22   17-13  
BC Zeljeznicar    BSE ESMA
7693
23-21   20-23   13-21   20-28  
BSE ESMA   KK Hemofarm Vrsac
7363
26-11   18-22   13-16   16-14  
WBC Jezica   BC Zeljeznicar
8469
27-15   29-15   16-23   12-16  
WBC Jezica   BSE ESMA
5771
15-16   19-18   12-12   11-25  
BC Zeljeznicar    KK Hemofarm Vrsac
8273
18-21   20-25   25-15   19-12  
BSE ESMA   BC Zeljeznicar
7769
28-14   21-21   15-16   13-18  
KK Hemofarm Vrsac   WBC Jezica
6648
23-15   16-13   13-16   14-4  
KK Hemofarm Vrsac   BSE ESMA
10177
26-23   24-18   20-13   31-23  
BC Zeljeznicar    WBC Jezica
7270
26-26   20-14   12-14   14-16  
BSE ESMA   WBC Jezica
7057
22-13   15-21   19-10   14-13  
KK Hemofarm Vrsac   BC Zeljeznicar
9371
25-14   24-25   18-14   26-18  
 TeamPW/LF/APts
1. MACCABI RA'ANANA64/2382/32110
2. WBC DYNAMO MOSCOW64/2435/38510
3. ZKK BUDUCNOST PODGORICA63/3338/3698
4. PAO THRIAMVOS ATHENS61/5347/4277
Maccabi Ra'anana   PAO Thriamvos
7945
26-9   14-15   18-16   21-5  
WBC Dynamo   ZKK Buducnost
7559
25-18   14-20   15-12   21-9  
WBC Dynamo   Maccabi Ra'anana
7362
22-14   16-19   17-16   18-13  
ZKK Buducnost   PAO Thriamvos
5865
14-23   14-11   12-14   18-17  
Maccabi Ra'anana   ZKK Buducnost
200
PAO Thriamvos   WBC Dynamo
5258
10-17   19-25   12-11   11-5  
ZKK Buducnost   WBC Dynamo
8481
19-13   12-15   30-22   23-31  
PAO Thriamvos   Maccabi Ra'anana
7080
10-25   21-12   22-23   17-20  
Maccabi Ra'anana   WBC Dynamo
7562
22-12   11-15   21-20   21-15  
PAO Thriamvos   ZKK Buducnost
6266
15-19   16-13   20-14   11-20  
WBC Dynamo   PAO Thriamvos
8653
23-15   21-14   15-11   27-13  
ZKK Buducnost   Maccabi Ra'anana
7166
15-14   24-14   16-24   16-14  
 TeamPW/LF/APts
1. KOZACHKA- ZALK ZAPOROZHYE65/1520/36011
2. VOLOGDA CHEVAKATA65/1489/39311
3. TS WISLA KRAKOW62/4359/4438
4. TTT Riga60/6334/5066
Chevakata   TS Wisla
8274
16-21   28-15   18-19   20-19  
TTT Riga   Kozachka - Zalk
6099
11-19   16-23   13-28   20-29  
Kozachka - Zalk   TS Wisla
8546
29-13   21-6   19-17   16-10  
TTT Riga   Chevakata
5880
27-24   15-16   10-16   6-24  
TS Wisla   TTT Riga
5347
12-9   12-11   4-11   25-16  
Kozachka - Zalk   Chevakata
8876
28-22   16-13   17-21   27-20  
TS Wisla   Chevakata
4367
14-21   11-19   7-14   11-13  
Kozachka - Zalk   TTT Riga
8243
13-11   23-14   33-7   13-11  
TS Wisla   Kozachka - Zalk
5693
13-22   21-19   11-28   11-24  
Chevakata   TTT Riga
10557
24-6   29-14   23-23   29-14  
Chevakata   Kozachka - Zalk
7973
26-15   23-20   14-21   16-17  
TTT Riga   TS Wisla
6987
18-18   19-28   14-20   18-21  
Eighth-Finals
Tarbes GB   Elitzur Cellcom
7061
24-14   14-8   23-20   9-19  
First game: Elitzur Cellcom - Tarbes GB   75 - 78
Tarbes GB wins 148 - 136
Famila   Termomeccanica
7952
25-6   17-14   21-15   16-17  
First game: Termomeccanica - Famila   73 - 78
Famila wins 157 - 125
BCSS Namur   Sea Logistic
5666
8-15   16-14   19-14   13-23  
First game: Sea Logistic - BCSS Namur   60 - 84
BCSS Namur wins 140 - 126
USO Basket   Ano Liosia Basketball
8062
22-21   20-15   21-11   17-15  
First game: Ano Liosia Basketball - USO Basket   67 - 63
USO Basket wins 143 - 129
BSE ESMA   BK Klosterneuburg
6653
17-12   13-15   15-10   21-16  
First game: BK Klosterneuburg - BSE ESMA   69 - 48
BK Klosterneuburg wins 122 - 114
Postas Tabantrafik   KK Hemofarm Vrsac
7154
16-10   22-16   19-14   14-14  
First game: KK Hemofarm Vrsac - Postas Tabantrafik   58 - 58
Postas Tabantrafik wins 129 - 112
Kozachka - Zalk   WBC Dynamo
7480
24-22   23-16   12-26   15-16  
First game: WBC Dynamo - Kozachka - Zalk   85 - 69
WBC Dynamo wins 165 - 143
Maccabi Ra'anana   Chevakata
7166
13-22   22-17   19-9   17-18  
First game: Chevakata - Maccabi Ra'anana   89 - 79
Chevakata wins 155 - 150
Quarter-Finals
BCSS Namur   Tarbes GB
6263
12-19   16-17   19-18   15-9  
First game: Tarbes GB - BCSS Namur   97 - 67
Tarbes GB wins 160 - 129
USO Basket   Famila
6378
25-18   12-20   17-19   9-21  
First game: Famila - USO Basket   78 - 53
Famila wins 156 - 116
WBC Dynamo   BK Klosterneuburg
8353
31-8   20-9   12-18   20-18  
First game: BK Klosterneuburg - WBC Dynamo   70 - 64
WBC Dynamo wins 147 - 123
Chevakata   Postas Tabantrafik
5260
8-12   13-13   13-16   18-19  
First game: Postas Tabantrafik - Chevakata   84 - 66
Postas Tabantrafik wins 144 - 118
Semi-Finals
Postas Tabantrafik   Famila
5381
17-18   10-26   12-22   14-15  
First game: Famila - Postas Tabantrafik   70 - 54
Famila wins 151 - 107
WBC Dynamo   Tarbes GB
8258
28-19   20-14   14-10   20-15  
First game: Tarbes GB - WBC Dynamo   79 - 51
Tarbes GB wins 137 - 133
Final
Famila   Tarbes GB
7774
22-15   17-20   18-12   20-27  
First game: Tarbes GB - Famila   69 - 73
Famila wins 150 - 143