SCOREBOARD

Additional Preliminary Round
CD Povoa   BG Chemnitz
6354
29-22   34-32  
First game: BG Chemnitz - CD Povoa   65 - 62
CD Povoa wins 125 - 119
Gustino Schnitzelpl.   Delta Management
6064
36-28   24-36  
First game: Delta Management - Gustino Schnitzelpl.   76 - 51
Delta Management wins 140 - 111
KKS Color Cap   Dynamo
5986
26-44   33-42  
First game: Dynamo - KKS Color Cap   67 - 72
Dynamo wins 153 - 131
Montmontaza   BK Klosterneuburg
6466
32-32   32-34  
First game: BK Klosterneuburg - Montmontaza   60 - 52
BK Klosterneuburg wins 126 - 116
BBC Morgins   BSE ESMA
5489
24-48   30-41  
First game: BSE ESMA - BBC Morgins   111 - 53
BSE ESMA wins 200 - 107
ZKK Merkur   ZKK Sirela Mljekara
8042
39-21   41-21  
First game: ZKK Sirela Mljekara - ZKK Merkur   49 - 83
ZKK Merkur wins 163 - 91
FTC Diego   Hrvatski Dragovoljac
8155
38-35   43-20  
First game: Hrvatski Dragovoljac - FTC Diego   66 - 84
FTC Diego wins 165 - 121
IÜ Sport Club   KK Jedinstvo
7860
38-29   40-31  
First game: KK Jedinstvo - IÜ Sport Club   44 - 55
IÜ Sport Club wins 133 - 104
ZKK Vigor   Vojvodina NIS-GAS
6572
25-39   40-33  
First game: Vojvodina NIS-GAS - ZKK Vigor   77 - 58
Vojvodina NIS-GAS wins 149 - 123
Kremikovtzi   SC Tirana
20
First game: SC Tirana - Kremikovtzi   0 - 2
BK Blex   BBC Résidence
6643
39-18   27-25  
First game: BBC Résidence - BK Blex   47 - 64
BK Blex wins 130 - 90
BCSS Namur   CD Nacional
6541
38-17   27-24  
First game: CD Nacional - BCSS Namur   53 - 51
BCSS Namur wins 116 - 94
Botasspor Club Adana   BC Neftochimic
7770
37-41   40-29  
First game: BC Neftochimic - Botasspor Club Adana   82 - 77
Botasspor Club Adana wins 154 - 152
ZKK Croatia   BK Istrobanka
5749
29-30   28-19  
First game: BK Istrobanka - ZKK Croatia   58 - 84
ZKK Croatia wins 141 - 107
Montana   ZKK Kovin
8069
30-28   50-41  
First game: ZKK Kovin - Montana   63 - 67
Montana wins 147 - 132
Energobasket   Electra Galil
6363
29-35   34-28  
First game: Electra Galil - Energobasket   64 - 72
Energobasket wins 135 - 127
MTK Polfa   Lietuvos Telekomas
6955
34-22   35-33  
First game: Lietuvos Telekomas - MTK Polfa   54 - 66
MTK Polfa wins 135 - 109
Bne Yehuda Ziontronics   WBC Razovojna Banka
6267
28-25   34-42  
First game: WBC Razovojna Banka - Bne Yehuda Ziontronics   79 - 72
WBC Razovojna Banka wins 146 - 134
Olivais FC Ceres   Mosa Jambes
5366
27-29   26-37  
First game: Mosa Jambes - Olivais FC Ceres   52 - 54
Mosa Jambes wins 118 - 107
BC Zeljeznicar    Gospic Inero
5862
28-36   30-26  
First game: Gospic Inero - BC Zeljeznicar   70 - 49
Gospic Inero wins 132 - 107
Lachen Ramat Hasharon   Besiktas JK
8285
49-48   33-37  
First game: Besiktas JK - Lachen Ramat Hasharon   58 - 68
Lachen Ramat Hasharon wins 150 - 143
Laisve   Tapiolan Honka
10265
45-25   57-40  
First game: Tapiolan Honka - Laisve   68 - 69
Laisve wins 171 - 133
Minolta Esperides   ZKK
20
First game: ZKK - Minolta Esperides   0 - 2
AB Contern   CAB Levi's
5769
29-42   28-27  
First game: CAB Levi's - AB Contern   99 - 49
CAB Levi's wins 168 - 106

Preliminary Round

 TeamPW/LF/APts
1. FTC DIEGO BUDAPEST43/1285/2517
2. IÜ SPORT CLUB ISTANBUL42/2261/2586
3. BK SAM MYJAVA41/3257/2945
IÜ Sport Club   FTC Diego
7572
31-33   44-39  
BK SAM   IÜ Sport Club
7056
37-25   33-31  
FTC Diego   BK SAM
7562
45-30   30-32  
IÜ Sport Club   BK SAM
8358
30-30   53-28  
FTC Diego   IÜ Sport Club
5847
37-31   21-16  
BK SAM   FTC Diego
6780
27-39   40-41  
 TeamPW/LF/APts
1. DELTA MANAGEMENT LOKOMOTIVA44/0298/2038
2. RACING CLUB STRASBOURG42/2271/2356
3. CD POVOA DE VARZIM40/4194/3254
Delta Management   Racing Club
6153
35-27   26-26  
Racing Club   Delta Management
6268
30-40   32-28  
CD Povoa   Racing Club
6174
30-40   31-34  
Delta Management   CD Povoa
10443
51-18   53-25  
Racing Club   CD Povoa
8245
42-21   40-24  
CD Povoa   Delta Management
4565
26-34   19-31  
 TeamPW/LF/APts
1. BSE ESMA BUDAPEST43/1287/2497
2. SEA LOGISTIC SYSTEMS PAVIA43/1244/2427
3. ZKK MERKUR CELJE40/4236/2764
BSE ESMA   ZKK Merkur
7264
34-39   38-25  
Sea Logistic System   BSE ESMA
6555
32-29   33-26  
ZKK Merkur   Sea Logistic System
5560
31-28   24-32  
ZKK Merkur   BSE ESMA
6085
38-47   22-38  
BSE ESMA   Sea Logistic System
7560
29-33   46-27  
Sea Logistic System   ZKK Merkur
5957
32-25   27-32  
 TeamPW/LF/APts
1. BK KLOSTERNEUBURG43/1302/2857
2. BK UNIPETROL KRALUPY42/2281/2806
3. DYNAMO KIEV41/3263/2815
Dynamo   BK Unipetrol
6961
38-28   31-33  
BK Klosterneuburg   Dynamo
8663
42-28   44-35  
BK Unipetrol   BK Klosterneuburg
8768
47-38   40-30  
BK Unipetrol   Dynamo
6564
33-29   32-35  
Dynamo   BK Klosterneuburg
6769
32-44   35-25  
BK Klosterneuburg   BK Unipetrol
7968
47-29   32-39  
 TeamPW/LF/APts
1. W BORDEAUX BASKET44/0262/2138
2. BCSS NAMUR42/2235/2416
3. BK BLEX DERMACOL40/4229/2724
BK Blex   W Basket
6775
36-52   31-23  
BCSS Namur   BK Blex
7158
43-30   28-28  
W Basket   BCSS Namur
5946
27-22   32-24  
W Basket   BK Blex
6147
33-29   28-18  
BK Blex   BCSS Namur
5765
18-35   39-30  
BCSS Namur   W Basket
5367
30-27   23-40  
 TeamPW/LF/APts
1. ISAB ENERGY PRIOLO42/2297/2576
2. BOTAS SPOR CLUB ADANA42/2276/2896
3. ZKK CROATIA ZAGREB42/2259/2866
ZKK Croatia   Isab Energy
6564
37-35   28-29  
Botasspor Club Adana   ZKK Croatia
7060
48-36   22-24  
Isab Energy   Botasspor Club Adana
10276
50-31   52-45  
Isab Energy   ZKK Croatia
8157
37-27   44-30  
ZKK Croatia   Botasspor Club Adana
7771
32-26   45-45  
Botasspor Club Adana   Isab Energy
5950
31-28   28-22  
 TeamPW/LF/APts
1. ENERGOBASKET43/1309/2857
2. ACADIMIA 75 ILIOUPOLIS42/2289/2916
3. MONTANA41/3284/3065
Montana   Energobasket
6976
31-35   38-41  
Acadimia 75   Montana
7564
42-28   33-36  
Energobasket   Acadimia 75
7961
29-41   50-20  
Energobasket   Montana
8176
47-40   34-36  
Montana   Acadimia 75
7574
48-44   27-30  
Acadimia 75   Energobasket
7973
39-45   40-28  
 TeamPW/LF/APts
1. SOPRONI POSTAS TABANTRAFIK44/0274/2178
2. ZKK VOJVODINA NIS-GAS NOVI SAD41/3285/2805
3. SC KREMIKOVITZI-BASKETBALL41/3244/3065
Postas Tabantrafik   Kremikovtzi
7049
32-26   38-23  
Postas Tabantrafik   Vojvodina NIS-GAS
7154
35-24   36-30  
Kremikovtzi   Vojvodina NIS-GAS
7773
38-36   39-37  
Kremikovtzi   Postas Tabantrafik
5465
24-33   30-32  
Vojvodina NIS-GAS   Postas Tabantrafik
6068
32-32   28-36  
Vojvodina NIS-GAS   Kremikovtzi
9864
45-41   53-23  
 TeamPW/LF/APts
1. ELITZUR CELLCOM HOLON43/1260/2407
2. BRISASPOR IZMIT42/2246/2476
3. GOSPIC INERO41/3249/2685
Gospic Inero   Brisaspor
6665
34-34   32-31  
Elitzur Cellcom   Gospic Inero
6759
32-30   35-29  
Brisaspor   Elitzur Cellcom
5351
20-28   33-23  
Brisaspor   Gospic Inero
6460
28-28   36-32  
Gospic Inero   Elitzur Cellcom
6472
35-32   29-40  
Elitzur Cellcom   Brisaspor
7064
40-31   30-33  
 TeamPW/LF/APts
1. KOZACHKA- ZALK ZAPOROZHYE21/1129/1183
2. MTK POLFA PABIANICE21/1118/1293
MTK Polfa   Kozachka - Zalk
6356
31-31   32-25  
Kozachka - Zalk   MTK Polfa
7355
38-26   35-29  
 TeamPW/LF/APts
1. AIX EN PROVENCE BASKET BALL43/1302/2287
2. CAJA RURAL DE CANARIAS43/1323/2487
3. MOSA JAMBES NAMUR40/4179/3284
Mosa Jambes   Caja Rural
4184
15-36   26-48  
Aix en Provence BB   Mosa Jambes
10150
49-32   52-18  
Caja Rural   Aix en Provence BB
7265
43-32   29-33  
Caja Rural   Mosa Jambes
9257
49-29   43-28  
Mosa Jambes   Aix en Provence BB
3151
18-30   13-21  
Aix en Provence BB   Caja Rural
8575
43-28   42-47  
 TeamPW/LF/APts
1. LAISVE KAUNAS44/0320/2608
2. TIM SKUF KIEV42/2290/2986
3. LKS SOMMER KOMFORT40/4242/2944
Sommer Komfort   Tim Skuf
6871
36-32   32-39  
Laisve   Sommer Komfort
6765
34-28   33-37  
Tim Skuf   Laisve
6975
27-43   42-32  
Tim Skuf   Sommer Komfort
7360
41-34   32-26  
Sommer Komfort   Laisve
4983
27-39   22-44  
Laisve   Tim Skuf
9577
52-38   43-39  
 TeamPW/LF/APts
1. GYSEV RINGA SOPRON44/0297/1988
2. BK ST.NICOLAUS SAMORIN41/3223/2735
3. MINOLTA ESPERIDES KALLITHEA SC41/3205/2545
Minolta Esperides   BK St.Nicolaus
6360
24-16   27-35   12-9  
Gysev Ringa   Minolta Esperides
6636
32-14   34-22  
BK St.Nicolaus   Gysev Ringa
6980
33-45   36-35  
BK St.Nicolaus   Minolta Esperides
5750
20-24   37-26  
Minolta Esperides   Gysev Ringa
5671
28-35   28-36  
Gysev Ringa   BK St.Nicolaus
8037
47-19   33-18  
 TeamPW/LF/APts
1. LACHEN RAMAT HASHARON43/1298/2467
2. CUS CHIETI42/2240/2606
3. PAO THRIAMVOS ATHENS41/3251/2835
Lachen Ramat Hasharon   PAO Thriamvos
9260
48-35   44-25  
CUS Chieti   Lachen Ramat Hasharon
5958
37-36   22-22  
PAO Thriamvos   CUS Chieti
7051
46-18   24-33  
PAO Thriamvos   Lachen Ramat Hasharon
6671
32-28   34-43  
Lachen Ramat Hasharon   CUS Chieti
7761
26-33   51-28  
CUS Chieti   PAO Thriamvos
6955
33-30   36-25  
 TeamPW/LF/APts
1. USO MONDEVILLE BASKET44/0235/2028
2. CAB LEVI'S FUNCHAL42/2249/2346
3. OSNABRÜCKER SPORTCLUB40/4203/2514
Sportclub   CAB Levi's
5669
21-36   35-33  
USO Basket   Sportclub
6449
35-24   29-25  
CAB Levi's   USO Basket
5563
29-38   26-25  
CAB Levi's   Sportclub
7154
40-28   31-26  
Sportclub   USO Basket
4447
24-20   20-27  
USO Basket   CAB Levi's
6154
32-29   29-25  
Sixteenth-Finals
Delta Management   IÜ Sport Club
9447
41-23   53-24  
First game: IÜ Sport Club - Delta Management   71 - 67
Delta Management wins 161 - 118
FTC Diego   Racing Club
7761
35-29   42-32  
First game: Racing Club - FTC Diego   56 - 59
FTC Diego wins 136 - 117
BK Klosterneuburg   Sea Logistic System
6648
37-25   29-23  
First game: Sea Logistic System - BK Klosterneuburg   65 - 55
BK Klosterneuburg wins 121 - 113
BSE ESMA   BK Unipetrol
8660
47-34   39-26  
First game: BK Unipetrol - BSE ESMA   56 - 66
BSE ESMA wins 152 - 116
Isab Energy   BCSS Namur
6735
40-16   27-19  
First game: BCSS Namur - Isab Energy   60 - 62
Isab Energy wins 129 - 95
W Basket   Botasspor Club Adana
6161
32-30   29-31  
First game: Botasspor Club Adana - W Basket   44 - 52
W Basket wins 113 - 105
Postas Tabantrafik   Acadimia 75
7570
28-34   47-36  
First game: Acadimia 75 - Postas Tabantrafik   49 - 72
Postas Tabantrafik wins 147 - 119
Energobasket   Vojvodina NIS-GAS
8153
38-38   43-15  
First game: Vojvodina NIS-GAS - Energobasket   83 - 69
Energobasket wins 150 - 136
Kozachka - Zalk   Brisaspor
8158
37-24   44-34  
First game: Brisaspor - Kozachka - Zalk   72 - 61
Kozachka - Zalk wins 142 - 130
Elitzur Cellcom   MTK Polfa
5955
33-28   26-27  
First game: MTK Polfa - Elitzur Cellcom   60 - 59
Elitzur Cellcom wins 118 - 115
Lavezzini Basket   Caja Rural
6354
32-29   31-25  
First game: Caja Rural - Lavezzini Basket   67 - 55
Caja Rural wins 121 - 118
Aix en Provence BB   Sporting Flash 9.61
7232
28-17   44-15  
First game: Sporting Flash 9.61 - Aix en Provence BB   49 - 47
Aix en Provence BB wins 119 - 81
Gysev Ringa   Tim Skuf
6745
33-16   34-29  
First game: Tim Skuf - Gysev Ringa   76 - 63
Gysev Ringa wins 130 - 121
Laisve   BK St.Nicolaus
9065
42-23   48-42  
First game: BK St.Nicolaus - Laisve   67 - 69
Laisve wins 159 - 132
USO Basket   CUS Chieti
7059
35-29   35-30  
First game: CUS Chieti - USO Basket   64 - 68
USO Basket wins 138 - 123
Lachen Ramat Hasharon   CAB Levi's
8763
41-38   46-25  
First game: CAB Levi's - Lachen Ramat Hasharon   73 - 82
Lachen Ramat Hasharon wins 169 - 136
Eighth-Finals
BK Klosterneuburg   Delta Management
7378
38-36   35-42  
First game: Delta Management - BK Klosterneuburg   81 - 63
Delta Management wins 159 - 136
BSE ESMA   FTC Diego
9364
38-32   45-24   10-8  
First game: FTC Diego - BSE ESMA   91 - 64
BSE ESMA wins 157 - 155
Postas Tabantrafik   Isab Energy
6760
42-28   25-32  
First game: Isab Energy - Postas Tabantrafik   89 - 76
Isab Energy wins 149 - 143
Energobasket   W Basket
5660
26-33   30-27  
First game: W Basket - Energobasket   64 - 48
W Basket wins 124 - 104
Caja Rural   Kozachka - Zalk
9857
49-27   49-30  
First game: Kozachka - Zalk - Caja Rural   91 - 57
Caja Rural wins 155 - 148
Aix en Provence BB   Elitzur Cellcom
7048
32-23   38-25  
First game: Elitzur Cellcom - Aix en Provence BB   51 - 63
Aix en Provence BB wins 133 - 99
USO Basket   Gysev Ringa
6765
27-32   40-33  
First game: Gysev Ringa - USO Basket   69 - 53
Gysev Ringa wins 134 - 120
Lachen Ramat Hasharon   Laisve
7973
38-32   41-41  
First game: Laisve - Lachen Ramat Hasharon   66 - 78
Lachen Ramat Hasharon wins 157 - 139
Quarter-Finals
Isab Energy   Delta Management
10585
40-38   65-47  
First game: Delta Management - Isab Energy   77 - 63
Isab Energy wins 168 - 162
W Basket   BSE ESMA
7151
34-24   37-27  
First game: BSE ESMA - W Basket   62 - 63
W Basket wins 134 - 113
Gysev Ringa   Caja Rural
8769
39-37   48-32  
First game: Caja Rural - Gysev Ringa   89 - 65
Caja Rural wins 158 - 152
Lachen Ramat Hasharon   Aix en Provence BB
6846
40-33   28-13  
First game: Aix en Provence BB - Lachen Ramat Hasharon   69 - 67
Lachen Ramat Hasharon wins 135 - 115
Semi-Finals
Caja Rural   Isab Energy
7654
34-25   42-29  
First game: Isab Energy - Caja Rural   61 - 47
Caja Rural wins 123 - 115
Lachen Ramat Hasharon   W Basket
8275
49-32   33-43  
First game: W Basket - Lachen Ramat Hasharon   65 - 70
Lachen Ramat Hasharon wins 152 - 140
Final
Caja Rural   Lachen Ramat Hasharon
6454
30-31   34-23  
First game: Lachen Ramat Hasharon - Caja Rural   79 - 72
Caja Rural wins 136 - 133