SCOREBOARD

Elimination Round I
Besiktas JK   ZKK Bijeljina
6550
18-14   11-15   19-9   17-12  
First game: ZKK Bijeljina - Besiktas JK   63 - 64
Besiktas JK wins 129 - 113
BC Icim   Nirosoft
5057
17-19   12-6   9-17   12-15  
First game: Nirosoft - BC Icim   109 - 58
Nirosoft wins 166 - 108
Mosa Jambes   T71 Diddeléng
7041
13-10   15-13   19-12   23-6  
First game: T71 Diddeléng - Mosa Jambes   56 - 86
Mosa Jambes wins 156 - 97
Elimination Round II
BCSS Namur   AB Contern
8854
21-17   25-9   18-13   24-15  
First game: AB Contern - BCSS Namur   62 - 88
BCSS Namur wins 176 - 116
Kralovo Pole   TS Wisla
5499
4-23   13-20   18-27   19-29  
First game: TS Wisla - Kralovo Pole   78 - 41
TS Wisla wins 177 - 95
MTK Polfa   ZIDMU
9248
31-11   19-19   20-6   22-12  
First game: ZIDMU - MTK Polfa   57 - 81
MTK Polfa wins 173 - 105
DJK Wildcats   BBC Résidence
8250
23-17   22-7   17-11   20-15  
First game: BBC Résidence - DJK Wildcats   36 - 70
DJK Wildcats wins 152 - 86
USK Blex KV   TV 1872
7663
20-13   21-19   22-13   13-18  
First game: TV 1872 - USK Blex KV   40 - 79
USK Blex KV wins 155 - 103
Kozachka - Zalk   Chevakata
8874
20-23   27-20   20-17   21-14  
First game: Chevakata - Kozachka - Zalk   66 - 69
Kozachka - Zalk wins 157 - 140
Dynamo Kursk   Tim Skuf
6674
19-23   14-10   12-15   21-26  
First game: Tim Skuf - Dynamo Kursk   95 - 76
Tim Skuf wins 169 - 142
Botasspor Club Adana   Bne Yehuda Ziontronics
10475
15-14   30-15   29-21   30-25  
First game: Bne Yehuda Ziontronics - Botasspor Club Adana   66 - 81
Botasspor Club Adana wins 185 - 141
Slavia   KK Hemofarm Vrsac
8164
26-20   16-18   16-15   23-11  
First game: KK Hemofarm Vrsac - Slavia   92 - 79
Slavia wins 160 - 156
Lachen Ramat Hasharon   Brisaspor
7284
26-25   15-17   18-27   13-15  
First game: Brisaspor - Lachen Ramat Hasharon   64 - 83
Lachen Ramat Hasharon wins 155 - 148
Vojvodina NIS-GAS   A.O. Astir Exarchion
6264
14-20   15-17   16-16   17-11  
First game: A.O. Astir Exarchion - Vojvodina NIS-GAS   65 - 55
A.O. Astir Exarchion wins 129 - 117
WBC Razovojna Banka   Ano Liosia Basketball
8872
26-20   21-15   15-22   26-15  
First game: Ano Liosia Basketball - WBC Razovojna Banka   71 - 51
Ano Liosia Basketball wins 143 - 139
Elitzur Cellcom   Keravnos Keo
10352
25-16   24-16   31-5   23-15  
First game: Keravnos Keo - Elitzur Cellcom   55 - 92
Elitzur Cellcom wins 195 - 107
Apollon   Achilleas
8751
21-11   21-17   21-14   24-9  
First game: Achilleas - Apollon   71 - 60
Apollon wins 147 - 122
Besiktas JK   Academic Test
7863
15-17   14-8   18-16   13-8   18-14  
First game: Academic Test - Besiktas JK   72 - 61
Besiktas JK wins 139 - 135
Fenerbahçe SK   Livas Petrom
7759
23-11   19-14   14-16   21-18  
First game: Livas Petrom - Fenerbahçe SK   73 - 70
Fenerbahçe SK wins 147 - 132
ZKK Kovin   Nirosoft
020
First game: Nirosoft - ZKK Kovin   20 - 0
Montana   ZKK Vardar
6368
23-11   6-14   19-18   15-25  
First game: ZKK Vardar - Montana   59 - 59
ZKK Vardar wins 127 - 122
Gospic Inero   ZKK Zrinski
8768
23-16   21-20   27-8   16-24  
First game: ZKK Zrinski - Gospic Inero   62 - 82
Gospic Inero wins 169 - 130
ZKK Sibenik Jolly JBS   C.S. Rapid
6763
24-16   14-11   16-17   13-19  
First game: C.S. Rapid - ZKK Sibenik Jolly JBS   96 - 72
C.S. Rapid wins 159 - 139
BC Levski Spartak   BC Zeljeznicar
8371
26-16   9-21   24-17   24-17  
First game: BC Zeljeznicar - BC Levski Spartak   79 - 63
BC Zeljeznicar wins 150 - 146
KK Beopetrol   ZKK Vigor
8457
16-11   21-20   23-9   24-17  
First game: ZKK Vigor - KK Beopetrol   71 - 85
KK Beopetrol wins 169 - 128
Aix en Provence BB   Ciudad
6948
16-13   20-6   13-11   20-18  
First game: Ciudad - Aix en Provence BB   69 - 69
Aix en Provence BB wins 138 - 117
Caja Rural   CD Povoa
8743
13-10   25-12   19-10   30-11  
First game: CD Povoa - Caja Rural   51 - 75
Caja Rural wins 162 - 94
Famila   CD Nacional
9646
26-10   27-12   26-17   17-7  
First game: CD Nacional - Famila   45 - 70
Famila wins 166 - 91
Termomeccanica   Ros Casares
7763
18-19   25-20   17-13   17-11  
First game: Ros Casares - Termomeccanica   83 - 70
Termomeccanica wins 147 - 146
Tarbes GB   Halcon Viajes Alba
9266
25-12   28-18   14-14   25-22  
First game: Halcon Viajes Alba - Tarbes GB   71 - 102
Tarbes GB wins 194 - 137
COB Calais   CAB Levi's
6948
23-8   14-12   13-4   19-24  
First game: CAB Levi's - COB Calais   86 - 68
COB Calais wins 137 - 134
Lavezzini Basket   Mosa Jambes
7939
23-10   23-9   17-12   16-8  
First game: Mosa Jambes - Lavezzini Basket   48 - 100
Lavezzini Basket wins 179 - 87
Postas Tabantrafik   BK Klosterneuburg
5881
24-24   9-17   15-23   10-17  
First game: BK Klosterneuburg - Postas Tabantrafik   71 - 69
BK Klosterneuburg wins 152 - 127
Gustino Schnitzelpl.   ZKK Merkur
7469
24-24   12-16   22-13   16-16  
First game: ZKK Merkur - Gustino Schnitzelpl.   57 - 64
Gustino Schnitzelpl. wins 138 - 126
WBC Jezica   Kecskemeti KC
8852
24-15   29-13   14-15   21-9  
First game: Kecskemeti KC - WBC Jezica   47 - 61
WBC Jezica wins 149 - 99

Qualification Round

 TeamPW/LF/APts
1. CAJA RURAL DE CANARIAS66/0499/41512
2. AIX EN PROVENCE BASKET BALL63/3445/4109
3. TARBES GESPE BIGORRE63/3415/4179
4. BCSS NAMUR60/6403/5206
Aix en Provence BB   BCSS Namur
8262
16-18   28-13   21-14   17-17  
Tarbes GB   Caja Rural
6871
27-19   8-26   14-8   19-18  
Aix en Provence BB   Tarbes GB
7250
24-18   12-12   16-9   20-11  
BCSS Namur   Caja Rural
8799
27-29   21-23   17-27   22-20  
Tarbes GB   BCSS Namur
9662
25-18   17-14   22-20   32-10  
Caja Rural   Aix en Provence BB
7969
12-18   21-17   17-21   19-13   10-0  
Caja Rural   Tarbes GB
7855
23-20   16-12   17-6   22-17  
BCSS Namur   Aix en Provence BB
6282
12-20   18-14   16-23   16-25  
Tarbes GB   Aix en Provence BB
7869
27-25   14-15   25-11   12-18  
Caja Rural   BCSS Namur
9365
29-14   23-13   22-23   19-15  
Aix en Provence BB   Caja Rural
7179
42-43   29-36  
BCSS Namur   Tarbes GB
6568
20-14   19-15   6-20   20-19  
 TeamPW/LF/APts
1. TERMOMECCANICA LA SPEZIA65/1467/35011
2. FENERBAHCE SK ISTANBUL64/2424/39410
3. WBC JEZICA LJUBLJANA63/3394/4119
4. GUSTINO SCHNITZELPLATZL WELS60/6329/4596
WBC Jezica   Termomeccanica
5480
16-24   18-20   14-16   6-20  
Gustino Schnitzelpl.   Fenerbahçe SK
5972
19-17   13-17   13-17   14-21  
Fenerbahçe SK   WBC Jezica
6761
19-26   17-18   23-9   8-8  
Termomeccanica   Gustino Schnitzelpl.
8549
22-9   25-14   21-10   17-16  
Fenerbahçe SK   Termomeccanica
6965
18-18   17-13   16-20   18-14  
Gustino Schnitzelpl.   WBC Jezica
5158
6-20   13-14   13-9   19-15  
Fenerbahçe SK   Gustino Schnitzelpl.
7156
20-19   20-14   10-12   21-11  
Termomeccanica   WBC Jezica
7656
16-13   22-11   14-16   24-16  
WBC Jezica   Fenerbahçe SK
8177
20-19   17-16   14-11   30-31  
Gustino Schnitzelpl.   Termomeccanica
5489
12-22   19-25   8-15   15-27  
WBC Jezica   Gustino Schnitzelpl.
8460
25-16   22-12   13-16   24-16  
Termomeccanica   Fenerbahçe SK
7268
17-16   14-18   15-13   14-13   12-8  
 TeamPW/LF/APts
1. FAMILA SCHIO65/1421/35711
2. LAVEZZINI BASKET PARMA64/2414/38810
3. BK KLOSTERNEUBURG62/4405/4018
4. COTE D'OPALE BASKET CALAIS61/5340/4347
BK Klosterneuburg   COB Calais
7072
15-22   28-22   17-14   10-14  
Famila   Lavezzini Basket
8362
23-18   13-13   25-16   22-15  
BK Klosterneuburg   Famila
6249
15-10   20-16   10-18   17-5  
COB Calais   Lavezzini Basket
4762
15-14   9-13   13-21   10-14  
Lavezzini Basket   BK Klosterneuburg
7371
16-11   12-23   16-10   16-16   13-11  
Famila   COB Calais
7448
21-8   11-16   18-10   24-14  
COB Calais   BK Klosterneuburg
5565
23-30   32-35  
Lavezzini Basket   Famila
5661
8-17   8-16   19-16   21-12  
Lavezzini Basket   COB Calais
8457
27-12   29-17   14-13   14-15  
Famila   BK Klosterneuburg
7568
15-18   29-14   20-16   11-20  
BK Klosterneuburg   Lavezzini Basket
6977
21-19   16-19   13-19   19-20  
COB Calais   Famila
6179
18-25   12-17   19-15   12-22  
 TeamPW/LF/APts
1. LACHEN RAMAT HASHARON65/1497/44911
2. NIROSOFT CARMIEL63/3425/4269
3. ANO LIOSIA BASKETBALL63/3432/4279
4. A.O. ASTIR EXARCHION ATHENS61/5409/4617
Nirosoft   A.O. Astir Exarchion
6865
18-15   21-11   16-17   13-22  
Ano Liosia Basketball   Lachen Ramat Hasharon
7177
12-21   18-19   22-20   19-17  
A.O. Astir Exarchion   Ano Liosia Basketball
6268
12-13   16-18   18-23   16-14  
Nirosoft   Lachen Ramat Hasharon
8169
23-25   22-20   16-14   20-10  
Ano Liosia Basketball   Nirosoft
7371
13-21   15-16   21-17   24-17  
Lachen Ramat Hasharon   A.O. Astir Exarchion
9474
20-16   24-17   27-17   23-24  
A.O. Astir Exarchion   Nirosoft
7266
27-18   11-11   16-21   18-16  
Lachen Ramat Hasharon   Ano Liosia Basketball
8877
20-13   17-19   24-22   27-23  
Ano Liosia Basketball   A.O. Astir Exarchion
7956
21-15   21-14   14-13   23-14  
Lachen Ramat Hasharon   Nirosoft
8366
18-16   21-18   18-15   26-17  
Nirosoft   Ano Liosia Basketball
7364
17-19   20-15   16-16   20-14  
A.O. Astir Exarchion   Lachen Ramat Hasharon
8086
25-21   14-20   21-19   20-26  
 TeamPW/LF/APts
1. ELITZUR CELLCOM HOLON66/0492/37312
2. APOLLON PTOLEMAIDA64/2437/39910
3. BC ZELJEZNICAR SARAJEVO61/5428/5087
4. GOSPIC INERO61/5407/4847
BC Zeljeznicar    Gospic Inero
8185
19-21   20-18   19-22   23-24  
Elitzur Cellcom   Apollon
6558
15-17   22-19   18-14   10-8  
Apollon   Gospic Inero
9769
24-19   21-20   29-11   23-19  
Elitzur Cellcom   BC Zeljeznicar
10057
36-10   16-18   27-13   21-16  
Gospic Inero   Elitzur Cellcom
5265
15-15   13-22   15-15   9-13  
BC Zeljeznicar    Apollon
5960
18-16   10-7   15-14   16-23  
Gospic Inero   BC Zeljeznicar
6978
23-20   15-14   22-20   9-24  
Apollon   Elitzur Cellcom
6265
16-21   19-15   17-13   10-16  
BC Zeljeznicar    Elitzur Cellcom
7699
21-25   17-17   17-33   21-24  
Gospic Inero   Apollon
6465
16-24   14-12   15-13   19-16  
Elitzur Cellcom   Gospic Inero
9868
28-15   22-10   25-15   23-28  
Apollon   BC Zeljeznicar
9577
24-14   28-29   17-17   26-17  
 TeamPW/LF/APts
1. BOTAS SPOR CLUB ADANA64/2496/44510
2. BESIKTAS JK ISTANBUL64/2502/48510
3. ZKK VARDAR SKOPJE62/4467/4738
4. KK BEOPETROL BEOGRAD62/4439/5018
Botasspor Club Adana   Besiktas JK
8571
16-16   21-21   30-9   18-25  
ZKK Vardar   KK Beopetrol
7164
19-14   19-16   18-12   15-22  
Botasspor Club Adana   ZKK Vardar
8074
15-20   19-20   24-20   22-14  
KK Beopetrol   Besiktas JK
8785
24-20   10-27   26-19   27-19  
ZKK Vardar   Besiktas JK
8385
26-15   24-26   12-20   21-24  
KK Beopetrol   Botasspor Club Adana
6184
12-26   14-22   18-20   17-16  
Besiktas JK   Botasspor Club Adana
8782
18-19   23-25   24-16   22-22  
KK Beopetrol   ZKK Vardar
7195
15-31   15-25   13-23   28-16  
Besiktas JK   KK Beopetrol
8876
16-9   23-21   29-24   20-22  
ZKK Vardar   Botasspor Club Adana
7287
17-24   11-18   18-25   26-20  
Besiktas JK   ZKK Vardar
8672
20-16   24-13   21-26   21-17  
Botasspor Club Adana   KK Beopetrol
7880
21-10   22-16   20-21   15-33  
 TeamPW/LF/APts
1. KOZACHKA- ZALK ZAPOROZHYE66/0534/34812
2. SLAVIA SOFIA63/3437/4619
3. TIM SKUF KIEV62/4445/4668
4. C.S. RAPID BUCAREST61/5379/5207
Tim Skuf   Slavia
9077
20-21   31-17   19-15   20-24  
Kozachka - Zalk   C.S. Rapid
10757
22-8   33-19   29-10   23-20  
Slavia   C.S. Rapid
8770
25-17   22-16   22-18   18-19  
Tim Skuf   Kozachka - Zalk
5877
16-28   13-18   10-22   19-9  
Kozachka - Zalk   Slavia
9442
25-7   19-12   29-12   21-11  
C.S. Rapid   Tim Skuf
8279
21-21   16-19   20-18   16-15   9-6  
Slavia   Tim Skuf
8261
28-18   18-14   18-12   18-17  
C.S. Rapid   Kozachka - Zalk
5379
12-17   13-17   17-17   11-28  
C.S. Rapid   Slavia
5877
13-25   20-15   5-24   20-13  
Kozachka - Zalk   Tim Skuf
8966
24-10   22-9   28-24   15-23  
Slavia   Kozachka - Zalk
7288
29-25   11-18   19-15   13-30  
Tim Skuf   C.S. Rapid
9159
25-20   18-9   30-11   18-19  
 TeamPW/LF/APts
1. DJK WILDCATS ASCHAFFENBURG65/1408/35811
2. MTK POLFA PABIANICE64/2439/40310
3. USK BLEX KV PRAHA62/4387/4398
4. TS WISLA KRAKOW61/5349/3837
TS Wisla   MTK Polfa
4967
14-18   12-12   16-19   7-18  
DJK Wildcats   USK Blex KV
7056
17-6   16-12   15-19   22-19  
TS Wisla   USK Blex KV
8167
21-18   27-9   16-18   17-22  
MTK Polfa   DJK Wildcats
7283
14-19   17-18   25-13   16-33  
USK Blex KV   MTK Polfa
7269
22-21   12-15   22-13   16-20  
TS Wisla   DJK Wildcats
5363
8-18   15-8   12-19   18-18  
USK Blex KV   DJK Wildcats
5776
23-22   16-22   10-13   8-19  
MTK Polfa   TS Wisla
7658
19-12   16-20   17-11   24-15  
USK Blex KV   TS Wisla
5958
16-19   23-13   12-8   8-18  
DJK Wildcats   MTK Polfa
6570
22-12   9-14   7-20   20-12   7-12  
MTK Polfa   USK Blex KV
8576
15-18   28-17   18-19   24-22  
DJK Wildcats   TS Wisla
5150
19-15   9-12   13-13   10-10  
Eighth-Finals
Termomeccanica   Aix en Provence BB
6457
12-16   14-13   17-5   21-23  
First game: Aix en Provence BB - Termomeccanica   62 - 65
Termomeccanica wins 129 - 119
Caja Rural   Fenerbahçe SK
6554
17-10   17-18   15-11   16-15  
First game: Fenerbahçe SK - Caja Rural   53 - 59
Caja Rural wins 124 - 107
Lachen Ramat Hasharon   Lavezzini Basket
9782
26-18   14-17   25-27   32-20  
First game: Lavezzini Basket - Lachen Ramat Hasharon   78 - 65
Lachen Ramat Hasharon wins 162 - 160
Famila   Nirosoft
8060
18-15   16-20   22-11   24-14  
First game: Nirosoft - Famila   83 - 66
Famila wins 146 - 143
Botasspor Club Adana   Apollon
8549
29-11   26-6   10-12   20-20  
First game: Apollon - Botasspor Club Adana   78 - 72
Botasspor Club Adana wins 157 - 127
Elitzur Cellcom   Besiktas JK
8374
23-17   24-19   16-21   20-17  
First game: Besiktas JK - Elitzur Cellcom   51 - 50
Elitzur Cellcom wins 133 - 125
DJK Wildcats   Slavia
7383
24-25   21-21   10-20   18-17  
First game: Slavia - DJK Wildcats   91 - 108
DJK Wildcats wins 181 - 174
Kozachka - Zalk   MTK Polfa
6853
17-15   15-16   16-7   20-15  
First game: MTK Polfa - Kozachka - Zalk   80 - 66
Kozachka - Zalk wins 134 - 133
Quarter-Finals
Lachen Ramat Hasharon   Termomeccanica
8764
18-14   21-13   27-15   21-22  
First game: Termomeccanica - Lachen Ramat Hasharon   67 - 62
Lachen Ramat Hasharon wins 149 - 131
Famila   Caja Rural
7668
20-21   19-17   24-12   13-18  
First game: Caja Rural - Famila   61 - 65
Famila wins 141 - 129
DJK Wildcats   Botasspor Club Adana
8890
24-17   20-21   21-20   23-32  
First game: Botasspor Club Adana - DJK Wildcats   91 - 83
Botasspor Club Adana wins 181 - 171
Kozachka - Zalk   Elitzur Cellcom
8059
18-11   15-17   17-14   21-10   9-7  
First game: Elitzur Cellcom - Kozachka - Zalk   92 - 73
Kozachka - Zalk wins 153 - 151
Semi-Finals
Kozachka - Zalk   Famila
6868
18-10   8-23   24-16   18-19  
First game: Famila - Kozachka - Zalk   91 - 65
Famila wins 159 - 133
Botasspor Club Adana   Lachen Ramat Hasharon
7965
18-19   16-15   23-13   22-18  
First game: Lachen Ramat Hasharon - Botasspor Club Adana   106 - 94
Botasspor Club Adana wins 173 - 171
Final
Famila   Botasspor Club Adana
8770
23-19   22-12   19-15   23-24  
First game: Botasspor Club Adana - Famila   73 - 75
Famila wins 162 - 143